SpoORPtTV Kansen Sean Kelly op eindzege Yuelta stijgen Taaie Yzaga lastig voor Lendl ZATERDAG 14 MEI 1988 SPORT PAGINA 13 Onder Zijl De gevolgen van de 'doodschop' van John van Leeuwen zijn ook in Sassenheim nog steeds merk baar. Bij de voetbalclub Ter Leede zijn ze een beetje in de war sinds het trieste incident van veertien dagen geleden. In de topper tegen De Sleutels maaide verdediger John van Leeuwen tegenstander Ronald Labordus vlak voor tijd onderuit. Dat ge beurde pal voor de neus van ver slaggever Ruud Pattiapon die in de krant van maandag melding maakte van de doodschopvan Van Leeuwen die Labordus een dubbele beenbreuk kostte. In de ogen van de bestuursleden en de trainer van de Sassenheimse za terdagvierdeklasser een dubieus staaltje tendentieuze verslagge ving en aanleiding om Pattiapon. die voor deze krant onder meer wekelijks het overzicht van de vierde klasse samenstelt, te boy cotten. Zoals gebruikelijk zocht Pattiapon afgelopen zaterdag contact met pr-functionaris Nat zijl van Ter Leede voor een tele fonisch verslagje van de uitwed strijd tegen Berkel. Natzijl hield zijn kaken evenwel op elkaar. Toen wij hem drie dagen later om opheldering vroegen bleek de publiciteitsman nog altijd weinig spraakzaam te zijn. Het telefoongesprek met Natzijl ver liep als volgt: - "Goedenavond meneer Nat zijl, is het juist dat u nog steeds de publicitaire belangen van Ter Leede behartigt? Natzijl: ''Dat is correct". - Maar het afgelopen weekein de weigerde u een van onze me dewerkers details te verstrekken over de wedstrijd tegen Berkel. Had dat te maken met de 'affaire- Van Leeuwen'? Natzijl: "Geen commentaar". - Ja, dal zei u tegen onze mede werker ook steeds. Bent u van plan dat vol te houden? Natzijl: "Zoals ik al zeigeen commen taar". - Doen wij er dan misschien be ter aan voortaan iemand anders van Ter Leede te bellen voor in formatie. Natzijl: "Dat heeft geen zin, want van een ander zult u precies hetzelfde antwoord krijgen". - Daar worden wij dus weinig wijzer van. Kunt u dan misschien vertellen hoe wij aan gegevens over wedstrijden van het eerste elftal van Ter Leede kunnen ko men? Natzijl: "Ja, door een verslaggever langs te sturen - Maar we kunnen toch moei lijk alle wedstrijden van Ter Leede zelf gaan volgen? Dan zou den we een veelvoud moeten aantrekken van het aantal mede werkers dat elk weekeinde voor ons op pad is. Natzijl: "Dat is uw zaak". - Ja, maar ook die van u. Of hechten jullie bij Ter Leede geen waarde aan vermelding in het overzicht van de vierde klasse? Natzijl: - "Geen commentaar". - Willen jullie bij Ter Leede soms niet meer meewerken aan telefonische verslaggeving of willen jullie niet langer de be wuste medewerker en verslagge ver van Ter Leede - De Sleutels te woord staan? Natzijl: "Er kan altijd gebeld worden". - Maar krijgen we dan ook de informatie waar we om vragen? Natzijl: "Misschien wel, misschien niet". - Vindt u het een goede zaak om de pr van Ter Leede op deze manier te behartigen? Natzijl: Als u zo gaat beginnen". - Hoe? Natzijl: - Kunt u dan misschien zeggen of we iemand anders van het be stuur kunnen bellen om tot nade re afspraken te komen. Natzijl: "Ik beschouw dit telefoonge sprek als beëindigdwant ik sta op het punt de deur uit te gaan". Klik. Stront voor dank In de Weekbrief van de Leidse zondagvierdeklasser LDWS trof fen we onlangs de volgende ano nieme bijdrage aan: "Beste meneer van het Blaadje. De ergernis komt me m'n strot uit. Wat een puinhoop is het soms. Het is dat een handjevol mensen nog proberen om het