'Opnamestop bejaardenhuizen betekent grote financiële strop' Personeel van EBR wil betere arbeidsvoorwaarden na fusie Meer aandacht psychische problemen na kanker Bijzondere tentoonstelling over het Leids Gymnasium Werkzaamheden aan tal van straten in de stad LEIDEN Plan RIW voor schrappen 200 bedden in Leiden VRIJDAG 3 JUNI 1988 Klasse 5 van het cursusjaar 1908-1909. In het midden rector L. Punt. Leiden leert Latijn LEIDEN - Het Stedelijk Gymna sium viert dit jaar een aantal lustra. De school bestaat onder de huidige naam 150 jaar, de leer lingenvereniging bestaat 80 jaar, het schoolgebouw aan de Fruin- laan bestaat 50 jaar en de Vereni ging van Vrienden van het Leids Gymnasium beleeft haar tiende lustrum. In het kader van deze jublilea is er een tentoonstelling in de expositieruimte van het Ge meente-archief aan de Boisotka- de. door Constant Julien De tentoonstelling 'Leiden leert latijn' geeft een overzicht van de Latijnse School die 150 jaar geleden werd omgevormd tot gymnasium. Het eerste be richt dat betrekking heeft op de school dateert uit 1324, maar waarschijnlijk is het begonnen met het onderwijs aan de kinde ren uit de hofhouding van graaf Floris de Vijfde in de tweede helft van de dertiende eeuw. De overzichtstentoonstelling be licht de geschiedenis van het gymnasium in vijf delen. Eén deel van de expositieruimte is vrijgemaakt voor de historie van de huisvesting van de school, een ander deel is voor rectoren en le raren door de eeuwen heen en vervolgens komen de leerlingen, de leerlingenverenigingen en de inrichting van het onderwijs aan bod. scholing aan het stedelijk gym nasium drie jaar lang het maxi mum aantal boeken. Uniek is de muziek uit de zes tiende eeuw. Speciaal voor de tentoonstelling werden uit koor boeken uit die tijd stukken uitge voerd door het William Byrd vo caal ensemble. Bij de twee ten toongestelde koorboeken zijn hiervan opnames te beluisteren. Een schoolboek over goede manieren uit 1509 is het oudste requisiet op de tentoonstelling. Het leukste zijn een houten schooltas en de werktuigen die voor de lijfstraffen werden ge bruikt. De tentoonstelling is samenge steld uit stukken van het ge meentelijk archief en in bruikleen gegeven herinnerin gen uit het verleden. In verband met het 150-jarig bestaan van het Stedelijk Gymnasium heeft we tenschappelijk archief-ambte naar Benate Hengstmengel een inventaris gemaakt van het ge meentelijk archief, met als titel 'Inventaris van de archieven van de Latijnse School, sedert 1838 het Stedelijk Gymnasium te Lei den 1739-1982'. De oude leerlingenlijsten, klassefoto's, leerboeken geschre ven door rectoren en veel meer met betrekking op de geschiede nis van de jubilerende school, is tot 24 juni te zien op de tentoon stelling 'Leiden leert latijn'. Over de geschiedenis van de school is, ook ter gelegenheid van het lustrum, het gedenkboek 'Meer dan zes eeuwen Leids Gymnasium' verschenen. Massale steun voor strijd van bonden LEIDEN Het personeel van het Energiebedrijf Rijnland (EBR) steunt de bonden in hun strijd voor betere arbeidsvoorwaarden bij het nieuw te vormen nutsbedrijf in de ze regio. Dit is gisteren gebleken tijdens een speciale bijeenkomst die de bonden AbvaKabo en CFO hadden belegd met de EBR-mede- werkers. Het EBR is een van de nutsbedrijven die in het nieuwe re gionale bedrijf moeten opgaan. Als de bestuurders van de nuts bedrijven niet met betere arbeids voorwaarden komen, dan is de kans groot dat het personeel zich later deze maand tegen de fusie uit spreekt. De landelijke vakbonden hebben inmiddels laten weten dat ze in dat geval het sociaal statuut van het nieuwe bedrijf niet zullen goedingen ondertekenen. En dat zou weer be- tekenen dat de fusie niet kan door gaan. Overigens heeft het EBR-perso- neel zich gisteren tijdens de specia le bijeenkomst nog