Dekker heeft nog steeds zicht op titel Fiks terug in eerste klasse Kansen Unicum vrijwel verkeken Overwerk voor Pernix en De Algemene Accu TOP helemaal leeg PAGINA 18 MAANDAG 16 Leeuwenbergh wint met 5-3 LEIDEN - Unicum heeft het gis teren niet gered tegen Leeuwen bergh. Het Leidse tennisviertal kan het kampioenschap van de hoofd klasse na de 3-5 nederlaag bijna ze ker afschrijven. De hoop was ge richt op een 6-2 overwinning, maar dat bleek al vrij snel geen haalbare kaart. Vooral de vrouwen van Leeuwenbergh waren een te groot obstakel voor Evelien Hamers en Margot van Overloop. Evelien Hamers verzuimde te gen Karin Moos vooral op de be langrijke momenten het punt naar zich toe te trekken. „Ik heb negen game-points gehad en gewoon ne gen keer toch de game verloren", aldus Hamers. De nationale kam pioene in Leidse dienst slaagde er niet in om haar opponente meer dan drie games te ontfutselen en werd met 6-2 en 6-1 aan de kant ge zet. Margot van Overloop kreeg te gen Judith Warringa na een moei- Duitsers Ik weet niet of het mij als enige is opgevallen, maar sinds Boris en Steffie een aardig balletje slaan denken verdacht veel van onze oosterburen dat ze met een racket in de hand geboren zijn. Nog niet zo lang geleden vertoefde ik in een bungalowpark in de Flevo- polder. In een vlaag van ver standsverbijstering had in aan die vakantie een tennisarrange- ment gekoppeld, hetgeen inhield dat ik per dag vier uur tennisles kreeg. Ik had me opgegeven voor de groep gevorderden, maar trof daar vier Duitsers die er echt geen hout van kondenBij elke bal die ze tegen plafond, net, mu ren of medecursisten ramden wa ren ze zelf nog het meest ver baasd. Hoe dat nou toch mogelijk Maar laat ik niet zeuren, ik heb ook wel eens lekker getennist met een Duitser. Bij die gelegenheid leek tevens mijn internationale doorbraak als journalist nabij. Dat zat zo: Begin januari was ik (alweer) met vakantie. In Sauerland dit keer, waar door gebrek aan sneeuw de tennisbal lokte. Ik kwam er in contact met Wolfgang, een jurist uit de buurt van Bremen, en speelde drie ge noeglijke partijen met hem. Op de laatste dag wisselden we tele foonnummers en adressen uit voor het geval we een keer bij el kaar in de buurt zouden komen. Het initiatief daartoe kwam van mij. Niet alleen omdat ik Wolfgang een aardige vent vond, maar ook omdat zijn (afwezige) zoon Ingo sportjournalist was bij een grote krant in Bremen. En mocht die ooit een correspon dent zoeken in Holland of ie mand voor een bepaalde gelegen heid nodig hebben, dan is het goed als je naam bekend is. We waren thuis nog maar nau welijks uit de auto gestapt of Wolfgang belde al. Of we een goe de reis hadden gehad. Vervolgens moest hij even naar de deur en zei hij mij hallo te zeggen tegen zijn vriendin. Aangezien hij in Win terberg had opgeschept over een Zweedse zei ik: 'Ah die Schwed- in'. Maar het was die Schwedin niet. En opeens werd het heel stil aan de andere kant van de lijn. Toen kwam Wolfgang weer. Ik 't hem uitleggen. Zeggen dat ik met een rote Kopf am Telefon sass. Wolfgang praatte echter vrolijk verder en riep: 'Macht nichts, macht nichts Maar mooi dat ik maanden later nog steeds niks van Ingo heb ge hoord. CHRIS HARTMAN. Promotieplaats voor Ons Eiland LEIDEN - Na een jaar in de afde- ling Rijndelfand keert Ons Eiland volgend seizoen weer terug in de landelijke competitie. De Brahm- slaanbewoners wonnen zaterdag het beslissende duel tegen Dubbel Zes met 8-4 en legden