Willem II houdt het spannend Geen succes judoploeg Stefan Pettersson nieuwe spits Ajax Groningen en VW blijven in de race Allofs zegt af voor EK-voetbal Tilburgers verslaan koploper FC Twente Opwarmronde voor hockeyploegen ZATERDAG 21 MEI 1988 ENSCHEDE (GPD) - Het zal Theo Vonk vanmiddag heel wat moeite kosten de feestneus uit te hangen. Misschien dat een buisje asperine wonderen kan doen, want de kater die de trainer van FC Twente op de avond voor zijn huwelijk opliep, loog er niet om. De bittere ontgoocheling die de Enschedëers tegen Willem II (0-1) moesten incasseren, kwam des te harder aan, omdat de ploeg in de tweede helft voldoende kansen kreeg om de eerste neder laag in de na-competitie alsnog af te wenden. "Toen zijn we een beetje lucky overeind ge bleven", bekende Piet de Visser. Willem Il-speler John Feskeris is sneller dan zijn tegenstander Fred Rutten. GOTEBORG (ANP) - Stefan Pet tersson is de nieuwe centrumspits van Ajax. De 25-jarige Zweed werd gisteren door de Amsterdamse club voor een nationaal recordbe drag van IFK Göteborg overgeno men. Pettersson, negenvoudig in ternational, is per 15 augustus de opvolger van de naar KV Mechelen vertrekkende Johnny Bosman. De blonde spits volgt zijn voor malige teamgenoot Peter Larsson naar Ajax. De verdediger werd eind vorig jaar door de toenmalige technisch-directeur Johan Cruijff aangekocht. Larsson raadde de technische staf van Ajax aan Pet tersson te kopen. Barry Hulshoff en Ton Pronk namen vervolgens enkele keren plaats op de Zweedse tribunes en kwamen tot dezelfde conclusie als Larsson. Deze week meldde uit Grieken land ook Panathinaikos zich als toekomstig werkgever van Petters son, pas sinds enkele weken her steld van een knieblessure. De prijs voor de fysiek sterke aanval ler steeg onmiddellijk. Volgens Zweedse ingewijden is Pettersson de duurste speler uit de nationael voetbalgeschiedenis. Glenn Hy- sen, in 1987 van IFK Göteborg naan Fiorentina verkocht, was met 6,5 miljoen Zweedse kronen tot nu toe recordhouder. Pettersson rnoet rond de 9 miljoen kronen (2,9 mil joen gulden) gekost hebben. Ajax en IFK, die vrijdagavond rond zes sen een gezamenlijke persconfe rentie belegden, wilde de precieze hoogte van de transfersom niet be kend maken. Pettersson stond de vorige zo mer ook in de belangstelling van Fiorentina, dat tenslotte voor de oud-PSV'er Hysen koos. De aan valler, die de moeilijke taak heeft om bij Ajax de herinnering aan Van Basten en Bosman te doen vervagen, heeft de laatste jaren veel blessureleed gekend. Onlangs miste hij door een kniebandblessu re het vierlandentoernooi in West- Berlijn, dat door de verrassende Zweedse ploeg werd gewonnen. Door de kwetsuren heeft de kop- specialist Pettersson hetmagere aantal van negen A-interlands ach ter zijn naam. Sinds november vo rig jaar, toen Italië in Napels Zwe den uitschakelde voor de eindron de om het Europees kampioen schap, speelde Pettersson niet meer voor het nationale elftal. Op 12 mei keerde hij terug in een vertegenwoordigend elftal. Met het Olympisch team won Pettersson met 3-0 van Bulgarije. Hij maakte de openingstreffer. Pettersson wordt volgende week ook ingezet, als de Zweden tegen Frankrijk deelneming aan het Olympisch voetbaltoernooi van Seoul kunnen afdwingen. Tot 15 augustus komt de spits in ieder geval in de natio nale competitie uit voor IFK. De club uit Göteborg loopt na het suc ces van 1987, toen tegen Dundee United