niet direct uit gesproken. Maar volgens S. Ha- merling en A. Verveen, groepsbe- stuurders van respectievelijk CFO en AbvaKabo viel uit de reacties van de medewerkers op te maken dat het standpunt van de bonden op grote steun kan rekenen. Op de vergadering waren ongeveer 250 werknemers aanwezig. Hamerling en Verveen verklaar den na afloop van de bijeenkomst dat de bonden in principe niet te gen de fusie zijn. Het punt is echter dat de arbeidsvoorwaarden bij het nieuwe nutsbedrijf nog steeds niet goed geregeld zijn. "De toekomsti ge werkgevers stellen wel dat daar eventueel na de fusie nog over ge sproken kan worden, maar daar willen wij niet aan. Bij andere be drijven is al eerder gebleken dat, als de fusie eenmaal tot stand is ge komen, hierover nauwelijks meer onderhandeld kan worden", aldus Hamerling. Punten die volgens de bonden nog geregeld moeten worden, be treffen zaken als vergoedingen voor reis- en verblijfskosten, grati ficaties, variabele werktijden, ver- de buitendienst, kinderopvang en richtlijnen voor extra dienstjaren. Voor al dit soort dingen bestaan bij het EBR al rege lingen. "En goede. Want uit een vergelijking die we hebben ge maakt, kwamen die van het EBR als beste uit de bus rollen", zegt Verveen. "Vandaar dat we de werkgevers hebben voorgesteld om het hele EBR-pakket over te nemen. En dat hebben niet alleen wij gezegd, maar ook de werknemers van de andere nutsbedrijven. Wij vinden het verder een logische en eenvou dige oplossing, maar de werkge- Dr. Gerjamie Bos-Branolte ontvangt Prof. Muntendamprijs vers zijn daar tot dusver nog niet op ingegaan". De vertegenwoordigers van de nutsbedrijven die aan de fusie deel nemen en de vakbonden hebben nog maar zeer kort de tijd om een oplossing uit te werken. Op 15 juni is het eerstvolgende gesprek over deze zaak. Nog geen week later, op 21 juni, moet het personeel zich de finitief uitspreken over de fusie. Verveen: "We hebben het gevoel dat de verschillende bestuurders ons onder druk willen zetten. Maar we wijken daar niet voor. Want an ders lopen we het risico dat er din gen worden besloten die later niet meer zijn bij te sturen. Alles moet goed geregeld zijn voordat we met de fusie akkoord gaan. Lukt dat niet, dan zullen we gedwongen zijn om nee te zeggen". Loonsverhoging Na de fusie kunnen de meeste EBR-werknemers, doordat ze on der een andere cao gaan vallen, hoe dan ook op een loonsverhoging re kenen. Lijkt het er nu niet op dat het personeel van twee walletjes eet; dat het wil profiteren van de toekomstige salarisverhoging en tegelijkertijd de voordelen van de oude regeling wil vasthouden? Verveen ontkent dit ten stelligste. "Die loonsverhoging weegt niet op tegen de kortingen die we, omdat we ambtenaren zijn, de afgelopen jaren op onze salarissen hebben ge had. En bovendien, moeten we dan zo maar alles inleveren omdat we iets meer geld krijgen?" LEIDEN - Het lijkt met elkaar in te genspraak, maar toch is het werke lijkheid: Gerjanne Bos-Branolte krijgt morgen de Prof. Munten damprijs van het Koningin Wilhèl- mina Fonds uitgereikt vanwege haar onderzoek naar de behoefte aan psychologische begeleiding van gynaecologische kankerpa tiënten. Maar bijna tegelijkertijd wordt haar onderzoek en behande ling van deze patiënten bij de vrou wenkliniek van het Academisch Ziekenhuis wegbezuinigd; gewoon opgeheven. Het is de eerste keer dat dr. G. Bos-Branolte in het openbaar hier over praat. Wat zelfs voor leken als vanzelfsprekend geldt, wordt in de huidige gezondheidszorg wegge schoven. De zorg om de lichamelij ke gesteldheid van door Annemiek Ruygrok Patiënten staat voorop', psycholo gische begeleiding beschouwt men als luxe. Toch werpt ze een blik in de toe komst, ziet zichzelf klinisch met deze patiënten bezig, ondanks de weerstand tegen psychotherapie. Overleven van kanker, en