zo beslag op de vierde promotieplaats. Alleen halverwege de tweede helft (rust 2-5) was de zege even in gevaar gekomen, toen de Hage naars terugkwamen tot 4-5. In valster Olga Soudan Jac van Week en Chris van Schie herstelden ech ter de marge. lijke eerste set meer vat op het spel van haar tegenstandster. De Lei- derdorpse zette Warringa goed on der druk door de ballen dieper te gen de achterlijn te slaan en dat re sulteerde in een 6-1 setwinst. Van Overloop kreeg in het begin van de derde spelreeks een aantal kansen direct weer de leiding te nemen. Toen dat echter niet lukte was het verzet gebroken en stoomde War ringa door naar de eindzege: 1-6, 6- 1, 1-6. De mannen van Unicum deden het beduidend beter. Jacco Eltingh nam tegen Roger Warmerhoven, die voor een niet onaanzienelijk geldbedrag door Leeuwenbergh is aangetrokken voor alleen de zes enkelspelen en die tot nu toe vijf maal verloren heeft, een snelle 2-0 voorsprong. Een mindere periode volgde echter en Warmerhoven wist de stand gelijk te trekken. El tingh was niet onder de indruk. In tegendeel zelfs, want in de drie vol gende games gunde hij zijn tegen stander geen enkel punt en pakte met 6-3 de eerste set. De speler van Leeuwenbergh nam het initiatief in het begin van de tweede spel reeks. Warmerhoven bouwde een 4-1 voorsprong op, maar moest toe zien hoe Eltingh sterk terugkwam en zelfs in de tie-break de partij in zijn voordeel wist te beslissen (6-3, 7-6). Eén keer opslagverlies beteken de voor Jan Siemerink tegen Glen- ny Schaap gelijk verlies van de eer ste set: 4-6. In de tweede spelreeks leek hetzelfde te gaan gebeuren. Siemerink verloor bij een 3-3 stand zijn eigen opslag en Schaap, die tot dat moment zijn servicegame nog geen enkele maal had ingeleverd, behield de voorsprong tot 4-5. De Unicummer koos echter het juiste ogenblik om door de opslag van zijn tegenstander heen te breken. Siemerink slaagde erin de stand in evenwicht te brengen en vervol gens ging het tot 6-6 gelijk op. In de tie-break nam de Rijnsburger een 5-1 voorsprong, maar Schaap haal- Degradatie dreigt voor Zoeterwoude en Voorhout LEIDEN Voor enkele teams in de tenniscompetitie kon gisteren reeds de kampioensvlag worden uitgehangen. In de overgangsklasse B haalde het tweede team van Dekker na een 6-2 overwinning op Falcones op overtuigende wijze de titel binnen. Ook in Hazerswoude konden, na de 5-3 zege van HTC op VEP, de kampioensbloemen in ontvangst worden genomen. Zoeter woude en Voorhout balanceren op het randje van degradatie en er moet voor deze teams eigen lijk een klein wonder gebeuren willen zij zich kunnen handhaven. Margot van Overloop van Unicum in opperste concentratie in haai strijd tegen Judith Warringa van Leeuwenbergh. Unicum verloor met 5-3 van Leeuwenbergh en lijkt daardoor kansloos voor het kampioenschap. de op tot 5-5. De zenuwen sloegen toe bij de speler van Leeuwen bergh, die eerst een dubbel fout sloeg en daarna na een schitteren de volley van Siemerink de set moest inleveren. In de derde spel reeks was de Unicummer bijzon der goed op dreef en hij trok de to taalwinst met 6-4 naar zich toe. Ook het gezamenlijke optreden van Van Overloop en Hamers le verde geen punt op. Het Leidse koppel ging tegen de routine van Moos en Warringa met 4-6, 6-6 ten onder. Jacco Eltingh en Jan Sieme rink waren in hun dubbelspel ver antwoordelijk voor het derde winstpunt. Ton Sïe en Glenny Schaap hadden geen antwoord op het goede spel van de beide jeugdi ge