SJZ: titel zonder Rob Retèl Hockeykampioenen laten laatste wedstrijden lopen Voorschoten schiet Floreant te hulp GWS sluit in stijl af: 10-2 Overwinning helpt Kickers niet meer PAGINA 16 SPORT MAANDAG 16 MEI 1988 Wouter Eikenhout keert terug bij LMHC LEIDEN - In de tweede klasse van de Leidse zaterdagafdeling zijn nog enkele wedstrijden verspeeld. Kampioen GWS trakteerde de gro te concurrent in de competitie, ZLC. op een stevig pak slaag (10-2) en Abbenes pakte ten koste van Meerburg (4-1) de derde plaats op de ranglijst. Eerder deze week werd SJZ-HVZ gespeeld. SJZ won het Zoeterwoudse onderonsje met 6-5. Na driemaal met 1-1 gelijk te hebben gespeeld stelde GWS zater dag orde op zaken. Wel moet wor den'vermeld dat ZLC met een fiks aantal invallers aantrad. Boven dien werd Huub Koppens van het veld gestuurd. Zijn ploeggenoot Wim van Gessel werd geboekt. GWS'er Jaap de Best nam het leeu wendeel van de treffers (4) voor zijn rekening. Hij werd gevolgd door Gijs van der Meij (2x), Henny van Ierlant (2x), Percy Looman en Piet Knetsch. Voor ZLC waren Sjaak Nefkens en Koos Oeverne trefze ker. Abbenes wilde koste wat kost de derde plaats op de ranglijst pakken en toonde meer inzet dan Meer burg. De achterliggende reden was dat Abbenes er niet zeker van was hoeveel clubs uit de tweede klasse volgend seizoen in de eerste klasse mogen acteren. Zoals bekend zijn dat de eerste vier. Eric Carré open de de score nog wel voor de Zoeter- woudenaren, maar daarmee was de koek op. Peter Tamerus, Harm Kattenberg, Eric Kattenberg en Ronald Honcoop waren de doel puntenmakers aan de kant van Ab benes. Bernardus - VNL 3-4 Alleen als de tuchtcommissie Randstad Sport als schuldige aan wijst van de gestaakte wedstrijd te gen MMO en de Voorschotenaren twee punten in de mindering geeft, kan VNL van de laatste plaats nog HGC kampioen vrouwenhockey AMSTERDAM De hockeyspeel- sters van HGC hebben gisteren het landskampioenschap behaald. Op de slotdag van de competitie in de hoofdklasse speelde HGC in het Wagener-stadion gelijk (1-1) tegen Amsterdam. De Wassenaarse vrou wen hadden aan dat punt voldoen de voor de titel. Doelvrouwe Yvon ne Buter behoedde HGC voor de nederlaag. Zij stopte vijf minuten voor tijd een strafbal van interna tional Carina Benninga. Judoka's slagen voor derde dan LEIDEN Floor van der Steen en Ed Krijgsman zijn geslaagd voor het judo-examen voor de derde dan. De twee 40-jarige judoka's van sportschool Aad van Polanen be haalden dit resultaat zaterdag in sportschool Den Edel in Gouda. In totaal legden 25 van de 50 kandida ten het examen met goed gevolg af. René Wessel en Marc van Dijk van sportschool Aad van Polanen behaalden in Gouda de tweede dan jiu-jitsu. Reinier Dorrepaal slaagde voor de de eerste dan. LEIDEN - Floreant is kampioen geworden van de vierde klasse B (zaterdag). In het duel tegen Ter Leede behaalden de Boskopers een benauwde 1-2 overwinning. Het kampioenschap werd een feit omdat concurrent Rohda '76 een veer moest laten tegen Voorscho ten dat de ploeg uit Bodegraven op 0-0 hield. Degradant MVKV heeft er alles aan gedaan om bij het af scheid een goede indruk achter te laten. Oegstgeest werd er met 0-1 het slachtoffer van. De Sleutels sloot het seizoen waardig af door Berkel met 3-0 terug te wijzen. Ter Leede - Floreant 1-2 De ploeg van trainer Ben Möllers is de terechte kampioen van de