redenen om dit weekend een occasion te kopen Alleen vrijdag 3 en zaterdag 4 juni a.s. krijgt u op al onze occasions f 2000,- korting of 1 jaar uitgestelde betaling (rentevrij) autopan: de baamteïj pastoe Rentevrij betalen over een jaar prielVorm EUROPAMEUBEI BENTHUIZEN Wie zo'n voordeel laat lopen, is 'n dief van eigen portemonnee. Miss Holland Bij Europameubel Benthuizen vindt u wanden tot op de centimeter! Banz Bord "Cor werkt bij de bank, DIE TELT MEE! Epilepsie en Werk: "Als je 't weet, is 't heel normaal" VA 111 AUTOBEDRIJVEN BV PAGINA Vraagtekens bij belastingvoordeel voor Defensie DEN HAAG (GPD) - Na enig aan- dringen van de Tweede Kamer is staatssecretaris Koning (financiën) bereid zich met zijn collega Van Houwelingen (defensie) nader te beraden over de teruggave van btw op defensie-aankopen. Koning overlegde gisteren met de kamer commissie van financiën. Het gaat om een regeling, die in 1980 door minister Van Aardenne (toen tijdelijk ook minister van fi nanciën) getroffen is. Volgens die regeling wordt de btw, geheven op aankopen van Defensie ten behoe ve van legeronderdelen in de Bondsrepubliek, teruggegeven. Defensie bespaart op die manier jaarlijks een bedrag van ongeveer 12 miljoen gulden. De Algemene Rekenkamer, die de uitgaven van het rijk contro leert, oordeelde dat de regeling wettelijk niet in orde is. Om voor de teruggave van de btw in aanmer king te komen werd het ministerie van defensie als ondernemer aan gemerkt. Dat is volgens de Reken kamer niet juist, omdat de levering van goederen aan de krijgsmacht delen in het buitenland een speci fieke overheidstaak is. AMSTERDAM (ANP) - De Amster damse gemeenteraad bespreekt op 29 juni het rapport van de onder zoekscommissie Stadhuis/Muziek theater. In dat debat zal blijken of het oordeel van de commissie mo gelijk politieke consequenties heeft. De fractie van de PvdA in Am sterdam kondigde gisteren aan pas een politiek oordeel te zullen geven na een grondige discussie met de partij en in de fractie. Ook de mees te andere fracties lieten zich na het openbaar maken van het rapport in die richting uit. Alleen de WD stelde meteen dat politieke conse quenties onvermijdelijk zijn. Tijdens het raadsdebat in sep tember vorig jaar, waarin de onder zoekscommissie werd ingesteld, zei burgemeester Van Thijn: "Wij beseffen dat het vertrouwen in het bestuur een deuk heeft opgelopen en dat deze problematiek des te schrijnender is tegen de achter grond van de financiële situatie waarin de stad en haar bevolking zich bevinden." De burgemeester maakte in dat debat kenbaar dat het huidige col lege zich tegenover de gemeente raad moet verantwoorden over de gang van zaken van 1979 tot nu. "Door onze portefeuilles te aan vaarden, of wij nu wethouder zijn of burgemeester, treden wij een- WD: er moeten koppen rollen in kwestie-Stopera voudig juridisch in de verantwoor delijkheid van onze voorgangers", aldus Van Thijn vorig jaar. Volle verantwoordelijkheid houdt vol gens hem in 'dat het college bereid moet zijn, zich te onderwerpen aan welk politiek oordeel van de Raad dan ook'. Volgens de onderzoekscommis sie heeft het college de raad 'niet al tijd volledig en tijdig ingelicht'. In oktober 1983 vroeg de raadscom missie naar aanleiding van berich ten in de media opheldering aan de toenmalige wethouder (en thans staatssecretaris) E. Heerma over mogelijke vertragingen van ople veringsdata. Volgens Heerma waren die be richten voorbarig. In februari 1984 waren B en W al op de hoogte van kredietoverschrijdingen en vertra gingen in het bouwproces. Maar de wethouder maakte daar tijdens een raadscommissievergadering in die maand geen melding van. Hoewel in de periode tussen februari en 21 juni 1984 nog twee raadscommis sie-vergaderingen hebben plaats gevonden, bleef de gemeenteraad in het ongewisse. Pas op een besloten vergadering van 21 juni wordt melding gemaakt van brieven van Stamuco en de ar chitecten waarin om meer geld ge vraagd wordt. Op 4 oktober wordt tijdens een