feukaihof Opslag afval gemeenten aan banden 'Terug naar de natuur onmogelijk' duinre Meeste Nederlanders heel voorzichtig met medicijnen Advocaat Masson vraagt opnieuw om vrijspraak Nieuwe rage: Zweeffietsen Moeizame besprekingen Nederland - Suriname WOENSDAG 11 MEI 1988 l¥ffl PAGINA 3 Speciaal gifreimgingscentrum DEN HAAG (GPD/ANP) Vanaf september moet che misch vervuilde grond onmiddellijk worden gereinigd. Gemeenten mogen de grond niet meer tijdelijk opslaan, want in de praktijk leidt dat tot definitieve opslag. Veel ge meenten vinden reinigen van de grond te duur en laten het spul liever liggen. Minister Nijpels (milieu) wil een eind maken aan die situatie. DEN HAAG (GPD/ANP) - Neder landers zijn voorzichtig met medi cijnen die zonder recept bij apothe ker of drogist te krijgen zijn. Ze wachten af of een klacht vanzelf verdwijnt, of gaan bij twijfel naar hun huisarts. Dat blijkt uit een on derzoek dat in opdracht van de Ne derlandse Associatie van de Far maceutische Industrie (Nefarma) andere landen is verricht. Het rapport werd giste ren overhandigd aan Tweede ka merlid Lansink (CDA), vice-voorzi- ter van de vaste kamercommissie voor volksgezondheid. dat 20 tot 30 pro cent. Volgens Nefarma past verrui ming van het pakket in een tijd waarin de consument mondiger en zelfstandiger is geworden. Het aandeel van vrij verkrijgbare geneesmiddelen is in Nederland aanmerkelijk kleiner dan in andere Europese landen. Acht procent van de geneesmiddelen bestaat hier uit de vrij verkrijgbare medicijnen, in In Nederland heeft driekwart van de bevolking een vrij verkrijg baar middel in huis. Daarvoor geeft ze per jaar 267 miljoen uit. Een toe name van het aantal vrij verkrijg bare geneesmiddelen (nu 450) zou volgens de Nefarma een besparing betekenen op de uitgaven voor de gezondheidszorg. De Nefarma be rekent dat een toename tot twaalf procent de overheid 150 miljoen per jaar zou kunnen besparen. Als bewijs voor de voorzichtig heid van de Nederlander voert de farmaceutische industrie aan dat 91 procent van de bevolking de bij sluiter leest voor gebruik. Bijna tweederde van de bevolking vindt dat je alleen geneesmiddelen moet gebruiken als het absoluut noodza kelijk is. Hoofdpijn werd bij het onder zoek genoemd als een veel voorko mende klacht. Meer dan een derde van de duizend ondervraagden meldde daar rr^eer dan tien keer per jaar last van te hebben. Iets meer dan de helft van de ondervraagden heeft een middel in huis. Tweeder de daarvan haalde voor die klacht een geneesmiddel by de drogisterij of apotheek. Ook verkoudheid komt veel voor; 40 procent van de onder vraagden meldde daar in het afge lopen jaar last van te hebben ge had. Minder dan een derde greep naar een vrij verkrijgbaar genees middel, het grootste deel van de ondervraagden had er niets aan ge daan. In september wordt een speciaal Service Centrum Grondreiniging (SCG) opgericht dat verplicht is de vervuilde grond van de gemeenten af te nemen. Begin volgend jaar moet het bedrijf gaan werken. De nieuwe wet bodembescher ming verplicht de gemeenten om vervuilde grond ter sanering aan te bieden aan de SCG. Het SCG keurt de grond en beoordeelt of die ge reinigd kan worden en op welke manier. Op dit moment wordt ze ventig procent van de vervuilde grond opgeslagen, terwijl niet meer dan dertig procent wordt ge reinigd. Volgens Nijpels is er voldoende - - capaciteit om alle verontreinigde Chester het transport van verfaf- van. de inhoud van de vrachtwa gens en of er voor het transport de nodige vergunningen zijn afgege ven. Volgens Den Toom is het een vreemde zaak dat gif uit Italië via Moerdijk door Nederland wordt getransporteerd door een bedrijf dat niet op Moerdijk is gevestigd. Volgens manager Hulshof van OCS is er met de transporten niets vreemds of illegaals aan de hand, de autoriteiten op het ministerie van VROM zijn volgens hem volle dig op de hoogte. Sinds enkele we