'Alphen niet echt schuldig' Pleidooi snellere busroute Leiden-Alphen Weg naar Katwijkse strand deel van zomer afgesloten ÜHi Westnederland vreest concurrentie door aanleg rijksweg 11 Tweede Kamer komt op voor gemeente in gifaffaire Plaatsgebrek in huizen voor zwakzinnigen Europese prijs Lissese mavo Geen nader onderzoek stort Noordwijkerhout Politie verijdelt bankoverval in Lisse Hazerswoudse verongelukt PAGINA 16 REGIO VRIJDAG 20 MEI 1988 BOSKOOP/ALPHEN AAN DEN RIJN - Busmaatschappij Westne derland wil de reistijd tussen Alp hen en Leiden terugbrengen met minimaal vijf minuten. De in Bos koop gevestigde onderneming vreest anders dat minder mensen gebruik zullen maken van het openbaar vervoer op deze route door de aanleg van rijksweg 11 tus sen beide plaatsen. "De ervaring leert dat ze in het geval van een snellere verbinding eerder de auto pakken", aldus woordvoerder C. Stam. Voor een kortere reistijd moet echter wel een aantal verkeers maatregelen worden getroffen op het bustraject langs de Hoge Rijn dijk. Westnederland denkt daarbij onder meer aan de aanleg van apar te busbanen, het reserveren van rij stroken voor het openbaar vervoer, wijzigingen in de voorrangssitua ties en een speciale regeling voor de bussen bij verkeerslichten. Een eerste aanzet tot die verbete ringen is reeds gegeven door een verandering van de verkeerslich tenregeling ter hoogte van Hazers- woude-Rijndijk. Dat houdt in dat de bussen sneller kunnen doorrij den. Wanneer de overige knelpun ten in het traject echter niet wor den opgelost verwacht Stam nau welijks enige verkorting van de reistijd, ook al zal het aantal auto's op de Hoge Rijndijk door de aanleg van rijksweg All vermoedelijk verminderen. De reistijd bedraagt op dit moment 56 minuten tussen het station Alphen en het centraal station in Leiden. Westnederland is van plan bin nen afzienbare tijd overleg te voe ren over de voorgestelde wijzigin gen met de zes gemeenten aan het traject voert. Het gaat hier om Alp hen, Koudekerk, Hazerswoude, Zoeterwoude, Leiderdorp en Lei den. Het ministerie van verkeer en waterstaat kan een provincie, een gemeente of een openbaar v bedrijf subsidie verlenen zigingen in de infrastructuur ten behoeve van het openbaar vervoer. In het gesprek met de gemeente Alphen wil Westnederland'tevens de situatie rond de vaarwegomleg ging van de Oude Rijn bespreken. De onderneming is voorstander van die omlegging. De gemeente heeft de kwestie reeds aangekaart bij het ministerie van verkeer en waterstaat, maar de plannen zou den op z'n vroegst pas na 1995 kun nen worden gerealiseerd. Het bus- verkeer ondervindt thans veel hin der van openstaande bruggen. Met name de Alphense brug in het cen trum zorgt voor de nodige vertra ging. eens van gedachten wisselen. De buslijnen van Leidschendam naar Alphen en van Gouda naar Leiden, die via Boskoop lopen, hebben vol gens Westnederland veel last van filevorming wanneer de Hefbrug open staat. Dat levert regelmatig een vertraging op van vijftien mi nuten. Bijkomende knelpunten voor het busverkeer in Boskoop vormen de voorrangsregeling Ko ninginneweg/Zijde, het parkeren langs de Zijde en het linksafslaan- de verkeer vanaf de brug naar de Koninginneweg. De problemen kunnen volgens