vierde klasse B. Zeker de laatste acht wedstrijden is Floreant on genaakbaar geweest. Uit acht duels peurden de Boskopers liefst zeven punten. Slechts De Jodan Boys wist gelijke tred te houden door hen een punt af te snoepen. Het kampioenschap heeft overigens aan een zijden draadje gehangen, want de start in dit duel was aller minst voortvarend. Zenuwen speelden daarbij een grote rol, maar verdwenen als sneeuw voor de zon na het openingsdoelpunt LEIDEN De laatste speeldag in de hockeycompetitie heeft gis termiddag enkele verrassende uitslagen opgeleverd. De man nen van Alecto waren al kam pioen en kennelijk uitgeblust, want zij verloren op eigen veld van Evergreen met 0-5. De vrou wen van Forescate hadden er ook meer zin in (5-0) dan hun te genstanders van Spirit dat ook al de tweede-klassetitel binnen had. Bij LMHC vervingen Hans Dullaert en Niels Eegdeman de geblesseerde Paul Arps en Tom van der Meer in de wedstrijd te gen Schaerweijde die met 3-4 verloren ging. Een 0-1 achter stand werd door een strafbal van Bob-Jan Dietrich teniet gedaan: 1-1. Nadat Schaerweijde al vroeg een strafpush overschoot, benut te het nog in de eerste helft twee van die kansen waardoor de stand 1-3 werd. Friso van Deur- sen liet in het eerste speldeel vier mogelijkheden voor open doel onbenut. Hij werd gewisseld voor Harm van Bolhuis. Harmen Jansen Schoonhoven bracht de stand nog op 2-3 met een straf- cornergoal, waarna de marge weer werd hersteld uit een scrimmage: 2-4. De ingevallen Sjoerd Zwanenburg bediende Maurits Eikenhout die 3-4 in schoof, maar verder kwam de ploeg van Martijn Drijver toch niet. Wouter Eikenhout van landskampioen Bloemendaal keert volgend seizoen terug bij LMHC. De vrouwen van de Oegstgees- ter hockeyclub verloren met 3-1 van HIC. Twee ongelukkige ac ties van keepster Titia Sprey leidden na twintig minuten al tot 2-0 voor de Amstelveense hockeysters. Die stand werd nog voor rust uitgebreid tot 3-0 door een strafcornertreffer. LMHC verlaten. Bij Bernardus ging het de ploeg van trainer Cees van der Wiel (die naar Warmunda vertrekt) nu eens goed af. Voor het eerst sinds lange tijd kwam VNL op voor sprong dankzij Wim van Gameren (2x) en Michel van de Zee (2x): 4-1. Rob Valk en Coen Warnouw brach ten voor Bernardus de spanning nog even terug (3-4). VNA - Kickers '69 3-5 Alhoewel de ploeg van trainer Anton Marijt zich zelf kansloos voor de titel waande, scoorde Kic kers er toch lustig op los. Jan de Wolf (3x), Peter van der Hoek en Ruud Wesselius schoten in totaal vijfmaal raak. Bij VNA had Edwin de Roo zijn dag. Hij nam de gehele Leidse produktie voor zijn reke ning (3-5). ZLC - MMO 1-2 Voor de Leidse ploeg was het sei zoen al een tijdje ten einde. Toch kwam ZLC in de eerste helft op voorsprong door invaller. Daaf Neuteboom (1-0). In de tweede helft ging het weer mis bij de man nen van Daan Kooimans. Peter Ra makers schoot in eigen doel en Hans van Goozen deed voor MMO de rest (1-2). Alkmania - Leidsche Boys 3-4 Leidsche Boys heeft ook in de laatste wedstrijd de goede lijn doorgezet. Het is niemand gelukt om de ploeg van trainer Mat Keere- weer dit jaar te kloppen. Tegen Alkmania werd steeds een achter stand weggewerkt. Ed Sanders zorgde ervoor dat de zege alsnog bij Leidsche Boys terechtkwam (3- 4). Eerder scoorden Ron Hoogen- boom, Cock Bouwmeester en Freek van Ulden voor Alkmania en Peter