ALKENBURG 'De dag was nauwelijks aangebroken of het gebulder begon weer Laatste poging om Marel's te redden Oorlogsdagboek van Jac. van der Zwart Schuiven met subsidie verboden Zeventig procent kans bouw Chinese eettempel Shuttlebus nog geen succes PAGINA 20 REGIO VRIJDAG 6 MEI 1988 En zoo gingen we dan de eerste nacht in. Toen er gedurende een- ige tijd in de nacht niet gescho ten werd, kwamen allen wat meer tot rust, ook de gewonden werden wat rustiger. Alleen de kinderen bleven maar huilen. Maar de dag was nog nauwelijks aangebroken, of het gebulder be gon weer. 's Morgens om half vier kregen wij er zoo'n groot aantal menschen bij, dat het huis en de schuur nu allen niet meer bevatten konden. Deze groep menschen, die den vorige dag ook bij ons geweest waren, waren na het vreeselijke gebeuren in de Zonneveldslaan naar de woning van J. van der Marei gevlucht, die daar vlakbij was. Daar hadden zij zich, vooral in de kelder schuil gehouden. In die kelder lagen ook reeds vele gewonden en doode duitsche mi litairen. Daar konden ze evenwel niet blijven, want het was daar zeer benauwd aangezien deze boerderij met granaten erg be stookt werd. De stallen werden in brand geschoten en brandden geheel af. Ook het huis werd voor het grootste gedeelte verwoest. Ook de huizen van A. Lagen dijk en Van Doe, die iets verder stonden, werden in brand ge schoten en brandden totaal af. De menschen waren wel ge dwongen om weer weg te vluch ten, en kwamen zoodoende weer bij ons. De gebouwen, waar duit- schers in zaten, werden door de hollandsche soldaten plat ge schoten. Zoo was het ook aan de overkant van de Rijn. Daar wer den ook 4 of 5 huizen totaal ver nield. Dit alles gebeurde rondom ons huisje waar wij in zaten. Het mocht wel een wonder genoemd worden dat het huisje gespaard is gebleven. Het werd niet door onze wijsheid gespaard. Neen, wij allen voelden het, dat we door God bewaard werden. We hadden wel alles in het werk ge steld om de aandacht van de hol landsche militairen te trekken. Voor aan de straatweg hadden wij twee stokken met witte doe ken er aan in de grond geplaatst, zoodat dit witte vlaggen moesten beteekenen. Tegen de nok van het dak hadden wij een lange lad der geplaatst. Hieraan had ik met ijzerdraad een groote witte vlag met rode kruis er op aan een lan ge stok bevestigd. Aangezien het huisje nogal diep staat en er nog al boomen om heen staan, moest de vlag hoog geplaatst worden, anders bleef hij achter de boomen, en zou niet gezien worden. Nu het kostte wel wat moeite. Nauwelijks werd de vlag met stok zichtbaar boven de boomen, of er kwam een kogelre gen over het huisje. De stok was gelukkig lang, zoodat de kogels over mijn hoofd gingen. Ik hoor de ze wel door de boomen en te gen het dak slaan. Later heeft Gerrit Bol nog een roode kruis- vlag plat op het dak gelegd, op dat ze ook voor de vliegtuigen zichtbaar zou zijn. De roode kruisvlag maakten we van een la ken, met daar overheen een rood kruis van menie, die C. Lange- veld gelukkig nog had We keeren nu weer terug naar onze zieken. Ze zijn nog vrij rus tig. Mej. Reus komt even bij ons in de kamer kijken en tevens om te groeten. Ze was ook met haar twee kinderen bij de groep die bij Van der Marei vandaan kwam. Zij schrok ervan, dat er zooveel gewonden hier lagen. Het was een korte hartelijke groet die ze bracht aan haar be kenden en buren. Met veel drin gen was zij naar de kamer geko men en ook weer teruggekomen, zoo vol was het huisje. Maar nog steeds hield de stroom van men schen aan. Want nu kwamen er weer personen uit de schuit naar het huisje sluipen. Hier waren er drie van mijn gezin bij. Toen mijn dochter ons dan ook