Michels Mislukte vlucht van Van Orsouw in vlakke Girorit wisselt vleugelspelers Gezondheidszorg voor vrouwen te vaak gebaseerd op mannelijke norm Uitverkocht LeMond zeker niet in Toni' Visser slaat eigen weg in Bax bereikt halve finale Klachten verschillen; reacties op medicijnen niet gelijk WOENSDAG 1 JUNI 1988 PAGINA 19 KEULEN (ANP) - Alle duels van het Nederlands elftal in de eindronden van het Europees kampioenschap in Westduits- land worden gespeeld in een uitverkocht stadion. Het be treft Sovjetunie - Nederland op 12 juni in Keulen, Engeland - Nederland op 15 juni in Düs- seldorf en Nederland - Ierland op 18 juni in Gelsenkirchen. Voor nog vijf andere wed strijden werden alle kaarten aan de man gebracht. Voor de finale in Munchen is geen enkel entreebiljet meer verkrijgbaar, wel nog een paar duizend voor de halve finales in Hamburg en Stuttgart. Van de landen over de Westduitse grens is de be langstelling uit Nederland het grootst: 82.000 kaartjes. Daarna komt Denemarken met 56.000. 'Alphense Boys ambassadeur in het kader van Alphen-promotie" ALPHEN AAN DEN RUN - Tijdens een druk bezochte re ceptie die de voetbalvereniging Alphense Boys gisteren hield ter gelegenheid van de promotie naar de eerste klasse bood wet houder van sportzaken Gerard van As aan voorzitter Koos van der Geest namens de gemeente dassen en een wedstrijdbal aan. Van As noemde Alpheuse Boys in het kader van de Alp hen-promotie een uitstekende sportambassadeur. De kam pioen kreeg ook lof toegezwaaid van Jan Persoon (KNVB afde ling Leiden). Diederik van der Veen Meerstad (Alphense Sportstichting). Wijnand Kindt (Sportraad) en NKS-voorzitter Lucas. Verder waren er talloze vertegenwoordigers van ande re sportclubs, die Alphense Boys kwamen gelukwensen. MIRINA Dl MASSA (ANP) Greg LeMond zal met geen mogelijkheid kunnen starten in de Ronde van Frankrijk. De Amerikaan is gis terochtend met het linkerbeen in het gips naar de Verenigde Staten vertrokken. LeMond zal drie weken in het gips moeten blijven en op zijn vroegst eind juni weer kunnen fiet sen. De Ronde van Frankrijk be gint op 4 juli. Het is vrijwel vast staand dat de ploeg van Gisbers in zijn 'noodprogramma' de Ronde van Zwitserland, die vrijwel aan sluit op de Giro, zal rijden. Steven- haagen, Theunisse en Pedersen. de slachtoffers van de val in Santa Ma ria Capua Vetere, kunnen in het weekeinde weer aan de slag, het herstel van Barteau, die maandag door een val in de Giro werd uitge schakeld, zal iets meer tijd vragen. LEEUWARDEN (GPD) - Leo Vis ser stapt uit de kernploeg en wil zich individueel voorbereiden op het nieuwe schaatsseizoen. De re den daarvoor is, dat Visser, die in Calgary tijdens de Olympische Winterspelen winnaar werd van het zilver en brons op respectieve lijk de 5000 en de 10000 meter, vori ge week met succes de toelatings eisen van de Nationale Luchtvaart School (NLS) heeft doorstaan en nu een zware opleiding van ander half jaar in Beek gaat volgen. Voorzitter Dick van Zanten van de Begeleidings Commissie Kern ploegen is er allerminst gelukkig mee dat de topper uit de allround kernploeg zich op eigen houtje gaat voorbereiden op het schaats seizoen. Visser is er echter van overtuigd dat de combinatie van trainen met de kernploeg en een zware studie onmogelijk is. „Als je in de kernploeg zit ben je veel te veel gebonden aan trainingstijden. Dat is voor mij niet meer mogelijk. Ik wil alles