de UEFA-beker werd ver overd, langzaam leeg. Pettersson, de maker van het thuisdoelpunt in die finale, volgt Hysen en Larsson. De ontwikkelingen in de Zweedse havenstad zijn vergelijkbaar met die bij Ajax, dat sinds de Europese bekerwinst van Athene Van Bas ten, Silooy, Rijkaard en Bosman zag verdwijnen naar kooplustige en kapitaalkrachtige clubs in de rest van Europa. Stefan Pettersson wordt de twee de buitenlander bij Ajax. Het Ne derlandse reglement staat niet meer vreemdelingen in één elftal toe. Ajax zal bij de Stichting Ar beidszaken wel op een positef ad vies over een werkvergunning voor Pettersson moeten aandringen. Voor een voetballer uit een land buiten de Europese Gemeenschap \EG) moet het ministerie van Soci ale Zaken en Werkgelegenheid een arbeidsvergunning afgeven. Ajax moet daarbij bewijzen dat er in ei gen land en binnen de EG geen ver gelijkbare voetballer als Petters son voor handen was, op het mo ment van de transfer. BETAALD VOETBAL PAMPLONA (GPD) - Het is de Nederlandse judoploeg niet gelukt een vervolg te breien aan de suc cesvolle eerste dag van het EK. Werden donderdag nog vier halve- finale-plaatsen in de wacht ge sleept, gisteren kwalificeerde al leen Jessica Gal zich voor de halve eindstrijd. Maar in de herkansin gen is de Oranje-equipe prima ver tegenwoordigd. Bij de mannen krijgt daar Guno Berenstein de gelegenheid zich te revancheren voor zijn misstap in de voorronden. Berenstein gaat dus zwaargewicht Hans Buiting achterna, die donderdag tot deze omweg naar de semi-finales werd gedwongen. Bij de vrouwen hopen Irene de Kok (alle categorieën zij verover de in de klasse tot 72 kilo wel direct een halve finaleplaats), Jenny Gal en Veronique Akkermans via de achterdeur het toernooi weer bin nen te komen. Zij voegen zich bij Belinda Stoeltjes, die eergisteren naar de herkansing verdween. Jo Gevers en René van Ooyen zagen de deur naar de herkansingen voor zich dichtslaan. Hoewel hij op de tweede dag van het EK alleen met Berenstein een troef overhield, tilde mannencoach Chris de Korte niet zwaar aan de te rugval vergeleken met donderdag. „Op Berenstein na kwamen van daag onze mindere judoka's op de mat. Gevers neem ik iedere keer naar toernooien mee omdat hij al tijd keihard werkt. Zijn uitschake ling was te voorzien evenals die van Van Ooyen. Met zijn 108 kilo is hij te licht voor de klasse alle cate gorieën. Dan tel je pas mee als je rond de 120 kilo weegt". Dat de uit Suriname afkomstige Berenstein een herkansing nodig heeft om alsnog de halve finales te bereiken paste niet helemaal in het draaiboek van De Korte. „Maar met een judoka als Berenstein is het alles of niets", vond de coach. „Met zijn explosieve manier van ju doën pakt hij een vol punt of wordt Hoe goed bedoeld het ook was, toch strooide de trainer van Willem II nog eens extra zout in de wonde met het huwelijkscadeau dat hij Vonk na afloop aanbood. De im- port-Hengeloër lachte als een boer hij onderuit gehaald. Een tussen weg is er niet. Tegen die Rus (To- tikachvili) liep het verkeerd af. Be renstein had voordeel geboekt, maar hij is er de man niet naar om dan gas terug te nemen. Hij stopt pas als het punt is gescoord. Maar daarvoor ging hij niet genoeg voluit. Hij heeft de conditie om de hele partij als een dolle tekeer te gaan. Nu laste hij telkens pauzes in en gaf de wedstrijd zo uit handen". Omdat Totikachvili poulewin naar werd, werd de weg naar de herkansing