Degradatiestrijd Unitas krijgt nog een vervolg De Romijn stelt Roodenburg gerust Eradus slaat dubbelslag Foreholte moet een stapje terug doen RBC plaatst zich voor na-competitie Beslissingsduel tegen Teylingen Canadezen in Moskou op jacht naar ijshockeyers Aanwinst van Willem II velt vonnis over Voorburg Lendl wint in Rome, maar verspeelt sympathie MAANDAG 16 MEI 1988 SPORT PAGINA 15 LEIDEN - In de strijd tegen de gradatie in de zondagvierdeklas- se A behaalde Unitas Leiden in en tegen Alphen een gelijkspel (1-1), terwijl Teylingen een knap pe overwinning behaalde op WSB in Noordwijkerhout (0-3). Door dit resultaat moeten beide ploegen, die gelijk geëindigd zijn, in een beslissingswedstrijd uitmaken wie volgend seizoen in de KNVB blijft en wie afdaalt naar de Afdeling Leiden. Alphen - Unitas Leiden 1-1 Een uiterst gemotiveerd Uni tas zocht vanaf het begin de aan val. In het eerste kwartier waren er al goede kansen voor Krom wijk, Prins en Lefebre. Alphen, dat door dit offensief werd wak- kergeschud, kwam in de 20ste minuut gevaarlijk terug. Raoul Valpoort, die goed aangespeeld werd door Rini van Elk, kon vrij: gemakkelijk invaller-doelman Gillis van de Broek passeren 1-0. Tot de rust bleven beide ploegen in hoog tempo spelen, waarbij echte kansen niet te noteren vie len. Na de pauze was het motto bij Unitas alles of niets. Een sterk spelende Nico Lefebre ging op links alleen door, maar werd in het strafschopgebied vastgehou den, waarna de arbiter zonder pardon naar de stip wees. Wally Gallert had slechts één doel voor ogen en dat was gewoon raak schieten: 1-1 Alphen, dat nog een appeltje te schillen had met Unitas - vorig jaar het kampioenschap misgelo pen door de nederlaag tegen dat zelfde Unitas- kwam in de slotfa se nog dicht bij de winnende tref fer, ware het niet dat een kopbal van Rini van Elk op de lat be landde. De beslissingswedstrijd wordt zaterdag gespeeld op het veld van Rijnsburgse Boys. WSB - Teylingen: 0-3 Ook Teylingen trok meteen fel van leer, waarbij echter de beste kansen voor WSB waren. In de 24ste minuut zag Teylingen doel man Leo Dols de doorgebroken Paul Warmerdam net naast schieten, waardoor een vroegtij dige achterstand voorkomen werd. Met een gezond portie vechtlust sloeg Teylingen in de 30ste minuut toe. Een cornerbal kwam voor de voeten van Ruud Joosten en die schoot snoeihard in, maar in de rebound werd het leder alsnog door Robert van Leeuwen achter doelman Johan van de Berg ge schoven: 0-1. Direct na de herva ting werd een loeihard schot van de goed spelende René Zoet wel gepareerd door Van de Berg. In de 4e minuut vuurde Ruud Joos ten wederom een goed schot af, maar deze keer schoof René Zoet de bal in de rebound in de tou wen: 0-2. Daarna kregen William van der Berg en Kerkvliet na mens WSB goede kansen op een tegentreffer, maar deze ble ven echter uit. Tien minuten voor tijd besliste René Zoet na goed aangeven van Robert van Leeuwen definitief de wedstrijd door met een sierlijke kopbal Teylingen uit de 'gevarenzone' te brengen: 0-3. Een hard werkend Teylingen kan zich nu gaan pre pareren op de beslissingswed strijd tegen Unitas Leiden. LFC - DOCOS: 1-5 In een gelijkopgaande eerste helft was het LFC dat op voor sprong kwam.In de 20ste minuut werd de door John Verschoor aangespeelde Ties Seebrechts in stelling gebracht en die schoot het leder hard achter doelman Stefan Harteveld: 1-0 Na de thee moesten de, vanwe ge arbitrale