in goed overleg en in een goede harmonie zien op te los sen. De BCK moet er bovendien begrip voor kunnen opbrengen waarom ik deze stap zet". po hoog wordt opgeschroefd om het verrassen van de sprintelite te voorkomen. In die methode past een ontsnapping, die echter op ui terlijk één kilometer voor de uindstreep afgelopen moet zijn. Ook de kleineren mogen in de da gelijkse uitzending van een uur over het TV-scherm fietsen, maar niet tot aan een eindstreep die voor de sprint-kanonnen is getrokken. Van Orsouw, twee jaar geleden een paar dagen voor het begin van de Ronde van Frankrijk hals over kop prof geworden en op de twee de dag wegens tijdsoverschrijding al weer uit de strijd genomen, kon ook niet de illusie hebben iets groots te verrichten. Hij vervulde simpel de opdracht: „Aanvallen in de laatste vijftig kilometer en ver der maar zien wat er van komt en wat er met je meegaat". Van Orsouw had het, wat het ge zelschap aanging, niet slechter kunnen treffen, Dante Morandi, de allerlaatste uit het klassement. De regelmatigste rijder bovendien, slechts één dag einigde hij niet bij de laatste tien, of in de absolute staart van het peloton. Morandi is, uiteraard, ook laatste in het klasse ment met een achterstand van ze ven kwartier, bijna vijf keer zo veel als de Nederlander. Waterdrager Indien de groep al bereid zou zijn een geschenkje weg te geven dan zeker niet aan een dertig-jarige wa terdrager, die bij wijze van spreken de kruiken nog uit zijn vingers laat vallen. Zou het peloton geremd moeten worden in de jacht op de vluchters, dan is er bovendien veel meer nodig dan de mankracht van de zwakste Italiaanse formatie en de drie renners, die PDM nog over had doordat Van Orsouw ontsnapt was en Barteau 's morgens niet was vertrokken. De groep vindt het gewoonlijk goed dat er voor de deur gespeeld wordt, mits de kinderen maar op tijd binnen komen. Van een voor sprong van meer dan drie minuten voor de twee vluchters verblikte of verbloosde niemand. In de drie plaatselijke ronden van negen kilo meter, waar bij iedere doorkomst ook negen bonificatieseconden te verdelen waren, werden de zaken rechtgetrokken. Een paar kilometer voor de streep begon de echte strijd, het in positie zetten van de sprinters. Di Basco, 23 jaar, wilde iets meer dan het dagelijkse succesje in de vlie gende spurt. Hij koos daartoe zijn weg met beleid. Gavazi loodste ZEIST (GPD) Een simpele om zetting Gerald Vanenburg naar links en John van 't Schip naar rechts moet bondscoach Rinus Michels de hoop hebben gegeven dat er aan het linkerspitsprobleem van het Nederlands elftal toch nog een mouw te passen is. De kleine balvaardige PSV'er deed het gis termiddag in het oefenduel met za terdagtweedeklasser Kennemer- land (uitslag 13 2) op de linker vleugel zo goed, dat Michels de proef vanavond in de vriendschap pelijke interland tegen Roemenie in het Olympisch Stadion in Am sterdam zonder twijfel zal herha len. Vanenburg had met drie treffers en twee 'assists', waaruit Mühren en Bosman scoorden, een zeer op vallend aandeel in de 7—0 voor sprong, waarmee de eerste keus van Michels de eerste helft afsloot. Vanenburg voelde zich op de voor hem ongewone plaats kenne lijk veel minder geremd dan John ny van 't Schip bij vorige gelegen heden. De Ajacied draaide nu aar dig mee zonder overigens te bewij- MARINA Dl MASSA (ANP) - Marc van Orsouw heeft gisteren de meest vallende ploeg