Nog geen zekerheid over Boulevardhotel ALKENBURG Overeenstemming over meao Alphen 'De granaten maakten een geweld als van Ultimatum gemeente Katwijk verstreken BEDANKTVOOR UW GEDULD... Oorlogsdagboek van Jac. van der Zwart /genda PAGINA 16 REGIO WOENSDAG 4 MEI 1988 KATWIJK - Over de bouw van het' Boulevard-hotel in Katwijk bestaat nog steeds ondui delijkheid. Nu de datum van 1 mei waarop de initiatiefnemers uitsluitsel hadden moe ten geven aan het gemeentebestuur inmiddels is verstreken, kan nog steeds de naam van een eventuele beheerder niet worden vrijgegeven. Wel zijn er vorige week en gisteren nog gesprekken geweest met vertegenwoordigers van de initiatiefgroep.. bedankt voor uw geduld! Provincie Zuid-Holland Dienst YMHeer en Vetvow Vragen over de huidige stand van zaken omtrent het Boulevard-ho tel, wilde burgemeester C.A. Bos van de kustplaats deze week alleen in het besloten gedeelte van de raadscommissie voor algemeen be stuurlijke zaken beantwoorden. RPF-fractievoorzitter J.H. ten Ho ve had de burgemeester die des tijds de besprekingen over de bouw van het hotel de overleden wethouder J. Berg man om uitsluitsel gevraagd. Het college van burgemeester en wethouders van de kustplaats maakte in januari van dit jaar be kend dat de initiatiefgroep BGN- partners tot 1 mei de gelegenheid zou krijgen alsnog een gegadigde te vinden voor het beheer van het Van Mook wil uitgifte aandelen Mulder Boskoop laten verbieden OOSTERHOUT/BOSKOOP - Het Oosterhoutse bedrijf Van Mook Be heer wil in kort geding voorkomen dat het onlangs overgenomen bedrijf Mulder Boskoop nieuwe aandelen plaatst bij bevriende relaties. Van Mook wil dit verbieden met een dwangsom van twee miljoen gulden. Het kort geding dient maandag voor de Haagse rechtbank. Met de uitgifte van nieuwe aandelen wordt het voor Mulder Boskoop mogelijk de 'overval' via de effectenbeurs ongedaan te maken. Van Mook heeft het meerderheidsbelang verworven in het Boskoopse produktiebe- drijf van rollend materieel. De Oosterhoutse onderneming is onder meer actief in de staalconstructiesector en kocht begin april op één dag 35 pro cent van de aandelen van het kleine fonds Mulder Boskoop, terwijl dit pakket niet bij de beurs was aangemeld. De onvriendelijke overname heeft geleid tot een klacht bij de fusiecom missie van de Sociaal Economische Raad. Bovendien overweegt Mulder de overnemende partij voor de rechter te dagen omdat het Boskoopse be drijf schade zou hebben geleden door de overnamestrijd. De betreffende aandelentransactie kwam tot stand na de mislukte oprichting van een houdstermaatschappij die onder leiding moest komen van Mulder Bos koop. Stichting Woonvoorzieningen Be jaarden (SWB). In de plannen moet worden uit gegaan van een experimentele op zet, vanuit de 'hotelgedachte' en mogelijk op twee locaties. Zo zou het verzorgingshuis niet alleen in- of aanleunwoningen moeten krij gen, maar moet het ook een functie vervullen voor de ouderen in de buurt en bij voorbeeld voor de wijkverpleging. WVA-directeur P. Kats: "Wij hebben als woning bouwvereniging veel ervaring met huisvesting voor ouderen. Die ken nis is hier in huis en wij besteden ook onderzoek naar de veranderen de woonwensen van ouderen". Woningcorporatie wil verzorgingshuis bouwen ALPHEN AAN DEN RIJN - De woningbouwvereniging Alphen (WVA) heeft zich gemeld voor de bouw en het toekomstige beheer van het derde verzorgingshuis in Alphen. De gemeente Alphen maakt zich al jaren sterk voor een uitbreiding van het aantal bedden in de verzorgingssector. De groot ste Alphense corporatie heeft zich onlangs gemeld bij de plaatselijke Boulevard-hotel. De pogingen exploitant aan te trekken, waren tot dan toe mislukt. BGN-partners bestaat uit drie bedrijven die van het begin af aan bij de ontwikkeling