TELEVISIE TOEGELICHT Louis van Dijk: beroemd zijn verrukkelijk De perfecte thriller TV-RUBRIEK PAGINA 34 RADIO-TV ZATERDAG 14 MEI 1988 IN HET WEEKEINDE 'De overwinnaars' De NCRV zendt vanavond in haar serie 'De overwinnaars' de Amerikaanse televisiefilm 'Can you feel me dancing' uit. Daarin staat de strijd van de blinde Ka ren Nichols (22) om normaal te kunnen leven centraal. Karen is opgegroeid in een liefdevol en zorgzaam gezin, maar op den duur gaat ze die zorgzaamheid als beklemmend ervaren. Zij wil onafhankelijk zijn en doen wat ze zelf wil. Als ze verliefd wordt ontdekt ze voor het eerst hoe fijn het is om te dansen. Maar haar overbezorgde familie is gekant tegen de relatie die Karen wil aangaan. Extra problemen ko men er wanneer Karen een stu diebeurs in New York wordt ge weigerd omdat ze blind is. (Ne derland 1, 19.48 uur) Flying high Veronica zendt vanavond de Amerikaanse speelfilm 'Flying high' uit die in 1980 werd ge maakt door Jim Abrahams en David en Jerry Zucker. De film is bedoeld als parodie op de beken de rampenfilms en vertelt het verhaal van Ted Striker, een ex- oorlogspiloot die niks meer van de vliegerij wil weten en die lijdt aan vliegangst. Op een dag is hij een van de passagiers op een bin nenlandse Amerikaanse vlucht. Hij wil op deze manier aan zijn geliefde, een stewardess, bewij zen dat hij best wat voor haar over heeft. Als na een vismaaltijd een aantal van de passagiers en de beide piloten te kampen krij gen met een voedselvergiftiging zit er voor Ted niets anders op dan het vliegtuig veilig aan de grond proberen te zetten. Later op de avond zendt Veronica het vervolg op 'Flying high' uit. Daarin is Ted Striker een testpi loot die betrokken is bij het tes ten van een maanlander. (Neder land 2, 22.05 en 23.40 uur) Oorlogs verslaggever De VPRO zendt zondag de En gelse documentaire 'War repor ters' uit die gaat over vrouwen en mannen die hun leven wagen om hun lezers, kijkers en luisteraars te voorzien van nieuws over de vele oorlogen die overal ter we reld worden uitgevochten. De verschillende media eisen steeds meer informatie en de risico's voor diegenen die de informatie moeten verstrekken worden steeds groter. Wie zijn zij en waarom doen ze het? Fotografen, filmers en schrijvende journalis ten praten over de oorlogen, hun angsten en waarom ze hun werk moeten doen. (Nederland 2, 20.57 uur) Zuid-Afrika 'Zuid-Afrika van binnenuit' - zondag te zien bij de VPRO - geeft de stand van zaken in Zuid- Afrika op politiek, sociaal en eco nomisch terrein, gezien door de ogen van een in een workshop verenigde groep jonge zwarte en blanke filmmakers. Ieder van hen filmde zijn/haar verhaal dat direct verband houdt met zijn of haar omgeving. (Nederland 2, 22.22 uur) Nacht und Nebel Een IKON-NOS-documentaire over Kamp Natzweiler. Op 15 mei 1940 capituleerde Nederland voor de Duitse bezetter. Maar een aantal naamloze Nederlan ders capituleerde niet en zette de strijd ondergronds verder. Van hen kwam een aantal in het spe ciale concentratiekamp Natzwei ler. hoog in de heuvels van de El- zas, terecht. Daar werden op hun gestreepte kleding de letters NN