beslissingen, licht geirriteerde kanaries het ontgel den tegen een aanvallend en gre tig Docos. Nadat Eric Roos in de 10e minuut de gelijkmaker had aangetekend, was in de 23ste mi nuut een ongelukkige botsing tussen Cor van de Krogt en kee per Van der Wal de oorzaak dat Van der Wal geblesseerd het veld moest verlaten. Invaller Doel man Ronald Koppen moest daar na binnen tien minuten constate ren dat zijn ploeg op 1-4 kwam te staan bij inzetten van Cor van dér Krogt en Marco Stuifzand (2x). Vlak voor tijd strafte Peter Hoog- enboom met een hard schot de kanaries definitief af: 1-5. UDO - ROAC: 3-1 Hoewel er niets meer op het spel stond was het toch een aan trekkelijke wedstrijd, met in de eerste helft de betere kansen voor ROAC. Dennis de Jong kon na een fraaie lob van Perry van Es de bal gemakkelijk inschie ten, maar hij schoot naast. In de 25ste minuut was het Ron Wetse- laar die op rechts goed voorgaf op Hans Suzan, die beheerst in kopte: 1-0. In de tweede helft profiteerde UDO van fouten in de vijandelijke defensie, waar door Wally van Haver Ruud Stuifzand op maat kon bedienen: 2-0. Een kwartier voor tijd haalde Ron Wetselaar vanaf 25 meter snoeihard uit en dit betekende:3- 0. Vlak voor tijd was het John Bakker die met een kopbal Mi chel van Haren eenmaal het na kijken gaf: 3-1. Stompwijkse Boys - van Nis pen: 4-3 In een aantrekkelijke wed strijd kwam van Nispen in de 8ste minuut al aan de leiding door een goeie actie van John van Eeden: 0-1. In de 32ste mi nuut werd Edwin Develing vrij aangespeeld en hij schoot de bal zuiver achter doelman Duiven voorde: 1-1. Vijf minuten daarna omspeelde Sjaak van de Zalm eenvoudig de keeper van Van Nispen: 2-1. Na de pauze werd het al snel weer gelijk door Paul Jansen: 2-2. Dankzij de ontstane ruimte die die beide ploegen el kaar gaven kon Rob Doelman zich in de 62ste minuut vrij spe len: 3-2. Twee minuten later bracht Ruud de Klerk van Nis pen langszij: 3-3. Pas vijf minu ten voor tijd schoot Sjaak van der Zalm de winnende treffer in voor Stomwijk: 4-3. Meerburg - SVLV: 0-1 In de 16e minuut kwam Meer burg goed weg doordat een lob bal van John van Veen over Pe ter van der Heijden in het doel leek te verdwijnen, maar de aler te Ger Straathof was in staat het leder van de doellijn te halen. Echte kansen waren er niet in de eerste helft. Na de pauze werd de vrijstaande John van Veen knap aangespeeld door Daniel Bren- der, die het leder achter Peter van der Heijden schoof. Meer burg jaagde op de gelijkmaker. Slechts een bal tegen de paal van Rini van Veen en een kansje van Piet de Koning zorgden nog voor enig tumult in de Voorschotense defensie. Celcritas - VTL: 3-0 Een gelijkopgaande wedstrijd met over en Weer goede moge lijkheden. In de 20ste minuut werd keeper Aad van Meurs uit gespeeld: 1-0. Nog voor de pauze werd het zelfs 3-0. VTL had in Steef Pattiapon (eerste helft), Marco van Iterson en John van Berkel(tweede helft) geen scherpschutters, anders had de wedstrijd vermoedelijk een an der aanzien gekregen. VOORHOUT - De spanning bleef tot in de derde klasse A tot op het laatste moment te snijden, maar nu zijn de beslissingen dan toch geval len. Altior werd met de hakken over de sloot kampioen ondanks het verlies tegen degradant NSV '46. Concurrent Gouda kon stadge noot Olympia, dat tegen degradatie vocht, niet de baas en kwam niet verder dan 1-1. Foreholte had zijn lot zelf in handen in de laatste wed strijd tegen WSE, dat