D Respectabele Belg in druilerig Cannes Een botsing tussen goed en kwaad Long redt het niet alleen Paar tegen wil en dank Arnolds wapengekletter 'Sous Ie soleil de Satan'; regie: Maurice Pialat; hoofdrollen: Gérard Depardieu en Sandrine Bonnaire; theater: Kijkhuis, Leiden Deze week is het filmfestival van Cannes weer begonnen, binnen kort weten we dus welke film ver der door het leven kan als winnaar van de Gouden Palm 1988. Vorig jaar werd 'Sous le soleil de Satan' met de Gouden Palm ge ëerd, een bekroning waarop met woede en gejuich werd gereageerd. Een bewonderenswaardig kunst werk dat de kijkers voor veel raad sels plaatst. Niet een film die je na één keer zien volstrekt kan ontcij feren. Regisseur Maurice Pialat baseer de de film op de gelijknamige ro man van Bernanos. De jonge pries ter Donissan vraagt hierin zijn de ken om ontheffing van zijn taak. Hij voelt zich onbekwaam en machteloos. De rol van de stugge, weifelende priester is Gérard Depardieu op het lijf geschreven. Pialat speelt zelf de deken. Deze geestelijke is niet alleen een soort toeschouwer, maar brengt de schokkende ge- 'Hello Again'; regie: Frank Perry; hoofdrollen: Shelley Long, Judith Ivey en Gabriel Byrne; theater: Euro, Alphen 'Hello Again' doet een beetje den ken aan die prachtige postduif (of was het een meeuw?) in een oude Disney-films. Dat beest slaagt er maar niet in om van de startbaan los te komen. Zo is 'Hello Again' een komedie die evenmin van de grond wil komen. Dat is vooral jammer voor hoofd rolspeelster Shelley Long, want 'Hello Again' lijkt vooral bedoeld om haar carrière een opwaartse duw te geven. Nadat ze enige be kendheid had verworven in de tv- serie 'Cheers', heeft deze evenknie van Olivia Newton John een paar keer met Bette Midler De dikke en de dunne nagespeeld. Dit is vol gens mij de eerste keer dat ze ge heel zelfstandig de kar moet trek ken en dat lukt niet: 'Hello Again' zit muurvast in de modder. De grappen zijn niet leuk en het ver haaltje heb ie met een naar keer de schouders ophalen van je afge schud. Long speelt een onhandige vrouw die de carrière van haar am bitieuze man in de weg zit. Als ze deze plastisch chirurg vergezelt op een belangrijk diner hangt ze bin nen de kortste keren met haar blouse in het dessert en zit met haar rok in het voorafje. Niet zo leuk. Ze sterft onverwacht als ze bij haar excentrieke zus de tanden zet in een gehaktballetje dat alle lucht wegen afsluit. Een voortijdige dood, zo blijkt een jaar, later als ex centrieke zus haar weer tot leven wekt. Long zoekt haar echtgenoot op en die ligt precies op dat moment in bed met haar beste vriendin. Ze gillen alledrie zeker een minuut heel hard na elkaar en dat is ook niet zo leuk. Toen Longs wraak aan het eind na een ongelofelijke wen ding zoet is, bedacht ik me dat dat 'Hello Again' misschien als kinder film is bedoeld. Maar dat is eigen lijk een onaardige gedachte. Alsof kinderen niet weten wat leuk is. beurtenissen ook op gang. Hij wei gert Donissan zijn zin te geven en spoort hem aan tot meer discipline, alsof hij de bezieling van een heili ge vermoedt. De derde hoofdpersoon is de brouwersdochter Mouchette, een prachtige rol van Sandrine Bonnai re. Ze raakt zwanger van een aristo craat uit haar dorp, vermoordt hem in een opweling en begint een ver houding met de lokale dokter. Tus sen Donissan en Mouchette ont staat een interessante relatie. Hij doorziet haar volkomen. De filmstijl draagt bij tot de ver warring, roept een merkwaardige, geladen sfeer op. Het grootste deel van 'Sous le soleil de Satan' speelt zich af in een soort schemerlicht. De acteurs spreken hun indringen de, literair getinte dialogen op ge dempte toon, ofschoon het meestal om heftige emoties gaat. De film zit vol