Aardgasbaten wellicht nog verder terug Het blijft kwakkelen op de beurzen FNV wil afvaart verhinderen Mbéf daa 1 miljm bezoekers. WBtmstmrnmam Twijfels rond richtlijn voor dnwbaktransport Besprekingen Lockheed en Airbus over samenwerking VRIJDAG 6 MEI 1988 PAGINA 7 Door zachte winter en dalende olieprijzen DEN HAAG (GPD) Er tekent zich een nieuwe tegenval ler af bij de aardgasbaten van de overheid. Oorzaak vormt de zachte winter. Daarnaast kunnen de dalende olieprijzen als zij het hele jaar aanhouden, nog voor een extra negatief effect zorgen. De tegenvaller kan in de miljarden guldens lopen. In het Centraal economisch plan Elke tien cent waardedaling van de zoals dit in maart door het Centraal dollar scheelt de overheid 500 mil- Planbureau is uitgebracht, werd joen gulden per jaar. MOSKOU (ANP) - Silvio Berlusco ni gaat de komende drie jaar de re clame van westerse bedrijven op de Sovjetrussische televisie verzor gen. De Italiaanse mediamagnaat heeft hiervoor een exclusief con tract met de autoriteiten in Moskou getekend. De Italiaan maakte de overeenkomst gisteravond be kend. Hij wilde echter niet zeggen hoeveel geld er mee gemoeid is. Berlusconi heeft de Sovjet-tele visie reeds achttien maanden gele den benaderd, lang voordat Mos kou toestemming gaf via dit medi um reclame te maken. De onder handelingen hebben uiteindelijk geleid tot een overeenkomst waar in Berlusconi's Fininvest de enige agent zal zijn waar westerse bedrij ven terecht kunnen die willen ad verteren op de Russische televisie. Westerse reclame op Russische tv Het contract gaat op 1 september in en geldt voor drie televisiekana len. De reclames zullen worden vervat in blokken van 35 minuten. De spotjes zullen in tijdsduur vari ëren van dertig seconden tot zes minuten. De mediamagnaat, die in eigen land drie televisiestations bezit en ook televisiebelangen in Frankrijk en Spanje heeft, zei in een toelich ting dat op dit moment slechts tien ïiljard dollar van de totale jaarlijk- wan fifi miliorrl streven ernaar dat te veranderen", zei hij. Televisiereclame is in de Sov jetunie sinds kort toegestaan. Het aantal spotjes is echter vooralsnog onbeduidend. Voornamelijk lokale produkten worden erin aangepre zen, zoals stofzuigers en wasmachi nes. Met de anti-alcoholcampagne wordt de laatste tijd ook steeds meer reclame gemaakt voor fris dranken. Zo zal Pepsi Cola nog deze maand zijn reclamester Michael Jackson op de Sovjet-televisie op voeren. Het Amerikaanse frisdran kenconcern heeft zendtijd gekocht voor vijf reclamespots van elk een minuut. Pepsi hoopt met het popi dool 150 miljoen televisiekijkende Russen te bewegen zijn frisdrank te drinken. DEN HAAG/TERNEUZEN (GPD/ANP) De vaste kamer commissie voor verkeer en water staat gaat minister Smit-Kroes aan de tand voelen over haar binnen- vaartbeleid. Dat gebeurt tijdens een vervroegde vergadering van de lgende week dins- De zachte winter geeft nog rekening gehouden met een extra tegenvaller bij de aardgasinkom- extra accent. Volgens cijfers sten van de overheid van 1,6 mil- Gasunie heeft de gasafzet jard gulden tot en met 1990. Daar bij is ervan uitgegaan dat de olie prijs dit jaar op achttien dollar per vat van 159 liter zou liggen. In 1990 zou die prijs twintig dollar zijn. In de eerste maanden van dit jaar lag binnenland tussen november 1987 en mei 1988 minstens tien procent lager gelegen dan in de vergelijkba re periode een jaar geleden. Een woordvoerder van Econo mische Zaken sprak tegen dat er de olieprijs echter op circa vijftien sprake is van 'paniek'. Hij dollar per vat. Als deze lagere olie- verder op dat eén koud najaar nog prijs het hele jaar gehandhaafd blijft, levert dit alleen dit jaar al extra tegenvaller op gulden. De gasprijs prijs gekoppeld. Een ander probleem v overheid vormt de koers dollar. In de berekeningen gasbaten is uitgegaan gunstige invloed kan hebbAi. Zijn collega van Financiën erkende 