een beetje in de hand te houden, anders was het helemaal een rotzooi. Jeugd leiders die niet op tijd zijn, jeugd die uit der nest gebeld moeten worden. Jeugd die een rotzooi Gemiste kans voor open doel. trapt in andermans kleedka- "Nee meneer, dan was het vroe ger anders. Had men respekt voor elkaar en vooral voor be stuursleden. Als een Gijs de Lan ge of een Klaas Huner binnen kwamen dan ging men haast in de houding staan. Maar nu, ze hebben geen on tzag meer voor ou deren. Ventjes van 8 jaar waar je een grote mond van kan krijgen. Je kunt het eigenlijk die knulle tjes niet eens kwalijk nemen, ze zien niet anders. Wat een zooi wordt er op zondag niet in de kantine gemaakt. Stoelen die buiten staan, flessen die neerge gooid worden, een ander mag het opruimen. Het schijnt dat kontri- butie betalen ook uit de tijd is, ze geven het liever uit aan drank. Jk weet wel een oplossing, schop ze deruit of laten we der mee kap pen. Want laten we eerlijk zijn. je krijgt toch maar stront voor dank. De goeien niet te na gespro ken, want die enkelingen zijn er ook. Dit wou ik even kwijt, u mag dit in het Blaadje zetten". Voorzitter Wil Sanders maar eens gevraagd of hij soms weet welk hevig ontdaan ouder lid op deze wijze zijn gewonde (sport- )hart heeft gelucht. Sanders: "Ha, ha, hebben jullie het dan echt niet in de gaten?" - Wat? Sanders: "Nou, dat stukkie is natuurlijk fictief. Dat hebben we zelf in el kaar gezet. Ha, ha, dus jullie zijn er mooi ingetuind". (foto Loek Zuyderduin) Ja, met open ogen. Maar is het nu wel of niet een puinhoop bij LDWS? Sanders: "Ja en nee. Er wordt best wel eens troep gemaakt, maar dat is natuurlijk niet alleen bij LDWS het geval. Dat geldt voor alle voetbalclubs en is het gevolg van een maatschappelijk verschijn sel. Met dit stukje hebben we de jeugd eigenlijk een spiegel willen voorhouden". Zij het een denkbeeldige. Elf geboden Ook bij RCL gaat er wel eens wat mis. Vandaar dat de redactie van het clubblad van de Leiderdorp- se zaterdagderdeklasser (klinkt dat even triest) het nodig vond om de volgende, vijftig jaar oude, "nuttige wenken voor de spelers af te drukken: "1. Voor een goede organisatie is noodig dat men zich op en bui ten het speelveld behoorlijk ge draagt. 2. Beoefent het voetballen voor uw genoegen en neemt voor al uw tegenstander in acht. 3 Waakt voor verruwing van het voetbalspel, daar het u zelf ten goede komt. 4. Denkt toch vooral dat tijdens de wedstrijden de lei ding alleen bij de scheidsrechters berust. 5. Controleert steeds uw schoenen opdat gij anderen niet verwondt. 6. Oefent geen critiek uit op spelers, gij toont u daarme de niet waardig. 7. Weest sportief en bovenal eerlijk. 8. Denkt toch vooral om vroegtijdig aanwezig te zijn voor het spelen van een wedstrijd. 9. Bij verhindering tot het spelen van een wedstrijd ge lieve u hiervan de aanvoerder van uw elftal tijdig in kennis te stellen. 10. Betaalt steeds op tijd uw contributie. 11. Onthoudt wat gij gelezen hebt een vergeet het niet". Clubbladredacteur Cees Men- tink viste deze elf geboden uit de statuten van RCL dat op 24 au gustus 1938 de naam Racing Club Leiderdorp aannam na eerst naam- te hebben gemaakt als Ons Clubje. Misschien dat Mentink nog even verder kan snuffelen in het archief van de voormalige eersteklasser. Mis schien dat hij de succesformule kan achterhalen waarmee RCL ooit in sneltreinvaart van de vier de naar de eerste klasse dender de. Wraak Roda JC heeft een turbulent weekje achter de rug waarmee een roerig jaar werd afgesloten. De Limburgse profclub