'Blijf luisteren bij vreemde muziek' Klankwaterval in Pieterskerk KIJKUIT Exposities Concerten Leiden Den Haag Amsterdam Rotterdam VRIJDAG 6 MEI 1988 PAGINA 27 Rocus van Yperen: 50 jaar veelzijdig dirigent Twee koren op volle sterkte De 74-jarige dirigent Rochus van Yperen: 'Het is boerenkneuterigheid bij voorbaat te zeggen: met die muziek heb ik niets te maken'. (foto anim Toen was ik meer bezig met de no ten om de zaak voor elkaar te krij gen". Van Yperen werd bekend in zijn periode als dirigent van de Konink lijke Militaire Kapel (KMK) en als stuwende kracht achter de Taptoe Delft. Verder heeft hij les gegeven aan het conservatorium, schreef muziek, stimuleerde de ontwikke ling van de blaasmuziek en schreef er een boek over. Ook was hij actief in de Raad voor de Kunst om zo mee te werken aan een uitgebalan ceerd muziekbestel, waarin aile muzikale genres tot ontwikkeling kunnen komen. Al die jaren combi neerde hij het werken met beroeps musici met de directie van ama teurkoren. Toen hij vijftig jaar geleden be gon als dirigent van het Schiedams Dameskoor, bestond de koorwe reld uit grote oratoriumkoren en grote mannenkoren, met daarnaast wat klein grut zoals kerkkoren. Als iemand wilde zingen was het grote koor de oplossing. Ook de mensen met de betere stemmen gingen daarheen. Daar had een dirigent veel aan, hij dreef min of meer op die betere stemmen. De laatste ja ren zijn de mensen met betere stemmen en de hogere muzikale aspiraties er achter gekomen dat ze in kleinere groeperingen beter tot hun recht komen. Overal zijn klei nere ensembles ontstaan. Er is een veelheid aan koren gekomen waar door iedereen de kans krijgt te zin gen waar zijn of haar mogelijkhe den het best worden benut. "Als ie mand het bij mij te moeilijk vindt, gaat ie rustig naar een ander koor". Vernieuwing De dirigent vindt dit een positie ve ontwikkeling. "Er is een reper toire van eeuwen, ook voor a capel- la-uitvoering, waaraan nauwelijks aandacht werd besteed. Het is vaak te moeilijke muziek voor de grote koren. Dat repertoire bleef in de kast. De laatste jaren komt het weer naar buiten. De uitgevers dur ven nu ook meer risico te nemen met bijzondere uitgaven te ne- Er zijn tientallen voorbeelden te geven van de repertoirevernieu wing die Van Yperen heeft doorge voerd. Hij kiest voor nieuwe mu ziek maar weet ook zeldzame, soms nooit hier uitgevoerde oudere wer ken op te snorren. Al met de KMK voerde hij de strijd: de keus tussen wat belang rijk is voor de hele muziekbeoefe ning en datgene wat de organisato ren wegens de financiën het liefst op het programma zagen: het 'ijze ren' repertoire, want anders kwa men de mensen niet. "Nu met de koren heb ik de mogelijkheid om de programma's zelf samen te stel len. We gaan financieel met kapot met een lege zaal, zoals een dirigent met een groot orkest wel kan over komen. Als serieus musicus kies je voor een stuk omdat er mensen op afkomen. Wat mij bemoedigt is dat men na een programma met een bekend en een minder bekend maar moderner stuk enthousiaster is over het laatste. Dat verraste, dat heeft indruk achter gelaten". Blaasmuziek Van Yperen werd tot zijn spijt niet serieus genomen bij pogingen om symfonieorkesten te leiden. Hij werd daar niet beoordeeld op basis van zijn