Robert Redford neemt het op voorouderen D De schone schijn van het televisienieuws Fï Broadcast News'; regie: James Brooks; hoofdrollen: Holly Hunter, William Hurt en Al bert Brooks; theater: Lido, Leiden Eén fragment keerde steeds terug als in de filmprogramma's aan dacht werd besteed aan 'Broadcast News'. William Hurt zit daarin als presentator Tom het journaal te presenteren, terwijl Holly Hunter als producente Jane hem influis tert welke vragen hij moet stellen. Aanvullende informatie komt weer van de verslaggever Aaron die zich thuis zit te verbijten na een conflict met zijn bazen. Hij kan het niet nalaten zijn wetenschap over het betreffende onderwerp door te bellen naar Jane via wie het weer bij Tom terecht komt. "Ik verzin het hier en het komt er daar uit", zegt Aaron cynisch en wijst naar het scherm. Te veel en te vaak in filmpro gramma's, dat wil zich nog weieens wreken in het aantal bezoekers van een film. Je hebt dan te veel gezien om nog nieuwsgierig te zijn. Maar dit is zo'n prachtige scene zo goed geacteerd en en de spanning zo knap opgevoerd dat ik er in de bioscoop naar zat uit te kijken. Het is ook een typerende scene: de lichtvoetigheid en de terloopse ironie kenmerken 'Broadcast News'. Puttend uit eigen ervarin gen geeft James Brooks een scherp beeld van de manier waarop Ame rikaanse tv-stations omgaan met nieuws. Nieuws is entertainment, moet razendsnel en niet te diepgra vend worden gebracht om de aan dacht van de kijker niet te verlie zen, in elk geval die kijker niet te verliezen aan een concurrerende zender. Kijkcijfers zijn belangrijk in Nederland; in Amerika zijn ze heilig. Dus wordt de niet zo slimme maar goed ogende Tom als anchor man gekozen en belandt de vol bloed verslaggever Aaron op de re servebank. Deze twee mannen zit ten elkaar op verschillende manie ren dwars. Allebei dingen naar ze de gunst van producente Jane, zo wel privé als zakelijk. Ze voelt zich verwant met Aaron, ze voelt zich aangetrokken tot de charmante Tom. Wie 'Terms of Endearment' heeft gezien, kan zich een voorstelling maken hoe dat uitpakt. Weliswaar staat 'Broadcast News' niet zo stijf van het sentiment als Brooks' de buut, maar de emoties laaien toch weer hoog op. Om daarna overi gens met een ironische speling weer net zo snel te worden gerelati veerd. De bezwaren die ik tegen 'Terms of Endearment' had, gelden deels ook voor 'Broadcast News'. Hoe vlot de film ook in elkaar mag zit ten, hoe geslaagd de grappen en hoe goed de drie hoofdrolspelers ook mogen zijn, het blijft schone schijn, een mooie buitenkant. Alle maal net iets te bedacht om een vonk te laten overspringen. Wat dan het verschil is met een produktie als 'Moonstruck' (ook Amerikaans maatwerk, maar veel levendiger) laat zich niet zo een voudig verklaren. Misschien dat daarin toch iets meer verrassing zat. In elk geval had ik bij die film veel minder het gevoel dat m'n ge voelend werden gemanipuleerd, zoals in 'Broadcast News'. Natuur lijk is dat een van de wezensken merken van film (beter gezegd: kunst in het algemeen), maar op het moment dat je dat in de gaten krijgt, is het foute boel. Zeker in een film die juist gaat over manipu latie. BART JUNGMANN BIOSCOPEN John Hurt speelt de onbenullige Prince Charming' in de film Broadcast News'. onto ap» 'Milagro': autochtonen in verzet tegen komst pretpark CANNES Stelt u zich voor: Een zaal met een tafel op een podium waarvoor een ordeloze wal van circa zeventig fotogra fen die zich gedurende drie mi nuten suf mogen knippen en dan wegwezen. Achter in de zaal een verhoging met naast elkaar precies 43 camera-ploe gen. door Pieter van Lierop Tussen de fotografen en de tv-lui in ongeveer 400 journalisten, met links achter een enorme glaswand nog eens 400 tierende journalisten die niet meer binnen mogen. Voila, de entourage waarin Robert Red- ford te Cannes een persconferentie gaf. De Amerikaanse