kocht aan het einde van het vorig sei zoen groot in. Zo werden onder meer Michel Boerebach van Go Ahead Eagles en Alfons Groe nendijk van FC Den Haag aange trokken. De resultaten in de competitie vielen echter bitter tegen. Boerebach en 'Leidse Fons' hadden aanpassingsmoei lijkheden in het Limburgse land en zochten troost bij elkaar. De twee vrienden, die donderdag avond een boeiende bekerfinale speelden tegen PSV, haalden af gelopen zondag gezamenlijk uit in het degradatieduel met FC Utrecht. Groenendijk opende de score en Boerebach verlengde het eredivisiebestaan van Roda door in de tweede helft voor 3-0 te zorgen. Boerebach in het Lim burgs Dagblad van maandag: Dit is onze revanche. Steeds zijn wij als de grote zondebok af geschilderd. Wij hebben inder daad geen geweldig seizoen ge had, maar desondanks zijn Alf ons en ik met acht treffers topsco rer geworden. Wij hebben geen moment krediet gehad, alleen maar goedkope kritiek en daar ben ik doodziek van geweest. Ho pelijk hebben wij daar nu voor eens en altijd mee afgerekend. Het was allemaal kantje boord, maar na vandaag heb ik echt een voldaan gevoel". Uitsmijters Johan Cruijff in het Algemeen Dagblad: "Als ik Barcelona volg op Sky Channel ben ik altijd moe als het is afgelopen. Niet om aan te De Britse wielrenner Sean Ya tes in De Gazet van Antwerpen: "Voor iedereen die er ook maar als een Spaans verslaggever uit ziet, doe ik mijn mond niet meer open". Columnist Youp van 't Henk in NRC Handelsblad: Peter Bosz (die voor drie ton per jaar bij Toulon gaat spelen) heeft gewoon een kilo hersens meer dan de hele eredivisie bij el kaar". Kurt Linder in De Volkskrant over de Cruijff-gezinde journalis ten die hem aanvielen tijdens de persconferentie na zijn benoe ming bij Ajax. "Als dergelijke journalisten op parlementaire redacties zouden zitten, was het aantal wereldoor logen niet tot twee beperkt geble- SEGOVIA (ANP) - Met een half uurtje ploegenachtervolging heeft Sean Kelly zijn 98-procentkans op de eindzege in de Ronde van Span je in stand gehouden. De dertig mi nuten zwoegen dienden om de Co lombiaan Fabio Parra een halt toe te roepen. Zijn ploeggenoten Ca- ritoux en Earley assisteerden hem, evenals de Spanjaarden van gele truidrager Anselmo Fuerte. Vandaag wordt tussen Las Rozas en Villalba een individuele tijdrit verreden. Iedereen gaat er van uit, dat Kelly de leiderplaats op Fuerte zal veroveren om gelijk gewonnen spel te hebben. De laatstè etappe van morgen naar Madrid stelt niets Parra, vijfde in de stand op 56 se conden, was de enige, die in de laatste bergetappe alles-of-niets durfde te spelen. Hij koos de Nava- cerrada, de laatste berg op 45 kilo meter voor.de eindstreep, uit voor zijn aanval. De Colombiaan ver dween razendsnel uit het zicht van Kelly en Fuerte. Hij was op dat mo ment niet te houden. Parra pikte op weg naar de top van de Navacerra- Squash-titel voor J ahangi r AMSTERDAM (ANP) - Jahangir Khan heeft in Amsterdam de open squash-wereldtitel op zijn grote ri vaal Jansher Khan heroverd. De 24-jarige Pakistaan maakte in de fi nale zijn faam als meest fitte sport man ter wereld waar. Met lange sla genwisselingen sloopte hij de krachten van de vijf jaar jongere Jansjer, die vorig jaar de titel van hem overnam. Na winst in de eerste game met 9- 6 bleef Jahangir met doordringend en aanvallend spel zijn jongere te genstander onder druk zetten. Hij leek de meest vermoeide van het tweetal, maar desondanks kreeg Jansher geen enkele kans. Jahan gir won de tweede en derde game met 9-2 en verzekerde