geschilderd die stonden voor Nacht und Nebel. Zij waren vol gens de Duitsers 'terroristen, sa boteurs en spionnen' die zonder proces en zonder levensteken in nacht en nevel moesten verdwij- (Nederland 3, 12.45 uur) zien was. De komedie speelt zich af in de Tweede Kamer. Hoewel het overduidelijk is dat wat in 'Medio Mei' in het bordkarton nen parlement gebeurt nooit in de echte Tweede Kamer kan en zal gebeuren, treft het stuk door zijn grote 'echtheidswaarde'. De gebaren, de taal, de houdingen van de kamerleden zijn welis waar gechargeerd maar getuigen van het feit dat de spelers zich op hun spel meer dan grondig heb ben voorbereid zodat een rake karikatuur kon worden gete kend. Eén ding is duidelijk: ook wie niet van politiek houdt en ook wie bang is voor de cultuur op Nederland 3 doet er goed zon dagavond toch te kijken. (Neder land 3, 21.15 uur) Capitool Medio mei De NOS brengt zondag de aller aardigste muzikale komedie 'Me dio Mei', die Joost Ranzijn maak te op basis van het gelijknamige toneelstuk dat vorig jaar op de Boulevard of Broken Dreams te In het Capitool wordt zondag middag (12.00 uur, ned 3) gedis cussieerd over de financiële grenzen in de gezondheidszorg. Discussieleider Fred Verbakei spreekt hierover met mevrouw Janmaat-Abee (Tweede Kamer lid CDA) en de heren Tadder (in ternist in Amsterdam), Schrij vers (hoogleraar gezondheids zorg in Utrecht) en Stevens (in ternist Prinssegrachtziekenhuis in Amsterdam). Radio Rijnland Radio Rijnland Sport brengt zondagmiddag (aanvang 14 uur) rechtstreekse reportages van de voetbalwedstrijden Elinkwijk - UVS, Roodenburg - Voorburg, Foreholte - WSE en Warmunda - SJZ, de korfbalwedstrijd Danaï den - Swift, de hockeywedstrijd Alecto - Evergreen en de tennis- ontmoeting Unicum - Leeuwen berg. Mariélle Tromp (l) en René Groothof voor de tafel en er achter Arjan Ederveen en Frank Ketelaar (r), zoals zij te zien zijn in Medio Mei', een musical die zich afspeelt in de Tweede Kamer. Zondagavond op Nederland 3. (foto and 'Zenuwen slaan toe als ik een noot van een ander moet spelen' DALFSEN (GPD) - Zijn be scheidenheid is beminnelijk. Zijn openheid typisch Amster dams. Zijn eenvoud gestem peld door het rustige leven in het Sallandse Dalfsen. Louis van Dijk, musicus. Zo simpel heeft hij zich ook in het tele foonboek laten registreren. Hij vindt eigenlijk iedereen die hij op zijn levensweg ontmoet aar dig. Wil zelf ook graag aardig gevonden worden. Een roman ticus uit overtuiging, met een onbegrensde liefde voor mu ziek, goede wijn en mooie au to's. Louis van Dijk heeft al vele hoogtepunten in zijn bijna 30-jari- ge pianisten-carrière gekend. Hij is een van de weinigen die al bijna le- door Arnoud Cornelissen venlang ook als 'bekend Nederlan der' staat genoteerd. Nog steeds staat hij volop in het muzikale le ven. Kortgeleden kreeg hij een Edison voor de LP die hij samen met Rita Reys maakte. Binnenkort verschijnt een langspeler van het trio Louis van Dijk. Zijn benen van bescheiden afmetingen lijken de langdurige roem goed te kunnen dragen. Veroveren „Waardoor je beroemd wordt is een geheim dat zich nooit zal open baren. Ik