superster was er met zijn prive-jet voor naar de Cote d'Azur komen vliegen en is in middels weer vertrokken ook, zon der een nacht in Cannes te hebben doorgebracht. Alleen even aange wipt voor deze persconferentie en de gala-premiere van 'The Milagro Beanfield War'. Redford speelt er niet in mee, maar hij heeft hem ge regisseerd. En het is een schat van een film. Het gaat over een dorpsgemeen schap in Nieuw Mexico, waar de autochtonen en hun eeuwenoude cultuur bedreigd worden door am bitieuze plannen van een project ontwikkelaar die in de armoedige maar rustieke Milagro-vallei een peperduur vakantiepark wil vesti gen. Een werkloze Chicano besluit om als daad van verzet zich toe gang te verschaffen tot het irriga tiekanaal van de projectontwikke laar en met dat water gaat hij zijn bonenveldje niéuw leven inblazen. Een subversieve daad van beschei den omvang, maar er ontstaat een kettingreactie van gebeurtenissen die uiteindelijk leidt tot een over winning van de kleurrijke dorpe lingen op het grootkapitaal. Ingewikkeld Waarom heeft het zo lang ge duurd voor Robert Redford na 'Or dinary People' voor de tweede keer in de regisseursstoel heeft plaats ge nomen? „Omdat ik al vanaf 1979 deze film wilde doen en omdat het zo lang duurde voor er een bruikbaar script gereed was dat recht deed aan het oorspronkelijke boek van John Nichols. En dat nam zo veel tijd in beslag omdat het een uiterst ingewikkeld boek is van 640 pagi na's. Literatuur waarmee je eerbie dig dient om te springen. Er zitten erg veel verschillende personages in en het beschrijft een paar eeu wen van onze cultuurgeschiedenis. En dat terugsnoeien naar een 120 pagina's tellend filmscript zonder de ziel van het boek te beschadi gen, zoiets is geen - Waarom was U bereid met uw film naar Cannes te komen en waarom houdt u zich dan buiten de competitie? „Ik ben maar ooit een keer eer der in Cannes geweest en dat was in 1971. Ik kreeg deze keer een uit nodiging voor Melagro, een film waarvan ik het heel belangrijk vind dat hij de juiste soort aandacht krijgt omdat hij me heel dierbaar is. En ik ben zelf meegekomen, om dat ik toevallig in de buurt was... (algemeen gelach)... enne, competi ties hebben verder niet mijn inte- - Vanwaar uw bijzondere affi niteit met de Latijns-Amerikaanse cultuur zoals die vervat zit in Mila gro?- „Ik ben opgegroeid in een ge meenschap in Los Angeles die ge domineerd werd door Mexicanen. Er zijn sterke invloeden op mijn le ven geweest vanuit mijn Mexicaan se buren. Een deel van mijn familie is afkomstig uit een streek in Texas die sterk Spaans georiënteerd is. Ik heb in twee perioden van mijn le ven in Spanje gewoond. Ik heb een grote affiniteit voor de Spaanse cultuur, Latijns-Amerika heeft ook zijn invloeden op de Noordameri- kaanse invloedsfeer en ik vind dat we meer belangstelling dienen op te brengen voor het wel en wee van onze buren. We moeten meer leren begrijpen, sociaal, politiek, cultu reel, van de latino-cultuur. Ik denk dat we er momenteel te weinig van begrijpen om er een adequate bui teland-politiek op te kunnen base ren. Ronald Reagan heeft er heel weinig van begrepen in elk geval." President - U heeft al eens geacteerd dat u campagne voerde om president van de V.S. te worden. Zou u in werkelijkheid na Ronald Reagan een tweede acteur willen zijn die zich tot president laat kiezen? „Die ambitie heb ik zeker niet. Ik ben heel erg geïnteresseerd in poli tiek en ik probeer het allemaal heel kritisch te volgen, maar het aantal gebieden waarover politiek zich beweegt is'zo veelvoudig dat het bijna iets amorfs geworden is voor mij. Nee, ik ga ook niet achter be paalde presidentskandidaten staan. Ik kan mijn tijd wel beter ge bruiken. Nationale politiek, daar meng ik me niet in. Wel heb ik eens mensen gesteund die kandidaat waren voor gouverneur. Dat ligt dichter bij mijn bed. Er zijn wel eens presidentskandidaten ge