Ook onbeperkte luxe kent zn limiet. z Leython van start met 3-0 nederlaag Kampioenschap voor de Girls uit Hazerswoude Van der Knaap de snelste Omega Sedan 2.0i met 3-weg-katalysator. Slechts 750 eksemplaren uit voorraad leverbaar. ■0- DINSDAG 10 MEI 1988 DEN HAAG De eerste etappe van de Internationale Wieleravondzes- daagse is gisteravond gewonnen door de Hagenaar Toine van der Knaap. De oud-Westlander was op het snelle parcours aan de Betje Wolfstraat in Den Haag zijn zes medevluchters nipt de baas. Bollenstreker Marco Ver- mey moest de Duitser Ben Lederer nog voor laten gaan en werd derde. René van Tol (Alphen) en Peter Uittendaal (Hillegom), die eveneens in de juiste ontsnapping zaten, moesten genoegen nemen met de zesde en zevende plaats. Bij de pelotonsprint om de overige prijzen staken André Hogervorst (16) en René Guyt (17) hun neus aan het venster. Bij de vrouwen, die drie dagen rijden, stond een sterk rennersveld aan de start. Nadat de Rijnsburgse Petra Grimbergen tot tweemaal toe uit looppogingen van Jolanda Cools, Monica de Waal en de zusjes Lutke Schipholt te piet had gedaan, kwamen de vrouwen massaal op de eindstreep af. Bij zo'n situatie is het meestal Monique Knol die de rest de baas is. Ook nu kwam deze prognose uit en mag Knol zich morgen in Hillegom als leidster van de driedaagse laten huldigen. Cynta Lutke Schipholt wer- de tweede en Monica de Waal derde. Anita Kruse was als tiende de beste regio-renster. Gonny van Koert (16), Petra Grimbergen (18) en Corlinda van der Hoorn (20) werden ook nog door de jury gezien. Denemarken zonder PSV-spelers BUDAPEST (Reuter) - Soren Ler- by, Ivan Nielsen en Jan Heintze ontbreken in de Deense selectie, die donderdag in Budapest een oe feninterland tegen Hongarije speelt. De PSV-ers spelen op die dag in de nationale bekerfinale te gen Roda JC in Tilburg. De Deense bondscoach Sepp Piontek ziet door het ontbreken van de PSV-ers zijn voorbereiding op de Europese titelstrijd in de war gestuurd. Piontek: "Ik wilde de wedstrijd tegen Hongarije gebrui ken om tot een definitief team te komen, maar dat kan ik nu verge ten. In plaats daarvan kan ik spe lers die vechten voor een plaats in de basis beoordelen". Piontek k,an ook niet beschikken over spits Elkjaer Larsen, die een spierblessure heeft. Jan Mólby, oud-Ajacied en tegenwoordig spe ler van Liverpool, maakt na een jaar zijn rentree bij de Denen. An- derlecht-verdediger Henrik Ander sen stond anderhalf jaar geleden voor het laatst in het nationale elf tal. Ook spits John Eriksen, verde diger Sören Busk en middenvelder Per Frimann keren na langere af wezigheid terug in de selectie. Liverpool heeft gisteren de competitie in de Engelse eerste di visie afgesloten met een gelijkspel (1-1) tegen Luton. Het eindtotaal van de engelse kampioen kwam daarmee op negentig punten, ne gen meer dan Manchester United. De nummer twee won de laatste wedstrijd met 2-1 tegen Wimble don. Zaterdag staan Liverpool en Wimbledon tegenover elkaar in de Cupfïnal. Titel binnen: baard er af (foto van Noord» LEIDEN Feest bij de vrouwenafdeling van de voetbalclub Hazers- woudse Boys. Daar werden de 'Girls' gisteravond