talenten: 6-4, 6-2. Helaas voor de Leidenaars won Leeuwenbergh de gemengddubbelspelen, beiden in drie sets. en heeft het na de 5-3 overwinning het kampioenschap binnen handbereik. „Als ik eerlijk ben moet ik zeggen dat Leeuwen bergh ook wel het beste team is. Vooral in de breedte zijn ze erg sterk, ze hebben de keus uit zes goede spelers die ze afhankelijk van de vorm van de dag kunnen op stellen en daar kunnen wij niet te genop", erkende coach Peter Klein na afloop. JETSKE GOUDSMIT Eerste klasse Het eerste team van Dekker ver keert na het, in vergelijking met de 6-2 zege van vorige keer, magere 4- 4 gelijkspel tegen concurrent Bos- heim toch nog steeds in een riante uitgangspositie voor het kam pioenschap. De voorsprong op Bosheim is door de 4-4 stand in ie der geval niet geslonken en met de wedstrijd tegen degradant Beek huizen op komst lijkt er weinig te kunnen misgaan. Stefan Faas en Birgitte Pardoel wonnen hun en kelspelen, maar Freek Tanis en He- leen van den Berg konden het niet bolwerken tegen hun Bussumse opponenten. In de dubbelspelen werden de rollen een keer omge draaid. Het mannendubbel, nor maliter een zeker winstpunt, moest aan Bosheim gelaten worden. Het vrouwendubbel van Van den Berg en Pardoel daarentegen was einde lijk een keer succesvol. Ook de bei de gemengddubbelspelen werden eerlijk verdeeld. Tanis en Pardoel namen het Warmondse aandeel voor hun rekening, en dat resul teerde in de 4-4 eindstand. Overgangsklasse A Hillcgom versloeg evenals drie weken geleden Holy met 5-3. Het was echter geen herhaling van het eerdere treffen, want de winstpun ten kwamen ditmaal uit een aantal andere partijen. Marcel Vink, vori ge keer nog zegevierend, moest nu in drie sets het hoofd buigen voor zijn tegenstander. Marco van Trigt en de zusjes Verdegaal wonnen wel LEIDEN - Een reprise van het duel Pernix - VEO zal vol gende week beslissend zijn voor degradatie. Pernix won de reguliere versie zaterdag met 10-7 en dwong zo deze be slissingswedstrijd af. Een ex traatje in de vorm van een halve competitie is er voor De Algemene, dat HSV met 8-14 klopte, omdat in 3K ook de concurrenten ALO en Olym- piaan wonnen. Tweedeklas ser Fiks kon zaterdag reeds de kampioensvlag hijsen door een 12-14 overwinning op Crescendo. „Vandaag staat de meest gecon centreerde Pernix-ploeg binnen de lijnen", verzekerde coach Rob van Dort voor de wedstrijd tegen VEO. Dat bleek ook wel in de be ginfase, waarin Pernix al direct VEO haar wil oplegde. Janneke Mulder, Hanneke Hortensius, Eri- ka Velders, Geerten Breedveld en Ineke van der Vegte zorgden in het eerste half uur voor een 5-0 voor sprong. En ging het dit jaar al zo vaak mis in het vervolg, ditmaal niet. Ook na die bliksemstart behield Pernix het initiatief, deels ook vanwege de pure onmacht van VEO. „VEO was niet zo goed als de ploegen waar van we eerder verloren hadden", besefte Van Dort. „VEO maakte aanvallend maar weinig klaar. Al leen kort na rust (ruststand 6-2) toen er direct werd tegengescoord. Pernix ging daar tweemaal over heen en dat was heel belangrijk". Maar toch, met nog een kwartier te spelen en een 9-4 voorsprong, sloop weer de angst binnen. Daan Vreeken miste een strafworp en in de daaropvolgende minuten scoor de VEO tweemaal. Op balbezit spe lend haalde Pernix echter onge schonden het einde, want vijf mi met John Beekman en Frank Peter dediging stuk geschoten: 3-10. de Haas speelde voor het geschors- I te duo Robin Sommeling Henny Piket. Titel