Westnederland worden opgelost door een omlei ding van het autoverkeer via de Voorofscheweg aan de westzijde van de brug en het aanbrengen van busstroken aan de oostzijde. De verbinding naar de Boulevard tussen Noordeinde en de Sluisweg wordt volgende week het eerst onder han den genomen. Vanaf 6 juni is dit traject voor het verkeer afgesloten. (foto wim Dijkman) KATWIJK - De belangrijkste route naar de Katwijkse Boule vard, het winkelgebied van de kustplaats en het strand zal een deel van het zomerseizoen voor het verkeer zijn afgesloten. Het traject Tramstraat/Wilhelmina- straat wordt in deze periode op nieuw ingericht en voorzien van een asfaltverharding en fietsstroken. De winkeliersver eniging van Katwijk aan Zee, het PAC, is niet gelukkig met deze gang van zaken maar denkt in goed overleg met de gemeente de 'schade' zoveel mogelijk te kunnen beperken. Tijdens dat overleg is inmiddels al bereikt dat de werkzaamheden in twee fasen worden uitgevoerd. 'Aanvankelijk was het de bedoeling dat het traject Tramstraat/Wilhel- minastraat vanaf 6 juni tot aan de bpuwvakvakantie niet berijdbaar zou zijn en na een onderbreking van drie weken opnieuw dicht zou gaan. "Dat zou echt verschrikkelijk zijn geweest", zegt voorzitter F. Oudshoorn van de winkeliersvere niging PAC. "Het gaat hier tenslot te toch om een hoofdverkeersader die voor het totale centrum van groot belang is". De wegwerkzaamheden begin nen volgende week woensdag op het traject tussen het Noordeinde en de Sluisweg. In eerste instantie wordt zoveel mogelijk werk uitge voerd zonder dat het verkeer daar van hinder ondervindt, maar vanaf 6 juni moet deze verbinding toch worden afgesloten. Op 1 juli of zo veel eerder als mogelijk is, zal dit deel van de Tramstraat weer voor het verkeer worden opengesteld. Het tweede deel van de werkzaam heden wordt uitgevoerd na 20 au gustus, als in de Koningin Wilhel- minastraat tussen Boulevard en Sluisweg de riolering wordt ver vangen. Tijdens de afsluiting worden er voor het verkeer omleidingsroutes aangegeven. De Boulevard is dan bereikbaar via Karei Doormanlaan en Rijnmond, of via de route Meeu wenlaan, Boslaan, Parklaan, Drie- plassenweg en Vuurbaakplein. Het verkeer met als bestemming het winkelgebied wordt via het Noord einde en de Dwarsstraat naar de Zuidstraat en het Andreasplein ge leid. Temperatuur De belangrijkste redenen om de werkzaamheden in een deel van het toeristenseizoen te verrichten. zijn voor de gemeentelijke dienst openbare werken de goede weers omstandigheden en het vorderen van de bebouwing in het gebied Havenstraat/Loggerstraat, direct grenzend aan de Tramstraat. Tij dens het verwerken van asfalt wordt het mengsel bij een tempera tuur van 140 graden op het wegdek gebracht. Tijdens dit proces mag het niet te snel afkoelen omdat dan de kwaliteit verslechterd. Die af koeling kan worden veroorzaakt door een te lage temperatuur van de buitenlucht, regen of hardev ARTSEN Leiden De weekenddienst begint zaterdag om 8 uur en eindigt zondag om 24 uur. Spreekuur van 12-12.30 uur (alleen voor spoedeisende medische hulp). Voor de patiënten van de artsen: Groep 1 Tan, Zwijnenburg, Meyer, Van Leeuwerf, Verhage, Groeneveld, de Ruiter, Janssen, Maris en Van Schie: za 8 