Kooien, Paul Schlagwein en Richard Kooien voor Leidsche Boys. van Sassenheimer Eric Grosman (1-0). Floreant nam toen het heft in handen en kreeg de welverdiende beloning in de vorm van een treffer van Cock de Bruin, een kwartier voor rust. Na de doelwisseling gin gen de bezoekers cp jacht naar de zege in de wetenschap dat Voor- schoten-Rohda nog doelpuntloos was. Dat resulteerde in een tweede treffer van De Bruin op aangeven van Kees van Veen (1-2). Dat leek voldoende, maar met nog tien mi nuten te spelen ging alles even an ders. De altijd lastige Grosman werd binnen de beruchte lijnen gevloerd en arbiter Wessel zag daarin een strafschop. Doelman Harald Groe- neveld werd dé held van de wed strijd, want hij stopte de door Ro nald Vonk ingeschoten balr Nog was het leed niet geleden. Wessel trok vanwege blessurebehandelin gen liefst zeven minuten bij. Die kwam Floreant zonder schade door en toen was het echt feest... Voorschoten - Rohda '76 0-0 Voorschoten heeft zijn sportieve plicht vervuld. Door het gelijke spel werden de kampioensaspira ties van de Bodengravense ploeg had nog veel meer kansen om iets aan de score te doen, maar kwam niet verder dan één treffer van Chrisje Westendorp: 3-1. De eerste-klassewedstrijd tus sen thuisploeg Roomburg en Zwart Wit stond in het teken van het afscheid van enige gerouti neerde Leidse krachten onder wie Ronald Cijs, Cees Wendt, Paul Lamping, Frank Montanus en Hans van Ekdom. Het werd nog een vinnige strijd met de Bredase ploeg die met een 3-2 ne derlaag naar huis werd gestuurd. Roomburg boog de 0-1 achter stand om naar een 2-1 voor sprong door Bas Koning en Cees Wendt die op maat werd bediend door Frank Montanus. Max Lig- tenberg benutte voorts een re bound voor de 3-1 ruststand. Hal verwege de tweede helft scoorde Zwart Wit de laatste treffer uit een strafcornersituatie. De vrouwen van Roomburg ontmoetten in Zoetermeer een felle tegenstander die degradatie door een zege moest ontlopen. De Leidse ploeg werd van het be gin af aan overdonderd en moest dat bekopen met een 5-1 rust stand die tevens eindstand werd. J WARMOND Door met 2-0 bij Warmunda te winnen is SJZ er zonder al te veel inspanning in geslaagd om kampioen te wor den van de zondag eerste klas se van de afdeling Leiden. De club van trainer Fokke van der Reyd mag het na een afwezig heid van twee jaar opnieuw proberen in de vierde klasse van de KNVB. weer een jaar opgeschoven. De brilstand was vooral te wijten aan twee falende voorhoedes, waarbij de zenuwen Rohda natuurlijk door de keel gierden. De meest riante mogelijkheden aan de kant van Voorschoten werden door cen trumspits Pieter Tebrugge om zeep geholpen. Zijn ploeggenoot Jos Loose deed aan de andere kant van het veld met enkele knappe red dingen van zich spreken. Hij hield zijn doel schoon in de periode waarin Rohda wel druk wist uit te oefenen. De Sleutels - Berkel 3-0 Voor deze ploegen viel er niets te winnen of te verliezen, maar zij maakten er toch een leuke pot van. Ronald Guldemeester opende de score uit een voorzet van Arno Pronk en deed dat even later nog eens dunnetjes over, ditmaal dank zij medewerking van Ab Velthuis. De mooiste treffer kwam op naam van Leo Compeer, die na een pass Pronk de doelman van Berkel met een prachtige lob verschalkte. Doelman Rob Groenendijk stond achterin ook zijn mannetje. Op de valreep plukte de