Plannen voor halve golfbaan op Voscuyl Van nieuwe school naar nieuwe school UDO Oegstgeest neemt voortouw Hoofd Van Haasteren bouwt graag op 5- daagse fietstocht MAANDAG 16 MEI 1988 REGIO LEIDEN PAGINA 9 OEGSTGEEST - De Oegstgeester voetbalclub Udo wil eind deze maand de besprekingen openen met de voetballende collega's van Oegstgeest en de korfbalclubs Fiks en KNS over de aanleg van een negen holes golfbaan op sportcomplex De Voscuyl. Als het aan Udo-voorzitter C. van der Star ligt kan in juli de eerste golfbal een mep krijgen. Udo heeft al een golfoefenafslag- plaats (driving range) en speurt reeds geruime tijd naar mogelijk heden om zijn complex intensiever te gebruiken. Er is al geëxperimen teerd met jeu de boules en er kan bij Udo ook tennis worden ge speeld. De gemeente helpt Udo bij die intensivering. Het gemeen schappelijke doel is het terugdrin gen van de exploitatielasten. De golfbaan die Van der Star voor ogen heeft moet zich uitstrek ken over het voorste deel van het oefenveld van Udo, over het Udo- hoofdveld, over de velden twee, drie en vier van Oegstgeest en over de terreinen van KNS en Fiks. Er zou dan een baan onstaan van 1300 meter. De aanlegkosten, zo vertelt Van der Star, vormen zeker niet het grootste probleem. "We maaien ge woon het gras wat korter". De be trokken clubs hikken veel meer aan tegen de verwachte concurren tie. Of zoals Van der Star zegt: "Als die golfclub straks duizend leden heeft en dan zegt: gaan jullie maar weg uit de Voscuyl". Volgens Van der Star is het echter de bedoeling dat "de reguliere sport voorrang heeft". De golfclub "moet een openbaar iets worden". Om te golfen hoeft men dus geen lid van de genoemde verenigingen te zijn. Van der Star is niet bevreesd voor de concurrentie vanuit bij voorbeeld Warmond waar hout- en sportondernemer Dekker een overdekte driving range heeft te bieden en er in de Broek- en Si- montjespolder wellicht een golf- Medewerker buurthuis (30) gepakt in ontucht-zaak VOORSCHOTEN - Een 39-jarige medewerker van een Voorscho- tens buurthuis is, naar nu blijkt, begin vorige week aangehouden door de politie en inmiddels al voorgeleid en in bewaring gesteld. Dit alles op verdenking van on tucht met minderjarige jongens. Het. buurthuis in kwestie heeft de man met onmiddellijke ingang de deur gewezen. Volgens een woordvoerder de politie "is de omvang van deze ontuchtzaak beperkt gebleven". Niet in de laatste plaats door "de snelle aanhouding" van de buurt huismedewerker. De zaak is na aangifte gens. Minister P. Bukman. Bukman in Leiderdorp LEIDERDORP - Net terug uit Paramaribo en morgenavond in de Leiderdorpse Muzenhof voor een discussieavond: de CDA-mi- nister van ontwikkelingssa menwerking P. Bukman. Buk man komt op uitnodiging van de plaatselijke stichting voor ontwikkelingssamenwerking. Bukman zal spreken over de noord-zuid-problematiek en "de vermaatschappelijking van het ontwikkelingswerk". Met ande re woorden: de bewindsman zal duidelijk maken dat ontwikke lingshulp ook een Leiderdorpse zaak is. Aan de forumdiscussie, die zal worden voorgezeten door burgemeester Bruggeman, doen ook welzijnswethouder me vrouw Huigen (VVD), Novib'er F. Mascini (Afrikadeskundige) en E.J. Tjoe Ny, bestuurslid van de organiserende stichting mee. De avond begint om 20.00 uur. Rond 22.00 uur is er een infor meel samenzijn. baan wordt aangelegd door een uit particulieren bestaande stichting. "We gaan in dit land naar de Engel se situatie toe waar elke plaats zijn eigen golfbaan