uur tot zo 8 uur: M. A. van Schie, Rijnsbur- gerweg 163, tel: 177100. zo 8 uur tqt ma 8 uur: R. van Leeuwen. Ros molen 2, tel: 218661. ma 8 uur tot 24 uur: Y. Groeneveld, Rosmolen 2. tel: 218661. Groep 2 - Pieterse, Van Gent, Taytelbaum, Van Luyk, Klaassen, Rus, Kruis, Bergmeijer- ,de Lange: za 8 uur tot zo 8 uur: J. van Gent, Zoeter- woudsesingel 28, tel: 122538. zo 8 uur tot ma 8 uur: J. Rus, Middelstegracht 129, tel: 132500. ma 8 uur tot 24 uur: R.M.G. Taytelbaum, Utrechtse Veer 17, tel: 120266. Groep 3 - Pleiter, Smit, Lely, W. de Bruyne, J. de Bruyne, Stolk, Jurgens. Fogelberg en Van den Muijsenbergh: za 8 uur tot zo 8 uur: M. van den Muysen- bergh, de Sitterlaan 18, tel: 132877. zo 8 uur tot ma 8 uur: H. Jurgens. Herengracht 116, tel: 125820, spreekuur: Burggravenlaan 102. ma 8 uur tot 24 uur: J. Stolk, Burggravenlaan 102, tel: 125820. Groep 4 - Van Wingerden, Lahr, Van Rijn, Bé- nit, Nieuwenhuis, Horn, Van der Waardt, J.G. Zaayer en R.E. Zaayer, de Kanter en Lodder: za 8 uur tot zo 8 uur: M. Cröbach, Me loenstraat 39, tel: 213964. zo 8 uur tot ma 8 uur: M. Lodder-v.Staveren, Petr. Moensweg 52, tel: 311414. ma 8 uur tot 24 uur: O.R. van Wingerden, Bos- huizerkade 31. tel: 310047. Groep 5 - Jasperse, Wiersma, Crul, Kooyman, De Jong, Prince, Reinders, D. Hammerstein en A. Hammerstein: za 8 uur tot zo 8 uur: H. Wiersma, Haagweg 60, tel: 310420. zo 8 uur tot ma 8 uur: C. Keyer, tel: 140124. ma 8 uur tot 24 uur: D. Hammerstein, tel: 720936. Leiderdorp za: U. Arndt, tel: 220238, spreekuur: Florijn 10, tel: 891000; zo: O. Du Ry v. Beest Holle, tel: 891100, spreekuur: Vlaskamp 16, tel: 891100; ma: P. van 't Woud, tel: 410070, spreekuur: Hoofdstraat 40, tel: 410070, alle dagen spreekuur van 12.30 tot 13.00 uur. wind, waardoor het verwerken van asfalt bij voorkeur wordt uitge voerd in de periode tussen mei en oktober. Het wegdek van de Tramstraat tussen het Noordeinde en de Sluis weg moet worden voorzien van een definitieve verharding omdat de bouw van de eengezinswoningen en de ondergrondse parkeerkelder in Havenstraat/Loggerstraat in de tweede helft van het jaar wordt af gerond. Vooruitlopend op de ople vering moet de toegangsweg op nieuw zijn ingericht. Oégstgeest van za 8 uur tot zo 24.00 uur; E.J. Roelants, Frans Halslaan 10, tel: 153747; van zo 24.00 tot di 7.30 uur: J.W. de Haan, Oranjelaan 26. tel: 170605. Voorschoten za: C. Meijer, J.W. Frisolaan 13, tel: 3032; zo: E. Schotanus, Leidseweg 305, tel: 766462; ma: S.M. Platteel, Diepenbrocklaan 6, tel: 5417. Warmond za en zo: F. Walenkamp, Dorpsstraat 45. tel: 10030; ma: L. Lempers. Churchillaan 13, Voorhout, tel: 02522-10140. Wassenaar za: E. Op 't Land, tel: 13056, spreekuur: Mid delweg 21; zo: R. van Niekerk, tel: 19014, spreekuur: Van Polanenpark 92; ma: G. Schaepman, tel: 14561, spreekuur: Van Zuij- ten van Neijeveltstraat 42. Zoeterwoude via het antwoordapparaat van een van de Zoetefyvoudse huisarten, tel. 01715-1219 of 1614, verneemt u welke huisarts de weekend dienst waarneemt. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt za 21 en zo 22 waargenomen door: Zuider Apotheek, Lammeschansweg 7, Lei den. tel: 123553; Apotheek Boehmer, Florijn 21, Leiderdorp, tel: 894400; van 23/5 tot 27/5 door: Apotheek Centraal, Breestraat 74, Leiden, tel: 120552; Apotheek Carlina, Boerhaveplein 21Leiden, tel: 176154. Wassenaar - Wassenaarse Apotheek, Stad houdersplein 35, tel: 12402. TANDARTSEN De weekenddienst voor Leiden, Leiderdorp, Oegstgeest en Warmond wordt waargeno men door: za: B.de Boer, Lammeschansweg 28, Leiden, tel: 124172; zo: T. Tan, C. Huygenslaan 55, Leiden, tel: 313846; ma- L. Monas. Lokhorst 1 Leiderdorp, tel: 895980. Voor patiënten van tandartsenpraktijk Haas- wijk. Simon Vestdijklaan 28, Oegstgeest, is tandarts Van Mierlo telefonisch bereikbaar on der nummer 071-155375; tevens spreekuur van 11-12 uur. Dienst in eigen praktijk: S. Freeke, Laan van Meerburg 2, Zoeterwou- de-Rijndijk, tel. 071-414547 of 410950. Voorschoten/Wassenaar - F. Nales, Schouwweg 34. Wassenaar, tel: 15515. Medische Dienste bewijzen hebben om verder te kun nen zoeken. Zou er op grote schaal zijn gestort, dan was dat wel uit dit onderzoek naar voren gekomen", aldus Hulspas-Jordaan. Het D66-raadslid werd hierin door de hele commissie gesteund. L. Hogervorst (WD): "We kunnen nu rustig afwachten of het onder zoek van de officier van justitie aanleiding geeft tot het nemen van verdere stappen". De gemeente raad van Noordwijkerhout had te gelijkertijd met het verzoek een in tern-onderzoek in te stellen, burge meester en wethouders ook ge vraagd de officier van justitie en de provincie te verzoeken bij het on- derzoek naar de gifbelt in Alphen aan den Rijn ook op de letten op onrechtmatigheden in Noordwij kerhout. DEN HAAG/ALPHEN AAN DEN RIJN - De Tweede Ka mer heeft gistermiddag geweigerd om de gemeente Alp hen aan den Rijn de Zwarte Piet toe te spelen in de gifaffai re. Hoewel de gemeente herhaaldelijk door de milieu-in spectie en de provincie Zuid-Holland is gewezen op tekort komingen bij de stort, is er geen sprake van echte schuld. Soms werd er illegaal gestort op verzoek van de provincie, terwijl zelfs het rijk heeft bemiddeld als de gemeente zich geen raad wist met bepaalde soorten afval, zo gaf minister E. Nijpels gisteren toe in de vergadering van de tweede ka mercommissie voor milieubeheer. de volksgezondheid. Nijpels: "Of er in de toekomst gevaar is voor de volksgezondheid zal uit het nadere onderzoek moeten blijken. Ik wil eerst feiten hebben voordat ik een* definitief oordeel vel. Maar nu is er geen gevaar. Dat is een geruststel ling, maar geen volledige. Die geef ik ook nog niet". Nijpels wenste ook niet in 'te gaan op eventuele maatregelen zoals het afgraven van de grond in de Alphense Coupé-polder. "Ik weiger te speculeren over maatre gelen op basis van het voorlopige "We beoordelen nu allerlei situa ties door de bril van 1988. Tien jaar geleden was er nog geen sprake van het milieubewustzijn dat er nu is. Het heeft dan ook geen enkele zin een beschuldigende vinger uit te steken naar de gemeente Alphen of de provincie Zuid-Holland. Het is overal in het land gebeurd. Alp hen is geen uitzondering. In dat op zicht zijn we allemaal verantwoor delijk", aldus Nijpels. Alle partijen concludeerden met de minister dat er op dit moment geen onmiddellijk gevaar is voor DEN HAAG (ANP) - De zwakzinni genzorg is tegenwoordig zo goed, dat er plaatsgebrek in de tehuizen voor zwakzinnigen