van het huidi ge plan voor het Boulevard-hotel zijn betrokken. Het gaat om Beijer Bouw Consulting uit Amersfoort en de architectenbureaus Gra- bowsky en Poort uit Den Haag en Van Nierop en Van der Hoeven uit Rotterdam. Als de plannen door gaan, zou het hotel gebouwd gaan worden door IGB uit Dordrecht, dat momenteel al werkt aan het Beach-hotel in Noordwiik. Het was aanvankelijk de bedoe ling dat de bouw van zowel het Noordwijkse Beach-hotel als het Boulevard-hotel in Katwijk min of meer gelijk op zouden gaan. Het Beach-hotel is inmiddels zo goed als klaar en op de lokatie van het toekomstige hotel in Katwijk staan nog steeds de verkoopkeet en en kele reclameborden. Het is overigens nog niet duide lijk wat er gaat gebeuren als BGN- partners er opnieuw niet in slaagt een gegadigde voor het beheer van het Boulevard-hotel te vinden. De opdracht zal dan waarschijnlijk worden teruggegeven aan het col lege van B en W en ook de grond zal weer aan de gemeente worden overgedragen. Of daarmee ook van de bouw van een hotel wordt afge zien is nog de vraag. In de kust plaats gaan al wel geruime tijd stemmen op om op de huidige lo katie aan de Boulevard apparte menten te bouwen. Voor dat plan bestaat onder plaatselijke aanne mers grote belangstelling. Binnen de Katwijkse gemeente raad wordt al vanaf het begin van de jaren tachtig gesproken over de bouw van een hotel als de afslui ting van het Badcentrum. Het voormalige PvdA-raadslid J.H. Haasnoot omschreef dit plan des tijds consequent als de 'jongens droom' van het college. SASSENHEIM 'Bedankt voor uw geduld'. Borden met dergelijke opschriften zijn sinds enkele dagen geplaatst bij het Postviaduct in Sassenheim. De dienst Verkeer en Vervoer van de provincie Zuid- Holland heeft deze 'klantvriende lijke' borden daar neergezet van wege de filevorming die zich bijna dagelijks voordoet als gevolg van de reconstructiewerkzaamheden en de aanleg van de S54 (Sassen- heim-Oegstgeest). op de auto van een inwoner van Dat niet iedereen het gewenste Leiden. Volgens de politie reed de geduld kan opbrengen, bleek overi- Voorburger door rood licht. Zijn gens gistermiddag. Een automobi- auto moest worden weggesleept, list uit Voorburg klapte ter hoogte Persoonlijke ongelukken deden van het viaduct met zijn voertuig zich niet voor. (foto's Wim Dijkman) ALPHEN AAN DEN RIJN - Alp hen heeft na drie jaar onderhande len eindelijk toestemming gekre gen van staatssecretaris Ginjaar- Maas om in deze gemeente te be- ginnen met een meao. Het middel- PvdA pleit voor verbruikersraad energiebedrijven BOSKOOP - De afdeling Boskoop van de PvdA wil in noordelijk Zuid-Holland komen tot de vor ming van een verbruikersraad voor het nieuw te vormen grootschalige energiebedrijf in deze regio. De raad moet zorgen voor extra demo cratische invloéd bij de nog op te richten naamloze vennootschap. Het nieuwe bedrijf gaat in deze provincie een verzorgingsgebied bestrijken van de Noordzeekust tot en met het plassengebied. "De democratiscne controle op het bedrijf wordt teruggebracht van bestuurder tot aandeenhouder van de NV. Het zwaartepunt ligt bij de directie", zo schrijft de fractie voorzitter van de PvdA in Bos koop, A. van der Kolk. "In de prak tijk betekent dat dat de top van het geheel ver van de consument komt te staan. Naar mijn mening heeft een monopolist van die omvang recht op een gesprekspartner van gelijk niveau". baar economisch en administratief onderwijs wordt ondergebracht in de nieuwe Stichting voor Middel baar Beroepsonderwijs op christe lijke grondslag. Daaronder vallen ook het mdgo (middelbaar dienst verlenend en gezondheidsonder- wijs), dat nu wordt gegeven op de scholengemeenschap Castellum en het kort middelbaar beroepson derwijs. Wat dat laatste betreft wordt samengewerkt met de chris telijke KMBO in Katwijk. De naam van de nieuwe school is nog niet bekend. Onzeker is nog vanaf welk jaar de nieuwe school gaat draaien. 