Hellas ter Riet 'geeft' zich over Joho verstoort plan Bontempi Plan Herman Krott mislukt Tennisster is tegen Navratilova zenuwen niet meer de baas DONDERDAG 26 MEI 1988 SPORT PAGINA 19 Afscheid van Katwijkse waterpoloërs KATWIJK - De waterpoloclub Kat wijk neemt zaterdag afscheid van een drietal spelers. Na vele jaren van trouwe dienst nemen Paul van der Putten, Arris Parlevliet en Henk Vooys in zwembad De Mie- renweide afscheid van de wed strijdsport. Het 'afzwaaien' van het trio, van wie Vooys liefst twintig seizoenen in Katwijk één actief was. wordt omlijst met een wed strijd tegen de Katwijkse vetera nen. Om 19.30 is zaterdagmiddag de huldiging in De Miereweide. Daarna volgt de wedstrijd. Zweedse ploeg naar de Spelen FLORENCE (AFP) - De Zweedse volleyballers hebben zich voor het Olympisch toernooi in Se oul. De Zweden wonnen het kwali ficatietoernooi in Florence. In de fi nale versloegen ze gisteravond in het hol van de leeuw Italië met 3-0 (15-9. 15-12, 15-3). Door de neder laag eindigde Italië als tweede. De Italianen krijgen één herkansing. Zij komen in een thuis- en uitwed strijd uit tegen China, de nummer twee achter Nederland in het kwa lificatietoernooi in Amsterdam, om één toegangsbewijs voor Seoul. LEIDERDORP Onder grote belangstelling zijn op het complex van RCL in De Bloemerd de finales gehouden van de 'Vier tegen Vier competitie' van de afdeling Leiden. Bij de D- junioren ivas Ter Leede (op de foto spelend tegen Alkmania) de sterkstewat de Sassenheimers een weekje 'Zeist' oplevert. Dat zelfde staat ook het winnende team van de E-junioren van Quick Boys te wachten. De ijverige organisatoren. Koos Schonewille en Hans Schalk, mochten eveneens de meisjes van Ter Leede de felicitaties aanbieden. Aan het toernooi namen liefst 52 teams deel. De uitslagen waren: D- junioren (halve finales) Alkmania-RDL 1-0, Ter Leede-Quick Boys 2-1. Finale: Alkmania-Ter Leede 1-4 E- junioren (halve finales) SJC-Noordwijk 1-0, Quick Boys-Kickers 4-0 Finale: SJC-Quick Boys 0-4, Meisjes (finale): SJC-Ter Leede 1-2 (foto Henk Bouwman) VASTO (ANP) - Stephan Joho en Rolf Sórensen hebben gisteren Guido Bontempi's greep naar de leiderstrui in de Giro voorkomen. De twee ploegmakkers hielden een kopgroepje van vier net buiten het bereik van het peloton. Bontempi miste dus de tijdsvergoeding, die hem aan de top van het klassement had zullen brengen. De krachtpat ser uit Noorditalië was wel op nieuw en duidelijk de sterkste uit het peloton, maar dat bracht hem niet verder dan de vijfde plaats. De weinig betekende rit kreeg daardoor toch een verrassende ont knoping. Bontempi schikte zich daar vrij gemakkelijk in. „Vandaag is er waarschijnlijk weer een sprint en anders moeten wij de ploegen tijdrit maar winnen. Dat is zeker mogelijk. Ik zie nog niet dat een an dere ploeg sterker is" Het veld heeft gisteren tussen Ascoli en Vasto aan de Adriatische kust in vrijwel volmaakte een dracht de plannen van Bontempi verstoord. Door eerst 172 kilometer niets te doen en vervolgens in rust te blijven na de aanval op dertien kilometer voor de streep van Step han Joho. Drie man vonden de ge vluchte Zwitser. Bordonali, in het belang van Bontempi, Bombini, meegeslopen voor de eigen sprint kans