'Niet alleen eten om je buik te vullen' Minister opent expositie over handel Nieuw pleidooi voor opvanghuis Alphen yy Mk!l W PAGINA 11 Medische Diensten BioIogLscli-dynamische produkten steeds meer in trek Theo Vink legt de laatste hand aan een van de panelen voor de expositie 'Handel in Rijnsburg'. "Slechts weinig bedrijven bleken materiaal voor onze expositie te hebben". (foto Holvast) ARTSEN Leiden De weekenddienst begint zaterdag om 8 uur en eindigt zondag om 24 uur. Spreekuur van 12-12.30 uur (alleen voor spoedeisende medische hulp). Voor de patiënten van de artsen: Groep 1 - Tan, Zwijnenburg, Meyer, Van Leeuwen, Verhage, Groeneveld. de Ruiter, Janssen, Maris en Van Schie: za 8 uur tot zo 8 uur: J.A. Verhage/C.M. Maris, Rosmolen 2, tel: 218661. zo 8 uur tot 24 uur: Y. Groeneveld, Rosmolen 2. tel: 218661. Groep 2 - Pieterse, Van Gent, Taytelbaum, Van Luyk, Klaassen, Rus, Kruis. Bergmeijer, de Lange: za 8 uur tot zo 8 uur: A. van Luyk, Wasstraat 2a, tel: 122522. zo 8 uur tot 24 uur: F.B. Kruis. Minnebroeders gracht 41. tel: 126371. Groep 3 - Pleiter, Smit, Lely, W. de Bruyne, J. de Bruyne, Stolk, Jurgens, Fogelberg en Van den Muijsenbergh: za 8 uur tot zo 8 uur: J. de Bruijne, Kernstraat 11. tel: 125245. zo 8 uur tot 24 uur: W. de Bruijne. de Lt. de Kanterstraat 32, tel: 134345. Groep 4 - Van Wingerden, Lahr, Van Rijn, Bé- nit, Nieuwenhuis, Horn, Van der Waardt, J.G. Zaayer en R.E. Zaayer, de Kanter en Lodder: za 8 uur tot zo 8 uur: E. Driever, per adres: Zo- cherstraat 1tel: 120161. zo 8 uur tot 24 uur: J.G.& R.E. Zaayer, R.P Geerlingspad 11. tel: 316008. Groep 5 - Jasperse, Wiersma, Crul, Kooyman, De Jong, Prince, Reinders, D. Hammerstein en A. Hammerstein: za 8 uur tot zo 8 uur: H. Prince, Vondellaan 58, tel: 761754. zo 8 uur tot 24 uur: J. Reinders. G. Brandt- straat 29, tel: 760947. Leiderdorp za 8.00 uur tot zo 24 uur: J. v.d. Beek en J. v.d. Leden, tel: 894539; beide dagen spreekuur van 12.30 tot 13.00 uur op Hoofdstraat 8, tel: 894539. Oegstgeest van za 8 uur tot ma 7.30 uur: J.J. Voorzaat, Jan Campertlaan 20, tel: 177461. Voorschoten za: J. Baars, R. Wagnerlaan 63, tel: 2520; zo: W. van Dam, Palestinalaan 29, tel: 3960. Warmond Huisartsenpraktijk Hoornweg/Sleeboom, Prof. Aalberselaan 2, Voorhout, tel: 02522- 11393. Zoeterwoude via het antwoordapparaat van een van de Zoeterwoudse huisarten, tel. 01715-1219 of 1614, verneemt u welke huisarts de weekend dienst waarneemt. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Lelden, wordt waarge nomen van vr. 27/5 tot vr. 3/6 door: Apotheek Zuid-West, Brahmslaan 18-20, Lei den, tel: 071-763134; Apotheek Linnaeus, Kempenaerstraat 31, Oegstgeest. tel: 071-173330. DIERENARTSEN Voor de praktijk van Muurling, Helder, Roest: G. Roest, Ockenrode 14, Leiderdorp, tel: 071- 890405. Voor de praktjk van Vestjens, v.d. Wouw: R. Koster, Narcisstraat 47, Voorschoten, tel: 01717-3836. Voor de praktijk van Duijn, Brandt: R.J.W. Duijn, Pres. Kennedylaan 260, Oegst geest, tel. 173266; of D.J. Brandt, Homans- traat 1, Rijnsburg, tel. 173266. Voorschoten R. Koster en G. Koster-Stoker, Narcisstraat 47, tel: 3836. TANDARTSEN De weekenddienst voor Lelden, Leiderdorp, Oegstgeest en Warmond wordt waargeno men door: A.A.M. Thijssen, Saffierstraat 3, Leiden, tel: 071-313748. Voor patiënten van tandartsenpraktijk Haas- wijk, Simon Vestdijklaan 28, Oegstgeest, is tandarts G.J.H. de Minjer telefonisch bereik baar onder nummer 071-155375; tevens spreekuur van 11-12 uur. Dienst in eigen praktijk: S. Freeke, Laan van Meerburg 2, Zoeterwou- de-Rijndijk, tel. 071-414547 of 410950. Van Velzen vecht nieuw ontslag aan ALPHEN AAN DEN RIJN - Het door de gemeente Alphen ten on rechte ontslagen hoofd van de vroegere