binnen gevonden had, was dat. een ontroerend oogenblik. Ook zij was op drie plaatsen gewond. Goede raad was nu duur. Wat moest er nu gedaan worden? Al len hier laten blijven was onmo gelijk, want er was practisch voor geen mensch eten. Zoo werd besloten, dat degenen die wilden, zouden overvaren naar de overkant van de Rijn, met de schuit die, aan de vuilnisbelt lag. Men kon dan trachten door de landerijen naar Oegstgeest te gaan. Dit plan vond eerst veel bij val, maar toen het er op aan kwam trokken zich velen weer terug. Nu werd er een oproep gedaan, wie er mee wilde over de Rijn, naar Oegstgeest. Er werden witte vlaggetjes gemaakt en daarmede gingen er 12 personen naar Oegstgeest. Er was hen tevoren op het hart gedrukt, om, wan neer ze goed mochten overko men, voor de achterblijvenden toch iets te doen. Tinus van der Meij beloofde dat plechtig, welke belofte hij ook nagekomen is. Want toen ze veilig aan den nel op den Rhijnzichtweg gekomen waren de eerste hollandsche vuurlinie heeft Tinus van der Meij bij drie Commandanten die de kanonnen bedienden, de ge- heele situatie uiteengezet. Hij wees er op, dat daar in dat huisje vele burgers, waaronder vele gewonden waren onderge bracht en dat dezen in groote moeilijkheden verkeerden. Hij vroeg ook nog vooral om dat huisje te sparen met het geschut. Nu het werd dan ook niet geraakt door een treffer van een granaat. Wel sloegen deze rond het huisje in, maar het huisje werd zelf niet geraakt. Maar ja, het ging tegen de duitschers en die hadden zich vlak bij het huisje ingegraven. De vele menschen in het huisje hadden besloten, om te trachten langs den straatweg naar Valken burg te trekken. Ook zij kregen de noodige witte vlaggen mede, en ook hier werd gesmeekt om hulp te zenden als ze het dorp goed bereiken mochten. Maar dat bleek later tevergeefs. Naar schatting gingen er nu 60 men schen weg. Dat gaf een hele op lichting, toen bleven er nog 50 Een ieder kreeg trek, want ge geten was er nog niet en het was er trouwens niet ook. Vettigheid was er niet in huis en brood ook niet, althans maar een heel klein brokje. Er werd besloten om op de fornuis-kachel een paar aard appelen te koken. Er was wel geen groente of vet, maar enkel aardappelen in water. Dat werd gedaan' en al heel gauw waren de vrouwen gereed met theeschoteltjes en een lepel tje, zoo kreeg een ieder een scho teltje gestampte aardappelen. i de zachte bodem van het (archieffoto) Dit smaakte heerlijk. Het was Zondagmorgen 12 Mei 1940 om streeks 8 uur. Allen waren er dankbaar voor. Er werd dan ook echt gemeenschappelijk gebe den en gedankt. Er werden dan heerlijke liederen gezongen. Ter wijl het buiten vlak om ons heen, op het zelfde oogenblik de gru welen van de oorlog zich open baarden. Want terwijl wij zongen en dat is veel geweest hoorden we buiten de granaten uit elkan der spatten. Zoo hebben wij daar heerlijk Pinksterfeest gevierd. Zooals ik, ik moet het tot mijn schaamte hier neerschrijven, nog nooit eerder Pinksterfeest gevierd heb. Ik heb leeren ver staan, dat men ook in de gevan genis psalmen kan zingen in de nacht. De dag verliep verder, maar de zieken werden er niet beter op. Ze werden geweldig stijf en stram en pijnlijk. Mijn vrouw zei tegen mij: "Ik kan niet meer, zoo moe ben ik". En zoo was het met alle gewonden. De gezichten trokken weg. C. Meurs kreunde den geheele dag door. C. Lange- veld had nog 1 flesch met bessen sap. Dat met water aangemengd, was een goed middel tegen de dorst van de gewonden. Zij von den het heerlijk, maar men moest zuinig zijn. Zoo werd het ongeveer 4 uur in den namiddag, en er kwam weinig verandering in de toestand. Wij hadden ook de duitschers