'We beginnen maar alvast met zes holes' Wassenaar stopt ton in Warenar Voorschoten wil overlast vrachtauto's wegwerken Sportraad wil weer met wethouder om de tafel Grondeigenaren golfpolder dwars Clownsverhalen zorgen voor opschudding in Warmond LEZERS LEIDSCH/ALPHENS DAGBLAD LETOPÜ ALWEER VELE GULDENS KORTING VOOR U REGIO LEIDEN WOENSDAG 25 MEI 1988 Eerst steun, later plan WASSENAAR - De gemeente Was senaar gaat, samen met de beheer der van cultureel centrum Wa renar, een plan maken om de bezet tingsgraad te verhogen. Vooral overdag moet het centrum aan de Kerkstraat meer publiek trekken. Dit zei wethouder C.P.M. Barning gisteravond tijdens een vergade ring van de raadscommissie voor financiën en ecnonomische zaken Alle politieke partijen gingen hier akkoord met het B en W-voor stel om de exploitant over een pe riode van twee jaar de huur kwijt te schelden en 50.000 te schenken als bijdrage in de exploitatiekosten. Totale kosten van deze regeling: 105.000 gulden. Raadsfracties vin den wél dat de exploitatie in de toe komst kostendekkend moet zijn. Volgens de CDA-fractie is het no dig om méér promotie buiten Was senaar te maken. Ze had het over grootschalige evenementen die een regionale uitstraling hebben. H. Goulooze (PvdA7D66-fractie) vroeg om een plan de campagne. De wethouder noemde dat een in cidentele zaak. Zijn college heeft behoefte aan structurele oplossin gen en houdt graag wat druk op de ketel. Vandaar het plan om de be zettingsgraad te verbeteren. Wan neer Wassenaars niets doet, lijkt het de vraag of de exploitatie ook maar enigzins bijtrekt. Bar Goulooze had alvast een tip: een aantrekkelijkere bar. Uit de stuk ken bleek namelijk dat vorig jaar de inkomsten uit bar en buffet het meest tegenvallen: 30.000 gulden, om precies te zijn. De inkomsten uit zaalhuur vielen 10.000 gulden tegen en de kosten van adverten ties, reclame, drukwerk, admini stratie en controle pakten 23.000 gulden hoger uit dan verwacht. Al leen de lagere huisvestingskosten zorgden voor enige verlichting (20.000 gulden). Als ondernemersloon voor de ex ploitant resteerde vorig jaar een mager winstsaldo van 3.03,47 gul den. Het was iets beter dan het eer ste jaar, maar wat kan een zelfstan dige ondernemer ermee doen in een tijd dat alleen verzekeringen voor ziektekosten en tegen werk loosheid al dergelijke bedragen vergen? Warenar werd 24 mei 1986 ge opend. De verbouwing van een voudig Jeroenhuis tot cultureel- centrum kostte 4,2 miljoen gulden - een klein miljoen dan de gemeente raad had verwacht. Twee tot drie parkeerplaatsen per wijk H. Goulooze: "Bar Warenar moet VOORSCHOTEN - Geloofde Voor schoten jarenlang dat een centrale vrachtwagenstalling alle klachten de gemeente uit zouden helpen, ambtenaren zoeken nu naar 'wijk plaatsen'. Dat zijn brede parkeers- troken die niet vlak voor woningen liggen. Een afstand van 80 meter lijkt ideaal, maar in een volgebouwde gemeente als Voorschoten zijn ambtenaren al blij met een gat van 60 meter. Twee tot drie plaatsen per wijk en de naar schatting 40 vrachtwagens zijn onderdak. Stro ken langs verkeerstraverses heb ben hierbij de warme aandacht. De strook tegenover de oude bol lenschuur van Eggink lijkt kandi daat te staan, de strook tegenover de Laurentiuskerk niet minder. Dan is Voorschoten in één klap af van de vele personenauto's, die daar nu worden aangeboden. Al te veel wil de woordvoerder niet kwijt over de kandidaat-wijkplaatsen, bang als hij is voor premature pro testen: "Mensen zijn vaak bang voor een vrachtwagen voor de deur, maar al te vaak leidt dat tot onlustgevoelens". Langs de Admiraal de Ruytersin- gel en Van Beethovenlaan zijn de parkeerstroken al verbreed tot 2,5 meter, maar aan die oplossing kle ven nadelen. De plaatsen, royaal aangelegd in een tijd dat Randstad Sport steeds hoger ging voetballen, liggen uit ieders zicht. Niet voor niets werden trucks de afgelopen maanden regelmatig vernield en lichtelijk geplunderd. Vrachtwage neigenaars hebben de gemeente daar in een gesprek op gewezen en waren weinig enthousiast over een centrale plaats. Warmdraaien Het liefst laten ze vrachtwagens bij de chauffeurs staan. De vracht wagenrijders kunnen er dan