Leidse sluitpost nog fraai een schot uit de kruising. Pauline Huijgens miste voor Roomburg tweemaal een kans voor open doel en een strafbal. Het kampioensfeest dat Alec to gistermiddag vierde, werd enigszins ontsierd door de nogal forse 0-5 nederlaag die het leed tegen Evergreen. De ploeg uit Maassluis haalde door het op krikken van het doelsaldo het op de tweede plaats staande Fores cate in. Trainer Wout van der Meulen liet enige wisselspelers meedoen, maar kwam tot de con clusie dat' Alecto als collectief had gefaald. De vrouwen van Alecto kon den niet stunten tegen kampioen Warande. Corine Vliegenthart maakte voor Alecto uit een korte corner nog wel 0-1, hoog in de touwen via de stick van een ver dedigster. Daarna waren er enke le dubieuze strafcorners nodig om Alecto met 2-1 op de knieén te krijgen in een duel dat ook nog zes minuten te vroeg eindigde. Forescate vertaalde in zijn thuiswedstrijd het overwicht op VCL in een 4-0 eindstand. De ruststand bedroeg 2-0 door twee strafcornergoals van Eric Kruysmulder. Baudewijn Baudoin tilde de stand naar 3-0, 'Jb Vóór de wedstrijd was er bij SJZ een bepaalde angst te bespeuren. Immers, topscorer Rob Retèl (goed voor 25 doelpunten) was er niet bij. Retèl moest op last van de tucht commissie plaatsnemen tussen het publiek, omdat hij voor twee wed strijden is geschorst. .Triest voor Retèl, die dit seizoen een groot stempel op de aanvalskracht van de Zoeterwoudse club had ge drukt. Geen wonder dat de onge veer 350 SJZ-supporters zich na af- Oegstgeest - MVKV 0-1 De belangrijkste momenten van deze matige wedstrijd vielen rond de 25e minuut. Eerst kreeg de thuisclub na een handsbal een pe nalty toegewezen, maar Gert Ou- wersloot zocht het doel op de ver keerde plaats. Kort daarop was het wél raak maar dan in het Oegst- geester doel. Katwijker Kees van Rijn was de maker van dat doel punt. Oegstgeestenaar Bert Post- ma werd nog uit het veld gestuurd. Blauw Zwart - KMD 0-5 (vier de klasse A) Voor Blauw Zwart was de wed strijd slechts een formaliteit daar speelde het ook naar. Het was in elk opzicht troosteloos. Voor rust ging het nog wel, maar in de twee de periode stortte de Wassenaarse veste helemaal in elkaar. Altius - SMS 3-2 (West I) Altius staat op het punt kam pioen te worden en mag daarom (met nog één wedstrijd te spelen) geen punt meer verliezen. Van Doorn, Mortel en De Haan schoten en kopten de gastheren naar 3-0, maar Arie Jaap van Rijn en Rick IJzendoorn van SMS deden het Hilversumse bolwerk nog even op zijn grondvesten trillen. terwijl de mooiste aanval over veel 'schijven' werd afgerond door Eric Cornelissen (4-0). De afscheid nemende Olaf Croon kreeg een publiekswissel. Vrouwenkampioen Spirit ver loor in het duel met Forescate twee speelsters door een pols breuk respectievelijk warmtebe- vanging, waardoor de Rotter damse ploeg na rust met tien speelsters verder moest. Fores cate wilde nog wel werken en verdiende door de 5-0 zege en het verlies van Cartouche de tweede plaats. Yvonne Raap opende de score waarna Willemijn van Woensel (3x) en Sjamke de Voogd volgden. Thuisploeg Noordwijk sloot een zwakke tweede competitie helft af met een winstpartij op Xenios (2-1). Noord wij ks balver lies werd door Xenios handig omgezet in het openingsdoel punt. Ralph Wisbrun pushte Noordwijk echter naar 1-1 en Jurgen Mutsaerts werd match winner van het