bij ons. Zij waren gewond en ver toefden geregeld in de schuur. Bij elkaar hadden wij er 5 bij ons, terwijl er af en toe één kwam aan sluipen die gewond was. Eén was er altijd bij ons. Die heeft ons tot het laatste toe goed bijge staan bij het helpen van de ge wonden. Daar heb ikzelf ook veel hulp van gehad. Deze was bij ons gekomen toen wij getroffen wer den in de Zonneveldslaan. Hij ontdeed zich toen van al zijn wa pens en ging dadelijk over om Annie Rhijnsburger te verbin den. Vervolgens hielp hij ook in de laan met C. Meurs te verzorgen en op een ladder te leggen om hem zoo naar C. Laijgeveld te dragen. Kortom hij is met ons meegegaan en is bij ons gebleven zoolang wij ons daar bevonden. Ook verbond hij zijn gewonde kameraden. Het was geen roode kruissoldaat, maar wel had hij bij zich het EHBO diploma. Meestal hield hij zich in de kamer op, waar Annie Rhijnsburger lag. Maar als ik daar kwam om de ge wonden te verzorgen en ik om zijn hulp vroeg, dan was hij daar toe dadelijk bereid, en wel zoo goed des nachts als op de dag. Als ik zei: "Karl, want zoo was zijn naam, help even" of ik maak te gebaren of hij helpen wou, dan sprong hij dadelijk op en stond bij mij. Ik bracht ook wel eens een be zoek aan de duitsche gewonden. Jammer, ik kon ze slecht ver staan en zij mij. Zij zorgden voor hun eigen potje, dat beter was dan het onze hoor! Zij hadden ge noeg bij zich en dat was goed ook. Zoo was dan die Karl veel bi j ons in huis en dan nam hij al die tasschen geregeld mee. Die lagen dan in een hoek van de ka mer. Men had al zoo veel ver schillende wapens en munitie gezien, dat men alles wat van de duitschers was eigenlijk niet goed vertrouwde. Ik maakte hem dan ook kenbaar, dat hij wel in huis mocht blijven, maar dat hij dan eerst al die tasschen moest uitpakken, om te zien of daarin soms iets verdachts zat. Hij was daartoe onmiddellijk bereid. We gingen samen naar de schuur met de bedoelde tasschen en hij pakte van a tot z alles uit en vertelde mij hoe en wat alles was, voorzoover ik hem dan verstaan kon. Zoo kwam hij dan ook voor een pakje patro nen. Ik vroeg hierom, om deze dan te vernietigen. Hij stond ze gewillig af, waarna ik ermee naar buiten liep en het pakje in de sloot wierp. Toen ik weer terug kwam, had hij een stukje met 3 stukken pekelvleesch, waarvan ik er één vroeg om onder de zie ken te verdeelen. Hij gaf het stuk pekelvleesch mij dadelijk, waar na ik allen een schijfje kon ge ven. Wat waren ze daar gelukkig mee. Hierna ging ik naar buiten kij ken, even om de hoek van het huis kijkende, zag ik in de verte bij de woning van J. van der Ma- rel dus recht voor ons een groote auto staan met de kleuren rood- wit-blauw voorop. Ik deelde dit binnen mede, en er werd gezegd, dat dit een hollandsche pantser wagen zou zijn. "Nee, dan zullen de duitschers hier wel spoedig verdreven zijn", zei ik. Nauwelijks had ik dit gezegd, of de pantserwagen opende het vuur op ons huisje. Het is niet in woorden neer te schrijven wpt een angst en ontzetting dat ver oorzaakte. Het was een zware mi trailleur die daar begon te knet teren. Ik zei nog: "Nu zijn we al lemaal verloren". Het was dan ook een gegil en geschreeuw van belang. De kogels vlogen door de ramen en deuren, zoo door de ka mers waar de gewonden zich be vonden. Van boven de hoofden der gewonden kwamen de brok ken puin, hout en glas neerval len. Ik greep dadelijk een doek uit de keuken en ging plat liggende met de witte doek zwaaien. Lang duurde het schieten gelukkig niet. Toen zij de breedte van het huisje onder vuur hadden geno men was het bij ons gedaan. Wel schoot men andere kanten uit, maar men liet ons met rust, nu, ik ging