mooi een oogje op houden en verliezen 's morgens weinig tijd met proef draaien. Overigens blijkt dit nu juist dit proefdraaien de meeste problemen te veroorzaken. De woordvoerder: "Dan staat om zes uur een wagen te loeien in een fo- rensenwijk, waar de bewoners om half negen, negen uur naar hun werk moeten. Dat geeft onlustge voelens". Op sommige plekken komt daar uitzichtbelemmering en schaduw vorming bij. Zo staan op het stukje- Baron Schimmelpennick van de Oyelaan tussen Papelaan en Sixlaan de vrachtwagens vijf meter WARMOND - "Voor golfen moetje geduld hebben. Ik kan nu die 500 mensen die lid willen worden niet laten zakken". De Leidse Merenwijker A.D. Maier laat doorschemeren toch wel wat onge duldig te worden. Al een paar jaar is deze golfambassadeur druk in de weer om van de deels Leidse maar hoofdzakelijk Warmond- se Broek en Simontjespolder een domein voor golfers te maken. De eerste bal is nog altijd niet geslagen. Sport- en houtkoning Dekker heeft - hoewel wat later begonnen - zijn zaakjes wél al voor elkaar. Minister tieven. Met de haven Ruding verscheen zaterdag in ruit jesbroek op Dekkers nieuwe oefen afslagplaats in de Veerpolder om dit "voorportaal" voor de negen sche dan wel financiële medewer king te verlenen aan Maiers mitia- zicht dreigt het nu toch mis te gaan, want twee eigenaren van benodigde grond willen niet van wijken weten. Hun zijn te hoog voor de Stichting holes golfbaan in de Broek en Si- Openbaar Golf Warmond montjespolder officieel te openen Warmond, Leiden, de provincie en het rijk zijn bereid planologi- der wil alleen gens anders ZAKJES Bij een inbraak in het Oegstgeester gemeentecentrum aan de Lijtweg zijn plastic zakjes met kleingeld buitgemaakt voor een totaalbedrag van 200 gulden. De inbraak is pas gisteren bij de politie aangemeld. De tussenlig gende pinksterdagen heeft nie mand iets gemerkt. De inbraak moet vrijdag zijn gepleegd. Men is het gebouw aan de achterzijde bin nengedrongen en heeft een bureas moeten "openmaken" om bij het geld te komen. op richting. De eén zou een extreem hoge prijs hebben gevraagd, de an- aar weg als hij er- stuk terug krijgt. Toch put Maier hoop uit uitlatin gen van Warmonds burgemeester Hendrickx-Vlaar dat de gemeente als de minnelijke weg wordt ge blokkeerd tot rondeigening zal overgaan. Daar is overigens wel de goedkeuring van de gemeenteraad voor nodig. Maier zegt het z de boer niet omlaag wil met zijn prijs, beslist de rechter". De golffanaat hecht eraan duide lijk te maken "dat er straks niet wordt onteigend omwille van een stel golfers". "Krijgen wij de grond niet in handen en gaat Warmond Foto boven: De Broek en Simontjespolder tussen Merenwijk en Warmond. Golfambassadeur Maier (foto rechts) wil voorjaar 1989 met de aanleg van een negen holes baan beginnen maar grondeigenaren liggen dwars. Rechts de Warmondse Broek en Simontjesmolen. Daarachter liggen de wateren Groote Sloot en De Bak en de eilanden Koudenhoorn en De Strengen en Tengnagel. (foto Henk Bouwman) Pad Warmonds gemeentesecretaris C. Zoetemelk bevestigt Maiers woorden. Burgemeester LEIDERDORP - Alleen als er dui delijkheid komt over zijn positie, is de Leiderdorpse Sportraad bereid het overleg met het gemeentebe stuur te hervatten. Dat standpunt is gisteravond tijdens de ledenver gadering van de Sportraad be paald. Het sportraad bestuur schortte onlangs het overleg met de wet houder sportzaken, mevrouw C. Huigen-Van Boven (WD), op uit onvrede over de gang van zaken rond het sportcomplex aan de Hoogmadeseweg. Vooral het bui ten de Sportraad om genomen be sluit dat sportschoolhouder Theo van Houdt het daar zo'n beetje in zijn eentje voor het zeggen krijgt, is bij het bestuur zeer slecht gevallen. Onvrede is er ook over het feit dat de Leiderdorpse politiek zich nog altijd niet heeft uitgesproken over de tien spelregels die de ver houding tussen Sportraad en ge meentebestuur moet bepalen. "Het heeft dan pas zin om de ge sprekken met wethouder Huigen te hervatten wanneer er erkenning komt voor het werk van de Sportraad. Daar vechten wij al ja ren voor. Wij hebben behoefte aan een uitspraak over de positie die de Sportraad inneemt in Leiderdorp. Een