besloten raadscommis sie meegedeeld dat B en W op dat moment geen vertrouwen heeft in de beheersbaarheid van het proces. De bereidheid van tal van be trokkenen om te reageren op het rapport van de commissie bleek niet groot. Oud-wethouder Heerma liet via zijn voorlichter op het mi nisterie van volkshuisvesting we ten dat hij het rapport slechts snel had doorgebladerd en nog geen tijd had gehad om de bevindingen van de commissie goed te lezen. Het gaat volgens hem bovendien om de lopende verantwoordelijk heden van het gemeentebestuur en de architecten en hij zag zich niet geroepen om daar 'doorheen te fietsen'. Heerma liet een reactie dan ook graag over aan B en W van de hoofdstad. Directievoerend architect Cees Dam was kort: 'Geen commentaar'. Zijn collega Wilhelm Holzbauer vertelde vanuit zijn woonplaats Wenen dat hij nog geen kennis van het rapport had kunnen nemen. Het komende weekeinde is hij in Amsterdam en zal met Dam het rapport bespreken. Misschien, al dus Holzbauer, komt er dan maan dag een gezamenlijke reactie. Met verbazing en woede heb ik het eenzijdige artikel gelezen over Miss Holland, Angelique Cremers. Voor goede journalistiek geldt toch als voorwaarde dat u ook de tegen partij aan het woord laat? Wat zijn de feiten? Angelique Cre mers is Miss Holland geworden op 31 juli 1987. Zij was ongetwijfeld het mooiste meisje uit de finale. Ik heb begin 1987 de Miss Holland-or ganisatie overgenomen, een kost bare zaak. De Miss Holland-organi satie is een schakel in een ketting van internationale organisaties. Als wij niet verbonden zouden zijn aan belangrijke internationale or ganisaties, met name de Miss Uni verse, Miss World en Mondial Events organisatie, zou een Miss Holland verkiezing nooit een be langrijke happening kunnen wor den. Ik kan u verzekeren dat het grootste ideaal van de finalisten is mee te mogen doen aan internatio nale verkiezingen. Ook Angelique was dolgelukkig met haar uitzending naar Miss In ternational in Tokio en vervolgens naar de Miss World verkiezing in Malta en Londen. Watje als organi satie niet weet en niet kunt weten vooraf is dat uitzending naar een internationale verkiezing, die voor zeg maar 99% van alle finalisten de mooiste belevenis is die jonge meisjes mee kunnen maken, toe vallig voor Angelique een tegenval ler bleek te zijn. De organisatie van internationale verkiezingen is zéér strak. Dat komt omdat meisjes vaak niet met die vrijheid, die eerst wel bestond, om kunnen gaan. Welnu, Angeli que heeft van begin af aan het ge mis aan vrijheid, die zij moest de len met gemiddeld 80 nationale missen uit de gehele wereld, als zëér frustrerend ervaren, in het be gin deed zij voorkomen alsof zij haar verloofde. Ton Colleë, erg miste, later bleek er kennelijk een andere reden te zijn. Angelique en haar vader probeerden mij te dwin gen circa 10 a 15.000 gulden te in vesteren in haar vriend, anders weigerde Angelique mee te doen aan Miss Universe. Met deze men sen valt niet te werken. Ik heb van alles geprobeerd haar te bewegen alsnog mee te gaan. Uit eindelijk is Annebet Berendsen uit Enschede gegaan. Dit heeft mijn organisatie grote problemen gege ven, omdat ik allerlei verklaringen moest afleggen, waarom Angeli que niet mee kon doen. Angelique heeft de vrijheid, die zij in het begin wel had, tegenover de pers misbruikt door te doen voor komen alsof de internationale ver kiezingen een soort "handjeklap van belanghebbenden" zouden zijn. Wat wij aan Angelique hebben uitgegeven is een vermogen ge weest. En waarom eigenlijk, als je terugkijkt op de hele zaak? Wat ik niet kon inschatten is dat Angelique onbetrouwbaar is en haar beloften niet nakomt. Angeli que heeft de weelde niet aange kund Miss Holland te zijn. Het zal u duidelijk zijn dat met de finalisten van de Miss Holland ver kiezing 1988, meer zal moeten wor den gesproken en dat het karakter en de betrouwbaarheid van finalis ten vooraf zal worden onderzocht. F. Verlinden, voorzitter Nationaal Comité Miss Holland