geloof wel dat het met een juiste levensinstelling te maken heeft, waarin een aantal facetten heel belangrijk is. Een daarvan is - en dat is echt een credo van me - datje nooit iets moet najagen. Maar je moet wel hetgene dat automa tisch op je af komt, veroveren. Ik moet mij natuurlijk wel steeds bij- voeden met muzikale research thuis. Veel luisteren naar muziek. Veel studeren om in elk geval tech nisch in staat te zijn om datgene wat je wilt spelen, ook te kunnen spelen. Ik heb les gehad van Jaap Callenbach, een geboren peda goog. Maar ook een strenge peda goog. Dat was precies wat ik nodig had. Hij heeft mij een arsenaal oe feningen nagelaten. Die doe ik elke ochtend. Als ik dat helemaal af werk, ben ik daar anderhalf uur mee bezig. Het is gewoon ochtend gymnastiek. Daarna ga ik dan etudes van Chopin spelen, wat Bach of ik probeer een nieuw stuk je te spelen. Maar altijd studeren via de klassieke muziek. Let wel: studeren, ik zal haast nooit klas- Waaraan moet een goed televisie spel (of een goede film, of een goede roman) voldoen? Hij moet goed gemaakt zijn - dat wil zeg gen: goed geregisseerd als het een tv-film betreft -, het plot moet goed zijn en verschillende verrassingen in zich bergen. De spelers moeten goed zijn en er moet de nodige variatie in ge beurtenissen zijn. Een goede sfeertekening is natuurlijk ver eist. En je moet af en toe op het verkeerde been worden gezet. Ook een beetje sensatie kan geen kwaad. Dit alles geldt zowel voor de perfecte thriller als voor de per fecte roman. Het laatste voor beeld dat ik op dat gebied heb ge lezen was 'De Aanklager' van Scott Thurow, die je zowel als ro man kunt lezen als als thriller (zoals je ook 'Misdaad en straf van Dostojevski als roman kunt lezen maar ook als thriller). Heel goed geschreven, vol levendige details. Een verhaal met mensen van vlees en bloed. Een geraffi neerd plot, vol verrassende wen dingen, met aan het slot een dub bel verrassende wending. En qua sensatie valt er ook niets te kla gen. Want er is sprake van een moord en gaandeweg blijkt de man die de moord dient op te los sen zelf de voornaamste verdach te te zijn... Zo'n perfecte combinatie van ingrediënten kom je natuurlijk niet vaak tegen, noch in de litera tuur noch als film of tv-spel. Mijn favoriete geschreven thriller is nog altijd 'A kiss before dying' van Ira Levin. Wat films betreft 'High and Low' van de Japanse regisseur Akira Kurosawa. En wat de televisie aangaat is mijn meest recente favoriet de finale om de KNVB-beker PSV-Roda JC! Ik moet daar meteen bij zeg gen dat ik die wedstrijd op een oneigenlijke manier heb beke ken. Ten eerste niet in het Willem Il-stadion, zoals het zou moeten. Want een tv-uitzending van een voetbalwedstrijd staat tot de wedstrijd 'live' in het stadion als een reproduktie van De Nacht wacht in een kloek boekwerk tot De Nachtwacht in het Rijksmu seum zelf. Dat herinnert mij eraan dat de dichters K. Schippers en J. Bern- lef, beiden grote liefhebbers van Laurel en Hardy, een keer in Maastricht op bezoek gingen bij Leo Riemens, die behalve opera kenner ook een groot verzame laar was van films van De Dikke