'Alphen' is opgenomen op de lijst met onderwijsplannen voor 1989- 1991. In september wordt door de staatssecretaris besloten of in Alp hen in 1989, dan wel in 1990 kan worden begonnen. De leerlingen worden waarschijnlijk gehuisvest in de huidige mdgo-school Castel lum aan de Ambonstraat. Daar is nog volop ruimte voor uitbreiding. Op de nieuwe school worden minstens 600 leerlingen verwacht: 450 van Castellum en een groot ge deelte van de ongeveer 220 me- ao'ers, die op dit moment nog zijn aangewezen op scholen in Leiden, Gouda en Utrecht. "Daar komen dan ook nog de leerlingen bij van het kort middelbaar beroepsonder wijs. Hoeveel dat er zullen zijn, weet ik niet, maar we komen in ie der geval gemakkelijk aan de li miet van 600 leerlingen die vanaf katholiek en protestants-christe lijk onderwijs, in de nieuwe samen werkingsschool zijn vertegen woordigd. Den Duijn: "Dat het 1990 wordt gesteld aan zelfstandige scholen", aldus onderwijs-wethou- der H. den Duijn. Een andere voorwaarde van Gin jaar-Maas is steeds geweest dat alle geval, al is het wel zo dat het accent stromingen, dus openbaar, rooms- ligt op het christelijk onderwijs". Ondernemersprijs vöor H. Oostingh KATWIJK - De Katwijker H. Oos tingh van Oostingh Staalbouw heeft de eerste Katwijkse onderne mersprijs gekregen. Hij ontving de onderscheiding uit handen van burgemeester C.A. Bos van de kustplaats tijdens een speciale ver gadering van de Katwijkse Vereni ging voor Industrie en Handel (KVIH). De ondernemersprijs is op initia tief van de burgemeester ingesteld en wordt toegekend door een com missie die bestaat uit vertegen woordigers van de gemeente en de KVIH. De prijs, die bestaat uit een geldbedrag van ongeveer 2000 gul den en een reproduktie van het beeldje van een strandreddings- boot, is een erkenning voor een on dernemer die zich op een aantal terreinen heeft onderscheiden of verdienstelijk gemaakt. De prijs wordt om de twee jaar uitgereikt. De commissie houdt bij de beoor deling van de genomineerden reke ning met criteria als onderne mingsrisico, technologische ont wikkelingen, werkgelegenheid, in novatie en Katwijk-promotie. Voor de prijs waren deze eerste keer zeven bedrijven uit de kust plaats genomineerd. Volgens Bos was uiteindelijk voor Oostingh ge kozen omdat zijn onderneming 'een sterk groeiend en bloeiend be drijf is en in belangrijke mate bij draagt tot de verbetering van het imago van Katwijk. Kwaliteit Oostingh Staalbouw heeft vorig jaar samen met Ruigrok Hek werken een nieuw onderkomen op het Katwijkse industrieterrein be trokken en beschikt daarmee over een van de grootste en markantste bedrijfsaccommodaties van 't Heen. Burgemeester Bos wees verder op de aspecten van innovatie en werkgelegenheid bij het Staal bouwbedrijf. "Daarbij moeten we niet in de eerste plaats kijken naar winst, groei of omvang van de on derneming", meende hij. "Veel be langrijker is inventiviteit, marktge richtheid en handhaving van kwa liteit". De 15 personen die aan het eind van de eerste dag van de Duitse inval moesten achterblijven in het Wapen van Valkenburg be hoefden niet te worden gestraft. Want de volgende morgen, zater dagsochtend om 5 uur, waren al le 256 mannen present. Daar het vuren van beide zijden nog steeds doorging, was het het wijste om op de grond te gaan lig gen. Om 8 a 9 uur werd ons allen van bakker Meurs en zijn perso neel een kuchje bezorgd. We had den dus wat te eten. Al spoedig begon het weer met het vuren. Vanaf Katwijk werd een sterk granaatvuur geopend. Toen de eerste kwamen aanflui ten, kwamen de duitschers hals over kop naar binnen hollen, en riepen, dat we ons dekken moes