sociale werkvoorziening, L. van Velzen, is bij de ambtena renrechter in beroep gegaan tegen het voornemen van de gemeente Alphen hem eervol ontslag te ver lenen. GisteravQnd vroeg en kreeg het college van burgemeester en wethouders toestemming van de gemeenteraad om een procedure in gang te zetten die moet leiden tot het eervol ontslag. Van Velzen heeft de behandeling van deze sle pende kwestie door de raad (gister avond overigens met alleen een ha merslag afgedaan) niet eens afge wacht. Al toen hij onlangs van B en W's plannen op de hoogte is ge steld, heeft hij beroep aangetekend bij de ambtenarenrechter. ALPHEN AAN DEN RIJN - De gemeentelijke sociale dienst in Alphen (GSD) pleit voor een 'laag drempelige' noodhuisvesting in de gemeente voor daklozen. De-afde ling maatschappelijk werk van de GSD stuit namelijk op grote pro blemen bij het zoeken naar tijdelij ke huisvesting voor mensen die door uiteenlopende omstandighe den op straat zijn komen te staan. In de maanden oktober '87 tot en met maart dit jaar heeft de GSD het aantal mensen geregistreerd dat om bemiddeling vroeg bij het vin den van onderdak. Van de 33 aan vragers kon acht mensen nood- huisvesting worden aangeboden. Onder de grootste groep aanvra gers, jongeren onder 25 jaar, moest in de meeste gevallen 'nee' worden verkocht. De registratie door de GSD werd gehouden op verzoek van de Stich ting Opvanghuis Alphen aan den Rijn, die al enkele jaren vergeefs probeert een opvanghuis te stich ten. De pogingen zijn gestrand op de weigering van het gemeentebe stuur van Alphen jaarlijks subsidie te verstrekken. Het ministeriè van welzijn, volksgezondheid en cul tuur had al wel geld gegeven om de start van het opvanghuis mogelijk te maken. Dat geld is inmiddels aan wvc teruggegeven. Van het soort opvanghuis dat de Alphense initiatiefnemers voor ogen staat, is Centrum Onderdak in Leiden een voorbeeld, waar dak lozen maximaal zes weken kunnen verblijven. Sommigen wijzen de mogelijkheid om daar tijdelijk te verblijven af vanwege de onbe kendheid met Leiden of uit prakti sche overwegingen. Een groter probleem is echter dat er dikwijls niet eens plaats is, mede veroor zaakt omdat er een jongerenstop is. De Roode: "Soms moeten we dan tot in Alkmaar 'leuren'". beeld. Ook komen er hoe langer hoe meer mensen met voedsel- of zuivelallergieë n". Vitamine Hoe werkt in Nederland de Ame rikaanse opgang van vitaminepre paraten? Jonker: "Mensen die zich uit onze winkel voeden hebben dat niet nodig. Maar het kan voorko men dat mensen met extra licha melijke inspanning, bij ziekte of herstel daarvan extra vitaminen krijgen voorgeschreven. We heb ben het dus wel in de winkel. Be paalde vitaminen helpen ook res ten van chemicaliën op te ruimen. Bij bestraling of chemotherapie geeft het extra ondersteuning. We gaan er heel genuanceerd mee om en het zijn alleen natuurlijke vita minen. Geen chemische rommel". Arnoud Sap geeft aan dat er een duidelijk verschil is tussen reform en Zaailing. "Reformwinkels ge bruiken uit de gangbare landbouw afkomstige produkten, maar zon der toevoegingen die afbreuk doen aan de oorspronkelijke kwaliteit. De Zaailing betrekt haar produk ten van de biologisch-dynamische landbouw, zonder bestrijdings middelen, chemicaliën en kunst mest dus. We zijn een puur natuur voedingswinkel". Snoep Voorzitter Jonker wil daar nóg iets over kwijt. "Veel kinderen blij ken allergisch te reageren op kleur stoffen en worden daar agressief van. In onze winkel hebben we snoepgoed zonder kunstmatige toevoegingen. Er zijn dan mensen die alleen dat snoep maar hier ko men kopen. Dat begrijp ik niet, dat je er maar één zo'n ding uitlicht. Als je die ervaring hebt, moet je toch verder nadenken