wonderen, maar die worden ge presenteerd als doodnormale za ken. De spanning blijft onder huids. Maurice Pialat staat bekend als een tamelijk conventioneel filmer ('Police' en 'A nos amours'), maar hier valt een vergelijking te trek ken met filmkunstenaars als Tark- ovski en Bresson. Vooral die laatste. Ook hij verfilmde al eens werk van Bernanos ('Journal d'un curé de campagne') en sommige van diens stijlkenmerken (het neu traal vastleggen van heftige ge beurtenissen) bepalen 'Sous le sol eil de Satan'. Pialat wil de toeschouwer kenne lijk verwonderen, schokken, maar niet verleiden met te makkelijke emoties. Er moet afstand blijven. Een filmverhaal steunt meestal op een anekdote, waarin desgewenst een diepere betekenis kan worden gezien. Hier is dat andersom. Alles BIOSCOPEN draait om de betekenis, zonder in terpretatie zijn de gebeurtenissen nogal bizar. Het duivel-verhaal, waarnaar de titel verwijst, moet niet te letterlijk worden genomen. Wat rest is de botsing tussen goed en kwaad, te genstellingen die geen mens vreemd zijn, en Donissan ook bij zichzelf aantreft. 'Sous le soleil de Satan' gaat dan over een gekwelde ziel die worstelt met zijn innerlijke tegenstrijdigheden, daar niet uit komt, en daarom besluit zichzelf op te offeren. LEO BANKERSEN 'Planes, trains and automobiles'; regie: John Hughes; hoofdrollen: Steve Martin en John Candy; theater: Lido, Leiden Stevé Martin is een Amerikaanse grappenmaker die vooral in eigen land wordt gewaardeerd, John Hughes is in de afgelopen vijf ver antwoordelijk geweest voor meni ge romantische tienerkomedie. De ze twee hebben elkaar gevonden in 'Planes, trains and automobiles', een filmische wedloop tegen de tijd en het ongeluk. Thanksgiving, een Amerikaans feest, staat voor de deur als 'Planes, trains and automobiles' begint. Martin speelt de zakenman Neal Page die dreigt het vliegtuig naar Chicago te missen en daardoor te laat zal komen voor het familiair sa menzijn. Het vliegtuig blijkt vertraagd en dat is de eerste en tevens laatste meevaller deze reis die als een trip door het spookhuis verloopt. Geen ramp te bedenken of ze wordt in 'Planes, trains and autmobiles' van stal gehaald. De grootste ramp is Del Griffith, een topzware verte genwoordiger in gordijnringen, die Page als een hinderlijke bromvlieg blijft volgen. De vliegreis eindigt wegens sneeuwval in Wichita (Kansas), de treinreis eindigt ergens in de wil dernis, de busreis eindigt in Saint Louis en de (huur)autoreis eindigt door brand en ongelukken op een paar uur afstand van Chicago. Al die tijd spelen Martin en de Cana dese komediant John Candy (als Griffith) de rollen van paar apart en paar tegen wil en dank. Hoewel danig voorspelbaar en in zijn grappen niet origineel is 'Pla nes, trains and automobiles' best onderhoudend. Candy is een ont dekking en Martin is onder de lei ding van John Hughes minder uit bundig en daardoor leuker dan in eerdere films. BART JUNGMANN John Candy en Steve Martin lijden zwijgend in hun CANNES (GPD) Nogal druilerig is het 41ste Filmfestival van Cannes op gang gekomen. Op wat momenteel de natste plek van Eu ropa zijn moet, staan we alweer twee dagen bij voortduring in dicht op elkaar gepakte drommen te dringen om bioscopen binnen te komen. Normaal al geen pretje, maar levensgevaarlijk als iedereen een paraplu bij .zich heeft. En alle doodsverachting is tot nu toe niet door mooie films beloond. Alleen België heeft een respectabele duit in het zakje gedaan met het door Andre Delvaux geregisseerde 'l'Oeuvre Au Noir'. door Pieter van Lierop Cannes wil dit jaar, zo heeft di recteur Gilles Jacob in zijn ope ningsrede laten weten, zoeken naar een nieuwe generatie cineasten. Er is zelfs in het competitie-program- ma meer plaats gemaakt