ook nog niet veilig was. De Voorhouters gingen met 0-3 ten onder en keren na twee seizoenen weer terug naar de vier de klasse. FC Lisse speelde zich in de streekderby tegen LDWS naar een ruime 5-1 overwinning en een verdienstelijke derde plek op de ranglijst. Foreholte - WSE 0-3 Al in de eerste helft veroverde WSE een overwicht bij Foreholte, maar Edwin Pleus slaagde er niet in zijn keus te bepalen uit riante scoringsmogelijkhedén. Pleus stuitte steeds weer 'op de stugge verdiging van de Voorhouters. Vooral de sprint waarmee Kees Zwetsloot Foreholte voor een ach terstand behoedde, was indruk wekkend. Zwetsloot haalde de bal nog net van de doellijn toen zijn keeper Paul van der Zwaan al met een lob door Pleus was gepasseerd. Foreholte kon WSE slechts met spaarzame counters antwoorden, maar kreeg vlak voor rust toch hoop dat de kansen zouden keren toen WSE-verdediger Bert Verlaan in een fel duel Max Bleyswijk sloeg. Scheidsrechter Rijsbergen TORONTO (SID) - Met een dikke geldbuidel zijn vertegenwoordi gers van de Canadese ijshockey- ploeg Vancouver Canucks naar de Sovjetunie vertrokken om de inter nationals Vladimir Krutov en Igor Larionov te contracteren. De Cana dezen verwachten het düo van dé legerclub CSKA Moskou voor twee miljoen dollar (bijna vier miljoen gulden) binnen te halen. Voorzitter Pat Quinn van de ijshockeyclub leidt in Moskou de onderhandelin gen. Vjatsjeslav Koloskov, de voor naamste ijshockeyman in de Sov jetunie, betwijfelt echter of de spe lers belangstelling hebben voor de overgang naar Canada. Bij een eventueel vertrek hoeven de ijs hockeyers er volgens Koloskov niet op te rekenen dat ze na afloop van hun sportieve loopbaan de be voorrechte positie binnen de krijgsmacht terugkrijgen. Boston tegen Edmonton Oilers BOSTON (Reuter) - Boston Bruins is tegenstander van de Edmonton Oilers in de traditionele strijd om de Stanley Cup, het ijshockeykam- pioenschap van Noord-Amerika. Boston zegevierde in de zevende en beslissende play-off tegen New Jersey Devils met 6-2. Boston heeft sinds 1972 geen Stanley Cup, het kampioenschap van de National Hockey League, meer gewonnen. De Oilers verdedi gen hun titel; de laatste vier jaar won Edmonton drie keer. De wed strijdenreeks gaat over ten hoogste zeven wedstrijden. In het laatste treffen met de Devils scoorde Craig Janney, die deel uitmaakte van het Amerikaanse Olympisch team in Calgary, twee keef. WIELRENNEN - Erwin Kistema- ker (Oldenzaal) is gisteren in een wegwedstrijd te Neurenberg (WD1) over 100 km als tweede geëindigd achter de Pool Wrona. Een dag eer der werd Kistemaker derde in Schwabach. LEIDEN - De onderhandelingen met de diverse prof clubs hadden hem getuige zijn matige optredens van de laatste weken niet onberoerd gelaten. Op het moment dat de transfer naar Willem II zijn beslag had gekregen, viel er een last van de schouders van Hennie de Romijn. Dat was vorige week tegen Tonegido al een beetje te merken en die stijgende lijn trok de snelle linkerspits gistermiddag tegen Voorburg door. Voor het eerst sinds lange tijd liet de kleine dribbelaar weer eens zien waarom enkele betaalde vereni gingen zich aan de poort van Noord meldden om de Leide- naar een contract aan te bieden. Dat was dus omdat hij uitzonder lijk snel is, de bal daarbij aan een denkbeeldig touwtje heeft en ook nog eens zijn hoofd koel houdt op het moment dat hij oog in oog met de keeper verschijnt. In nauwe sa menwerking met