voor Berenstein geëf fend. Een hele opluchting voor de 20-jarige spectaculaire lichtge wichtjudoka in de Nederlandse se lectie. Om zich voor de Spelen van Seoul te kwalificeren, heeft Beren stein nog een succesje van formaat nodig, zijn klinkeride resultaten van de afgelopen maanden ten spijt. „Mijn voorbereiding op het EK is optimaal geweest. Ik wil de goede periode die ik achter de rug heb bekronen met een medaille, maar mijn stijl staat niet garant voor een hoge klassering", ver klaarde de watervlugge Berenstein VOETBAL - Niet alleen wedstrij den in het betaalde voetbal blijken voor burgemeesters aanleiding in actie te komen en het duel op een datum of op een bepaald uur om moverende redenen te verbieden. B en W van Venray en van Kaats heuvel mogen zich sinds deze week scharen in het rijtje van bur gervaders van onder meer Deven ter (De Waal), Alkmaar (Rooze- mond) en Rotterdam (Peper) die een voetbalwedstrijd in hun ge meente verboden. Begin deze week werd het verzoek van de KNVB aan het college van B en W van Venray het beslissingsduel in de hoofdklasse C om het kam pioenschap tussen TOP (Oss) en Geldrop in die gemeente te houden afgewezen. Een manifestatie met ruim 30.000 mensen was niet te combineren met een voetbalduel. met kiespijn. In de wetenschap, dat FC Twente zich maandag in Til burg niet opnieuw een dubbele misstap kan veroorloven, zal hij zich vandaag op meer dan alleen zijn huwelijk moet concentreren. na de verloren partij tegen Totik achvili. „Ik ontwijk het gevecht niet, ga constant in de aanval. Als je het initiatief blijft nemen, boek je al voordeel op je tegenstander. Maar mijn aanvallende manier van judoën, wordt ook wel eens afge straft. Zoals nu met een voetveeg. Ik wist dat ik voor stond op die Rus, maar ik kan gewoon niet ver dedigend judoën, een voorsprong proberen te consolideren. Ik ben blij dat ik nog een kans krijg. Want het is zuur om na de uitstekende re sultaten op allerlei grote internatio nale toernooien juist op een EK te moeten afhaken". Van Ooyens snelle uitschakeling in Pamplona houdt vermoedelijk ook een afscheid in van de klasse alle categorieën. De Enschedeër staat niet te springen om zijn ge wicht op te schroeven tot boven de 120 kilo met krachtrainingen en vette maaltijden. „Ik overweeg om gewicht kwijt te raken zodat ik in de klasse tot 95 kilo kan uitkomen. Ik ben liever dertien kilo kwijt dan dat ik er dertien bij train en eet. Maar het blijft moeilijk voor mij. Ik zit precies op een gewicht dat ik veel moet afvallen of aankomen. Een zware opgave". BLOEMENDAAL (ANP) - De Nederlandse vertegenwoordi gers bij het toernooi om de Eu ropese hockeybekers - Amster dam en HGC bij de vrouwen en organisator Bloemendaal bij de mannen - zijn op de eerste dag niet op de proef gesteld. Zoals al mocht worden verwacht gezien het grote verschil in sterkte tus sen het Nederlands clubhockey en dat in de meeste Europese landen, boden de openingsduels op gisteren weinig meer dan stickoefening en opwarming van De verlate ontknoping in het compéitie-éxtraatje van de eredivi sie zal de penningmeesters niet on gelegen komen. Door het verlies van FC Twente - dat eerder FC Gro ningen en VW met het nodige for tuin opzij schoof - en de doelpunt loze remise bij FC Groningen-VW ligt de strijd o.m het laatste toe gangsbewijs voor Europees beker- voetbal weer helemaal open. Net als vorig jaar zou deze na-competi tie wel eens een boeiende