sportieve duel na te zijn bediend door Hans Win gerden. Kieviten was goed op dreef in loop massaal richting Retèl bega ven om hem langdurig op de schouders te nemen. Hoe belangrijk Retèl voor SJZ is, bleek uit het feit dat alle aanvallen naar het midden werden gediri geerd. Maar de man die men op die plek zocht zat aan de kant. Michel Pieterse, die Retèls plaats innam, kwam daar niet uit de verf. SJZ had één punt voor het kampioen schap nodig, maar de nederlaag te gen Warmunda (0-1) eerder dit sei zoen lag nog vers in het geheugen. Ook moesten de groenwitten er niet aan denken dat het tot een be slissingswedstrijd met Kickers zou komen. „Dan hadden wij het wel kunnen vergeten", aldus trainer Van der Reyd. „We waren duidelijk op. Gelukkig hoefden we vandaag niet te scoren. Het was dus zaak om het achterin goed dicht te houden. Dat is uitstekend gelukt. We wer- Junioren LMHC kwalificeren zich voor NK OEGSTGEEST De jongens A van de Oegstgeester hockeyclub LMHC zijn er zaterdag in geslaagd zich te plaatsen voor de eindron den voor het Nederlands kam pioenschap. Op het veld van het Eindhovense Oranje Zwart won nen de LMHC'ers van Kampong (3- 2) en van MEP met 4-2. Zaterdag 28 mei strijden de Oegstgeester junio ren met Bloemendaal (eerste in de andere poule), Union en Kampong via kruisfinales verder om de Ne derlandse titel eveneens op het complex van Orapje Zwart. VUGHT (ANP) - Johan van Lies hout van HAC uit Helmond heeft gisteren tijdens de Zuidnederland se atletiekkampioenschappen in Vught het Nederlands jeugdrecord speerwerpen gebracht op 70,18 me ter. Het oude record stond met 69,70 (Utrecht, 20 september 1987) al op zijn naam. het eerste speldeel tegen de Noordwijkse hockeysters en zet te dat kracht bij door met een 0-4 voorsprong te gaan rusten. In het laatste kwartier scoorden Alexandra van Kan en Jacque line de Groot de Noordwijkse te gentreffers: 2-4. De vrouwenploeg van de Leidse Studenten is tweede ge worden achter Dopie in de vier de klasse A. De Leidse ploeg kwam ondanks 8-2 winst op De IJssel vijftien treffers tekort om de Delftse opponent via een be ter doelsaldo te verslaan. Anneke Verheul (3x), Ninette Kokke (2x), Josien van der Feltz (2x) en Tine Vos scoorden voor de Leidse Studenten. De mannenploeg won in de thuiswedstrijd even eens van De IJssel (3-2). Catvvijck ontving met zowel de mannen- als de vrouwenploeg Berkel en Rodenrijs. Een goede partij van de mannen eindigde in het voordeel van de Katwijkers (5-0 na een ruststand van 3-0) door treffers van Henrik Houw- aard. Hij benutte drie strafcor ners en twee mogelijkheden uit het veld. De vrouwenploeg kwam ook goed voor de dag door het incomplete Berkel en Roden rijs met 4-0 naar huis te sturen. Renée Messelaar (2x), Cherry Ni- enkemper en Auketien Dijkstra verzorgden de treffers. De hockeyers van Spire uit Opmeer speelden 2-2 in het uit- duel met Hisalis. Een prachtig backhandschot in de kruising le verde de bezoekers de 0-1 op, die echter door Jochem Rupert te niet werd gedaan: 1-1. Met tien man werkte Hisalis voor de twee de keer een achterstand weg met als schutter Frank Eeken: 2-2. De vrouwenploeg van Spire verloor van Hisalis door twee doelpun ten van Sascha Pool. NIEK FAAS den zelfs nog gevaarlijk, omdat de verre uittrappen van doelman Mar co vanNierop voor wat onrust in de Warmunda-verdediging zorgden". Van der Reyd was