De Haan ziet het anders Is er 'n aantrekkelijker spaarvorm mogelijk dan de Spaarselect-rekening? De Spaarselect-extra- rekening. SPOoRPTTV 4,5% 5% Gretig Noordwijk draaft bijna door Opmerkelijke rol Rijnsburgse arbiter WOENSDAG 4 MEI 1988 SPORT PAGINA Puntverlies bij Vitesse Delft DELFT - De gretigheid om via een tussensprintje naast koploper Rijnsburgse Boys te komen brak Noordwijk gisteravond bijna op. Terwijl de titelpretendenten te hoop liepen op de speelhelft van Vitesse Delft trok libero Arie Pau- we er plotseling tussenuit. De aan voerder van de thuisclub werd be diend door Paul Riemens en stond plotseling oog in oog met Dick Dortmundt: routine tegenover rou tine. Dortmundt wist zijn geduld echter het langst te bewaren en keerde de inzet van Pouwe met de voet. Daarmee behoedde de foutloos spelende doelman zijn ploeg voor een onverdiende nederlaag, want met de 0-0 die op het scorebord bleef staan, mocht Vitesse Delft het meest tevreden zijn. De mid denmoter in de eerste klasse A van het zaterdagvoetbal was in de tweede helft van de vooruitge- speelde ontmoeting nauwelijks in het stuk voorgekomen en had zich moeten beperken tot het massaal verdedigen van de dubbelblanke stand. Hetgeen de verdienste was van Noordwijk, dat na een lauwe eerste helft (met kansen voor Ivan Her mans en Albert Bosma van Noord wijk en Paul Riemens van Vitesse Delft) de thuisclub de duimschroe ven aanzette. Het eerste wapenfeit na de doelwisseling werd nog ver oorzaakt door Gertie Broere, maar nadat Dortmundt fraai had gered op de inzet van de Delftse midden velder, kwam Vitesse er niet meer aan te pas. Met vlotte combinaties Tb Lot van Britse clubs in handen van de regering ST. ANDREWS (Rtr) - De Europe se Voetbal Unie (UEFA) zal de te rugkeer van de Engelse clubs in de drie bekertoernooien slechts in overweging nemen, indien de Brit se regering zijn toestemming ver leent. Jacques Georges, de voorzitter van de UEFA, stelde gisteren tij dens de bestuursvergadering van de unie in St. Andrews (Schot land), dat de instemming van de Britse regering een absolute voor waarde is om de uitsluiting op te heffen. Engelse clubs werden voor de bekertoernooien geschorst na het Heizel-drama (Europa-Cupfi- nale Liverpool-Ju ventus) van 1985. „Indien de regering in Londen tegen een mogelijke terugkeer nee zou zeggen", vertelde Georges, „dan is voor ons de zaak daarmee afgedaan. Wanneer er geen contro le is op mogelijk vandalisme, staat ons besluit vast". bracht Noordwijk zijn opponent in verlegenheid, maar liet een hand vol mogelijkheden onbenut. Soepele aanval Eerst tikte Bosma de bal in kans rijke positie voorlangs het doel van Henk de Kok, waarna Hermans bij na raak kopte. Diezelfde Hermans raakte vervolgens de lat met een in draaiende voorzet en zag even later hoe de sterk spelende Geert-Jan Bakker na een soepele aanval de bal langs De Kok èn het Delftse doel schoof. In de slotfase was Noordwijk nog een keer dicht bij een trefer, maar invaller Rick Marks belemmerde Timo Gerlof het uitzicht op de door Jos Smits voorgetrokken bal. Toonde het fel verdedigende Vi tesse Delft zich niet bereid om Noordwijk in de titelrace een zetje in de rug te geven, scheidsrechter Jonker wilde de kampioenskandi daat al evenmin de helpende hand reiken. De arbiter uit Alkmaar, die eerder al geen strafschop had ge zien in een ongelukkige handsbal van René de Groot, beschouwde een valpartij van Bosma over het been van Han Steutel als een stukje theater. Dat