1,5 miljard dat er van een tegenvaller sprake de olie- is. Hoe groot die is, valt nog niet te zeggen. Daarvoor worden nog be- oor de rekeningen gemaakt in verband van de met de zogenaamde Vooijaarsnota over de die zijn minister binnenkort aan het kabinet moet voorleggen. Deze middelde koers van 1,93 gulden. In nota geeft een beeld de afgelopen maanden lag de de van de dollar daar onder. De ge middelde waarde is nu 1,88 gulden. Nog dit jaar beursgang DSM DEN HAAG/HEERLEN (ANP/GPD) - De beursintroductie van een deel van de aandelen DSM mag nog dit jaar worden verwacht. De regering heeft een wetsvoorstel hiertoe aan de Raad van State ge zonden. Zodra het parlement zijn fiat verleent mag introductie van de aandelen worden tegemoetge- zien. De ministeries van economi sche zaken en Financiën hebben de Amrobank opdracht gegeven een bankensyndicaat te vormen dat de plaatsing van aandelen gaat verzor gen. De FNV wil dat de winstuitke ring aan het DSM-personeel wordt gebruikt voor de aankoop van aan delen. De bond heeft daarvoor een constructie bedacht, waarbij het dividend over de aandelen in de vorm van rente wordt uitgekeerd aan het personeel. De Unie BLHP (hoger personeel) heeft grote bezwaren tegen het FNV-plan omdat de werknemers worden verplicht af te zien van hun winstuitkeringen. Bovendien, al dus Unie-voorzitter F. Hol, bouwen de werkneijners na verloop van ja ren een fors aandelenbezit op. De vakbondbestuurders krijgen daar door als bestuur van het werkne mersfonds de positie van een grootaandeelhouder en dat vindt hij principieel onjuist. Economie kort Dagbladen De kosten van de dagbladen in ons land zijn vorig jagr met 3,2 pro cent gestegen, terwijl de opbreng sten met 1,5 procent toenamen. Ge volg is een lager rendement. De to tale oplage steeg met 0,6 procent. Door prijsstijgingen steeg de om zet iets meer, en wel met twee pro cent. Mede door concurrentie van de STER (televisiereclame) daalde de hoeveelheid advertenties, maar door hogere tarieven namen de ad vertentie-inkomsten toch nog toe. DAF DAF Trucks uit Eindhoven krijgt de Koning Willem I-prijs 1988 voor goed ondernemerschap. De prijs is een tweejaarlijkse on derscheiding voor bedrijven die een belangrijke rol spelen in de vernieuwing van het bedrijfsleven en die aantonen de risico's van nieuwe ontwikkelingen aan te dur ven en aan te kunnen. De prijs be staat uit een bronzen beeld van ko ning Willem I waarvan het origi neel aan het Haagse Noordeinde staat voor het werkpaleis van ko ningin Beatrix. Oldelft Oldelft heeft het verlies vorig jaar weten te verminderen tot 2,4 miljoen gulden, zo heeft het bedrijf gisteren meegedeeld. In 1986 zat de onderneming, een optische indus trie die onder meer nachtkijkers en medische apparatuur maakt, nog 8,3 miljoen gulden in het rood. Voor het lopende jaar rekent zij op winst omdat de markt- en orderpo sitie in de westerse landen goed is. Portugal De inflatie en de werkloosheid in Portugal zullen de komende tijd blijven afnemen. De economie van het land is sinds 1985 sterk aan het groeien, maar is nog wel kwetsbaar voor factoren van buitenaf. De Por tugese regering moet een op stabi liteit gericht beleid voeren om de economie te beschermen tegen de gevolgen van de schommelingen van de olieprijzen en de dollar koers. Dit schrijft de OESO (Orga nisatie voor Economische Samen werking en Ontwikkeling) in haar jaarlijkse rapport over Portugal. i het i De woordvoerders voor de bin nenvaart van de drie grote partijen in de Tweede Kamer vragen zich af of de minister de nieuwe richtlijn zal kunnen handhaven. Die bepaalt dat verladers voortaan bij eigen vervoer, buiten de schippersbeur- zen om, ook moeten beschikken over eigen motorvermogen en ei gen personeel. De veevoederverlader Granana is volgens de minister 'de laatste der Mohikanen'. Het bedrijf mag met duwbakken veevoeder vervoe ren en daarbij een duwboot huren. Binnenvaartschippers