voor de buterende regisseurs en voor films uit kleine landen: Portugal zit daar tussen, Denemarken, België, Nieuw-Zeeland. Als we dit jaar echt iets te bieden hadden gehad, zou ook Nedederland kans ge maakt hebben, maar we hadden domweg niets in huis. Alleen 'Ha- vinck' en die is net niet interessant genoeg voor de eredivisie, maar wel dus voor de toch ook wel eer volle sectie Un Certain Regard. Jacob's vernieuwende program- merings stemt hoopvol, want al te lang heeft men hier competities ge presenteerd met automatisch de nieuwe films van kopstukken als Fellini, Bergman, Jancso, Resnais, Altman, de Taviani's, Scola, noem ze maar op. Voorzitter Overigens speelt Ettore Scola ook dit jaar weer een hoofdrol maar dan als jury-voorzitter. Verder zit ten de actrices Nastassia Kinski en Elena Sofonova in de jury, de Ne derlandse cameraman Robbie Mül- ler, Times-criticus David Ro binson, producent Claude Berri, componist Philippe Sarde, scena rist William Goldman en de regis seurs Hector Olivera en George Miller. Een gezelschap waarvan meer populaire voorkeuren ver wacht mogen worden dan van dé club die vorig jaar Pialat de Palm gegund had. Zo bezien acht ik de kans gering (op papier dan, we hebben nog bij na niks gezien) dat de brave Belg Delvaux bekroond zal worden voor zijn verfilming van Marguerite Yourcenar's roman 'l'Oeuvre Au Noir'. Een uiterst complex boek, spelend in de zestiende eeuw in zo wat alle landen van het toenmalige Europa. Delvaux heeft zich beperkt tot ongeveer een zesde van het totaal: de in Brugge gesitueerde laatste hoofdstukken waar de alchemist Zeno op zijn oude dag twintigste- eeuwse opvattingen over humani teit in praktijk brengt: in noodge vallen abortus pleegt of ethanasie, twijfelt aan katholieke beginselen, steun geeft aan verdrukten onge acht afkomst of religie. En dat komt hem te staan op een aanva ring met de inquisitie; een proces dat hem gegarandeerd op de brandstapel zal doen eindigen. Maar door het plegen van nog een doodzonde, zelfmoord, ontwijkt Zeno de morele normen van een verschrikkelijk tijdsgewricht. The running man'; regie: Paul Michael Glaser; hoofdrollen: Arnold Schwarze negger, Maria Conchita Alonso en Mick Fleetwood; theater: Luxor Leiden. Zet de zevenvoudige Mr. Olympia samen met Miss Venezuela voor de camera. Voeg daar het gepeperde gezelschap van een ex-football gi gant, een ex-worstelaar, een power lifter, een meester in diverse vecht sporten en een rockstar aan toe, en je hebt genoeg ingrediënten voor een fysiek imponerend schouw spel. Wanneer je dan ook nog ach ter de camera niemand minder dan Starsky (van 'Hutch') hebt, dan kun je er vanuit gaan, dat er een produkt uitrolt, dat op maat gesne den is voor een bepaald publiek. Schwarzenegger zal metThe run ning man' zijn fans niet teleurstel len. De spieren komen volop in ac tie en over de verschillende manie ren om je medepiens zo spectacu lair mogelijk naar de andere wereld te helpen is weer grondig nage dacht. Veel slechte science-fiction kenmerkt zich door het fantasie loos overplaatsen van gegevens uit het recente of verre verleden naar de meer of minder nabije toe komst. In dit geval gaat het om gladiatoren die niet in een Romense arena staan, maar in een absurd televisie programma anno 2017 zijn beland. Veroordeelde misdadigers zijn door justitie afgestaan om ten aan- schouwe van het hele volk in een li ve-uitzending van 'Running man' voor hun leven te rennen. Deze vaak onschuldige slachtoffers wor den opgejaagd door een curieuze verzameling jagers: een zwaarge wicht op motor met kettingzaag, een vliegende reus met vlammen werper, en en opera-dikkerd met een elektrische trucendoos. De kenners kunnen het'al raden: de wereld wordt behoorlijk op z'n kop gezet als