bracht John Eelman tot de conclusie dat "we hét niet cadeau krijgen". Maar over het soms nega tieve verweer van de thuisclub, van wie Ruud Karsdorp na één van zijn vele overtredingen op Hermans werd geboekt, kon de oefenmees- ter uit Haarlem zich niet opwinden. Integendeel, Eelman: "In de begin fase hebben die jongens naar ver mogen aangevallen. Dat ze daarna massaal hebben verdedigd en kei hard hebben geknokt, kan ik ze moeilijk kwalijk nemen. Ik heb het liever zo dan dat ze de punten ca deau geven". Titelgevecht Bovendien had Noordwijk, dat in Delft aantrad zonder de nog al- tijd geblesseerde verdediger Mark Vink, terwijl het talent Leonard "Van Utrecht na een half uur de ge kwetste Kees Nulkes verving, het aan zichzelf te wijten dat het een punt moest inleveren in het titelge vecht met Rijnsburgse Boys, IJs- selmeervogels en de tegenstander van zaterdag, Quick Boys. Eelman: "We hebben kansen genoeg gehad, dus over het resultaat kan ik niet tevreden zijn. Wel over het ver toonde spel, want er is hard ge werkt en een groot deel van de wedstrijd goed gevoetbald. Alleen in de slotfase werd er wat al te gre tig aangevallen en te gehaast ge speeld". Bijvoorbeeld door verdediger Rob Vermeer die zelf voortdurend over de lengte-as van het veld naar voren trok. Eelman: "Rob zag een paar keer de opkomende Marijt over het hoofd en als hij dan zelf in het centrum ook nog eens balver lies veroorzaakt ben je achterin meteen twee man kwijt en dat is natuurlijk levensgévaarlijk". Bijna dodelijk zelfs zoals bleek in de negentigste minuut toen Arie Pauwe bij hoge uitzondering de verdedigende stellingen verliet en op avontuur ging. Hij verschafte zich vrije doortocht naar Dick Dortmundt, maar de routinier hield Noordwijk met zijn voet op de been. JAAP VISSER Half vallend kopt Rozenburger Henk Kuipers de bal weg achter het lichaam van Leen van der Plas, waardoor de Katwijker er niet aan komt. KATWIJK - Vermoedelijk voor het eerst en waarschijnlijk ook voor het laatst in de geschiedenis van het zaterdag voetbal stak een Rijnsburger gisteravond Quick Boys de helpende hand toe. Volgens Douwe de Haan, de Rijns burgse arbiter van Friese origine, was de door Theo van Rijn ingekopte bal de doellijn al gepasseerd toen Rinus de Nooyer het speeltuig in de slotfase van Quick Boys-Rozen burg wegwerkte. Daardoor hield de thuisclub onverwacht alsnog een gelijkspel (2-2) over aan de vooruitgespeelde ontmoeting met Rozenburg, die lange tijd maar wat voort kabbelde. Mét nog vier minuten voor de boeg echter en een alleszins verrassende 1-2 stand op het bord sloeg alsnog de vlam in de Katwijkse duinpan. In tegenstelling tot de meeste pro beersels belandde de bal na een corner van Cees Varkevisser dit keer wél op het hoofd van Theo van Rijn, die nog niet zolang daarvoor in het veld was gekomen voor Kees van Rooyen. In een uiterste poging de gelijkmaker te voorkomen 'sloeg' Rinus de Nooyer de bal met zijn hoofd weer even hard terug. Volgens de naast de paal gepos teerde De Haan was het speeltuig de doellijn gepasseerd en daarom liep hij resoluut naar het midden, waar hij 'gezelschap' kreeg van elf laaiende Rozenburgers. Als aan voerder van de stoet heethoofden gaf keeper Rob van der Broecke de scheidsrechter op hardhandige wijze een duw in dé rug. De Haan draaide zich om met de bedoeling de dader térecht te wijzen, maar in plaats van hem weg te zenden of op zijn minst een boeking te geven, bedekte hij de handtastelijkheid van de doelman met de