en de Dunne. Schippers en Bern- lef werden voor een tafel gepos teerd. Riemens plaatste een groot boek rechtop op tafel met een lege witte bladzij tegenover het filmapparaat. Waarna zijn gasten tot hun verbijstering een paar uur lang vergast werden op Laurel en Hardy-filmpjes ter grootte van een boekbladzijde.... Welnu, een voetbalwedstrijd op een veld van 110 x 60 meter die teruggebracht wordt tot een beeldscherm van 66 cm is in we zen natuurlijk nog tien keer on natuurlijker dan het bekijken van Laurel en Hardy-filmpjes op een boekbladzijde. Maar goed, het is een bruikbaar surrogaat, en ik ben dankbaar dat het uitge rekend tijdens mijn leven is uit gevonden. Bovendien slaat die oneigenlijke manier waarop ik de wedstrijd heb bekeken niet eens op het formaat van het beeldscherm, maar op het feit dat ik donderdagavond belang rijker dingen had te doen en daarom die bekerfinale voor des keizers baard op de video heb op genomen. Éoals ik ook genood zaakt was geweest Ajax - KV Mechelen op video op te nemen. Maar die wedstrijd heb ik, toen ik om 1 uur 's nachts thuis kwam meteen opgepeuzeld. Tot 3 uur 's nachts. Het belang van PSV - Roda JC leek me voor.zo'n fysieke presta tie niet groot genoeg. Dus be sloot ik de videoband pas de vol gende ochtend af te draaien. Ge lukkig had ik tevoren wel met af gewend hoofd de ochtendkran ten uit de bus gehaald en ver bui ten mijn bereik gelegd. Daar was ik achteraf zeer dankbaar voor. Want. PSV - Roda JC ontpopte zich als een thriller zonder weer- Het plot zat geraffineerd in el kaar: PSV overspeelt Roda, dan scoort Roda. Na lange tijd maakt PSV gelijk, nu zal het over Roda heenrollen, maar nee, na enkele gemiste kansen maakt Roda toch 1-2. Dan krijgt PSV een royaal toegediende penalty. In de scher mutselingen rondom scheids rechter Verhoeff wordt Roda- speler Hanssen uit het veld ge stuurd, Koeman die zelden mist schiet de penalty op de paal en kort voor tijd moet Roda toch de gelijkmaker incasseren. Half uur verlenging.... De spelers acteerden ook goed. De sfeertekening was prima. De sensatie kwam ruimschoots aan haar trekken. De verrassingen waren niet van de lucht. En ik weet - nu ik dit schrijf - nog steeds niet wie de verlenging heeft gewonnen, want ik heb de video stopgezet. Zoals je de coi tus nog enkele minuten kunt uit stellen, door je bijtijds even te rug te trekken... Ik weet niet of u voetballen ook zo kunt beleven als de voet balliefhebbers. Maar zo niet, neemt u dan rustig van mij aan dat er voor die voetballiefheb bers geen spannender thrillers op de televisie zijn te bedenken dan zo'n wedstrijd als PSV - Roda JC. Ook niet door Agatha Christie of Alfred Hitchcock! Louis van Dijk siek voor publiek spelen. Ik wil plezier hebben aan muziek maken. Zodra ik een noot moet spelen die is geschreven door iemand anders, slaan de zenuwen zo waanzinnig toe, dat ik daar niet echt gelukkig van wordt. De enige keren dat ik klassiek speel, is samen met Daniel Wayenberg. En dan steun ik op zijn waanzinnige routine in het vertol ken van klassieke muziek". Ambitie „Een ander facet van beroemd worden is, dat je heel gerichte am bitie