HEELSUM - „Na die eerste overwinning op Pams was de competitie voor ons al beslist", analyseerde TOP-coach Jasper Engel na afloop van de met 10-3 verloren slotwedstrijd tegen DKOD. „In de laatste vijf wed strijden moest de spanning kunstmatig terug worden gebracht. Vier wed strijden lang is dat heel aardig gelukt, maar nu ging het helemaal mis". Moegestreden na een slopend seizoen in veld- en zaalhoofdklasse werd TOP in het slotstuk van het seizoen een gemakkelijk prooi voor het op wraak beluste DKOD. Revanche voor de smadelijke 9-8 nederlaag, waar door de ploeg van coach Ben Crum achterop raakte in de titelrace. Vanaf de eerste minuut werd TOP dan ook op alle fronten vastgezet en alleen een onzuiver schot voorkwam dat het verschil ver opliep. In aan vallend opzicht stelden de Sassenheimers nog meer teleur. Het directe spel was bijzonder doorzichtig en dus volstrekt gevaarloos, waardoor TOP doelpuntloos de eerste helft afsloot met een 4-0 stand. Al met het eerste schot scoorde Anne van der Zaag na de hervatting, maar tot een kentering kwam het niet. Wel zorgde in dit derde aanvalsvak, nadat Monique Wiegerink 7-2 had gescoord, Jeroen van der Klaauw voor 8-3 en ook 8-4 leek mogelijk. Het werd echter 9-3 en ook 10-3, kortom een teleurstellend slot van het seizoen. Hetzelfde gold ook voor arbiter Henk Rietel, die na een imposante carrière met interlands en zaalfinales, in de schaduw van de top afscheid nam. BRAM VAN GENT Na een afwezigheid van een jaar zal Fiks volgend seizoen weer in de eerste klasse acteren. Ondanks eni ge haperingen was de ploeg van coach Henny Piket in de tweede klasse F de meest constante ploeg. Een besliSsingsduel tegen de enige resterende concurent De Bermen bleef uit, omdat de eveneens pro moverende ploeg uit Capelle vori ge week onderuit ging tegen Velo- citas. Toch was ook Fiks' slotaccoord tegen het gedegradeerde Crescen do niet helemaal zuiver. Keihard knokte dè thuisploeg voor de pun ten, maar vooral voor de eer. Een voorsprong van twee punten (3-5 door twee goals van de zesmaal scorende topscorer Theo Vreeken) werd na rust (5-7) weggewerkt. Een kwartier voor het einde zorgde Crecendo topscorer John Huigsloot (3x) zelfs voor 12-11 en ook 13-11 hing in de lucht. Routi nier Agda Nonhebei hielp Fiks acht minuten voor tijd alsnog over het dode punt, waarna Vreeken het karwei met twee goals definitief klaarde: 12-14. Achter De Bermen legde Zui derkwartier beslag op de derde plaats, na een tweede competitie helft, waarin slechts tweemaal een gelijkspel werd toegestaan. Op het kunstgras van KVR was er alleen voor rust (3-3) sprake van onwen- hun enkelspelen. Twee unieke fei ten vonden plaats in Vlaardingen. Het mannendubbel van Vink en Van Trigt, deze competitie nog zonder setverlies, ging in drie sets verloren: 6-4,4-6,3-6. Rosemarie en Madeion Verdegaal boekten voor het eerst dit seizoen een overwin ning in het vrouwendubbel (3-6, 6- 4, 7-6). Madeion Verdegaal scoorde gisteren so wie so goed, want ook het gemengddubbel met Marco van Trigt leverde een zege op. Unicum 2 deed het tegen Vego beduidend beter dan de eerste keer. Toen kwam het Leidse viertal niet verder dan eén 4-4 gelijkspel, maar het spelen op eigen park sti muleerde Martijn Krans, Wijnand Nuyts, Janine Jünger en Marcel ine Spaan nu tot een overtuigende 8-0 winst. Over twee weken ontmoet het Leidse viertal de nummer laatst uit de poule en het kan bij winst met de hoogste eer gaan strij ken. Overgangsklasse B Het