mantel der liefde. •De Haan had 'op zeker' alles wat in geel en rood was gehuld over zich-heen gekregen en vermoede lijk was de gedachte daaraan de re den dat hij zich bedacht. Buiten zijn gezichtsveld schopte overi gens een niet geïdentificeerde Ro zenburger in op een groep Katwijk- se voetballers, die na de onver wachte gelijkmaker op weg was naar eigen helft. In de tijd die na de fel aangevochten 2-2 restte, beleef de de onberispelijk leidende inval ler voor de verhinderde scheids rechter Bogaert benauwde mo menten. Dat gold evenzeer voor beide ploegen die voor hetzelfde geld alsnog op achterstand waren gekomen. Leen van Es voor Rozen burg en Leen van der Plas voor Quick Boys faalden echter in de chaotische slotfase, die een heel tamme wedstrijd nog enigszins goed maakte. Met dank aan De Haan, wiens naam naderhand weer nadrukke lijk over de tong ging. 'Heel' Kat wijk voel'dë zich een maand gele den nog gedupeerd door de arbiter, die in de uitwedstrijd tegen DSVP lankmoedig optrad tegen de te hard ingrijpende tegenstander. Bo vendien kwam hij daar in Pijnac- ker op advies van zijn grensrechter terug op de beslising om Quick Boys een strafschop te geven. 'Dus' werd de gelijkmaker van Theo van Rijn na afloop van de wedstrijd tegen Rozenburg als een 'goedmakertje' beschouwd voor de in Pijnacker aangerichte schade. "Onzin natuurlijk", zei de bebaar de arbiter naderhand, nog nahij gend van de inspanningen. "Ik be sef dat ik bij alles wat ik doe de schijn tegen krijg omdat ik een Rijnsburger ben. Maar ik heb er geen moeite mee dat ze me aanstel len voor wedstrijden van Quick Boys. Ik ben neutraal en sta ge woon boven al die opmerkingen die ik naar mijn hoofd krijg. Het was gewoon een zuiver doelpunt". V/aardoor Quick Boys een onver wacht gelijkspel overhield aan de wedstrijd. De Katwijkers liepen natuurlijk wel een achterstand op ten opzichte van Rijnsburgse Boys en moesten na afloop eveneens constateren dat de tweede periode- titel aan hun voorbij was gegaan. Net als Noordwijk had de kust- ploeg een overwinning van twee of meer treffers verschil nodig om winnaar te worden van het tussen- kampioenschap, dat nu terecht kwam bij ACV. Maar de grootste winnaars waren gisteravond de concurrenten IJs- selmeervogels en Rijnsburgse Boys. Arie Kurver, de trainer van de kampioenskandidaat uit het bloemendorp en als aandachtig toeschouwer aanwezig bij de wed strijd, zag Quick Boys aanvanke lijk in dezelfde val lopen als de Ro zenburgers destijds voor RB had den uitgezet. Die leverde de degra datiekandidaat toen een 1-0 over winning op. Hoe moeilijk die tegenstander ("Een super-negatieve ploeg", al dus Kurver) te bestrijden is, bleek gisteren in Katwijk, waar de gasten zich na de snelle en bijzonder fraaie 0-1 van Leen van Es massaal terug trokken op eigen helft. Daar maak ten Cees Varkevisser (weer vervan ger van de geblesseerde Mart van der Plas) en Leen van der Plas de fout steeds naar binnen te draaien, waardoor het nóg drukker werd in het vijandelijke strafschopgebied. De terugkeer van Floor van Duyn en Cees Ruis (na een schorsing) en de aanwezigheid van Theo Guyt (hij wacht op een straf na zijn uit sluiting van zaterdag) zette de thu- siclub bepaald niet aan tot grootse daden. Pas na ruim een kwartier in de tweede helft, tien minuten nadat hij uit een vrije schop de lat had ge raakt, zette Dennis-Jan Mieras zijn ploeg op gelijke hoogte. Maar een onachtzaamheid in de defensie, waar Teun van der Plas al na vijl minuten