de ten onrechte ver oordeelde Schwarzenegger in 'The running man' moet optreden. In derdaad is het een voorspelbare en opvallend slecht geacteerde film, die met zijn 'originele' geweld on getwijfeld de nogdige Ah's en Oh's aan zijn doelgroep zal ontlokken. LEONARD ENGEL Wondermooi Hoewel Delvaux heel erg veel as pecten van Yourcenar's roman ne geert, is datgene wat hij dan wel ge bruikt wondermooi in overeen stemming met het boek. De Itali aan Gian Maria Volonté is werke lijk een perfecte belichaming van Zeno, al kan hij dit soort rollen te genwoordig slaapwandelend spe len, want zo geeft hij er elk jaar wel weer een stuk of twee te zien. Ook de sfeer, het tempo en de fotografie zijn prachtig, maar eigenlijk valt dat enkel op juiste waarde te schat ten door wie het met kennis van het hele boek kan aanvullen. Dat betekent dat Delvaux tekort is geschoten, want een argeloze kij ker komt hier onvoldoende te we ten hoe het genie Zeno eigenlijk in elkaar zit, wat zijn wezenlijke ge wetensconflicten geweest zijn en hoe hij niét paste in die wrede, cha otische zestiende eeuw. Belang rijkste zwakte van de film is dat Delvaux zijn essentiële informatie overbrengt via dialogen. Dat klopt alweer perfect met Yourcenar, maar cinema dient eigen, visuele, vleugels te hebben. Komt hij of komt hij niet? Het is een van de meest gestelde vragen in Cannes. Wellicht komt Robert Redford op het filmfestival zijn eigen film 'The Milagro Beanfield War' presenteren. Deze fan neemt vooralsnog ge noegen met een meer dan levensgrote advertentie. (foto ad De openingsfilm van Cannes was 'The Big Blue', een Engelstalige produktie van de Fransman Luc Besson, die al jaren stapelgek is van diepzeeduiken en dolfijnen. Van die elementen heeft hij een volledig op technisfche snufjes steunende Flipperfilm gemaakt waarover we verder geen woorden vuil zullen maken. Zand erover De eerste Britse competitefilm is 'Pascali's Island' geweest. Ben Kingsley belandt in het jaar 1908 op een Grieks eiland als spion voor het ineenstortende Ottomaanse imperium. Een goed verhaal werd door James Dearden karakterloos verfilmd. Niet goed. Zand erover. En dan was er nog het drama van Andrei Zulwaski, 'De Zilveren Glo be', waarmee de sectie Un certain Regard geopend werd. De geschie denis van de film is interessanter dan het produkt zelf. Tien jaar gele den maakte deze cineast de opna men voor een nogal aardse sf-film over astronauten die na confronta tie met primitieve planeetbewo ners vervallen in oude fouten. Er zaten pikante politieke en reli gieuze bespiegelingen in het sf-ver- haal verscholen. Reden voor Pools verbod de film te voltooien. Kos tuums werden vernietigd, sets in brand gestoken, opgenomen mate riaal zoek gemaakt. Vorig jaar kreeg Zulawski de kans zijn film te reconstrueren. Hij vulde het aan met beelden van hedendaags Po len en een soort beginselverklaring over zijn film. Heel tragisch allemaal, maar te lelijk en te gedateerd om naar te kijken. In elk geval goed dat het eenmalig vertoond is. Een goed filmfestival biedt niet alleen nieuws, maar dient ook geschiede nis te schrijven. (OP)NIEUW 'Hello Again' - Euro, Alphen The Running Man' - Luxor. Leiden 'Planes, trains and automobiles' - Lido, Leiden 'Fatal Attraction' - vrouw neemt fana tiek wraak als getrouwde man haar na avontuurtje laat zitten, Greennway, Voorschoten en City, Katwijk 'Hot Bubblegum op vrijersvoeten' - Israëlische puberverkenningen op het liefdespad beleven hun zoveelste hoofdstuk. Een film die precies ople vert watje ervan kunt verwachten. Ci ty. Katwijk 'When she was bad' - Rex, Leiden BLIJVERS 'Someone to watch over me' - sjiek aangeklede thriller over politieman die verliefd wordt op een te bewaken vrouw, Euro, Alphen 'Three men and