Angel dodelijk voor Quick Boys Rijnsburgse Boys zet zichzelf buitenspel RKAVIC Nederlaag Noordwijk RCL sluit af met verlies Brand in stadion AZ IJsselmeervogels neemt optie op titel na 5-2 zege ARC laat winst aan Forse winst van Katwijk MAANDAG 16 MEI 1988 SPORT PAGINA 17 RIJNSBURG - De teleurstelling was groot aan Rijnsburgse zijde na het gelijke spel (1-1) tussen Rijnsburgse Boys en Broekster Boys. "Ondanks alles nog een prettig weekend", mompelde bij voor beeld de speaker na afloop in de microfoon. "IJsselmeervogels heeft nu een unieke kans de titel te pakken", constateerde ook trainer Kurver, "en ik denk dat het daarvan gebruik zal maken". Als Rijnsburgse Boys ooit een wedstrijd uit handen heeft gege ven, dan was dat zaterdag wel het geval. In de eerste 25 minuten lie pen de manschappen van Kurver hun Friese tegenstanders aan alle kanten voorbij, wat een reeks van kansen opleverde. Alleen Hans MARKEN - In een duel waar niets meer - op het spel stond werd Noordwijk, dat na de vorige week geleden 3-4 nederlaag tegen Quick Boys, als mogelijke titelpredetent werd afgeserveerd, door Marken afgelopen zaterdag met 3-1 onder gedompeld. Hoewel Noordwijk zich gedu rende wedstrijd een (optisch) veld- overwicht creeërde was het Mar ken dat in de counter voor gevaar zorgde. Vooral het balverlies van bezoekers was te wijten'aan slor digheidjes bij het afspelen van de bal waar de thuisclub optimaal van profiteerde. Marken nam al snel een voor sprong toen Wim Tol in de zevende minuut de sprintende Edward Teerhuis bereikte die de bal voor de eerste maal achter doelman. Dick Dortmundt deponeerde (1-0). Die eerste domper werd door Noordwijk toen nog goed verwerkt want elf minuten later vond Jos Smits het hoofd van Cees Smit. De Noordwijker nivelleerde de stand' daarop keurig met een goedgerich- te kopstoot (1-1). De nederlaag van de ploeg van John Eelman werd ingeluid door een Noord wijker. Kees Marbus hield met een sliding fraai de bal binnen de lijnen om het speeltuig even later verkeerd af te spelen. Marken profiteerde daar direct van. Thijs Schipper knalde op het doel van Dortmundt en doordat de bal via een verdediger van richting werd veranderd was de Noordwijk- se goalie voor de tweede maal kansloos (2-1). Zo vlak voor rust een lekkere stand voor de thuisclub die ook na de rust het spel door de gasten liet maken. Noordwijk werd het bal- kontakt gelaten maar zodra er bal verlies ontstond was het ook direct gevaarlijk. Marken counterde naar hartelust maar Dortmundt kon nog lang zijn doel voor doorboring vrij waren. Het Noordwijkse gevaar moest vooral vanuit de tweede lijn komen waar Rob Vermeer en Geert-jan Bakker zonder succes het doel van de opponent onder vuur namen. Het doek voor de Eel- man-brigade viel rond de 78ste mi nuut. Marken-aanvoerder Henk Zeeman soleerde door de Noord wijkse defensie en ook Dortmundt had op zijn inzet toen geen verweer (3-1). BASKETBAL - Ruud Harrewijn heeft met onmiddellijke ingang zijn functie als coach van Den Hel der neergelegd. Begin mei maakte het bestuur van de eredivisie-bas- ketbakvereniging al bekend niet verder te willen met de parttime bondscoach. In' eerste instantie overwoog Harrewijn tegen het be sluit in beroep te gaan. Na een ge sprek met het bestuur besloot hij de beslissing te accepteren. SCHAKEN - De tweekamp om de wereldtitel schaken voor dames tussen de 27-jarige titelverdedig ster Maja Sjiboerdanidze en de één jaar jongere uitdaagster Nana Jose- lijani (beiden uit de Sovjetunie) start op 5 september in Georgië. De tweekamp gaat over zestien partij- VLAARDINGEN - RCL heeft de competitie afgesloten met een 2-1 nederlaag tëgen Zwaluwen Vlaardingen. De Vlaardingers, die vorig jaar het kampioen schap in de derde klasse behaal de, moesten winnen om bij een eventuele misstap van koploper Oranje Wit de titel binnen te ha len. Oranje Wit maakte evenwel geen fout. De Vlaardingers kwamen voor rust op voorsprong door een ac tie van Ernest Kegel, die doel man Bert Siera op het verkeerde been zette. In de tweede helft liep Zwaluwen VL. uit naar 2-0, een stand die gezien het spel- beeld zeker verdiend was. Aad van der Vlist leidde met een mooie actie aan de zijkant van het veld het doelpunt in. De afge geven voorzet van Van der Vlist bracht Siera opnieuw aan het twijfelen, waarna René Dirks de 2-0 binnen schoot. Met nog tien minuten te gaan was hiermee dfe zege veilig ge steld. RCL redde twee minuten voor het eindsignaal dé eer en nam met het doelpunt van Bert van Klaveren afscheid van de tweede klasse. Zwaan slaagde er echter in zo'n mogelijkheid te benutten. Mede door het falen in de afwerking van de Rijnsburgers kreeg Broekster Boys naarmate de wedstrijd vor derde steeds meer moed, hetgeen halverwege de tweede helft uitein delijk zou resulteren in de gelijk maker van Jan-Hendrik Boersma. Vergeleken met donderdag startte de thuisclub tegen Broekster Boys zonder Dick Heemskerk (ge schorst) en Jan Hogen woning (ge passeerd). Hun plaatsen werden in genomen door Martin de Louw en Fred Bodaan. Met name De Louw toonde zich in eerste instantie een aanwinst. Hij liep zijn directe te genstander Henk-Jaap Bakker aan alle kanten voorbij, maar was al leen in de voortzetting weinig ge lukkig. Nadat Zwaan en De Louw dicht bij de openingstreffer waren geweest, leidde een pass van Wim Driebergen na tien minuten tot het eerste doelpunt. Zwaan kwam even los van zijn bewaker Koop Schaafsma en knalde de bal achter doelman André Koopman in de touwen. val en steeds dreigender werden de aanvalen van Broekster Boys. Om dat Dick Zijlstra evenwel tot twee keer toe niet alert genoeg reageer de, haalde Rijnsburgse Boys het eind van de eerste helft zonder een f Hans Zwaan reikt hoger dan zijn tegenstander i Dat zou in de tweede periode i ders worden. Hoewel de Rijnsbur gers door de plaagstootjes van Broekster Boys gewaarschuwd waren, bleven zij zonder veel over tuiging aanmodderen. De als rech ter vleugelverdediger geposteerde Bodaan maakte duidelijk daar geenszins thuis te horen en de voor Van Dijk in de ploeg gekomen Mar- De beste kansen waren trouwens tin Toet was rechts op het midden- na de pauze voor de Friezen. Zo veld eveneens geen succes. Laatst- kwam Pieter Elzinga tot twee keer genoemde was het ook die door toe oog in oog te staan met Blanke- veel te slap ingrijpen Jouke Fabér spoor en verscheen ook de opgeko- de gelegenheid gaf van links een men verdediger Jouke Dontuma voorzet af te leveren, waaruit vrij voor de Rijnsburgse sluitpost. Boersma doelman Jan Blanke- Die kon evenzovele malen opge spoor koppend passeerde. lucht ademhalen omdat zijn oppo- i Broekster Boys. Rechts kijkt Huug Aandewiel toe. (foto Pieters) Afwerking Opnieuw Zwaan ALKMAAR (ANP) - Een uitslaan de brand heeft in de afgelopen nacht het supportershome bij de Dijk hoofdtribune in het Alkmaarse kregen na goed werk van respectie- voetbalstadion velijk De Louw en Driebergen uit gelezen mogelijkheden, maar