moet hebben. Een volstrekt legitieme ambitie om de mensen te laten horen watje kunt. Dat had ik als kind-al. Als er ergens een piano stond, dan had ik zo'n enorm diep gevoel van binnen: ik moet de mensen die hier zijn, nu verbaasd doen staan. En dat is niet iets wat ik oppook. Op dat moment vind ik dat het moet. Een soort behoefte om de mensen gelukkig te maken. En een heftige behoefte om aardig gevonden te worden. Nee, dat is geen frustratie, dat is gewoon lek ker. In mijn geval, voor het slagen in dit vak, zelfs verdomde positief. Daarom begrijp ik het ook niet als bekende mensen roepen dat ze het zo vervelend vonden om op straat herkend te worden. Dan zit er iets fout. Ik vind het enig. En dat het al bijna 30 jaar kan. Ik ben er echt diep gelukkig mee. Het gekke is. dat het op straat anp) herkennen hier in Dalfsen het min ste voor komt. Dat is omdat ik hier woon. Ik ben gewoon een Dalfse- naar. Ik loop ook op mijn sloffen door de supermarkt mijn wagentje. En dat vind ik ook ontzettend leuk. De mensen hebben hier zo'n ver bluffende recht-voor-z'n-raap-ach- tige eerlijkheid. Die vinden dat glittergedoe ook allemaal maar on zin. En terecht. Je moet echter die behoefte om aardig gevonden te worden, niet gaan koesteren. Je moet er zelfs voor oppassen, als je dat zo natuurlijk hebt zoals ik, dat je geen te grote handreiking naar het publiek maakt. Daardoor loop je het gevaar je artisticiteit te verra den. Ik heb het wel eens zo ge schetst: Je loopt op een smal pad met aan je rechterhand de afgrond van de commercie en aan je linker hand de rotswand van je artistieke geweten. Dat pad is verdomde smal. Ondanks die afgrond van de commercie heb ik met heel veel plezier dat filmpje voor Roparco gemaakt. Ik heb wel hele klem mende verzoeken ingediend over de manier waarop het zou gebeu ren. Die zijn tot mijn plezier niet al leen ingewilligd, maar ze wilden het ook niet anders. Ik loop als het ware rustig door mijn leven heen en speel mijn eigen muziek. Daar bij was het een reclame voor een goed Nederlands produkt. Ik moet zeggen dat ik er vooraf wel slapelo ze nachten van heb gehad. Maar toen het klaar was. begreep ik dat het heel erg leuk was. Het gaat im mers over een oerdegelijke vorm van oudedagsvoorziening". Positief „Ik vond het overigens een lumi neus idee om een soort levensloop je te maken in 45 seconden, waarin al die soorten muziek van mij een beetje inzitten. Zowel die klassieke aard van spelen als het licht swin gende. Ja, wat dat betreft is mijn terrein heel breed. Ik heb ook heel veel plezier beleeft aan die LP „Musica di Gloria". Daarop heb ik alle oude koralen bewerkt, die ik mij van vroeger kan herinneren als de mooiste. Die mij ontroerden. Die heb ik eruit gevist. Het heeft natuurlijk ook te maken met de herinnering aan de nestwarmte. Ik heb wel eens gezegd: het is een „Terug naar Oegstgeest", maar dan positief. Ik zoek altijd naar het positieve. Ik leef echter absoluut niet opper vlakkig. Ik zit zelfs uiterst filoso fisch in elkaar. Het is niet voor niets dat ik nog steeds intensief met kerkmuziek bezig ben. Ik ben religieus. Religieus in die grote al