met een bang hart naar bin nen. Hoe zou het daar gesteld zijn? Buiten hoorde ik het gekerm van de gewonden. Ik ging naar binnen en in de keuken geko men kwam ik de vrouw van Har ry Jansen naar mij toe, die mij toeriep: "Oh, de Zwart wat moet ik nu beginnen?" Haar hoofd zat totaal onder het bloed, dat zelfs op den grond droop. Zij was, toen er geschoten werd in de gang met twee kinderen onder d'r armen. Toen werd ze geraakt in of langs het voorhoofd, de ko gel had langs het voorhoofd een gleuf gemaakt. De wond bloedde hevig. Het zag er althans heel erg uit. Dadelijk was Gerrit Bol bij de hand die de vrouw verbond. Dit scheen dus nogal los te lopen. Ik ging verder in het huis en kwam in de kamer waar ook mijn vrouw lag. Toen ik binnen kwam wist ik niet wat ik ervan denken moest. Toen ze mij zagen binnen komen, begonnen ze allen te hui len. Wat hing er in het huis een kruitdamp. Wij hadden door dit vuren weer 2 dooden en 2 gewonden er bij gekregen. Want Mej. de Wed. IJ. Meurs hadden wij, om ze wat uit te laten rusten, in de bedstede gelegd die zich in de kamer be vond. En in de bedstede aan den anderen kant van de kamer daar lag het jongste kind van C. Meurs. Dit kind was juist 1 jaar oud. Deze beiden werden ge dood door het mitrailleurvuur. Van het kind werd het achter hoofdje weggeschoten. Het kind had geen geluid gegeven, dus wisten wij niet dat het geraakt was. Toen de bedstede geopend werd, kon men het nog niet zien, want aan het gezichtje was niets te bespeuren. In de andere bed stede was het wel merkbaar, dat er iets gebeurd was, want daar •lag de Wed. IJ. Meurs te kermen, terwijl ze riep: "Mijn arm is er af, menschen help toch!" Dat was droevig om te hooren. Maar wat moesten wij doen met een arm die eraf geschoten was. De gewonden zelf waren ook onrustig, want nog steeds was die pantserwagen buiten aan het ratelen. Volgens het gehoor was het nu of hij telkens een eindje verder reed en dan weer begon te vuren, doch gelukkig niet op ons. Wij meenden dat hij tot het huisje waar wij waren ge reden is en dat hij toen omge draaid is. Maar niemand kon het zeker zeggen, want we bleven al len binnen. Toen alles wat rustiger gewor den was, ook Mej. de Wed. Meurs, zou ik even in de bedste de kijken. Ik stak mijn hand uit in de richting waar Mej. de Wed. Meurs moest liggen. Tot mijn groote schrik stak ik mijn hand in een groote plas dik bloed. Dat was dus Mej. Meurs kwijt ge raakt. Voor dat oogenblik had ik genoeg. Na verloop van een kwartier was het geheel stil in de bedstede. Ik besloot nu eens met een lampje in de bedstede te kij ken. Ik voelde Mej. Meurs aan de beenen en aan de wang en kwam tot de ontdekking dat de dood was ingetreden... DEN HAAG/ALPHEN AAN DEN RIJN - De provincie staat niet toe dat Alphen schuift met de subsidie voor het flankerend ouderenbe leid. Omdat eind vorig jaar de wet telijke regelingen zijn veranderd, kampt Alphen met een tekort van 34.000 gulden op haar welzijnsbud get. Dit is informeel meegedeeld aan de Stichting Open Bejaarden- werk (SOB), die in de gemeente de ouderenzorg coördineert. Het flankerend ouderenbeleid, bedoeld om bejaarden zo lang mo gelijk zelfstandig te laten wonen, wordt sinds kort bekostigd via de wet op de bejaardenoorden (WBO) en de welzijnswet. Met deze twee deling is in Alphen geen rekening gehouden bij de subsidie-aan vraag. Tegenover het tekort van 34.000 gulden op het welzijnsdeel staat een overschot op het WBO- budget van bijna een ton. Een be zwaarschrift van de SOB, onder steund door het college van burge meester en wethouders, om met die posten te mogen schuiven is niet gehonoreerd. Voor het lopende jaar heeft de SOB een