lp Rookgordijn rondAjax Suykerbuyk in sprint geklopt SPOoTTV fan de yjiljn. Protest AZ over 'strijd' in Zwolle v - Celstraf voor slaan arbiter H' r ASC voor zware taak in LD-Cup Oranje in erewedstrïjd Rob de Wit Israel niet van plan op te stappen DINSDAG 10 MEI 1988 SPORT PAGINA 15 SAQUIRZE DEL VALLES (ANP) Luc Suykerbuyk hield zijn be lofte. Zondag kondigde hij aan dat hij in de vijftiende etappe van de Vuelta zou aanvallen. Suykerbuyk was in de 166 kilometer tussen Seo de Urgel en Sant Quirze des Valles inderdaad de meest actieve renner, maar de Nederlander in Spaanse dienst werd weer eens herinnerd aan het feit dat hij niet kan sprin ten. Zo ontging hem de verdiende overwinning. De dagprijs in de Ronde van Spanje was gisteren voor de Deen Johnny Weltz, die wel over een eindschot beschikt. Suykerbuyk had in het ronde- boek gezien dat de vijftiende rit hem wel lag. Het enige obstakel van betekenis lag bij kilometer 135. Dan zou de Estenalles, een berg van tweede categorie, opdoemen. Suykerbuyk was al na dertig kilo meter animator van de eerste ont snapping van betekenis, toen hij met Weltz en de Italiaan Bergamo van het peloton wegreed. Zes kilo meter verder voegde Luis Herrera, de Vuelta-winnaar van vorig jaar, zich bij het drietal. De voorsprong groeide tot maximaal twee minu ten, alvorens de Nederlander René Beuker reageerde en samen met vijf anderen naar de kopgroep reed. ALKMAAR (GPD) De competi tie in de eredivisie gaat voor het ge degradeerde AZ op papier verder. De Alkmaarders hebben artikel 10 van het reglement aangegrepen om bij de tuchtcommissie te proteste ren tegen de gang van zaken tij dens PEC Zwolle-Volendam (0-0). In artikel 10 lid ld staat „dat een wedstrijd als niet gespeeld moet worden geschouwd als naar het oordeel van het bestuur opzettelijk een zwak elftal is opgesteld of een elftal opzettelijk beneden zijn kun nen speelt". PEC en Volendam hebben zich daar volgens AZ duidelijk aan schuldig gemaakt. De club ziet de bewijzen voor die stelling in radio- en tv-verslagen van zondag en kranteberichten. Via het nieuwe AZ-bestuurslid mr. Louis Caste- lijns, een jurist, is het bestuur be taald voetbal gisteren op de hoogte gesteld van de zienswijze van AZ en het daarop volgend protest. „Het bestuur van AZ", deelde de club mee, „heeft het bestuur be taald voetbal van de KNVB schrif telijk geattendeerd op de verant woordelijkheden van de KNVB op de naleving van de reglementen en het bestuur tevens verzocht de on derhavige kwestie aanhangig te maken bij de tuchtcommissie be taald voetbal". Het bestuur betaald voetbal heeft op de AZ-brief nog niet gereageerd. Volgens scheidsrechter Verhoef, die de wedstrijd tussen PEC Zwol le en Volendam leidde, kon inder daad niet gesproken van een duel waarbij de inzet van de spelers op timaal was. „Het moet iedereen, die de wedstrijd heeft gevolgd of de kranteverslagen heeft gelezen duidelijk zijn, dat van een optimale inzet absoluut geen sprake was. Verder wil ik er geen commentaar aan wijden", aldus Verhoef. Volendam-trainer Jan Brouwer wil zich in eerste instantie van commentaar onthouden. „Als het AZ-bestuur denkt dat het op deze manier moet handelen, dan doet het dat maar", klinkt het diploma tiek. Maar dan feller: „Ik vind het eigenlijk onvolwassen gedrag van AZ. De competitie wordt niet op de laatste competitiedag beslist. Dat gebeurt tijdens een hele reeks van wedstrijden. Dat moet men zich in Alkmaar eens bewust worden". Volgens Brouwer maakt