kwaliteiten, maar op zijn verleden: de man van de blaasmu ziek. Al dan niet met het ophalen van de neus voor de blaasmuziek. "Door de omstandigheden ben ik na de oorlog in de militaire muziek terecht gekomen. Vanaf dat mo ment bleek de overgang naar de symfoniemuziek uitgesloten. Ik had die ervaring er graag bij ge had". De veelzijdige musicus meent dat hij altijd zo goed mogelijk zijn mogelijkheden heeft uitgebuit. Als boodschap geeft hij mee: "Bijf eens verder luisteren wanneer je vreemde muziek hoort. Het is boe renkneuterigheid bij voorbaat te zeggen: met die muziek heb ik niets te maken". ze avond vooral aan de vleugel, waar hij het zo te zien zéér naar zijn zin had. Aan zijn ogen en zijn gezicht was het muzikale plezier af te lezen. Als in de dagen van Haydn en Mozart dirigeerde hij spelend vanachter het klavier. Met wilde hoofdbewegingen en hypnotiserende blikken vuurde hij zijn koor uitbundig aan; alles leek bij hem in dienst te staan van de muziek. Sander van Ma rion is in zijn optreden minder spontaan. Met bestudeerde pas betreedt hij het podium, zich voortdurend bewust van het pu bliek. Zijn koor regeert hij met ingehouden gebaren. Met een minzame glimlach communi ceert hij middels een - aan een pi laar bevestigde - videocamera met de organist Dirk Out hoog boven op het orgel. De koren zelf zijn aan elkaar ge waagd. Aan de gezichten is af te lezen, dat zang - en zeker samen zang - een bevrijdend gevoel geeft: het maakt de borst ruimer en verlicht het gemoed. Beide koren kennen ook dezelfde pro blemen: als de melodie wat te hoog wordt, neigen ze tot te laag zingen. In de samenstelling van het pro gramma was een grote eenheid bereikt; eigenlijk een té grote eenheid en te weinig verschei denheid. Bij elkaar telde ik ruim dertig liederen van min of meer zoetgevooisde, goed in het ge hoor liggende muzikale inhoud, zodat deze stroom gezangen op den duur een bedwelmend, zo niet verdovend effect had, dat zelfs door de sonore stem van Marco Bakker niet meer onge daan kon worden gemaakt. MONICA SCHIKS COTHEN - Hij klimt op een tafel, recht de rug, kijkt de ruim honderd koorleden langs, geeft de toon aan, heft beide han den en ingetogen klinkt de inzet van Ave Maria, één van de Quat- tro Pezzi Sacri van Giuseppe Verdi. Rocus van Yperen, 74 jaar, stu deert met zijn drie koren voor de jubileumuitvoering ter gelegen heid van zijn vijftigjarige loop baan als dirigent. In 1938 begon hij als onervaren broekje voor het Schiedams Dameskoor. Van avond dirigeert hij in het Haagse Muziektheater het Haags Ka merkoor, het gemengd koor Haga Vocalis en het Wijks Vocaal En semble samen, begeleid door het Residentieorkest. De muziek blijft Van Yperen boei en. Zolang hij er plezier in heeft, stopt hij niet. Van Yperen is niet ie mand om in zijn nadagen te gaan -vissen. Musici die dat doen, be grijpt hij niet. door Willem Meyboom Het werk met zijn drie koren vult bijna een volle werkweek. De reis tijd, de voorbereiding, zoeken naar geschikte muziek, de repetities zelf. "Zolang ik dat kan opbrengen, blijf ik doorgaan. Lichamelijk en geestelijk ben ik er nog toe in staat. Ik maak er nu ook meer muziek van dan ik als jonge vent deed. Benefietavond voor Passtoors AMSTERDAM (GPD) - In theater De Balie in Amsterdam