King' Kelly heerst nu ook al in Spanje Bijna iedereen faalt bij duel tussen Oegstgeest en Scylla Bestuur NTTB teruggefloten LZ'86 redt het stuit Hermans richt vizier nu op Tour Wielrenner Marco Vermey heeft geluk aan zijn zijde MAANDAG 16 MEI 1988 SPORT PAGINA 19 LEIDEN - In een trieste verto ning zegevierde Comtest/Scylla over het Oegstgeestse BT Lifters. Een ontmoeting waarbij na af loop de teleurstelling over de to taal uit de hand gelopen wed strijd de uiteindelijk voor Scylla teleurstellende 12-6 winst over stemde. Een uitgesproken falende scheidsrechter, gedemotiveerde- of juist overmatig gespannen spelers, en een zeer onrustig pu bliek: zie hier de ingrediënten die ervoor zorg droegen dat de toch altijd met wat extra span ning beladen streekontmoeting Scylla/Oegstgeest uitliep op een ordinaire confrontatie, welke nog niet in de verste verte iets met sport had te maken. De onrust zette haar eerste wor telen uit als gevolg van de hoge service-opgooi van Peter Paul de Vrind. Bij het opwerpen ver dwijnt het balletje even achter de bebalking van de Scylla-zolde- ring, om vervolgens, zonder iets te hebben geraakt, terug te val len op het bat van De Vrind. Ondanks het Oegstgeest-protest moest de scheidsrechter na wat onzeker heen-en-weer gepraat, en na raadpleging van de regle menten, concluderen dat een dergelijke service niet foutief is. Vanaf dat moment werd van zo wel Scylla- als Oegstgeestzijde een begin gemaakt het spelletje "scheidsrechtertje pesten". Het had er alle schijn van dat het doel van het spel was uit te testen hoe ver gegaan kon worden bij de man met de oranje das. En dat bleek heel ver te zijn. Hoewel in het begin de sfeer nog met enige moeite was onder te brengen in de categorie "humor" (waarvoor de scheids door middel van een vriendelijke lach begrip leek op te brengen) werd de stemming naarmate de avond vorderde dui delijk grimmiger. Om duistere redenen echter weigerde de scheidsrechter maatregelen te treffen. Toen ook het publiek zich op een wel zeer nadrukkelij ke en genante wijze begon te mengen in het wedstrijdgebeu- ren bleek de vriendelijke scheidsrechter al zijn gezag te zijn verloren. Vooral in de laatste partij vond de wanvertoning haar toppunt. Slechts met heel veel moeite wist de wedstrijdleider de beide spe lers weer achter de tafel te krij gen. Maar het publiek was toen al lang en breed afgereisd naar de kantine. Scylla had een dubbele kater te verwerken. Naast een beschamende vertoning werd een eveneens beschamende uit slag neergezet. Weliswaar werd met 12-6 gewonnen, toch was een dikkere overwinning logischer geweest. En dat terwijl de Leidse ploeg de punten nog steeds hard nodig heeft. Met nog twee wedstrijden te gaan wordt nu dan wel de veili ge vijfde positie bezet, toch is het verschil met de nummer zes (Gaanderen) slechts drie punten. Aan Patrick Swier lag het zeker niet. Hij liet zich door al het ru moer niet van de wijs brengen en won al zijn partijen. Peter Paul de Vrind moest alleen de niet on verdienstelijk spelende Van der Broek voor laten gaan. Sjoerd Meijer zag zich eenmaal verlie zen: in een ouderwets aanval- verdediging spelletje bleek Schi- paanboord de sterkere. Frits Kantebeen bleek juist zijn enige winstpartij te behalen op diezelfde Schipaanboord. De mannen van Docos sloten, met een 3-7 overwinning op Bos- Stars, hun competitie af. De al weken bestaande zekerheid voor wat betreft promotie naar de tweede divisie is echter, als ge volg van de plotselinge onzeker heid met betrekking