het pro test van AZ weinig kans. „Nie mand kan mij verplichten aanval lend voetbal te spelen", aldus de oefenmeester. „Daarom maak ik me helemaal geen zorgen over de uitspraak van de tuchtcommissie". Met zijn negenen begon de klim naar de top van de Estenalles, waar Suykerbuyk als eerste boven kwam. In de afdeling kreeg hij zijn medevluchters van het eerste uur, Weltz en Bergamo, met zich mee. De Italiaan liet het kopwerk aan vooral Suykerbuyk over. In de slot fase voegde de Spanjaard Martinez Oliver zich bij het drietal. Hij ging meteen door, maar werd drie kilo meter voor de eindstreep ingelo pen. Acht renners sprintten voor de overwinning, nadat René Beu ker in de bocht voor de hellende aankomst tevergeefs had proberen te ontsnappen. Nota bene Luis Herrera verijdelde zijn vlucht. De Colombiaan mengde zich zelfs in de eindspurt en kwalificeerde zich als derde, achter Weltz en de Itali aan Bordonalli. Voor Suykerbuyk was niet meer dan de vierde plaats weggelegd. „Ik kan nu eenmaal niet sprinten, vandaag is me dat weer falikant opgebroken", aldus de teleurgestelde renner. Vredeskoers De Oostduitse wielrenner Uwe Ampler is de 41e Vredeskoers be gonnen zoals hij vorig jaar eindig de: winnend. Ampler, die de vorige editie van deze etappekoers voor amateurs op zijn naam bracht, ze gevierde gisteren in de tijdrit over 3,1 kilometer in de straten van Bra tislava in vier minuten en 52 secon den. De Sovjet-renner Pjotr Oegr- joemov ging één tel later over de eindstreep en werd als tweede ge klasseerd. Zijn landgenoot Dmitri Konitsjev en de Tsjechoslo waak Roman Kreuzinger lieten dezelfde tijd noteren. Van de Nederlandse afvaardiging was Arjen Jagt maan dag de snelste. Hij legde de proloog af in 5.01 en werd vijftiende en te vens de beste niet Oostblok-ren- Boskamp André Boskamp gaat na dit sei zoen weg als bondscoach voor de Nederlandse amateur-wielrenners. Op 1 februari van het volgend jaar komt er een eind aan het dienstver band. De Koninklijke Nederlandse Wielren Unie maakte de scheiding nu reeds bekend om de opvolging tijdig te kunnen regelen. Het mislukken van de contract besprekingen lag niet aan de spor tieve prestaties. De KNWU wilde niet ingaan op de eisen van Bos kamp voor een andere invulling van zijn dienstverband. De trainer- i». Luc Suykerbuyk komt er we Johnny Weltz gaat juichend o voor Borbonalli (r), Herrera e r niet aan te pas in de eindsprint. De Deen er de finish in de 15e etappe van de Vuelta, i de onfortuinlijke Nederlander, (foto anp> /begeleider zag voor zichzelf een functie van technisch directeur of wel algeheel traingscoördinator. „Aan die wens kon de KNWU niet voldoen. In de eerste plaats hebben we daarvoor subsidie nodig en is het maar de vraag of we die krijgen. In de tweede plaats wordt de situa tie niet rijp geacht voor een tech nisch directeur. Als er mondige trainers zijn, doen zij toch wat ze zelf willen." De KNWU heeft nog geen opvol ger op het oog. Om ook Boskamp de kans te geven na de Olympische Spelen een andere werkkring te vinden werd besloten pas per 1 fe bruari van het volgend jaar uit el kaar te gaan. Een kleine week eerder dan de bedoeling was, maakt Hennie Kui per zijn rentree in het professionele wielerpeloton. Na een operatieve ingreep aan het zitvlak, medio april, start de kersverse Ridder in de Orde van Oranje Nassau van daag in een kermiskoers in het Bel gische Lommei. DEN BOSCH (ANP) - De politie rechter in Den Bosch heeft giste ren de 29-jarige