aanvraag ingediend van 216.000 gulden. Daarvan heeft de gemeente intussen 82.450 gulden toegekend. Volgens de welzijnswet is de lokale overheid de-subsidie verlener. Het geld voor het restau rant voor ouderen, dat in het Hof van Alphen 'draait', moet in het vervolg via de WBO worden aange vraagd. De verlangde uitbreiding van het aantal arbeidsplaatsen bij de SOB wordt in nader overleg met de ge meente vastgesteld. Vooriopig gaat de gemeente niet verder dan een halve arbeidsplaats. ALPHEN AAN DEN RIJN - D. Au, de initiatiefnemer van het Chinese restaurant aan de Zegerplas, schat de kans dat de eettempel wordt afgebouwd op zeventig procent. Afhankelijk van de uitslag van het onderzoek naar de ernst van de vervuiling op de nabij gesitueer de, vroegere vuilnisbelt wordt bepaald of de werk zaamheden definitief worden gestaakt. "Als niet al te veel hoeft worden afgegraven, gaat de bouw door. Wordt de hele belt afgegraven, dan kappen we", aldus Au. De bouw van het geheel in Chinese stijl opgetrokken restaurant, dat steeds tevens als een toeristische trek pleister heeft gegolden, ligt al sinds oktober vorig jaar stil. Eerst brak onenigheid uit tussen Au en de ontwer per R. Wolswijk, een geschil dat zijn oorsprong vond in het korte tijd later uitgesproken faillissement van de aannemer. Aan de oever van de Zegerplas ligt tot op heden alleen de fundering. Wanneer het onderzoek naar de ernst van de veront reiniging is afgerond en de resultaten bekend zijn, worden de werkzaamheden al dan niet hervat. In prin cipe is volgens Au alles gereed om het miljoenenpro ject af te bouwen. ARTSEN Leiden De weekenddienst begint zaterdag om 8 uur en eindigt zondag om 24 uur. Spreekuur van 12-12.30 uur (alleen voor spoedeisende medische hulp). Voor de patiënten van de artsen: Groep 1 - Tan, Zwijnenburg, Meyer, Van Leeuwen, Verhage, Groeneveld, de Ruiter, Janssen, Maris en Van Schie: za 8 uur tot zo 8 uur: M. Zwijnenburg, tel: 412166, Rosmolen 2. zo 8 uur tot 24 uur: M.A. van Schie. tel: 177100, Rijnsburgerweg 163. Groep 2 - Pieterse. Van Gent, Taytelbaum, Van Luyk, Klaassen. Rus. Kruis, Bergmeijer- de Lange: za 8 uur tot zo 8 uur: J. Rus, Middelstegracht 129, tel: 132500. zo 8 uur tot 24 uur: E. de Lange, Bronkhorst- straat 43-45. tel: 212025. Groep 3 - Pleiter. Smit, Lely. W. de Bruyne. J. de Bruyne. Stolk, Jurgens. Fogelberg en Van den Muijsenbergh: za 8 uur tot zo 8 uur: H. Jurgens, tel: 125820. Burggravenlaan 102. zo 8 uur tot 24 uur: J. Stolk, tel: 125820, Burg gravenlaan 102. Groep 4 Van Wingerden, Lahr, Van Rijn, E Medische Diensten za 8 uur tot zo 8 uur: D. van Wingerden, tel: 310047, Boshuizerkade 31. zo 8 uur tot 24 uur: M. Lodder, tel: 311414. Groep 5 Jasperse, Wiersma, Crul, Kooyman, De Jong, Prince, Reinders, D. Hammerstein en A. Hammerstein: za 8 uur tot zo 8 uur: H. Prince, Vondellaan 58, tel: 761754. zo 8 uur tot 24 uur: A. Hammerstein, tel: 767646. Robijnstraat 2b. Leiderdorp za 8.00 uur tot zo 24 uur: S.P. Ouwerkerk, Loevestein 40, tel: 891037. spreekuur van 12.30 tot 13.00 uur Florijn 10, tel: 891000. Wassenaar za I.C. Spelt, Van Groeneveltlaan 17, tel: 11844, zo M.H. van Tolingen, Wete- rinqlaan 4, tel: 78303. apotheken in de regio Leiden, wordt waarge nomen van vr. 6 tot vr. 13 door: Haven Apo theek, Haven 18, tel: 120085, Hofland Apo theek, Thorbeckeweg 3. tel: 762877. Oegstgeest en Warmond wordt waargeno men door: R.P. Snoep, Rijnsburgerweg 25, tel: 071-175636 Leiden. Voor patiénten van tandartsenpraktijk Haas- wijk. Simon Vestdijklaan 28, Oegstgeest, is Prescott, Bachlaan 1tel: 2356. Warmond Huisartsenpraktijk Oosthout, Rietpad 9, tel: 02522-30697 Voorhout. van 11-12 u Dienst in eigen