weest die mijn emotionele weerzin opwekten, maar dat is geen reden om me er mee te gaan bemoeien. Als er nou eens eentje kwam tot wie ik me emotioneel aangetrok ken voelde, maar dat schijnt nooit te gebeuren". - In Milagro demonstreert u een bijzondere warmte jegens oudere mensen. Waarom zijn die zo be langrijk voor u? „Omdat ze levend zijn en omdat ik respect heb voor wat leeft en ik gruw van sommige culturen in de wereld waar oudere mensen wor den genegeerd en ergens opgebor gen. In myn leven heb ik erg veel geleerd van oude mensen en ik houd van hen. We zijn nooit wijs en succesvol genoeg om niet meer te kunnen leren van de mensen die ouder zijn dan wijzelf. En in Mila gro neem ik het voor ze op omdat de mensen daarin dreigen te wor den verwijderd van de plek waar hun culturele wortels liggen". U bent onlangs een tijdje naar de Sovjet-Unie geweest. Waarvoor? „Ik was uitgenodigd samen met een pakketje van acht films waar bij ik betrokken was geweest. Dat eer. Vooral ook om dat ik tevens gevraagd was door een gezelschap van Sovjet-weten- schappers om te komen praten over milieu-problematiek. Ik ben in drie steden geweest: Moskou, Leningrad en Tiflis. Daar zijn ook die acht films vertoond en heb ik gesproken met Sovjet-filmers. Dat is me erg bevallen. En ze zeiden dat ze mijn films bewonderden". Georgië „Speciaal in Georgië ervaarde ik een erg sterke respons op Milgaro. De Georgiërs herkende er veel in omdat het een volk is dat eveneens een heel bijzondere band voelt met hun grond en culturele historie, waardoor ze zich vrijwel geïsoleerd voelen van de overige Sovjet-sta- ten. Maar voor de rest kan ik van de positieve ontvangst die ik ervaarde absoluut niet inschatten in hoever re die was gebaseerd op goede wil, diplomatie, gastvrijheid, of eerlijke waardering voor de film. Ik heb er in elk geval een fantastische reis aan beleefd". Milagro lijkt enigszins de geest te weerspiegelen van films zoals ze in de jaren veertig en vijftig ge maakt werden door cineasten als John Ford en Frank Capra. Ziet u dat ook zó? Of zijn er andere fil mers of schrijvers door wie u zich beinvloed acht? Hoe kijkt u aan te gen de combinatie van film en poli tiek? „Ik wil niemand beledigen. Maar ik verzet me tegen dit soort verge lijkingen. In wezen, en nu zeg ik niets nieuws, zijn alle films poli tiek. Je kunt alleen onderscheid maken in de mate waarin ze 'poli tiek' zijn. Gaat het om uitgebreide politieke boodschappen? Gebeurt het meer subtiel? Of sluipt een be paalde visie gewoon per ongeluk binnen? Het mag bekend zijn dat ik sterke politieke meningen heb. Vaak zitten die ook in mijn films verwerkt. Maar toch geloof ik niet in gebruik van films als een stuk politiek gereedschap". „Natuurlijk gaat Milagro over de dreigende situatie dat een cultuur die al vierhonderd jaar oud is, zal worden weggevaagd door een macht die in mijn visie zeer discu tabel is: projectontwikkeling. Op heel veel plekken in de wereld en speciaal in de Verenigde Staten zie je dat toeslaan op een manier die zeker ter discussie gesteld dient te worden. Dus dat deel van de film heeft een politieke lading. Maar in eerste en laatste instantie gaat de film o Trots Op welke film waarin u geac teerd heeft bent het meeste trots „Om heel verschillende redenen ben ik trots op heel verschillende films. Maar trots in verband met het hele totale project heb ik het meeste gevoeld op 'All The Presi dents Men'. Omdat het als project, net als Milagro, een eigenlijk gods onmogelijke onderneming was. Ook zo'n eigenlijk wanhopig ma kend ingewikkeld verhaal tenslot te waarin het krioelde van de na men. En een project ook waarvoor maar heel moeilijk het geld bij el kaar was te krijgen omdat niemand erin geloofde. Journalistiek, 'inves tigative journalism' dat is geen on derwerp voor een film. En het is toch fantastisch uitgepakt. Ik zou het fantastisch vinden als zoiets ook