Keuze nieuwe wethouder door PvdA snel gemaakt Volkstuinders woedend over bouwplan gemeente l ijdelijk gezondheidscentrum Stevenshof mogelijk verplaatst Bouwen in stadswijken Ruzie over leunen op auto WOENSDAG 11 MEI 1988 LEIOEN Afhaken Boot bespaarde fractie pijnlijke afweging Gebouw sta-in-de-weg voor woningbouwproject Commissie onderzoekt mogelijkheden beschermde woonvormen LEIDEN - De gemeente wil een commissie in het leven roepen die de mogelijkheden voor kleinscha lige projecten op het gebied van de geestelijke gezondheidszorg gaat onderzoeken. De verschillende in stanties op dat gebied zijn een warm voorstander van het inrich ten van beschermde woonvormen. Dat zijn huizen voor patiënten die dermate zelfstandig kunnen leven dat ze de grote inrichtingen als Endegeest niet meer nodig heb ben. Over de situatie van de klein schalige geestelijke gezondheids zorg in Leiden is een nota versche nen waarin de mogelijkheden wor den aangegeven van het verschui ven van bedden van de grootschali ge inrichting Endegeest naar hui zen in de binnenstad van Leiden. Op dit gebied is al een klein begin gemaakt met de vestiging van een 'sociowoning'. Het nagenoeg ontbreken van be schermde woonvormen in de stad is voor de betrokkenen al jaren een steen des aanstoots, zo staat in de nota. Met het instellen van een ad viescommissie hoopt men dat er een grotere samenhang komt in de ideeën die bij de betrokken instan ties leven over kleinschalige gees telijke gezondheidszorg. Men hoopt dat met een rapport op tafel er sneller en betere besluiten kun nen worden genomen door de ge meente. In de commissie zitten vertegen woordigers van betrokken insta- lies zoals Endegeest, Riagg, Stich ting RIBW, Stichting De Schakel, bewonersraad Endegeest en een beleidsmedewerker gezondheids zorg van de gemeente. Burgerlijke Stand LEIDEN Geboren: Robert Frans zv. W.P. Nijhof en J.K.L. Schieman, Niels zv. F.J.M. Heineman en J.P.M. Seijsener, Jimmy zv. D.M. Uiterloo, Danny zv. D.M. Uiterloo, Mi chael Alexander zv. R.A. Mooijman en C.B.E. Broekhof, Stefan zv. R.A. Wetselaar en A. Mol, Ellen dv. P. Kranenburg en M. Stoop, Johnny zv. P. Kempeneers en S. Webbers, Gerhard Jan zv. A. Roukema en A. van der Ploeg, Denise Christina Maria dv. P.T.M. Ko ning en M.H.A. van den Berg, Wouter Hubert Henri zv. R.J.J. Heijboer en D.C. Schutte, Ro bert Mike zv. R. Hartog en B.C. Rozestraten, Brian Robert zv. R. Ouwehand en J.R.C. de Bruin, Anabel dv. A. Arroyo Gracia en M.J.B.J. van Kesteren, Touria dv. A. El Boussaidi en A. El Maniti, Marcus Josephus Johannes Corne- lis zv, J.A.A.M. Biemans en D. van Bennekom, Mandy dv. C.J. Glasbergen en Y.E.M. Ruij- grok, Mirelle Amanda dv. A.C. de Kool en L. Vlegaard. Vorig jaar november heeft het gemeentebestuur de nota 'Bouwen in bestaande wijken' het licht doen zien. Daarin is een aantal plekken geïnventariseerd, verspreid over grote delen van de stad, waar nog het een en ander gebouwd kan worden. Achtergrond van dit plan is dat Leiden langzamerhand raakt volgebouwd en toch nog steeds een groot aantal woningzoekenden telt. Voor die vele woningzoekenden zijn de voornemens van de gemeente dan ook goed nieuws. De bewoners van de wijken waar het om gaat zijn er minder over te spreken. Het gemeentebestuur houdt in de verschillende buurten bijeenkomsten over de bouwplannen. Op die avonden lichten de wethouders Tesselaar (volkshuisvesting) en Peters (ruimtelijke ordening) de plannen toe en kunnen burgers op hun beurt vertellen wat zij er van denken. De volgende (laatste) bijeenkomst gaat over bouwplannen voor Leiden- Noord en De Kooi. In deze LEIDEN - Wethouder Tesselaai kan zich maar beter niet op het volkstuinencomplex Ons Buiten vertonen als straks de tomaten rijp zijn. De volkstuinders zijn woe dend over het plan van het ge meentebestuur om een gedeelte van het complex op te offeren aan woningbouw. door Jan Rijsdam "Ik