praktijk: S. Freeke, Laan van Meerburg 2, Zoeterwou- de-Rijndijk, tel. 071-414547 of 410950. Voorschoten/Wassenaar E L. Bosch, Thorbeckeweg 7, tel: 071- 764489. ALPHEN AAN DEN RIJN - Deze foto van de inpakafdeb Alpheuse jaren van De Baronie is te zien op de tentoonstelling over de ge schiedenis van de chocoladefabriek die de Historsche Vereniging Alphen en omstreken houdt aan Rijnkade 11. De opening van de expositie is van middag verricht door de CD A-wethouder van economische zaken, K. Mol- lema, vanwege het economische belang van De Baronie voor Alphen, Chocoladefabriek De Baronie vestigde zich in 1954 in Alphen nadat het bedrijf in Schiedam op 10 oktober 1951 gedeeltlijk was afgebrand. De ver huizing van Schiedam naar Alphen was het gevolg van de gunstige lig ging van de gemeente, de lagere grondprijzen en de tegenwerking van de gemeente Schiedam voor de bouw van een nieuwe fabriek. De toenmalige burgemeester van Alphen, E. Witschey, noemde destijds de vestiging van het bedrijf in zijn gemeente een belangrijke gebeurtenis. De fabriek bood in de beginperiode dan ook werk aan ongeveer zeshonderd mensen. Momenteel zijn er ongeveer driehonderd personeelsleden in vaste dienst. De afgelopen jaren zijn voor het bedijf niet gemakkelijk geweest en draai de het met verlies. Na financiële steun van een groep beleggers krabbelt het huidige De Baronie/De Heer uit een diep dal. Dit jaar wordt er weer op een kleine winst gerekend. De tentoonstelling is op winkeldagen te bezichtigen van 10.00 tot 17.30 uur en vrijdags tot 21.00 uur. (pr-foto) Vakbond verwacht ontslag 70 man KATWIJK De directie van Ma reis' Bouwbedrijf bv in Katwijk is vanmorgen bijeen gekomen om in een 'laatste reddingspoging' te pto- beren het op handen zijnde faillis sement van de onderneming onge daan te maken. Bij het ter perse gaan van deze krant was de uitslag van dat overleg nog niet bekend. Woordvoerder P. Ermeriens van de Hout- en Bouwbond CNV had er echter weinig vertrouwen in dat de operatie zou slagen. "Alles wijst erop dat men de zaak wil laten klappen en dat 70 werknemers op straat komen te staan", aldus de vakbondsbestuurder. Woordvoerder J. Th. de Laat van het Katwijkse bouwbedrijf di recteur W. van Beelen wilde zelf niets zeggen liet vanmorgen nog weten dat een grote groep crediteu ren volop vertrouwen heeft in het bedrijf. Zij waren naar zijn zeggen ook bereid om naar een oplossing voor de gerezen problemen te zoe ken. De moeilijkheden zouden zijn ontstaan omdat de ABN de geld kraan heeft dichtgedraaid. De Laat bevestigde desgevraagd dat het bankkrediet binnen 24 uur is opge zegd. Tot en met vandaag zijn de salarissen van het personeel gega randeerd. Het is De Laat niet dui delijk waarom de bank daartoe is overgegaan. Volgens de zegsman van Mareis' Bouwbedrijf is er niets gebeurd wat niet door de beugel kan. Een woordvoerder van de ABN-bank in Katwijk wilde geen enkel commentaar geven. Vakbondsbestuurder Ermeriens zette op zijn beurt grote vraagte kens bij de noodzaak van een even tueel faillissement. "Er is een goed gevulde orderportefeuille en het bedrijf is verder gezond", aldus de vakbondsman. Hij sluit niet uit dat er onenigheid is ontstaan binnen de directie over het gevoerde finan ciële beleid en dan met name de hoogte van de lonen van enkele di rectieleden. Van der Mareis' Bouwbedrijf is momenteel betrokken bij diverse bouwprojecten in Katwijk en om geving. Daartoe behoren onder meer ook de nieuwbouw van Het Motorhuis en het zwembad De Miereweide in "Katwijk en een wo ningbouwproject in de Stevenshof in Leiden. ALPHEN AAN DEN RIJN - Het aantal Alphenaren dat gebruik maakt van de shuttlebus - een nieu we