in de Giro ook een beetje laten opvallen. Met een ontsnapping in de laatste vijftig kilometer, samen met de Italiaan Morandi, reed de 24-jarige Brabander langdurig in het beeld van de televisie. Goed voor de publiciteit dus, er is weinig anders waar de gedecimeerde ploeg van Gisbers nog op kan reke nen. De vrijwel geheel vlakke etappe eindigde op de boulevard van Ma nna di Massa in een massasprint. Alessio di Basco, overtuigend lei der in het niet te zwaar wegende premie-sprintklassement, haalde uit het wiel van Guido Bontempi zijn eerste grote succes als profes sional binnen. Het algemeen klas sement bleef vanzelfsprekend on gewijzigd. Na de door Bernard veroorzaak te opwinding van maandag was en bleef het in de negende etappe stil. Het beeld van een normale Girorit dus, waar in het laatste uur het tem- hem in de laatste kilometers naar voren en 800 meter voor de streep had hij het gezochte achterwiel ge vonden. Dat van Bontempi. In de luwte van 'De Buffel' kroop hij naar voren om aan te tonen dat Ita lië er niet alleen een spurter voor kleine prijsjes bij heeft, maar ook voor grote. De Zwitser Niki Ruttimann heeft gistermorgen de eerste etap pe van de Dauphiné Libéré gewon nen. In de eindsprint bergop ver sloeg hij de Portugees Acacio Da Silva. zen dat hij zijn vormcrisis te boven Oranje startte met de volgende formatie: Van Breukelen; Troost. Ronald Koeman, Rijkaard. Van Aerle; Wouters, Gullit, Mühren; Van 't Schip, Bosman, Vanenburg. Op een persconferentie, die aan de oefenpartij vooraf ging, introdu ceerde Michels overigens een nieuw begrip. Hij sprak over een verdedigend middenveld (Wou- ters-Koeman-Mühren) en een aan vallend (Van 't Schip-Gullit-Va- nenburg) en hij noemde Bosman de enige spits, maar in de praktijk kwam het op een 3-4-3 of 3-3-4 for matie neer, waarbij Koeman en Rijkaard om beurten opschoven naar het middenveld. Vooruitlopend op wat hij tegen Kennemerland te zien zou krijgen, zei Michels dat deze formatie tegen Roemenie waarschijnlijk op een of twee plaatsen gewijzigd zou wor den, waarbij in de eerste plaats aan een terugkeer van Adrie van Tigge- len gedacht moest worden. Maar het is de vraag of dat zal doorgaan nu het elftal zonder Van Tiggelen en met Van Aerle als linkervleugel- verdediger zo goed draaide. Mi chels had vorige week na de wed strijd tegen Bulgarije al kritiek op het spel van Van Tiggelen en die herhaalde hij gistermiddag op de persconferentie. Beslissingen „Van Tiggelen heeft vorige week de indruk gewekt dat hij niet in bla kende vorm is. Daarna heeft hij evenwel nog de Belgische bekerfi nale gespeeld. We zullen bekijken hoe het er nu met hem voorstaat. Op grond van zijn prestaties in het verleden, heeft hij recht op een plaats, maar als-ie niet draait, dan heb ik niks aan hem. Niet op links, niet op rechts en ook niet in het midden. Zo simpel ligt dat. Ik moet nu beslissingen gaan nemen. Ik heb niet veel tijd meer. 