a baby' - succesvolle komedie van Franse makelij ging nog eens door de gehaktmolen van Holly wood en het resultaat is best aardig, Lido, Leiden en Euro, Alphen 'Moonstruck' - Cher als spil in uitbun dige klucht - Lido, Leiden 'Jungle Book' - Walt Disney-film vol komische avonturen van het jongetje Mowgli - Luxor, Leiden. Euro, Alp- 'Cry Freedom' - blanke journalist en zwarte activist worden vriendjes - Lido, Leiden 'Amsterdamned' - spektakelfilm op en onder Nieuw Amsterdams Peil - Greenway, Voorschoten en Euro, Alphen 'Dirty Dancing' - eenvoudige maar charmante dansfilm - Trianon, Lei den en City, Katwijk DEN HAAG 'Planes, trains and automobiles' - Asta (463500), al. 'Wall Street' - Asta. al. 'Moonstruck' - Asta, al. 'Fatal Attraction' - Babylon (471656), 12 jr. 'Someone to watch over me' - Baby lon 12 jr. 'Less than zero' - Babylon, 12 jr. 'Hello Again' - Cineac (630637), al. "Three men and a baby' - Cineac, al. 'Dirty Dancing' - Cineac, al. 'Cry Freedom' - Metropole (456756), al. 'Slamdance' - Metropole, 16 jr. 'Baby boom' - Metropole, al. 'No way out' - Odeon (462400), 12 jr. 'Death Wish 4' - Odeon. 16 jr. 'The Running Man' - Odeon, 12 jr 'Amsterdamned' - Odeon. 12 jr. 'Oci Ciornie' - Studio 656402), 16 jr. 'Good Morning Babilonia' - Studio. 16 jr. 'Hail, Hail, Rock and Roll' - Studio, al. AMSTERDAM 'Moonstruck' - Alfa (278806). al 'Wall Street' - Alfa. al. 'Broadcast News' - Alfa, al 'Empire of the sun' - Alfa, al. 'The last emperor' Alhambra (233192), al. Carefuk, he might hear you" - Alham bra, 12 jr. Fatal attraction' - Bellevue Cinerama (234876), 12 jr. 'Planes, trains and automobiles' - Ci nerama, al. 'Someone to watch over me' - Calypso (234876), 12 jr. 'Wall Street' - Calypso, al. 'The Dead' -Cinecenter (236615), 16 jr. 'Sofia' - Cinecenter, 16 jr. 'Barfly' - Cinecenter. 12 jr. 'Une (lamme dans mon coeur' - Cine center, 16 jr. 'Babette's Feast' - Cinecenter, 16 jr. 'Three men and a baby' - Cinema Int., 'Amsterdamned' - City, 12 jr. 'No way out' - City. 12 jr. 'Fatal beauty' - City. 16 jr. 'Schorem van de school' - City, al. 'Death Wish 4' - City, al. 'Dirty Dancing' - City ;il 'Death in Venice' - Kriterion, (231708), 16 jr. 'I've heard the mermaids singing' - Kriterion, 16 jr. 'Perverse sexlessen' - Parisien (246540), 18 jr. 'Sister Dearest' - Parisien, 18 jr. 'Oci Ciornie' - The Movies (245790), 16 jr. 'Good Morning Babilonia' - The Mo vies, 16 jr. 'Der Himmel fiber Berlin' - The Mo vies, 16 jr. 'Cry Freedom' - Tuschinski (262633). al. 'Manon van de bronnen' - Tuschinski, 16 jr. 'Baby boom' - Tuschinski, al. 'Amsterdamned' - Tuschinski, 12 jr. 'Three men and a baby' - Tuschinski, al. 'Hello Again' - Tuschinski, al. 'Jean de Florette' - Tuschinski Cineac (243639), al. 'Less than zero' - De Uitkijk (237460), TELEVISIE Vanavond is rampenavond. Vliegtuigen in nood en bevingen van de aarde, het komt voor in twee van de speelfilms, die van avond op de buitenlandse tv te zien zijn. In 'Airport '80' heeft zich een groot aantal filmsteren verzameld voor het verhaal van een Concorde die tijdens een vlucht dreigt te worden neerge schoten. Aan boord bevindt zich een journaliste die belastend ma teriaal heeft over misdadiger Ro bert Wagner en dat lijkt crew en passagiers duur te komen te staan. Gezagvoerder George Kennedy en piloot Alain Delon staan voor een zware taak (20.15 uur, Duitsland 1). 