busverbinding met Amsterdam zuidoost - is sinds de start vorige maand nauwelijks toegenomen. Bij de eerste rit op 11 april waren er vijf abonnementhouders die van deze busdienst gebruik maakten, nu zijn dat er acht. De verbinding is rendabel vanaf 25 passagiers. De shuttlebus is een nieuwe vorm van openbaar vervoer en is bedoeld om het autogebruik terug te dringen door forensenreizigers een goed alternatief te bieden voor de auto. Hiermee levert deze bus dienst een bijdrage aan het oplos sen van het fileprobleem. Door het bieden van snelheid en veel com fort hoopt men de mensen die da gelijks heen en weer reizen naar Amsterdam zuidoost in de bus te krijgen. Deze week heeft de shuttlebus bij bedrijven in Amsterdam ge staan om de werknemers te laten kennismaken met deze vorm van vervoer. Hierop zijn vijfhonderd serieuze reacties gekomen, waar van acht uit Alphen. De mensen die te kennen hebben gegeven ani mo te hebben voor het reizen met de shuttlebus krijgen binnenkort een gratis proefabonnement aan geboden voor twee weken. VRIJDAG 6 MEI Lelden disco voor jongeren van 14 t/m 20 jaar. van 20.00 tot 23.00 uur in buurthuis Morschwijk, Topaas laan. concert Leiden English Choir met werk van Handel en Haydn, •aanvang 20.15 uur in de Harte- brugkerk. 1 optreden van groep 'De Wilde Leiderdorp slotavond klaverjassen suppor tersvereniging RCL, aanvang 19.45 uur in de kantine, sportpark De Bloemerd. Warmond |azz-concert met o.a. Frits Ka- tee, Jeanette Cordee en Jaap Dekker, aanvang 21.00 uur in boerderij Meerrust, Dorpsstraat. Wassenaar jubileumvoorstelling toneelver eniging Mimicri met: 'Ons Stadje', aanvang 20.15 uur, Adalbert Col lege, Deylerweg 163. ZATERDAG 7 MEI Hoog made IVN-wandeling langs de Wijde Aa, verzamelen bij het witte brug getje nabij buurtschap Ofwegen, tussen Hoogmade en Woubrug* ge, aanvang 9.00 uur. Lelden vlooienmarkt in de Groenoord- hal. van 10.00 tot 16.00 uur. laatste rommelmarkt dit sei* 17.0 Pieterskerk, van 10.00 tot buikdansworkshop om 11.00 uur (beginners), om 14.30 uur (ge vorderden); optreden van Duo Candela (ritmische tropical mu ziek), om 21.30 uur in Droomfa- briek. Oude Singel. jaarmarkt met o.a. handwerkar* tikelen, boeken, puzzels, bloem- stukjes en kleding (geen oude spullen), van 10.00 tot 16.00 uur. Herensingelkerk. optreden van 'Ugly water and the fuzz', aanvang 20.00 uur in 't Breehuys, Breestraat 19. perkplantenmarkt in wijkcen trum Staalwijk, Herenstraat, van 9.30 tot 16.30 uur. rommelmarkt met mini-ker- misatracties. van 10.00 tot ca. 15.00 uur in dienstencentrum Me- renwijk, Rosmolen. wandeltochten over afstanden van 5 tot 30 km, start tussen 9.00 en 14.30 uur vanaf de kantine w VTL, Voorschoterweg. concert Schola Cantorum: The Gates of Greenham, aanvang 20.00 uur in de Stadsgehoorzaal. open dag Hooglandse kerk, or gelconcerten om 11.00,12.30, en 15.00 u., concert Collegium Musi- cum, om 13.30 uur; Evensong door de Leidse Cantorij, om 15.30 concert Cantate Deo uit Zoeter- meer en St. Jacobskoor Rothen- burg, aanvang 20.00 uur in de Ma- Leiderdorp klaverjassen en sjoelen bij Con Bravoura, Beukenschans, om 20.00 uur. autopuzzeltocht door Leider dorp, inschrijven en start om 11.00 uur bij Con Bravoura, Beu kenschans. plantenmarkt Excelsior, winkel centrum Santhorst, 9.00-16.00 u. voorstelling 'Rinkelrooien' door theater Toverlei, aanvang 20.30 tot 21 km, start vanaf 11.00 uur bij sportpark NS-station. prestatie-trimloop, inschrijven vanaf 10.00 uur, start om 11.00 uur, clubhuis. SVLV-sportterrein, Juliana van Stolberglaan. rondleidingen Kasteel Duiven voorde, Veurseweg, om 14.00 en 15.30 uur.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 20