voetballer J.S. van RKJW uit Den Bosch conform de eis veroordeeld tot vijf weken ge vangenisstraf waarvan twee voor waardelijk. De man heeft vorig jaar september na een uitwedstrijd in Alem de 56-jarige scheidsrechter P. Hermans geslagen. Door de KNVB is S. voor vijfjaar geschorst, ook in hoger beroep. De wedstrijd Alem - RKJW verliep uitermate tumulteus. Hermans blies een kwartier voor het einde af omdat hij door bijna alle spelers van RKJW werd bedreigd. Na de wedstrijd werd Hermans in zijn kleedkamer aangevallen. Bij de politierechter herkende hij de verdachte als de man die hem geslagen heeft. Door de klap liep de scheidsrechter een scheur in zijn oogkas op. Hij moest geope reerd worden en bezoekt nog steeds een specialist. Officier van justitie mr. De Klerk zag voldoen de bewijs om de Bosschenaar te veroordelen voor wat ze noemde „deze vreselijk lage streek." Ze zei met haar eis andere voetballers van dergelijk gedrag te willen afhou den. Advocaat Pennings voerde aan dat de scheidsrechter in het tumult best wat figuren door elkaar had kunnen halen. S. heeft ontkend de scheidsrechter te hebben geslagen. De echo van de gebeurtenissen tijdens de voetbalwedstrijd Ter Leede-Sleutels, ruim een week ge leden gespeeld, zijn nog altijd niet verstomd. Door een charge van de Sassenheimer John van Leeuwen liep de Sleutels-speler Ronald Labordus een dubbele beenbreuk op. Of het hier een on gelukkige samenloop van om standigheden betrof of pure ruw heid laat ik maar buiten be schouwing. Des te meer zal ik me bezighou den met de reacties die Ter Leede trainer Blijleven in de krant van zaterdag ventileerde, want die toonden weer eens hoe vreemd en verwrongen de opvattingen van sommige lieden in de voetballerij zijn. Natuurlijk deugde in zijn ogen het verslag in deze krant niet. Er was sprake van 'sensatiezucht' en niet van 'objectieve verslagge ving'. Het is weer het oude liedje: de verslaggever is de ware boos doener. Tot sommige harde koppen dringt het kennelijk maar heel moeizaam door. Vandaar dat ik het nóg maar eens duidelijk zeg: een voetbalverslag is niet objec tief en kan dat ook niet zijn. Een verslaggever wordt geacht zijn oordeel te geven over spel, spelers en gebeurtenissen. Het is dus een subjectieve bezigheidHet enige dat je daarbij van de verslagge- C ver mag, nee moet eisen is dat hij zijn werk nauwgezet en met zui- vere oogmerken doet. Welnu, r„ naar de mening van de verslag- jj gever ging het hier om een zeer grove overtreding en dan heeft hij dat ook maar te schrijven. Je i kunt het daarmee oneens zijnui- S teraard, maar het praten over u 'objectief is onzin. Een objectief 'L.' verslag zou bestaan uit het louter h turven van doelpunten, hoek schoppen, vrije schoppen e.d., het zou leiden rot dor statistiekwerk, waar niemand iets aan heeft. En 'sensatiezucht'? Kom nou toch. Als een voetballer een dub bele beenbreuk oploopt en sup porters van beide clubs daarover in een vechtpartij verwikkeld ra ken dan is er eenvoudig sprake van sensatie en n i e t omdat de verslaggever dat ervan maakt. Zoals meer trainers heeft Blijle ven moeite met oorzaak en ge volg. Maar het is een andere passage die vooral mijn gramschap heeft opgewekt. Daarin zegt Blijleven: "Er gebeurde wel het een en an der. Zo liep een speler van Ter Leede door een elleboogstoot een gescheurde wenkbrauw op en werd een ander bij een door- --. may .vd te* - of braak door een speler van De Sleutels ten koste van een boe king neergelegd. Dat