en dwarsligger Sörensen, die het tweetal het liefst bij Joho wilde EMMELOORD (GPD) - Het ballonnetje van Herman Krott knapte al terwijl het nog maar nauwelijks was opgeblazen. De voormalige ploegleider van de Amstel-wielerformatie had een aardig plannetje bedacht en lan ceerde dat aan een van de vele borreltafels die Olympia's Ronde rijk is. Voor Krott het wist was het daarvandaan naar buiten ge bracht en werd het plan serieu zer genomen dan het verdiende. De drie grote Nederlandse sponsorploegen zouden de kop pen bij elkaar moeten steken en voor de ploegentijdrit in Kollum een ploeg op de been moeten brengen. In Kollum moet vol- gende week woensdag de natio nale 100 kilometer-selectie van Andre Boskamp zich plaatsen voor de Olympische Spelen. En Krott zag het al voor zich: de ver zamelde sponsorploegen die de Groninger in dat streven beentje lichten. Zelfs een ploeg stond al op papier: Jos Bol (Van Aarle), Eric Cent (Giant), Thijs de Vries (Koga) en Pierre Duin (Dantuma- Moone). „Daar zouden we een daad kunnen stellen tegen Boskamp", droomde Krott. „We zouden kunnen laten zien dat zijn sys- ,teem niet klopt". Krott was in het verleden de eerste ploegleider die oppositie voerde tegen Bos kamp. „Een egotripper die er geen kloten van kan", herhaalde de Amsterdammer gisteren zijn visie op de per 1 februari 1989 vertrekkende coach. Dat bleek gisteravond inder daad het geval. Ondanks eerdere berichten dat de ploegleiders die mensen af zouden moeten staan al akkoord waren, bleek daar gis teren weinig van. Schur: „Als ik bijvoorbeeld Bol af zou staan voor die ploeg, betekent dat, dat ik met mijn eigen formatie maar op tachtig procent kan draaien. En zo'n net gevormd team draait ook maar op tachtig procent. Dus wat schieten we ermee op?" Egbert Koersen sloot zich daarbij aan. „Goed plan, maar ik sta niemand af. We hadden het eerder moeten bedenken en het dan goed voor moeten berei dend", zei de Emmeloorder. De enige die positief bleef was Arie Hassink, waarschijnlijk ook om dat die weet dat hij met een eigen ploeg weinig in Kollum heeft te zoeken. „Ik blijf bereid Cent af te staan", zei de man uit Neede, om eraan toe te voegen dat hij 'kots misselijk' werd van al het gezeur over Krotts ideetje. Het meest reele geluid kwam nota bene van Piet van Drunen, een van de sponsors van de ploeg van Schur, voorzitter van de be langenvereniging van ama teursponsor en in zijn mening over Boskamp de evenknie van Krott. „Een fantastisch idee, maar het komt veel te laat. De re aliteit is nu dat je je beste renners niet voor zo'n ploeg afstaat. Als je nu meedoet, zonder enige voor bereiding, word je elfde of zoiets. En als gecombineerde sponsor- ploeg mag een ding nooit gebeu ren en dat is afgaan". In een laatste vergadering, gisteravond in Emmeloord, besloten de ploegleiders definitief van het plan af te zien. In plaats van iemand af te staan voor een combinatieploeg, zal Schur nu met twee ploegen van start gaan in Kollum. Daar van is er een al enkele weken in speciale voorbereiding. „Ik zeg niet dat we de ploeg van Bos kamp verslaan", zei Schur, wiens formatie maandag met over macht de ploegentijdrit in Olym pia's Ronde won. „Je moet het meer zien als een stimulans voor die jongens