tot het al of niet doorgaan van de nieuwe promotie/degradatieregeling veranderd in een groot vraagte ken. WOUTER LANGEVELD LEIDEN - Het bondsbestuur van de NTTB is, volgens eigen reglementen, niet gerechtigd de promotie-degradatie-regeling tij dens de loop van de competitie te wijzigen. Zo luidt de uitspraak van de tuchtcommissie, welke door vijf verenigingen was aan geschreven over deze kwestie. Het NTTB-bestuur lijkt in haar hemd te komen staan. Bij de start van de tweede helft van de landelijke tafeltennis- competitie kondigde de NTTB aan het promotie-degradatie stel sel volledig op de helling te gaan zetten. Hoe één en ander precies zou gaan worden was toen op nog geen stukken na bekend. In maart pas kwam het bestuur de finitief over de brug. Lopende de competitie lanceerde de bond een rigoureus renovatieplan. Ge volg van een en ander zou zijn dat een groot aantal teams plots klaps in de gevarenzone van de rangschikking zouden belanden. Een vijftal verenigingen nam het voortouw in "het georganiseerde protest. Met als grote motor Pel grim/Gaanderen (bij degradatie uit de eredivisie zou de vereni ging naar alle waarschijnlijkheid haar sponsor kwijt raken) wer den de juridische mogelijkheden overwogen. Een kort geding zou pas in beeld komen wanneer de clubs vooreerst de middelen bin nen de bond hadden gezocht. Be sloten werd daarom de tucht commissie van de NTTB in te schakelen. Een uitstekend en professioneel in elkaar stekend protest werd de commissie toe gezonden. Evenals bij de om koopaffaire van BT Lif- ters/Oegstgeest bleek echter dat het orgaan geen vlotte werkwijze vertoont. Terwijl de competitie voor een groot deel al is afgelo pen heeft de tuchtcommissie nu pas in haar uiteindelijke oordeel te kennen gegeven de verenigin gen in het gelijk te stellen. Morgen moet het NTTB-hoofd- bestuur haar oordeel vellen over deze toch wel zeer pijnlijke kwestie. Mocxht het bestuur be sluiten de uitspraak van de tuchtcommissie naast zich neer te leggen (ook in het geval Oegst geest heeft het bestuur de tucht commissie gepasseerd) dan zal men in hoger beroep moeten gaan bij de commissie van be roep (detail: in de zaak Oegst geest kreeg de tuchtcommissie ook in hoger beroep het gelijk aan haar zijde). In dit laatste geval is de kans ech ter groot dat de protesterende verenigingen, in verband met de tijdsdrang, als nog hun recht zoe ken in een kort geding. Sjoerd Meijer, initiator namens Comtest/Scylla: "Het bestuur zit aan alle kanten fout. Ze kunnen niet anders dan op grond van het eigen reglement terug komen op hun beslissing". Vele verenigin gen zullen dit toejuichen. Een klein aantal clubs echter zal met lede ogen moeten toezien hoe hun plotseling verworven pro- motierecht als sneeuw voor de zon verdwijnt. WOUTER LANGEVELD MADRID (ANP) - De slotetappe is tekenend voor de 43e Ronde van Spanje geweest. Sean Kelly reed als een vorst in het peloton en Matthieu Hermans pikte ook de laatste dagprijs mee in een massale sprint, waarin ook de Ierse leider in het klassement nog voor de winst meeknokte. Dat is Kelly ten voeten uit. Voor het begin van de Vuelta dacht Her mans een kans te hebben op de groene trui van het puntenklasse- VOETBAL - Het zestigjarige Zwart Wit 28 heeft zaterdag in sportpark de Vaan met 4-2 gewonnen van het honderdjarige Sparta. De inmid dels naar de eerste klasse van het zaterdagvoetbal gepromoveerde club had bij rust een voorsprong van 3-2. Het score-verloop: Mey- boom 1-0, Ridderhof 1-1, Van der Veer 2-1, Ridderhof 2-2, Schuite