't Is kort dag." Van Tiggelen leek aanvankelijk niet erg onder de indruk van de kri tiek, die mogelijk als prikkel be doeld was. Van Tiggelen: „Ik heb geen prikkel nodig. Als het moet dan sta ik er. Ik ben alleen een VOORHOUT Het zaalvoetbalteam van Bax heeft zich door een 3-2 overwinning op het Hoornsche Veerhuys geplaatst voor de halve finale van de landelijke beker. De ploeg van coach Jan Schoen, die Ed Zuid hoek (Menken/Landbouw) en Hennie Koet (Glasbergen de Best) als nieu we spelers mag begroeten, krijgt weer Ceverbo als tegenstander In een niet al te beste wedstrijd kwam Bax door Jeffrey Forée op een 1 -0 voorsprong. In de tweede helft was een tweede goede actie van Forée weer goed voor een doelpunt (2-0). Daarna schoot de ploeg uit Hoorn wak ker. André Bakker zette de gasten naast de Voorhouters (2-2). In een zin derende finale trok Bax toch aan het langste eind. Wim Bouckaert was verantwoordelijk voor de winnende treffer (3-2). beetje moe. We hebben bij An- derlecht een vermoeiend seizoen achter de rug. In het begin hebben we slecht gespeeld. De eerste maanden hebben we alleen maar achter de bal aangelopen. Na de trainerswissel Goethals voor Leekens hebben we achter de feiten aangehold. We hebben vort- durend op onze' tenen moeten lo pen om de in het begin opgelopen achterstand ongedaan te maken." Na het oefenpartijtje van gister middag zal hij zich toch wel wat zorgen zijn gaan maken, want de formatie die Michels na de rust het veld instuurde en waarin Van Tig gelen als rechtervleugelverdediger optrad, moest twee tegendoelpun ten incasseren. Van Aerle is nu dus kandidaat voor twee posities. Op welke plaats hij terechtkomt, maakt hem weinig uit. Als hij maar speelt. Van Aerle: „In de laatste drie Europa Cup wedstrijden van PSV heb ik ook steeds op links in de dekking ge speeld." Aan de ervaringen in het oefen- partijtje moeten natuurlijk niet te veel conclusies worden verbon den, omdat de tegenstand heel ge ring was. Vanenburg hoefde geen opkomende man af te stoppen en Van Aerle werd verdedigend niet een keer op de proef gesteld. Het spel van Oranje was voor de rust vaak een lust voor het oog, hoewel Ruud Gullit heel wat acties zag mislukken. Hoe weinig waarde aan die uitstekende eerste helft moest worden toegekend, bleek na de rust toen he#t Nederlands elftal met al zijn wisselspelers lang niet Marco van Basten ontwijkt een tackle (foto ANi»> zo soepel draaide en toch ook zes doelpunten scoorde, zij het dat het daarbij een keer de hulp kreeg van een tegenstander. Oranje speelde toen met: Hiele; Van Tiggelen, Rijkaard. Wouters. Koevermans; Suvrijn. Winter, Er- win Koeman, Kr8zen; Kieft en Van Basten. Het scoreverloop was: Mühren 1—0, Vanenburg 2 0, Vanenburg 3—0, Bosman 4—0, Wouters 5 0. Vanenburg 6—0, Bosman 7—0, Van Basten 8—0, De Jong 8-1, Kieft 9 1, Vlam in eigen doel 10—1, Kampyon 10 2, Kieft 11—2, Kieft 12—2, Erwin Koeman 13 2. BINNENLAND AMSTERDAM (GPD) - "Een veel gehoorde klacht van vrouwen is dat zij vinden dat hun arts hen niet serieus neemt. Een vaak vage klacht als buikpijn wordt volgens veel vrouwen al gauw als 'psy chisch' afgedaan. Veel artsen daar entegen vinden dat ze het wel goed doen. Binnen de artsenwereld be staat een grote scepsis ten opzichte van vrouwengezondheidszorg", al dus Anne Emans. Aanstaande vrij dag is zij voorzitter van de studie dag 'Vrouwen worden beter...' bij het Academisch Medisch Centrum in Amsterdam. door Thea van Beek Deelnemers aan de studiedag zijn huisartsen, gynaecologen en vertegenwoordigsters van vrou wengezondheidscentra en zelf hulpgroepen voor vrouwen. Het is de eerste keer dat een studiedag met dit onderwerp plaatsvindt, waar de 'twee kampen' een gelijk waardige rol krijgen toebedeeld. Doel van de studiedag is volgens Emans op een rij te zetten welke in vloed de vrouwenbeweging heeft gehad op de gezondheidszorg. De hulpverlening aan vrouwen ont stond