dat wij ons heel goed hebben voorbereid". Schurs lachje verraadde daarbij overi gens andere gedachten. Rustige dag Het peloton in Olympia's Ron de gebruikte de vijfde etappe van Lunteren naar Emmeloord om te herstellen van de inspan ningen die de afgelopen twee da gen moesten worden geleverd. In gesloten formatie ging het richting Noordoostpolder, waar de Tjech Jan Svorada de snelste bleek in de massaspurt, voor John Vos uit de ploeg Hassink en Ralph Moorman (Koersen). In het algemeen klassement veranderde weinig, alleen de Oostduitser Carsen Wolf ge bruikte een bonificatiesprintje onderweg om vijf seconden te verdienen en daarmee Joost van Adrichem, uit de ploèg van Frits Schur, van de tweede plaats te verdrijven. weghouden en als dat niet zou luk ken een helpende hand toesteken om er toch maar iets moois van te maken voor de ploeg. Dat lukte. Jo ho was de ritwinnaar voor Bombini en Bordonali. „Bordonali", lichtte Bontempi toe, „mocht niet meewerken aan de ontsnapping. Maar in het peloton was er buiten mijn ploeg niemand die serieus iets heeft ondernomen om de vluchters terug te krijgen". Dat nu was zeer begrijpelijk, een sprint van de complete massa zou het tweede dagsucces van Bontem pi geweest zijn en hem vermoede lijk ook, tot de echte bergen ko men. de eerste plaats in het klasse ment hebben opgeleverd. De ambitie was niet overmatig groot. Vandaag immers wordt al in de vroege ochtend, over een traject van honderd kilometer, de aanloop genomen naar de ploegentijdrit. De prestaties van de ploegenstrijd tellen direct door in het algemeen klassement en het wordt de tweede tijdrit waar echt iets te halen valt voor de renners die het niet van de spurts moeten hebben. Jean-Francois Bernard en zijn mannen hebben twee dagen niets gedaan om de rose trui te verdedi gen, rekening houdend met de Ita liaanse gewoonte gezamenlijk aan te komen in de vlakke ritten, maar vooral met het oog op de ploegen tijdrit. In dat beeld kwam het her stel van Johan Lammerts als een welkom geschenk. „Ik ben nog lang niet op mijn best", vertelde de Nederlander, „maar wel een flink stuk beter dan de eerste twee da gen". Erik Breukink is net als Bernard betrekkelijke zuinig geweest. „Vandaag zijn het de tijden die tel len, bonificaties zijn er niet te ver dienen. Ik denk dat de verschillen tussen de vijf of zes topploegen niet al te groot zullen worden, maar ik ben ervan overtuigd dat wij be hoorlijk mee zullen doen. Ondanks de warmte, het is wel even wennen, maar dat geldt natuurlijk voor veel meer renners". Derde positie Karei Teeuwen LEIDEN Karei Teeuwen uit De Zilk is in de Kermisronde van Krommenie op de derde plaats ge ëindigd. Pieter Evelein uit Leiden kwam op de achtste plaats. De twee streekrenners maakten dee- luit van een kopgroep waarvan de Zaandammer Henk Havik de eind sprint won. Van der Plas: ongeslagen LEIDEN De zaalvoetbalteams van Van der Plas/BMW en Bax blij ven ook in het naseizoen uitste kend presteren. Van der Plas won ook de laatste wedstrijd in de pro motiecompetitie met 4-1 van HMSH, en promoveert ongeslagen naar de landelijke klasse. Het Schiedamse Hermes DVS is de tweede gegadigde. In de eerste reeks om een finaleplaats van de landelijke beker is Bax goed