aanvoerder Mar cel van der Burg scoorde hij op die manier twee treffers en gaf er één aan. Waardoor zijn ploeg een 3-1 overwinning behaalde op Voor burg en in de race bleef om de titel in de tweede klasse A. Alphense Boys is daar na gister middag de grote favoriet omdat die ploeg na Roodenburg gisteren Westlandia een punt zag verspelen en daardoor met slechts het dubbe le pinksterprogramma nog voor de boeg alleen aan de leiding gaat. In hoeverre Roodenburg in staat is tot de laatste snik vol te houden in de kampioensrace zal voor een be langrijk deel afhangen van de vorm van Hennie de Romijn, die gisteren soms ouderwets passeerde. Die gegevens zijn overigens ont leend aan de tweede helft van het treffen. Er stond een heel matig eerste part tegenover waarin het er verdacht veel op leek alsof er nog iets op het spel stond voor de Voor- burgse tegenstander. Niets was minder waar en wellicht was dat de reden dat de gasten zonder schroom ten aanval trokken. De fraaie 1-0 van Richard van Rijn uit vrije schop van de rand feitelijk een de betere spel- strafschopgebied 1 logisch gevolg var opvatting. De thuisclub was weliswaar ker aan de bal, maar sprong zo zorgvuldig met het speeltuig DEN HAAG (ANP) - Zonder veel problemen heeft RBC zich op de laatste dag van de competitie in de eerste divisie geplaatst voor de na- competitie. De Roosendaalse ploeg, dit jaar voor het eerst onder leiding van Epi Drost, versloeg op eigen veld buurman en concurrent NAC met 4-0. Johan Voets was voor de thuisploeg voor 6500 toe schouwers de grote man, hij scoor de drie keer. Belangrijk was ook het doelpunt van Bijsterveld. Zijn treffer in de 60e minuut, het tweede voor RBC, was het 2000ste in het betaalde voetbal in het seizoen 1987-1988. Het doelpunt van Bij sterveld maakte ook een einde aan de aspiaraties voor de na-competi- tiea van Excelsior. De Rotterdamse ploeg had nog kans op het toetje in de eerste divisie als RBC met meer dan een treffer verschil verloor en het zelf Cambuur versloeg. Aan de tweede voorwaarde voldeed de ploeg van Henk Wullems. Twee treffers van Klaas Vink en één van André Wasiman bleken echter van weinig nut. Voor De Graafschap volgt er ook nog een extra gerecht. De Gelderse ploeg werd vierde in de reguliere competitie door Go Ahead Eagles in Deventer met 0-3 te verslaan. Het plaatste zich daardoor voor de na-competitie. De drie treffers van de gasten vielen alle na rust. Van Eek opende de score, Leeuwerik en Oonk zorgden voor de eindsco- re. Voor supporters van NEC duur de het seizoen nog niet lang ge noeg. Zij zorgden in Velsen bij het duel tegen Telstar voor een verlen ging van drie minuten. Scheids rechter Blom vond het gooien van bakstenen op het veld aanleiding de ploegen van het veld te halen. In het laatste weekeinde van de com petitie viel een ongekend hoog aan tal treffers: 42. De meeste doelpun ten waren gisteren te zien bij Veen- dam-Wageningen en SW-MW. Beide duels eindigden in 4-4. Top schutter werd op de laatste dag Jo han Voets die drie keer succes had. dat de voetballers nooit lang balbe zit hadden. De aanvalsopbouw gaf daardoor een chaotisch beeld, vooral omdat Roodenburg dom weg weigerde de flanken op te zoe ken. Belandde de bal daar uitein delijk toch dan draaiden Marcel Prins en Hennie de Romijn steeds weer naar binnen in plaats van de achterlijn op te zoeken. Desalniet temin kreeg Roodenburg enkele uitstekende kansen (Prins, Gott- mer. Van der