kampioen van de eerste klasse-zaterdag tegen KMD (1-1). "Terecht," zo vond leider Ko Slootweg, "over het hele seizoen genomen, hebben we het betere spel laten zien en zijn we ook de sterkste gebleken". LEIDEN - Het derde team van volleybalvereniging Ley thon is de aanvullingscompetitie begonnen met een nederlaag. In Nootdorp verloor het incomplete Leidse team met 3-0. van DEO. Leython kon voor deze uitwed strijd niet beschikken over de hoofdaanvallers Ruud Lutjenhuis en Jan Keijzer. Bovendien moest coach René Leeflang verstek laten gaan. DEC bleek een niet al te ster ke opponent, die echter optimaal profiteerde van het feit dat Ley thon zijn beproefde patronen thuis had gelaten. De invallers André Elmzoom, Stevé Netto en Dennis Fokké deden het aan Leython-zij- de zeker niet slecht, maar moest duidelijk wennen aan hun teamge noten. In de eerste en tweede reeks overigens verspeelde Leython een 11-13 voorsprong. Beide keren werd het 15-13. In de derde set misten de Leidenaren de veerkracht nog iets terug te doen: 15-8. DEC scoorde veel punten via taktische ballen. In aanvallend op zicht maakte het geen sterke in druk. Het derde vrouwenteam van vol leybalvereniging Gemini/Kange- roes is de aanvullingscompetitie (voor de promotieklasse) goed be gonnen. De ploeg uit Voorschoten versloeg in Zoetermeer Zovoc 2 met 1-3. De Superduels" Lewis-J ohnson LOS ANGELES (DPA) - Een Ja panse firma heeft overeenstem ming bereikt met Ben Johnson, wereldrecordhouder en wereld kampioen op de 100 meter, en Olympisch titelhouder Carl Le wis voor drie rechtstreekse duels op de sprint. Voor een bedrag van ruim een miljoen gulden per persoon moeten de Amerikaan en de Canadees een keer de 100 en twee keer de 200 meter lopen. Volgens Joe Douglas, de manager van Lewis, is hier spra ke van het beste contract dat ooit in de atletiek is afgesloten. Johnson, die vorig jaar tijdens de wereldtitelstrijd in Rome het we reldrecord verbeterde tot 9,83 se conden, zal zijn rivaal op 27 juni in Parijs op de 100 meter treffen en in Zürich en West-Berlijn op de dubbele afstand. Ook de gasten uit Wateringen de den nog mee in de race om de titel. Zij stonden eén punt achter op de Hazerswoudse vrouwen en moes ten winnen om de de eerste plaats te veroveren. De thuisploeg had met 26 punten uit 15 wedstrijden genoeg aan een gelijkspel, maar speelde beslist niet defensief. Slootweg: "We -wilden positief voetbal spelen, dus aanvallen en niet alleen verdedigen. Als je de stand alleen maar op 0-0 wilt hou den, krijg je tóch een goal tegen. We wilden zelf zo snel mogelijk een doelpunt maken, dan moest KMD wel komen". Aan het begin van de wedstrijd leek het er niet op dat de Watering- se formatie eerst een treffer van de gastvrouwen nodig had om de aan val te zoeken. Paula van Reeuwijk kreeg al meteen in de derde minuut een mooie kans, maar de Hazers woudse keepster Esther Onderstal hield de bal uit het doel. Daarna werden de offensieve activiteiten van KMD steeds meer in de kiem gesmoord en verzuimden Saskia Versteeg en Jeanette de Gelder beiden voor de thuisploeg te sco- De strategie van de gasten was ook niet zo gepland dat alleen