faal den in de afwerking. Marco van der Plas, dit keer links op het midden- verwoest. De Alkmaarse brand weer kon ook van de inventaris niets redden. Het grote, overwegend houten le jaren aan plannen om een nieuw, nog groter onderkomen voor de vaste aanhang van de club te laten bouwen. Die nieuwbouw werd AZ volledig echter opgehouden door de zorge lijke financiële situatie waarin AZ jarenlang verkeerde. veld, verscheen ook nog een keer gebouw gold als clubhuis scoringspositie zonder dat hij vaste fans van de voetbalclub. Het daar gebruik washetopeens burgse overwicht. Steeds vaker trapten de voorwaartsen maakte. Toen gebouw stond naast de hoofdtribu- met het Rijns- ne, welke door de brand niet werd beschadigd. Het bestuur van de on langs uit de eredivisie gedegra- De technische récherche van de Alkmaarse gemeentepolitie stelt ëen onderzoek in naar de oorzaak van de brand. Omdat het gebouw midden in de nacht in korte tijd ge heel in lichterlaaie stond wordt re kening gehouden met brandstich ting. De schade is nog onbekend. nenten de kansen verprutsten. Rijnsburgse Boys, met inmiddels Ron Carli (nog steeds licht gebles seerd) in de ploeg voor de zonder zelfvertrouwen acterende Van der Plas, kwam pas in de slotfase weer in beeld door drie kopballen van Zwaan, waarvan de eerste de lat toucheerde. De ploeg trachtte toen met de moed der wanhoop nog iets aan de score te veranderen. Carli werd naast Zwaan en De Louw de derde spits en de dit keer onopvallende Huug Aandewiel opereerde perma nent voor zijn verdediging. Resul taat bleef ondanks de inspannin gen achterwege, waardoor het kampioenschap IJsselmeervogels in de schoot lijkt te vallen. Kurver: "Je kunt er inderdaad van uitgaan dat we met dit gelijke spel onze kampioenskansen vergooid heb ben. En vraag me niet naar een ver klaring, want die heb ik niet. We spelen 25 minuten lang als een ploeg die terecht bovenaan staat. Maar daarna is het voetbal niet Finale van de Zilveren Molen LEIDEN Morgenavond om 20.00 uur vindt bij LFC de fina le plaats van het 37ste toernooi om de Zilveren Molen. Tegen standers in de eindstrijd zijn Quick Boys en Roodenburg. Het duel wordt gespeeld op de Boshuizerkade. Hoewel Roodenburg nog volop is gewikkeld in de strijd om het kampioenschap komt de tweedeklasser met zijn com plete eerste team naar LFC. Datzelfde geldt voor Quick Boys dat de zaterdagtitel a: zijn neus voorbij zag gaan i derhalve wel 'in' is voor ei troostprijs. Voorafgaande a; de finale spelen zogenaamde Leidse prominenten een derling duel. Dat begint 18.45 uur. buitenspel- deerde voetbalclub werkte al enke- KATWIJK - Er zijn in zijn carrière als voetballer al heel wat woord- en zinspe lingen op zijn naam ge maakt, en wat wil je ook als je Angel van 'achteren' heet en het scoren van doelpun ten je handelsmerk is. Za terdag deed hij naam en faam in elk geval weer eens alle eer aan door in de zwaarbeladen topper tussen Quick Boys en IJsselmeer vogels een absolute uitblin- kersrol voor zich op te eisen. Met vier doelpunten stak hij figuurlijk boven iedereen uit en als IJsselmeervogels zaterdag thuis tegen Oranje Nassau kampioen van de eerste klasse A wordt mag dat voor een goed deel op zijn naam worden geschre ven. Dat de Vogels, nu een vol punt 'los', zaterdag kampioen worden staat inmiddels als een paal boven het water van de Zuiderzee. Na het pak slaag (2-5) dat Angel en de zijnen voor een bomvol (3000 man) en ver baasd toekijkend Nieuw Zuid aan Quick