zijn daar fel tegen. Smit-Kroes kwam de schip pers tegemoet met de nieuwe richt lijn, die vandaag van kracht is ge worden. De kamerleden F. Castri- cum (PvdA), J. Nijland (CDA) en mr. A. H. Korthals (WD) twijfelen vooral aan de juridische onderbou wing van de richtlijn. Minister Smit-Kroes kondigde de nieuwe richtlijn op 14 april aan, toen zij bekendmaakte dat Grana- ria definitief buiten de beurs om mocht gaan verladen. Haar partij genoot, de liberaal mr. A. H. Kort hals, betwijfelt of de nieuwe voor waarden voor eigen vervoer niet via een wetswijziging moeten wor den geregeld. Korthals: "Ik vraag me af of alleen een richtlijn vol doende is". De verladersorganisatie EVO liet al eerder weten gerechtelijke stap pen te overwegen, onder het motto 'gelijke monniken, gelijke kappen'. Dat zou kunnen betekenen dat ook andere verladers de 'Granaria-con- structie' mogen toepassen, die ten koste gaat van de hoeveelheid la ding die op de beurs wordt aange boden. Ondertussen blijven de binnen vaartschippers actie voeren tegen Granaria. Gisteren blokkeerden zij gedurende korte tijde de sluizen van Terneuzen. Een ander incident deed zich voor op de Lek ter hoogte van Streefkerk. De rijkspolitie te water dwong daar een van de bin nenvaartschepen die een Granaria- transport achtervolgden een plaatsje aan de wal te zoeken. De schipper van de boot werd gearres teerd. Het konvooi werd achtervolgd door afwisselend twee tot vier bin nenschepen, waarop zich actievoe rende schippers verzameld heb ben. De schippers hebben de ken tekenen aan boord van hun sche pen onzichtbaar gemaakt om zo identificatie te voorkomen, aldus een politie-woordvoerder. Aan boord van de duwbakken en de duwboot bevond zich een pelo ton mobiele eenheid ter sterkte van ongeveer 50 man. Het konvooi werd begeleid door drie politiebo- ten en een vliegtuigje. loop van de begroting 1988. De zegsman van Ruding wees er verder op dat de tegenvaller van 1,6 miljard gulden die al geboekt is voor 1990, nog niet over de jaren 1988-1990 is uitgesplitst. In princi pe kan het hele bedrag voor dit jaar geboekt worden. In de begroting IJMUIDEN De voorzitter van de raad van bestuur van Hoogovens drs. J. Hooglandt (links) krijgt uitleg van voor 1989 zouden dan eventueel een technicus over de werking van twee nieuwe continugietmachines, die gisteren in gebruik werden genomen. voorzieningen getroffen Daarmee kunnen in een doorlopend proces staalstaven (knuppels) worden gefabriceerd. De machines moeten gaan zorgen voor een produktie van een miljoen ton stalen knuppels per jaar. Daarvan wordt 300.000 ton in de staaf- en draadwalserij bewerkt tot betonstaal. De rest wordt geëxporteerd naar vooral Westeuropese landen. METAAL De investeringen in de metaalindusterie groeien weer. Na de terugslag in de tweede helft van 1986 en geheel vorig jaar, is in de eerste maanden van dit jaar weer een behoorlijke groei waar te ne men. Dat blijkt uit het orderver loop van de Vimag-leden, de vere niging van importeurs van machi nes en gereedschappen voor de metaalindustrie. In het eerste kwartaal van dit jaar bedroegen de totale orders van de Vimag-leden voor machines en gereedschappen voor de metaalindustrie 112,2 mil joen gulden, wat 16 procent hoger is dan in dezelfde periode van vorig jaar (96,9 miljoen). P O wil vertrek van schepen uit Vlissingen VLISSINGEN/LONDEN (GPD/DPA/Rtr) De veerdienst- maatschappij P O European Fer ries treft voorbereidingen om drie vrachtschepen uit te laten varen, die sinds het begin van de staking bij P O in de Vlissingse haven liggen. P O heeft deze week 29 of ficieren naar Vlissingen overgevlo gen om de schepen klaar te maken ADVERTENTIE voor vertrek. Het gaat om de Euro pean Trader, European Clearway en de European Endeavour. De Vervoersbond FNV en de Indus triebond FNV zullen het vertrek van de schepen, die sinds februari van dit jaar bij de Koninklijke Maatschappij