de aanval zou worden gezocht. KMD- oefenmeester Kees Bos: "De af spraak was dat we de gelijke stand zo lang mogelijk zouden handha ven. Dan wilden we ineens toe slaan". Maar dat ging niet helemaal op. Van Reeuwijk werd dan nog wel twee keer gevaarlijk, maar kans orn Hazerswoudse Girls plot seling te verrassen was er zowel in de eerste- als in de tweede helft niet. Net zoals voor de pauze hielden de twee ploegen elkaar na rust in evenwicht, met kansen aan beide kanten. In de tiende minuut van dc tweede helft trapte de Wateringse keepster Jeanne Dumoulin de bal uit, richting medespeelster Heieen de Boer. Deze kreeg het leder niet onder controle, waardoor de Ha zerswoudse Saskia Versteeg in bal bezit kwam. Zij schoot, na een kor te solo naar het Wateringsé goal, te gen doelvrouwe Dumoulin aan. De bal stuiterde terug het veld in en Jeanette de Gelder scoorde alsnog voor Hazerswoudse Girls. De wedstrijd leefde toen even op. De vrouwen van KMD lieten de treffer van de thuisploeg niet over hun kant gaan en openden de aan val, met als resultaat dat de stand weer gelijk werd getrokken. Keepster Onderstal verwerkte het leder niet goed na een schot van de Wateringse Annelies Barendse en Paula van Reeuwijk scoorde zon der aarzelen: 1-1. Voor het laatste fluitsignaal weerklonk, werden door zowel KMD als Hazerswoudse Girls nog enkele kansjes gecreëerd. Maar geen van beide ploegen slaagde erin op voorsprong te komen. Ondanks het behaalde kam pioenschap gaat Hazerswoudse Girls niet over naar de interregio nale klasse. Veel goede speelsters voetballen komend seizoen niet meer mee en het is onzeker of er nog een compleet elftal op de been kan worden gebracht. Deze trieste wetenschap kon gisteravond de feestvreugde echter niet bederven. LINDA ERADUS Budd stopt met atletiek LONDEN (AFP) - De in Zuidafri- ka geboren atlete Zola Budd heeft gisteravond in Londen be kendgemaakt dat zij op medisch advies uit de internationale com petitie stapt en naar Zuidafrika terugkeert. Budd (21) zei dat zij niet meer de kracht heeft om te blijven vechten om haar on schuld te bewijzen na beschuldi gingen dat zij ooit in Zuidafrika zou hebben deelgenomen aan een competitie, wat in het inter nationaal reglement is verboden. Volgens haar coach John Bryant werd Budd de laatste tijd steeds depressiever door de be schuldigingen en het vooruit zicht dat haar de komende twaalf maanden zou worden verboden te lopen. ;e van het rayon Lei den speelde vrijuit en werkte hard voor de punten. De eerste set won Gemini met 9-15, maar de-tweede ging naar Zovoc (15-10). In de der de reeks kwam het team uit Voor schoten met 14-9 achter. Mede doordat Sandra Schot de nodige punten bij elkaar serveerde, werd het alsnog 14-16. Vervolgens was de aanwezigheid van Sandra Schot elders vereist, maar Anneke Mar- tijn bleek een prima vervangster Ook de vierde set werd een prooi voor Gemini (10-15), dat aldus een 1-3 overwinning bewerkstelligde. Het was opvallend dat de netverde- diging van Zovoc goed, maar de veldverdediging matig was. Het verdere programma voor Ge- mini ziet er als volgt uit: Gemini- /Kangeroes 3 - PVC Blokkeer 2 (9/5- 