vrijblijvende hervatting van het overleg is weinig zinvol," aldus Sportraadvoorzitter R. van der Vlies. Zijn standpunt werd una niem door de ledenvergadering on derschreven. De vergadering stond ook huive rig tegenover de plannen van de ge meente voor een comerciële opzet van het beheer van het sportcom plex. Duidelijk afstand werd er ge nomen van de exploitatie-bv die Van der Houdt zal oprichten. Niet temin verklaarde de Sportraad zich bereid - zij het onder protest - aan het overleg over de exploitatie- overeenkomst deel te nemen. De Sportraad wil zo goed en kwaad als dat nog kan de belangen beharti gen van de verenigingen die van het sportcomplex gebruik gaan maken. Als voorwaarde is gesteld dat de Sportraad de gelegenheid moet hebben zich vooraf over de concept-overeenkomst uit te spre ken. Hendrickx deed eerder hetzelfde. Zij antwoordde onlangs op vragen van WD-raadslid De Vos dat War mond zijn bestemmingsplan voor het gebied zal aanpassen teneinde het golfen definitief vrij baan te ge ven, maar dat de gemeente dat niet eerder zal doen dan nadat "alle overeenkomsten zijn onderte kend". Ook zal Warmond zich sterk maken voor een voet- annex fiets pad om de baan heen. Een pad dat net als de baan zelf openbaar toe gankelijk moet zijn. Onteigeningsprocedures kosten tijd. Kostbare tijd. Alleen dit jaar nog kan er beroep worden gedaan op een provinciale subsidiepot voor recreatieprojewcten. Die pot was eigenlijk per 1 januari van dit jaar al dicht maar de subsidierege ling is door GS en Provinciale Sta ten van Zuid-Holland met nog één jaar verlengd. De grondaankopen worden voor honderd procent gesubsidieerd. Het rijk doet voor 75 procent mee, de provincie voor de rest. De aan leg van de baan moeten de golfers zelf rondbreien. Maier denkt aan de oprichting van een stichting die verantwoordelijk wordt voor het beheer van de baan en een aparte club voor de golfers. De Merenwijker, die het golfa- vontuur zo'n beetje in zijn eentje is aangegaan en talloze deuren heeft platgelopen, denkt dat als er maar op tijd wordt begonnen met de onteigeningsprocedure, deze al eind 1988 kan worden beëindigd. Wellicht dat dan in het voorjaar van 1989 met de aanleg kan worden be gonnen. Desnoods wil Maier alvast met zes holes beginnen. "Dan gaan we als het ware met de baan ge woon om de grond die we nog niet hebben heen". Heel lang wil Maier een dergelij ke situatie niet laten voortduren. "Het is negen holes of niets. Een baan van zes holes is economisch niet haalbaar, ik ben geen rijke fi lantroop. Zes holes betekent ook dat ik nog minder leden kan heb ben. Langere wachttijden ook. Ik wil een volwaardige ba^n, eentje die door de Nederlandse Golf Fe deratie wordt goedgekeurd". WARMOND - In Warmond is grote opschudding ontstaan door het ver haal van een elfjarige jongen die bij de Oude Toren zou zijn aangesproken door een man in een clownspak die hem snoepjes aanbood. Anderhalf uur later kreeg de politie een melding binnen van een elfjarig meisje dat zou hebben gezien dat een man een meisje van 2,5 jaar betastte. Een woordvoerster van de politie houdt het vooralsnog op een storm in een glas water. "Geen Oude Pekela hier". De politie heeft de zaak wel in on derzoek. In het dorp gaan de wildste geruchten rond. Het verst gaat het verhaal over een in Warmond rondlopende clown "die op kindertjes schiet". De politie heeft het vermoeden dat die versie is geboren uit het verhaal van de elfjarige jongen bij de Oude Toren. Die heeft de politie namelijk ver teld dat toen hij de aangeboden snoepjes weigerde en hard wegfietste, de clown een barbecuepen naar hem gooide. De politie heeft die barbecuepen wel gezien maar kan nog geen uitsluit sel geven over de herkomst. van de huizen. Mensen kijken hier, zoals een ambtenaar dat noemt, te gen een muur van vrachtwagens aan. Het Frans Halsplantsoen geldt eveneens als knelpunt. "Vooral wanneer je voor je zon afhankelijk bent van de voortuin, kan een vrachtwagen voor de deur zeer ver velend zijn", aldus de ambtenaar. Regelmatig leidden dergelijke ongemakken tot klachten, maar nimmer werden de problemen echt opgelost. Agenten verzochten de chauffeurs wat verder van de wo ningen te gaan