en beseffen dat er misschien op kleinere schéal nog andere produkten zijn die de zelfde uitwerking kunnen heb ben". Om ideologie uit te dragen en ge stand te doen steekt het hele be stuur van De Zaailing de handen flink uit de mouwen. Zowel bij de winkelverkoop als achter de kassa, bij het vloeren dweilen en het voe ren van de administratie. Sap is de enige betaalde kracht. Dinsdag morgen werd al met de verkoop in de nieuwe winkel begonnen, maar vandaag is men pas officieel ge opend. Ruim duizend foto's brengen Rijnsburgse economie in beeld RIJNSBURG - Minister G.J.M. Braks van landbouw en visserij opent woensdag 1 juni in de kanti ne van de veiling Flora een ten toonstelling over het thema 'Han del in Rijnsburg'. De expositie be staat eigenlijk uit twee gedeelten: een tentoonstelling in het museum van het Genootschap Oud Rijns burg aan de Oude Vlietweg en ten toonstelling op de bezoekersgalerij van de veiling Flora aan de Laan van Verhof. door Kees van Kuilenburg Deze unieke 'dubbel-expositie' is opgezet door het genootschap Oud Rijnsburg. "De tentoonstelling past in het kader van de actie Ne derland Museumland die dit jaar wordt gehouden", vertelt de secre taris van het genootschap, Theo Vink. Samen met genootschap-lid De Beer heeft hij de expositie sa mengesteld. Het spreekt vanzelf dat de bloe menhandel een belangrijke rol speelt in de expositie. Net als de veiling Flora overigens. Dat komt goed uit, want de veiling Flora viert in februari van het volgend jaar haar 75-jarig bestaan. "Vandaar dat we besloten de vei ling nauw te betrekken bij de expo sitie", aldus Vink. "Trouwens, Flo ra was een van de weinige bedrij ven die direct reageerden toen wij bij de bedrijven aanklopten voor materiaal voor onze expositie", voegt Vink eraan toe. De expositie Handel in Rijns burg bestaat overwegend uit foto materiaal dat is opgeplakt op 150 kartonnen panelen. Daaraan heeft Vink samen met zijn collega-be stuurslid W.G. de Beer ongeveer 21/2 jaar gewerkt. "We zijn begon nen met het verzamelen van het fo tomateriaal. Dat was niet zo sim pel, omdat de meeste bedrijven vrijwel niets hebber, bewaard aan materiaal. De Rijnsbur'gers zijn niet zo bewaarderig, hebben we er varen. Gelukkig voor ons waren er nog wat uitzonderingen en hebben we van een aantal bedrijven nog leuk foto-materiaal gekregen. Maar de bedrijven die bruikbaar materi aal hadden bleken uitzonderingen te zijn. Trouwens de meeste bedrij ven hebben niet eens op atizé op roep om materiaal te leveren gerea geerd". Archieven Vink en De Beer klopten niet te- vegeefs aan bij het bestuur van de veiling Flora, de grootste werkge ver in het bloemendorp. In de ar chieven van de veiling trof het tweetal een aardige hoeveelheid historisch foto-materiaal aan, zo wel over de nieuwe als over de ou de veiling. Flora beschikte zelfs nog over fo to's van de eerste veiling in het bloemendorp. Die hebben dan ook een plaatsje gevonden op de pane len. Daarnaast kregen de twee ge nootschap-bestuurders de be schikking over het archief van de Rijnsburgse fotograaf Bram Kruyt. In dat archief bevindt zich een enorme hoeveelheid foto's, alle ge maakt sinds 1965. Aan de hand van het foto-materi aal hebben Vink en De Beer vervol gens de thema's van de expositie bepaald. "Het is begrijpelijk dat de veiling Flora daarin uiteraard een voorname plaats toebedeeld heeft gekregen. Het deel van de exposi tie dat op de bezoekersgalerij is te zien, gaat dan ook hoofdzakelijk over dat onderwerp. Bewust heb ben we daarbij gekozen voor alleen panelen met foto's. Dit uit het oog punt van de bescherming van het materiaal. De galerij is voor ieder een toegankelijk, zodat het risico dat er gereedschap of ander materi aal zou