soort din gen gebeurt nu eenmaal in een topper en dat geldt ook voor de overtreding van Van Leeuwen, hoe triest we de afloop daarvan ook vinden". Wat ik in deze redenering stui tend vind is de mentaliteit, de on verschilligheid die er uit spreekt. Blijleven vindt al deze gebeurte nissen eigenlijk heel gewoon. Het hóórt er in zijn opvatting kenne lijk allemaal bij. Want het was immers een 'topper'. Maar waar hebben we het hier in hemels naam over? Over een wedstrijd in de vierde klasse, de op één na laagste die de KNVB voor stan daardteams kent. Natuurlijk hoort daar ook met grote inzet om de zege te worden gestreden, dat is het hartebloed van de sport, maar de proporties dienen op dit niveau (liefhebbersvoetbal) toch niet uit het oog te worden verlo ren. Dat is het punt waarom het gaat. Helaas zijn lieden als Blij leven blijkbaar zo geobsedeerd door het resultaat dat ze blind zijn voor relativering. In de vier de klasse B zaterdag de sfeer ver spreiden van het al zo bedorven grote-jongensvoetbal het is even belachelijk als schadelijk. Maar ja, wie brengt het de Blijle- vens nou eens aan hun verstand? LSF Een aantal Leidse clubs (het schijnt door alle takken van sport heen te lopen) kampt met grote financiële problemen én met een teruglopend ledenbe stand, zo viel vorige week maan dag op de ledenvergadering van Vertrek Bosman zit club dwars STRAATSBURG (GPD) De politie van Straatsburg houdt rekening met een invasie van een oncontroleerbare groep Ajax-supporters. De fans, niet in het bezit van kaar ten voor de Europa Cup-finale tussen Ajax en KV Meche- len, zouden zich vandaag of morgen bij de poorten van het uitverkochte stadion La Meinau melden. De Franse politie heeft strenge vei ligheidsmaatregelen aangekon digd en via het bestuur van Ajax de 9600 andere Nederlandse suppor ters per brief laten weten dat bij eventuele ongeregeldheden hard zal worden opgetreden. „Wij heb ben er alles aan gedaan om inciden ten te voorkomen", stelde Ajax-di- recteur Arie van Eijden gisteren in het 30 kilometer van Straatsburg weggestopte Obernai, waar Ajax de komende dagen de drukte denkt te kunnen ontvluchten. „Zo'n groep, die overigens onmid dellijk naar Nederland zal worden teruggestuurd, hebben wij echter niet in de hand". In Athene bleven vorig jaar voor, tijdens en na de wedstrijd tegen Lokomotive Leipzig rellen uit. De bom barstte pas 's nachts in Am sterdam, toen honderden 'feest vierders' in de omgeving van het Leidseplein voor een ware ravage zorgden en de plaatselijke midden stand opzadelden met een miljoe- nenschade. Uit voorzorg worden morgenavond in La Meinau, dat 54.000 toeschouwers kan bevatten en voor het EK in Frankrijk in 1984 grondig werd verbouwd, slechts 45.000 mensen toegelaten. Opstand Behalve met mogelijke ongere- gelheden is het Ajax-bestuur de af gelopen dagen overvallen door een spelersopstand, veroorzaakt door gekissebis over 1000 gulden. De hoogte van de premies voor het winnen (7000 gulden) of verliezen (4000) van de finale schoot de spe lers in het verkeerde keelgat. De se lectie eiste 7000 gulden per speler bij een triomf en 5000 gulden bij een nederlaag. In Griekenland la gen de premies een jaar geleden op LEIDEN Noordwijk en Quick Boys maken vanavond een goe de kans om zich te kwalificeren voor de halve finale van de strijd om de Leidsch Dagblad Cup. De derde halve finalist komt voort uit het duel tussen "LFC en Lug- dunum, terwijl de nummer vier pas op 17 mei bekend zal wor