maker 3-2, Van der Veer 4-2. Scheidsrechter Heil. Toeschou wers 1000. TENNIS - Brenda Schultz is dank zij haar 47e plaats op de wereld ranglijst als achtste geplaatst in het tennistoernooi van Genève, dat vandaag begint. De Bulgaarse Ma tt uela Malejeva start als favoriete nummer één. TENNIS - John McEnroe zal niet deelnemen aan het Grand Prix- toernooi van Florence, dat vandaag begint. Hij zegde af omdat hij thuis bij de training een spierblessure heeft opgelopen. nient. Het was hem niet gegeven, Kelly kan in alle etappes voorin rij den, Hermans slechts in de vlakke, zoals het een pure sprinter be taamt. Van het moment dat het dui delijk werd dat Kelly niet alleen voor het algemeen klassement 'reed, maar ook voor de punten, stelde Hermans zijn vizier iets an ders. Sprintoverwinningen waar mogelijk. Hermans had voor zichzelf uitge maakt dat deze ronde hem zeven kansen op dagsucces bood, hij mikte op een score van iets minder dan vijftig procent, zou met drie ge wonnen ritten zeer tevreden zijn en scoorde tenslotte zes op zeven. Een niet geringe prestatie in een ronde waar tien van de achttien ploegen die van start gingen niet één succes binnen haalden. Kelly had een groter doel voor ogen. De wielerwereld wilde hem als meester van de klassiekers aan vaarden, niet als kanshebber in grote ronden. ,,Ik heb", zei Kelly in Madrid, „bewezen dat ik ook een grote ronde kan winnen. Misschien staan er nu weer mensen op, die roepen dat ik nooit een Tour de France zal kunnen winnen en dat mijn ene grote succes de Vuelta is geweest. Deze drie weken hebben mij echter gesterkt in de overtui ging dat ik ook bekwaam genoeg ben om in Frankrijk te winnen. Het wil echter niet zeggen dat ik de Tour zal winnen, wel dat ik daar ook voor mijn kans zal gaan." Sean Kelly haalde twee hoofd prijzen weg uit de Vuelta, de troost prijzen waren voor Alvaro Pino (bergkoning) en voor de ploeg van Pino, Fuerte en Cubino. Fuerte rekende ook op de twee de plaats in het klassement, om de beste na Kelly te zijn. Dat was een misrekening. In de slotetappe van Villalba naar Madrid sprintte Rai- mund Dietzen iets bekwamer op de bonificatiepunten en veroverde zeven seconden, tegen Fuerte slechts drie. Daardoor kwam Diet zen twee seconden vóór Fuerte op de tweede plaats in de eindrang schikking. Eigenlijk werd de eindwinnaar van de Vuelta zaterdag in de tijdrit al bekend. Kelly reed zijn grootste concurrent Anselmo Fuerte in de rit over dertig kilometer op bijna twee minuten. 'King' Kelly begon de slotrit naar de hoofdstad daar door gisteren met een voorsprong van meer dan anderhalve minuut. De tijdrit heeft zijn werk, vol gens verwachting, gedaan. Voor het vertrek lag er minder dan een minuut tussen de top-vijf van het klassement. Zaterdag bleek de waarheid. Kelly werd in de 43e ron de van Spanje de koning van de Vuelta. Romandië Na een periode van ruim twee jaar, waarin de tweede plaats bij de Nacht van Hengelo zijn beste klas sering was, heeft Gerard Veld- scholten weer eens van zich laten horen. De 28-jarige Tukker won tot ieders verrassing de Ronde van Ro mandie zonder tot een ritoverwin- ning te zijn gekomen. De renner uit de ploeg van de Zwitser Paul Kóchli sloop zaterdag mee in een kopgroep van meer dan twintig renners. Het peloton maak te zich lange tijd nauwelijks druk om de vluchters. Pas in de slotfase kwam de ploeg van klassements leider Hürlimann in actie. Aan de streep, waar de Nederlander Frans Maassen de sprint voor Ad Wijn- ands won, hield Veldscholten twaalf