worden gestolen duidelijk aanwezig was. Daarom hebben wij dat deel van de expositie het alleen beperkt gehouden tot foto-materi aal", vertelt Vink. Alle facetten De samenstellers van de exposi tie hebben er nadrukkelijk voor ge kozen zo veel mogelijk facetten van de handel aan bod te laten ko men. Zo wordt er op de panelen aandacht geschonken aan de han del in groente en bloemen, maar eveneens aan bijvoorbeeld het tuinbouwonderwijs, de verwer king van de bloemen en het trans port ervan. Aardig daarbij is dat het tweetal de hand heeft weten te leggen op foto's met een aantal oude vracht auto's van Rijnsburgse bedrijven. "Daardoor is een goede indruk te krijgen van de wijze waarop het vervoer in de afgelopen jaren vér- liep", zegt Vink. Maar niet alleen het vervoer in vroeger dagen, ook de wijze waarop hét vervoer in deze tijd verloopt komt aan bod, zoals bijvoorbeeld de vele lijniijders". De paarden- en de weekmarkt krij gen eveneens royaal aandacht op de tentoonstelling. Daarnaast wordt ook nog wel eens een zijsprongetje gemaakt op de expositie. Zo gaan enkele pane len over televisie-opnamen die in Flora zijn gemaakt. Ook op het be zoek van leden van het koninklijk huis aan de veiling en het dorp wordt uitgebreid ingegaan. "Zo treft eenieder wel iets van zijn of haar gading op de expositie aan", aldus Vink. De genootschap-bestuursleden hebben zoals eerder opgemerkt meer dan twee jaar aan de exposi tie gewerkt. In de regel een paar uur op maandagavond en vaak werd ook nog op zaterdagmorgen gewerkt. Daarnaast namen Vink en De Beer ook nog huiswerk mee naar huis, om toch maar op tijd klaar te zijn. "Het was tenslotte meer dan het simpelweg alleen op plakken van de foto's. Het moest er ook grafisch nog een beetje leuk uitzien. Dat was wel eens passen en meten". Zestiende expositie Het is de zestiende expositie die in het bijna tien jaar oude museum aan de Oude Vlietweg in het bloe mendorp wordt ingericht., Daar mee behoort het Rijnsburgse ge nootschap tot een van de actiefste kleine musea in de provincie. Dat is voor een deel mogelijk omdat steeds meer Rijnsburgers 'histor- sich besef krijgen. Onder de onge veer 25 werkgroepleden zijn dan ook opvallend veel jongeren. "Dat is een goede zaak, want ook in de toekomst willen we nog het een en ander organiseren", aldus Vink. door Kitty Knoop De Zaailing, winkel voor biologisch-dynamische produkten, heeft een nieuw onderkomen gevonden in het pand aan de Alphense Hooftstraat 103-105. Voordien was de winkel gevestigd in de Raadhuisstraat. De zaak in Alphen is er één uit een keten van acht, verspeid over de Randstad. Alle winkels werken onafhankelijk van elkaar maar hebben hun levensvisie als gemeenschappelijke deler. Centraal in deze visie staat het evenwicht tussen mens, dier en natuur. Zo wil men de huidige ontwikkelingen in de landbouw en veeteelt een halt toe roepen. Het gebruik daarin van chemische stoffen verstoort het genoemde evenwicht. De biologisch-dynamische werkwijze gaat uit van het gebruik van natuurlijke hulpmiddelen. ALPHEN AAN DEN RIJN - Ar- noud Sap (25) werkt sinds kort als betaalde kracht bij de Zaailing, naast zes vrijwilligers. Volgens hem wordt biologisch-dynamisch voedsel verkregen door een be paalde manier van landbouw be drijven. "Deze stamt al uit het be gin van deze eeuw, toen een aantal verontruste Duitse boeren aan Rudolf Steiner vroeg een nieuwe landbouwmethode te ontwikke len. Ze zagen dat allerlei gewassen in kwaliteit achteruit gingen door het gebruik van kunstmest. Steiner stelde een landbouwcursus voor deze boeren te boek". Voorzitter van de vereniging, Adriënne Jonker (42), vult aan: "Hij was inderdaad de grondleg ger, maar biologisch-dynamische bedrijfsvoering