Boys uitdeelde èn het onver wachte gelijke spel van de derde ti- telgegadigde Rijnsburgse Boys kan het haast niet mis of de beker belandt opnieuw in de prijzenkast van de toch al zo gelouterde ama teurclub uit Spakenburg. Chris Angel zelf was overigens de eerste die na zijn bijna perfect uitgevoer de one-man-show nog wel even met beide benen op de grond wilde blijven staan. "Ho, ho", sprak de frêle spits, "we moeten nog een wedstrijd en het gaat natuurlijk niet altijd even lekker als van daag". Geweldig Hij memoreerde daarbij aan voorbije wedstrijden waarin zijn ploeg het, net als Quick Boys trou wens, maar al te moeilijk had om de favorietenrol ook waar te ma ken. "Maar de laatste weken ging het weer beter en vandaag kwam het er helemaal uit. Al die mensen, dat veld hier, het was allemaal ge weldig. Nee, die jongen waar ik te gen speelde kende ik niet. Volgens mij zat hun vaste man (de gebles seerde Teun van der Plas red.) in zijn burgerpakkie op de bank. Maakt voor mij trouwens niet uit, hoor. Als ik zo'n dag heb, ben ik door niemand af te stoppen". Hans van der Zee, de trainer van Quick Boys, was vervolgens de eer ste die zijn gelegenheids-back Jaap van Duyn - die meer fungeerde als speelbal van Angel dan als diens bewaker - in bescherming nam. "Bij ons", zo sprak de toch wel ont goochelde, maar nog niet van zijn realiteitszin beroofde Amsterdam mer, "was de pijp volledig leeg. Drie zware wedstrijden in één week was toch teveel van het goe de. Op pure kracht kwamen we voorbij Noordwijk en ACV en daarvoor moesten we heel diep Erik Angel, broer van uitblinker Chris, zet Dennis-Jan Mieras op het verkeerde been. Rechts lJsselmeervogers-verdediger Rut van de Groep. gaan. Het programma van IJssel meervogels was beduidend ge makkelijker. De gevolgen daarvan heb je vanmiddag kunnen zien. Jaap van Duyn heeft een goed sei zoen achter de rug en alle blessures en perikelen in aanmerking geno men geldt dat trouwens voor de he le ploeg. Nee, ik neem absoluut nie mand wat kwalijk". Ineenstorting .Dus ook niet Cees Ruis, de man die binnen een tijdsbestek van twintig minuten tweemaal nadruk- zicht. Het gold niet voor Floor van Duyn en Johan Jonker, de karak terjongetjes pur sang in de blauw zwarte gelederen. Met iets meer ge luk (schot net over, kopbal op de benen van doelman Den Harder) hadden zij Quick Boys mogelijker wijs over het dode punt heen ge holpen. Toen hun acties evenwel geen direct rendement opleverden zakte bij de' meeste Katwijkers de moed tot diep in de schoenen. Opnieuw dus ook bij Ruis (door Vogels-trainer Ton 'bla-bla' Pronk naderhand betiteld als kelijk in de fout ging en daarmee zwakke schakel op wie vantevoren de weg voor Chris Angel plaveide, die uiteindelijk leidde tot de volle- i dige ineenstorting van het Kat- wijkse bolwerk. Het duel op het zonovergoten Nieuw Zuid was nog geen twee minuten oud of de onge lukkige Leiderdorper haalde het standbeen weg van Ruud van der alleen Geest. Vanaf de stip kon Angel zich rechts prompt even lekker inschieten: 0-1. In zo'n duel, waarbij bij wijze van spreken een kampioenschap te verdelen is, is dat natuurlijk een te genvaller van de eerste orde. Niet alleen valt een taktisch plan com pleet in duigen, maar bovendien heeft zoiets een verlammende uit werking in fysiek en mentaal op- dus zijn gehele aanvalsopzet afgestemd..) die na twintig minu ten wederom blunderde. Ditmaal bij het uitverdedigen. Zomaar schoof hij de bal in de voeten van routinier Henk