ten. Alles lag stijf tegen en op el kander. De granaten barstten. Een der eersten sioeg een groot gat in het huis van de weduwe Van Duikeren. Juist aan de over zijde van de straat waar wij la gen. In het 'Wapen van Valkenburg' sloegen alle ruiten stuk, 't geen veel tocht veroorzaakte. De gra naten kwamen geregeld aanflui ten en sloegen om het gebouw in. Dat bracht veel angst en span ning teweeg. Ook de duitschers waren erg bang. Naast mij was een duitscher op de grond gaan liggen en ik zag dat hij over zijn geheele lichaam rilde. Zoo duurde deze beschieting voort, totdat om ongeveer 11.30 uur in den morgen van de 11e Mei een treffer op het 'Wapen van Valkenburg' terecht kwam en wel juist op de zaal waar wij bijeen waren. Het mag een won der heeten, dat er slechts één ge wonde was, M. Ravensbergen 17 jaar oud. Deze bleek zoo zwaar gewond, dat hij daaraan is over leden. Dit gaf een geweldige pa niek. Allen trachtten te vluchten en uit de zaal te komen. De duit schers schreeuwden, dat allen een onderkomen in een kelder moesten zoeken. Eerst liep de kelder van D. Ramp, dus die van het 'Wapen van Valkenburg' vol, die vele personen kan bergen. Ik dacht bij mijn eigen: als ik wat talm, is de kelder wellicht zoo spoedig vol, dat ik er niet meer in kan, dan ga ik naar huis en neem mijn vrouw en kinderen, als ze nog leven, mede naar de kelder van onze buren N. en H. van der Nagel. Zoodra de kelder dan ook vol was, ging ik naar buiten. Ook dit was zeer gevaarlijk, want van af de overkant van de Rijn was een geweldig mitrailleur- en ge weervuur van de hollandsche militairen. Ik kwam gelukkig goed de straatweg over en kon toen beter dekking vinden. De granaten die in het dorp uiteensloegen, maak ten een geweld als van donder slagen. Zoo liep ik langs de hui zen en kwam langs de Neder lands Hervormde Kerk. Deze gaf een troostelooze aanblik. De brandslangen waren op de wa terleiding aangekoppeld. Op het kerkstraatje stond een standpijp je van de brandspuit maar water te spuiten. De kerk scheen in brand te staan, want uit het dak kwam de rook. Ik was een van de eersten die in de kelder van G. Slootweg te recht kwam en achter in die kel der stond ik te peinzen over thuis. Opeens vernam ik een he vig geschreeuw en gepraat. Ik luisterde scherp toe en vernam onder die verschillende stem men ook die van mijn vrouw en dochter. Mijn blijdschap was zeer groot; ik spoedde mij naar buiten, waar ik een drom van menschen zag staan. Daarbij was ook mijn gezin. Ik riep ze bij elkaar en wilde ze ook in de kelder brengen. Maar dat ging niet zoo gemakkelijk. De andere menschen hadden zich ook gehaast om in de kelder te komen. Hierdoor kon ik met mijn gezin niet meer in de kelder. Wat nu te doen. Helder denken was in die dagen niet meer moge lijk. Maar blijven staan konden en mochten we ook niet. De duit- sche soldaat die voor het huis de wacht hield, beduidde ons dat we weg moesten. Het dorp in mochten we ook niet. Van de menschen die bij ons stonden, wilden er eenige het Marktveld afloopen, doch ook die werden teruggestuurd door een daar staande duitsch soldaat. Toen bleef enkel de Achterweg nog over. Daar stond ook een wacht, maar die liet ons door. Daar ging dan de diverse stoet, naar mijn schatting 80 100 man. Het gaf een allerdroevigsten aan blik. Al was ik er zelf met mijn geheel gezin van 6 personen en een aanstaande schoonzoon bij betrokken, toch had ik nog oog om te overzien wat voor tocht dit eigenlijk was. Ik had al eerder ge lezen van menschen die moesten vluchten en hun bezittingen moesten achterlaten. Toen heb ik wel gedacht, dat het wat over dreven zou zijn. Maar nu ik het zelf meemaakte zag ik hoe ver schrikkelijk dat is. We waren nog maar pas aan het loopen, even voorbij het eer ste huis van de Achterweg, of daar