ontstaat. Dat constateert dr. T. de Vries, direc teur van de Provinciale Raad voor de Volksgezondheid in Zuid-Hol land, na een onderzoek naar de si tuatie in Zuid-Holland. Hij houdt rekening met een ver drievoudiging van het aantal zwak zinnigen boven de vijftig jaar. Er moeten volgens hem gauw 1000 plaatsen in Zuid-Holland bijko men, anders lopen de wachttijden voor jongere zwakzinnigen op van tweeëneenhalf jaar nu tot zes jaar in 2005. De Vries denkt dat de landelijke tendens met zijn Zuidhollandse constateringen overeen komt. Het aantal zwakzinnigen boven de 50 zal in Zuid-Holland van 17 procent nu oplopen tot 40 procent over eni ge jaren. Het aantal boven de 65 gaat van 4 procent oplopen tot 12 procent, aldus De Vries. De Vries wijst ook op de aan spraak die het steeds maar toene mende aantal zwakzinnigen zal doen op de Algemene Wet Bijzon dere Ziektekosten. De Vries' studie wordt op 25 mei door de Provinciale Raad bespro ken. NOORDWIJKERHOUT - Het is niet nodig verder onderzoek te doen naar de vuilnisbelt aan de Te- spellaan in Noordwijkerhout. Het interne onderzoek, uitgevoerd door directeur A. de Boer van ge meentewerken, geeft geen aanlei ding hiertoe. Dat is de mening van de voltallige commissie voor ruim telijke ordening van Noordwijker hout. P. Hulspas-Jordaan, fractievoorzit ter van D66, verwoordde gister avond tijdens een vergadering van de commissie de gedachten van de raadsleden: "Nader onderzoek is alleen zinvol als er een concrete aanwijzing boven tafel zou zijn ge komen over illegale stortingen van chemisch afval. Die aanwijzingen zijn niet uit het onderzoek naar vo ren gekomen". Hoewel de conclusie van het on derzoek luidt dat er niet kan wor den aangetoond dat er op de belt gevaarlijke chemische stoffen zou den liggen, kan evenmin onomsto telijk worden vastgesteld dat er nooit chemisch afval op de belt is gestort. "We moeten echter méér onderzoek. Bovendien is de pro vincie Zuid-Holland de eerstver antwoordelijke. Zij zal ook tot eventuele maatregelen moeten be slissen". Tevreden De Alphense burgemeester M. Paats reageerde na afloop van de vergadering van de Tweede Ka mercommissie. "De feiten zijn recht gedaan", aldus Paats, die toch enige malen hoofdschuddend het betoog van volgde. Vooral de mededelingen van Nijpels over de wijze waarop Alphen over de mo gelijke bodemverontreiniging was geïnformeerd, viel volslagen ver keerd. Nijpels zei dat de gemeente was ingelicht via de Alphense poli- LISSE In Lisse zijn gisteravond drie inwoners (19 en 24 jaar) van Katwijk gearresteerd die volgens de politie van plan waren een over val te plegen op de NMB aan de Grachtweg in Lisse. Het drietal hield het pand langdurig in de ga ten. Bovendien werden in de auto een gasrevolver en twee bivakmut sen gevonden. Vanaf 19.00 uur stond de auto met de drie mannen tegenover de NMB aan de Grachtweg. Het viel een bewoner op dat het drietal het pand nauwkeurig in de gaten hield. Omdat het gisteravond koopavond was, was de bank geopend. Toen de politie ontdekte dat de mannen in een gestolen auto zaten, werd be sloten tot actie over te gaan. Bij het zien van de politie vlucht ten de mannen echter met de auto. Met assistentie van politie uit om liggende gemeenten werd de ach