zo'n tien jaar geleden, ener zijds uit kritiek op de gezondheids zorg, anderzijds als reactie op de toenemende technologie en het toenemend medicijngebruik door vrouwen. "We willen nu wel eens zien wat er in die afgelopen periode is ver anderd en waar nog knelpunten liggen", aldus de arts Emans, die behalve als universitair docent aan de Universiteit van Amsterdam ook werkt voor de Rutgersstich- ting. Emans: "Het verwijt dat artsen niet naar vrouwen luisteren kan verscheidene oorzaken hebben. Vrouwen hebben vaak een indirec- r om hun klacht naar vo- ren te brengen. Pijn in de neus wordt door mannen direct aange wezen. Vrouwen vertellen daar en verhaal omheen. Voor artsen is het vaak moeilijk een klacht serieus te nemen. Tegenwoordig is in vrou wenbladen veel medische informa tie te lezen, maar niet altijd even kritisch". "Mensen denken vanuit die in formatie ook de deskundigheid in huis te hebben. De ene arts schrijft daarom meteen op verzoek een re cept uit. De ander wil er dieper op ingaan. Maar, ik denk dat er ook veel artsen zijn die de tijd niet ne men serieus achter een probleem te komen. Juist dat serieus nemen komt op deze studiedag aan de or de". Mannelijke norm Een ander onderwerp op deze studiedag is het grote gebruik van psychofarmaca als valium en libri um. Vooral vrouwen tussen de veertig en zestig jaar blijken deze middelen twee keer zoveel te slik ken als mannen. Emans: "Vrou wen hebben kennelijk ook twee keer zoveel reden aan de pillen te gaan". In totaal komen tijdens de studiedag zo'n twintig onderwer pen in diverse gespreksgroepen aan de orde. Menstruatiestoornis sen, de overgang, psychische klachten en gezondheidsproble men van oudere vrouwen zijn daar enkele van. "In 1985 werd door het bureau Gezondheid Voorlichting en Op voeding (GVO) in Rotterdam voor het eerst een congres over dit on derwerp gehouden", weet Emans. "Toen was het nog zo dat de 'medi sche wereld' achter de tafel zat en de gebruiksters van de gezond heidszorg waar het allemaal om draaide, in de zaal. Een zeer geëmo tioneerde situatie toen. De verwij ten vlogen over en weer. Ik herin ner me dat een professor toen doodleuk verkondigde dat vrou wen rond hun vijftigste hun aan trekkelijkheid verliezen. Maar, dat was allemaal heel eenvoudig op te lossen door het gebruik van oestro- genen. Zo iemand moet dan ook weer jonge gynaecologen oplei den". Fransje van der Waals, huisarts, universitair docent en tevens me dewerkster aan deze studiedag, vindt datje er niet bent met zoveel mogelijk vrouwelijke gynaecolo gen. "Je praat dan over een nog vrij nieuwe generatie. Die heeft zich al tijd dubbel waar moeten maken en zich moeten aanpassen aan de tra ditionele mannelijke mentaliteit. Maar, wat wij van vrouwen weten is altijd door mannen geschreven. Bij alle registraties van wat voor vrouwen ziek zijn, hoe vaak en wat ze mankeren, is uitgegaan van de mannelijke norm". Van der Waals noemt het voor beeld van recent onderzoek naar asperinegebruik. Daaruit bleek dat als mensen eenmaal per dag een as- penentje slikken de kans op een hartinfarct afneemt. Van dei- Waals: "Wat blijkt? De testen voor dat onderzoek zijn uitsluitend op mannen uitgevoerd. Juist vrouwen blijken na de overgang hartinfarc ten te krijgen. Tevens blijkt dat veel vrouwen na de overgang ko men te overlijden aan een hersen bloeding. In groter aantal zelfs dan mannen. In die gevallen is juist