ge start. In Hoorn bleef Hoornsch Veerhuys met een 3-2 nederlaag achter. HMSH - Van der Plas/BMW 1-4 Door een ruime 4-1 overwinning van de Katwijkers is de kans voor HMSH om ook landelijk te gaan voetballen zo goed als verkeken. Al was de motivatie bij Van der Plas niet meer zo groot, toch schoten Cees Varkevisser en de 'zieke' Rick Curfs de Leidse kampioen op een 2-0 voorsprong. In de tweede helft was het Peter Kling die HMSH nog meer deed wanhopen. Nadat Bram Rog voor de Hagenaars de eer had gered, voegde Marco van der Plas, samen met Henk Langemaat uit blinker, er nog een Katwijks doel punt aan toe (1-4). Hoornsch Veerhuys - Bax 2-3 Bax heeft zich na de nipte zege in Hoorn met één been geplaatst voor de halve finale van de KNVB-be- ker. Volgende week dinsdag moet in de return in Voorhout minimaal gelijk gespeeld worden. Mario Fa- ber en Wim Bouckaert scoorden voor Bax, maar de Hoornse ploeg kwam telkens op gelijke voet. Hans van Leeuwen schoot in de tweede helf de winnende treffer binnen (2-3). Interland Het Nederlands zaalvoetbalteam speelt op zaterdag 29 oktober in Katwijk een vriendschappelijke wedstrijd tegen Italië.- Het duel geldt als voorbereiding op de we reldtitelstrijd die begin januari in Nederland wordt gehouden. Een dag eerder spelen de twee teams in Hoorn ook tegen elkaar. PARIJS (GPD) De overgave was compleet, zelfs in let terlijke zin. Hellas ter Riet. tennissend patiënt, ging op het Court Central van Roland Garros voor het oog van miljoe nen tv-kijkers zonder verdoving onder het mes bij chirurg Martina Navratilova en bezweek uiteindelijk onder de spanning. Niet haar opspelende blinde darm, die volgende week wordt verwijderd, maar pure nervositeit deed Ter Riets maag omkeren en maakte een abrupt eind aan de on gelijke strijd. Toen de negentienjarige Apel- doornse bij een 0-6-, 0-2-achter- stand haar misselijkheid niet meer kon verbergen en opgaf, was de eerste gedachte dat het appendix- probleem er iets mee te maken had. Die indruk bleek echter onjuist, zo meldde Leza Hatch, vaste verzorg ster binnen het vrouwencircuit, vol overtuiging. „We hebben haar ge lijk onderzocht, maar het gaat ge woon om plotseling opkomende ziekte". Hatch vermoedde dat de hele en tourage op Ter Riet, die debuteer de op de belangrijkste tennisbaan in Frankrijk, zo veel indruk had ge maakt, dat haar maag zich spon taan leegde. „Voor we weer de baan op gingen (de partij werd bij 3-0 wegens een onweersbui ruim een uur onderbroken, red.) gaf ze ook al over", vertelde Navratilova, die zich moederlijk over de Neder landse ontfermde. „Ze was duizelig en kon ook slecht zien". Waarmee de blonde speelster met paardestaart een apart hoofd stuk toevoegde aan de droeve avonturen van nationale tennissers op het Court Central. Marcella Mesker, eveneens tegen Navratilo va, en Michiel Schapers (voor een duel met Yannick Noah) haalden weliswaar wél het einde op het Pa- rijse heiligdom, maar daar is dan ook alles mee gezegd. De dramati sche verwikkelingen rond Ter Riet en de teleurstellend zware neder laag, die Hester Witvoet leed tegen de Francaise Catherine Tanvier (6- Mandlikova sukkelt verder PARIJS (GPD) Maakt de Nederlandse tennisbondscoach Stanley Franker overuren, voor