omvattende zin, dat ik denk dat je onmogelijk muziek zou kunnen maken, schrijven noch improvise ren als je niet het volledig duidelij ke besef had dat je het gekregen 'hebt, om het te kunnen doorgeven. Een idee is immers zelden of nooit een eigen vondst. Die eerste vondst is altijd een genade". Wijn „Mijn leven bestaat voorname lijk uit muziek. Wat ik daarnaast met heel veel enthousiasme doe. is wijn drinken. Maar dat is alleen maar een vlucht. Het enige mo ment waarop ik even niet over die pere zaken als drijfveren hoef na te denken. Of het wel goed is wat ik doe. Of ik wel integer bezig ben. Al dat soort dingen die je toch voort durend lichtelijk besluipen. Wat nog gekoppeld is aan een calvinis tisch schuldgevoel. De enige ma nier. om dat kwijt te raken, is of naar mooie auto's kijken of wijn drinken. Het is eigenlijk van een ongekende oppervlakkigheid. Ik heb dat overigens gemeen met heel veel instrumentalisten. Klassieke mensen, die waanzinnig zijn van snelle sportwagens. Ik ben ook waanzinnig van mooie auto's. Een soort nooit overgegane dinky-toy puberteit. Ik heb dat heel sterk en ik besef dat. De dwaze vergaapt zich aan chroom en blik. Een regel van Jules de Corte. Ik kan het niet helpen. Maar ik verzet me er ook absoluut niet tegen". Kryptogr IBH duw te krijgen, waardoor mijn hoed afwoei. 11. Een zaak die opgelost wordt? Dat zul je maar 'ontdekken. 12. Verdien sten in de baaldagen. 18. Er staan niet zoveel mensen te wachten, maar als 'k er bij kom maken we er een witte streep van. 19. Lopen ingenieurs gek door elkaar als ze uit dat land komen? 23. Onwijs is eigenlijk •niet goed... 24. Wat wil je mij nou te eten geven? 25. Vredes- vlieger. 26. Woedend zijn ovei dit duivelse lawaai. Horizontaal: 7. Boerendrank in aardewerk. 8. Neem dit cijfer mee, zodat het wapen zichtbaar wordt. 13. Het water voor ple maat, wat het dier zegt achter aan. 14. Een klein grietje? Dat hoor je goed. 15. Wie at om u voor niets te laten rijden? 16. Deze is behoorlijk handiger dan de volgende... 17. ...want die is maar een stomkop boven in de ketel. 20. Gekleurde wijn. 21. In staat zijn eindeloos het geslacht te beschrijven. 22. Lesmateriaal? 27. Ben je nooit in Amerika geweest om wat te drinken? 28. Het vee liep hard weg bij het geknal... en precies op tijd. Verticaal: 1. Hij is met de pan toffel daaronder. 2. Het gladde begin van 9. 3. Tot zover als hij bij een perk staat. 4. Lollige schuur. 5. Boven en in de booL alles is in beweging. 6. U bent' hartelijk uitgenodigd bij de fontein in het dal. 9. Als deze kan je droom uit elkaar spat ten. 10. Ik heb het voordeel een De prijs van 25- werd toegekend aanMevr. T. de Boer, Van Ostade- laan 52, 1213 ER Hilversum. De prijs wordt de winnares toe gezonden. Oplossingen onder vermelding 'Puzzel' voor donderdag op brief kaart of in enveloppe zenden aan redactie Leidsch Dagblad, Postbus 54, 2300 AB Leiden. ZATERDAG Radio 1 na 18 uur TROS: 18.06 Coulissen. NOS: 19.02 NOS Jazz platform, 20.02 Langs de lijn. 22.02 Metro's music. 23.05 Met het oog op morgen. KRO: 0 02 Oogluik. 1.02-7.00 Nie mandsland. Radio 2 na 18 uur KRO: 18.03 Echo. 18.15 Levenslief en levensleed. 