in dit geval gynaecologische kanker, kan gepaard gaan met psychische pro blemen. Uit het onderzoek bleek dat gemiddeld 26 procent van de patiënten ernstige psychische pro blemen had. Die problemen traden meestal zes a negen maanden na de chirurgische behandeling op. Blij zijn "Er is zoveel onbegrip, ook onder psychotherapeuten. Omdat wij aan de andere kant van de grens staan en kanker nog niet aan den lijve hebben ondervonden. Gaan we van onszelf uit, dan denken we dat we ontzettend blij zouden zijn als Op prenten, foto's en bouwte keningen is te zien hoe het Stede lijk Gymnasium van 1599 tot 1883 aan de Lokhorststraat was gevestigd. Tot 1938 was de Doe- zastraat het adres en sinds vijftig jaar staat de school aan de Fruin- laan. Vóór 1599 lag het onderko men van de school - die afwisse lend Latijnse school, Triviale school, Stadsschool en Grote School werd genoemd - in de buurt van de Pieterskerk. Portretten van beroemde rec toren met belangrijke weten schappelijke carrières, aanstel lingscontracten, en betalingsre- gisters geven een beeld van de schoolhoofden. In het betalings- register uit 1574 is te zien dat in dat jaar door de gemeente geen wedde werd betaald aan de toen malige rector. Als gevolg van de bezetting van Leiden was de school gesloten. Een ander fraai tentoonstellingsstuk is het ver zoek aan het gerecht door de zoon van rector Theodorus Schrevelius om zijn vader te mo gen opvolgen. Dat gebeurde ook. In 1642 nam hij het roer over. Tot 1904 had het gymnasium een puntensysteem, waarbij voor ieder vak de leerling met de meeste punten een prijs kreeg. Deze beloningen bestonden uit mooie boeken met een perka menten band en gouden opdruk. Hiervan zijn enkele exemplaren tentoongesteld. Uit de prijzenregisters blijkt dat de beroemde Nederlandse politic,us, Abraham Kuyper, een uitstekend leerling was. De staatsman verwierf tijdens zijn wij waren genezen van kanker". "Je mag blij zijn datje nog leeft. Het had allemaal nog erger ge kund". zijn reacties van de omge ving die het goed bedoelt met de (ex-)kankerpatiënt. Maar zij gaan voorbij aan de problemen die na de euforie over dat overleven ontstaan zijn: vrouwen zijn in sommige ge vallen onvruchtbaar geworden, hebben problemen met de partner die het ook maar moeilijk verwer ken kan. Of de vrouw, maar ook de man heeft soms geen zin meer in sex en vel vrouwen voelen zich niet meer thuis in hun veranderde li chaam. "Het is niet de kanker, het zijn de anderen, om een variant op Sartre te gebruiken". Terwijl de ex-patiëntes het al moeilijk hebben, krijgen ze het nog moeilijker, omdat zij aan iedereen moeten uitleggen waarom ze het moeilijk hebben. "Als ze zeggen bang te zijn om het terug te krijgen, wordt dat afgedaan, eroverheen ge praat. Ze moeten altijd dankbaar zijn, mogen nooit problemen heb ben". Het is zo logisch dat er bij derge lijke ingrepen psychologische pro blemen volgen. Het zou daarom normaal moeten zijn dat patiënten in therapie kunnen gaan. "Niet om dat ze gek zijn, zoals zo velen den ken, maar wèl omdat zij hulp moe ten hebben bij de verwerking van kanker en kankerbehandelingen. Gerjanne Bos hoopt in staat te worden gesteld de resultaten van haar onderzoek op bredere schaal in praktijk te kunnen brengen: "Zowel in ziekenhuizen, wanneer patiënten voor controle komen bij voorbeeld, als in samenwerking met de Stichting Olijf, netwerk van vrouwen met gynaecologische kanker". Bovendien vindt dr. Bos dat er een opleiding moet komen. "Ik ben de enige die deze combina tie van onderzoek en behandeling gedaan heeft. Uit het onderzoek is gebleken dat de kwaliteit van het leven aanzienlijk kan verbeteren. Bij de Riaggs kunnen ze helaas (nog) niet terecht. Mijn collega's hebben nauwelijks ervaring op dit gebied. Bovendien zijn de wachttij den daar vaak lang. En ex-kanker- patiënten