Betty Stöve zit het werk op Roland Garros er al op. Haar pupil Hana Mandlikova werd gisteren in de tweede ronde uitgeschakeld door de Argentijnse Bettina Fulco. De als achtste ge plaatste Mandlikova, die sinds begin dit jaar als Australische door het leven gaat, zette daarmee haar lijdensweg voort. De viervoudig Grand-Slamwinnares, één keer de sterkste in Parijs en viermaal bij de beste vier, zit al een tijd in de lappenmand. Mandlik ova, toch al uiterst blessuregevoelig en onlangs tweeéneenhalve maand op non-actief, had gisteren weer last van een hamstring. Haar uitschakeling was de grootste verrassing, want verder verliep alles volgens plan. Datzelfde gebeurde bij de mannen, waar alleen Tim Mayotte (achtste geplaatst) en Andres Gomez (13) zich niet konden handhaven in het schema. 1, 6-1), konden niet voorkomen dat zich toch twee Nederlandse deel neemsters bij de beste 32 voegden op Roland Garros. Brenda Schultz hoefde daar niet eens wat voor te doen. Opponente Mariana Perez-Roldan bleek in haar openingspartij een dermate zware knieblessure te hebben op gelopen, dat ze het duel met Schultz zonder spelen gewonnen gaf en minstens een maand uit de roulatie zal zijn. De jeugdige Noordhollandse stuit nu op de als veertiende geplaatste Sandra Cec- chini en zou bij winst eventueel Gabriela Sabatini, de nummer vier van de wereld, ontmoeten. Nicole Jagerman heeft het wat dat betreft beter getroffen. Na haar nipte zege op Julie Halard tijdens een grillige partij, waarin de Am- stel veense bij een 1-5-achterstand een setpunt wegwerkte en alsnog met twee keer 7-6 won, treft ze nu de onbekende Zweedse Maria Strandlund. Deze nummer 216 van de wereld - Jagerman staat ruim zestig plaatsen hoger - schakelde de getipte achtste finaliste Rafaella Reggi uit. Nam Hellas ter Riet op merk waardige wijze afscheid van Rol and Garros, Nicole Jagerman kwam er bijna even curieus bin nen. Ze verloor in de derde ronde van het kwalificatietoernooi van de zestienjarige Martinez, maar mocht, omdat zich liefst vijf speel sters afmeldden, alsnog als „lucky loser" opdraven. Dat geluk heeft de ex-Nederlands kampioene, die in de eerste ronde Marcella Mesker elimineerde, voorlopig ten volle uitgebuit. Duurt het succes nog langer voort, dan overweegt Jager man haar coach Frits Don te laten overkomen uit Nederland, „op mijn kosten". Per slot van reke ning is ze in Parijs al verzekerd van ruim 15.000 gulden aan prijzen geld. Met bondscoach Stanley Fran ker heeft Jagerman niets meer te maken. Jaren geleden kwam er een onbevredigend einde aan hun sa menwerking en ging ze verder met de een jaar geleden eveneens terzij de geschoven Felix Kaplan. Hce- Jeugdtoemooi Oranje Groen LEIDEN Voor de 29e maal organiseert de voetbalvereni ging Oranje Groen op zaterdag 28 en zondag 29 mei op drie vel den aan de Boshuizerkade een groot jeugdtoemooi. Zaterdag spelen de B- junioren en zon dag komen de C- E- en F junio ren aan bod. Het toernooi, waaraan o.a. SJZ, Roodenburg, Bernardus, SVLV. VNL, Oegst- geest, Meerburg. DOSR, Wou- brugge. Alkmania, VNA, War- munda. Meerburg, SJC, Unitas, ASC. VTL en Oranje Groen deelnemen begint op beide da gen om 10.00 uur. Morgen avond organiseert Roodenburg een ontmoeting voor vetera