vind het schandalig. Zeker van een PvdA-wethouder", zegt volkstuinder Koos Mark die in een flat in de Merenwijk woont. "Ik be grijp best dat er grond nodig is om te bouwen. Maar dat ze daarom de mensen die hun hele leven hebben gewerkt hun tuin willen afnemen, daar begrijp ik niets van. Toen ik trouwde moesten we samen 55 jaar zijn voordat we een huls kregen, nu moet mijn stukkie groen wijken omdat jongeren op hun 18de jaar al een huis willen. Kunt u mij vertel len wat daar rechtvaardig aan is". Buurman Henk Dongelmans komt hoofdschuddend naderbij. "Ik ben LEIDEN - Het (voorlopige) wijkge zondheidscentrum aan de Petro- nella Moensweg in de Stevenshof is een sta-in-de-weg bij de bouw van 54 premiekoopwoningen. Wet houder Tesselaar (volkshuisves ting) zegt te onderzoeken of het mogelijk is het centrum te ver plaatsen. Lukt dat niet dan zullen ongeveer 10 van de 54 woningen pas op een veel later tijdstip kun nen worden gebouwd. Het wijkgezondheidscentrum, dat ruim twee jaar geleden werd geopend, is een onmisbare voorzie ning in de nieuwe woonwijk. In het centrum is onder meer een apo theek, een fysiotherapeut, een tandarts, huisarts en de wijkverple ging gehuisvest. De bouw van een definitief centrum zal nog geruime tijd op zich laten wachten. Voor de open ruimte achter het gezondheidscentrum is een bouw plan gemaakt. Het betreft 54 wo ningen waarvan 45 eengezinswo ningen én 9 gestapelde woningen, alle in de premiekoopsector. Deze wijken zijn vier plekken aangewezen voor woningbouw waarvan de locaties KooilaanAVillem de Zwijgerlaan, Julianastraat/Bernhardkade en de Corantijnstraat niet of nauwelijks omstreden zijn en het bouwplan voor de Maresingel (op de plek van de vroegere Marnixschool) al in een gevorderd stadium is. Omstreden is wel het plan dat betrekking heeft op het volkstuinencomplex, nabij de Gooimeerlaan en Willem de Zwijgerlaan, van de turnvereniging Ons Buiten. De bijeenkomst over de bouwlocaties in Leiden-Noord en De Kooi wordt gehouden op maandag 16 mei in de Bethlehemkerk aan de Driftstraat en begint om 19.30 uur. 75 jaar en al vijftig jaar volkstuin- der", vertelt hij. "Ik kom hier elke dag. Zomer en winter. In de tuin is altijd wel wat te doen. Ik zou niet weten wat ik anders moest. Als ze mij dit afnemen lig ik snel tussen zes plankjes", verklaart Henk Don gelmans bezorgd. "Opnieuw be ginnen? Daar ben ik te oud voor. Ik heb in de afgelopen jaren al drie keer moeten verkassen. Nu krijg je die narigheid weer door die goo- chemert" (Bedoeld wordt wethou der Tesselaar, red). "Ik ben bij hem in de leer", ver telt Koos Mark, die nog maar pas begonnen is, over zijn buurman. "Ik dacht ik ga ook eens een volks tuin nemen. Heb ik de boel hier he lemaal opgeknapt en dan krijg ik te horen dat ik straks wel weer kan in pakken. Toen ik begon was het hier een grote rotzooi. Nu groeit er van alles: bloemkolen, tuinbonen, ijs bergsla, stambonen, witlof, worte len, ga zo maar door. Ik wil niet op scheppen, maar ik heb de mooiste bloemkolen van de tuin. Kijk daar", wijst Mark. "En allemaal biologisch gekweekt. Ik eet er het hele jaar van". Een stukje verderop heeft het echtpaar Doove hun tuin. Ze ziin woningen worden eerder gebouwd dan was voorzien omdat de ge meente van het rijk mee? premie- koopwoningen mag bouwen dan waarom ze had gevraagd. Wethou der Tesselaar wil de bouw van die woningen niet laten schieten. Door het versnellen van de wo ningbouw is het tijdelijk gezond- heidscentrum evenwel in de weg komen te staan. Tijdens een gister avond gehouden informatie-avond over het bouwplan wilden buurt bewoners weten wat er nu met het centrum gaat gebeuren. De ge meente is daar nog niet uit. Wet houder Tesselaar laat desgevraagd weten dat het theoretisch mogelijk is het noodgebouw te verplaatsen. Dat gaat de gemeente wel geld kos ten. De gebruikers van het wijkge zondheidscentrum zijn bevreesd dat