Schelde liggen, pro beren te voorkomen. Volgens P O zijn er nog geen duidelijke plannen omtrent het tijdstip waarop de schepen uitva ren. Voor de staking bedienden de schepen, die speciaal zijn uitgerust voor het vervoer van vrachtwa gens, de route Zeebrugge-Dover. Districtsbestuurder Wil Waumans van de Industriebond FNV verklaarde gisteren dat de Vervoersbond aan de Industrie bond in Zeeland heeft gevraagd stappen te ondernemen om te ver hinderen dat de schepen uitvaren. De Industriebond FNV heeft daar op de Koninklijke Maatschappij De Schelde zowel schriftelijk als mondeling dringend verzocht geen medewerking te verlenen aan het vertrek van de P O-schepen, om dat het om 'besmet werk' gaat. Een woordvoerster van de KMS zei dat de Schelde-directie officieel niet op de hoogte is gebracht van de plannen om de drie schepen uit te laten varen. P O heeft de KMS- directie daarvan nog niet in kennis gesteld. Zodra dat gebeurt, is de di rectie echter bereid te overleggen met de vakbonden. Bij P O European Ferries wordt sinds begin februari ge staakt. Met de National Union of Seamen (NUS) kon geen overeen stemming worden bereikt over nieuwe arbeidsvoorwaarden. De veerdienstmaatschappij heeft meegedeeld dat zij met 1100 werkwillige vakbondsleden en 700 nieuw aan te trekken medewerkers haar vloot zo snel mogelijk weer in de vaart wil brengen. HANNOVER (VWD/ANP) - Het Westeuropese vliegtuigbouwcon- sortium Airbus Industrie voert mo menteel besprekingen met de Amerikaanse producent van mili taire vliegtuigen, Lockheed. De beide ondernemingen bekijken de mogelijkheid van de gezamenlijke bouw van een lijnvliegtuig met 180 tot 200 zitplaatsen. Bij de bouw zou moeten worden uitgegaan van het kleinere Airbus-type A-320. Dit heeft direkteur Heribert Flosdorff gisteren verklaard. Flosdorff deelde mee dat de ge sprekken met Lockheed 'gemak kelijker' verliepen dan de gelijktij dig gevoerde gesprekken met een andere Amerikaanse vliegtuigbou wer, McDonnell Douglas. Dit houdt verband met het feit dat Lockheed zich enkele jaren gele den geheel uit de bouw voor de burgerluchtvaart heeft terugge trokken en dus in tegenstelling tot McDonnell geen concurrent voor Airbus meer is. AMSTERDAM In de RAI in Amsterdam is gisteren de vakbeurs vi de zeefdrukindustrie van start gegaan. Aan deze beurs, Fespa geheten. men ongeveer 240 exposanten uit veertien landen deel. ,foto Af AMSTERDAM - Hoewel de onder grond niet ongunstig was bleef het op de Amsterdamse effectenbeurs kwakkelen. Dat was het geval voor zowel de aandelen- als de obligatie- markt. Bij de meeste beleggers overheerst al geruime tijd de men taliteit van afwachten en aanzien, in de hand gewerkt door een stroom van maandelijks terugke rende belangrijke Amerikaanse fi- nancieel-economische gegevens, waarop ook elders in de wereld steeds weer wordt gewacht. door C. Wagenaar Dat was deze week de maande lijkse publikatie van het werkloos heidscijfer die pas vandaag bekend werd, maar waar al van maandag af op werd gewacht. Wall Street wilde daardoor geen kleur bekennen en omdat Tokio wegens de zomerva kantieouverture deze week vele da gen gesloten bleef kwam ook inter nationaal de effectenhandel niet van de grond. Overal heersté een lauwe stemming en wat de ene dag aan winst werd opgebouwd ging de volgende dag weer verloren. In zo'n situatie laat de koersontwik keling in Amsterdam meestal een afbrokkelend beeld zien. Dat was ook ditmaal het geval. Maar een toch vrij positieve ondertoon hield die beweging beperkt. Na vier dagen handel stond de index van het algemene beursge- middelde een paar punten bene den het slot van de vorige week en de grootste stoot daartoe kwam door de val van de Koninklijke Olie op maandag, toen de OPEC na vier dagen vruchteloos beraad over produktiebeperking uiteen was ge gaan. De oliemarkt werd er prompt flauw op, hetgeen nadien nog werd versterkt door berichten over grote