heeft". Volgens de Udo-praeses komt er op de War- mondse golfsport ook een ander publiek af. Hij vertelt over de prij zen van een kop koffie in War mond. "Twee keer zo veel dan hier te doen gebruikelijk is". Van der Star vindt dat golfen een "gedisiplineerde sport is". Volgens hem hoeven de clubs niet bang te zijn voor "sporen en vorens" in hun mat. Om de schade zo veel moge lijk te beperken mag er straks "al leen met een T worden geslagen". "En de gemiddelde sliding met voetbal veroorzaakt veel meer schade". Van der Star en de zijnen willen al in juli beginnen en hebben daar om de inschrijving voor de golf club al opengesteld. De voorzitter wil wel dat er een maximumaantal leden wordt vastgesteld "want hoe openbaar het ook is, we kunnen er geen duizend toelaten". De golfbaan kan open op mo menten dat de reguliere sporten niet worden beoefend. Dat komt neer op maandag, dinsdag, donder dag en vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur en s' woensdags van negen tot één uur 's middags. Als het voetbalsei zoen is gesloten kan er de hele dag worden gegolfd. De ingang is ge dacht bij Udo aan het einde van de Van Houdringelaan. Van der Star heeft 'zijn' golfbaan alvast "de Gru- De scheidende Vogelweid-directeur J.T.P. van Haasteren: "We hebben t school rondliepen dat er van lesgeven niets terecht kwam". GEWOND - Een 20-jarige Leider dorper is gisteravond omstreeks half acht op de Beestenmarkt door onbekende oorzaak met zijn brom fiets onderuit gegaan. Hij klapte te gen het wegdek en brak daarbij zijn dijbeen. Hij is voor behande ling naar het AZL overgebracht. Vijf gewonden bij ongeval in Leiderdorp LEIDERDORP - Bij een ongeluk, vrijdagmiddag op de Leiderdorpse Mauritssingel, zijn vijf gewonden gevallen. Drie van hen liggen nog in het Leidse AZL, de andere twee zijn weer thuis. Geen van de ge wonden is in levensgevaar. De ver wondingen vallen mee. Het ongeluk ontstond door een foute inhaalmanoeuvre van een Alphense automobilist. Hij ge bruikte de bocht van de singel om in te halen en belandde daarbij op de voor hem verkeerde weghelft. Een frontale botsing met de door een Leiderdorper bestuurde auto was het gevolg. De Leiderdorper had nog twee passagiers bij zich, de Alphenaar één. LEIDERDORP - Gekke tij den heeft hij meegemaakt, de nu vertrekkende directeur van de Leiderdorpse openbare ba sisschool De Vogel weid. Als school die destijds (in 1977) vanuit de Vronkenlaan werd overgeplaatst naar de nieuw bouwwijk in wording Voorhof, kon De Vogel weid zich erop beroepen de grootste school van Leiderdorp te zijn. Men moest op een gegeven moment zelfs een leerlingenstop invoe ren; de hausse aan 'nieuw- bouwkinderen' kon niet langer worden verwerkt. De top was een aantal van 220 leerlingen. door Miep de Graaft De tijden veranderen. De school is nu 170 kinderen rijk en daarmee is ze redelijk tevreden. De kinderen zijn nu eenmaal niet meer zo dik gezaaid als tien jaar geleden. Bo vendien verwacht men dat vanuit de jongste nieuwbouwwijk Buiten- in het rollen gegaan ouders van de jon- Kleine vangst op Rijksstraatweg WASSENAAR - De politie Wassenaar had gisteravond bij anderhalf uur lange snelheidscon-1 trole met radarapparatuur op de' veelbesproken Rijksstraatweg toch weer een kleine vangst. Van de 1174 'gemeten' voertuigen gin gen er 34 te hard. Dat is 2,89 pro cent. Recordhouder was een auto mobilist met een snelheid van 91 kilometer per uur 41 kilometer te hard. Een politiewoordvoerder merkt op dat de vele controles