apotheo se kunnen krijgen en zal vermoe delijk pas op de slotdag beslist wbrden wie Ajax volgend seizoen mag vergezellen in het uitgedijde toernooi om de UEFA Cup. "In de eerste helft", blikte De Visser terug op de eerste thuisne derlaag van FC Twente sinds 11 no vember vorig jaar tegen Haarlem, "hebben wij e.en perfecte wedstrijd gespeeld. Ik heb toen genoten van mijn eigen ploeg. Doordat wij nog maar een punt hadden, hadden we onszelf voorgenomen hier te stun ten". Want'anders zou Willem II de rest van de na-competitie voor spek en bonen hebben meege speeld. De manier waarop de Til burgers het goede voornemen in praktijk brachten, wekte zoveel be wondering op, dat je in de eerste helft bijna een speld kon horen val len in het opnieuw schaars bezette Diekman-stadion. "We zijn niet goed begonnen, we speelden te apathisch", zocht Vonk na afloop naar een verklaring voor het Twentse gestuntel voor de rust. FC Twente kreeg daarvoor al na tien minuten de rekening gepre senteerd. Op links verslikte Balm zich grandioos in een pass van Broeken, waarop Feskens de bal voor de voeten schoof van Van der Horst. De pas op het laatste mo ment als basisspeler aangewezen dertiger maakte geen fout. Die klap kwam de Enschedese ploeg in het restant van de eerste speelhelft niet meer te boven. De over alle linies superieure Til burgers combineerden naar harte- MUNCHEN (DPA) - Klaus Allofs heeft zich gisteren afgemeld voor de eindronde van de strijd om het Europees kampioenschap voetbal. De Westduitse international is nog niet hersteld van een meniscus- operatie, die hij drie weken gele den onderging. De spits van Olym- pique Marseille kon het opgevoer de trainingsprogramma niet aan. Bondscoach Franz Beckenbauer maakt in het weekeinde zijn defini tieve selectie bekend. De kapitale investeringen van de Italiaanse televisie-tsaar Silvio Berlusconi in onder anderen Ruud Gullit en Marco van Basten hebben AC Milan niet alleen de titel opge leverd, maar ook de penningmees ter dolgelukkig gemaakt. Donder dag vloeide er met de wedstrijd te gen Real Madrid, 2-1 voor AC Milan eventueel stramme leden voor de echte tegenstanders. Opvallend was dat de beker houders Bloemendaal en HGC op de eerste dag het traditioneel gevaarlijke wapen van de straf- corner nog even ingepakt lieten. Floris Jan Bovelander, ook in Oranje de specialist, mocht tegen de Schotse kampioen Edinburgh maar een paar keer naar harte lust uithalen. Zijn enige treffer betekende wel de eerste bres in de Schotse defensie, de enige li- lust en gaven FC Twente een lesje in modern voetbal. Op het midden veld heersten Godee en Broeken, in de punbt van de aanval wissel den Van de Borgt en Van der Hprst elkaar beurtelings af. Rutten kwam daardoor zelden toe aan offensieve acties en had de grootste moeite verdediging te organiseren. Dat was hard nodig, want met name op rechts viel Paus volledig door de mand tegen de aartsgevaarlijke Van Straalen. "Hij had alleen die kans benutten", refereerde De Vis ser naderhand aan de opgelegde mogelijkheid voor Van Straalen, die halverwege het eerste part de bal vanuit riante positie naast mik te. FC Twente stond erbij en keek ernaar. De enige Twentenaar die tenminste nog de durf had om een tegenstander op te zoeken .was Huitsra. De voortzetting van de fre- met de winnende treffer van Gullit, alweer 1,65 miljoen gulden in de kas. De totale recette van dit sei zoen bedraagt daardoor inmiddels ruim 