vindt zon dag 8 mei een culturele avond plaats waarvan de opbrengst is be stemd voor Hélène Passtoors. De organisatie van de avond berust bij het Comité Hélène Passtoors Vrij. De Belgisch-Nederlandse Hélène Passtoors zit nu drie jaar in een Zuidafrikaanse gevangenis op be schuldiging van hoogverraad. Hé lène Passtoors werd veroordeeld tot tien jaar gevangenisstraf, omdat ze contacten onderhield met het Afrikaanse Nationale Congres, de verboden Zuidafrikaanse bevrij dingsbeweging. Op de avond dragen Remco Campert, Bert Schierbeek, Josée Ruiter en Jacques Commandeur gedichten voor van onder anderen Breyten Breytenbach, Lucebert en Jan Campert. Er is een opvoering van 'Eentje om het af te leren', een toneelstuk van Harold Pinter in de regie van Mette Bouhuijs. Zange res Judith Mock en Ina Bottelier (gitaar) brengen 'Prison' van Paul Verlaine op muziek van Fauré. Tot slot vertoont Johan van der Keu-_ ken een fragment uit zijn film 'Het" witte kasteel' en is er een optreden van de Instant Composers Pool met onder anderen Misha Mengel berg, Han Bennink en Ad Baars. Volgens Carla Scheurban van het organiserende comité zal de avond een strikt humanitair karak ter hebben. "Er worden dus geen strijdliederen gespeeld. We willen niets doen wat de belangen van Hé lène Passtoors zou kunnen scha den. We hopen dat ze nog voor de zomer vrij wordt gelaten, maar hebben daarover geen enkele ze kerheid. We weten zelfs niet of er inderdaad momenteel over haar vrijlating wordt onderhandeld door de Belgische en Zuidafrikaan se overheid". Volgens de laatste berichten zit Hélène Passtoors in de gevangenis van Kroonstad, ver van de grote steden. "Ze mag daar 25 bezoeken per jaar ontvangen. Een bezoek door haar in Nederland wonende moeder kost al 6000 gulden. De op brengst van de avond is bestemd voor familiebezoek en juridische bijstand. We hebben geen idee wat het oplevert. Zeker is dat we 10.000 gulden nodig hebben". Bevrijdingsconcert door het Rijnlands Christelijk Mannenkoor "Vox Humana" (Leiden) o.l.v. Sander van Marion en de Christelijk Gemengde Zangvereniging "De Lofstem" (Oosterbeek) o.l.v. Loek van der Leeden. Medewerkenden: Marco Bakker bariton. Loek van der Leeden- vleugel. Dirk Out- orgel en Jan Veenje- sampler. Alge hele leiding Sander Van Marion. Gehoord op 5 mei in de Pietrskerk. LEIDEN - Het is maar goed dat de Pieterskerk is gebouwd op ve le, brede pilaren; het volume van twee koren tesamen bereikt de grenzen van het verdraagbare. Het idee is mooi: twee - innerlijk gelijk gestemde - koren, die sa men blijmoedig zingend hun ge loof in God en in een betere we reld uitdragen en dat ter gelegen heid van bevrijdingsdag. Maar het is niet per definitie zo, dat twee koren mooier klinken dan één: een vleugel en een (in key- bord opgesloten) strijkorkest en het effect is overweldigend. Ve len in de kerk voelden zich dan ook geroerd door deze klankwa terval, getuige het onmiddellijk applaus dat telkens volgde. Klanksterkte is één van de muzi kale uitdrukkingsmiddelen. Je kunt ieder couplet steeds een graad harder gaan zingen, maar je kunt er ook af en toe opeens een heel zacht zingen, zoals dat in 'Glory to the King of Kings' ge beurde. Dan komt het volgende couplet veel feestelijker uit de verf. Eerlijk gezegd