tervolging ingezet. Op de Ruis- hornlaan werd de auto klemgere den. In de wagen werden twee bi vakmutsen gevonden en een vuur wapen. Later bleek pas dat het om een gasrevolver ging. Twee van de verdachten zijn 'bekenden van de politie'. tie. "Dat was een beetje ongeluk kig", zei Nijpels, "omdat er een po litieman betrokken lijkt bij de zaak". Paats probeerde vanaf de publie ke tribune Nijpels duidelijk te ma ken dat hij onzin vertelde, want de politieman was op die datum al twee maanden ziek thuis en kon dus niets weten van de aan het korps verstrekte inlichtingen. "Wat de minister zei over de ge schorste functionaris deed niet ter zake", was het enige dat Paats ach teraf kwijt wilde. De ook aanwezige Alphense milieuwethouder W. de Jong (PvdA) schaarde zich achter Paats. Op zijn beurt was de wethouder een beetje boos op directeur J. Slegtenhorst van Geo-Logic, het bureau dat het onderzoek op de voormalige belt uitvoert. De direc teur meldde dat er elf verdachte plekken zijn, waar nu zeker chemi caliën liggen. "Ik ben verbaasd over de uit spraken van de directeur van Geo- Logic. Ik denk dat doe wat voorba rig zijn", aldus De Jong, die liever had gezien dat Slegtenhorst de voorlichting had overgelaten aan de provincie Zuid-Holland. Vol gens De Jong is er namelijk nog niets met zekerheid te zeggen, om dat er nog proefboringen moeten worden uitgevoerd en de resulta ten daarvan worden geanalyseerd. Volgens de wethouder zijn de defi nitieve resultaten en de noodzake lijke maatregelen pas in augustus bekend. OUD GASTEL (ANP) - Een ver keersongeluk in Oud Gastel heeft donderdag het leven gekost aan de 76-jarige W. Wesseling uit Hazers woude en de 72-jarige E. Jaspers uit Zevenbergen. De bestuurder van de auto waarin de twee bejaar de zussen meereden, verleende volgens de rijkspolitie op een krui sing geen voorrang aan een andere auto. De bestuurder, die zwaar werd gewond, en zijn 73-jgrige moeder zijn in een ziekenhuis opgenomen. LISSE De dag- en avond mavo voor volwassenen in Lisse krijgt de Europese prijs voor een lesproject over Europa. De prijs wordt uitge reikt aan de school die zich het meeste heeft ingezet voor het uit dragen van de Europese gedacht. De prijs, die bestaat uit een bedrag van 2500 gulden wordt op 31 mei uitgereikt op het ministerie van on derwijs en wetenschappen in Zoe- termeer. Adjunct-directrice Veger is zeer verheugd over het toekennen van de prijs aan haar school. "We wis ten helemaal niet dat er een derge lijke prijs was. We hebben er dan ook niets speciaals voor gedaan. Het zijn de mensen bij het Euro pees parlement in Straatsburg die daar blijkbaar op letten", verduide lijkt mevrouw Veger. Ieder jaar wordt aan slechts één school die prijs uitgereikt. De maatschappijleerlessen van docente Engel waren in ieder geval in Straatsburg opgevallen. Met een groep van 28 vrouwen bezocht de lerares zelfs het parlement, waar de vrouwen ook vragen mochten stel len aan de politici. In de lessenserie stond voorop het ontdekken van de verschillen en de overeenkom sten tussen de landen van de Eu ropese Gemeenschap. ALPHEN AAN DEN RIJN - Een meisje probeert tijdens de eerste Al phense zomermarkt van dit jaar een pan te verkopen. Zij was gisteren een van de vele 