met Milagro zou lukken. Toch zal ik in dit geval nooit het gevoel van spijt kwijtraken vanwege al de schitterende dingen die er in dit boek zaten en die we in de film niet hebben kunnen i FILMS OP VIDEO Relatieproblemen, dat is een mooi trefwoord voor een ru briek. Lekker makkelijk ook: er zijn maar weinig films zonder dat relatieproblemen een belangrij ke rol spelen. Neem 'Gunsmoke, return to Dodge*. Jarenlang heeft marshall Matt Dillon ge tobd met de mooie miss Kitty, met de dokter die hem steeds op lapte en met tientallen bandieten die hem steeds maar neerscho ten. Zijn dat relatieproblemen of niet? Vorig jaar kwam daar nog een groot probleem bij. Dat van de relatie tussen de jonge en de oude Matt Dillon. De acteur Ja mes Arness speelde de rol en hij werd, nadat de tv-serie werd ge stopt, helaas steeds maar ouder. Toen Vincent McEveety weer eens begon aan een gunsmoke- film was Arness eigenlijk te oud om nog op een paard te hopsen en op volle kracht achter getei sem aan te gaan. Niet getreurd: hij kreeg een pruik en make-up. De resultaten waren verschrikkelijk. Een oude man met jong haar, arme Arness, ik heb met verbazing naar hem zitten kijken. Naar hem en naar Amada Blake als miss Kitty, naar Earl Holliman en naar Steve For rest, allemaal oudgedienden die vreselijk hun best doen. Wat een kruising tussen nostalgie, mede lijden en leedvermaak riep dit 'Gunsmoke, return to Dodge' op. Van CBS/Fox. Met de relatie van Ann Mag- nuson in 'Making mr Right' van Susan Seidelman is ook iets he lemaal mis. Ze is een imago-advi seuse die wordt ingehuurd om een op een mens gelijkende ro bot populair te maken en wat doet ze: ze wordt verliefd op het mechanische wezen. Het duurt natuurlijk even voor het zover is (bijna een film lang), maar dan is het ook goed raak. De aanloop naar de verliefdheid levert een aantal aardige scènes op, maar echt komisch wil het niet wor den. Met 'Making mr. Right' haalt Seidelman lang niet het ni veau van het opvallende 'Despe rately seeking Susan'. Van RCA. Boeiend en soms ontroerend is 'I live with me dad' van Paul Moloney, een Engelse produktie met overwegend onbekende ac teurs die hun vak uitstekend ver staan. Alles draait om de innige band tussen vader en zoon Mc- Call. De vader is aan lager wal ge raakt en hij sleept zijn zoon mee van de kroeg naar de achter buurt. Hulpverleners willen de jongen een 'goede opvoeding' ge ven. Ze doen hun best, maar ver kijken zich volkomen op de rela tie tussen vader en zoon die bei de maar een ding willen: bij el kaar blijven. Het melodrama ligt bij een verhaal als dit op de loer, maar er wordt overtuigend ge speeld en de opbouw van de film is voortreffelijk. Van CBS/Fox. Eigenlijk geldt vrijwel hetzelf de voor 'Secrets' van Gavin Mil lar. Hierin gaat het om moeder en dochter. Van armoede is hier geen sprake, eerder van minder rijk. Dochter van 13 gaat op een kostschool, waar ze verblijf tus sen tientallen enigszins bekakte wezens. Ze leren van alles: van Latijn tot wiskunde, maar van hun lichaam weten ze niets. Uit kleden doen ze onder een laken, als ze in bad moeten gaat het licht uit. De dochter ziet een condoom van wijlen pa aan voor een bal lonnetje. Moeder ziet het aan voor een condoom en denkt dat dochter zwanger is. Omdat de dochter haar eigen geheimen heeft volgen er vele misverstan den die op een knappe en vaak ook vermakelijke manier ge filmd zijn. Helen Lindsay is voor treffelijk als de moeder. Van Es- selte CIC. Voor de grootste relatieproble men zorgen enkele Arabische terroristen in 'Terror squad' van Peter Maris. Ze leven in onmin met alle inwoners in de Verenig de Staten en weten nauwelijks iets anders te doen dan op de vlucht slaan. Ze gijzelen ook nog wel een tijdje enkele schoolkin deren, maar het grootste deel van de film bestaat uit een achtervol ging. Eindeloos. Lang, lang, veel te lang. Van CBS/Fox. PETER DE ZWAAN (OP)NIEUW 