Burg, De Romijn) en produceerden de spelers enkele goede afstandsschoten (Ouwer- kerk en weer Van der Burg). Vermoeidheid Pas na de pauze, toen Voorburg door de hoge temperatuur sporen van vermoeidheid begon te verto nen, kon Roodenburg de bedoelin gen enigszins waar maken. Het duurde nog twintig minuten voor dat de gelijkmaker viel. Naarmate de tijd verstreek en de 1-1 uitbleef uitbleef, werd Voorburg zekerder en Roodenburg alleen maar ner veuzer. Nadat hij even daarvoor Robert Goodway een uitstekende kans had geboden, gaf De Romijn in de 66ste minuut de bal op maat aan Van der Burg (1-1) en nog geen twee minuten later maakte hij voorbereidend werk van diezelfde aanvoerder naar behoren af (2-1). Waarmee het verzet van Voorburg meteen was gebroken en Rooden burg tamelijk gemakkelijk de wed strijd uitspeelde. De toekomstige semi-prof vestigde in de resterende tijd de aandacht op zich zoals hij zich in het begin van het seizoen steeds had doen gelden. Met de fraaie rush waarmee hij in de reste rende tijd twee Voorburgse verde digers op een paar meter liep om vervolgens doelman Soyer koel te verslaan (3-1), liet De Romijn zien waarom Willem II hem zo graag wilde contracteren. Met de wedstrijd tegen Quick (zaterdag) en het slotduel tegen het inmiddels veilige Lugdunum (maandag) nog te gaan, is het voor Roodenburg een geruststellende gedachte dat de linkerspits weer in zijn oude vorm steekt. FRED SEGAAR Last opvolger Van 't Oever DEN HAAG (ANP) - De Begelei- dings Commissie Kernploegen heeft de belangrijkste vacatures in de coach-groep ingevuld. Jan Wie- be Last uit Zwolle zal Egbert van 't Oever opvolgen bij de dames. Het logische gevolg van het aantrekken van de 34-jarige Zwollenaar, die vo rig jaar regio-trainer van Gelder land/Overijssel was, is dat Ab Krook de ij strainer bij de mannen zal zijn. Voor de post conditietrainer van beide kernploegen is overeenstem ming bereikt met Jos Geijsel. De aanstellingen behoeven for meel nog de goedkeuring van het bondsbestuur van de KNSB. Jubilaris Wim Eradus wordt met vrouw en dochter in de bloèrr i de doelman de vierde treffer vóór zijn rekening zou ne r het duel met Den Hoon Doelman viert jubileum met winst LEIDEN - Wim Eradus, de jubi lerende doelman van Lugdunum (300 wedstrijden in het eerste team), kon na afloop van het met 4-1 gewonnen duel tegen Den Hoorn niet meer stuk. Niet alleen was hij vooraf in de bloemen ge zet en mocht hij een envelop met inhoud in ontvangst nemen, ook mocht hij van zijn ploeggenoten vanaf de penaltystip het vierde doelpunt van de 'Kikkers' bin nenschieten. Een jublileum met een extra feestelijk tintje derhal ve, want dankzij deze zege heeft Lugdunum het tweedeklasser- schap veilig gesteld. De competitie is voor de Lei- denaars zwaar geweest. Een wa re blessuregolf teisterde de gele deren van de ploeg uit de Kikker polder en oefenmeester Sjaak Rijsterborgh had het er maar moeilijk mee. "We hebben een moeilijk seizoen gehad", beves tigde hij. "Ik heb tussen de vijf entwintig en dertig spelers ge bruikt. Ik denk dat er niet één speler is die alle wedstrijden heeft gespeeld". Spelers als Frans Sjardijn (dubbele meniscus), Hans van As (enkel), Ted van Berkel (ham string), Robert de Roo (knie), Kees van Tongeren (knie), Edwin Verhoogt (enkel) en ook Eradus misten door blessures één of meerdere wedstrijden. "Dit was mijn dertiende seizoen en het,was dan ook een echt pechseizoen", aldus de Leidse sluitpost