seconden van zijn voor sprong op de Zwitser over. In het tweede gedeelte van de etappe, een korte bergrit, hield de Tukker in Zwitserse dienst zich de concurrentie net van het lijf. Toni Ronnnger maakte 33 seconden goed op Veldscholten waardoor het verschil in het klassement te rugliep naar acht seconden. In de slot-etappe, over 188 kilometer naar Genève, probeerden Romin- ger en Zimmermann nog van alles de Nederlander uit de trui te rijden. Maar Veldscholten liet zich de winst niet meer af nemen. Hij maakte daarmee een einde aan een troosteloze periode. In de tijd dat hij bij Peter Post reed. maakte hij indruk als helper in het laaggebergte en de ploegen tijdritten. De Tukker wilde daarna meer dan slechts een helpersfunc tie. Bij de ploeg van Gisbers hoopte hij op een gedeeld kopmanschap. Veldscholten deed echter weinig met het in hem gestelde vertrou wen. Hij kwam nauwelijks meer in de uitslagen voor. Van de revan che-gedachten voor het tweede jaar bij Gisbers kwam weinig te recht. Hij werd hoopvol vierde in het eindklassement bij de Ruta del Sol maar viel daarna, letterlijk in Albacete en de Vaucluse, en Fi guurlijk weer terug. Hij had nog wel een keer succes (zesde) in een tijdrit in de Ronde van Zwitser land, maar bleek gebruik te heb ben gemaakt van een motor. Dit jaar startte Veldscholten veel beter. Bij de Ronde van Friesland liet hij zich weer eens zien en ook in Parijs-Roubaix toonde hij aan nog te kunnen rijden. In Romandië le verde dat de Tukker zijn eerste aansprekende triomf op. Geen limieten voor zwemmers ALMELO De ploeg van LZ'86 is niet in het gestelde doel geslaagd. Het Leidse team nam deel aan een internationale zwemwedstrijd in Almelo om limieten voor de Neder landse zomerkampioenschappen te behalen in een 50-meter bad. Niet één limiet werd er behaald door de Leidse Zwemclub. Antoi- ne van Weerde zwom gezien de om standigheden een redelijke 400 me ter wisselslag. De ploeg had naar eigen zeggen nogal wat last van de tegenwind. Naast LZ stonden er nog enkele sterke zwemverenigin gen aan de start, waaronder enkele Duitse formaties. Ondanks het feit dat er geen richttijden voor de NZK werden gezwommen, ver overde de LZ-ploeg wel de nodige eerste plaatsen. Antoine van Weer de, Nancy Kijk in de Vegte en Dan ny van Klink eindigden ieder twee maal als tweede. Paulien Stastra tikte als eerst aan op haar favoriete slag, de 200 meter rugslag. Hennie Kuiper weer geopereerd CREIL (AFP/ANP) - De Neder landse wielrenner Hennie Kuiper is vrijdag in een ziekenhuis in Sen- lis, in de omgeving van Parijs, ge opereerd aan een weefselontste king in een dijbeen. De Nederlan der. rijdend in de ploeg van Teir- linck, stapte eerder die dag af in de eerste etappe van de Ronde van de Oise. Gisterochtend mocht hij het ziekenhuis weer verlaten. Kuiper verwacht over een week weer te kunnen koersen. Eerder dit sei zoen werd er operatief een steen puist uit zijn zitvlak verwijderd. Volgens Kuiper was de medi sche ingreep onvermijdelijk. „De blessure werd in enkele dagen tijd erger. Ik kon er niet mee verder. In het ziekenhuis hebben ze de ont steking weggehaald. Zoals het er nu naar uit ziet, wordt het geen langdurige kwestie. Als de wond goed geneest, hoop ik over een week weer te rijden." KAMPEN - LZ'86 zal ook volgend seizoen uitkomen in de hoofdklas se van de waterpolocompetitie. Dat is de voor de ploeg van Hans Parrel vreugdevolle conclusie die verbon den kon worden aan het promotie- /degradatie toernooi dat in Kam pen werd afgewerkt. De nummer laatst