kreeg ik op den duur wat genoeg van dat steeds maar aanzwellen in klank- sterkte. Heel interessant was het vergelij ken van beide dirigenten. De plaats van Loek van der Leeden - leider van 'De Lofstem' - was de- Gesprekken over plan van Rudi Fuchs Paleis als museum moderne kunst DEN HAAG (GPD) - In gesprekken tussen de gemeente Den Haag en het ministerie van WVC wordt de mogelijkheid onderzocht in het Paleis Lan ge Voorhout een museum voor moderne kunst te vestigen. Het betreffen de plan is afkomstig van Rudi Fuchs, de directeur van het Haags Gemeen temuseum. Het hoofd van de afdeling cultuur van de gemeente, A.G. van Deelen, wijst er desgevraagd op dat er de laatste maanden verschillende plannen voor 'verhuizing' van de uiteenlopende Haagse kunstcollecties de revue passeren. Publiciteit over onderhandelingen met het rijk komen de ge meente momenteel niet goed uit, want 'een broedende kip moet je niet storen'. Het duurt nog even voordat de definitieve besluiten, voorzien van 'alle toeters en bellen', officieel naar buiten kunnen worden gebracht. Het Paleis Lange Voorhout, het vroegere werkpaleis van koningin Juli ana, is al eerder genoemd als onderkomen voor de Haagse Mesdag- en Bredius-schilderijencollecties, die min of meer verkommeren in gebou wen aan respectievelijk de Laan van Meerdervoort en de Prinsegracht. De koninklijke familie, eigenares van het Paleis, ziet het liefst een muse um in het gebouw gevestigd en is dan ook bereid het voor dit doel af te staan. Tot nu toe echter zijn de plannen afgeketst wegens de hoge kosten. De gemeente en/of WVC moeten de renmovatie van het paleis betalen. Volgens Fuchs kan een modern kunstmuseum aan het fraaie Lange Voorhout een grote trekpleister voor binnen- en buitenlandse toeristen zijn. Het exposeren van moderne kunst zou veel minder kosten met zich meebrengen dan het tentoonstellen van oude meesters dat veel meer zorg (veiligheid, verzekering, klimaatbeheersing, e.d.) en dus geld behoeft. Leiden Stedelijk Museum De Lakenhal - Ou de Singel 28-32, 'Verzameld en ge toond' over spaarpotten, t/m 26/6; di t/m za 10-17 uur, zo 13-17 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde - Steenstraat, aquarellen en arabisch schrift van Esma Y.igitoglu. t/m 26/6: d» t/m za 10-17 u 3 13-17 Rijksmuseum van Oudheden - Ra penburg 28, 'Nederland Onderste Bo ven', de archeologische rijkdom van ons bodemarchief, t/m 1/9: di t/m za 10-17 uur. zo 13-17 uur. Hooglandse Kerk, bijbeltentoonstel- lingen 'Het Boek dat blijft' en de Sta tenvertaling in Leiden', van 7 t19/5; dag. (beh. zo.) van 11-16 uur, ma. 13-16 uur, wo 18/5 van 19-21 uur. 't Huys Benee - Nieuwe Rijn 3, perma nente tentoonstelling van werk van Leny Noyen, vr. 14-16 uur en za. en zo. van 12-16 uur. Het Achterhuis - Nieuwe Rijn 38, per manente expositie; Vijf eeuwen mode in miniatuur, di. t/m za. 10-16 uur. Galerie Denise Stephan - Bakker- steeg 18-20, schilderijen en aquarellen van Ad Kroese, t/m 22/5; vr.za.zo. 13.30-17.30 uur. Galerie Stelling - Burgsteeg 14. beel den van Appie Smulders, wo. t/m za. 13.30-18 uur en op afspraak. Galerie Fotomania - Koppenhink- steeg 6, zwart-wit foto's (esthetische portretten) van choreograaf Hans van Manen, t/m 4/6; wo. t/m za. 13-17 uur. Lakgalerie - Cleveringaplaats 