het gebruik van asperine levensge vaarlijk. Dus blijkt dat zo'n onder zoek voor de helft van de bevolking helemaal niet opgaat" "Anti-depressiva bijvoorbeeld", vervolgt zij, "zijn uitgetest op man nen. In de praktijk blijken veel meer vrouwen daar gebruik van te maken. Kijk je naar valium en se- resta, die middelen zijn uitgetest bij een groep mensen waarbij geen onderscheid is gemaakt tussen mannen en vrouwen. Bij vrouwen vindt minder snel verbranding in het lichaam plaats dan bij mannen. Het gevolg is dat ze vaak te hoge doses voorgeschreven krijgen". Anne Emans: "In de medische li teratuur gaat het altijd over de' pa tiënt. Ook ikzelf maak mij daar re gelmatig schuldig aan. Je rrioet je echter steeds afvragen: gaat het spreekt over dé depressie. Van wie. een man of een vrouw? Die zijn wel degelijk verschillend". Fransje van der Waal: "Vrouwen verzorgen hun lichaam beter, letten op hun ge wicht, op de voeding. Dus kom je ook op een andere manier met je klachten bij een arts. Komt een man bijvoorbeeld met hartklach ten dan staat die conclusie al snel vast. Gaat het om een vrouw dan schuift men het al snel op 'psy chisch". Katholiek Na het artikel te hebben gelezen in deze krant van zaterdag 28 mei, be treffende het katholiek onderwijs in Limburg, wil ik enige kantteke ningen plaatsen bij de nogal eenzij dige redactionele inhoud hiervan. Het hele artikel is zo geschreven, alsof het a.h.w. morgen staat te ge beuren. Voor alle duidelijkheid: 1992 is het jaar waarin deze be leidskwestie geregeld moet zijn. De bisschop van Roermond hecht eraan, het eigen katholieke onderwijsreglement ook in eigen beheer te houden. Binnen zijn bis dom heeft hij daartoe alle rechten. Als we dan objectief kijken naar het katholiek onderwijs in het land de laatste twintig jaar, en we maken daarbij de balans op, is dit voornemen van de bisschop nog niet zo slecht, lijkt me. In het artikel van uw krant wordt gesproken over de 'macht' van de bisschop. Zou het niet veel eerder de 'zorg' van de bisschop zijn om de herkenbaarheid van katholiek onderwijs opnieuw gestalte te ge- In uw artikel wordt de suggestie gewekt dat een minderheid van de katholieken nog kerkelijk is. Op zich kan dat best waar zijn. Maar hoe katholiek is men eigenlijk wan neer de kerk alleen bij het doopsel en het huwelijk wordt bezocht? Waarvoor heeft men de kerk dan wel (nog) nodig? Deze affaire is veel meer een be wuste ondergraving van het kerke lijk gezag, en vooral op de man ge speeld. De Nederlandse Katholie ke School Raad heeft een 'algeme ner' reglement samengesteld (wordt ook wel het landelijk regle ment genoemd). Als men het dus niet eens met wat de bisschop voor 1992 voorstelt; dan op naar de NKSR?? Daarmee wordt opnieuw ge tracht een 'hetze' te voeren, terwijl men op grond van het kerkelijk wetboek daar geen bevoegdheid voor in huis blijkt te hebben. De NKSR moet de 'K' van deze vier letters maar eens zorgvuldig bestu deren, voordat men zo ongenuan ceerd (als jammer genoeg ook in uw krant weergegeven) een oneer lijke strijd tegemoet wil gaan. Een confrontatie met principes waar voor je een keuze moet maken is nooit makkelijk! J.H.M. Biesjot Ericalaan 22 Leiderdorp SCOREBORD VOETBAL OLYMPISCH KWALIFICATIETOERNOOI Westduitsland-Roemenië 3-0 (1-0) 37 Mill 1-0 (strafschop).56 Klmsmann 2-0. 