den. Tot dan namelijk is de wed strijd tussen Rijnsburgse Boys en ARC uitgesteld. Noordwijk, dat zaterdag in de competitie door een 4-3 neder laag tegen Quick Boys nu drie punten moet toegeven op het lei dende duo, krijgt op eigen veld derdeklasser LDWS op bezoek. De Leidenaars zijn inmiddels vrij van degradatiezorgen en kunnen derhalve onbevangen de strijd aanbinden met de hoger genoteerde tegenstander. Bij winst van Noordwijk krijgen de zeekanters zeer waarschijnlijk kans op revanche. Want in de halve finale stuit de winnaar van Noordwijk - LDWS ongetwijfeld op Quick Boys. Dat moet in principe geen kind hebben aan ASC, de enig overge- bleven afdelingsclub bij de laatste acht. ASC weet zich in middels verzekerd van de prijs van 1000 gulden, mag volgend seizoen meedoen aan het KNVB- bekertoernooi en hoeft zich te gen de zaterdagtopper niet te schamen voor een eventuele (for se) nederlaag. Het duel vanavond op de Kempenaerstraat wordt gespeeld om 18.45 uur. Interessant is vanzelfsprekend het stadstreffen tussen LFC en Lugdunum. Laatstgenoemde ploeg kwam verder door een be nauwde en zelfs wat omstreden 1-0 overwinning op VTL. Voor het staken van die wedstrijd stel de de tuchtcommissie van de KNVB geen der partijen aan sprakelijk en derhalve werden ook de resterende twee minuten niet uitgespeeld. Of LFC er in zal slagen om de tweedeklasser uit te schakelen dient te worden af gewacht. Op eigen veld is de Bos- huizerkadeploeg zeker niet kans loos. De partij tussen de zaterda- geersterklassers Rijnsburgse Boys en ARC is op verzoek van Rijnsburg uitgesteld tot 17 mei. PROGRAMMA Kwartfinale Vanavond Noordwijk - LDWS (arbiter De Haan), ASC - Quick Boys (arbiter Evenwel), LFC - Lugdunum (ar biter Stoffelen). Aanvang 18.45 17 mei: Rijnsburgse Boys - ARC. Halve finale 19 mei Winnaar RB - ARC/ winnaar LFC - Lugdunum Winnaar ASC - QB/ winnaar Noordwijk - LDWS Finale 28 mei bij Rijnsburgse Boys hetzelfde niveau. Geschrokken van de dreigende muiterij heeft Het bestuur, dat naar schatting ander half miljoen gulden aan de eindstrijd overhoudt, snel water bij de wijn gedaan. Meer nog dan over de salariëring piekert Ajax momenteel over het naderende vertrek van John Bos man. De spits, vorig seizoen met acht treffers topscorer in het Eu ropese toernooi voor bekerwin naars en deze voetbaljaargang goed voor 25 competitietreffers en één EC-doelpunt (uit tegen Young Boys), verkeert momenteel in een weinig benijdenswaardige positie. Morgenavond treft hij in Straats burg zijn toekomstige, collega's, want dat de aanvaller naar KV Mechelen vertrekt, staat nagenoeg vast. Anderlecht In Obernai hield Bosman gister avond nog steeds een slag om de arm en stelde hij dat ook An derlecht nog steeds in de race zit. Mechelen-trainer Aad de Mos houdt er echter al rekening mee dat Bosman volgend seizoen 'Achter de Kazerne' als tweede breekijzer naast Piet den Boer zal gaan opere ren en heeft een streep gezet door andere mogelijke aankopen als Vandenbergh, Hateley en Lineker. Wenste Bosman over zijn af koopsom aan Toulon niets los te la ten, over zijn vertrek uit De Meer wilde de spits wel wat kwijt. „Ik heb het wel gezien bij Ajax. Ieder een gaat weg, dus waarom zou ik blijven hangen? Ik heb geen zin om als laatste over te blijven. Daarbij komt dat er volgens het bestuur nog tijdens dit seizoen snel spelers gekocht zouden worden. Ondanks al die beloftes is daar niks van te recht gekomen". Bosman bevestigde dat hij de Belgische competitie