19.00-7.00 Zie radio Radio 3 na 18 uur NOS: 18.03 Driespoor. NCRV: 19.02 Koploper. 20.02 Harro de Jonge, met om 20.02 Elpee Pop Special: 21.02 Elpee- en CD Pop; 22.02 Country style. 23.02-24.00 Late date. Radio 4 na 18 uur NOS: 18.00 Nws. VOO 18.02 Avondstemming. NOS. 20.00 Nws. KRO: 20 02 KRO-Klassiek op de zaterdagavond, met om 20.02 Al ayre espanol, en om 20.55 Het trio: Harrie Starreveld, fluit. Harry Spar- naay, basklarinet en Rene Eek- hardt, piano; 22.00 Orgelrubriek; 22.20 Laudate. 23.00-00.00 KRO- literair: Spektakel. Radio 5 na 18 uur NOS: 18.00 Nws. EO. 18.10 lyi Ha- berler (Goed nieuws). 18.25 Kayen buitenl. werknemers. EO: 20.30 Laat ons de rustdag wijden. 21.14 Metterdaad hulpverlening. 21.15 OMROEP RIJNLAND 13.00-15.00 Noordwijk Lokaal 15.00-19.00 Vandaag de dag op zaterdag 19.00-20.00 Voorhout Lokaal VLOK KATWIJK 11.00-13.00 'Jongerensoos', jongerenprogramma 13.00-14.00 'Groeten en ver zoeken', populair verzoekplaten- programma 14.00-15.00 'Het blijft Hollands', muziekprogramma 15.00-17.00 'Sport', o.a. voet bal ZONDAG Radio 1 voor 18 uur NOS: elk heel uur nieuws. KRO: 7.02 KRO'S Ontbijtshow. 7.53 Ter ovenweging. EO: 8.05 Groot Nieuws met orn 8.25 Overdenking. VOO: 9.02 Veronica Sport. TROS 10.02 Wegwezen. VARA: 11.02 VARA Radio 1 zondageditie. 12.02 Ophef en vertier. NCRV: 13.05 Hier en nu. NOS: 14.02 Langs de lijn, sport en muziek. Radio 1 Radio 1 na 18 uur VPRO- 18.05 Het spoor. Afscheid van Indië (7): Beel in Batavia. AVRO: 19.02 Leuterkoek en zand- gebak. 19.10 AVRO's kinderkoor. 19.30 De hersengymnastiek. 20.02 Toppers van toen. 21.02 Play it again.... NOS: 23.05 Met het oog op morgen. TROS: 00.02 De Nachtwacht. 4.02 Aflossing van de nachtwacht. 5.02-7.00 Krieken met Adje. Radio 2 voor 18 uur NOS: elk heel uur nieuws. VARA: 8.02 Vroege Vogels. 10.02 Tony van Verre ontmoet Jaap van de Merwe. AVRO: 10.30 Uit Studio en theater. 11.02 Duyscotheek. 12.02 AVRO-Magazine. 14.02 Neder lands op AVRO 2. 15.02 Pim Ja cobs met muziek uit de jaren 50. 16.30 Kom 'ns langs in Des Indes. Radio 2 Radio 2 na 18 uur 18.02 Swing low. 19.00-7.00 Zie ra dio 1. Radio 3 voor 18 uur NOS: elk heel uur nieuws. KRO 8.02 Hurrie-up. 9.02 Zin in pop. 10.02 De wakkere wereld. 12.02 KRO-Miniparade. 13.02 Het wees huis van de Hits. 15.02 Tijd voor Toen. 16.02 KRO's Zalige Liefdes- lijn. eye. 20.02 Radio Thuisland. 21.02 De krijsende tafel. 22.02-00.00 Op Slag van Maandag. Radio 4 v r 18 u NOS: 8.00 Nieuws. 8.02 H-vier. 9.00 Musica Religiosa et Profana. 9.55 Programmaoverzicht. KRO: 10.00 Eucharistieviering. NOS: 11.00 Für Elise. 13.00 Nieuws. 13.02 Opera Matinee: Nwe gr.pl. en C.D.'s. 14.00 Onder de Groene Lin de. 14.-15 Concert op de zondag middag: Residentie Ork. met tenor. (In de pauze: Praten over muziek.) 16.30 Diskotabel. Radio 4 Radio 4 na 18 uur 18.00 Nieuws. 18.02 Musica Nova. TROS: 19.00 Continu muziek. 20.00 Nieuws. 20.02 Specialiteiten a la carte. 22.00 Kamerconcert. 23.00-24.00 Finale. Radio 5 voor 18 uur 6.30-6.49 Scheepvaart- en markt berichten en uitgebreid weerbe richt. 9.00 Nws. NCRV: 9.02 Woord op zondag. 