ken verzorgt OCS als agente van het Britse afvalverwerkingsbedrijf Lanstar Wimpey Waste bij Man- grond die daarvoor in aanmerking komt, te reinigen. Hij gaat ervan uit dat straks alleen grond, die niet te reinigen valt, wordt opgeslagen. Giftransport Het Brabantse statenlid Den Toom heeft vragen gesteld aan het college van Gedeputeerde Staten over Italiaanse 'giftransporten' van het afvalverwerkingsbedrijf Ocean Combustion Services (OCS) naar het terrein van Afval Terminal Moerdijk. Het gif zou afkomstig zijn uit Italië en bestemd zijn voor het Verenigd Koninkrijk. valstoffen" uit Italië. Het afval wordt met Italiaanse vrachtwagens naar ATM Moerdijk gereden, waar het wordt overgeslagen en binnen 48 uur per trailer via de haven van Rotterdam naar Engeland wordt getransporteerd, aldus Hulshof. OCS betaalt ATM voor de tijde lijke opslag, de overslag en andere benodigde handelingen, aldus Hulshof. Zowel ATM als OCS be schikken over alle vergunningen die nodig zijn. Het gaat hier niet om Levenslang voor moord op Chinees gezin Volgens het statenlid heeft hij op 20 april een Italiaanse vrachtwagen naar Moerdijk zien rijden. Uit de oranje nummerplaat bleek dat de wagen vergiftigd materiaal met een onbekende samenstelling vervoer de. Op de vrachtbrief stond vol- gens het statenlid als bestem- ROTTERDAM (GPD) Een der- mingsadres OCS, Vlasweg 12, tig-jarige Chinees uit Almere is Moerdijk. Dat is het adres van vanochtend door de Rotterdamse ATM. Volgens Den Toom stond rechtbank tot levenslange gevan- ruim een week later opnieuw een genisstraf veroordeeld wegens zijn dergelijke vrachtwagen op het ter- betrokkenheid bij de viervoudige rein. moord op het Chinese gezin Tang. Rechtbank-president mr B. Sluy- ters achtte doodslag op vader Tang en moord op moeder Tang, haar vijfjarige dochter en het zeven we ken oude zoontje bewezen. De raadsman van de verdacht, mr W.F. van der Griend heeft reeds aange kondigd tegen het vonnis in hoger beroep te gaan. De rechtbank baseert haar von nis op de laatste van in totaal 27 verschillende verklaringen die de verdachte, vorig jaar november te genover de politie heeft afgelegd. Daarbij zei de verdachte de moord partij alleen te hebben uitgevoerd. Buitenland kort F-16 Minister Van Eekelen (defensie) wijst het verzoek van PvdA-kamer- lid Vos af om een voorlopig vlieg verbod in te stellen voor Neder landse F-16-gevechtsvliegtuigen. De bewindsman heeft dit Vos laten weten in antwoord op diens schrif telijke kamervragen. Het kamerlid had verwezen naar een soortgelijk verzoek van de Westduitse minis ter van defensie aan de Amerikaan se troepen in Europa, in afwach ting van een onderzoek naar tech nische mankementen van de toe stellen. OTTAWA Na afloop van haar toespraak gisteren voor het Canadese parlement heeft koningin Beatrix een minutenlang aanhoudende staan de ovatie gekregen. Een kwartier lang sprak de koningin de leden van het Lagerhuis en van de Senaat toe over het begrip 'verantwoordelijk rege ren'. De speech werd deels in het Engels en deels in het Frans uitgesproken om recht te doen aan de officiële tweetaligheid van Canada. De kern van de verantwoordelijkheid die regeringen hebben voor de verhoudingen in de wereld van vandaagis volgens de koningin de bevor dering van de internationale rechtsorde. Het minst is dan ook sprake van rechtvaardige verhoudingen als het gaat om de achterstand van de Derde Wereld, zo zei Beatrix. "Verantwoordelijk regeren houdt ook de plicht in niet in deze achterstand te berusten. Canada en Nederland kennen hoge prioriteit toe aan hulp aan de Derde Wereld en aan economische samen werking met de daartoe behorende landen. Verantwoordelijk regeren op het gebied van de ontwikkelingssamenwerking zal echter geen noodhulp en liefdadigheid mogen blijven", aldus de koningin. "Economisch en psychologisch is de openstelling van onze markten zeker niet van min der belang. Alleen