benzinevoorraden in de Verenigde Staten. Maar de reactie van de olie- waarden bleef beperkt en ook Ko ninklijke Olie herstelde zich snel. Spanning Voor de Koninklijke Shell ver wacht de beurs volgende week een zeer fraai resultaat. Vooral nu is ge bleken dat de Amerikaanse Shell de winst van vorig jaar heeft weten te verdrievoudigen. Samen met een boekhoudkundige wijziging komt de winststijging van de Ame rikaanse Shell zelfs uit op ruim een nettowinst van 1,2 miljard dollar, tegenover 100 miljoen dollar vorig jaar in het eerste kwartaal. Geen wonder dus dat de spanning in Amsterdam stijgt en het aandeel uitstekend ligt. Maar er zijn meer goede ver wachtingen die het Damrak over eind houden. Vele ondernemingen blijken 1988 helemaal niet ongun stig in te zien. De tot dusver behaal de resultaten en vooral de al ont vangen orders zijn dikwijls zo bril jant dat in elk geval de eerste helft van het nieuwe jaar zich zeer voor spoedig laat aanzien. Ook het Stork-concern plaatst zich in deze rij met de mededeling in 1988 het bijzonder gunstige jaar 1986 in winst te kunnen evenaren, nadat 1987 een winstdaling van 13 procent had opgeleverd. De koers kon er met enkele guldens of ruim 10 procent op stijgen. Hoewel be leggers dus niet ongevoelig blijken te zijn voor individueel gericht nieuws onthoudt de massa zich toch van beurszaken van meer al gemene aard. Daarvoor is de onze kerheid over 'elders' nog altijd te groot. Inflatie Vooral over Wall Street zijn velen niet gerust. Dat is ook begrijpelijk, omdat de Amerikaanse beleggers momenteel nogal worstelen met het inflatieprobleem. Wij hebben al vaker op het merkwaardige ver schijnsel gewezen dat het met de Amerikaanse economie in feite te goed gaat. Het werkloosheidscij fers over april, waarop deze week met spanning gewacht werd, ligt nu op circa öprocent van de wer kende bevolking, nadat het in voor gaande jaren maandenlang op 6 procent had gelegen. Vorig week einde bleek dat de Amerikaanse conjunctuurbarometer, die 12 be langrijke economische gegevens in zich verzamelt, over maart met 0,8 procent was gestegen, na in januari nog met 0,7 procent te zijn gedaald. Over februari werd het cijfer zelfs bijgesteld van 0,9 procent tot 1,3 procent, zodat maart straks ook nog beter tevoorschijn kan treden dan nu al het geval is. Al dit fraaie nieuws geeft de bur ger natuurlijk moed, maar de be legger zorgen. Openlijk wordt al gesproken over het dilemma van de FED, het bestuur van de geza menlijke Amerikaanse centrale banken, het inflatiegevaar van een dreigende economische overver hitting te bestrijding met rentestij ging. Maar dan zullen zij de zitten de regering in dit presidentsverkie zingsjaar tegen zich in het harnas jagen. De vorige week door een kleine bank doorgevoerde renteverho ging werd weliswaar niet door d„- grotere banken overgenomen, maar enige spanning is er wel. Daarbij komt dat volgende week de Amerikaanse schatkist voor 26 miljard dollar nieuwe leningen moet plaatsen. Gelukkig voor Was hington bleef de dollar deze week goed op peil en kon door de wat ho gere Amerikaanse rente, zelfs nog iets aantrekken. Emoties Op onze obligatiemarkt bleef het rustig na de emoties van de vorige week, waarbij de index 1 punt ver loor. Rustig, maar geen herstel zo dat op sommige kortere looptijden het rendement opliep tot ongeveer 6,4 procent. Door een nog kortere looptijd van 6 jaar a heeft het ministerie 1 de couponrente week in te schrijven i lening op 6 procent willen handha ven. De beurs reaceerde positief e te bieden i financiën de volgende 2 staats- algemeen wordt een goed succes verwacht met forse steun uit het buitenland. Het wordt de zesde staatslening dit jaar waarmee de re gering dan in totaal van de grote fi nancieringen van 40 miljard gul den behoefte ruim de helft zal bin- nenhebben. Grote verschillen op de aande lenmarkt moesten met een lan taarntje worden gezocht. Vijf tot tien