louter als een plezierig tussenstation ziet. „Die aanbiedingen van Bayern Mun- chen en Bayer Leverkusen heb ik ook meteen naast me neergelegd. Westduitsland zie ik absoluut niet zitten. België is letterlijk en figuur lijk dicht bij de grote voetballan den Spanje en Italië. En daar on derdak komen, dat blijft toch m'n bedoeling". Ajax-aanvoerder John van 't Schip voorspelde dat het vertrek van Bosman die, als het aan de technische staf ligt, zal worden op gevolgd door Stephan Pettersson, spits van IFK Göteborg „een he le moeilijke affaire" gaat worden. Van 't Schip: „Spitsen van dat kali ber zijn, voor een redelijk bedrag, nauwelijks nog te vinden. Het is opvallend dat er bij Ajax momen teel geen opvolger klaar staat. Na Kieft had je Van Basten, na Van Basten Bosman, en nu is er plotse ling niemand". In beraad Evenals John Bosman blijft ook Barry Hulshoff zich in nevelen hul len. Tijdens een chaotisch verlopen persconferentie wist Hulshoff niets anders te melden dan dat hij de aanbieding van Ajax nog in be raad houdt. Ook toen een eventue le rentree van Telstar-huurling Erik Regtop ter sprake kwam, vlo gen de rookbommen door het zaal tje. „Ik wens alleen antwoord te ge ven op vragen over Ajax-KV Mechelen", klonk het vervaarlijk uit de mond van Ajax-voorzitter Ton Harmsen die in de met tiental len journalisten gevulde ruimte zijn glimlach bewaarde voor de burgemeester van het schilderach tige Obernai. STRAATSBURG (ANP) - Ajax heeft van de Europa-Cupfinale in Straatsburg een sociaal-getinte reünie gemaakt. In het Amster damse gezelschap reisden de pas geopereerde Ronald Spelbos, de afgekeurde Robby de Wit, de van een beenbreuk herstellende back Danny Hesp en de overbodige re- serve-doelman Erik de Haan mee. Het viertal zit morgen op de tribu ne, met nog eens 9600 Nederlan ders. Spelbos miste vorig jaar ook de finale door een knieblessure. Aan dat gewricht is hij twee weken ge leden operatief geholpen. Het Nederlands elftal werkt mee aan de erewedstrijd voor de Aja- cied Rob de Wit op zaterdag 28 mei in De Meer te Amsterdam. De Wit werd deze winter afgekeurd voor betaald voetbal, omdat hij niet vol doende hersteld was van de her senbloeding in de zomer van 1986. De 24-jarige linkerspits, goed voor acht interlands in ruim twaalf maanden, maakt deel uit van een Ajax-team, dat wordt aangevuld met spelers van FC Utrecht, de club waar De Wit zijn profloopbaan begon. Het Nederlands elftal, in voorbereiding op de eindronde om het Europees kampioenschap, komt in zijn sterkste opstelling in het veld, inclusief Ajacieden. Het duel in Amsterdam begint om 17.00 uur. de Leidse Sportfederatie te be luisteren. Om hoeveel clubs het gaat. bleef onduidelijk. Mis schien kan iemand in de gemeen teraad daar eens een vraag over stellen. Praten ze daar ook weer eens over sport. De problematiek is niet nieuw, wel nieuw is dat de gemeente nu een aantal clubs heeft laten we ten dat ze twee jaar de tijd krij gen orde op zaken te stellen, want anders volgen er hoogst onplezie rige maatregelen. In die tijd zal de clubs geen rente over de schidd in rekening worden gebracht. Heel netjes van de gemeente, vooral als je bedenkt (wat ik in de i pauze van de vergadering een B verenigingsbestuurder hoorde I zeggen) dat de huur van een veld f "nu eenmaal de sluitpost van de d clubverplichtingen vormt; eerst (j komen de trainer, bondscontri- h' buties en andere noodzakelijke ij betalingen". Een willekeurige particulier hoeft niet op een