1, Jac queline Ravelli met tekeningen en Rob Walter met tekeningen en schil derijen, t/m 28/5; ma. t/m vr. 10-22 uur. Onderzoekcentrum sturing en sa menleving - Maresingel 3, schilderij en van Marijke Bovens, tot 20/5; ge opend tijdens kantooruren. Nutsspaarbanken - Doezastraat 35/37 en Oude Rijn 56, exposities van leden van de Grafiekwinkel Inkt, o.a. etsen, litho's en houtsnedes. Holiday Inn - Haagse Schouwweg 10 (blauw gang), schilderijen van John T. de Zwart, tot 16/5. Signaal, Studio voor vormgeving - Groenesteeg 10, ontwerpers en vorm gevers tonen diverse ontwerpen, te vens presentatiemappen, do. 12-21 uur, vr. 12-18 uur, za 12-17 uur. 'De Bruine Boon' - Rijnsburgersingel lb, expositie van An Brugmans met landschappen, figuratief en olieverf, Academiegebouw - Rapenburg 73, Paul Stikkelorum exposeert 12 teke ningen van de universiteitsbiblio theek onder auspiciën van het Acade misch Museum, tot 11/5; ma. t/m vr. De Bange Duivel - Rijndijkstraat 4, schilderijen, tekeningen en grafiek van Thomas Ankum en Carine van Gorp, t/m 22/5; do.za.zo. 13-17 uur en na afspraak, tel. 124454. Stichting Beeld en Grafiek - Hoog landse Kerkgracht 20A, werk van Feng. Erik-Jan Kuiper en Cees van den Oever, atelierbezoek na afspraak, tel: 146024. Sociëteit Quintus - tentoonstelling van leden van Quintus in de vorm van schilderij, druk, foto, tekening of Ars-gebouw - Pieterskerkgracht 9, open huis en expositie van werk van kursisten, o.a. tekeningen, aquarel len, olieverf en beeldhouwwerk, te vens informatie en inschrijving kur- sussen, van 12.00 tot 16.00 uur. •t 30/5; inl. 071-143655. Alphen Rhijnkade Elf - Rijnkade 11, kleuret sen van Hans Heijman, Elmar Gille en Henk Kastelijn, t/m 23/6; di t/m za 10- 17 uur. vr 10-21 uur. Leiderdorp Restaurant Elisabeth Ziekenhuis - Si mon Smitweg, zwart/wit- en kleuren foto's van Film- en Fotoclub 'Daguer- re', t/m 8/5; ma. t/m vr. van 8.30-17.30 uur, za. en zo. 9-15 uur. Lisse Artopa - Grevelingstraat 50, Exposi tie: 'Het hart van de zoeker', foto's van Koos Schippers, t/m 8/5; do.za.zo. 13.30-16.30 uur, do. 19.30-21.30 uur. Noordwijk Petit Royal - Voorstraat 76, Tiny van der Sar met kleuretsen 'Bloemen en planten in de Orangerie', geopend dag. behalve woe. na 14 uur. Galerie De Linde - Voorstraat 107, Christine Lehmann, dokumenten van vrije schilderskunst, t 14-17 do. 14-20 u Rijnsaterwoude Galerie De Barg - Woudsedijk 12, Don Nederhand met acryl op papier, lin nen en board, van 8 t/m 29/5; vr. za. zo. 14-17 uur. Rijnsburg Genootschap Oud Rijnsburg - Oude Vlietweg 6, permanente tentoonstel ling 'De andere Middeleeuwen'; the ma tentoonstelling 'De toekomst van Rijnsburgs Verleden', vr. 19-21 uur, za. 10-16 uur. De Leidse formatie Jan O. de Zeven Dwergen vanavond Klassiek De Franse gitarist Louis Marie Feuillet geeft vanavond een concert in de zaal van Norbert Veel, Oude Vest 91. Hij speelt composities van o.a. Bach, Britten en Turina. Hedendaagse klan ken zijn te beluisteren in een meerde lig werk van Maurice Ohana: 'Si le jour parait' Louis Marie Feuillet maakt in dit geval gebruik van een tiensnarige gitaar, die door de compo nist is voorgeschreven. Aanvang 20.15 uur. De Schola Cantorum van de Leidse Studenten Ekklesia zal op zaterdag avond (aanvang 20.00 uur) en op