Frans Molenaar ontwerpt collectie bruidsjurken 12% 01 EXTRA op maandag C&A voorziet damesmantels van onopvallende binnenzak Oleg Cassini (74):"Werken maar deel van mijn leven" Directeuren Hoogenboom-bewaldng krijgen miljoen van Justitie RENDEMENT WIE SUM ISyRUDT SKODA. WORDT HET EEN SIMPELE 2-DEURS OF NEDERLANDS MEEST COMPLETE AUTO VOOR F.9995.- In een droom van een japon het huwelijksbootje instappen is voor velen op zich al een sprookje. Er wordt vaak een flink bedrag voor uitgetrokken maar toch was het tot nu toe slechts voor zeer weinigen weggelegd om in een Frans Molenaar- creatie voor de ambtenaar van de burgerlijke stand te verschijnen. Binnenkort ligt dit binnen het bereik van aanzienlijk meer aanstaande echtgenotes want naast de haute-couture tekent Frans Molenaar nu ook voor een confectiecollectie bruidskleding. door Kitty van Gerven De Amsterdamse mode-ontwerper is onlangs een samenwerkings overeenkomst voor tenminste twee jaar aangegaan met het En- schedese bruidsmodeatelier Modé- ca, één van de grootste producen ten van bruidskleding in ons land. Molenaar zal volgens dit contract in elk geval vier collecties ontwer pen, welke onder zijn merknaam op de markt worden gebracht. Directeur ing. N. Noom van Mo- déca heeft er echter alle vertrou wen in, dat ook na die twee jaren de samenwerking zal worden voortge zet. Een eerste ontwerp van Mole naar, dat al in produktie is geno men, geeft goede hoop voor de toe komst. Bij een presentatie van Ne derlandse modebedrijven onlangs op de Mode Woche München, oogstte het model, dat in zes kleu ren (rood, wit en blauw als de Ne derlandse vlag en goud, zwart en rood als de Duitse vlag) op het plankier verscheen, veel succes. Het eerste model uit de collectie in Frans Molenaar voor Modéca ontwierp. Zomercollectie n, verkoopt nu al prima. Zowel in Nederland als in Duitsland. En er zijn zelfs al bestellingen voor binnengekomen uit Wenen", aldus Noom, die zich dan ook zeer geluk kig prijst met de samenwerking. "Vooral omdat het t se mode-ontwerper hij op. Ongetwijfeld zullen de bruids japonnen van Molenaar de voor hem zo kenmerkende architectoni sche belijning krijgen. In het eerste model -een asymmetrische japon met één pofmouw, waarover een driehoekig jasje, eveneens met één mouw gedragen kan worden, en een diagonaal, verlaagd aangezette rok in twee lagen met splitten aan de zijkanten- is deze belijning reeds duidelijk te herkennen. Binnenkort wordt de eerste serie van tien tot twaalf verschillende creaties van Molenaar verwacht. Öeze zullen volgend vooijaar in de winkels hangen. Overigens vormt de "FM-collectie" een aanvulling op de bestaande collectie van Mo déca. Exclusief Om het exclusieve karakter van de Molenaar-trouwjaponnen te be houden zullen er per model niet meer dan zo'n 80 tot 100 stuks wor den geproduceerd, waarvan zo'n zeventig procent in Nederland en Nederland- de rest in Duitsland, Oostenrijk, merkt Zwitserland en België wordt ver kocht. De prijzen van de japonnen zullen op eenzelfde niveau liggen als van de andere modellen in de duurdere prijsklasse, zo rond de 1700 en 1800 gulden. "Nu is het voor al die meisjes, die graag in een jurk van mij willen trouwen tenminste betaalbaar ge worden", zo licht Frans Molenaar zijn besluit om met een confectie collectie te komen toe. "Er was al tijd al enorm veel vraag naar, maar mijn couture-modellen zijn voor velen te duur. Daarom is het zo fijn, dat we nu japonnen in serie kun nen gaan produceren". De Amsterdamse couturier is eveneens zeer enthousiast over de samenwerking met het Enschede- se bruidsmodeatelier. "Het is ont zettend leuk om feestelijke bruids- en avondkleding te ontwerpen. En ik heb Modéca voor deze