daarmee dragen wij wezenlijk bij tot de groei in die landen zelf. Het is dan ook verontrustend dat sommige landen in de ont wikkelde wereld opnieuw protectionistische maatregelen overwegen. Pro tectionisme is op den duur schadelijk voor iedereen, maar het zijn de arme landen die er de eerste en de zwaarste slachtoffers van zijn. Door toe te ge ven aan de neiging tot zelfbescherming richten wij meervoudige schade aan: wij belemmeren de economische groei en vergroten de onrechtvaar- cedures digheid in de wereld". Naast de koningin de Canadese minister-president Brian Mulroney. (foto ANP) DEN BOSCH (ANP/GPD) - Het ABP-proces rond steekpenningen in de onroerendgoed wereld is een puur politiek proces. De WD-frac- tie heeft zelfs toentertijd gepro beerd de raadsman van hoofdver dachte Masson, mr. A. Pfeil uit Maastricht, te bewegen de verdedi ging neer te leggen gezien de ver wevenheid met WD-belangen. Dit bleek gisteren in Den Bosch uit een pleidooi van Pfeil. Daarin vroeg hij opnieuw vrijspraak voor de inmid dels ontslagen directeur beleggin gen van het Algemeen Burgerlijk Pensioenfonds, mr. drs. A. Masson. Eind april eiste de advocaat-ge neraal in Den Bosch in het hoger beroep in het ABP-proces tegen Masson drie jaar cel en teruggave van 379.500 gulden die de voorma lige ABP-topman als steekpennin gen ontvangen zou hebben. Dezelf de gevangenisstraf zou volgens de advocaat-generaal voor Masson's vroegere zakenvriend ir. J. van Zon moeten gelden evenals teruggave van 677.500 gulden steekpennin gen. Mr. Pfeil schetste hetzelfde ver haal als indertijd bij de rechtbank in Maastricht die Masson tot een jaar cel en teruggave van 108.000 gulden steekpenningen veroor deelde. Massons advocaat trok daarbij vergelijkingen met boek en drama 'Het Proces' van de schrij ver Franz Kafka. "Iemand moet de schuldige zijn, iemand moet han gen, ook al heeft hij niets gedaan", was vrij vertaald de conclusie Masson is daaraan volledig on derdoor gegaan, aldus de-advocaat. De ellende van het proces trof ook de raadsman zelf: sinds midden 1984 kreeg hij niet meer betaald voor zijn rechtsbijstand aan Mas son. Masson zelf heeft geen geld, volgens de advocaat, en het bureau voor rechtshulp in Maastricht wei gerde eind vorig jaar juridische hulp door Pfeil voor Masson te fi nancierend. Dit omdat Masson vol gens het bureau te veel pensioen krijgt en niet voor gefinancierde rechtshulp in aanmerking komt. Een nieuw aspect in het pleidooi van Masson was dat mr. Pfeil aan kondigde een aanklacht wegens meineed te zullen indienen tegen drie getuigen, mr. Hoevenagel van het ABP, de ex-wethouder Poot uit Nuenen, grondlegger van het ten nishallenimperium Sport en Spel, en tegen Mohammed Lachman, se cretaris van de stichting Welzijn voor Moslims in Nederland. Daar mee komt het aantal meineed-pro- deze zaak op vijf, want voorzitter mr. Jurgens van het ge rechtshof in Den Bosch gelaste eer der al onderzoeken wegens ver- Müieu-symposiimi: sombere toekomst ondanks aanpak vervuiling Tips Er is nog geen gericht spoor naar de daders van de aanslagen in Roermond en Nieuw-Bergen bo ven water gekomen uit de onge veer 50 tips die de politie gisteren uit alle delen van het land kreeg. Die stroom tips kwam los nadat de hoofdofficier van justitie in Roer mond maandag een beloning van 100.000 gulden uitloofde voor de beslissende aanwijzing die tot op lossing van de moordpartijen op 1 mei kan leiden. Miljoenenlijntje Een kamermeerderheid van CDA en WD legt zich - zij het met tegenzin - neer bij de opheffing van de spoorlijn Valkenburg-Kerkra- de. het zogeheten miljoenenlijntje. Dat is gisteren gebleken tijdens een mondeling overleg tussen de Kamer en minister Smit-Kroes (verkeer en waterstaat). Alleen Eis- ma (D66) hield een pleidooi om het miljoenenlijntje vooralsnog te handhaven. LEIDEN - 'De wereld gaat aan vlijt ten onder'. Onder dat motto organi seerde de Leidse studentenvereni