zon dagmiddag (aanvang 14.00 uur) het hoorzaal. Het betreft een werk van de Engelse componist Tony Biggin, dat is geschreven voor groot symfonisch orkest, slagwerk en elektrische gita ren, groot koor, klein vrouwenkoor, vier zangsolisten en twee acteurs. De medewerkenden zijn Lisette Em- mink (sopraan), Magdalena Pattiana- kotta (mezzo-sopraan), Nico v.d. Meel (tenor). Joep Brocheier (bas), Karin Herrebout (vertelster) en Rein Edzard (verteller). Voor het instrumentale aandeel zorgt het Randstedelijk Be geleidingsorkest. Het geheel staat on der leiding van Wim de Ru. Het St. Jacobskoor uit Rothenburg ob der Tauber geeft zaterdagavond een concert in de Marekerk. Het geva rieerde programma vermeldt werken van o.a. Bach, Mozart, Handel en Mendelssohn. De koorbegeleiding berust bij Addie de Jong. Koordiri gent Gerd Wachowski geeft op deze avond ook een aantal orgelimprovisa ties. Het koor van de St. Jacobskerk in Rothenburg is als gast van het Zoe- termeerse koor 'Cantate Deo' voor een kort bezoek in Nederland. Het concert in Leiden begint om 20.00 In de Hooglandse Kerk is er morgen een muzikale open dag. Deze dag be gint om 11 uur met orgelspel door An ton Doornhein. Hans Brons geeft om 12 uur uitleg over kerk en orgels, waarna om 12.30 orgelspel door Hajo Landheer volgt. Het Collegium Musi- cum (o.l.v. Jos Vermunt) treedt om 13.30 naar voren met werken van Vaughan Williams, J.S. Bach en J. Brahms. De Leidse Cantorij o.l.v. Joop Brons tenslotte zingt om 15.30 composities van William Smith, W. Boyce, T. Noble en H. Darke. De toe gang is vrij. De violiste Helma Leenhouts en de pianist Jan Hoijtink geven maandag avond een recital in de Kapelzaal van K&O. Het tweetal zal werken uitvoe ren van Brahms, Bach. Mozart, Prok- oyjev. Strawinsky en Paganini. Aan vang 20.15 uur. Het Leiden English Choir geef. van avond een concert in de Hartebrug- kerk. Uitgevoerd zullen worden Han dels Utrecht Jubilate, Haydn's Stabat Mater en Purcells Funeral Sentences. De muzikale begeleiding wordt ver zorgd door het Leiden English Cham ber Orchestra. Solisten zijn Els Bon- gers (sopraan). Fiekojan Hoolboom (alt). Rob Stallinga (tenor) en Hans Weijers (bas). De leiding berust dit maal bij Wim van Meeuwen. Het con cert wordt zaterdagavond herhaald in de Oud-Katholieke Kerk in Den Haag, Aanvang 20.15 uur. Pop Hophead, een viermansformatie uit Groningen, geeft vanavond een stevig rockconcert op het zoldercafe van het LVC. Zaterdagavond zijn er op het LVC-podium maar liefst drie groepen te bewonderen. Naast de bekende Leidse band Jan O. en de Zeven Dwergen, treedt de Turkse groep Özlem. de nieuwe groep Eaden Out cast, Toy Factory en Franky Todd uit Tennessee. De presentatie is in han den van Fer Abrahams. Aanvang 22.30 uur, Breestraat 66, Leiden. Topformatie ERA uit de Antillen geeft woensdag een concert in de Stadsgehoorzaal. Verder zullen optre den de groepen Unisono en Trafassi. Aanvang: 22.00 uur, Breestraat, Lei den. Leidse Schouwburg: vr 6, 20.15 uur; De Timdelerclub met 'Verwarringen' van Alan Ayckborn. za 7, 20.15 uur; Finale 10e Leids Caba ret Festival. di 10, 20.15 uur; Solo-Toneel Gilles! van Hugo Claus, door Jan Decleir. woe 11. 