die verplaatsing weken zal du ren en dat de wijk gedurende die tijd zonder de noodzakelijke voor zieningen komt te zitten. Volgens Tesselaar is uitgesloten beiden over de zeventig en vinden het heel erg als ze hun volkstuin straks zouden kwijtraken. "We hebben alles bij elkaar geschraapt om het te kunnen kopen en hebben het huisje van binnen en buiten he lemaal opgeknapt. We hebben er al ons geld ingestoken", zegt Doove. Mevrouw Doove voelt zich hele maal thuis in haar 'tweede huisje' op de tuin. "Er staat niet voor niets 'Óns Honk' op. We zitten hier de he le zomer. Jonge mensen verkassen misschien nog wel, maar daar zijn wij te oud voor. Wat we dan moeten doen? Ik weet het niet. We wonen in een flat. Dus dan zullen we straks wel de hele dag voor het raam zitten te koekeloeren". Paniek Het gebied begrensd door de Gooimeerlaan, de Willem de Zwij gerlaan, de Zijl en de Slaaghsloot, bestaat niet alleen uit volkstuinen maar ook uit een wijkpark, een jachthaven, een sportterrein, wo ningen en scholen. Bovendien lo pen door het gebied twee van de belangrijkste verbindingen met de Merenwijk (Gooimeerlaan en IJs- selmeerlaan). Volgens de gemeente vertoont het geheel weinig samenhang en moet daar nodig iets aan gebeuren. Het voorstel is om te komen tot een herinrichting van het gebied waar bij de samenhang wordt vergroot en de sociale veiligheid op de we- dat door verplaatsing van het ge zondheidscentrum de Stevenshof wekenlang verstoken zal blijven van de nodige voorzieningen. Dit zou te voorkomen zijn door het ge zondheidscentrum over te hevelen naar het tijdelijk onderkomen van het buurthuis. Dit buurthuis komt binnenkort leeg, kan dan ver plaatst worden en vervolgens als onderkomen voor het gezond heidscentrum dienst doen. De ver huizing zou dan slechts enkele da gen in beslag nemen. "Daar is best over heen te komen", aldus de wet houder. De gemeente zou in dat ge val ook voor de financiële conse quenties opdraaien. Als het verplaatsen van het ge zondheidscentrum niet lukt, dan moet een deel van het woning bouwproject (ongeveer 10 wonin gen) later worden gerealiseerd. Dat gaat de gemeente vermoedelijk nog veel meer geld kosten. Tesse laar zegt de verschillende moge lijkheden te onderzoeken en nog niet te weten waar het op uitdraait. gen naar de Merenwijk wordt ver beterd. Daarvoor zou het nodig zijn zo'n 150 woningen te bouwen ten koste van een aantal volkstuinen. H.J. Haarlem, jarenlang voorzit ter van de turnvereniging Ons Bui ten, vreest dat een derde van het volkstuinencomplex zal verdwij nen als de gemeente haar zin krijgt. "Als je nagaat wie daar de dupe van worden", zegt hij meewarig. "In Ons Buiten recreëfen 435 volks tuinders. Zeventig procent van de mensen zijn aow'ers of ouderen met een wao-uitkering. Die zullen niet zo gauw opnieuw beginnen. Daar hebben ze de fut of de centen niet voor". "Het verlies van de volkstuin be tekent voor veel tuinders dat ze ook hun sociale contacten kwijtra ken", aldus Haarlem. "De meeste mensen wonen in een flat waar ze nooit iemand zien. Hier kunnen ze altijd een praatje maken en er wordt van alles georganiseerd. Bin go-avonden en bloemschikkam pioenschappen, om maar wat te noemen. Dat neem je die mensen allemaal af'. Van Haarlem weet dat door de ja ren heen al heel wat is afgeknab beld van het volkstuinencomplex Ons Buiten. Door de bouw van de Merenwijk is het aantal tuinen des tijds geslonken van meer dan 600 naar 435. "Als Peters en Tesselaar nu weer hun klauwen op dit volks- tuinengebied leggen is dat het be gin van het einde", vreest Koos LEIDEN - De keuze binnen de PvdA-fractie voor een nieuwe wet houder ruimtelijke ordening was gisteravond snel gemaakt. Nadat alle fractieleden en een afvaardi ging van het afdelingsbestuur zich de afgelopen week hadden mogen uitspreken, was er slechts één kan didaat overgebleven: Marietje van der Molen van wie het genoegzaam