geblesseerd plaats had ge maakt voor Jaap van Duyn, was ei de oorzaak van dat invaller Rinus de Bil 1-2 kon scoren. Nadat hij al leen voor Guyt op de paal had ge schoten, scoorde hij in de rebound de sensationele treffer. Omdat Quick Boys in de tweede helft nadrukkelijker de zij kanten van het veld benutte werd de druk weliswaar groot, maar Ro zenburg bezweek pas toen scheids rechter De Haan een kopbal van Theo van Rijn anders beoordeelde dan de gasten. FRED SEGAAR Geen minimuminleg. Opnamen kontant toegestaan. Vrij opneembaar tot f 5.000,-per kalendermaand. Rentepercentage per jaar. Wie voor iets kostbaars spaart, moet zich het nodige ontzeggen. Toch kan het gebeuren dat u opeens tegen een aantrekke lijke aanbieding aanloopt. De Spaarselect-rekeningen van de Nutsspaarbank bieden u dan allé financiële vrijheid die u nodig hebt om 't leven te ver aangenamen. Bovendien is er geen mini muminleg vereist en krijgt u toch een hoge rente. Bij de Spaarselect-rekening is dat 4,5 procent, terwijl u de vrijheid houdt om per kalender maand 5.000 gulden op te ne men. Let wel: zonder moeizame overboekingen, zonder boete. Meen wanneer u meerwilt opnemen, wordt er over 't meer dere 1% retourrente ingehouden. Bij de Spaarselect-extra- rekening krijgt u zelfs een rente van 5 procent en kunt u desge wenst, zonder restrikties, per kalendermaand 2.500 gulden opnemen. Over het meerdere wordt 1% retourrente ingehouden. Per kind: Alleenstaande: Echtparen: f 500,-per jaar. f 1.000,- per jaar. f2.000,- per jaar. Saldering genoten rente met betaalde hypo theekrente is met terugwerkende kracht tot 1 januari 1987 komen te vervallen. Mocht u nog twijfelen wel ke spaarvorm van de twee voor u het aantrekkelijkst is, vraag dan gerust - vrijblijvend - advies bij de Nutsspaarbank, of stuur de bon in. Waar u in ieder geval zeker van kunt zijn, is dat de Spaarselect-rekeningen net zo aantrekkelijk zijn als de zaken waarvoor u spaart. De Nutsspaarbank doet meer voor spaarders. Stuur mij a.u.b. meer informatie over de Spaarselect-rekeningen. Geen minimuminleg. Opnamen kontant toegestaan. Vrij opneembaar tot f 2.500,- per kalendermaand. Naam:. Adres:. .MA .Plaats:. Rentepercentage per jaar. Postcode: I Telefoon:I I In een enveloppe zonder postzegel zenden aan: Nutsspaarbank I I Den Haag, Antwoordnummer 1980,2500 VD Den Haag. le>6 Alphense Boys verrassend in bekerfinale ALPHEN AAN DEN RIJN - Al phense Boys heeft zich gister avond verrassend als eerste ploeg geplaatst voor de finale van de KNVB-beker West II. De Alphense tweedeklasser elimineerde in een boeiende wedstrijd het naar de hoofdklasse lonkende Unitas uit Gorinchem met 1-0. Peter Gerse scoorde direct na rust het winnen de doelpunt. "Alphense Boys heeft verdiend ge wonnen. De ploeg speelde beter dan wij en overtroefde ons vooral op snelheid. We kwamen op het middenveld en in de aanval loop vermogen tekort en dan zie je weer eens hoe belangrijk het is om een paar snelle jongens in je team te hebben. Technisch waren die jon gens van Alphense Boys ook vrij goed. Ik zeg het niet met plezier, maar de beste gaat door", compli menteerde Unitas-trainer Jan Everse zijn collega Paul Bahlmann met de bekertriomf. De oud-Feyenoorder moffelde het op papier bestaande, maar in de praktijk onzichtbare, klassever- schil niet weg. "In de competitie spelen we toch wel beter. Van avond heeft mijn ploeg als een kip zonder kop gespeeld. Ze waren er met hun koppie niet bij. De wed strijd van zondag tegen HMSH