ging Augustinus gisteren een am bitieus milieu-symposium in het LAK-theater. Er was een grote ver scheidenheid aan sprekers uitge nodigd, afkomstig uit het bedrijfs leven, de milieubeweging, de over heid en de wetenschap. Ondanks de verschillende invalshoeken wa ren zij het over één ding eens: de oprukkende technologie en indus trie verstikt ons milieu, maar een 'terug-naar-de-natuur' is onmoge lijk^ door Margot Klompmaker Zelfs de milieubeweging heeft een ommezwaai gemaakt van een emotioneel, bevlogen opereren ('onze wereld gaat kapot') naar een realistische, pragmatische benade ring van de problemen ('wat is praktisch haalbaar'). Dit bleek uit het verhaal van milieudeskundige mevrouw dr. J. Cramer, actief in de Vereniging Milieudefensie. Zij schetste een beeld van de milieubeweging van de afgelopen twintig jaar. Van een idealistisch clubje hobbyisten r overheid e dwijnen van de ozonlaag en de op warming van het klimaat". Over de aantasting van de ozon- spuitbussen, koel- piep- sprekspartner drijfsleven. Haar collega dr. Lucas Reijnders van de Stichting Natuur en Milieu laag (door onderstréepte dit in zijn betoog, systemen en de fabricage "We hoeven niet terug naar de mid- schuim) moeten we ons echt deleeuwen", stelde hij. "Dat is niet realistisch. Ik denk dat het milieu er mee gebaat is als we de hoge technologie die we thans hebben combineren met iets minder com fort op het niveau van begin jaren 70. Dat is nog niet genoeg: er zijn ook dingen die écht anders moe ten, zoals een andere opzet van de landbouw". ADVERTENTIE Du in re II in Wassenaar beeft weer wat nieuws! De Cycle Monorail. Uniek in Nederland. Fietsen over een 300 m lange Monorail met waterige verrassingen onderweg. Talloze andere attrakties: Superroetsj, .Rodelbanen, Kikker-O-baan en het tropische TUü- bad met de langste een dagje Duinrell. 1B BB ^-*BB ir kikker je van op! Infomaat 01751-14765 Noodzakelijk Tijdens het symposium bleek duidelijk hoe het denken over milieu de laatste 10 tot 15 jaar is veranderd. Er werd een zestien jaar oude film vertoond, die de nadruk legde op het bewust maken van de kijker hoe erg het met het milieu is gesteld. Van dat laatste zijn de meeste mensen tegenwoordig wel overtuigd en ook van het feit dat maatregelen noodzakelijk zijn. In de film werden vooral ae ver vuiling van het water en de smog- vorming door industrieën ge noemd. Dat het milieu op veel bre dere schaal van verschillende kan- Stress T een serieuze, protessionele ge- merende berichten over aantasting van de ozonlaag, het afsterven van bossen en de toenemende vervui ling van het grondwater. Diverse sprekers wezen erop dat aanpak van milieu-problemen ge makkelijker gezegd dan gedaan is. Het verminderen van uitlaatgassen van het verkeer helpt weinig als men niets doet aan de gassen die fa brieken dagelijks uitstoten. Milieu deskundige Lucas Reijnders voer de aan dat het moeilijk is prioritei ten te stellen. "De giframp in de Rijn scoort hoog bij het publiek. Maar veel belangrijker zijn de slui pende zaken die veel grotere gevol gen hebben. Problemen met we reldwijde omvang, zoals het ver gen maken, meent Reijnders. "We lopen niet gelijk rond met doorge bakken gezichten omdat ultravio lette zonnestralen feller doordrin gen, maar toch zal het aantal geval len aan huidkanker en staar gelei delijk aan toenemen". De aantasting van de ozonlaag noemde Reijnders een milieu-pro bleem dat overzichtelijk genoeg is om aan te pakken. Fabrikanten die nu de voor de ozonlaag schadelijke drijfgassen in hun spuitbussen doen, kunnen ook een ander gas bedenken, zonder economisch ver lies. Dat nog steeds schadelijke stoffen worden gebruikt, schrijft Reijnders toe aan de machtige lob by van fabrikanten. Aftakeling De sprekers zagen het somber in voor het milieu: ondanks allerlei maatregelen wordt de natuur nooit meer zoals ze was. Reijnders reken de voor dat met maatregelen een verdere