'Earthquake' was in 1974 een soort nieuwigheidje in de bio scoop. Je zag niet alleen de aard beving, je voelde haar ook. Seis mologen voelen aankomen dat Los Angeles wel eens het toneel van een aardbeving zou kunnen zijn. Voordat er maatregelen (kunnen) worden genomen, is het leed al geleden. De filmma kers kregen destijds een Oscar voor de beste effecten. Afwach ten of dat op tv een beetje over komt (België 2, 20.55 uur). In elk geval doet George Kennedy weer Morgenavond is parodieèn-op- rampen-avond. Veronica zendt op Nederland 2 de twee delen van 'Flying High' uit. De hele ra ge van ongelukkige vliegfilms ('Airport' was daarvan het begin) wordt in 'Flying High' op de hak genomen. Het verhaal van 'Fly- inh High I': als aan boord van een vliegtuig vrijwel iedereen is ge veld door voedselvergiftiging moet iemand met vliegangst het toestel aan de grond zetten (22.05 uur). Het verhaal van 'Flying High II'; dezelfde persoon met vliegangst is nu piloot van een zogenaamde maanshuttle die on voldoende is getest (23.40 uur). In de Filmclub van BBC 2 mor genavond 'La femme de mon pöte', een driehoekskomedie van Bernard Blier. Isabelle Hup- pert speelt een Parijse vamp die in een skioord de relatie ver stoort tussen een verkoper van Klaus Kinski speelt de hoofdrol in 'Woyzeck'. (archieffoto) Het filmaanbod houdt voor de rest van de week niet over. Woensdag kan op Duitsland 2 nog gekeken worden naar 'Woy zeck' van Werner Herzog. Hij verfilmde daarmee het beroem de toneelstuk van Georger Büch- ner met Klaus Kinski als de fuse lier Woyzeck die het slachtoffer wordt van zijn superieuren. De film werd opgenomen in Tsjechoslowakije en dat heeft een prachtig decor opgeleverd (23.25 uur).. De Nederlandse tv volstaat de rest van de week met de pro grammering van twee oude be kende. In 'Butch Cassidy en the Sundance Kid' zijn Paul New man en Robert Redford te zien als het gelijknamige schelmen duo (dinsdag, nederland 2, 20.29 uur). Een dag later is 'Raiders of the lost ark' te zien. Daarin speelt Harrison Ford een indivi duele schelm: de archeoloog In diana Jones die op zoek is naar een bijbelse schat (Nederland 2, 22.05 uur). FILMHUIZEN In LAK-Cinema dinsdag twee films die de mythe van Orpheus behandelen. Allereerst geeft Jean Cocteau zijn eigen versie van Orpheus' gangen. Dichter Orpheus wordt na een ongeluk door een prinses naar het hierna maals gevoerd, waar hij op zoek mag naar zijn geliefde Eurydice. Als hij haar vindt, wordt ze op nieuw van hem weggevoerd; de prinses een personificatie van de Dood is op hem verliefd ge worden. In deze film uit 1949 spe len Jean Marais en Maria Casarès de hoofdrollen. Om 22.00 uur volgt 'The way it is' van Eric Mitchell. Behalve dat ook deze film uitgaat van Orp heus' tragische geschiedenis kon het LAK verder geen gegevens over 'The way it is' verstrekken. In LVC Filmhuis wordt in het kader van de cyclus over schil derkunst in de film dit weekein de nog 'Frida' vertoond. Paul Leduc portretteert hier in de mysterieuze Mexicaanse schil deres Frida Kahlo (21.15 uur). Woensdag kan 'Passion' van Jean-Luc Godard worden beke ken. Een filmregisseur probeert voor de camera beroemde schil derijen te reconstrueren. Onvre de over de belichting leidt tot conflicten op de set. Parallel daaraan loopt een arbeidscon flict in een naburige fabriek, waarbij Godard al snel wat on derlinge lijnen trekt (21.15 uur). Naast de premiere van 'Sous le soleil de Satan' (20.00 en 22.15 uur) wordt in het Kijkhuis door gegaan met de vertoning van 'Good Morning Babilonia'. De Italiaanse filmbroers Paolo en Vittorio Taviani hebben voor de verandering een verhaal in Ame rika gesitueerd. De Taviani's la ten twee broers (een opzettelijke overeenkomst) naar Hollywood trekken, waar ze hun ervaringen als kathedralenbouwers te gelde maken tijdens de opnamen van 'Intolerance', een filmklassieker van D.W. Griffith. Charles Dance speelt de rol van Griffith, de be roemdste regisseur uit het begin van het filmtijdperk (19.30 en 21.45 uur). Géard Depardieu in de rol van de gekwelde priester Donissan.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 11