van de hoofdklasse (LZ'86) speelde tegen de nummers drie uit de eerste klasse (Nereus en ZPB) om één plaats in de nieuw te vor men hoofdklasse. LZ'86 won beide wedstrijden. Eerst werd ZPB met 12-10 verslagen en vervolgens werd Nereus met 9-5 terug gewezen. Vooraf waren de belangen duide lijk. LZ'86, dat dit jaar debuteerde in de hoofdklasse, zou bij verlies te recht komen in de duidelijk min der interessante eerste klasse. Deze afdeling is door de uitbreiding van de hoofdklasse van acht naar twaalf ploegen sterk afgeroomd. Nereus leek de sterkste opponent. De Zaandammers onder leiding van Jan Evert Veer maakten de verwachtingen waar. Zij het zeer moeizaam wezen zij in de eerste wedstrijd ZPB met 10-9 terug. LZ'86 dat in de tweede wedstrijd tegen ZPB aantrad wist waar het aan toe was. De ploeg van Hans Parrel, zonder Mark Mommers (oogblessure) en Wim Helmsing (transferperikelen), moest winnen van ZPB en het liefst met twee doelpunten verschil. Vanaf de start was duidelijk dat LZ'86 van de Ba- rendrechters niets hoefden te vre zen. Tot 5-6 na twee perioden leek het nog een wedstrijd maar hierna demarreerde LZ'86 in de derde pe riode naar 5-9 en was de wedstrijd beslist. Coach Hans Parrel kon ge woon doorwisselen en zo kreeg ie dereen met het oog op de tweede wedstrijd voldoende rust. Wel werd keurig de vereiste marge van twee overeind gehouden. Einduit slag 10-12 in Leids voordeel. De wedstrijd tegen Nereus moest dus de beslissing brengen. Nereus, hevig trekkend aan LZ'86 goalie Wim Helmsing, had zich vooraf wel kansen gegeven. Veel schieten op de zwak geachte Leidse doelman Erik de Vos was de simpele tactiek van de Zaandammers. Ze deden zich zelf hiermee de das om. Want Erik de Vos, die de vier kruisjes al is gepasseerd, verdedigde zijn doel als in zijn beste jaren en dat bete kende dat het moeilijk scoren was. Bovendien lag er bij de Leidenaars eindelijk weer eens een ploeg in het water. "Hard werken voor el kaar", had Hans Parrel zijn man schappen ingefluisterd "dan is er niets aan de hand". Dit bleek het juiste medicijn voor de in de laatste fase van de competitie in de ver sukkeling geraakte ploeg. Dan ook komt boven drijven dat LZ'86 genoeg kwaliteit in huis heeft. Verdedigend met spelers als Jan de Graaf en Ruud Muusse, LZ'86 kan ze volgend jaar eigenlijk nog niet missen, maar Rob de Wit deed goede dingen. Aanvallend zijn Michel van der Zeeuw en broer Wilco een kwelling voor elke ver dediging. Ook Bob Brebde doet re gelmatig een duit in het zakje. Voor Nereus was dit alles duidelijk te hoog gegrepen. Een 3-0 achter stand bogen zij nog wel om naar 3-3 maar hiermee was hun kruit ver schoten. Zij bleven maar volhar den in veel schieten waardoor LZ'86 steeds gemakkelijk in balbe zit kwam. Van 3-3 werd het 6-3 en was de wedstrijd afgelopen. LZ'86 speelde de tijd goed uit. rustig de tijd nemend voor de aanvalsopzet en op het juiste moment scoren. Het zo ambitieuze Nereus bleef on machtig spartelend achter. Eind uitslag 9-5. DIRK KLOOS VOLLEYBAL - Jong Oranje is als derde geëindigd in een toernooi met vier Franse ploegen in Mont- pellier. Zaterdag verloor de Neder landse jeugdploeg de laatste wed strijd (0-3, 12-15, 3-15. 