36 miljoen gulden. En het ein de is nog niet in zicht. AC Milan zal het juist verworven kampioen schap nog verder te gelde maken met een aantal vriendschappelijke wedstrijden om de 75.000 trouwe fans te gerieven. Bovendien zijn voor de volgend competitie al 37.000 seizoenkaarten verkocht voor een totaal bedrag van zestien miljoen gulden. Monaco is gisteravond zonder zelf te spelen voor de vijfde keer kampioen van Frankrijk gewor den. De ploeg uit het kleine prin- sendom kreeg op de 36e speeldag hulp van Nantes. Dat versloeg de nie die Edinburgh leek te heb ben meegebracht. Bloemendaal, dat maar één keer serieus werd bedreigd en toen Bovelander op de doellijn zag redden, walste vervolgens met dikwijls fraai aanvalsspel over Edinburgh heen. Via Eikenhout (2), Schlat- mann en Van Westerop prijkte er na 35 minuten al 5-0 op het score bord. Het werd uiteindelijk 7-0. De vrouwen van HCG wonnen met 8-2 van het Franse Stade Francais. Ie Groninger was echter zo bedroe vend, dat de thuisclub voor de rust niet een fatsoenlijke kans op de ge lijkmaker kreeg. Daarin zou pas in de tweede helft verandering ko men. Toen werd het Diekman ein delijk "het kloppend hart van Twente", dat de clubleiding zo graag ziet. De ene kans volgde op de andere, maaf zelfs alleen voor doelm,an Verkerk wist Keur niet te FC Twente joeg massaal op de gelijkmaker en riskeerde daarmee tegen een counter opliep. Hoe ge vaarlijk die waren, bleek al kort na de rust. Maar dank zij kunst en vliegwerk konden Scharmin en doelman Ensink, bij inzetten van Van de Borgt en Feskens, de defi nitieve ondergang nog even uitstel len. Een koerscorrectie van De Vis ser, die Van Straalen en Godee op- laatste belager van Monaco, Bor deaux, met 1-0. De ploeg uit Monte Carlo, die zaterdag thuisspeelt te gen Metz, werd daardoor onbereik baar voor de concurrentie. Monaco, dat zich aan het begin van het seizoen versterkte met de Brit ten Glenn Hoddle en Mark Hateley nadat Lerby naar PSV vertrokken was, werd eerder kampioen in 1961, 1963, 1978 en 1982. Rapid Wien heeft voor de 28ste keer het voetbalkampioenschap van Oos tenrijk veroverd. Rapid werd giste ren, op vier ronden voor het einde van de competitie, onbereikbaar voor de concurrentie door FC Ti- rol, de ploeg van Ernst Happel, met 4-2 te verslaan. Austria Wien kan met negen punten achterstand Ra pid niet meer achterhalen. offerde voor een verdediger (Ko- geldans) en een defensieve mid denvelder (Dijkstra), deed de rest en hielp Willem II over de streep. De komst van Brilhuis en Roelof- sen mocht FC Twente niet baten. "De manier waarop de ploeg na de rust heeft teruggevochten", meende Vonk naderhand, "ver dient respect. Daar kan ik alleen maar bewondering voor hebben". Over twee dagen gaan FC Twente en Willem II opnieuw met elkaar in de slag, nu in Tilburg. "Het is voort durend een kwestie van tellen", weten beide trainers, "welke spe lers inzetbaar zijn". "Mijn enkel blessure is inmiddels zo ernstig, "klaagde Fred Rutten, "dat ik niet eens meer een warming-up doe. Ik ben bereid de na-competitie uit te spelen, ik ben alleen niet van plan mij te laten spuiten. Daar pas ik RECTIFICATIE - Gisteren stond abusievelijk in het foto-onder schrift van de receptie van de voet balvereniging Katwijk Jaap van Duivenbode als voorzitter van de kampioen van de zaterdagderde klasser vermeld. Dit moet zijn Ger- rit de Best. Vredeskoers Uitslag: tiende etappe 1. Ludwig (Odl) 190 