der- ij gelijke clementie te rekenen van de gemeente. Het lijkt me ook niet f helemaal fair jegens de clubs die g wel, vaak met pijn en moeite, tij- 1 dig aan hun financiële verplich- 1 tingen voldoen. Klassewerk Zaterdagmiddag heb ik in de gymzaal van het Leidse gymna- sium met veel genoegen de strijd B gadegeslagen om de Nederlandse titel sabelschermen voor vetera- nen. Wat een vechtlust legden de r oude knakkers nog aan de dag. De oudste deelnemer was een Bel- gische arts in ruste van ongeveer ,m tachtig jaar, die onverschrokken j* de sabel hanteerde. Hij meldde j| de treffers niet zo goed te zien in de wat donkere zaal. "Hindert niet", zei iemand met hardvoch- J tige humor, als je ze maar k vóelt". Gemakkelijke heren zijn het overigens niet, die oude vechtjas- sen. Oh nee. De jury kreeg menige gepikeerde blik toegeworpen, maar de goede sfeer werd geen moment aangetast. Perfecte sportmensen. En zo hoort het ook. Eli de Vos, de oud-adjudant van de Leidse poltie, ging met de zege strijken. Hij is bijna 65, maar J, lijkt met de jaren alleen maar be- r, ter te worden. Je hebt van die mensen. Als prijzen kreeg hij o.a. een klewang en een zwaard. Drie - jeugdige kleindochters van De Vos hingen hem vervolgens een zelfgemaakte krans van made- liefjes om de hals. Madeliefjes na al dat wapengekletter. Een slot I om te glimlachen. RUUD PAAUW ROTTERDAM (GPD) - Het be stuur van Feyenoord en trainer Ri- nus Israel buigen zich vanavond over de moeilijke situatie, waarin de Rotterdamse club op dit mo ment verkeert. Jorien van den Herik, voorzitter van de beheer raad van Feyenoord, ontkent dat de positie van Israel na de emotio nele taferelen van afgelopen zon dag in de Kuip ter discussie staat. „Het gesprek tussen Israel en het bestuur", aldus Van den Herik, „was vorige week al gepland. Maar het is duidelijk, dat we naar een voor alle partijen geschikte oplos sing moeten zoeken, als blijkt dat Rinus Israel zich niet meer geluk kig voelt in de huidige situatie of als hij meent niet meer te kunnen functioneren". Feyenoords trainer voelt er ech ter weinig v.oor uit eigener bewe ging op te stappen en zegt ook niet geschrokken te zijn van de bedrei gingen tijdens de wedstrijd Feye- noord-FC Den Bosch. „Ik vind het allemaal ook niet leuk, maar ik denk, dat de spelers zich net zo schuldig voelen als ik. Ik heb nog een doorlopend contract en ga er van uit, dat ik trainer blijf van Feyenoord". Van den Herik zegt een tikkeltje geschrokken te zijn van de trans fersom (zeven ton), die Tottenham Hotspur eist voor Johnny Metgod. „Voor dat bedrag zullen wij hem niet kopen. Toen ik tijdens PSV— Real de voorzitter van Tottenham sprak, begreep ik al dat we niet snel tot overeenstemming zouden ko men. Maar ik reken erop dat er nog wel te onderhandelen valt over die transfersom". Trainer Rinus Israel: „Moet Met god zeven ton kosten? Dan zal die ook wel worden aangetrokken". DINSDAG 14.15-15.20 Did 1 ARD-Sport extra. Voetbal: scholieren-interland m Berlijn Westduitsland-Engeland. 14.30-15 00 SKY: Motorsports News. 15.40-16.00 BBC 2: Under sail: verslag van de zeilwedstrijd Douarnenez '86. 19.00-19 50 BBC 2: Pro Celebrity Golf: twee profs en twee vedetten spelen een partij golf-dubbel 21 00-22.00 Super NBA-Basketbal '87/88. 22.00-22.58 SKY Nederlands competi tievoetbal. 22.35-22.40 Super: Voetbaluitslagen. 22.40-23.40 Super Motorraces. 23.45-00.15 Did 3: Sport im Westen - ex tra.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 15