hun uit werking niet missen want over het algemeen rijden steeds minder mensen te hard op de Rijksstraat weg. Dat er ondanks het zeer ern stige ongeluk van onlangs en de grote discussie over hoe het nu ver der moet met de gevaarlijke weg tóch nog altijd "zondaars" zijn, geeft volgens de zegsman aan dat "voortzetting van de controles pu re noodzaak is". Maar: "Wanhopen doen we zeker niet. Het moet toch lukken. We spreken de mensen aan op hun besef van verkeersveilig heid en als dat niet lukt dan spelen we in op de gevoelens over de por temonnee". hof nog een aantal kinderen de weg naar Voorhof zal weten te vinden. Een redelijke aanwas is door het uitblijven van scholen in Buiten hof gegarandeerd. Maar het blijft oppassen. Aan de vooravond van zijn ver trek naar een nieuw te stichten school in de Leidse wijk Stevens hof komt directeur J.T.P. van Haasteren er dan ook rond voor uit dat hij nu, net als ieder ander in het onderwijs, z'n best doet zoveel mo gelijk kinderen naar de school te 'lokken' ("er is concurrentie tussen de scholen gekomen, dat is onver mijdelijk"). Hij blijft wat dat be treft zijn oude school, waar Van Haasteren negen jaar werkte, nog even trouw, ondanks het naderend afscheid. Tijdens het interview houdt hij een gloedvol betoog over de voor delen van het onderwijssysteem in de Vogelweid. Gelet op de woor denstroom doet hij dat op dat mo ment bepaald niet voor het eerst. Van Haasteren: "De kracht van de Vogelweid is dat er altijd heel erg vanuit een sterke pedagogische ba sis is gewerkt. We willen hier kind gericht bezigzijn. Dat uit zich in de sfeer waarin we de kinderen bena deren. Ze moeten met plezier naar school komen, ze moeten zich hier prettig voelen. Wij als leerkrachten luisteren goed naar de kinderen en laten hen zelfstandig werken. Niet dat ze maar aanrommelen, maar dat ze na een korte instructie zelf de slag gaan". Gecombineerd Het PvdA-raadslid G. Keijzers betoogde onlangs dat door de in voering van de vierjarigenmaatre gel geen enkele basisschool in Lei derdorp het helaas meer zonder cómbinatieklas kan doen. Van Haasteren ziet het fenomeen combinatieklas niet zo somber als Keijzers het doet voorkomen. Voorwaarden zijn wat hem betreft wel dat het totale aantal leerlingen niet boven de 35 uitstijgt en de twee groepen die één ruimte delen niet tegelijk instructieles krijgen. Op de Vogelweid is een organisa tiemodel ingevoerd waarbij de ene groep altijd instructie krijgt als de andere elders is voor bijvoorbeeld de gymnastiekles. "Van meeluiste ren heb je dan geen last". Van Haasteren zegt dat de Vogel weid al jaren met gecombineerde klassen werkt. "Aan het idee dat er meer groepen in één lokaal les krij gen, hebben de ouders eerst wel moeten wennen", erkent Van Haasteren. "Men dacht dat het nooit goed kón zijn, die leeftijdsca tegorieën door elkaar. Inmiddels is iedereen er bij ons aan gewend". sing. Natuurlijk lopen er wel eens ouders in de school rond, maar de directeur tracht hun aanwezigheid zoveel mogelijk binnen de perken te houden. "We hebben een tijd ge had dat er zoveel ouders in de school rondliepen dat we aan het geven van les niet meer toekwa men", lacht hij. "Dat hebben we dus teruggeschroefd. We hebben nu daar ouders lopen waar het team dat wenselijk vindt. Niet meer. De rust in de school is het be langrijkst". Leegstand Een andere angst van de politiek is dat Leiderdorp de komende ja ren met lege schoollokalen te kam pen krijgt vanwege het 'tekort' aan schoolkinderen. Van