bekend is dat zij het wethouders- schap al jaren ambieert. door Gert Visser Dat - min of meer toevallig - de por tefeuille ruimtelijke ordening uit de bus rolde, was voor de huidige fractievoorzitter een lot uit de lote rij omdat zij juist op deze post uit was. Vanzelfsprekend dat zij on middellijk na afloop van de fractie vergadering liet weten dat de aan gereikte portefeuille 'één van de mooiste is die je kunt krijgen'. Aanvankelijk hadden zich meer gegadigden voor deze belangrijke post in het college gemeld en het had niet veel gescheeld of de frac tie had een Salomonsoordeel moe ten vellen tussen de huidige frac tievoorzitter en de wethouder van onderwijs Henriëtte van Dongen. Die laatste had zich ook kandidaat gesteld, maar trok zich terug toen bleek dat de tot haar opvolger ge doodverfde Anneke Boot niet be schikbaar was. Weliswaar was Van der Molen bereid eventueel ook wethouder van onderwijs te wor den - "ik vind mij echter geschikter voor ruimtelijke ordening" - maar Van Dongen wil haar plaats niet beschikbaar stellen aan iemand wiens interesse eigenlijk naar een ander beleidsterrein uitgaat. Officieel heet het dat Van Don gen vreesde voor de continuïteit van het onderwijsbeleid. De kandi datuur van Van der Molen was voor haar geen garantie dat deze zich ook daadwerkelijk gedurende een reeks van jaren van haar taak op dit terrein zou kwijten. "Onder wijs moet geen opstappost zijn voor een ander wethouderschap", aldus Van Dongen. Pijnlijk Door zich terug te trekken als kandidaat-wethouder voor onder wijs bespaarde Anneke Boot haar fractie een moeilijke afweging en één van de kandidaten een pijnlij ke afgang. Boot zelf spreekt van Mark. "Dan gaan ze steeds verder met er stukjes af te halen. "We heb ben hier al een projectontwikke laar zien knippen met een fototoe stel. Als u weet wat een sfeer hier is ontstaan de afgelopen maanden. Er is zoveel paniek gezaaid. Iedereen is bang dat hij zijn tuin kwijt raakt". Milieu Niet alleen onder volkstuinders maar ook onder bewoners van de wijken De Kooi en Noorderkwar tier is opschudding ontstaan over de plannen van de gemeente. De buurtbewoners zien het volkstui nencomplex als de 'groene long' van hun wijk. Voor veel wijkbewo ners is het volkstuinencomplex een ideaal wandelgebied. "Het is een oase van rust tussen twee vol gebouwde stadswijken". In de nota 'Bouwen in bestaande wijken' wordt de hoeveelheid groen in de nieuwe woonwijk Ste venshof als norm gesteld voor an dere Leidse wijken. De Stichting Wijkcomité De Kooi verwijt het ge meentebestuur dat het zijn eigen doelstelling niet serieus neemt om dat De Kooi en Noorderkwartier wat hoeveelheid groen betreft on der de norm zouden zitten. Ook natuurbeschermers komen op voor het behoud van het volks tuinencomplex omdat er een vier tal amfibieën voorkomen, te we ten: de bruine kikker, de groene kikker, de pad en de kleine water een 'zeer moeilijke afweging'. "Ik heb erg getwijfeld maar ik heb mijn huidige baan op het ministe rie van onderwijs voor dit ogenblik laten prevaleren". Boot zit midden in een operatie 'basisvorming in het onderwijs' die zij graag wil vol tooien. Het vertrek van Peters kwam voor haar daarom op een on gelukkig moment want het wet houderschap van onderwijs be schouwt ze als zeer aantrekkelijk. Boot zegt echter in de toekomst wel beschikbaar te zijn, al rekent ze er niet op dat zich de komende ja ren nog zo'n kans zal voordoen. Te meer daar het niet uitgesloten is dat het college na de volgende ver kiezingen met één wethouder wordt verminderd. Van der Molen toonde zich gis teravond na het fractieberaad zeer content met haar benoeming. "Ruimtelijke Ordening was mijn eerste keus. Ik heb er veel affiniteit mee en het is een terrein waar je veel beleidsvrijheid hebt. Ik ben blij na zoveel jaren aan de andere kant van de tafel plaats te kunnen nemen". Van der Molen heeft haar fractie