feestje voor Dekker 2 kon gisteren al snel losbarsten. Bij een 3-0 voorsprong op Falcones was de titel al binnen en werd de rest een formaliteit. Winst in alle enkelspe len, het mannendubbel en één ge- mengddubbelspel resulteerde in een 6-2 totaalzege. Het vrouwen dubbel van Astrid Bouw en Made- lijn Damen was voor het eerst dit seizoen niet succesvol: 6-3, 4-6, 2-6. Bouw zag daarmee haar streven al le partijen van de competitie te rook opgaan. r de twee- vertuigende Het twaalftal van Fiks dat door een 12-14 zege op Crescendo het kampioenschap behaalde in de tweede klasse F. Verscholen achter de bloemen, staand tweede van links naast verzorger Wim van Tuyl, trainer/coach Henny Pi ket. (foto Henk Bouwman» van der Velden scoorden ieder nigheid. Met de wind in de rug tweemaal voor Fides Pacta, dat werd vervolgens KVR's Eigen kracht „Ik ben blij dat we niet op de uit slag van BEP hoefden wachten, dat we het op eigen kracht hebben gehaald", bromde coach René Ver sloot van De Danaïden na afloop van het duel tegen Swift(A). Een duel waarin Swift zeker niet de mindere was, maar verzuimde vol doende kansen te benutten. „Als je vier, vijf doelpunten weg loopt gaat het een stuk gemakkelij ker. Een paar weken geleden was dat tegen AW riet andersom en als Swift nu gescoord had, was het net zo gelopen", relativeerde Versloot, die in het eerste kwartier na de rust (3-2) Frans Brand, Ellen Ephraïm, Marco Mud en Heiko Locher voor 7-2 zag zorgen. Het resterend half uur beperkte De Danaïden zich tot het consoli deren van de voorsprong: 9-5. 'Een jaar van vallen en opstaan', zoals Versloot het uitdrukte, had voor de debutant toch het gewenste resul taat, verlenging van het verblijf in de overgansgklasse, opgeleverd. Plichtmatig werkte Fides Pacta het duel af bij het reeds gedegra- deerte Deto. „Het enige mooie was het weer", grapte coach John Tims, die zijn ploeg in de laatste vijf mi nuten een 8-9 voorsprong uit han den zag geven. „Jammer, maar in andere wedstrijden houd je 8-9 wel vast door op balbezit te spelen". Deto kwam nu langszij om in de al lerlaatste minuut Fides zelfs te pas seren: 10-9. Henk van der Waals en Ronald Martin Verhorik toonde zich met drie goals het meest produktief. Vrijuit spelend besloot Velocitas het seizoen met een 6-7 zege op OS- CR. Invaller Harry van Deursen zorgde in de slotfase voor de win nende treffer, nadat Jan Scheffers tien minuten voor tijd een 6-5 ach terstand had weggewerkt. Nacompetitie Het seizoen krijgt voor De Alge mene nog een staartje in de vorm van een nacompetitie met ALO en Ölympiaan. De formatie van coach Hen Rusman speelde tegen het ge degradeerde HSV een nerveuze eerste helft (4-5), maar stelde na de hervatting snel orde op zaken. In valler Arnaud Lambooy (driemaal scorend), Ton Beij en topscorer Marcel van Duijvenbode (4x) zorg den voor 4-9 en na een korte inzin king (7-9) brachten Marcel van Duijvenbode, Alfred (3x) en op nieuw Arnaud Lambooy de eind stand op 8-14. Op de valreep deed KNS de laatste plaats over aan HSV door middenmoter ODO(D) een punt af te snoepen. Het werd 8-8 onder meer door drie goals van Linda Broers en twee van Edwin van Leeuwen en Peter Siebers. Fluks verloor met 10-6 van ,NIO, dat door deze zege nog een laatste kans heeft degradatie te ontlopen. Halverwege was de strijd reeds be slist: 7-2. Patricia Conroy en Paul Witteman scoorden ieder twee maal. was het geluk zeker niet aan de zij de van de Hillegommers. Ellen de Jong moest wegens