9.30 Te Deum Laudamus. NOS: 9.55 Waterstan den. IKON: 10.00 Om recht lief te hebben, kort verh. 10.10 Kerk dienst. 10.58 Wilde Ganzen. 11.00 De andere wereld van zondagmor gen. NOS: 12.00 Nieuws. VOO: 12.05 Het zwarte gat. (NOS 13.00 Nws.) 14.00 Radio Romantica. NOS: 16.55 Mededelingen en schippersberichten. IKON: 17.00 Kerkdienst. 17.58 Wilde Ganzen. bouw: huis van God of huis mensen? IOS: 18.40 Nederlands programma. NOS: 19.00 Program ma voor buitenlandse werknemers. 19.20 Suara Maluku. 19.55 Tambu. 20.30 Zorg en Hoop. 21.20 NOS Cultuur Special. 22.00 Dichter bij de dichter. 22.10 Jazz uit het histo risch archief. 22.40-23.00 Hobby- scoop. LOKALE OMROEP ALPHEN 20.00-21,00 Alphens Nieuw- smagazine 21.00-22.00 Sportcarrousel VLOK KATWIJK OMROEP RUNLAND 11.00-12.00 Sassenheim Lo kaal 12.00-13.00 Noordwijkerhout Lokaal 13.00-14.00 Lisse Lokaal 14.00-18.00 Sport 20.00-22.00 Tijdmachine MAANDAG Radio 1 voor 18 uur NOS: elk heel uur nieuws. NCRV: 7.03 Hier en nu. 7.15 Het Levende Woord. 7.22 Lichte muziek. NOS: 7.30 Nws. NCRV: 7.33 Hier en nu. 3.30 I icht f 8.32 Maandagmorgen Magazine (9.30, 10.30 en 11.30 Nieuwsover zicht Hier en nu). 12.05 Boer en inder. 12.32 Over kopen gespro- bouw. NCRV: 13.08 Hier en nu. VOO: 14.05 Veronica Nieuwsradio. Met om 17.05 De wereld in een half 7.03 Een goede morgen met Ron Brandsteden (8.03-8.15 TROS Ak- tua.) 9.03 TROS Gouden Uren. 11.03 Op Volle Toeren. 12.03 An- dré van Duin. 13.06 TROS Aktua. 13.15 Tijd voor Tetske. 14.03 Mu ziek uit duizenden. EO: 15.03 Met muziek het hele land door. 16.03 Open huis. 16.58 EO-Metterdaad Hulpverlening. 17.03 Ronduit Ra- Radio 3 v r 18 u NOS: elk heel uur nieuws. AVRO: 7.03 De Baas van de week. 9.03 Ar beidsvitaminen. 12.03 Hollands Glorie. 14.03 Toppop Radio, 16.03 Toppop twintig. Radio 4 voor 18 uur KRO: 7.00 Nws. 7.02 Aubade (8,00 Nws.) 9.30 Daar word ik stil van. 10.00 KRO-Klassiek op maandag morgen. Salzburger Festspiele 87: Artis-11.50 Over muziek. 12.00 Ra dio Vierklank. 13.50 Over kunst en cultuur. 14.00 KRO-Klassiek op maandagmiddag: Hansel und Gre- tel, muz.sprookje van Humper- dinck. 16.00 In antwoord op uw schrijven. 16.50 KRO-Literair: over poëzie. 17.00 Gustav Mahler. Radio 5 voor 18 uur NOS: 6.30-6.49 Scheepvaart- en marktberichten en uitgebreid weer bericht. 9.00 Nieuws. 9.02 NOS Sportief. 9.25 Waterstanden. RVU: 9.30 Cursus voor verlegen men sen. VARA: 10.00 Factor 5, met om 11.00 Berichten van en over oude ren. NOS: 12.00 Nws. HUM.VER BOND'. 12.05 Het voordeel van de twijfel. NOS: 13.00 Nws. VARA' 13.10 Faktor 5, met Bericht van bui ten. AVRO' 14.00 Moet je horen. VARA: 14.05 Radio drie hoog ach ter. 14.25 China. 14.45 Chips die je niet kunt eten. 15.00 Bericht uit het Koninkrijk. NOS: 16.30 NOS Kin dermagazine. 17.00 Wat een taal. 17.30 NOS Cultuurmagazine. 17.55 Mededelingen en schippers berichten. RADIO WEST 7.15-8.00 ochtendmagazi met nieuws, aktualiteiten, we< berichten en verkeersinformatie. 12.00-13.00 Lunch-uur, nwsoverzicht, progr.aank., ser vicerubr., weerber., verkeersmf. land- en tuinbouwinf., de kwi Hebbes en de voorstelling van di met dag.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 34