km in 4.48.07, 2. Raab (Odl), 3. Konisjev (Sov), 4. Leh- nert (WDI), 5. Ampler (Odl),6. Harmeling (Ned), 7. Pelliconi (Ita), 8, Brkovic (Joe), 9. Zanoli (Ned), 10. Kluge (Wdl) allen zelfde tijd, 18. Dekker (Ned). Klassement: 1. Ampler 38.06.40, 2. Poelnikov (Sov) op 0.23,3. Oegroejmov (Sov) 0.35, 4. Jent- zsch (Odl) 0.44,5. Oeslamin (Sov) 1.216. Halup- czok (Pol) 1.23, 7. Bezault (Fra) 1.24, 8. Tonkov (Sov) 1.49,9. Schur (Odl) 1.50,10. KoniS|ev2 08 61. Zanoli 29,52,62. Harmeling 30.10,70. Dekker 36.49. Cordes, De Vries en Jagt gaven de strijd op we gens ziekte, PLANKZEILEN EUROPEES KAMPIOENSCHAP Eindstanden Lichtgewichten: 1Kelbert (Fra) 36.2. Cadre (Fra) 48. 3. Belot (Fra) 49. 4. Nagy (Fra) 62,6, 5. W.rz (Ita) 88, 9. Peler-Paul Tellier (Ned) 98,4 (vijfde land), 17 Reintsema (Ned) 114,7, 40. Bart Ver schoor (Ned) 237. Zwaargewichten: 1. Aballea (Fra) 11,7, 2. Muzellec (Fra) 37.4, 3. Georgos- opoulos (Grie) 54,7, 4. Renard (Fra) 59,7, 5 Col- mas (Fra) 78,7. vrowuen: 1Capart (Fra) 3. 2 Go- deluck (Fra) 31,4,3. Grasset (Fra) 38,4. Francois (Fra) 39,4 5. Gignoux (Zwi) 40,4. JUDO EK in Pamplona Vrouwen, open klasse' De Kok (Ned) wint van Lee (GBr), wazari; De Kok verliest van Tomova (Bul), koka. Mannen, open klasse Van Ooijen (Ned) verliest van Jehle (Zwi). yuko. Vrouwen tot 56 kg: Jenny Gal (Ned) wint van Goelevatova (Sov), ippon; Gal verliest van Ar- naud (Fra), beslissing. mannen tot 65 kg: Gevers (Ned) wint van Hag- gquist (Zwe), beslissing; Gevers verliest van Pe- trikov (Tsj), koka. vrouwen tot 52 kg: Akkermans (Ned) verliest van Ronkainen (Fin), ippon. fot 48 kg: Jessica Gal (Ned) wint van Veguillas (Spa), mannen tot 60 kg: Berenstein (Ned) wint van Far- rugia (Mal), ippon; Berenstein verliest van Totik achvili (Sov), ippon. HOCKEY EK voor clubteams Vrouwen Poule A HGC-Stade Francais 5-0, Ealing-Am- sterdam 2-8, Poule B. Glasgow-Swansea 4-1, Koln-Koris Borispol (Sow) 0-7. Mannen Poule B: Bloemendaal-Edinburgh 7-0, Poule A Terrassa-Royal Uccel Sport 5-0, Uhlenhorst- Southgate 4-2 TENNIS Wereldbeker landenteams Rode groep: Verenigde Staten Argentinië 2-1 Mayotte - Jaite 3-6, 4-6; Krickstein - Bengoechea 6-2, 6-3; Flach/Seguso - Jaite/Bengoechea 6-2, 7-6. Zwitserland - Frankrijk 1-2. Hlasek - Benhabiles 6-2,6-2; Mezzadri - Forget 2- 6, 3-6; Hlasek/Mezzadri - Forget/Benhabiles 3-6. 4-6. Blauwe groep Zweden - Spanje 3-0. Edberg/Jarryd - Emilio Sanchez/Casal 7-5,2-6,6- 3. Tsiechoslowakije - West-Duitsland 1-2 Srejber/Smid - Jelen/Kühnen 7-6, 6-3 GRONINGEN (GPD) - Scha kelden FC Groningen en VW el kaar met de 0-0 remise uit of hiel den ze elkaar in de race voor het Europese voetbal via de nacom- petitie? Het antwoord kwam uit Enschede, waar koploper FC Twente de punten moest afstaan aan Willem II, waardoor de teams in Groningen elkaar.dus in de race hielden. Voor de zuider lingen kwamen de kaarten ech ter gunstiger te liggen dan voor FC Groningen, dat maandag in de Koel moet winnen om de strijd met enig perspectief te kunnen volhouden. De Limbur gers wreven zich in de handen met het gelijkspel, dat ze zoals gewoonlijk met risicoloos voet bal begroetten. WV-trainer Jan Reker maak te zich na aloop een beetje kwaad omdat zijn team herhaaldelijk wordt afgeschilderd als een laffe eenheid. Reker; "De pers viel na de wedstrijd tegen Willem II massaal over ons heen, maar wij spelen niet anders dan in de ge wone competitie. Wij hebben vanavond geen stomme dingen