samen werking uitgekozen omdat dit het beste bedrijf op dit gebied is in ons land", aldus Molenaar, die inmid dels ook als ontwerper van heren- confectie en werkkleding zijn spo ren ruimschoots heeft verdiend. Kleine criminaliteit houdt de ge moederen de laatste tijd nogal bezig, om het voorzichtig uit te drukken. Voorlichtingscampag nes, televisiefilmpjes en folder materiaal moeten er voor zorgen dat het publiek wat voorzichtiger omspringt met waardevolle goe deren. In warenhuizen en op de stations van de grote steden wordt bovendien de laatste tijd regelmatig omgeroepen alert te zijn op zakkenrollers. door Connie Heida Een veel gehoord advies in de strijd tegen de kleine criminali teit is ook om bankpasjes en che ques gescheiden bij zich te dra gen. Voor vrouwen geeft dat ech ter problemen omdat ze vaak al leen een handtas hebben en niet zoals mannen ook nog hun waar- depieren in een binnenzak van de jas kunnen verbergen. Dit probleem was voor de Vrouwenbond aanleiding grote kledingbedrijven aan te schrij ven met de vraag waarom ze niets doen aan de beveiliging van de vrouw. De bond deed de sug gestie ook damesmantels te voorzien van een onopvallende binnenzak die met een rits kan worden afgesloten. C&A Neder land reageerde als enige kleding bedrijf enthousiast op de sugges tie van de vrouwenbond en voeg de meteen de daad bij het woord. Resultaat is dat met ingang van winter 1988 alle damesjassen van deze kledinggigant zijn voorzien van een binnenzak. Maar ook nu al zijn er met name regenjassen bij C&A te koop die zijn voorzien van het gewenste binnenzakje. "We vonden het een fantas tisch goed idee van de vrouwen bond", vertelt PR-manager Jos Ots van C&A Nederland, "Daar om hebben we de suggestie ge lijk opgepakt. "In verband met de produktie was het niet moge lijk om alle zomerjassen al te ,n een binnenzak. Maar bij 25 procent van de regen jassen die nu te koop zijn, wisten we het toch al te realiseren. Van de zomer zal ongeveer 95 procent van de jassen zo'n zakje hebben waar gemakkelijk een pakketje cheques of een portefeuille in kan". Volgens Ots waren er wel eni ge technische problemen te over winnen voordat de binnenzak zo danig in de damesjas kon wor den geconstrueerd dat het ook aan de buitenkant aanvaardbaar was. "We moesten natuurlijk voorkomen dat de dames er in eens een extra bult bij zouden krijgen. Dat gaf nogal wat hoofd brekens en er moest veel tech nisch vernuft aan te pas komen voordat de zak onopvallend in de coupe-naden kon worden weg gewerkt. Maar dat is tenslotte ge- De binnenzak is groot genoeg om er cheques in te stoppen. lukt". Volgens Ots zijn de eerste reacties van klanten uitermate positief. Dat er wel degelijk behoefte is aan een binnenzak in dames mantels bleek overigens ook uit het aantal telefoontjes dat Ots kreeg na een onlangs gehouden radio-uitzending over kleine cri- minaleit waarin hij het nieuwe fenomeen aankondigde. Ots: "Het eerste halfuur na de uitzen- dig kwam er bij ons maar liefst vijftig telefoontjes binnen van dames die wilden weten waar de jassen te koop waren". C&A heeft de binnenzak voor dames inmiddels opgenomen in het pakket van minimale kwali teitseisen. Ots: "De jassen zijn er dus geen dubbeltje duurder door geworden". Biografie Amerikaanse modeontwerper De Amerikaanse mode-koning Oleg Cassini schept er behagen in dat hij enkelen van de schoonste vrouwen van de twintigste eeuw heeft gekleed en, zegt hij, uitge kleed. Zijn loopbaan als ontwerper wordt uit de doeken gedaan in zijn biografie "In My Own Fashion", waarin staat dat hij Italiaanse de butantes, revuemeisjes, manne quins en prostituées veroverde, voordat hij Hollywood en New York aan zich onderwierp. "Ik