nen. SJZ doet dit een dag later. Andere toernooien op zaterdag zijn bij Meerburg (E en F), Do- cos (D). Alphia (B en D). SJZ (F) en Quick Boys (D en E). Zondag organiseert Lugdu- num haar jaarlijkse veteranen- toernooi. Stompwijkse Boys (vrouwen) en FC Lisse (Meis jes) zijn die dag ook actief. wel de relatie tussen Jagerman en Franker weer is genormaliseerd - laatstgenoemde moedigde zijn ex- pupil gisteren hartstochtelijk aan - zal het ook wel nooit meer tot een innige band komen. Wellicht gaat naast Brenda Schultz Noelle van Lottum ooit nog eens als uithangbord van de KNLTB fungeren. De pas vijftien jarige dochter van een Nederland se vader en Franse moeder heeft er in elk geval talent genoeg voor. Ze kwam gisteren maar net iets te kort om Melissa Gurney, ooit tot de top- 20 behorend, te verslaan: 6-2,2-6, 5- 7. Met tranen in de ogen feliciteer de de kleine vechtjas haar Ameri kaanse opponente, om vervolgens belaagd te worden door Franse ver slaggevers en tv-camera's. Want voorlopig wordt Van Lot tum als Francaise beschouwd. De in Hoogland geboren verdedigster woont sinds anderhalf jaar in Pa rijs, waar ze binnenkort in het na tionale traimngsinstituut op Rol and Garros wordt opgenomen. In Nederland komt de VWO-scholiere nauwelijks meer, ook al omdat nie mand haar daar kent. De nummer 455 op de wereldlijst moest on langs voor een A-toernooi in War mond kwalificatiewedstrijden spe len, terwijl ze al vanaf haar dertien de A-speelster is. Van Lottum, die pas op tienjari ge leeftijd met tennis begon, nam sportief wraak en won. „Maar het blijft natuurlijk gek dat het ge beurt, terwijl ik op Roland Garros nota bene zo een 'wild card' krijg. Of ik ooit nog terugkom? Ik weet het niet, als ik in Nederland ben, voel ik me wel Nederlandse. Het hangt gewoon van mijn ontwikke ling af'. Over drie jaar moet de vloeiend Frans en Nederlands sprekende Van Lottum beslissen welke tennisnationaliteit ze aan neemt. Het kan beslist geen kwaad als de KNLTB haar nauwlettend in het oog houdt. Promotie voor Flip van der Kooy LEIDEN - De Leidse korfbal- scheidsrechter Flip van der Kooy zal volgend jaar toetreden tot het selecte gezelschap van hoofd- en overganghsklassearbiters. Uit dit korps vallen na dit seizoen maar liefst zeven man weg, onder wie de internationale scheidsrechters Rosink, Brack en Rietel. Ook Lei- denaar Teun Lepelaar houdt het na negen jaar op topniveau al voor ge zien. „In de eerste zestien jaar had ik drie strafzaken, de laatste drie jaar zestien", luidde zijn veelzeg gend commentaar. Midweek-lotto De winnende getallen in de midweeklotto van zi|n 7 - 10 - 19 - 26 - 34 - 35: reservegetal Ojferspel 208673 Extra prijzen: 945526 A 7-16-20-25-29-35 re getal 30 Trekking B 2-11-24-27-38-42 re getal 3. Spiel 77: 9475024 Roland Garros Vrouwen enkelspel: tweede ronde: Graf (Wdl) - Reis (Vst) 6-0.6-1. Sabatini (Arg) Schimper (Zaf) 6-3,6-0. Evert (Vst) - Romano (Ita) 7-5.6-2, Tauziat (Fra) - Corsato (Bra) 6-3,6-0, Paz (Arg) - Faber (Vst) 7-6(7-4),6-0. Strandlund (Zwe) - Regg. (Ita) 3-6,6-1.6-3. Kohde-Kilsch (Wdl) - Bonsignori (Ita) 6-4.6-0. McNeil (Vst) - Jolissaint (Zwi) 6-1.4-6,6-2, Schultz (Ned) - Perez-Roldan (Arg) met opgekomen, Manuela Maleeva (Roe) - Ferrando (Ita) 