procent meer in koerswaarde werd door goede vooruitzichten Van Dorp waard. Maar minder goe de vooruitzichten liet Van der Gies- sen-De Noord en Doc Data 5 tot 10 procent in beurswaarde zakken. Ook voor Wegener deed zich een dergelijk verlies voor, uit angst voor een financieringsemissie om de fusie met uitgever Koninklijke Tijl te betalen. Ook met de omzet op de Europe se Optiebeurs was het bedenkelijk gesteld. De toch al geringe omzet van de vorige werkweek, die op 103.000 contracten uitkwam, werd nog eens tot 95.000 contracten ver laagd. Een omzet die vorig jaar vaak op een dag tot stand kwam. Flosdorff verklaarde dat het hele project om een verlengde versie van de A-320 te ontwikkelen door het consortium zelf kan worden be taald zonder dat de deelnemende landen, Groot-Brittannië. de Bondsrepubliek, Frankrijk of Spanje extra middelen hoeven aan te dragen. Hij raamde de ontwikke lingskosten op ongeveer 250 mil joen dollar, een bedrag dat enkele deskundigen te laag ingeschat von den. Wanneer het besluit over de bouw van het verlengde A-320 toe stel wordt genomen kon de Airbus directeur niet zeggen. Wat de bouw van de normale A- 320 betreft heeft Airbus nu meer dan 486 bestellingen van 21 klan ten binnen. Afgelopen maand wer den de eerste toestellen in gebruik genomen door de luchtvaartmaat schappijen Air France en British Airways. In Toulouse, waar de A- 320 wordt gebouwd, worden nu drie toestellen per maand afgele verd. Volgens Flosdorff moet de produktie in 1990 op acht toestel len per maand komen. De produk- tielijn is ingesteld op de bouw van ongeveer elf vliegtuigen per maand. 'Kweekreactor niet rendabel DEN HAAG (ANP) - Het Britse dagblad The Guardian heeft giste ren gemeld dat een geheim rapport de Britse regering adviseert geen geld meer in onderzoek naar snelle kweekreactors te stoppen, omdat ze 'op korte termijn niet commer cieel te exploiteren zijn'. De regering betaalt jaarlijks on geveer 400 miljoen gulden voor ex perimenten met snelle kweekreac tors, die al 40 jaar duren. Het idee was ooit dat snelle kweekreactors een goedkope oplossing voor de stijgende energievraag zouden bie den, maar een commercieel succes zijn ze tot nu toe niet geworden. De 400 miljoèn worden opge bracht door de staatskas en door het overkoepelend orgaan van de Britse elektriciteitsbedrijven, de CEGB. De CEGB zou al te horen hebben gekregen dat de elektrici teitsbedrijven na afloop van het volgende begrotingsjaar de totale kosten van de snelle kweekreac tors moeten gaan dragen, aldus de Guardian. Maar de CEGB, die bin nenkort wordt geprivatiseerd, voelt daar niets voor. Tijdens een zitting van de ener giecommissie van het Britse parle ment drie maanden geleden ver klaarde de voorzitter van de CEGB dat de CEGB-bijdrage aan het pro ject van ruim 100 miljoen gulden per jaar waarschijnlijk na de priva tisering niet zou worden voortge zet. De grootste snelle kweekreactor en diverse prototypes staan in Dounreay in Schotland. Er werken ongeveer 2.000 mensen. De Britten willen er samen met de Franse en Westduitse regering een 'Europe se' opwerkingsfabriek neerzetten. Als de Britse regering echter niet meer aan onderzoek op dit gebied wil bijdragen, gaat dit project hoogstwaarschijnlijk ook niet door. De vakbond van de ingenieurs die bij UKAEA werken, de organi satie die de reactors beheert en de grootste in zijn soort in West-Euro pa, verklaarde in een reactie dat energie uit snelle kweekreactors de beste keus blijft voor de lange ter mijn. Of de reactors commercieel te exploiteren zijn op korte termijn, noemde men 'een verkeerd criteri um'. De vakbond heeft om spoed overleg met de Britse minister van energie, Cecil Parkinson, ge vraagd. De directeur van de UKAEA ver klaarde gisteren tegenover de BBC dat zijn organisatie het advies had gekregen juist een grotere snelle kweekreactor te bouwen.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 7