wilde geen boek schrijven dat alleen maar over mode ging," aldus de 74-jarige ontwerper, die faam verwierf als de persoonlijke ontwerper van Jacqueline Kenne dy Onassis, toen zij Amerika's Eer ste Dames des Lands was. "Dat zou een ander soort boek geworden zijn." Hoewel "In My Own Fashion" nadruk legt op lust en leven, zegt Cassini: "Ik dank alles aan mijn werk - aan mijn mode. Het is het fundament waarop ik al het andere heb opgetrokken." Cassini werd internationaal be faamd toen hij de "Jackie Look" voor Jacqueline Kennedy ont wierp: klassieke A-lijn-creaties waarvan zij de eerste droeg op de installatieplechtigheid van haar man tot president in 1961. De ontwerper schrijft over week einden bij de Kennedy's en dansen met Jackie en aan het lachen ma ken van John F.. Zijn werk voor mevrouw Kennedy moest hij ge scheiden houden van de rest, want zij stond erop dat zij later geen "dik klein mens" zou tegenkomen in eenzelfde jurk. Oleg Cassini vestigde de aan dacht later opnieuw op zich toen hij coltruien ontwierp voor bij de smoking en het Nehrujasje met op staande boord. Als reerde Cassini met mannen als de zakenlieden Howard Hughes en Bernie Cornfeld en de rijke play boy prins Ali Khan. Hij deed ze ook concurrentie aan op polo- en ten nisgebied en had daarbij zijn leng te en postuur mee. "Ik houd van mijn werk maar het is maar een deel van mijn leven," zegt hij in zijn luxe kantoorsuite cm een hoek van Fifth Avenue in Manhattan. Cassini, wiens mode-imperium een omzet van 350 miljoen dollar per jaar heeft, zegt in zijn autobio grafie niets over zijn huidige rol in het modebedrijf. Maar hij beschouwt zichzelf nog steeds als de man wiens creatieve stempel staat op de kleren, hoeden, tassen, schoenen en lingerie van het Cassini-imperium. In een commentaar op ontwerp- veranderingen in de laatste 30 jaar, zegt hij: "Modehuizen plachten te werken voor cliëntèle, maar nu is hun cliëntèle zo uitgebreid dat zij ontwerpen voor de media. Ontwer pers laten een paar creaties zien en de media maken een 'look' popu lair. Top-couturiers ontwerpen wat en laten aan anderen de minder ar tistieke en praktischer zaken over. Geen ontwerper kan op tegen de overheersende trend. BADHOEVEDORP (GPD) - "Nee, ik heb geen gevoel van ge noegdoening. Ik ben wel blij dat er naar buiten toe duidelijkheid is. Er zijn altijd mensen die zeggen: er zal wel wat geweest zijn. Nou, er is nooit iets geweest. Ik hoop dat dat idee ook weg is", zegt Bob Hoogen- boom als reactie op de toekenning door het Amsterdamse gerechts hof van een schadevergoeding van een miljoen gulden aan hem en zijn broer Rody. De twee voormalige eigenaren van Hoogenbooms Bewaking krij gen dat geld van Justitie omdat ze in 1984 ten onrechte vijf dagen in een politiecel hebben vastgezeten op beschuldiging van fraude. Drie jaar lang, sinds ze in 1985 onschul dig werden verklaard, hebben de broers geprocedeerd. De geruchtmakende arrestatie gebeurde in februari 1984. Bob en Rody werden toen in hun woon plaats Badhoevedorp aangehou den op beschuldiging van oplich ting en valsheid in geschrifte. De boekhouding werd in beslag geno men en de Hoogenboom-directeur Wijnands en tal van kantoormede werkers werden verhoord. Het was de nasleep van de veroordeling van 8 bewakers van Hoogenboom we gens diefstal uit de RAI. De bewa kers legden voor het bedrijf belas tende verklaringen af. Vijf dagen brachten Bob en Rody voor verhoor door in een Am sterdamse politiecel. Er werd een uitvoerig onderzoek ingesteld. On dertussen werd het bedrijf door de golf van negatieve publiciteit naar de afgrond geduwd. Veel klanten van de toen tweede veiligheids dienst in ons land liepen weg. De broers moesten het bedrijf