6-0.6-2. Cecchini (Ita) - Pospisilova (Tsi) 6-1,6-0. Fulco (Arg) Mandlikova (Aus) 6- 4,6-3, Zrubakova (Tsj) - Tarabmi (Arg) 6-4,6-4, Kelesi (Can) - Holikova (Tsj( 6-2,6-2, Byrne (Aus) - Van Rensburg (Zaf) 7-5,7-6(7-3). Jagerman (Ned) - Halard (Fra) 7-6(7-5),7-6(7-2). Sloane (Vst) - Pfaff (Wdl) 6-3,3-6,6-3. Gurney (Vst) Noelle van Lottum (Fra) 2-6,6-2,7-5. Yanagi (Jap) - Louis-Harper (Vst) 4-6,6-1,6-2, Torres (Vst) - Garrone (Ita) 6-1,2-6,6-4, Sanchez (Spa) - Meier (WDI) 7-5, 6-0: Martinez (Spa) - Scheuer-Larsen (Den) 6-2.6-0: Re.nach (Zaf) - Dur.e (GBr) 6-16- 4; Tanvier (Fra) - Witvoet (Ned) 6-16-1Demon- geot (Fra) - Probst (WDI) 6-4,6-1Zvereva (Sov) - Field (Aus) 6-2, 6-0; Paulus (Oos) - Devr.es (Bel) 6-4, 6-2, Navratilova (VSt) - Ter Riet (Ned) 6-0, 2- 0 Ter Riet geeft op: Garrison (VSt) - Budarova (Tsj) 6-0, 6-7. 6-2: Provis (Aus) - Derly (Fra) 5-7. 6-3. 6-1; Hanika (WDI) - Ouentrec (Fra) 5-7. 6-2, 6-2 Mannen, tweede ronde Noah (Fra) - Mattar (Bra) 6-2.6-4.4-6.7-6(7-5), Bates (Eng) - Cancellotti (Ita) 6-3.4-6.7-5.3-6.7-5, Hlasek (Zwi) - Witsken (Vst) 7-6(8-6).6-1,6-3. Visand (Sov) - Lozano (Mex) 6-0,6-3,6-3, Kuhnen (Wdl) - Masso (Arg) 7-6(7-5),6-3,6-4. Wilander (Zwe) - Yunis (arg) 6-2,6-3.6-1, Forget (Fra) - Fi- lippini (Uru) 7-5,6-3,6-1, Perez-Roldan (Arg) - Meinecke (Wdl) 6-2,6-2,6-0 E.Sanchez (Spa) Pugh (VSt) 6-16-4, 6-2; Gunnarsson (Zwe) - Sa- ceanu (WDI) 7-6,6-3,7-6, Reneberg (VSt) - Engel (Zwe) 6-4. 6-2, 4-6. 6-3; Edberg (Zwe) - Boetsch (Fra) 6-0, 6-4. 6-3, Gustalsson (Zwe) - Mayotte (VSt) 7-6,6-4,6-4; Agassi (VSt) - Narducci (Ita) 6- 1,6-2, 6-2 Italië 1Joho (Zwi), 184 km van Ascoli naar Vasto en 4 gemiddelde i t.|dsvergoe- ordonali (Ita) (0.10), 4. Sórensen (Den) zelfde tijd als Joho. 5 Bontempi (Ita) op 6 seconden, 6. Vanderaerden (Bel). 7. Kappes (WDI), 8. Van der Velde (Ned), 9. Phinney (VSt), 10. Freuler (Zwi), 14. Stevenhaag- en (Ned), 15. Rooks (Ned), 16 Theunisse (Ned), 29 Van Vliet, 31 Muller (Zwi). 32. Bernard (Fra), 43. Rominger (Zwi), 47 Van Orsouw. 50. Delgado (Spa), 94. Breukink. 96. Lubberding, 121. Win nen, 130. Lammerts, 152. De Rooy, allen dezelf de tijd als Bontempi, 180. en laatste Oestergaard (Den) op 5.59. Algemeen klassement: 1 Bernard (Fra) 11 uur 9 minuten en 6 seconden, 2. Rominger (Zwi) op 8 seconden, 3. Bontempi (Ita) 0.13, 4. Piasecki (Pol) 0.16, 5. Breukink (Ned) 0.28, 6. Machjer (Zwi) 0.28, 7. Joho (Zwi) 0.29, 8. Visentini (Ita) 0 29. 9. Bombini (Ita) 0.33, 10. Pagnin (Ita) 0.33, 11 Bordonali (Ita) 0.34,12. Saronni (Ita) 0.36.13 Müller (Zwi) 0.38, 14 Ghirotto (Ita) 0.39,15. Zim- mermann (Zwi) 0 40, 34. Freuler (Zwi) 0.56, 35. Stevenhaagen 0.57. 60 Winnen 1.05, 68. Van deraerden (Bel) 1.10,75. Van Vliet 1.11,80. Lub berding 1.13, 83. Theunisse 1 14, 86. De Rooy 1 14. 107 Van Orsouw 1 23. 115. Van der Velde I 27. 138. Rooks 1 39. 177 Lammerts 26.00, 180 en laatste Musetti (Ita) 30.10. Olympia's Ronde De uitslag van de vijfde etappe is: 1Svorada (Tsj) 149 km in 3 uur 6 minuten en 48 seconden (met bon. 3.06.33), 2. Vos (Gia) z.t. (met bon. 3.06.38), 3. Moorman (KMi) z.t. (met bon. 3.06.43), 4. Wro- na (Pol) 3.06.48, 5. Wolsink (Gia), 6. Engels (SDi), 7. Hermans (NKS), 8. Woltman (Alt), 9. Le Grand (Gia), 10. Kok (VGa). Algemeen klassement 1. Meier (ODI) 17 uur, II minuten en 3 seconden, 2. Wolf (ODI) op 26 seconden, 3. Adrichem (AEc) 0.33, 4 De Koning (AEc) 0.41, 5. Wolsink (Gia) 1 00. 