een tevreden man. In één jaar tijd met SJZ naar de KNVB en zelf als speler kam pioen met zaterdag-tweede klasser GWS. Een beter jaar kan een trai ner zich niet wensen. Zenuwen De wedstrijd zelf was niet van een al te hoog gehalte. De zenuwen gierden SJZ door de keel en War munda kon ook al geen potten bre ken, omdat de ploeg van de schei dende trainer Ferry van Haver een groot aantal invallers had. In de eerste 35 minuten was dan ook niet te merken wie er nu kampioen moest worden. Bij SJZ stichtten al leen Joost Vink en Harry Berg enig gevaar, terwijl aan de andere kant aanvoerder Ronald van der Poel de nodige moeite had met de lastige Theo Wanders. Vijf minuten voor de rust kreeg SJZ een grote kans, toen Frank van Vliet oog in oog kwam met doelman Abe van der Zwet. Maar net als bij eerdere mo menten stond de Warmonder-goa- lie op de juiste plaats. In de tweede helft dreigde de wedstrijd sfeerloos te worden, hoe wel concurrent Kickers met 1-3 voorstond. In de 16e minuut echter maakte de angst plaats voor vreug de. Frank van Vliet mocht een hoekschop nemen en de Warmun da-verdediging greep niet in. Peter Pieterse sloeg met het hoofd hard toe en het kampioenschap was bin nen handbereik (0-1). Ronald van der Poel, Michel Pieterse, Peter van der Maat en Peter Pieterse had den het vizier niet op scherp staan, anders zou de uitslag al snel groter zijn geweest. Toch mochten de SJZ-suppor ters tijdens de wedstrijd nog een keer het veld op, toen Harry Berg een solo doeltreffend afrondde (0- 2). De gehele selectie begaf zich naar het vrouwelijk schoon aan de zijlijn en even later was Rob Retèl het middelpunt van feestvierend SJZ. Zoeterwoude heeft na Meer burg zijn tweede kampioen. WIM VAN DUIVENBODE Cor Lambregts loopt limiet op marathon mis PARIJS (ANP/AFP) - Cor Lamb- regts is gisteren tijdens de mara thon in Parijs als tweede geèindigd in 2 uur 13 minuten en 58 seconden. Daarmee voldeed de Limburger niet aan de eis voor deelneming aan de Olympische Spelen (2.12). De dertiende editie van de mara thon leverde een zege op voor de Portugees Manuel Matias in 2.13.53. Snelste vrouw was de Por tugese Aurora Cunha: 2.34.55. Zij moest 46 mannen laten voorgaan. Lambregts, die eerder dit jaar in Houston ver boven de limiet voor Seoul bleef, heeft de strijd in de warme Franse hoofdstad na 35 ki lometer verloren. Lambregts en Matias, die zijn eerste marathon liep, passeerden dat punt na 1 uur 33 minuten en 33 seconden. Een kleine zeven kilometer voor de eindstreep in het Pare de Vincen- nes nam de Nederlander een voor sprong van zestig meter. De 26-jari- ge Portugees maakte dat verschil echter snel goed en zegevierde in de eindsprint. De temperatuur va rieerde van 22 tot 26 graden. Matias had pas op het laatste mo ment besloten mee te doen. Aan vankelijk zou hij vorige maand starten in Londen. Pas sinds janua ri richt Matias (13.53 op de 5000 en 28.30 op de 10.000 meter) zich spe cifiek op de marathon. Lambregts maakte deel uit van de kopgroep van zeven lopers, die de eerste tien kilometer aflegde in 31 minuten en 02 seconden. Tot het gezelschap behoorde ook de Brit Mike Bishop, in Nederland vooral bekend van halve marathons, als mede de uit Tsjechoslowakije af komstige Pavel Klimes. Drie inge huurde Etiopiërs controleerden de wedstrijd over een allerminst ide aal parkoers tot de dertigste kilo meter. Het