een enkelbles sure haar strijd in het enkelspel sta ken en bleek ook te zwaar geha vend om aan de overige partijen deel te nemen. Dat betekende al di rect een 3-0 achterstand voor de be zoekers. Fred van Trigt redde de eer voor Hillegom door zijn enkel spel na drie spannende sèts te win nen (6-3, 5-7, 6-4). Tweede klasse „We hadden eigenlijk met 6-2 moeten winnen", wist Marcel de Bakker van Zoeterwoude na af loop van het duel tegen Leimonias (4-4). „We staan nu nog steeds vier punten achter op de nummer drie in de poule en dat halen we waar schijnlijk niet meer in". Vooral de vrouwen van Zoeterwoude kwa men tekort tegen hun Haagse te genstrevers. Marcel de Bakker en Erik van Oei wonnen zowel hun en kelspel als het mannendubbel. Van Oei was tevens medeverantwoor delijk voor het vierde punt door in het gemengddubbel met Karin van Veen aan de positieve kant van de score te blijven. Forescate bood kampioen Mer- lenhove dapper weerstand, maar kwam niet verder dan een 6-2 ne derlaag. Vooral in de enkelspelen stribbelde het Voorschotense vier tal heftig tegen. Het mocht echter niet baten, want viermaal viel de derde set in het voordeel van Mer- lenhove uit. De kracht van Fores cate lag in de gemengddubbelspe len. Martin Hoekstra en Liselotte van der Bijl wonnen met 6-4 en 6-3. Bub van der Zee en Natasja van worden, alle andere partijen lever den een eenvoudige overwinning voor de Leiderdorpers op. Bij het tweede team van De Munnik draaide het iets minder soepel (4-4). In .Doetinchem was vooral Henk Jansen met drie zeges goed op dreef. Christel Verwoert was in haar enkelspel verantwoor delijk voor het vierde winstpunt. OLTC deelde tegen Leimonias eveneens de punten: 4-4. Voor de Oegstgeester formatie betekende dit echter een duidelijke verbete ring ten opzichte van de vorige keer toen zij met 6-2 ten onder ging. Nancy Thoole zette haar team met drie overwinningen op het goede spoor. Jasper van Marwijk tekende door winst in het enkelspel (6-2, 6- 1) voor het vierde punt. De wedstrijd tussen Casino en Thor RW eindigde ook onbeslist: 4- 4. René van der Wilk bleef zijn te genstander duidelijk de baas en hoefde slechts één game af te staan (6-0,6-1). Karin Kroese volgde in de eerste set het voorbeeld van haar teamgenoot, maar moest in de tweede spelreeks twee games meer inleveren: 6-0, 6-3. Zowel in het mannen- als het vrouwendubbel bleven de Noordwijkse koppels na drie sets aan de positieve kant van de score.- De 4-2 voorsprong was uiteindelijk niet voldoende voor de eindoverwinning, want de beide gemengddubbelspelen werden verloren. „Het was niet echt gezellig, maar over de uitslag zijn we tevreden", zo typeerde Waldo Jansen van De Leidse Hout het uitstapje naar Noorderlicht. Met het eerste ge deelte van de uitspraak doelde Jan sen op een incident dat ontstond nadat een Noorderlicht-speler in de ogen van de Leidenaars bewust een bal met behoorlijke kracht op Antionette Kroon had gemikt. Te vens maakte het Amsterdamse pu bliek zijn aanwezigheid door het maken van een aantal onsportieve opmerkingen duidelijk kenbaar. De 5-3 winst stemde De Leidse Hout uiteindelijk toch tevreden, want daarmee is handhaving bijna zeker. De Merenwijk versloeg Duno met dezelfde cijfers: 5-3. Freek van der Capellen en Irma van Seeters wonnen hun enkelspelen, maar Herman van der Capellen en Pas cal Jongmans ondervonden in hun individuele optreden minder voor spoed. In de dubbelspelen sloegen de Leidenaars toe. Het mannen- en