Amsterdam. Ontwapening NEW YORK (AP) - Minister Van den Broek (buitenlandse zaken) heeft in een rede voor de VN-ont- wapeningsconferentie gisteren in New York gepleit voor beperking van de conventionele bewapening in Oosteuropa. Daarnaast stelde hij dat moet worden vastgehouden aan nucleaire afschrikking als uit gangspunt van het westerse veilig heidsbeleid, 'hoe graag we daar ook van af willen'. Waar normaal de mogelijkheden ophouden beginnen bij Europameubel Benthuizen de goede ideeën. Neem nou wanden. Bijna geen woonwandwens of deze is bij ons te vervullen. Woon-hang-riegel of opbouwwand van Banz Bord, Priel, Pastoe om er maar een aantal te noemen. Woonwanden van vandaag. Alles in een. En uzelf bent de architekt die kan bepalen wat u ermee, en hoe u het wilt. Tot op de centimeter nauwkeurig gemaakt. Kortom, unieke systemen die inspelen op ieders individuele wens! een kreatieve belevenis! pen en (glas)deuren. zijn geschikt voor zowel ner als voor slaapkamer ot kantoorgebrulk. Door Ing en afwerking kunnen de elementen uitstekend ruimte worden geplaatst. Indra Kastensysteem dat u werkelijk alle vrijheid biedt. Keuze uit 2 typen, meer dan 80 elemen ten. In diverse lak- en beitskleuren. Ook onder ling te kombineren. Doordachte vormgeving met onzichtbare ophangkonstruktie. tliliUilild Banz Bord is een vrijhangend wand- systeem met onzichtbare, onwrikbare bevestigingen. Vrij van de vloer. Hierdoor behoudt u veel meer leefruimte. Met Banz Bord bepaalt u zelf of uw wand strak, sjiek, romantisch of rustiek moet worden. U zegt maar hoe u het wenst, wij helpen u graag! Van eenvoudige boekenplank tot komplete meubelwand. Praat eens met onze wandenadviseur.. Die zal u graag vertellen wat u wilt weten over al die woon- wandsystemen uit onze kollektie. Hij neemt er graag de tijd en tekenpen voor om samen met u de meest ideale woonwand samen te stellen die bij uw interieur én budget past. Vrijblijvend natuurlijk! - f Wanden tot op de centimeter! Waar normaal de mogelijkheden ophouden begin nen bij Europameubel Benthuizen de goede ideeën. Neem nou Priel woonwandstystemen. Bij na geen woonwandwens of die Is met één van de Priel systemen te vervullen. De woonwand van vandaag. Alles In één. En uzelf bent de architect die kan bepalen wat u ermee, én hoe u het wilt. Tot op de centimeter nauwkeurig gemaakt. Kort om unieke systemen die inspelen op iedere indivi duele wens! Gemakkelijk te bereiken vanaf rijksweg A12 Den Haag Utrecht (afslag Bleiswijk) Steun de campagne 1988 Terwijl hij toch epilepsie heeftZo n 1 op de 150 Nederlanders heeft epilepsie. Velen van hen willen en kunnen werken, danzij o.a. medicijn gebruik. Helaas blijken vooroordelen hardnekkig. NATIONAAL KPILKPSIK FONDS/DK MACHT VAN HET KLKINK Postbus 21. 2100 AA Heemstede, giro 34781 ƒ2000 Let wel, alleen dit "weekend", van vrijdag 09.00 uur tot zaterdag 17.00 uur hebben wij al onze occasions f 2000, - (zegge twee dui zend gulden) afgeprijsd. Dat is geen interes sante korting, maar een regelrechte dolle boel, die daarom niet langer dan 2 dagen kan du ren. Kom direct langs om uw slag te slaan. U kunt kiezen uit bijna alle grote merken in heel veel uitvoeringen. In plaats van een korting van f2000,- bieden wij u dit weekend ook de mogelijkheid om de auto van uw keuze pas over een jaar te betalen. U voldoet dan nu alleen de wettelijk verplichte aanbetaling van 25 en betaalt pas over een jaar de rest van het aankoopbedrag. Over die uitgestelde betaling tot een maximum van f 10.000, - berekenen wij geen rente. Een aantrekkelijk aanbod voor ieder die anders de aanschaf van een auto voorlopig nog zou moeten uitstellen. ui off. Fiat en Lancia-dealer voor Leiden, Leiderdorp e.o. Leiden, Korevaarstraat 43, tel. 071-142146 Leiderdorp, Weversbaan 12, tel. 071-899264 WAANZINNIG WEEKEND off. Toyotadealer voor Leiden, Leiderdorp e.o. Weversbaan 8-9,2352 BZ Leiderdorp. Tel. 071-899256 11 excl. de wettelijk verplichte aanbetaling van 25

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 9