intiatief was vervolgens aan de Tanzaniaan Alfredo Shahanga, die op zijn beurt Matias en Lambregts moest laten gaan. Als enige Nederlander heeft Mar ti ten Kate voldaan aan de voor Se oul gestelde limiet. De Twent ver zekerde zich van een startplaats. John Vermeule was in Rotterdam en Gerard Nijboer in Amsterdam enige tientallen seconden te lang zaam over de afstand van 42 kilo meter en 195 meter. Tussentijden Lambregts: 5 km: 15.35; 10 km: 31.02; 15 km: 46.30; 20 km: 1.01.55; 25 km 1.17.45; 30 1.33.33; 35 km: 1.49.40; 40km: 2.06.30. Districtstitel voor Van Noort LEIDEN Peter van Noort heeft als enige atleet uit de Leidse regio een titel bemachtigd tijdens de dis trictskampioenschappen. Nog drie andere streekatleten bemachtig den het afgelopen weekeinde in Zierikzee een bronzen plak, wat de totale medaille-oogst op vier bracht. Peter van Noort veroverde zijn gouden medaille op deze overigens zwakbezette wedstrijden bij het kogelslingeren. De Nederlandse recordhouder van De Spartaan slingerde de kogel naar een win nende afstand van 60.52 meter. Bataaf Michel Versteegen kwam op de 800 meter goed uit de voeten. Hij eindigde als derde in een tijd van 1.55,77. In dezelfde race kwam Hans van de Vijver (Bataven) tot een eindtijd van 1.58,63. Snelwandelaar Dirk Maassen van den Brink kwam als derde me daillewinnaar tevoorschijn. Op de vijf kilometer eindigde de 39-jarige Holland-atleet op de derde plaats in een tijd van 23.17,60, wat voor hem een beste seizoenprestatie be tekende. Bij de junioren werd Eric Bakker derde op de 1500 meter van de jon gens-A. De Spartaan-atleet voltooi de zijn race in 4.14,73. Bij een estafette-wedstrijd die zaterdag in Apeldoorn werd gehou den is de vrouwenploeg van NSL als winnaar geëindigd. Het team uit Noordwijkerhout legde in de 24 uur te lopen uren 321,608 kilometer af. Leidse studentes boeken succes op NK schermen ARNHEM - Stephane Ganeff heeft zaterdag in Arnhem de Nederland se schermtitel op degen veroverd. Ganeff won in de finale van Paul Besseling. De kampioen van vorig jaar, Arwin Kardolus, eindigde als derde. De degenploeg van L.U.S.V., bestaande uit Jos Iiof- mans, Liesbeth Smit en jos de Graaf eindigde bij de vrouwen als tweede. Ook individueel scoorden de Leidse studentes goed. Smit be machtigde de vierde plaats, Hof- mans de zesde. Bij de mannen ein digde de zware equipe op degen als zesde. Zaal Kardolus uit Zoeter meer was op vier onderdelen de sterkste. Vanderlijde helpt zijn club aan zege LEVERKUSEN (ANP/SID) - Ar nold Vanderlijde heeft zaterdag voor zijn club BC Leonberg in de Westduitse Bundesliga boksen zijn patij tegen Bernd Schwab van Bayer Leverkusen op punten ge wonnen (3-0). Zwaargewicht Van derlijde, Nederlands medaillekan didaat bij de Olympische Spelen in Seoul, hielp zijn club aan een zege van 13-12. LEIDEN In de competitie van de afdeling Leiden (zondag) zijn de kaarten geschud. SJZ pakte de titel en concurrent Kickers '69 rekende voor de zekerheid met VNA af (5-3). Oranje Groen, dat morgen zijn laatste wedstrijd bij Randstad Sport speelt, is zeker van de derde plaats. Ondanks de 5-3 overwinning op Bernardus kwam VNL toch niet meer van de laatste plaats af. Kampioenschap gaat aan Rohda '76 voorbij De kampioensploeg van SJZ in de bloemen gezet. Na twee jaar terug in vierde Idasse KNVB

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 16