zich daar mee van zijn zesde wereldtitel. Iers hockeyteam naar Noord wijk NOORDWIJK Het Ierse nationa le mannenhockeyteam komt aan staande dinsdagavond naar de Noordwijkse Hockey Club om daar de sticks te kruisen met Jong Oran je. Het Nederlandse jeugdteam (tot en met 21 jaar) bereidt zich voor op het Europees kampioenschap voor junioren dat over twee maanden in Spanje wordt gehouden. Intensie ve wekelijkse trainingen worden afgewisseld met wedstrijden tegen gerenommeerde tegenstanders als Spanje, Jong Duitsland en het se niorenteam van Nederland. Op het Noordwijkse kunstgras begint de wedstrijd tegen Ierland, dat wordt getraind en gecoacht door Cees Koppelaar, om half zeven. da zijn ploeggenoot Recio op. Deze Spanjaard liet zich langzaam terug vallen uit een kopgroep van elf, die reeds in de eerste kilometer was ontsnapt. Deze groep viel op de laatste col uiteen. Recio gaf Parra zoveel steun als hij kon. Hij speelde hetzelfde spel als drie jaar geleden op precies de zelfde wegen toen hij Delgado naar de overwinning leidde. Parra had twintig kilometer voor het einde van de etappe 1 minuut en 12 se conden voorsprong, genoeg voor de eerste plaats, te weinig voor de eindzege met het oog op de tijdrit. Eenmaal over de top van de berg organiseerde Kelly zijn troepen. Hij vond voldoende bondgenoten voor een ploegenachtervolging op het laatste vlakke stuk. Ruim voor de eindstreep werden Parra en Re cio opgeslokt en had de laatste Venney komt tekort in de eindsprint SCHEVENINGEN - Marco Vermey is er op de boulevard in Scheveningen niet in geslaagd de leiderstrui van de Internatio nale Wieleravondzesdaagse te heroveren. In de pelotonsprint werd hij voor de tweede keer geklopt door concurrent André Grootveld. Vermey krijgt van daag in Den Haag (De Uithoff) zijn laatste kans om de geringe achterstand van één punt weg te werken. In de voorlaatste etappe reed Leidenaar Gert Jan Moraal, net als donderdag, een uitstekende koers. Maar ook nu werd hij met zijn twee vluchters 15 km voor het einde teruggehaald. In de slotfase demarreerden de Welshman Jason Ford en Jeroen Jansen uit Leidschen- dam uit het peloton. Door Jan sen in de sprint te verslaan zorgde Ford voor het derde Britse feestje deze week. De massale sprint om de de derde plaats werd verassend gewonnen door Voorhouter Ronald van der Tang, die Paul van Stijn (Leiden) op de meet klopte. Marco Vermey werd ne gende, René van Tol (Alphen) elfde, René Guyt (Katwijk) twaalfde en Gert Jan Moraal ze ventiende. In het algemeen klassement bezet Tom de Jong (Roelof- arendsveen) de zesde plaats. Gerrit Kleinveld uit Lisse greep in Brielle net naast de ze ge bij de liefhebbers. In de sprint moest hij in Piet van Beusechem ditmaal zijn meer dere erkennen. Jan Zwaan en Arie Kruger sprintten naar een achtste respectievelijk dertien de plaats. In Amsterdam be haalden Piet Kralt (3) en Pieter Evelein (10) ereplaatsen. bergrit geen enkele wijziging in de rangschikking gebracht. De Spaanse knecht Angel Ocana leverde in de schaduw van de gele trui een fraaie prestatie. Hij was on middellijk na de start de initiatief nemer voor de vlucht met elf. Zijn tien gezellen werden ingelopen, de Fransman Leclerc tijdens de laatste kilometer. Ocana hield een fietslengte op het peloton Kelly Het gaat steeds beter met Teun van Vliet. Aan het einde van de der de etappe in de Ronde van Roman- dié mengde hij zich in een massas print. Achter de Amerikaan Bob Roll en de Zwitser Stefan Joho eis te Van Vliet de derde plaats voor zich op. Het was zijn beste