56. Klinsmann 3- 0 Scheidsrechter Martin (Gbr). toeschouwers 22.500 De eindstand in groep A: Westduitsland 8-12 Roemenie 8- 5 Denemarken 8-11 Griekenland 8- 2 Polen 8-10 De zestien landen die uitkomen in het Olympische voetbaltoernooi zi|n Europa Westduitsland. Zweden. Sovjetunie. Joegoslavië en Italië Zuid-Amenka Brazilië en Argentinië. Azië China. Irak en Zuid-Korea Afrika- Nigeria. Tunesië en Zambia Noord-Amenka: Mexico en de Verenigde Staten Oceamé Australië. WIELRENNEN RONDE VAN ITALIÉ Negende etappe: i Di Basco (Ita) 239 km van Pienza naar Marmo di Massa in 6 uur 9 minuten en 20 seconden (20 seconden vergoeding), ge middelde snelheid 38.826 km/u. 2. Bontempi (Ita) (0.15 vergoeding), 3. Freuler (Zwi) (0.10 vergoe ding), 4. Sörensen (Den). 5. Gambirasio (Ita). 6 Martinello (Ita), 7. Strazzer (Ita). 8 Chesini (Ita), 9 Van der Velde (Ned), 10 Phinney (VSt). 11 Re- dant (Bel). 12 Popp (Oos). 13 Bombmi (Ita). 14 Baffi (Ita). 15 Caroli (Ita). 16 Tomasmi (Ita). 17 Bardelioni (Ita). 18. Joho (Zwi). 19 Jarmann (Zwi). 20 Kappes (WDI). 29 Delgado (Spa). 31 Morandi (Ita). 35. Muller (Zwi). 39 Vanderaerden (Bel). 44 Lubberdtng. 50 Rooks. 56. Breukmk, 57 Van Vliet. 77 Winnen. 73 Giuppom (Ita). 78. De Rooy. 81. Bernard (Fra), 91. Chioccioli (Ita), 93. Podenzana (Ita), 99. Zimmermann (Zwi), 105 Rominger (Zwi), 128 Lammerts. 135 Visentini (Ita). 151 Van Orsouw allen dezelfde tijd. 164. en laatste Worre (Den) op 3 minuten en 32 secon den Niet gestart Barleau (Fra) Algemeen klassement: 1 Podenzana (Ita) 43 uur 44 minuten en 16 seconden. 2 Chioccioli (Ita) op 45 seconden. 3 Zimmermann (Zwi) 1 18.4 Vi- sentini (Ita) 1 40.5. Giupponi (Ita) 1 43.6. Romin ger (Zwi) 2.08, 7. Bernard (Fra) 2 11,8 Breukink (Ned) 2.30, 9 Hampsten (VSt) 2 38. 10 Van der Velde (Ned) 2 46, 11 Breu (Zwi) 2.48, 12 Rota (Ita) 2.54. 13 Bombmi (Ita) 3.06,14 Contini(Ha) 3 16, 15. Giovannetti (Ita) 3 32. 16 Saronn. (Ita) 3 58. 17 Vona (Ita) 4.04. 18. Winnen (Ned) 4.07. 19 Sörensen (Den) 4 11. 20 Alcala (Me*) 4 15 35 Delgado (Spa) 5.47.39 Rooks 6 37.60 Mul ler (Zwi) 10 13, 82 Van Vliet 14 40. 104. Freuler (Zwi) 21 33. 106 Van Orsouw 21.59, 110 Lub- berdmg 23.11.122. De Rooy 31.22,125. Bontem pi (Ita) 32.00,142. Lammerls 46.48,143 Di Bas co (Ita) 50.23, 164. en laatste Morandi (Ita) 1.41.16. DAUPHINE UBERE Eerste etappe: 1 Ruttimann (Zwi) 115 km in 3 26 53 (10 sec ti|dvergoedmg. 33 352 km/u). 2 Da Silva (Por) op 6 sec (6 sec vergoeding). 3 Criquielion (Bel) z.t. (3 sec). 4. Maassen (Ned). 5 Sanchez (Spa). 6 Regis Simon (Fra), 7. Chanton (Fra), 8 Garnier (Fra), 9. Herrera (Col). 10 Roux (Fra) allen zelfde tijd als Da Silva Tweede etappe: 1 Bauer (Can) 93.2 km m 2.24.10 (10 sec. tijdvergoeding. gem. 38,788 km/u), 2. Pastorelli (Ita) z.t. (6 sec 3. Colotti (Fra) z.t. (3 sec 4. Guay (Fra). 5 Peeters (Bel). 6 Maassen (Ned). 7. Van den Brande (Bel), 8 Wijnants (Bel). 9 Vairetii (Ita). 10 Motiet (Fra). 17 Hanegraaf (Ned) allen zelfde tijd als Bauer Algemeen klassement: 1Ruttimann 5 50 53.2 Colotti (Fra) op 5 sec.. 3. Bauer oo 0.06.4 Da Sil va op 0.10,5. Duclos-Lassalle (Fra) z.t6. Pasto relli (Ita) 0.117. Criquielion (Bel) 0.13,8. Rogiers (Bel) z t., 9. Maassen (Ned) 0.16,10. Mottet (Fra) RONDE VAN ASTURIË Eerste etappe: 1 Gólz (Wdl) 152 kilometer in 3 40.30.2. Kuum (Noo). 3 Espinosa (Spa). 4 Do- minguez (Spa) op 0 06, 5 Marquina (Spa). 6 Paiacin (Spa), 7 Blanco-Viilar (Spa). 8 Carrera (Spa). 9. Arenas (Spa). 10. Kelly (Ier) allen zelfde ti|d als Dominguez. Overige Nederlanders 33 Poels op 1.24, 48 Kuiper zt, 52. Nijdam zt. 69. Solleveld op 2.13. 