wordt veel belangrijker geacht. In de rust hadden ze het er nog over. Daar word ik doodziek van. En het is natuurlijk onzin, want we had den een prachtige kans om voor het eerst de finale te bereiken. Voor hetzelfde geld hadden we volgend seizoen met de profs mogen beke ren. Dat is nu waarschijnlijk voor Alphense Boys weggelegd". De koploper in de eerste klasse kwam veel te laat in actie. Pas toen Alphense Boys, dat doorlopend ge vaarlijker was, op voorsprong kwam, ondernam Unitas een po ging om de opgelopen averij te her stellen. Daarvoor hadden de Gor- kummers niet de moeite genomen om zelf in winnende stelling te ko men. Daar kregen ze van de hard werkende Alphenaren ook geen kans voor. Van meet af aan dicteer de de thuisploeg het spel. Kees van Vliet kon een pass van Frank Bak ker niet verzilveren en Peter Gerse kopte een voorzet van Van Vliet naast het doel van Erik Plieger. Aan de andere kant was Unitas- spelmaker Philip de Haan een keer gevaarlijk. Met schoten van aan voerder Henny van Raay en Frank Bakker rammelde Alphense Boys nog eens nadrukkelijk aan diens poort. Maar omdat ook Van Vliet vlak voor rust juist naast mikte, bleef het in de eerste helft 0-0. Direct na de hervatting kwam de thuisploeg verdiend op voor sprong. Bakker zocht met een hoge bal Van Vliet, die niet direct kon uithalen en de bal retourneerde. Daarop koos Bakker voor een schuiver naar Peter Gerse en die maakte er beheerst 1-0 van. In de twintigste minuut veerde Al phense Boys opnieuw op. Toen doelman Plieger op een dieptepass misgraaide, ontfermde Peter Gerse zich over de bal om zich naar het verlaten doel te spoeden. Frank Bakker toonde weinig inzicht en geduld en schoot daardoor in bui tenspelpositie raak. Als Gerse dat zelf gedaan zou hebben, zou de treffer goedgekeurd zijn. De spits kreeg nog een prachtige kans op aangeven van Johan van Capel, maar zocht het doel te hoog. Met een slotoffensief probeerde Unitas daarna de gelijkmaker te produce ren. Maar zowel Wim Bronkhorst als Kees van Rijn zag geen kans Al phense Boys-goalie Arie Tollenaar te passeren. WIM VAN WANROOY Ger Lagendijk in opspraak DEN HAAG (GPD) - Voetbalma kelaar Ger Lagendijk is opnieuw in opspraak gebracht. Nadat hij al eerder in het weekblad Nieuwe Re- vu werd beschuldigd van het eisen van een bemiddelingsbedrag van 100.000 dollar voor de overgang van Ajacied Johnny Bosman naar het Franse Toulon, meldt Voetbal International deze week dat Lagen dijk 'enkele tonnen, in ieder geval meer dan 300.000 gulden' uit eigen zak heeft betaald om van verdere rechtsvervolging verschoond te blijven. WOENSDAG 11.05-11.35 Did 1: Bundesliga-voetbal, 31e speeldag. 16.40-17.30 BRT 1: Speel op Sport: tur nen. 18.15-18.55 Ned 2 De heilige koe. 20.00-21.45 BRT 2: Rechtstreeks ver slag van de eerste wedstrijd van de finale van het UEFA Cup-toernooi tussen Bayer Leverkusen en Espanol (onder voorbehoud). 20.10-22.00 Did 1: ARD-Sport extra: Eu ropa-Cupvoetbal. Rechtstreeks verslag van de eerste finalewedstrijd om de UE- FA-Cup tussen Bayer Leverkusen en Espanol. 22.30-23.28 SKY: The 1988 Audi Tour- nement: internationaal heren-ennistoer- nooi m Ede. 22.35-22.40 SCH: GoH Nieuws. 22.40-23.40 SCH. Super Sport. 2330-00.30 SKY: International Motor Sports: met een reportage van de Motor cycle World Championships Series 1988 m Spanje. 23.40-23.45 SCH: Voetbaluitslagen. 23.40-01.00 BBC 1Sportsmght: met Eu ropees voetbal en boksen.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 17