resultaat dit seizoen na zijn gedwongen rust pauze met een rugblessure en een darminfectie. Bij het proefdraaien voor het werelduurrecord indoor in Stuttg art heeft Francesco Moser een we reldrecord tien kilometer geves tigd. De 36-jarige Italiaan, inmid dels gestopt als wegrenner, liet een tijd van 11 minuten en 50,35 secon den afdrukken. De Nederlandse vrouwenploeg heeft de Omloop van het Molenhei- ke sterk ingezet. De ploegentijdrit over 40 kilometer werd in 55 minu ten en 3 seconden gewonnen door het zestal Cools, Knol, Meijer, Van Uden, De Waal en Westland. West- Duitsland werd tweede in 55.42, Zweden derde in 56.42. DEN HAAG - Ajasc-spits John Bosman speelt volgend seizoen bij de win naar van de Europese beker voor bekerwinnaars. KV Mechelen. De Am sterdammer nam gisteren het besluit nadat al maandenlang de naam van de Belgische vereniging als meest waarschijnlijke nieuwe werkgever van de aanvaller was genoemd. Bosman tekent volgende week een verbintenis die hem twee of drie jaar aan Mechelen verbindt. De Amsterdammer wordt de zesde Nederlander bij de houtjer van de Europa Cup 2. Erwin Koeman, Wim Hofkens, Piet den Boer, Graeme Rutjes en trainer Aad de Mos zullen hem in Mechelen gezelschap houden. doto ani») ROME (Rtr) - Ivan Lendl be schikt nog steeds niet over de supervorm, die hij nodig heeft om Parijs voor de derde achter eenvolgende maal te winnen. Zijn vizier moest gisteren in de kwartfinales van de Open Itali aanse kampioenschappen di verse malen bijgesteld worden. Meer nog dan aan de vele mis sers ergerde Lendl zich in de kwartfinale tegen Jaime Yzaga (6-2, 4-6, 6-2) aan het Romeinse publiek, dat luidruchtig partij koos voor de tengere negen tienjarige Peruaan. Yzaga staat weliswaar op de we reldranglijst 67 plaatsen onder de Tsjechoslowaak, maar op een trage baan is hij taai en moeilijk te ver slaan. Dat ondervond eerder de als zevende geplaatste Zweed Anders Jarryd, die met 6-1, 7-5 werd weg getikt. Met topspin, slice en zijspin ondermijnde hij in de tweede set Lendls pogingen tot een krachtda dige aanpak. De Zuidamerikaan hield dat voorzichtige spelletje vol tot 2-2 in de derde set, toen begaven zijn krachten het. In het laatste be drijf domineerde Lendl, maar veel vreugde beleefde hij er niet aan: „Je kunt niet zeggen, dat ik niet van gravelbanen hou", zei hij later. „Ik hou van goeie gravelbanen". In de halve finales komt Lendl uit tegen Kent Carlsson. De als vijf de geplaatste Zweed won in drie sets van de een plaats hoger inge schaalde Yannick Noah: 4-6,6-1,6- Noah, die in 1985 de titel won, leidde met 4-1 in de eerste set, toen hij bij een poging tot volleren hard op zijn rechterknie terecht kwam. Een fysiotherapeut hanteerde de spuitbus en legde later een ver band 'aan, maar Noah, die met en thousiasme aan de partij was be gonnen, leek niet meer dezelfde. Hij won weliswaar de eerste set, maar was in de overige twee sets kansloos. „Meer een mentale dan een fysieke zaak", verklaarde de Fransman achteraf. „De knie voel de ik een keer of drie flink steken, maar toen hij was ingetaped, had ik er weinig last van". Voor Carlsson, die vorig jaar na een chirurgische ingreep zeven maanden moest toe kijken, was het de eerste overwin ning op Noah in vier ontmoetin gen. De tweede halve finale zal gaan tussen Ronald Agenor, de Haiti- aan, die zijn derde slachtoffer on der de top-vijfentwintig maakte, en de als veertiende geplaatste Argen tijn Guillermo Perez-Roldan. Agenor, die achtereenvolgens de als zestiende geplaatste Aaron Krickstein en de nummer twee