6-15) tegen Frankrijk A, dat eerste werd voor de Franse militairen, Jong Oranje en de Franse jeugdploeg. Matthieu Hermans gaat winneyid over de finishlijn in Madrid. (foto AP) MADRID (GPD) - Het enige wat ontbrak was sneeuw. Maar voor de rest kregen de 117 overgebleven renners van de ronde van Spanje in de laatste etappes alles te verdu ren: kou, tropische regenval en on weer. Uitgeblust kwamen de ren ners dan ook aan de meet, gisteren in Madrid. Met uitzondering van Matthieu Hermans, die zich op nieuw de sterkste toonde in de eindsprint en zich met een totaal van zes ritzeges in de Vuelta in een klap onder de sprintelite schaarde. Tot grote wanhoop overigens van de Spanjaarden, die Hermans hun sprintidool Alfonso Gutierrez keer op keer zagen aftroeven. „Het ging inderdaad erg goed", aldus Hermans, die geen rol van betekenis speelde in het algemeen klassement. „Vooral in de sprints voel ik me erg sterk. Ik heb zelfs nog een keer in een lange ontsnap ping gezeten, samen met mijn maat Nijboer. Ik dacht wel, dat de ronde geslaagd is. Vantevoren had ik on geveer gepland, dat ik zeven moge lijkheden had om te winnen. Ik heb er zes benut, dus dat is niet zo'n gek resultaat, dacht ik". Matthieu Hermans is in zijn nop jes dat hij dank zij zijn prestaties in de Vuelta in een klap internationa le bekendheid heeft gekregen. „Het is altijd leuk als je werk ge waardeerd wordt. Je moet veel af zien op de fiets en dan is het mooi dat men waardering voor je op brengt. Je krijgt er ook plezier in". In totaal behaalde Hermans dit jaar al zeventien etappezeges in di verse Spaanse wielerrondes, wat het nodige belooft voor de rest van het seizoen. „We hebben nu drie maanden gehad, dus er resten nog zes maanden. Ik heb dit seizoen twee rondes uitgekozen, waar ik goed wil rijden. Dat zijn de Ronde van Spanje en de Tour. De ronde van Spanje is gelukt en nu ga ik me helemaal concentreren op de Tour de France. Ik hoop in de Tour de France goed in vorm te zijn, want dat wordt mijn volgende doel. Ik hoop nog wat overwinningen te be halen. Maar in de maanden juni en juli wordt het altijd moeilijker, want dan is iedereen in topvorm". De komende Tour wordt de gro te krachtmeting van Hermans met de gevestigde sprintorde. Her mans: „Iedereen zit nu natuurlijk een beetje te wachten op de con frontatie in de Tour tussen Van Poppel, Bontempi, misschien ook wel Planckaert en mij. Maar ik heb al zeventien ritzeges binnen. Ik vind het altijd moeilijk om alles op een koers af te stemmen. Als dat dan mislukt, is heel je seizoen weg. En ik ben goed begonnen en tot nog toe het hele seizoen constant gebleven. Van Poppel en Bontem pi waren vorig jaar de snelste sprin ters in de Tour. Ik hoop, dat ik me dit jaar met hen kan meten". Dank zij zijn sprintzeges kan Matthieu Hermans zich verheugen in de belangstelling van veel grote wieleréquipes. „Ik heb het hier bij Caja Rural goed naar mijn zin. Ook al omdat men nu bezig is de ploeg steeds te versterken. We hebben nu vier of vijf Nederlanders in de ploeg. Maar er is inderdaad veel in teresse. Ik heb gehoord, dat er ook weer belangstelling is van Cafe de Colombia. In het verleden is er al tijd sprake geweest van contacten. Daar heeft iedereen van gemaakt dat er een contract zou bestaan, maar dat is niet juist. Die contacten bestaan nog steeds, ondanks alle tegenstrijdigheden, die er de afge lopen maanden zijn geweest. Als er een contract uitrolt, zou dat een goede zaak voor mij zijn, denk ik. Maar ik wacht gewoon af en laat het over aan mijn manager Albert Stofberg. Ik houd me voorlopig be zig met het fietsen". Eventuele ge gadigden dienen echter wel tegelij kertijd Erwin Nijboer vast te leg gen. „Dat blijft een van mijn voor waarden. en ik denk, dat dat voor een andere ploeg ook alleen maar interessant kan zijn". DEN HAAG Bollenstreker Mar co Vermey