Haasteren zegt niet te kunnen doorzien in hoeverre dat echt gebeurt. "Het lijkt me vooralsnog wat overtrok ken. Ik zie wel dat bepaalde scho len het in Leiderdorp beter doen dan anderen, maar leegstand?" "Het is in deze ook belangrijk in hoeverre een schoolteam zelf aan de weg timmert. Wij houden bij voorbeeld regelmatig avonden voor de ouders waarop leerkrach ten vertellen wat ze van plan zijn. En contactavonden hebben we ook altijd. Wat verder van groot belang is, is dat de ouders goed op de hoogte zijn van de ontwikkelingen in de school. Dat proppen we in een weekbrief die we op vrijdagmidda gen aan de leerlingen meegeven". Dit alles onder het motto 'houdt de ouders tevreden en informeer hen optimaal'. Van Haasteren heeft in Leider dorps Voorhof gepionierd en gaat dat in de Leidse nieuwbouwwijk Stevenshof ook weer doen. Hij heeft er zin in om weer in de op bouwfase te belanden. Zegt dat het grote voordeel is dat hij zijn eigen team kan samenstellen. "Ik weet het. het klinkt als een cliché, maar het is een enorme uitdaging. Men sen die van onder af iets opbou wen, die samen iets van de grond tillen het lijkt me schitterend". Het Wedde Met enige verbazing las ik het arti kel in het Leidsch Dagblad van maandag 9 mei over zwembad Het Wedde. De opmerkingen van de heer Aikens verbazen mij ten zee rste en wel om de volgende rede nen. Er is door diverse vakmensen met nadruk op gewezen dat een zwembad zo als men toen wilde re aliseren, een fiasco zou worden. Er is zelfs een alternatief voorstel ingediend, wat zestig procent goedkoper was. Maar op dit voor stel is nooit gereageerd, laat staan dat er met de indieners ervan een gesprek is geweest. Ook is er toen op gewezen dat het personeelsbe leid niet juist was, maar helaas moet ik in herhaling treden: geen reactie. De opmerking over de ambtena ren vind ik op zijn zachtst gezegd laf. Als men ervan overtuigd was dat deze mensen niet voor de opge dragen taak waren berekend, had de gemeenteraad moeten ingrij pen. Want de raad, en niemand an ders, is verantwoordelijk voor de gang van zaken in een gemeente. De hand in eigen boezem steken zou de politiek meer sieren dan weg te kruipen achter een ander. Wat mij ook zo verbaasde was dat men wel oproepen plaatste om mee te denken en suggesties te doen over de gang van zaken be treffende Het Wedde, maar niet re ageerde op voorstellen. Want mis schien kunt u zich nog herinneren dat de politieke partijen in Voor schoten discussie-avonden organi seerden in barbistro Harlequin en later in het Ambachtshuis. Op deze avonden werd er uit de zaal een poging gedaan om de dis cussie op gang te brengen betref fende Het Wedde, maar dit werd door de politiek geweigerd. Ook werd er uit de zaal een aanbod ge daan om de gang van zaken betref fende het zwembad onder de loep te nemen, maar tot op heden is er nog geen reactie. Als ik het goed begrijp wil men het zwembad over doen aan een particuliere onderne ming. Ik vraag me af waarom: wat een particulier kan, kan een onder neming ook. Het getuigt niet van inzicht om het zwembad af te sto ten, met alle gevolgen vandien voor het betreffende personeel, dat dan moet bloeden voor de fouten van anderen. Nee, het is duidelijk dat het niet de ambtenaren waren die niet voor hun taak berekend waren, maar dat het de politiek was die gefaald heeft. Iedereen maakt fouten. Dat is een menselijke eigenschap, maar laat men niet de zaak naar een an der schuiven. Maar laat de heer Ai kens zich met de gedachte troosten