toegezegd ook na de verkie zingen nog voor vier jaar als wet houder beschikbaar te zijn. Van der Molen verwacht dat nog voor haar aantreden als wethouder beslissingen zijn genomen over be langrijke zaken als de Breestraat, het bouwen op open plekken en lo caties voor de woonwagencentra. "Ik denk dat de gemeenteraad zich hierover nog voor de zomer zal uit spreken. Wat dat betreft kan ik in augustus met een schone lei begin nen", aldus Van der Molen. Gênant De reacties van de andere partij en op de nieuwe wethouder zijn on verdeeld gunstig. Oppositieleider Walenkamp (CDA) spreekt van een plezierige collega en een voor de hand liggende keuze. "Van der Mo len is de beste die beschikbaar is", aldus Walenkamp. "Een voortref felijke kandidaat", luidt het oor deel van D66-fractievoorzitter Hoe- kema: "ik ben blij dat er niet met portefeuilles is geschoven binnen het college". WD-fractievoorzitter Van der Nat zegt 'alle reden te heb ben om aan te nemen dat Van der Molen het goed zal doen'. Alle drie de partijen - de één wat meer dan de ander - vinden echter dat de PvdA van de gelegenheid gebruik had moeten maken het aantal wethouders nu al met één te salamander. Voorts zijn er aanwij zingen dat de rugstreeppad en de levend-barende hagedis in het volkstuinengebied voorkomen. Al deze dieren zijn beschermde dier soorten. Frans Hagedoorn, van de Herpetologische Inventarisatie- groep Leiden, neemt het met name gemeentebestuurders van Links Leiden en PvdA-huize kwalijk dat men zich kennelijk zo weinig be kommert om de gevolgen van de woningbouwplannen voor het milieu. De voetbalvereniging Rooden- burg en de scoutinggroep Jan van Galen, die beide in het sportpark Noord hun onderkomen hebben, zijn ook bevreesd dat zij moeten wijken voor woningbouw. Volgens directeur J. Duivesteijn van de ge meentelijke directie sport en recre atie is er geen sprake van dat de sporttereinen zouden worden op geofferd omdat het noordelijk stadsdeel al een tekort heeft aan velden. PvdA-stemmers In Noorderkwartier en De Kooi heeft de discussie over de nota 'Bouwen in bestaande wijken' in tussen een duidelijke partijpolitie ke lading gekregen. De Socialistie- se Partij (SP) treedt er op als verde diger van de bewonersbelangen (Bouwen op groen? Nee, niet doen) en heeft al zo'n 2500 handtekenin gen verzameld die zich richten te gen de plannen van de gemeente. De Partij van de Arbeid wordt door tuinders en wijkbewoners heel duidelijk aangesproken als verantwoordelijke voor de boüw- plannen. "Ik ben zelf een PvdA- mens", reageert mevrouw M. Ker- vers van de scoutinggroep Jan van Galen, "maar wat de PvdA-wet- houders nu voorstellen vind ik heel erg. Ik kan niet begrijpen dat ze mensen die in blokkendozen wo nen en hier in een tuintje romme len dat kunnen afnemen". Koos Mark: "Reken maar, als de PvdA dit doorzet, dat het ze stem men gaat kosten. Al moet ik straks met een geluidswagen de straat op, maar ik ga wel een stemadvies uit brengen want de PvdA maakt hier een heleboel mensen ongelukkig. Ik denk dat 9 van de 10 tuinders PvdA-stemmers zijn. Die kijken straks wel uit. De SP loopt hier niet voor niks mooi weer te spelen". Koos Mark verwacht dat de emo ties tijdens de inspraakavond op 16 mei hoog zullen oplopen. "Je zult wat meemaken", voorspelt hij. "Ik denk dat de kerk te klein is. Ze heb ben wel twee kerken nodig. Geloof me: ze kunnen beter de Groen- oordhallen huren". verminderen. Nu de socialisten an ders hebben besloten, is Van der Nat niet van plan daarop terug te komen. "Het is nu niet meer aan de orde. Er is geen enkele reden om de discussie opnieuw aan te slinge ren". Van der Nat is er bovendien niet van overtuigd dat de inkrim ping in '90 zal plaatshebben. Van der Nat: "Ook dan is het aantal wet houders afhankelijk van de politie ke verhoudingen. CDA en D66 zijn echter niet van plan zich bij de beslissing van de PvdA over het