is niet een op zich zelf staand iets. Voeding is niet al leen iets om je buik mee te vullen maar ook een middel om te leven. Als die voedingsmiddelen stijf staan van de chemicaliën, pestici den en kunstmest, heb je een heel ander produkt dan een produkt dat op grond wordt verbouwd die met natuurlijke mest en kruidenprepa raten is behandeld". Volgens de voorzitter blijven na consumptie van 'chemisch' ver bouwd voedsel veel lichaams- vreemde stoffen in het lichaam achter. Die stoffen moeten vervol gens weer worden afgebroken. Zo wordt voortdurend een aanslag ge pleegd op het menselijk afweersys teem om die stoffen het lichaam weer uit te krijgen. Daardoor zou 'dë mens verzwakken en zouden er zoveel ziektes zijn van het afweer- apparaat. "Aids is daarvan een voorbeeld. Voor mij is het geen wonder dat deze ziekte juist in deze tijd de kop op steekt", betoogt Adriënne Jonker. Haar belangstelling voor het bio- dynamische is naar ze zegt ont staan uit liefde voor de natuur. En die natuur wordt vandaag de dag veel geweld aangedaan. Mensen moeten dieren niet vastbinden of opsluiten in een nauw hokje zon der licht. "Zo'n dier voelt zich doodongelukkig, krijgt stress. Daardoor wordt de voedingskwali teit van het dier minder voor de mens. Hetzelfde geldt voor planten die op giftige aarde moeten groei en. Dieren of planten die in harmo nie leven met de natuur maken de mens ook harmonisch. Het gaat om het evenwicht tussen natuur en Worteltje Arnoud Sap vertelt vervolgens dat dat tot uiting komt in de kwali teit van de produkten. "De smaak van een worteltje uit onze winkel bij voorbeeld, maar ook een kom kommer, is duidelijk van een an ders gekweekte soort te onder scheiden. Het heeft een uitgespro ken smaak en bevat veel minder water. En meer droge stof en vé zels. Het wordt niet in een enorm tempo de grond uitgejaagd. Ook ons vlees is van«en betere kwali teit". Hij zegt dat steeds meer boeren naar de biologisch-dynamische landbouwmethode willen omscha kelen. "Als je een boer aanspreekt op het boer-zijn, wil elke bóer het eigenlijk liever op deze manier". De meeste biologisch-dynamische produkten liggen in prijs twee- tot viermaal zo hoog in vergelijking met produkten uit de supermarkt. Adriënne Jonker (links) en Arnoud De consument moer er financieel wat tegenover stellen om er zeker van te zijn dat hij absoluut gif- en hormoonvrije artikelen eet of ge bruikt. Op elk produkt staat waar het vandaan komt en wat er in zit. Volgens het Economisch Instituut Midden- en Kleinbedrijf (EIMK) is de markt voor biologisch-dynami sche produkten aan het groeien danks de hogere prijzen. 'Arnoud' Sap legt het hoe en waar om van de hoge prijzen uit. "De mensen beseffen eenvoudigweg niet wat er allemaal voor komt kij ken. Bij voorbeeld het opruimen van het gif en de pesticiden. Bij ons is dat bij de prijs van het produkt inbegrepen. Wij voeren en stimule ren een landbouw die geen afval» produkt achterlaat. Eigenlijk zou den wij daarvoor geld terug moe ten krijgen". Levensvisie Volgens Sap zijn de prijzen ech ter al aanhet zakken. Wanneer meer mensen biologisch-dynami- >ap: "Het gaat om het evenwicht tusst sche produkten zouden kopen, kunnen ze nog lager worden. Voor mensen met een minimum inko men moet het echter nauwelijks haalbaar zijn om er een biologisch- dynamische levensvisie op na te houden. "Nou, dat lijkt maar zo hoor", meent Adriënne Jonker, "we hebben aardig wat klanten die •van een minimumloon of uitkering moeten rondkomen en die alleen voedsel in onze winkel kopen. Bij de supermarkt halen ze dan de fil terzakjes, het kattebrood en toilet papier. Je moet anders eten en met wat wé bieden hoefje ook veel min der te eten. Mensen eten toch al