Mats Wilander had uitgeschakeld, maakte met 6-3 6-1 een einde aan de drie en een halve maand durende suprematie van Andre Agassi op gemalen baksteen. Perez-Roldan won met 6-2, 6-3 van de als zesde geplaatste Andres Gomez (Ecua dor). In Tokyo hebben acht spelers en speelsters zich verzekerd van deelname aan het Olympisch ten nistoernooi in Seoul. Bij de man nen handhaafden de als eerste ge plaatste Australiër Darren Cahill en de Israëliër Shahar Perkiss zich. De overige twee tickets waren voor de Indiase speler Zeeshan Ali en de Japanner Shuzo Matsuoko. Bij de vrouwen kwalificeerden zich de halve finalisten: Kumiko Okamoto (Jap), liane Berger (Isr), Li Xinyi (Chi) en Lee Jeong Myung (Zko). De kwalificatie van Steffi Graf voor de halve finales van het vrou wentoernooi in Berlin ging zo snel m zijn werk, dat zij na de partij te gen Nicole Provis (6-0,6-2 in 39 mi nuten) een extra training inlaste om aan de dagelijkse portie slagen wisselingen te komen. De als tweede geplaatste Helena Sukova begon tegen de Ameri kaanse Mary Joe Fernandez even voortvarend, maar na twee breek punten voor 4-0 kreeg de warrelen de wind vat op haar spel. De lange Tsjechoslowaakse werd ingehaald door de kleine 16-jarige Ameri kaanse en won de eerste set pas in de tiebreak. In de tweede was het gebroken: 7-6,6-0. Unicum hoopt op ruime zege tegen koploper LEIDEN Morgen moet het ge beuren voor Jan Siemerink. Jacco Eltinhg, Evelien Hamers en Margot van Overloop, het eerste team van Unicum. De Leidse vertegenwoor diger in de hoofdklasse van de ten- niscompetitie ontvangt dan op ei gen park concurrent Leeuwen- bergh. Het eerste treffen tussen de beide rivalen besliste de Leids- chendammers met 5-3 in hun voor deel. Ditmaal zal Unicum het ini tiatief moeten nemen om in ieder geval de twee punten achterstand op de koploper ongedaan te ma ken. ,,Het moet gewoon 6-2 worden", vindt coach Peter Klein van Uni cum. „Gelijk komen met Leeuwen- bergh door een 5-3 overwinning is eigenlijk niet voldoende. Wij krij gen hierna nog Joy Mozaik en zij moeten nog tegen Cream Crackers, dat dan waarschijnlijk al gedegra deerd is en toch wel een mindere tegenstander is dan Joy". Klein ziet een duidelijk stijgende lijn in de vorm van zijn vier spelers en rekent een 6-2 zege om die reden zeker tot de mogelijkheden. „Het is een vereiste dat iedereen morgen goed in vorm is. Als ik het zo bekijk zit dat er aan te komen. Een ander pluspunt is dat de spelers steeds meer als team gaan opereren. Het zijn natuurlijk alle vier goede ten nissers, maar je moet ook als team een eenheid vormen". Margot van Overloop, samen met Evelien Hamers het vrouwelijke gedeelte van Unicum, erkent dat alles afhangt van de vorm van de dag. „Als ik voor mezelf spreek, vind ik dat het, na een moeilijke start, steeds beter gaat. Ook bij de andere drie gaat het lekkerder lo pen en ik heb gehoord dat er veel publiek komt, wat ook een belang rijke steun is. Daarom ben ik wel optimistisch over de afloop". Van Overloop is weliswaar iets gema tigder dan Klein, maar ze rekent toch op een 5-3 overwinning. „Ik durf niet te zeggen wie gaat win nen. Minimaal vijf partijen moeten een zege opleveren en we zien wel wie daarvoor zorgen". Klem waagt zich wel aan een uit spraak over de wedstrijden die punten voor Unicum gaan opleve ren. „Twee mannenenkelspelen, één vrouwensingle, de mannen- en misschien ook de vrouwendubbel en in ieder geval eén gemengddub- belspel", zo rekent Klein. „Op zich blijft Leeuwenbergh wel de favo riet, maar als alles optimaal draait