vrouwendubbel en het gemengd- dubbelspel van Herman van der Capellen en Pascal Jongmans le verden punten op voor De Meren wijk. Lisse hield Shaile van de zege af, maar door het 4-4 gelijkspel zijn de Lissenaren nog niet uit de degrada- tiezorgen. Vooral de vrouwen droe gen een belangrijk steentje bij. Elly Reeuwijk en Marja Kuipers zorg den voor twee punten na de enkel spelen. Onno Wempe en Peter Grimbergen bleven, ondanks ver lies in de singles, toch niet hele maal achter bij hun vrouwelijke teamgenoten en wonnen het man nendubbel. Grimbergen wist met Marja Kuipers aan zijn zijde ook het gemengddubbel met goed re- sutaat af te-sluiten. Voor het tweede team van Hille gom dreigt eveneens nog afvloei ing uit de overgangsklasse B. Te gen Maarss Broeck, 7-1 nederlaag, De gemengddubbels moesten de beslissing brengen in de wedstrijd tussen Roomburg en Kontakt. Ze ges van Joost van Leeuwen en Aad van Vreeswijk in de enkelspelen en het dubbelspel van Van Leeuwen en Van Marwijk brachten met nog twee partijén te gaan een 3-3 stand op het bord. Monique Reinierse en Ilonka van Riet bleken aan de zijde van respectievelijk Joost van Leeu wen en Rob van Marwijk ook tot winst in staat. Derde klasse Voor Zee en Duin zit de span ning er nog volop in. De Katwijkers behouden door de 4-4 score tegen concurrent Hillegom een voordeli ge marge van één punt. Vorige keer won Zee en Duin nog met 5-3 van Hillegom, maar Leon Damen en Wil Spierenburg moesten, in tegen stelling tot het eerdere treffen, dit maal na een lange partij de winst aan de tegenstanders laten: 4-6,7-5, 6-7. HTC heeft gisteren reeds aan al le spanning een.. eind gemaakt. Door de 5-3 zege óp VEP weet de Hazerswoudse formatie zich nu al verzekerd van een plaats in de pro- motiestrijd. Sassenheim verloor met 5-3 van Heemstede. Leontien van Laarho ven won haar enkelspel en was eveneens succesvol in het ge- mengdddubbel met Jelle Renze- ma. Het andere punt kwam op naam van Jan-Hein en Nicole Ba der. KLTV heeft na de 7-1 overwin ning op Oud Wassenaar het kam pioenschap voor het oprapen. Per ry Pauw wa'é in zijn enkelspel na drie sets de enige die de winst aan zijn tegenstander moest laten. Voorhout ging met dezelfde cij fers ten onder tegen Gravellers: 1- 7. Jan Baan en Dorien Drejer be zorgden in hun gemengddubbel Voorhout het enige puntje. Plaatsingslijst LEIDEN - Deze week worden op het park van de Hillegomse tennisvereniging HTC de jeugd- districtskampioenschappen ge speeld. Er wordt zowel bij de jon gens als bij de meisjes gestreden in vijf verschillende leeftijdsca tegorieën. Grote afwezigen in de groep tot en met zestien jaar zijn bij de jongens Kees-Jan Schui- lenburg, die de voorkeur geeft aan een circuit in Utrecht, en bij de meisjes Heieen van den Berg, die aan een A2-toernooi deel neemt. Op zondag 21 mei worden de finales verspeeld. Plaatsingslijst: Meisjes t/m 10 jaar: 1: Julia Knott, 2: Marith Bierman; t/m 11 jaar: 1: Julia Knott, 2: Ingrid Pietersen; t/m 12 jaar: 1: Ingrid Kruit, 2: Marieke Bethlehem; t/m 14 jaar: 1: Mir jam Siemerink, 2: Natalie van der Voort; t/m 16 jaar: 1: Bionda Zonderop, 2: Marquerite Pati- wael Jongens t/m 10 jaar: 1: Mar tijn van der Berg, 2: Martin Ver kerk; t/m 11 jaar: 1: Harold van Schie, 2: Martijn van der Berg; t/m 12 jaar: 1: Jochem van Doorn, 2: Roeland Kuyper; t/m 14 jaar: 1: Jeroen Vink, 2: Benny de Bruin; t/m 16 jaar: 1: Onno Guinau, 2: Patrick Kieboom

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 18