gedaan. Mijn ploeg heeft keurig op balbezit gespeeld en dat heeft Groningen wat geirriteerd. Dat onze tegenstander vaker in de aanval was, is logisch omdat wij een uitwedstrijd voetbalden. Zijn collega Van Brussel venti leerde een andere mening: "Als wij maandag in Venlo met 1-0 voor komen, dan geef ik de op dracht om de bal over de Duitse grens te schieten. Nee, ik kan me best voorstellen dat Willem II- trainer Piet de Visser onlangs kwaad is geworden over het spel van VW. Volgens mij trainen ze positiespelletjes zonder doel. Ze voetballen achteruit, breed en kijken dan pas in de diepte. Het zou leuk geweest zijn als we in de laatste minuut hadden gescoord. Dat is de beste straf voor zo'n elf tal." De wedstrijd begon trouwens al rustig met een uitgebreide af tasting. De eerste helft kenmerk te zich door een gebrek aan echte scoringsmogelijkheden. Beide ploegen kozen voor een voor zichtige tactiek. Aan- beide kan ten moesten namelijk wisselspe lers opgetrommeld worden. De Limburgers misten hun centrale verdedigingsduo Verhagen/Van Berge Henegouwen en de Gro ningers konden niet beschikken over hun spits Foeke Booy, die zich dinsdag in Tilburg blesseer de, en voorstopper Claus Boek- weg, die gisteravond de voor keur gaf aan zijn eigen bruiloft. Verder stond assistent-trainer Henk van Brussel bij de noorder lingen aan het roer, omdat zijn supervisor Martin Koeman in het ziekenhuis verbleef voor onder zoek. De wisselingen hielden in dat VW Valckx samen met Ve- berne in de achterste linie pos teerde en dat Jurrie Koolhof bij FC Groningen het weer eens in de basis mocht proberen. De van PSV gehuurde spits vervulde na een lange blessureperiode een rol als wisselspeler. Beste kam Het zal wel aan een gebrek aan wedstrijdritme hebben gelegen, maar de Limburgse gelegen heidsverdediging hield de grilli ge Koolhof vanaf het beginsig- naal keurig in bedwang. De beste kans op een treffer was voor de Engelse Groninger Brooke, die de bal in de tiende minuut tegen de paal knalde. Een poeier van Olde Riekerink verdween vlak over de lat, maar op veel meer mogelijkheden konden de Gro ningers niet bogen. Aan de ande re kant was Valckx een keertje dichtbij een goal, terwijl Lib- regts van dichtbij hoog over richtte. Ook na de rust bleven de ver dedigingen gesloten, hoewel FC Groningen wat vaker het breek ijzer hanteerde dan VW, dat zich tevreden stelde met de ge deelde winst. Met de wetenschap dat Willem II met 1-0 voor stond bij FC Twente hadden de Lim burgers al snel uitgerekend dat ze met de remise koploper FC Twente tot op één punt konden naderen. Ze namen derhalve geen enkele risico en beperkten zich tot het rondspelen van de bal. Doelman Roox bleef over eind, maar hij had ook in de tweede helft het geluk dat Garry Brooke de bal uit een vrije trap tegen de lat schoot. Veel meer opwinding was er in het Ooster park-stadion niet te beleven, waar niet meer dan 3700 toe schouwers kwamen kijken. ADVERTENTIE Vrijdag 27 mei 1988, 17.OO uur Sportpark Duin Wetering v.v. Noordwijk - Nederlands elftal met Ruud Gullit. Marco van Basten, Frank Rijkaard en Ronald en Erwin Koeman, enz. voorverkoop: Sportpark Dn in Wetering Dinsdag, woensdag en donderdag van 19.00 uur tot 20.30 uur En VW Noordwijk Entreepnjzen volwassenen f ÏO,- Kinderen f 2.50 t/m 12 jr Deze advertentie is aangeboden door Bakkerij J.G. de Witt, Hoofdstraat 66, Noordwijk

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 13