84 Suykerbuyk op 5.09. 87 Van Poppel zt, 90 Jacobs zt, 106. Cornelisse op 1546 MILKRACE Tweede etappe: i Zdanov (Sov) 184,6 km in 5 16 55.2. Kulas (Pol) z.t3 Soemmkov (Sov) op 10 sec 4. Walsham (GBr), 5 McLoughlm (GBr), 6 Sykora (Tsj) allen zelfde tijd als Soemmkov Algemeen klassement: 1 Zdanov 10 20 42. 2 Kulas op 2 sec 3. Casado (Fra) op 10 sec 4 Ivanov (Sov) 0.12.5. Soemmkov 0.13,6. Whitesel (VSt) z.t. KOERSEN HILVERSUM HILVERSUM (ANP) - De uitslagen van de giste ren gehouden koersen op de baan van Hilversum zijn: EERSTE KOERS, 2000 m. 1. Cartier Regina (M Bouwhuis) 2.42,9 -1.21,5,2. Chris Victory, 3. Cya van de Lente. Toto winnend 3,20, plaats 1,70, 2,10, 360, koppel 19,80, trio 163.50. TWEEDE KOERS. 2000 m 1 Chianti van Epse (C Pino) 2.46.0 - 1.23.0. 2. Boy Buitenzorg, 3 3arbara H Toto winnend 1,70, plaats 1.40.1.60. 2.10, koppel 4,70. plaats 30,40 DERDE KOERS. 2000 m 1 Corry Westland (C van Eykelenborg) 2.45,8 1.22,9. 2 Bellina B. 3 Carol Buitenzorg. Toto winnend 3,90, plaats 1,40, 1,50, 1,30, koppel 11,20, trio 63,70 VIERDE KOERS, 1609 m 1. Anne V (F Otters- berg) 2.07,6 -1.19,3,2. Calilorman Boy, 3. Be Be Toto winnend 9,40, plaats 4,20, 1,90, 2.70, kop pel 44.30. trio 844,40 VIJFDE KOERS. 2000 m 1 Wino Weber (G van de Veen) 2.41,3 - 1.20,7. 2 Zera Neyenrode. 3 Yvet Zuydhoeve Toto winnend 3.90, plaats 1.90. 1,80. 4.60, koppel 12.20. trio 199,50 ZESDE KOERS, 2000 m 1 Budget Guapa (A Mollema) 2.40,7 -1 20,4, 2. Angel First. 3. Bodm Niet gestart: Captain M en Angeliek Supreme. To to winnend 1,60, plaats 1,30, 3,20, 2,10, koppel 330, trio 14,00 ZEVENDE KOERS, 1609 m 1 Barry Quick (C Pino) 2.08,0 - 1.19,6, 2 Cesaro Speed. 3 Anna Hanover Toto winnend 2.70. plaats 1,20. 1.40. 1,30. koppel 12,90, trio 66.80 ACHTSTE KOERS, 2440 m 1 Zestlul Dream (R van Stam) 3 17.3 -1 20.9.2. Zampa Power, 3. Al- batrosnora. Niet gestan Zoon van Freule. Toto winnend 5,00, plaats 1,50, 1,70, 2,30, koppel 6,30, trio 144,90. NEGENDE KOERS, 2000 m 1 Wish of Thi|ssen (8 Tijm) 2.36,3 - 1.18,2, 2 Zama|0 Star, 3 Tax- coh A. Toto winnend 11,50. plaats 8,60, 2,60. koppel 13.70. trio 679.60 TIENDE KOERS. 1609 m 1 Zyca More Bluff (T Smeding) 2.04,7 - 1.27,5. 2 Yorki Fortuna, 3 Yvere Westfrisia Niet gestart Ylanda Faune To to winnend 2,90, plaals 3,00, 3,40, koppel 15,70, trio 373,40. ELFDE KOERS. 2000 m 1 Benza (C. Pino) 2.43,2 -1.21,6. 2. Affco Fortuna. 3. Bo Ivens. To to winnend 2,50, 1,20. 1,70, 2,30, koppel 6,60. trio 80.60 Omzet: 436.658.00 BADMINTON WK landenploegen in Kuala Lumpur Mannen Malaysia - Indonesië 3-2. Finale Malaysia-Chma. Vrouwen Zuid-Korea - Japan 5-0. Finale Zuid-Ko- rea-China. TENNIS Roland Garros Mannen enkelspel: achtste finales: Siesnofcov (Sov) - Cash (Aus) 2-6,6-2,6-4.6-3. Lendl (Tsj) - McEnroe (Vst) 6-7 (3-7).7-6 (7-3).4-2 afgebroken Vrouwen enkelspel: Zvereva (Sov) - Sukova (Tsi) 6-2,6-3, Provis (Aus)-Sanchez (Spa) 7-5,6- 4, Sabatini (Arg)-Kelesi (Can) 4-6,6-16-3 Vrou wen dubbelspel: achtste finales: Graf/Sabatim (WDI/Arg) - Mascarin/Medrado (Vst/Bra) 6-2,6-2 Gemengd dubbelspel: tweede rondo: Viera- Marcelino (Bra) - Anna Maria Femandez/Cham- beri.n (Vst) 6-4.7-6. Prov.s/Cahiil (Aus) - ReynokJs/Dyke (Vst/Aus) 6-2,6-4. Etchemendy- /Fleurian (Fra) - Kelesi/Leach (Can/Vst) 6-2,6-4 Junioren: Dogger (Ned)-Koslowski 6-0,6-0.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 19