'standhouders' op en rond het Thorbeckeplein. De zomermark- ten worden op de derde donderdagen van mei, juni, juli en augustus geor ganiseerd door de WV, de middenstand en de gemeente. Elke keer zijn er speciale attracties. Zo kon gisteren onder meer een 'ruimtevlucht' met na- maak-ufo's worden gemaakt. (fjto Ben de Bruijn) Van de Wouw herbenoemd VOORHOUT - Burgemeester M. Th van de Wouw is voor zes jaar herbenoemd als burgemeester van Voorhout. Met deze benoeming be gint Van de Wouw aan zijn derde amtsperiode als eerste burger van Voorhout. Het Motorhuis, tal. ledenvergadering PvdA, met onder andere discussie over homo-beleid en de Wet gelij ke behandeling, in buurthuis Ak- tief, Berlagestraat, aanvang 20.00 voorstellingen: 'Een vrouw al leen' en 'Open huwelijk', van Da- rio Fo, door Pleuni Touw en Hugo Metsers, aanvang 20.15 uur in de Leidse Schouwburg. optreden van Umberto Fix met Latijns-Amerikaanse muziek, aanvang 21.00 uur; lezing door J.P. Glerum over de veilingen van Sotheby, aanvang 20.00 uur in Droomfabriek, Oude Singel. Lak-theater Jaap Hoogstra mei 50-jarig theaterjubileum in 'Ein stuck von Rob Malsch', aanvang 20.30. Microtheater Imperium met 'Volwassen orgasme ontsnapt uit Amerikaans circus', aanvang 21.00 uur. Leiderdorp slotfeest Volksdansen met op treden van Achalay. aanvang ZATERDAG 21 MEf Alphen openbare balletles in Expressie 70, Hooftstraat 210. van 9.30 tot 15.00 uur. reggae-avond mmv 'Reality', aanvang 21.00 uur in Het Kasteel, Concertweg. wandeltocht (van 5 tot 40 km) badmintonclub Aarlanderveen. Vertrek bij zaal Vergeer, Dorps straat 40. Aarlanderveen tussen 8.00 en 14.00 uur. Boskoop azalea-tocht (fietsen, wande len en varen), vertrek tussen 9.00 en 14.30 uur vanaf Hotel Florida, A.P. van Neslaan. Lelden vlooienmarkt, van 10.00 tot 16.00 uur; occasiorshow. van 10.00 tot 17.00 uur in de Groen- oordhallen. provinciale *Vlietland-fiets- tocht', start tussen 10.00 en 14.00 uur vanaf het VW-kantoor. Sta tionsplein en café-rest. Nieuw Cronesteyn. wandel-orgelconcert door Ke vin Birch, van 15.00 tot 15.30 uur in de Hartebrugkerk. optredens en orgelconcerten, 'Muziek in de pancreas', van 13.30 tot 14.45 uur in de Hoog landse kerk. eerste rondwandeling in de se rie Monumentaal Leiden, de Pie- terswijk, start om 14.00 ugr bij het K&O-gebouw, Hazewindsteeg. Lak-theater met Jaap Hoogstra 50-jarig theaterjubileum, aanvang Leiderdorp demonstratie Sumi-painting (Japans tekenen met penseel en zwarte inkt), aanvang 10.30 uur in de bibliotheek, Cor Gordijnsingel. Noordwijk WS 81 -Tocht over 25 of 40 km, start tussen 9.00 en 11.00 uur bij de Duinark, Langevelderlaan 45. bos- en duintocht over 5,10,15 22. Voorschoten provinciale 'Vlietland-fiets- tocht', start tussen 10.00 en 14.00 uur vanaf Het wapen van Voor schoten, Schoolstraat. rondleidingen in Kasteel Dui- Warmond officiële opening van Dekker i Golf met golfshow door Noël Hunt, der. Wassenaar provinciale'Vlietland-fiets- tocht', start tussen 10.00 en 14.00 mr vanaf de Wassenaarse Slag. 1 optreden van cabaret 'Natte Voeten', aanvang 20.00 uur in Theater Ter Weer. ZONDAG 22 MEI Voorschoten rondleidingen in Kasteel Dui- 3, Veurseweg, 4.00 tot 15.30 u

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 16