dat dit niet alleen in de lagere poli tiek voorkomt. In de hogere poli tiek maakt men er ook een potje A.Benninghof, Raadhuislaan 41, Voorschoten Botsing brengt man (28) tot vernielingen ZOETERWOUDE - Een eenvoudi ge kop-staart botsing wond een 28- jarige Leiderdorper zaterdag zaop dat hij de auto van de geraakte vrouw verder vernielde. Vloekend en tierend trok hij, om half zeven 's morgens, het half geopende por tierraampje uit de sponningen. Vervolgens pakte hij de sleutels uit het contact en ging er, mét de sleutels, vandoor - richting Alphen. De 23-jarige vrouw uit Hoogmade bleef, totaal over haar toeren, ach ter op de plaats van het ongeval: de Hoge Rijndijk, ter hoogte van de Meerburgkerk. Omstanders hadden het kente kenbewijs van de boze automobi list genoteerd en korte tijd later kon de politie hem aanhouden. De Leiderdorper wordt vernieling van een autoruit ten laste gelegd. De vrouw heeft geen aangifte van be dreiging gedaan, en die aanklacht blijft de automobilist dan ook be spaard. Inbrekers actief in Voorschoten VOORSCHOTEN - Inbrekers hebben zaterdagnacht drie keer toegesla gen in Voorschoten, twee keer in een woning en één keer in een winkel. Uit de bijouteriewinkel aan de Schoolstraat is een onbekend aantal hor loges meegenomen. Men kwam de winkel binnen na de stijl van de toe gangsdeur met een grof breekvoorwerp te hebben bewerkt. Uit een woning aan de Papelaan ontbreekt sinds zaterdagnacht alle au dio- en videoapparatuur. De inbreker is binnengekomen door het boven licht van de voordeur, dat niet afsluitbaar was. De buit bij de inbraak in een woning aan de Stadwykstraat bestaat uit een damesfiets, een krat bier en een schuurmachine. Alle zijn afkomstig uit de schuur. De inbreker had eerder geprobeerd de woning via de keu kendeur binnen te komen maar dat is om onbekende reden niet gelukt. "Kijk, je kiest er natuurlijk niet ZOETERWOUDE - Een brand op het Zoeterwoudse industrieterrein aan de Energieweg heeft vanmorgen voor zelf voor. En je moet de ouders zien tonnen schade aangericht. Het kantoorgedeelte van een transportbedrijf brandde volkomen af. duidelijk te maken dat het niet an- Een agent ontdekte de brand om drie uur en waarschuwde de brandweer terstond. Groot materieel werd inge- ders kan". zet en om tien over vier weerklonk het sein brand meester. Tot kwart over zes hebben brandweermannen nage- Om bij gebrek aan voldoende blxist. Vanmorgen startte een onderzoek naar de oorzaak van de brand op de eerste etage van het pand - boven leerkrachten eventueel een beroep auto's en materiaal-opslag. Brandstichting wordt niet uitgesloten, meldt een woordvoerder van het politiekorps te doen op de ouders, vindt Van Hazerswoude/Zoeterwoude. (foto Holvast) Haasteren ook geen echte oplos- Hooiberg-pyromaan bekend ZOETERWOUDE De politie van Zoeterwoude heeft gisteren een 27-jarige inwoner van het dorp aangehouden. De man heeft bekend op 12 mei een hooiberg in het dorp in de brand te hebben gestoken. De Zoeterwoudenaar bekende bovendien op 19 januari van dit jaar een hooiberg in de fik te hebben gestoken. De politie-sportvereniging Apeldoorn organiseert een 5-daagse fietstocht door Nederland. Het goede doel staat daarbij voorop. Dinsdag 17 mei om 16.30 uur passeert deze fiets-karavaan Lisse. Wij gaan ze gezel schap houden tot aan Wassenaar. U herkent ons aan de kleuren geel en blauw. Tot ziens en... fietsen maar! WIJ ZIJN HET PROMOTIE-TEAM VAN UW DAGBLAD

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 9