aantal wethouders neer te leggen en zullen in de ge meenteraad op de zaak terugko men. Beide vinden dat er alle aan leiding is de portefeuilles te herver delen. Volgens Walenkamp is het echter een probleem dat er in het college te weinig goede wethou ders zitten die belast kunnen wor den met zware beleidsonderdelen. Walenkamp: "Wat kwaliteit betreft is de basis in het college heel smal. Maar de portefeuilles van de beide WD-wethouders en de burge meester zijn idioot klein. Het is ei genlijk gênant hoe weinig er in zit. Ik denk bijvoorbeeld dat een deel van economische zaken best naar de portefeuille ruimtelijke orde ning toe kan". Ook Hoekema is er voorstander van 'economische za ken' naar een andere portefeuille over te hevelen mede 'omdat het beleid onder Fase niet erg uit de verf is gekomen'. De PvdA-fractie heeft deze dis cussie al in een vroeg stadium ver ijdeld. Fractievoorzitter Van der Molen: "Onmiddellijk nadat Peters zijn vertrek had aangekondigd, heb ik de fractie voorgelegd of we met zeven of met zes wethouders verder moeten gaan. Unaniem werd gekozen voor het aantal van zeven. Wij waren destijds ook'be reid met zes wethouders (vier PvdA, één WD en één Links Lei den) een college te maken. Het aan tal van zeven is gekozen omdat het een afspiegeling is van de huidige politieke verhoudingen in de ge meenteraad". Nationale Molendag LEIDEN - In het kader van de Na tionale Molendag draaien ook bij Molenmuseum De Valk en molen De Put aanstaande zaterdag de wieken. Molenmuseum De Valk zal die dag gratis te bezichtigen zijn. Vanaf de stelling biedt de mo len bij helder weer een prachtig uit zicht over de stad. Bij molen De Put aan het Galge water wordt zaterdag op ambachte lijke wijze het graan tussen de mo lenstenen gemalen. Dan zal er kof fie met molencake te krijgen zijn. Vanaf die dag zijn op zaterdagen tussen 10.00 en 16.00 uur diverse soorten meel te koop zijn. De offi ciële start van de molendag is zater dag in Haaksbergen waar oud-mi nister Winsemius een watermolen opent. Gokautomaten door politie in beslag genomen LEIDEN - De Leidse politie heeft gistermiddag zes gokautomaten in beslag genomen bij drie horecabe drijven. Sinds 1 april is een nieuwe wet op de kansspelen van kracht geworden volgens welke café- en barhouders in het bezit dienen te zijn een zogeheten aanwezigheids vergunning. Alle ondernemers zijn daarover door het gemeentebe stuur aangeschreven. Na herhaal de controle en een waarschuwing bleven 12 Leidse ondernemers na latig. Gistermiddag besloot de politie op te treden. Op drie plaatsen, bij Intermezzo aan de Haarlemmer straat, Mazada een de Steenstraat en The Duke aan de Oude Singel, werden de speelautomaten on be slag genomen en proces-verbaal opgemaakt. Volgens een woord voerder van de Leidse politie hangt nog 9 Leidse ondernemers hetzelf de lot boven het hoofd. LEIDEN - De Leidse politie is van nacht tussenbeide gekomen bij een vechtpartij op de Beestenmarkt. Een viertal jongens had het daar aan de stok gekregen met de eige naar van een auto die niet wilde dat de knapen op zijn bolide leunden. Toen de jongens er niet snel ge noeg een eind aan maakten, be sloot hij ze een handje te helpen, waarna een duw- en trekpartij ont stond. Op een gegeven moment ver scheen ook een bouvier ten tonele die achter een aantal mensen aan ging. Een 24-jarige jongen, die vol gens de politie eigenlijk nergens mee te maken had, werd drie maal gebeten en liep ook nog tegen de vuist van de autobezitter op. De vier knapen, in de leeftijd van 23 en 24 jaar, zijn naar het politiebureau gebracht en later in de nacht weer vrijgelaten. Mogelijk 150 woningen op deel van complex 'Ons Buiten' Koos Mark (rechts) en zijn leermeester Henk Dongelmans schoffelend in de volkstuin: "De PvdA maakt hier een heleboel mensen ongelukkig". (f0t0 Henk Bouwman)

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 19