dan moet die 6-2 winst er gewoon inzitten". Op de schouders van Sie merink, Eltingh, Hamers en Van Overloop rust morgen de zware taak het vertrouwen van de coach niet te beschamen. JETSKE GOUDSMIT WATERPOLO - Op de eerste dag van het Olympisch kwalifica tietoernooi waterpolo in Perth heb ben de Europese deelnemers zich goed geweerd. In groep A versloeg Hongarije Japan met 28-5. In groep B won Frankrijk van Mexico (9-7) en zette Griekenland Brazilië met 12-8 aan de kant. ZATERDAG 13.00-18 15 BBC 1 Grandstand: met o.a. voetbal, (tmale van de FA Cup tus- n Liverpool en Wimbledon). 13 30-15.00 Did 1 ARD-Sport extra: Open Duitse tenniskampioenschappen Berlijn (halve finales vrouwen enkel spel). 4.25-14.30 Super: Voetbaluitslagen 15.30-16.30 SKY VFL Australian Rules Football: reportage over Australisch voetbal met hoogtepunten uit de eerste wedstrijden van het nieuwe seizoen in de Victorian Football League. 15.30-17.30 Super Super Sport met in het laatste uur Amerikaans College Bas ketbal 15 40-18 30 BRT 2 Cup Final Liverpool- Wimbledon (rechtstreeks verslag). 15.45-17.50 Ned 1 Engelse Cupfinal Rechtstreekse reportage van de voetbal wedstrijd Liverpool-Wimbledon om de Engelse voetbalbeker vanuit het Wem bley Stadion in Londen. 16.30-17.30 SKY International Motor Sports met o.a. INDY/C.a.r.t. racing in Noordamerika en de eerste ronde van de Phoemx Speedway in Arizona. 18.00-19.00 Did 1 Sportschau met o.a. Bundesliga voetbal 18.10-19.00 BRT 1 Speel op Sport: van daag met badminton 18.45-18 50 BBC 1 Sporl 19.00-19.25 Ned 2: Veronica Sport. 19.30-20.00 Did 3: Sport im Westen 21.30-22.28 SKY- Trans World Sport: historische, dramatische en humoristi sche momenten uit de sportwereld. 21.45-22.00 BBC 1 Sport 21 45-22 30 Ned 3: Studio Sport. 22.05-23.20 Did 2 Das aktuelle Sport- Studio. 22.30-23.30 SKY VFL Australian Rules Football. 22.40-22.55 BRT 1: Sport op Zaterdag. 22.50-23.35 BBC 1Match of the Day- Cup Final samenvatting van de vandaag gespeelde finale van de FA Cup tussen Liverpool en Wimbledon in het Wembley Stadion 23.35-00.25 BBC 1: Basketbal hoogte punten van de play-offs van het Ameri- 1 Professional Basketball ZONDAG 13.00-15.30 Did 3: Sport im Westen e tra: met o.a. paardrijden (de Grote Prijs n Balve) en de Europacup zaalhandbal or landskampioenen tussen TV Gross- wallstadt en SKA Minsk. 13.15-15.00 Did 2: Die Sport-Reportage: verslag van de finale van de Open Duitse tenniskampioenschappen voor vrouwen in Westberlijn 14.00-15.00 SKY Trans World of Sport. 14.30-19.40 BBC 2: Sunday Grandstand met o.a. de finale van de rugby-league, de Grand Prix voor formule l-wagens ii Monaco en een samenvatting van de fi nale om de FA Cup voetbal 15.00-16.00 Super: Motorraces. 15.00-18.00 BRT 2: Stadion 15.25-17.15 Ned 3: Studio Sport. Auto sport: Grand Prix van Monaco 15.25-17.30 Did 1: ARD-Sport extra Grand Prix van Monaco voor Formule I- wagens. 16 00-17.00 Super American College Football. 17.02-18 10 Did 2' Die Sport-Reporl rechtstreeks verslag van de finale van de Europacup zaalhandbal voor bekerwin naars in Elsenfeld tussen TV Grosswall- stadt en SKA Minsk. 17.35-17 45 Ned 3: Sportuitslagen. 18.10-18.40 Did 1: Sportschau. 19.00-20 00 Ned 3' Studio Sport 19.30-19 45 Did 3: Sport -m Westen 19 50-19.58 Did 1 Sportschau-Tele- gramm. 20.05-20.40 BRT 1 Sportweekend 20.30-20 35 Super: Voetbaluitslagen. 21.15-21 30 Did 2 Sport am Sonntag 00.20-00 55 BBC 1 Grand Prix versla^ van de Grand Prix van Monaco voor For" mule l-wagens.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 13