is er in geslaagd om de 25ste Internationale Avondzes- daagse om zijn naam te schrijven Alleen met de manier waarop was hij zelf niet zo tevreden. Liever had hij een rechtstreekduel uitgevoch ten met André Grootveld, die bij de start van de laatste etappe op het parcours aan de Haagse Uithof één punt voorsprong had. Maar het ge luk lachte hem ditmaal toe. Nadat hij zelf halverwege de koers de aan val had gekozen, kreeg hij Groot veld in zijn wiel. Toch ging Vermey met de leider in het wiel gewoon door. Ben van Duin uit Den Haag sloot nog aan en gedrieën streden zij om de dagprijzen. Om de zesdaagse te winnen moest Vermey Grootveld voorblij ven, maar die zekerheid had hij niet omdat hij eerder in de week al tweemaal een sprintnederlaag had opgelopen. Tot dit sprintduel zou het toch niet komen omdat Andre Grootveld in een bocht zijn Fiets onder zijn lichaam voelde weg schuiven. Ondanks dat de man in de rode leiderstrui snel een andere fiets kreeg, lieten Vermey en zijn medevluchter Van Duin zich niet meer achterhalen. Ben van Duin mocht de laatste rit winnen en Ver mey liep triomfantelijk de laatste meters met zijn Fiets boven zijn hoofd over de Finish. Een wat ge lukkige overwinning, al moet ge zegd worden dat Marco Vermey eerder in de week door pech ach terop geslagen werd en geen pun ten kon halen. de laatste dag een prima wedstrijd. Gert Jan Moraal bemoeide zich met succes met alle klassementen en Vener Tom de Jong kwam, met de Leidse student Paul van Stijn aan zijn wiel, als derde over de streep. Gert Jan Moraal werd der tiende, Peter Uittendaal zestiende en Ronald van der Tang achttien de. In het eindklassement nestel den Tom de Jong (5), Paul van Stijn (10), André Hogervorst (14) en Ro nald van der Tang (18) zich tussen de prijswinnaars. De Swift-i In de klassieke Omloop van de Kempen wist Frank van Veenen- daal uit Sassenheim zich na 220 km als vierde te klasseren. Van Veen- endaal maakte deel uit van een kopgroep van vijf renners, waaruit reden ook op Eric Venema (Heerhugowaard) voor Pierre Rasch (Uitgeest) de sprint won. Tijdens nationale wedstrijden op De Bult in Leiden waren de Swift/Casba renners succesvol. Zo wel bij de veteranen (Leidenaar Cor Kloosterman) als bij de lief hebbers (de van het marathon- schaatsen bekende Richard van Kempen) bleef de winst in eigen huis. Bij de liefhebbers werd Karei Teeuwen (De Zilk) vierde. In de Driedaagse van het Mo- lenheike, een internationale koers voor vrouwen, maakte de Rijns- burgse Jolanda Grimbergen haar debuut in de Treslongploeg van ploegleider Egbert van 't Oever. Na bijna twee jaar uit de competitie te zijn geweest presteerde zij in deze zware koers redelijk. In de door Monica de Waal gewonnen wed strijd eindigde Grimbergen als 23ste. In de Flevo Tour, met start en Finish in Kampen, werd Corine Ou wehand uit Katwijk keurig vijfde, Herriette Vooys (Rijnsburg) werd achtste. Een dag eerder behaalde Corine Ouwehand in Diessen een negende plaats. Bij de nieuwelin gen kwam Barry de Ruiter in de Flovo Tour als dertiende over de eindstreep. Mark Varkevisser werd 21ste. Andere "prestaties uit regio kwamen van Frans Paardekoper (2de in Rotterdam), Barry de Rui ter 8ste in Lekkerkerk en 4de in Hoogland, Mark Varkevisser 13de in Abbekerk en Cees Vernooy uit Leimuiden won in Breda de natio nale kampioenschappen voor brandweermannen. WIM VAN DUIVENBODE Sean Kelly geniet met de Spaanse ronde-mis van zijn overwinning in de Ronde van Spanje.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 19