6. Boorsma (Gia) 1 02, 7 De Vries (KMi) 1.15, 8. Moorman (KMi) 1.25. 9. Vos (Gia) 1 31. 10. Luppes (ABK) 1 31. 11. Duin (Moo) 1 32. 12. Knuvers (KMi) 1.37. 13. Houtop (Moo) 1.40. 14. Bol (AEc) 1 55. 15. Cent (Gia) 1.57. 16. Mulder (AEc) 2.08. 17 Kruithoff (Sep) 2.08.18. Coone (Mil) 2.09.19. Kok (VGa) 2.23. 20. Kistenmaker (Elr) 2.32. De uitslagen van de woensdag op de baan van Duindigt gehouden koersen zijn: Eerste koers, 2000 m 1 Bunzer Junge (R. Krom kamp) 2.39,0 -1 19.5.2. Czarin Windspiel. 3. Car lo Buitenlust. Niet gestart' Barrysien. Toto: win nend 1.50. plaats 1,30.1.50. koppel 2,90, trio 9,90 Tweede koers, 1300 m: 1 Micks Gift (S. Lawes) 1 18.9.2. Staten Jesterboy, 3. Silver Star. Niet ge start: Blushing Event. Terrera. Toto: winnend 22.20. plaats 2.40, 2,10. 1.30, koppel 50,80. trio 455.90 Derde koers. 1609 m 1 Count of Holland (A Knij- nenburg) 2.05.1 -1.17.8. 2 Cereal, 3. Ciske Bui tenzorg. Toto winnend 4,0. plaats 1,90, 1,70. 2,20. koppel 19,40. trio 196.80 Vierde koers, 1800 m 1 Porthofino (M. Wallow) 1.53.8, 2. Master Card. 3. Sagitta's Choise. Niet gestart: Real Rustle, Dockin Hill, Rosita Ridge. Toto winnend 9.50, plaats 2,60, 2,30, 2,80, kop pel 36, trio 1815,40 Vijfde koers, 1609 m: 1. Butcher's Lady (R. Krom kamp) 2.06,7 -1 18.7 2. Angelique, 3. Albert Cat- harina. Toto: winnend 3,40, plaats 1,70, 2,90, 1,80, koppel 16,20. trio 95,90 Zesde koers, 2000 m 1 Alexander S (A. Kenen burg) 2.34,0-1.17.0. 2. Ygor Peterhof. 3. Woens dag. Toto winnend 1,30, plaats 1.20.1.70. koppel 4,20. trio 20,30 Zevende koers. 1800m 1 Moonlight Shadow (M Riley) 1 53,8.2. Moonbat. 3. El Zeta N.et gestart Scawsby Lees. Oxymoron. Toto winnend 3,10, plaats 2,20. 3,20, 3,10, koppel 50,60. trio 595,70 Achtste koers, 1609 m 1 Attack (F Ottersberg) 2.02,27 - 1.16,3, 2 Glad Laurelton. 3. Anna Hanover. Niet gestart: Yeanette Bond. Toto: win nend 6.50, plaats 3,50. 1,80, 3,50. koppel 8,50, trio 308,50 Negende koers, 2600 m: 1Blitz Uihuizen (J. van Exter) 3.26,0 -1.19,2, 2. Amerlyon, 3. Arthus Ce- de Niet gestart: Zebode. Toto winnend 4,70, plaats 1,30. 1,70. 1,20, koppel 19,60, trio 167,60 Tiende koers, 2000 m: 1 Arend (W, van de Pijl) 2 40,2 -1.20,12. Ayres Boy, 3. Zarlmo Hanover Niet gestart: Yester P., Aty van de Lente. Toto- winnend 4,20, plaats 1,80,1,70, koppel 3,60, trio 53,40 Elfde koers. 2000 m: 1 Zingaro Last (P. Sikking) 2.37.5 -1.18.8,2. Bastien d'Almere. 3. Your. Prin ce. Niet gestart- Appie Buitenzorg, Zarolien H. To to: winnend 2,80, plaats 1,00, 1,00, koppel 2,70. LEIDEN Vanavond wordt op het veld van ASC, aan de Kem- penaerstraat in Oegstgeest, de jaar lijkse voetbalwedstrijd gespeeld tussen de Pers en de Leidse trai ners. Om 19.00 uur zullen twee scheidsrechters proberen de wed strijd in goede banen te leiden. Bij de trainers zijn o.m. Ruud de Groot ("Wilhelmus), Arie Lagendijk (UVS), Harry Talsma (Rooden burg), Wim Eilander (FC Lisse), Arie Kurver (Rijnsburgse Boys). John Eelman (Noordwijk) en Hans van der Zee (Quick Boys) present.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 19