de Graaf die prompt met een cross-pass Angel Theo Guyt zette. Met hij aan, met links schoof hij 0-2 in de touwen. Kluts Daarmee, zo bleek alras, was de wedstrijd beslist. Quick Boys was volledig de kluts kwijt, dekte met name op het middenveld voor geen meter meer en bood zodoende het inmiddels warmgedraaide IJssel meervogels alle gelegenheid om zich eens helemaal uit te leven. Het beeld dat zich vervolgens ontrolde was alsof er een eredivisieclub aan het sollen was met een afdelings team,. zo scheef kwamen de ver houdingen te liggen. De regisseur van dit alles: Chris Angel. De man die het karwei afmaakte: Chris An- - Twintig minuten na rust werd Quick Boys eindelijk verlost van zijn grote kwelgeest, die, als sui kerpatiënt snel moe, voldaan en onder groot applaus van ook het Katwijkse publiek - dat op dat mo ment wist waar het aan toe was en zich een sportief verliezer toonde - het veld kon verlaten. Uiteraard niet eerder nadat hij uit vloeiend lopende uitvallen eerst 0-3 en 0-4 op het scorebord had gebracht en waarmee hij zijn ploeg, die uiter aard ook als collectief bewonde ring afdwong, definitief in veilige haven had geloodst. Met enige spijt moest hij daarna vanaf de bank constateren dat stand-in Erik Klap zijn goede werk geen vervolg kon geven. Zelf zou hij uit de zeker drie opgelegde kansen die Klap ver prutste ongetwijfeld een 'record- score' hebben gepeurd. (foto Pieters) Mede daardoor, en ook vanwege het goede werk van Quick Boys-in valler Theo van Rijn, bleef de thuis club uiteindelijk een totale afgang bespaard. De kalende pinch-hitter, die eerder op de dag het derde team met het beslissende doelpunt aan het kampioenschap hielp, trof in de slotfase tweemaal de roos, in beide gevallen uit voorbereidend werk van Leen van der Plas die toen eindelijk pas een beetje de ruimte kreeg van Angels' broer Erik. Tussendoor had rechterspits Henk de Jong, die zich ontpopte als de persoonlijke,plaaggeest van Hans van der Plas, doelman Theo Guyt nog verrast met een punter. Het maakte op dat moment alle maal niet meer uit. Dé Angel had zijn werk allang gedaan, het gif bleek dodelijk en Quick Boys moet zijn kampioensaspiraties opnieuw een jaartje in de kast zetten. "Alles, maar dan ook alles heeft tegen ge zeten dit jaar", sloot Hans van der Zee af. "Al met al kan ik daarom niet eens ontevreden zijn met die derde plaats. We hebben tot het laatste toe meegedaan. En als IJs selmeervogels volgende week wint of gelijk speelt pakken we nog de derde periodetitel. Hebben we toch nog wat". AD VAN KAAM 'Ondanks alles nog een prettig weekeinde' ALPHEN AAN DEN RIJN - In een bijzonder matige vertoning is ARC zaterdag in de laatste thuis wedstrijd van het seizoen tegen een 0-1 nederlaag opgelopen. Het in degradatiegevaar verkerende RKAVIC was net iets minder slecht dan de Racing en behaalde zodoende twee uiterst waardevolle punten, temeer daar 'concurrent' DSVP gelijkspeelde bij Rozen burg. ARC startte op het matig bezette veld zonder Emiel Borst in de ba siself. Borst liep donderdag in het duel met Broekster Boys breuken aan knie en enkel op en werd ver vangen door de van stal gehaalde Cor Prook. De eerste kansen in de wedstrijd waren voor de bezoe kers. Spits Thieu Heuijeijans kreeg in de vijfde en de elfde minuut na voorbereidend werk van de sterk spelende Vigo Waas twee scorings kansen, maar zijn inzetten verdwe nen net naast de paal. Het in een te traag tempo spelen de ARC - dat naast Borst ook nog eens