staan met de truck, maar echt dwingen was er niet bij. De politieverordening voorziet daar niet in en bovendien ont breekt in sommige wijken een breed alternatief. Officieel moet een vrachtwagenstrook 2.60 meter breed zijn, het mag ook ietsje min der zijn. Najaar B en W pleitten jarenlang voor een centrale plaats, maar concreet werd dat nooit. Volgens wethouder J. Visser hebben de bestuurders wel wat geprobeerd en onderhan delingen gevoerd met bedrijven als Steijn en VAM. Ook aan het begin van de Woelwijklaan hebben ze ge probeerd een centrale plaats te cre- De kosten bleken hoog en de ruimte beperkt. Veiligheid moest worden gekocht en er bleken pro blemen met de aansprakelijkheid. Als het meezit, kunnen de partij en zich in september of oktober over een uitgewerkt voorstel bui gen. Hoewel er nog veel gestudeerd moet worden, denkt de gemeente dienaar niet dat er tonnen op tafel hoeven te komen. Over de regels doet hij voorzichtig: "Het zal straks mogelijk zijn vrachtwagens naar die wijkplaatsen te dirigeren. Zo'n maatregel gaat echter nogal ver". 'Garage-boxen niet onbeperkt groter maken' DEN HAAG/ZOETERWOUDE - De negen garageboxen aan de Zoeterwoudse Kerklaan die nu in gebruik zijn als opslagruimte voor de naastgelegen winkels, mogen niet onbeperkt worden vergroot. De Kroon heeft naar aanleiding van bezwaren van omwonenden goedkeuring ont houden aan het deel van het be stemmingsplan Westwout waarin uitbreiding werd gere geld. Het feit dat in het bestem mingsplan geen nokhoogte is vastgelegd, is voor de Kroon on aanvaardbaar. Uit de uitspraak blijkt dat de Kroon geen bezwaar heeft tegen het gebruik van de garageboxen voor detailhandel. Ook de in het bestemmingsplan mogelijk ge maakte verhoging van de win kels en de garageboxen is aan vaardbaar. Juist daarvan vre zen de omwonenden het meest. Door hogere winkels en garages zou er minder zon in de tuinen en woningen komen. Maar dat argument wijst de Kroon af. Wel wordt aan een deel van het be stemmingsplan goedkeuring onthouden omdat niet is gere geld hoe hoog de winkels en ga rages mogen worden. Peurders gepakt met scharrige palingvangst WASSENAAR - De Wassenaar- se Horsten vormden vannacht het decor van een vreemd soort palingrace. Opsporings ambtenaren vonden hier, tij dens een controle, drie illegale palingpeurders met vlucht neigingen. Twee Leidse peurders, van 30 en 61 jaar, konden redelijk snel worden gepakt. Een 65-ja- rige man uit Leiderdorp liet zich pas na enkele uren in de kraag vatten. Op de vraag of hij zijn vangst wilde tonen, schoot hij met zijn boot het bosgedeelte van de landgoede ren in. Toen hij de kust veilig waande, liep hij alsnog in de val. De mannen wordt overtre ding van de viswet ten laste gelegd. Peurstokken en lood zijn in beslag genomen en de vangst werd teruggezet. Vol gens een woordvoerder van de politie ging het om drie schar rige palingen. Uw dagblad biedt u in samenwerking met de Nederlandse Spoorwegen 41,- korting op de Gezinstoerkaart. Gedurende de maanden juni, juli en augustus kunt u dan met uw hele gezin vier dagen kris kras door Nederland reizen, als u dat maar binnen een periode van 10 dagen doet. Koop bij één van onze kantoren vóór 27 mei a.s. een cheque voor een gezinstoerkaart. U betaalt dan: 2e klas. geen 140,-- maar 99,-- 1e klas: geen 200,-- maar 159,- Op de eerste dag dat u gaat reizen, ruilt u aan het NS-loket de cheque in tegen een echte Gezinstourkaart. U J ontvangt dan meteen de gratis voordeelpas, een boekje vol aantrekkelijke kortingen op consumpties en - toegangsprijzen. Ook ligt er een folder voor u klaar vol tips voor evenementen en attracties die niet alleen f leuk, maar ook nog gratis zijn. I 4 De NS vat het bi vader (of twee p samenwonen) e p 'gezin' zeer ruim op: moeder en/of onen die tenminste een jaar jrder alle eigen kinderen, stief- of pleegkinderen tot en met 18 jaar. U dient echter aan h loket de leeftijd van de kinderen te kunnen bewijzen. Overigensde hond mag ook mee. Kaarten verkrijgbaar bij de kantoren van het Leidsch/Alphens Dagblad: Witte Singel 1, Leiden Julianastraat 19, Alphen a/d Rijn Vuurbaakplein, Katwijk

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 14