19.45), Gemini/Kangeroes 3 - Radi us 3 (16/5-19.45). Lotto 18: Eersle prijs: 1 winn 388.540,40; tweede prijs: 8 winnaars, bruto f. 18.750,00; derde prijs: 139 winnaars, bruto t. 1088,80; vierde prijs: 5629 winnaars, I. 26,80; vijf de prijs; 80.479 keer I. 5,00. Toto 18: Eerste prijs: 4 winnaars, bruto f. 5.074,50; tweede prijs: 132 winnaars, f. 102,50: derde prijs-1319 winnaars, f. 25,60. Toto-gelijk 18: Eerste prijs, geen winnaar; twee de prijs: 1 winnaar, f. 315,90, derde prijs: 16 win- I j 3, f. 8.10. OPEN ITALIAANSE Eerste ronde Steeb (WDI) - Bardou (Spa) 6-2 6-2. Schapers (Ned) - Urbinati (Ita) 6-3 6-4, Saad (Arg) - Stenlund (Zwe) 2-6 6-2 6-3, Vilas (Arg) - Dyke (Aus) 6-3 0-6 6-0, Filippini (Uru) - Vajda (Tsj) 6-3 6-0, Brown (VSt) - Panatta (Ita) 6-0 6-7 (0-7), Carlsson (Zwe) - Vojtisek (WDI) 6-4 6-0, Casal (Spa) - Davin (Arg) 3-6 6-1 6-4, Osterthun (WDI) - Skoff (Oos) 3-6 7-6 (7-2) 6-2. Schreiber (WDI) - Lawson (VSt) 7-6 (7-4) 6-2, Yzaga (Per) - Jensen (VSt) 6-2 6-3, Muster (Oos) - Jaite (Arg) 6-2 6-1 Wilander (Zwe) - Cancelotti (Ita) 7-6 (11-9) 6-1, Agenor (Hai) - Baloni (Ita) 6-2 6-2. RONDE VAN SPANJE Vijftiende etappe: 1 Weltz (Den) 166 km in 4.04 13, 2. Bordonalli (Ita), 3. Herrera (Col). 4 Suykerbuyk (Ned), 5. Aja (Spa). 6. Beuker (Ned). 7 Bergamo (Ita). 8. Ouecedo (Spa) allen zelfde tijd als Weltz. 9. llegems (Bel) op 17 sec. 10. Mar tinez Oliver (Spa) z.t. Overige Nederlanders: 111 Nijboer op 13 08. 132. Hermans zelfde tijd. Het algemeen klassement is: 1. Cubino (Spa) 62.14.23. 2. Fuerte (Spa) op 3 sec., 3 Kelly (Ier) 0 33,4. Dietzen (Wdl) 0 53,5. Parra (Col) 0.57,6 Millar (Gbr) 1 48, 7 Blanco-Villar (Spa) 4.37, 3. Cordoba (Spa) 5.16.9. Pino (Spa) 5.50,10. Sche pers (Bel) 7.24, 25. Suykerbuyk 27.49, 122. Beu ker 1.55.08, 123. Hermans 1.59.15, 126. Nijboer 2.11.35. Dat de Opel Omega.de harten van auto rijdend Nederland heeft gestolen, is intus sen genoeg bekend. (Hij was vorig jaar trouwens ook niet voor niets Auto van het Jaar!) Kijkt u maar eens op de weg. Vele, vele duizenden automobi- Omega-luxe. Daarom hebben wij een geli- listen vonden dat zij zich deze verantwoorde luxe mochten permitteren. Een uiterst betaalbare luxe. overigens. Thch weten wij dat er liefhebbers zijn voor nog iets méér n de Omega 5-deurs Caravan is een gelimiteerde gebouwd. Daarvan zijn er 250 uit voorraad leverbaar dcLFl Q6 StSnQ3.3TQ irriteerde serie Omega's Sedan gebouwd, die wij aanzienlijk meer „Plus" hebben meegegeven. Wat heeft die Plus zoal méér? Om te beginnen is het een 4-deurs Omega Sedan LS 2.0 i met 3-weg-katalysator. Waarvan mensen die alles weten van milieu-eisen, zeggen dat dat de top is. Verder heeft-ie rondom getint glas. Links en rechts elektrisch verstelbare spie gels. Metallic-lak. En centrale portierver grendeling met anti-diefstalsysteem. Er is, helaas, alleen één klein probleem. We hebben er maar 750 gemaakt. Daarom lijkt het ons niet onverstandig als u uw belangstelling meteen even kenbaar maakt aan de Opel-dealer. Opel Omega Sedan,Plus": f42.264,-. ROTTERDAM PRIJS- EN SPECIFIKATIEWI.JZIGJNGEN r DE WERELD VAN GENERAL MOTORS A

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 17