back René Lammers door een knieblessure moest missen - kreeg pas na twintig minuten de eerste kans. Wilco van Leeuwen stuurde vanuit het centrum Niek Oosterlee weg die oog in oog met doelman Remco de Jong de bal van zijn voet liet springen. Balverlies van de opkomende Gerrit Lammers vormde de inlei ding voor de Amstelveense treffer. Doordat stand-in linksback Cees Bonefaas was blijven hangen mocht Heuijeijans op rand van buitenspel doorgaan van de goed leidende scheidsrechter Bogeart. De invaller keerde in eerste instan tie wel een treffer, maar Heuijer- jans hield balbezit en legde be heerst terug op de inkomende Jan Albert Veldhuizen. Terwijl de Al- phense verdediging erbn stond en er naar keek mocht Veldhuizen de hoek uitkiezen. Vanaf de rand van het strafschopgebied opende hij de score: 0-1. Toen Lammers geblesseerd ver vangen werd door Dick Ernst leek ARC even op te leven. RKAVIC had echter geen enkele moeite met de toenemende druk en gaf de thuisclub weinig kansen. Vlak na de openeningstreffer verdween een als voorzet bedoelde trap van Johan Boer via de bovenkant van de lat ternauwernood achter het domein van De Jong. Boer - samen met Prook als enige ARC-ers goed voor een voldoende - kreeg daarna nog wat kansjes, maar tot een tref fer kwam het niet. In de 57ste minuut leek een aan val uit het boekje dan toch goed voor de gelijkmaker. Via Prook kopte Van Leeuwen de bal goed door naar de wegsprintende Niek Oosterlee maar diens teruggelegde voorzet werd door niemand aange raakt, eenvoudigweg omdat er nie mand reageerde. Alhoewel ARC dus weldegelijk de bezoekers on der druk zetten, viel er weinig te ge nieten voor de ARC-aanhang. RKAVIC kreeg zelfs nog de kans om de score verder uit te breiden maar, doortastend optreden van Prook voorkwam een grotere ne derlaag. ARC is hard aan vakantie toe. Toch zal de ploeg van Jan Kroese nog een aantal malen de wei in moeten. Volgende week wacht het treffen met Noordwijk voor de competitie, maar morgenavond treedt ARC in de strijd om de LD- 'cup aan tegen Rijnsburgse Boys. EWOUD VAN WINSEN KATWIJK - Zoals het een kam pioen betaamt, won Katwijk ook de laatste ontmoeting van het voetbalseizoen tegen 's Graven- zande met ruime cijfers: 5-0. Lei den verloor op eigen terrein met 1-4 tegen Die Haghe. Katwijk - 's Gravenzande 5-0 Voor beide ploegen stond er niets meer op het spel. Katwijk voldeed voor eigen publiek aan zijn sportieve plicht en maakte er een lekker voetbalmiddagje van. Cor Haasnoot en Piet van Duyn slaagden er voor rust in om het net te vinden. In de tweede helft zorgde verdediger Kees Guyt voor de derde treffer. %Kees Kraayenoord nam doelpunt nummer vier en vijf voor zijn re kening. Leiden - Die Haghe 1-4 Op sportpark 'De Morsch' kon het publiek degradatiekadidaat Die Haghe aan het werk zien. Voor Die Haghe bestond er nog een theoretische kans om het derdeklasserschap veilig te stel len. Winst was in dat kader ver plicht en de concurrenten, JAC en HBSS, zouden een steek moe ten laten vallen. Persoonlijke fouten werden de Morsploeg na rust (0-0) fataal. Na eerst in de persoon van Fred Kanbier een 0-1 achterstand te hebben weggewerkt, liep de Haagse opponent uiteindelijk tot 1-4 uit. Het mocht echter niet ba ten voor Die Haghe, dat na afloop vernam dat HBSS gewonnen had en JAC één punt had bin nengehaald. De Hagenaars ein digden met een puntentotaal van 17, één punt achter een viertal ploegen.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 17