die aan de rug, knie (waaraan hij zich woensdag in het ziekenhuis laat helpen), pink en duim werd gekwetst. De ploeg van Rijsterborgh draaide halverwege de competi tie leuk mee in de tweede klasse A en bleef zelfs vier maanden lang ongeslagen. Het sterke Al phense Boys maakte aan die sta tus op 27 maart een einde aan maakte door Lugdunum in de Kikkerpolder met 1-3 te ver slaan. Daarna ging het volledig mis want de ene na de andere speler verdween in de zieken boeg onder wie de laatste ook topscorer Gijs Collé. "Als we een groep hadden die blessurevrij was gebleven dan hadden we zonder meer in de top meege draaid",stelde Rijsterborgh. Gisteren trad Lugdunum weer vrij compleet aan en dat was maar gelukkig ook. Den Hoorn, reeds gedegradeerd, was niet van plan er een potje van te maken. Met het gevolg dat Lugdunum wel degelijk voor de punten moest voetballen. De eerste waarschuwing werd gegeven door Tony Di Addario die in de achtste minuut vol de paal raak te. Dat was schrikken dus en de gastheer drukte de brutale gast vrijwel direct daarop met de neus op de feiten door een schit terende treffer van Harm de Vos (1-0). Nadat De Vos en Verhoogt kansen op een ruimere voor sprong hadden laten liggen, sloeg Den Hoorn verrassend te rug. Marnix van Vondelen mocht van de Leidenaars zomaar de weg naar Eradus inslaan en zijn afstandschot in de rechterboe- venhoek liet de jubilaris vol strekt kansloos (1-1). Waarschijn lijk schrok het jeugdige Den Hoorn zelf van die brutaliteit want laatste man Léon de Wit schonk de bal vlak voor eigen doel zomaar aan De Vos die het cadeautje echter niet op waarde schatte. Ook na rust bleef Lugdunum, ondanks het verzet van de degra dant, de lakens uitdelen. Johan Teske was bij doelgerichte po gingen echter niet gelukkig met zijn kopballen en pas in de 67e minuut was het weer raak. Een hoekschop van Cees Schouten werd door de opgekomen De Roo knap binnengekopt (2-1). Nadat de voor Mohammed Ait El Houssi ingevallen Fred van der Kaay de stand naar 3-1 had ge tild, was het de beurt aan aan Eradus. De sluitpost, die op twintig-jarige leeftijd zijn op wachting maakte in het eerste, schot de bal van elf meter hard en droog achter doelman Léon Vermeulen (4-1). De naar Uithoorn vertrekken de Rijsterborgh toonde zich na tuurlijk tevreden met het be houd van het tweedeklasser- schap. "Als deze groep bij elkaar blijft dan verwacht ik binnen en kele jaren een kampioenschap voor Lugdunum", voorspelt hij. RUUD PATTIAPON kende ook in zijn laatste wedstrijd die hij voor de KNVB floot geen pardon en stuurde Verlaan uit het, veld. De numerieke meerderheid pak te in de tweede helft echter ver keerd uit voor Foreholte. De Voor houters, die de volle winst nodig hadden, namen nu meer risico en lieten daarbij de snelle Edwin Pleus teveel vrijheid. Wim den Besten zette haarscherp voor en Pleus, alleen voor Paul van der Zwaan, kopte fraai binnen: 0-1. Nog nadrukkelijker trok Foreholte vervolgens naar voren. Stan Uljee had de gelijkmaker binnen bereik, maar hij liet zich aftroeven door WSE-keeper Ton Klink. Een uit braak van Edwin Pleus maakte een eind aan de Voorhoutse illusies, hij tikte de bal naar de mee opgeko men Kees Mourits, die eenvoudig voor 0-2 zorgde. Het moegestreden Foreholte kreeg in de laatste mi nuut nog een treffer van Pleus te incasseren (0-3). Foreholte-trainer Hans Blom had na afloop niets af te dingen op de winst van WSE en wijt de degra datie