aftakeling misschien kan worden voorkomen, maar in volle- fen die nu in de natuur zijn ge dumpt, hebben de onplezierige ei genschap onverwoestbaar te zijn, zodat "we tot in lengte van dagen de gevolgen daarvan zullen onder vinden", aldus de milieu-deskun dige. Gelukkig vielen er nog enkele kortom iedereen lichtpuntjes te noteren. Het be drijfsleven wordt zich langzamer hand bewust van haar verantwoor delijkheid voor het milieu, zo bleek uit het betoog van milieudeskundi ge prof.dr. Bibo, thans werkzaam bij de Akzo als veiligheidsadviseur. Bedrijven houden met hun beslis singen rekening met het milieu. Er ontstaat een soort milieu-ethiek. Maar hij moest bekennen - daar- moeden van meindeed tegen twee andere getuigen. Advocaat-generaal mr. De Groot eiste twee weken geleden tegen Masson drie jaar cel en teruggave van 379.500 gulden die de voorma lige ABP-topman als steekpennin gen ontvangen zou hebben. Dezelf de gevangenisstraf zou volgens de advocaat-generaal voor Massons vroegere zakenvriend ir. J. van Zon moeten gelden, evenals teruggave van 677.500 gulden steekpennin gen. Massons advocaat haalde in zijn pleidooi fel uit naar de vroegere medewerker van Masson, de ABP'er mr. Willem Hoevenagel. Hij is de auteur van het 'zwartboek' over de handel en wandel van Mas son, waarmee in 1983 de hele affai re aan het rollen is gebracht. Mr. Pfeil hekelde de wijze waarop door juist de HCI-medewerkers hebben het gerechtshof geloof was gehecht uitgekozen. Meertens verbleef aan de verklaringen van Hoevena- sinds drie maanden in Colombia, gel. Bolhuis sinds twee jaar. Levensteken van in Colombia ontvoerde Nederlanders AMSTERDAM (ANP) - De twee Nederlandse werknemers van Hol land Chemical International (HCI), die in februari in Colombia zijn ontvoerd, zijn nog in leven. Dat heeft directeur F. Takkenberg van HCI gisteren meegedeeld. Het be drijf heeft kort geleden bandjes ontvangen met de stemmmen van de ontvoerden, J. Meertens (29) en H. Bolhuis (37). Uit deze bandjes valt volgens Takkenberg op te ma ken dat ze recent zijn ingesproken en,dat de ontvoerden in redelijke gezondheid verkeren. De ontvoerders hebben volgens Takkenberg losgeld geëist. Over de hoogte van het bedrag wil hij niets zeggen. De afwikkeling van de ont voeringszaak verloopt volgens Takkenberg 'zeer langzaam, zoals altijd bij dit soort gevallen in Zuidamerika'. Hij verwacht dat Meertens en Bolhuis niet vóór het najaar vrijgelaten zullen worden. Meertens en Bolhuis werden op 19 februari ontvoerd. Op die dag drongen tien gewapende personen het kantoor van Distribuidora Qui- mica Holanda Colombia SA, een aan HCI geliëerd bedrijf, in de Co lombiaanse hoofdstad Bogota bin nen. Ze deden zich voor als politie agenten in burger en namen de Ne derlanders ter ondervraging mee. Navraag bij de politie leerde dat het niet om politie-agenten ging. Takkenberg heeft geen reden om aan te nemen dat de ontvoerders andere dan criminele oogmerken hebben. HCI onderhoudt over de ontvoeringszaak nauwe contacten met de Colombiaanse autoriteiten. Het betalen van losgeld geldt in dit land als een strafbaar feit. Takkenberg zegt geen idee te hebben waarom de ontvoerders r toe uitgedaagd door een vraag uit de zaal- dat dit voornamelijk de grote bedrijven zijn. Veel middel grote en kleine bedrijven zitten met het praktische gegeven dat zij hun afval kwijt moeten, daarmee nergens terecht kunnen en geen geld hebben (of het er niet voor over hebben) om dure oplossingen te zoeken. De overheid zou daar mee meer rekening moeten hou den. Dat laatste vond ook prof.dr. Hommes, hoogleraar milieukunde. Bedrijfsleven en consument moe ten veranderen en willen dat ook wel, als de overheid ze een handje helpt. Bijvoorbeeld door afvalbak ken te plaatsen voor glas en de in dustrie aan strakkere regels te bin den. "Je kunt niet van de consu ment verwachten dat hij van elk produkt precies weet wat er scha delijk aan