14.30 uur; Theater Sirkel. Frans Malschaert speelt 'Zand'. Lak-theater vr 6 en za 7, 20.30 uur; Dansproduktie 'Dag en nacht'. do 12, 20.30 uur; Stichting Strooker 'Ondine'. Micro-theater vt 6 en do 12,21.00 uur; Imperium met 'Volwassen orgasme ontsnapt uit Amerikaans Circus. Appeltheatcr vr 6, za 7. wo 11, do 12, 20.15 uur; To neelgroep De Appel met 'Ghetto' van Circustheater wo 11, do 12, 20.15 uur, do ook 14.15 uur; The Hot Ice Show. Diligentia zo 8, 11.00 uur: concert Frans Brüg- gen, blokfluit. Koninklijke Schouwburg vr 6. zo 8, di 10. wo 11. do 12,20.15 uur. zo ook 14.00 uur; Haagse Comedie met 'Tolken' van Ronald Harwood met o.a Anne-Wil Blankers en Andre van den Heuvel. za 7, ma 9,20.15 uur; Haagse Comedie met 'Happy End' van Dorothy Lane, met oa Guido Jonckers, Lucas Die- tens en Reinier Heidemann. Muziektheater vr 6, za 7, ma 9, 20.15 uur; Nederlands Dans Theater. 'Shaker Loops', Van Manen/Adams. 'Bolero', Duato- /Ravel, 'Synaphaï', Duato/Xenakis, mmv Nederlands Ballet Orkest olv Kaspar de Roo. wo 11, 20.15 uur; concert Nederlands 6 t/m 14 mei, 20.15 uur, zo ook 14.00 uur; 'Song and dance' van Andrew lloyd Webber. C.C. Amstelveen vr 6, 20.15 uur; Eddy Brugman met 'Brecht het leven zelf. za 7, 20.15 uur; Jenny Arean en Georg Groot met 'Neem je een apie voor me zo 8, 16.00 uur; Purper met 'Dit Ver haal'. di 10, 20.15 uur; 'Memoires' met Wil lem Nijholt en Henni Orri. Concertgebouw za 7, 20.00 uur; pianoleerling Karei za 7, 20.15 uur; Concertgebouworkest met o.a. (De Leeuw), zo 8, 20.15 uur; Nederlands kamer koor o.a. met (Eisler). zo 8, 20.15 uur; Pierre Schuitemaker, bariton, Ineke Don, piano, met o.a. Al zo ML 15 uur. woe 10,20.15 uur; Ned- Pho symfonieorkest mmv Tamar Ra- chum, sopraan, Toonkunstkoor A'dam o.a. Schonberg en Beethoven, woe 9, 20.15 uur; Nederlands Theater Orkest mmv Jaap van Zweden, viool, Thea v.d. Putten, sopraan e.a. met Carnaval des animaux'. Muziektheater di 10, 20.15 uur; Nederlands Dansthe- Nieuwc de la Martheater vr 6 t/m woe 11, 20.15 uur; Hugo Met sers en Pleunie Touw in 'Open Huwe lijk'/ Een vrouw alleen. Stadsschouwburg vr 6 t/m zo 8. 12.00 uur; Marieke v.d Pol en anderen met 'Om 't af te leren De Doelen vt 6, 20.15 uur; Rotterdams Philhar- monisch Orkest olv James Colon, met Symfonie nr. 6 van Mahler, za 7, 20.15 uur; Muziek Authentiek: Orkest van de Achttiende Eeuw, olv Frans Bruggen, met Mozart/Haydn- programma. di 10, 20.15 uur; Festival Birtwistle en Tippett: A Child of our time van Tip- pett, door Orkest Rotterdams Conser vatorium en Ensemble olv Barend Schuurman. wo 11,21.00 uur; 'Nacht van de Dolen de Ridders', festival van popmuziek en modern variété. Luxorthcatcr vr 6, za 7,20.15 uur; 'Het meisje van de slijterij', cabaretprogramma van Her- ner Blut', van Johan Strauss, door de Hoofdstad Operette in grote bezet ting. wo 11. do 12. 20.15 uur; voorstelling 'Memoires' van John Murrell, met Henny Orri en Willem Nijholt. Theater Zuidplein wo 11, 20.15 uur; Ballet: 'Schlager' en 'An other journey', twee nieuwe cho- reografien van Norbert Taatgen en Karei Vandeweghe. door Introdans op muziek van Istvan Marta en Miles Rotterdamse Schouwburg zo 8, 20.15 uur; voorstelling Neder lands Danstheater, met 'Shaker Loops', Van Manen/Adams, 'Synap- hai', Duato/Xenakis, 'Bolero', Duato- /Ravel.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 27