willen nü worden behan deld". Specialisme Lichaam en geest moeten wor den geïntegreerd, is haar mening. Behalve de zorg voor het lichaam moet er ook aandacht komen voor de geestelijke aspecten. Het is no dig dat ook medici herkennen wan neer er psychische problemen zijn. "Die opleiding moet er komen. Psychosociale oncologie moet een erkend specialisme worden". Bos is van lieverlede in dit spe cialisme gerold. "Een patiënte had om een gesprek gevraagd. Ik was zelf bang. Voor kanker. Toch ben ik naar haar bed gegaan. En naar meer patiëntes gestapt. Ik heb toen van mijn eigen angst geleerd. Maar zo vlak na de ingreep zijn de mees te patiëntes nog niet toe aan psy chische hulp. De zorg om het li chaam staat nog voorop. Toen kwam er een gespreksgroep op gang. Ik heb vervolgens een bordje op mijn deur geplakt: "Leef je le ven-groep". Door dat woord 'leven' op te plakken, begrepen ze dat ze ook kunnen leren te leven, in plaats van geen leven te hebben. De kwa liteit van je leven verbeteren, leren om je angst beter baas te kunnen. Dat stond voorop". Gerjanne Bos heeft vervolgens haar licht opgstoken in de Verenig de Staten waar ze op dit gebied ver der zijn dan in Nederland. Terug uit de VS heeft ze het Koningin Wilhelmina Fonds een onderzoeks voorstel gedaan. Er werd kritisch op gereageerd, maar uiteindelijk kreeg zij de middelen. "Fantastisch vind ik dat van het KWF. Ik kon on derzoek doen naar de frequentie van het voorkomen van psychische problemen en daar tegelijkertijd een behandeling aan koppelen. Dat LEIDEN - De Leidse bejaar denhuizen verwachten in grote financiële problemen te komen wanneer besloten wordt voor een opnamestop. Een dergelij ke maatregel maakt deel uit van een advies aan de gemeen te om het aantal bedden in de Leidse huizen met 200 in te krimpen. Omdat de gemeente garant staat voor geldleningen die de huizen zijn aangegaan, LEIDEN In tal van straten in de stad wordt volgende week gewerkt aan het wegdek en de riolering. De gemeente begint maandag 6 juni met riolerings- en herbestratings- werkzaamheden in de Van Galen- straat, op 13 juni met een gedeelte van de Munnikenstraat en op 20 ju ni met de Waardstraat. Op 6 juni wordt ook begonnen met onder houd aan het asfalt van de Lage was nieuw. Over de brief, die ik naar de groep van 119 patiënten heb gestuurd, heb ik drie tot vier weken gedaan. Hij moest duidelijk, maar vooral ook eerlijk van opstel ling zijn. Ik heb er onder meer in gezet dat wij van hun problemen wilden leren en dat het niet alleen om onderzoek, maar ook om be handeling zou gaan. En toen zat er op een dag een mevrouw in mijn kamer met die brief in haar han den. Ze had hem aan al haar familie en kennissen laten lezen; "Zie je nu wel dat ik verdriet mag hebben. Het Koningin Wilhelmina Fonds schrijft het zelf', had ze gezegd. Ik zat met de tranen in m'n ogen". Morele plicht Als er tienduizenden guldens worden gestopt in zware medische ingrepen als bijvoorbeeld opera ties, bestraling en behandeling met kankercellen-dodende geneesmid- wordt deze meegesleurd in de problemen van de huizen, waarschuwen de besturen en directies van negen bejaarden oorden het gemeentebestuur in een brief. De vertegenwoordigers van de be jaardenoorden zijn slecht te spre ken over de aanbevelingen uit het rapport 'Raamwerk voor een ver nieuwend ouderenbeleid in Lei den'. Conclusie van het rapport is Rijndijk. Het gaat hierbij om het aanbrengen van een slijtlaag op het asfalt. Op dinsdag 7 juni wordt het on derhoud aan het asfalt van de Morssingel en de Morsweg vanaf het Stationsplein tot aan de spoor wegovergang ter hand genomen. Woensdag 8 juni is het asfalt van de Jan van Houtkade aan de beurt. delen, dan moet het toch mogelijk zijn ook de betrekkelijk geringe kosten van een psychotherapeuti sche behandeling daarna op te van gen. Toch