veel te veel. Van biologisch-dyna misch voedsel heb je minder nodig door de hogere voedingswaarde. Je moet in onze visie soberder leven". Ontmoetingsplaats De Zaailing is volgens hem een ontmoetingsplaats van mensen met veelal dezelfde levensinstel ling. Iedere*winkelhulp is in staat goede en passende voorlichting te inatUUr en mens", (foto Ben de Bruljn) geven over het gebruik van bepaal de produkten. Gifschandalen en geknoei met wijn of ketjap hebben wel degelijk hun uitwerking en la ten een abnormale stijging van de verkoop zien van een bepaald pro dukt. "Ze kopen dan in een müiii van tijd de winkel leeg. Maar in de meeste gevallen is zoiets maar tij delijk. Veel mensen vergeten na verloop van tijd als de media er ver der geen aandacht meer aan beste den. Toch vloeiden uit dit soort si tuaties ook wel vaste klanten voort". Jonker: "Die mensen komen dan bij' ons omdat ze bang zijn ge maakt, maar eigenlijk moeten ze komen omdat ze zich bewust zijn geworden dat het op deze manier niet langer kan. Dat ze niet meer mee willen doen aan het verpesten van onze aarde. Dat is een beter uit gangspunt dan een gifschandaal". Tot de vaste klanten behoren ook veel dieetpatiënten. "Er is alles voor het Moermandieet bij voor- ZATERDAG 28 MEI Alphen opening beeldenroute SBK De Rijnstreek, om 16.30 uur, Sint Jo- risstraat 4. uitvoering Hou Vast in De Are na, Diamantstraat, aanvang 19.00 gospelfestival door jongeren, 20.00 uur, Triomfatorkapel, Vijver straat, zaal open om 19.30 uur. Hazerswoude/Dorp grote Internationale Model Vliegshow, om 13.00 uur, Model vliegterrein. Leiden manifestatie Amnesty Interna tional, met optreden van George Julien, tot 17.00 uur in De Waag, Aalmarkt. open dag Streekmuziekschool met diverse activiteiten, tot 24.00 uur in de Stadsgehoorzaal. wandel-orgelconcert door Pe- concert 'Muziek in de Pancras' huis 't Spoortje, Bernhardkade. parochiedag voor de jeugd, tot 16.00 uur; parochie-avond, aan vang 20;30 uur. Menswording- kerk. Heelblaadjespad. slotmanifestatie 'Mens en Maatschappij in Oost-Europa', org.: Leiderdorp voor Vrede ism IKV, van 14.00 tot 18.00 uur in Sjelter, Heemraadlaan. bingo-dansent bij De Buitenge wonen, aanvang 20.30 uur in de Muzenhof. Ter Aar braderie op het Lindeplein, tot 17.00 uur. Voorschoten markt van tweedehands boe ken ten bate van Amnesty Interna- rondleidingen in Kasteel Dui venvoorde, Veurseweg, om 14.00 en 15.30 uur. jaarlijkse uitvoering van de Alouettes en de Lenteklokjes, aanvang 19.30 uur in Cultureel Centrum, Prinses Marijkelaan. Wassenaar street parade en podium optre dens, festival programma Wasse- ZONDAG 29 MEI Alphen excursie vogelwerkgroep heemgebied De Kromme Aar, start 05.30 uur op de parkeer plaats kinderboerderij, Burg, Bruins Slötsingel. Hazerswoude wandeling IVN door polderge bied Het Rietveld, aanvang vo gelexcursie om 06.00 uur, wande ling tussen 12.00 Leiden fietspuzzeltocht georganiseerd door werkgemeenschap De Ratel, vertrek tussen 9.15 en 9.45 uur bij het Volkshuis, Apothekersdijk. concert Collegium Musicum, I 14.30 uur in de Stadsgehoorzaal. I concert Werkmans Wilskracht en Allegro Vivace, aanvang 14.00 uur in de Leidse Hout. rondleiding Heempark, olv IVN- gids, Oegstgeesterweg, om 14.00 Ter Aar gezinsfietstocht over 40 km, tart tussen 11.00 en 14.00 uur bij Ter Aarse IJsclub, Oostkanaal- Warmond week van het Landschap: ex cursie bos Huys te Warmont olv boswachter Spaander, aanvang 14.00 uur bij de ingang Herenweg. Wassenaar middagconcert met optreden van de Superior Dance Band, Wassenaarse Jazz Club, van 13.30 tot 17.30 uur in het dorps centrum open dag brandweermuseum, P. Twentlaan 10, van 13.00 tot 16.00 uur.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 11