'De verbeelding van Leiden' a ZATERDAG 21 MEI 1988 EXTRA PAGINA 31 Tien Nederlandse fotografen zijn begin dit jaar op pad gegaan om hun indruk ken vast te leggen van de stad Leiden. De fotografen deden dit in opdracht van de gemeente Leiden. Met een tentoon stelling in De Waag van die indrukken wil de gemeente meer aandacht wilde schenken aan hedendaagse fotografie. 'De verbeelding van Leiden', onder die titel hangen ze over anderhalve week in het gebouw aan de Leidse Aalmarkt. De fotografen werden benaderd door galerie Fotomania die als bemiddelaar optrad namens de gemeente Leiden. De tien kregen een 'vrije' opdracht. Ze mochten in principe alles fotograferen, op een manier zoals zij zelf wensten. Het resultaat van hun inspanningen is van 1 tot en met 30 juni te zien in De Waag. De foto-expositie wordt de dag er voor geopend door minister Brinkman van welzijn, volksgezondheid en cul tuur. Bij die gelegenheid krijgt de minis ter (zelf ook woonachtig in Leiden) het eerste exemplaar van een fotoboek uit gereikt, Daarin is een aantal van de fo to's opgenomen, die de tien fotografen in Leiden hebben gemaakt. Bij wijze van voorproefje op deze pa gina acht van de vele foto's die op de ten toonstelling zijn te zien. Een kleine greep uit een uiterst gevarieerd aanbod. Ditmaal zonder verder commentaar. De foto's doen deze keer het verhaal. We volstaan met de namen van de fo tografen en de lokatie van hun foto. Bo venste rij: links een foto van Eric van der Schalie in de Senaatskamer van het Aca demiegebouw aan het Rapenburg en rechts een foto van Bertien van Manen: Rapenburg 4. Hierboven de hooizolder van het slachthuis in de Pasteurstraat. Een foto van Harry Sengers. Rechts van boven naar beneden: het College van Bestuur van de Leidse universiteit (Taco Anema) en het Rijksmuseum van Oudheden (Anja de Jong). Op de onderste rij van links naar rechts: de Leidse Sterrenwacht (Eric van der Schalie), de Hooglandse Kerk (Hans van der Meer) en het 'zweetkamer tje' in het Academiegebouw (Eric van der Schalie).

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 31