willen ziektekostenver zekeraars dit meestal niet vergoe den. "Als een arts al wil doorver wijzen, dan loopt de patiënt daar tegenop". Terwijl het volgens dr. Bos een morele plicht zou moeten zijn om patiënten ook psychisch te helpen. "Want als je leven wordt gerekt, maar dat leven is niet fijn meer, wat is dan de zin van zo'n ingreep? Ik heb met vrouwen gesproken die met zelfmoordplannen liepen. Want niemand vraagt: hoe gaat het psychisch met je? Ze zeggen alleen dat je er goed uitziet of dat je haar weer aangegroeid is. Maar het ver driet, het rouwproces, daar heeft niemand oog voor. Daaraan moet en kan nog veel aan veranderen". dat het afstoten van 200 bedden noodzakelijk is om overcapaciteit na de bouw van een nieuw huis aan de Zijloever tegen te gaan en de thuiszorg van bejaarden gestalte te geven. Wethouder De la Mar heeft in middels afstand genomen van de conclusies uit dit rapport. De la Mar vindt dat de zestig bedden van Zijloever niet bij de andere bejaar denhuizen weg moeten. Hij wil dit aantal gebruiken voor de opvang van psycho-geriatische (demente) patiënten. Deze opvang wordt uit een ander potje gefinancierd en gaat dus niet ten koste van de bed den in vezorgingshuizen. Op termijn voorziet De la Mar door toename van de thuiszorg wel een daling van het aantal bedden, maar om welke aantallen het gaat staat nog niet vast. "Bovendien moet de thuiszorg dan eerst geor ganiseerd worden", zei een woord voerder van de wethouder vanoch tend. De bejaardenoorden wijzen er op dat zij wethouder De la Mar al veel eerder waarschuwden voor de ge volgen van een nieuw te bouwen bejaardenhuis op de Zijloever. Toen al lieten zij weten dat het De bonden kregen gisteren ove rigens in zekere zin steun van ad junct-directeur De Boer van het EBR. Hij zei het persoonlijk ook een logische oplossing te vinden als de werkgevers voor het nieuwe bedrijf alle bestaande EBR-rege- lingen zouden overnemen. De Boer achteraf in een toelich ting: "Afgesproken is dat het totaal aan regelingen niet slechter mag zijn dan de huidige. Nu worden de regelingen die bij de verschillende bedrijven gelden, stuk voor stuk bekeken en tegen elkaar afgewo gen. Men probeert een heel nieuw pakket samen te stellen. Maar dat lijkt mij persoonlijk nogal om slachtig. Wat is eenvoudiger dan het pakket van het EBR over te ne men? Daarmee geeft men het per soneel een zo groot mogelijke dui delijkheid". Vertrouwen De Alphense wethouder K.H. Mollema voert namens de energie bedrijven, die aan de fusie deelne men, de onderhandelingen over de arbeidsvoorwaarden. Thans wordt gewerkt aan een totaal-overzicht van de regelingen zoals die bij de verschillende bedrijven gelden. "Het kan natuurlijk niet zo zijn dat uit alle regelingen alleen de gun stigste voorwaarden er uit Worden gepikt. Dat maakt het onbetaal baar", aldus Mollema. Hij vindt dat als de voorstellen voor de arbeidsvoorwaarden van het nieuwe energiebedrijf klaar zijn niet te lang moet worden stil gestaan bij onderdelen daarvan die positief danwel negatief voor een werknemer utvallen. "Ik ben ervan overtuigd dat in totaliteit de werk nemers er op vooruit zullen gaan. Ik verwacht ook dat er overeen stemming met de bonden wordt bereikt over de arbeidsvoorwaar den". De bestuurder uit Alphen aan den Rijn gelooft niet dat de fusie kan worden tegengehouden indien het sociaal statuut door de bonden niet wordt ondertekend. Als de plannen daarop dreigen te struike len moet volgens hem de directie van het nieuw te vormen bedrijf la ter in overleg treden met personeel en bonden om een en ander in het reine te brengen. nieuwe bejaardenhuis niet ten kos te mocht gaan van het budget voor de andere tehuizen. De directies en besturen komen nu tot de conclu sie dat het plan voor Zijloever moet worden bijgesteld. "Het plan zoals dat er ligt is te