verko pen. Bob: "Er zat niets anders op, anders waren we failliet gegaan". Het deed de broers pijn het 800 man grote bedrijf van de hand te moeten doen. "We hebben alles in de bewaking meegemaakt en heb ben een behoorlijk leidinggevende rol gespeeld. We waren van nul be gonnen en meer dan een generatie hadden we erover gedaan het groot te maken. Als je dan je bedrijf moet verkopen, dan slik je wel even een brok weg", vertelt Bob. Voorbeeld Het onderzoek leverde uiteinde lijk niets op en de broers werden van alle blaam gezuiverd. Terugkij kend is Bob ervan overtuigd dat de hele zaak de actie is geweest van één officier van justitie, die het be drijfsleven een voorbeeld wilde stellen. "We waren enorm bekend. Ze hebben toen gedacht: we pak ken gewoon een paar kopstukken uit het bedrijfsleven, die hebben al tijd wel iets gedaan. Als je zo'n be drijf als het onze onderuit kan ha len, scoor je als officier. Het is puur onze bekendheid geweest". Met de schadevergoeding van een miljoen is het wat de broers Hoogenboom betreft nog niet be keken. Binnenkort gaan ze 'voor 99 procent zeker' via een civiele pro cedure nog eens 12 miljoen schade vergoeding eisen. De broers stellen dat ze hun bedrijf door de vele pu bliciteit in 1984 voor een appel en een ei hebben moeten verkopen. De beide broers zijn inmiddels, ieder voor zich, weer in het be drijfsleven gestapt. Rody is in Bad hoevedorp druk in de weer met een koeriersbedrijf. Bob zelf is bezig met het importeren van een middel om stress-ziekten te voorkomen. Beide broers gebruiken voor hun bedrijf het beeldmerk van hun voormalige bewakingsbedrijf: de zwarte, gestileerde H en de dikke, rode B. Dat hebben ze met opzet gedaan: "We hebben niets te ver bergen". op de inleg van uw gelden bij een BELEGGINGS- EN EXPLOITATIE MIJ. In eerste klas onroerend goed binnen Nederland. Onroerend goed: vast en zeker Schrijf voor nadere informatie aan: POSTBUS 91 - 9750 AB HAREN. BESSELS EN MOOIJ In september vangen de onderstaande dag- en avondopleidingen aan: Medisch secretaresse Management-secretaresse Juridisch secretaresse Secretaresse Ass. secretaresse Toeristisch medewerk(st)er Receptionist(e) Receptioniste/informatrice Typen Steno Ned.-Frans-Duits-Engels Middenstand Boekhouden MBA Bedrijfscorr. en conv. Ned.-Frans-Duits- Engels-Spaans Notuleren Kantoorpraktijk Informatica Tekstverwerking Computerboekhouden 023-264979 Santpoorterstraat 42, Haarlem De Binckhorst dealerbedrijf, VOORSCHOTEN, Dobbeweg 2, tel. 071-600233; Auto-Home Leiden B.V., LEIDEN, St, Jacobsgracht 10-18, tel. 071-121560; Fa. J. Reijerkerk, USSE, Kanaalstraat 145-147, tel. 02521-13059 Importeur: de Binckhorst Auto Motor Import B V, Voorschoten. Tel. 071 - 600200. Prijs ind BTW. exd afleveringskosten Prijswijzigingen voorbehouden. Afgebeeld: Skoda 130 CL Uw spaarcenten stoppen in een auto en hun bagage de ruimte heeft rembekrachtiging, de gelaagde voorruit waar maar één man tegelijk kan Die bovendien uiterst compleet is de hoofdsteunen en de veiligheidsstuur- instappen en die geen enkele luxe biedt? uitgevoerd. Zo heeft elke Skoda kinder- kolom. Daarnaast, in voor ons klimaat Waarom zou u! Want voor f 9.995,- sloten en slaapstoelen om maar iets te noodzakelijke details als radiaalbanden, koopt u een gloednieuwe Skoda noemen. Maar ook op veiligheid scoort verwarmde achterruit en halogeen kop- met maar liefst twee jaar garantie of Skoda uitstekend. lampen.'t Hoort er allemaal gewoon 100.000 km zekerheid. U vindt dat niet alleen terug in de bij, standaard dus! Dat maakt de keus Een vierdeurs, waarin de hele familie stevige kooi-constructie, maar ook in de wel erg gemakkelijk

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 11