begonnen de granaten weer te fluiten. Een schreeuw van "dekken" ging door de stoet. De een kroop al dieper in de kant van de sloot dan de ander. Het was juist daarvoor een poosje stil geweest met het granaatvuur. Nu kregen we zeker weer zoo'n serie die afgevuurd werd. Gelukkig gingen de meeste over ons heen. Maar telkens moesten we op de Achterweg dekking zoeken voor de granaten, die maar aan kwa men suizen. Wat een vreeselijk benauwd en bang gehoor was dat, soms kwa men er 3 a 4 zoo kort na elkander, dat het niet anders dan suizen'en knallen was. Dat deze tocht lang geduurd heeft, kan iedereen wel begrijpen. De stoet bestond hoofdzakelijk uit vrouwen en kinderen, behal ve dan enkele mannen, die, gelijk als ik, niet in de kelder konden. Daar waren er ook die uit hun zaak gevlucht waren, zoals C. Meurs met zijn gezin en twee knechts. Ook de knecht van sla ger Van Keeteren, C. van Donk was er bij. De vrouw van Klaas van der Nagel liep met een kof fer, die voor haar veel te zwaar was, zoodat ik deze van haar overnam. Weer een ander liep met een kinderwagen met een kind er in en twee kinderen er naast en een heele bagage er bo ven op. Enfin, om kort te zijn, al les was vertegenwoordigd en het was een allerdroevigst gezicht. Zoo kwamen we bij de boerderij van G. van Leeuwen (Toren vliet). Deze woning was ingericht als Duitsch hospitaal, althans er stond een roode kruisvlag op. Er gingen stemmen op, om daar on ze intrek te nemen. Ook onder de bespreking daarover kwamen er weer granaten aansuizen, die een eind maakten aan het overleg. Men kroop in greppels en sloot- en. Toen het weer rustig werd, kwam ieder weer uit zijn schuil hoek te voorschijn en werd er niet meer gedacht om naar 'To renvliet' te gaan. Het ging nu weer verder naar de Slotlaan. Wij hadden vanaf het dorp geen enkele duitsche soldaat gezien, maar op de boerderij 'Torenvliet' zagen we ze weer loopen. Wij wa ren van meening, dat de duit schers enkel in het dorp zaten, maar dat viel tegen. Toen wij in de Slotlaan kwamen, zagen we ze in het hout verscholen liggen. Ze deden ons geen overlast aan. Wel gaf er een zoo nu en dan eens een schreeuw, maar wij konden niet verstaan wat daarmede bedoeld werd. Vanaf de Slotlaan gingen we de 'Woerd' op naar de familie Bos. Daar was ook de Weduwe Binnendijk met haar dochter, die verderop in een boerderij wonen. Hier kwamen nog 10 personen gepakt en gezakt bij ons. Deze menschen waren ook ten einde raad en dachten dat ze er veel be ter aan zouden zijn, wanneer ze met ons mede gingen. Ook wisten zij niet, evenmin als wij, wat ons nog te wachten stond. Nauwelijks waren wij 50 meter verder of daar ontbrandde weer een hevig vuren van mi trailleurs en granaten. We moes ten daar weer een tijdlang ver scholen liggen in greppels en slo ten. Toen ook dit weer voorbij was, ging het verder naar de Zon neveldslaan. Van dit vuren was evenwel de eerste van ons ge wond. Het was het meisje van Chris van Dijk, oud 10 jaar. Ze was getroffen, zoo ik hoorde, door het mitrailleurvuur. Later is zij naar de woning van boer Van Leeuwen overgebracht, waar zij ook overleden is. Zoo kwam de stoet dan ook in de Zonneveldslaan en ging het in de richting van de straatweg, en, als het mogelijk was, naar het Haagsche Schouw te vluchten. Dachten we in het begin van de tocht, dat we hoe langer hoe min der duitschers zouden ontmoe ten, dit was juist omgekeerd, want in de kant van het weiland tegen de Zonneveld?laan, lagen ze man aan man ingegraven. Zij dwongen ons de handen in de hoogte te houden, sommigen strekten de hand en riepen: "Heil Hitier". Wij strompelden maar verder, deden heel erg benauwd. Ieder voelde toch, dat er iets moest gaan gebeuren want het bleek, dat wij in de uiterste duitsche vuurlinie gekomen waren. Tot de achtertuin van Van der Marei ging het heel goed, maar toen kwam het ontzettende ook. Daar in die achtertuin stond een duitsch officier. Een soldaat riep hem wat met ons gebeuren moest. 