na de spannend verlopen competitie aan de blessures, die zijn niet brede selectie teisterden. FC Lisse - LDWS 5-1 De laatste weken toonden de Lis- senaars dat zij de beste aanvallers van de derde klasse zijn als zij vol doende ruimte krijgen. Toch kon trainer Andre Wahlen met zijn ploeg niet meespelen in strijd om de tftel en dat geeft een bittere bij smaak aan de show die tegen LDWS werd opgevoerd. Erwin Hoogedoorn opende de score voor FC Lisse en Paul Pijpers zorgde voor 2-0. Ger de Roode bracht voor LDWS nog even de aansluiting tot stand, maar na de pauze nam FC Lisse met doelpunten van Ron Kuylboer, Pierre van Nobelen en Ruud van der Voort echter ruim.af- ROME (ANP) Ivan Lendl doet de laatste jaren alles wat in zijn ver mogen ligt om populairder te wor den bij het tennispubliek. Er is de Tsjech vooral veel aan gelegen om in de gunst te komen van het Ame rikaanse en Britse publiek. Maar wat hij in al die jaren aan sympa thie heeft gewekt, heeft hij in Italië in één week weggegooid. De num mer één van de wereld bouwde in het Foro Italico aan een heel ande re relatie met het Romeinse pu bliek: één van haat en achterdocht. Zes dagen lang leefde de Tsjechos- lowaak in Rome op voet van oorlog met de toeschouwers. Op de laatste dag kwam het bijna tot een uitbar sting. In de eindstrijd om de open Italiaanse titel had Lendl evenveel te stellen met zijn tegenstander Guillermo Perez-Roldan als met de toeschouwers. Het eerste duel won de Tsjechoslowaak op punten, na een slechts in de eindfase enigszins aantrekkelijke wedstrijd. Het tweede werd bijna een knock-out triomf voor de Italiaanse Tifosi. Slechts zijn eerzucht voorkwam dat Lendl koos voor de snelste op lossing: een nederlaag. De hele week klaagde Lendl over alles wat hij in Rome tegenkwam. De overgang van het invitatietoer- nooi in Ede, waar alles op zijn aan wezigheid was afgesteld, naar Itali aanse hoofdsad verliep uiterst moeizaam. Slechts zijn hotel ont kwam aan de lijst van ergernissen, maar daarmee was dan ook alles gezegd. De Tifosi waren onsportief, de ballen waren te zwaar, de lijn rechters hadden te vaak hun ogen dicht, de tennisbaan leek wel een golfcourt en daar kwam nog eens bij dat hij last kreeg van hooi koorts. Het humeur van Lendl daalde met de dag. Hij raakte steeds geïrriteerder en reageerde elke keer feller op een in zijn ogen foute beslissing. Het tekent echter de klasse van Lendl en eigenlijk ook de kracht van de concurrentie dat hij toch won. Titelverdediger Wilander en Becker verloren al in een vroeg sta dium. Lendl ging echter door en bereikte zaterdag via winst op Kent Carlsson de eindstrijd. Zijn opponent was verrassend de tien jaar jongere Argentijn Guillermo Perez-Roldan. De Zuidamerikaan bereikte de finale zonder setver- lies. Zijn voorlaatste tegenstander was de Haitiaan Ronald Agenor. In de eindstrijd toonde Perez-Roldan weinig respect of angst voor zijn te genstander. Hij zocht herhaaldelijk een positie aan het net en verover de op die wijze ook veel punten. Graf superieur WEST-BERLIJN (SID) - Voor de derde achtereenvolgende keer heeft Steffi Graf het tennistoernooi in West-Berlijn gewonnen. In de eindstrijd had zij weinig mededo gen met de Tsjechoslowaakse He lena Sukova. De nummer zeven van de wereld mocht even tegen spurtelen, verder dan de winst van vijf games in de nog geen uur du rende partij kwam zij niet: 6-3, 6-2.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 15