'Broadcast News' - Lido, Leiden 'Hersenschimmen' - Joop Admiraal speelt bewonderenswaardige rol van een langzaam dementerende man, Greenway, Voorschoten BLIJVERS 'The Running Man' - Arnold Schwar zenegger in een futuristische achter- volgingsfilm. Luxor. Leiden 'Fatal Attraction' - vrouw neemt fana tiek wraak als getrouwde man haar na avontuurtje laat zitten. Greennway. Voorschoten en City, Katwijk 'Hot Bubblegum op vrijersvoeten' - Israëlische puberverkenningen op het liefdespad beleven hun zoveelste hoofdstuk. Een film die precies ople vert watje ervan kunt verwachten, Ci ty, Katwijk 'Lessen in liefde' - Rex, Leiden 'Someone to watch over me' - sjiek aangeklede thriller over politieman die verliefd wordt op een te bewaken vrouw. Euro, Alphen 'Three men and a baby' - succesvolle komedie van Franse makelij ging nog eens door de gehaktmolen van Holly wood en het resultaat is best aardig, Lido, Leiden en Euro. Alphen 'Moonstruck' - Cher als spil in uitbun dige klucht - Lido, Leiden en Euro, Alphen 'Jungle Book' - Walt Disney-film vol komische avonturen van het jongetje Mowgli - Luxor, Leiden, Euro, Alp hen 'Cry Freedom' - blanke journalist en zwarte activist 'worden vriendjes - Lido, Leiden 'Amsterdamned' - spektakelfilm op en onder Nieuw Amsterdams Peil - Greenway, Voorschoten en Euro, Alphen 'Dirty Dancing' - eenvoudige 'No way out' - thriller die zich afspeelt in de hoogste regionen van het Pen tagon, Lido, Leiden DEN HAAG 'Planes, trains and automobiles' - As- ta (463500), al. 'Wall Streef - Asta, al. 'Moonstruck' - Asta, al. 'Fatal Attraction' - Babylon (471656), al. 'Gathering of old men' - Metropole. al 'Baby boom' - Metropole, al. 'No way out' - Odeon (462400). 12 jr. 'Death Wish 4' - Odeon. 16 jr. 'The Running Man' - Odeon. 12 jr. 'Surrender' - Odeon. 12 jr. 'Oci Ciornie' - Studio 656402). 16 jr. 'Amsterdamned' - Studio. 12 jr 'Oci Ciornie' - Studio. 16 jr. AMSTERDAM Moonstruck' - Alfa (278806). al. 'Wall Street' - Alfa. al. Broadcast News' - Alfa. al. 'Empire of the sun' - Alfa. al. 'The last emperor' - Alhambra (233192), al. 'Amadeus' - Alhambra, al. 'Fatal attraction' - Bellevue Cinerama (234876), 12 jr. 'Planes, trains and automobiles' - Ci nerama, al. 'Someone to watch over me' - Calypso (234876), 12 jr. Ironweed' - Calypso, 16 jr. The Dead' - Cinecenter (236615), 16 jr 'Sofia' - Cinecenter. 16 jr. 'Barfly' - Cinecenter, 12 jr. 'Une flamme dans mon coeur' - Cine center. 16 jr. 'Babette's Feast' - Cinecenter, 16 jr. 'Three men and a baby' - Cinema Int.. al. 'Amsterdamned' - City, 12 jr. 'No way out' - City, 12 jr. Fatal beauty' - City, 16 jr. Prince of darkness' - City, 16 jr. Death Wish 4' - City, al. 'Dirty Dancing' - City al. 'Close encounters of the third kind' - Kriterion, (231708), 16 jr. 'Passione d'amore' - Kriterion, 16 jr. 'Banane al cioccolato' - Parisien (246540), 18 jr. 'Losbandige schoolmeisjes' - Pari sien, 18 jr. 'Oci Ciornie' - The Movies (245790), 16 jr- 'Good Morning Babilonia' - The Mo vies, 16 jr. 'Der Himmel über Berlin' - The Mo vies, 16 jr. 'Cry Freedom' - Tuschinski (262633), 'Someone to watch over rr lon12 jr. 'Ironweed' - Babylon, 16 jr. 'Prince of darkness' - Cineac (630637), 16 jr. 'Three men and a baby' - Cineac, aL 'Dirty Dancing' - Cineac, al. 'Cry Freedom' - Metropole (456756), al. - Baby- 'Baby boom' - Tuschinski, al 'Amsterdamned' - Tuschinski. 12 jr. Three men and a baby' - Tuschinski. 'Surrender' - Tuschinski, al. Jean de Florette' - Tuschinski Cineac (243639), al. 