duur. Het is onjuist om in deze tij den van bezuinigen gouden bed den te creëren die moeten worden opgebracht door ijzeren bedden el ders", schrijven zij. In plaats van een verzorgingshuis moet ge streefd worden naar een wijkcen trum voor ouderen waaraan een aantal woningen is verbonden. De directies en besturen zeggen wel bereid te zijn om mee te wer ken aan versterking van de thuis zorg, maar vinden dat daarvoor meer geld beschikbaar moet wor den gesteld. "Wij stellen voor eerst de thuiszorg uit te breiden. Blijkt na een aantal jaren dat er hierdoor leegstand in de huizen ontstaat, dan zijn wij natuurlijk bereid mee te denken over het afstoten van een aantal bedden". Overigens is het voor de directies en besturen nog de vraag of de thuiszorg veel goedkoper is dan de zorg in het verzorgingshuis, zoals in het rapport wordt gesuggereerd. LEIDEN - Overleden: m. Boesaard geb. 18 aug. 1915 vrl. echtg. van H. van der Plas; M. Reitsma geb. 13 juli 1905 vrl. echtg. van P. Kok; M. van Iterson geb. 17 juli 1920 vrl.; A A. Ober geb 5 aug 1914 man; M.P. Glasbergen geb 8 apr 1902 vrl. echtg. van W.F. Zwart; N.M. Nieuwenhuijs geb 23 nov. 1925 vrl. echtg. van P. Glasbergen; W E. Boerrigter geb 24 dec. 1930 man; J.A. Valk geb 19 sept. 1926 vrl, echtg. van A.C. Groot- hoff: J.C. Zirkzee geb 9 mrt. 1931 man; A. Brussee geb 6 mei 1927 man; F.W. Slats geb 20 apr. 1927 man; C.A. Flikweert geb. 5 dec. 1965 man. Vraagtekens raadsleden bij kwestie Kaasmarkt LEIDEN - Het CDA-raadslid Het- tinga vindt dat wethouder Peters (ruimtelijke ordening en verkeer) een andere oplossing moet zoeken voor de karren met marktkramen die nu een opslagplaats hebben aan de Kaasmarkt. Het gebruikte opslagterrein is ei gendom van de firma Berk en de gemeente heeft dat bedrijf in ruil voor deze ruimte 15 parkeerplaat sen op de Kaasmarkt beschikbaar gesteld. Bedrijven en bewoners in Pancras-West zijn woedend op de gemeente omdat zij met slechts één parkeerplaats genoegen moeten nemen, terwijl velen een parkeer- vergunning hebben gekocht bij de gemeente. Hettinga concludeerde gister avond dat als de gemeente er zelf belang bij heeft de dingen kenne lijk anders kunnen dan normaal. "Dat kan ik niet vatten", aldus het CDA-raadslid. Hij meent dat de ge meente naar een andere oplossing moet zoeken. Volgens wethouder Peters is er al naar andere oplossin gen gekeke, maar heeft men die niet gevonden. Ook raadsleden van andere par tijen zetten vraagtekens achter de huidige gang van zaken. Beijen (PvdA) vraagt zich af in hoeverre de gemeente verplicht is grond be schikbaar te stellen voor het bedrijf dat de marktkramen plaatst. Hij wil meer informatie over een en an der. Wethouder Peters zegde toe met een notitie te zullen komen over deze kwestie. Verbazing CDA over uitblijven plannen EHD LEIDEN - De CDA-fractie heeft wethouder Kuijers om ophelde ring gevraagd over zijn plannen voor de privatisering van de Eerste Hulp Dienst. Kuijers stelde de raad in januari voor een overeenkomst met het bedrijf van de gebroeders De Jong te sluiten maar liet, nadat er in de raadscommissie veel kri tiek was geuit, niets meer van zich horen. "Na vijfmaanden hebben we nog geen enkel stuk ontvangen", stelt het CDA vast: "Een vreemde gang van zaken temeer daar deze zaak in januari met spoed behandeld moest worden. Kennelijk heeft de wethouder een gevoelige aangele genheid als deze volstrekt onvoor bereid aan de commissies voorge legd". Volgens het CDA worden 'de ge voelens van onzekerheid en demo tivering van het personeel van de EHD' in ernstige mate versterkt door de gevolgde procedure. De fractie verzoekt het college op kor te termijn duidelijk te maken hoe de zaak ervoor staat en of het colle ge nog achter haar oorspronkelijke voorstel aan de gemeenteraad staat.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 15