'Het was Luit Hessen, want zoo sprak die soldaat hem aan. De officier zei, dat wij naar hem toe moesten komen. Dus gingen wij allen vanuit de Zon neveldslaan het baggerslootje en door de doornhaag naar die Lui tenant. De afstand was ongeveer 20 meter. Juist toen de meesten in de tuin waren, op weg naar den luite nant, hoorden we een geweldi gen knal tusschen ons in. Dat was een granaat die uit de rich ting Leiden kwam, zoo ik later vernam stond het kanon in het Leidsche hout. We vielen allen neer. De eerste gedachte was aan eigen huisgenooten. Het eerste wat ik ontdekte was, dat mfin dochter slap in elkaar zakte, zij werd opgevangen door haar ver loofde, Tinus van der Meij. Ook zag ik mijn jongste zoontje Jaap- je v^n der Zwart, bloedend neer vallen. Ook mijn vrouw zag ik gewond neervallen. Ik kreeg de indruk, dat ik zelf ook gewond was onder aan mijn been. Ik kroop terug naar dat slootje om daar dekking te zoeken. Maar wat ik daar zag was vreeselijk.... (Wordt vervolgd) WOENSDAG 4 MEI Leiden voorronde Leids Cabaret Festi val om 20.15 uur in de Leidse Schouwburg. dodenherdenking in de Mare- kerk, met medewerking van orga nist Ben Fey, om 19.00 uur, aan sluitend stille tocht om 19.45 uur. Leiderdorp dodenherdenkingsbijeenkomst in de Dorpskerk, aanvang 19.00 uur, gevolgd door stille tocht om 19.45 uur met kranslegging op de Begraafplaats aan de Hoogmade- seweg om 20.00 uur. Oegstgeest herdenking bij het monument, Bos var) Wijckerslooth, om 19.45 Voorschoten dodenherdenking, om 19.50 uur bij het monument bij het park. Warmond dodenherdenking om 20.00 uur bij hét monument nabij gemeente huis, Herenweg. Schouwweg, ter hoogte van Nachtegaallaan, dodenherden king om 20.00 uur bij het oorlogs monument, om 20 00 uur. Zoeterwoude dodenherdenking in de her vormde kerk om 19.00 uur, krans legging bij gedenksteen om 20.00 DONDERDAG 5 MEI AJphen optreden diverse bands in De Nooduitgang, jongerencentrum Madonna, Prins Hendrikstraat 1, aanvang 16.00 uur. Koudekerk voorstelling jeugdcircus Atleta in de Ridderhof, aanvang 15.00 lement, Nieuwstraat 45. bevrijdingsconcert Rijnlands Christelijk Mannenkoor *Vox Hu mana' met medewerking van Mar co Bakker en het koor De Lofstem, aanvang 20.00 uur in de Pieters kerk. A bevrijdirrgsbal in de Stadsge hoorzaal, van 20.00 tot 01.00 uur in het gehele gebouw. Leiderdorp natuurfietstocht voor jong en oud, inschrijving en start bij ge bouw Irene, Hoofdstraat, om 13.30 uur. muzikale avondwandeling door Con Bravura, de Burcht, Heerlijk heid Hoogmade en Tamarco, start om 19.30 uur. 1 feestelijke sjoel- en klaverjas- Nieuwkoop bevrijdingsconcert met orga nist Wim Breedijk, aanvang 20.00 uur in de Hervormde kerk. Oegstgeest jaarmarkt in de De Kempenaer- straat, van 10.00 tot 19.00 uur. Ter Aar skeelerwedstrijd op het terrein Huize Ursula, Nieuwveen. aan vang 19.30 uur. bijeenkomst, ter gelegenheid van bevrijdingsdag, voor bejaar den en minder validen, om 14.00 uur in het Dorpshuis, Kerkweg, Aardam. bevrijdingsoptocht in dorps kern Aardam, aanvang 19.30 uur. bevrijdingsconcert met orga nist M. Boogaart in de Parochie kerk, Langeraar, aanvang 20.00 Warmond straattekenen, om 14.00 uur op het plein achter de oude gymzaal. hos-concert op De Baan, ge volgd door lampion-Optocht, aan vang 20.00 uur. 115.30 u Wassenaar oranje fiets- en wandeltocht van plm. 20 km, start tussen 10.00 en 15.00 uur bij gebouw Shalom, Duinrellweg. penalty-schieten voor jonge ren, om 13.00 uur, terrein Hof- campweg. bevrijdingsfeest voor ouderen, Huize Willibrord. Poortlaan, om 14.00 uur.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 16