is en wat niet". Van de sprekers drukte prof. Bi bo zich het meest kernachtig uit over de'toekomst. "Ik voorzie een hoge mate van recycling van pro- dukten, beheersing van lozingen en vermindering van energiege bruik. Maar er blijven genoeg pro blemen over die niet door het be drijfsleven kunnen worden opge lost: er zijn te veel mensen op een te klein oppervlak. Als we onze consumptie-wegwerpmaatschap pij willen behouden - en ik twijfel er niét aan of we dat willen - is een drastische vermindering van de wereldbevolking de enige metho de". Een weinig opwekkend verhaal dus: publiek, bedrijfsleven. PARAMARIBO (GPD) - De twee de onderhandelingsronde tussen Nederland en Suriname over de hervatting van de ontwikkelings hulp, is moeizaam verlopen. Minis ter P. Bukman en de Surinaamse ministers E. J. Sedoc (buitenlandse zaken) en S. Mungra (financiën) zijn het gisteren niet eens gewor den over maatregelen om de inge storte Surinaamse economie uit het slop te halen. Ook bestaan er nog grote meningsverschillen over de rol die de internationale finan ciële instellingen kunnen spelen bij de steun aan Suriname. De bewindslieden zijn gisteren een groot deel van de dag in kleine kring bezig geweest de knelpunten in de onderhandelingen in kaart te brengen. Bukman zei na afloop van de gesprekken 'mogelijkheden tot overeenstemming' te zien, terwijl de Surinaamse minister Mungra verklaarde 'goede hoop te hebben dat we er uit komen'. De gesprek ken zijn vandaag voortgezet. De Nederlandse minister had gistermiddag een ontmoeting met de Surinaamse vakbonden en de werkgevers, en sprak met de men senrechtenactivist Stanley Rensch. Volgens Rensch komen er geen meldingen van nieuwe grove en systematische schendingen van de mensenrechten meer binnen, maar blijft het leger 'nog steeds het werkelijke machtscentrum'. Rensch noemt de genoegdoening aan de nabestaanden van eerdere schendingen 'een complete puin hoop'. "Er zijn 300 mensen ver moord en er gebeurt niets voor hun nabestaanden". Rensch vindt dat een groot deel van de Nederlandse humanitaire noodhulp naar Oost- Suriname moet gaan. De Surinaamse regering kondig de maandag aan met een compleet 'crèche-programma' te zullen ko men voor het economisch herstel op korte termijn. Dat totaalpakket is echter in de onderhandelingen niet op tafel gelegd, terwijl Surina- heeft duidelijk ge- (foto i maakt welke financiële bijdrage Nederland eraan zou moeten leve ren. Volgens diverse bronnen is er ongeveer 25 miljoen gulden per maand nodig om de Surinaamse economie draaiende te houden. De Surinaamse regering presenteert in oktober een meerjarenplan voor de economische ontwikkeling. De regering-Arron wil zo con creet mogelijk zaken doen over maatregelen om de Surinaamse economie nieuw leven in te blazen. Bukman is bereid tot steun om de produktie weer op gang te laten ko men en het gebrek aan grondstof fen op te vangen. Maar Bukman is huiverig nu al grote bedragen toe te zeggen zolang niet duidelijk is wel ke economische koers Suriname in de toekomst gaat varen. Ook be staat er nog geen overeenstem ming over de .vraag of de Neder landse financiële bijdrage vrij be steedbaar voor de Surinaamse re gering zal zijn, of daarentegen moet gaan naar vooraf aangewezen projecten. ADVERTENTIE tuigd dat er iets moet gebeuren, maar sommige problemen kunnen alleen op Europees niveau of we reldwijd effectief worden aange pakt. Wat dat betreft is het het bes te niet al te hoog gespannen ver wachtingen te hebben. Drs. Glau- bitz van het directoraat milieu bij de EG hield een betoog, waarin een ding duidelijk werd: de besluitvor ming verloopt traag, zeer traag. Toegangsprijs f 10,-. Kinderen 4 t/m 12 jaar f5,-. 28 ha Bloemenpark in Lisse. 20 ha Parkeerterrein. Dagelijks open van 8 -18.30 uur. Vragen? Bel 02521-19144. GROOTSTE LELIE-SHOW TER WERELD PRACHTIG DAGJE KLEUR

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 3