'Gathering of old men' - De Uitkijk TELEVISIE Catch 22 is het Amerikaanse equivalent van S5. Volgens de paragraaf Catch 22 worden sol daten wegens krankzinnigheid uit het leger ontslagen. Het werd tevens de titel van een boek van Joseph Heller, op basis waarvan Mike Nichols in 1970 een gelijk namige film maakte. Alan Arkin speelt een kapitein die zoveel angst heeft voor oorlogsgeweld (we schrijven de Tweede Wereld oorlog) dat hij een geroep doet op krankzinnigheid. Maar dat valt niet mee (vanavond 20.50 uur, België 1). Vanavond kan op BBC 2 (00.35 uur) 'A taste of water' worden gezien. Letterlijk vertaald bete kent dat 'De smaak van water' en dat is de originele titel van deze film die Orlow Seunke vijf jaar geleden maakte. Gerard Thoolen speelt daarin een sociaal werker die zich ontfermt over een meisje (Dorijn Curvers) dat zich in een kast verschuilt voor de boze bui tenwereld. Morgenavond kan op de grens van middernacht gekozen woï- den uit drie Franse produkties van allure. Duitsland 2 heeft om 23.25 uur 'Loulou' geprogram meerd. Een film als een ongepo lijste diamant, waarin een keuri ge Isabelle Huppert gefascineerd en later verliefd wordt op een on behouwen Gérard Depardieu. Regie is van Maurice Pialat. Een kwartier later begint op Duitsland 1 een mooie Simenon- verfilming van Claude Chabrol: 'Les fantomes du chapelier'. Mi chel Serrault speelt hierin een al om gerespecteerde hoedenma ker van wie men niet vermoedt dat hij verantwoordelijk is voor een serie moorden. Charles Azn- avour speelt een kleine nering doende die beter weet. Veertig minuten later is Neder land 2 de derde in het Franse ry- tje met 'Hotel des Ameriques'. In Biarritz buiten het seizoen ontmoeten een man en een vrouw elkaar bij toeval. Daaruit vloeit een gecompliceerde relatie voort. Patrick Dewaere en Ca therine Deneuve maken daarvan wat moois. Een dag later nog een Franse film, nu op BBC 2 (00.00 uur); 'Diva'. Een bijzonder stijlvolle film van Jean-Jacques Beneix. In een eigentijds decor wordt een postbode achtervolgt omdat hij in het bezit is van een zeld zaam bandje waarop een opera zangeres zingt. Zes jaar geleden maakte 'Diva' diepe indruk en het is de vraag of het modieuze karakter niet door de tijdgeest is ingehaald. Misschien ook wel zo vaak geïmiteerd dat het origineel ook niet meer het aanzien waard Mer ontspannen vermaak bie den twee films van John Landis op de Nederlandse tv. Zaterdag zijn knappe griezelkomedie 'American werewolf in London' (22.30 uur. Nederland 2), woens dag 'Trading Places' (22.05 uur, Nederland 2) Een ouderwetse komedie waarin Dan'Aykroyd en Eddie Murphy plaatsje verwisse len. De sloeber wordt directeur en vice versa. FILMHUIZEN Yves Montand en Jane Fonda spelen een reclamefilmer en een radiojournaliste die tijdens een staking in een worstfabriek sa men met de directeur worden ge gijzeld. Een nieuwe ervaring die het tweetal de betrekkelijkheid van alles doet realiseren. Ze dan ken die ervaring aan Jean-Luc Godard die met een flink budget een beroep kon doen op dit twee tal voor 'Tout va bien'. Maar Godard ontneemt ze de stersta tus door ze in massa-scenes als het ware te laten verdwijnen. Filmhuis LVC, dat 'Tout va bien' woensdag om 21.15 uur program meert, meldt dat deze film een' must is voor decorbouwers. 'Du mich auch', het filmde buut van Anja Franke, wordt een dag eerder vertoond bij LAK-Ci- nema (20.00 uur). Een aansteke lijke film, waarin eigentijdse Ro meo en Julia nog wel bij elkaar wonen, maar elkaar niet zoveel meer te zeggen hebben. Ze lopen elkaar onverwacht midden in de nacht tegen het lijf op een feestje en beginnen een zwerftocht door Berlijn. Aanstekelijk is ook het juiste woord voor 'I've heard the mer maids singing'. Sheila McCarthy speelt onder leiding van Patricia Rozema een charmant-onzekere vrouw die op een spontane ma nier de wereld om haar heen fo tografeert (22.00 uur). In het Kijkhuis deze week twee oude bekenden: 'Blue vel vet' (19.30 en 21.45 uur) is een film van David Lynch, waarin fantasierijk wordt gespeculeerd op verborgen angsten. 'Good Morning Babilonia' (20.00 en 22.15 uur) is een film van de twee Taviani's. Daarin pionieren twee broers door Hollywood. Het Kijkhuis is zondag en maandag dicht.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 21