Optimisme bij Leverkusen Dogger zorgt voor daverende surprise de yjLljn. Nunez dreigt spelers 'Barca' met uitverkoop Leiden zegt aantal clubs de wacht aan Geen NK sneldammen Kelly verliest volle minuut DINSDAG 3 MEI 1988 SPORT PAGINA 17 Ongeslagen in uitwedstrijden LEVERKUSEN (SID) - De om vangrijke blessure-problemen hebben het geloof in een goede af loop van de UEFA-Cup finale bij Leverkusen nauwelijks vermin derd. Aan de vooravond van de eer ste ontmoeting met Espanol, mor genavond in een uitverkocht Sar- ria-stadion in Barcelona, vertrouwt de ploeg van trainer Erich Ribbeek vooral op de eigen kracht die het tot dusverre op vreemde bodem in Europees verband heeft getoond. Van de veertien wedstrijden die de Westduitse middenmoter de laatste twee seizoenen in het Uefa- cup toernooi speelde, ging er niet een verloren. Bovendien werd de basis voor de succesvolle reeks van dit moment met name in uitwed strijden gelegd. Zo scoorde Lever kusen uit bij Feyenoord (2-2) en Barcelona (0-1), terwijl het vrij pro bleemloos met 0-0 overeind bleef in Bremen bij de aanstaande Bun- desliga-kampioen Werder. Ribbeek, die na wordt vervangen door de Neder landse bondscoach Rinus Michels, gaat er vanuit dat zijn formatie in Barcelona minimaal een keer zal moeten scoren, om na de reeks van Frankrijk wil voetbalgrenzen verder openen PARIJS (Rtr) Het Franse voet bal wil van het seizoen 1989/90 vier in plaats van twee buitenlanders toelaten per club. Voetballers uit voormalige Franse koloniën, die nu nog worden aangemerkt als Fransman, worden dan echter be schouwd als buitenlander. De voorzitters van de 56 Franse clubs uit de eerste en tweede divi sie spraken afgelopen weekeinde over het opheffen van de beper king in het aantal buitenlanders tot twee per club. Waarschijnlijk wordt de nieuwe regel in juli be krachtigd. De noviteit zal overigens niet on verdeeld positief uitvallen voor de clubs. Olympique Marseille bij voorbeeld, dat onlangs door Ajax uit het Europese voetbal werd ge stoten, heeft drie 'officiële' buiten landers onder contract: de West duitsers Klaus Allofs en Karlheinz Förster en de Ghanees Pele. Bij de club zjjn ook vier spelers uit voor malige Franse gebiedsdelen in dienst, onder wie doelman Bell uit Cameroun. Als de reglementswijzi ging goedgekeurd wordt, is het viertal van de ene op de andere dag geen 'voetbal Fransman' meer. twee wedstrijden als sterkste uit de bus te komen. Gemakkelijk zal dat waarschijnlijk niet worden, omdat Espanol in een eerder stadium Gul- lit's AC Milan en stadsgenoot Inter uit het toernooi kegelde. Bovendien mist Leverkusen meervoudig international Hörster, Zechel en Schreier, die allen ge blesseerd zijn. Verder is Seckler geschorst en zijn Waas en Rein- hardt allesbehalve fit. Daar staat te genover dat de Braziliaanse schut ter Tita en verdediger De Keyzer, die in de competitie vanwege een rode kaart zijn geschorst, wel inzet baar zijn. „In de halve finale tegen Werder Bremen waren we ook zeer verzwakt", aldus aanvoerder Wolfgang Rolff, „maar desondanks hebben we twee keer uitstekend gespeeld. Ik ben er van overtuigd dat we in Barcelona zullen scoren." Geheel los van de uitslag van de finale vindt de scheidende coach Ribbeek dat hq iets moois achter laat bij Leverkusen. Hij vindt dat hij bij de Bundesligaclub, die aan het begin van dit seizoen voor en kele miljoenen investeerde maar in de competitie lange tjjd teleurstel de, nu reeds een „zeer opvallende prestatie heeft neergezet. Boven dien", zo stelt hij zijn opvolger Mi chels alvast gerust, „heb ik hier de basis voor een topteam gelegd. In de komende jaren kan dit alleen nog maar verder worden uitge bouwd." De voormalige bondstrai- ner sluit overigens niet uit, dat hij daar zelf nog eens aan zal meewer ken. „De verstandhouding tussen mij en de club is dusdanig goed, dat het best mogelijk is dat ik nog eens terugkeer." Espanol verloor tot dusverre in het toernooi slechts eenmaal. In België ging de ploeg met 2-0 onder uit tegen Club Brugge van de Ne derlandse trainer Henk Houwaart, maar in eigen huis zette de Spaanse subtopper dit - zij-het pas na verlen ging - met 3-0 recht. Espanol ziet in finale tegen Leverkusen een uitge lezen mogelijkheid uit de schaduw te treden van de fameuze stadge noot Barcelona, dat dit seizoen in de versukkeling is geraakt. De ploeg zal worden gesteund door bijna 50.000 landgenoten. Er wor den 1500 Westduitse aanhangers in Barcelona verwacht. Leverkusen-trainer Erich Ribbeek (op foto als toeschouwer bij Feye noord.) over de UEFA-Cup finale tegen Espanol: „We moeten in Barcelona BARCELONA (SID) - De spelers en trainer Aragones van Barcelona hebben de machtstrijd met de om streden voorzitter Nunez voorlopig verloren. Nunez, wie verweten wordt dat hij tweedracht zaait bin nen de vereniging, heeft gisteren gedreigd met een uitverkoop van spelers, zodat hij de club opnieuw kan opbouwen. De contracten met vijftien spe lers, onder wie de 'raddraaiers' Alesanco, Victor en Gerardo, zou den niet verlengd worden. Nunez wil alleen doelman Zubizarreta, Julio Alberto, Caldere, Roberto, Carrasco en de Brit Lineker behou den. Bernd Schuster moet ook weg. De Westduitser vertrekt waar schijnlijk naar aartsrivaal Real Ma drid. Ook de positie van trainer Luis Aragones, die door de winst in de strijd om de beker de kritiek op zijn functioneren wat had doen ver stommen, staat weer ter discussie. Nunez bevestigde in het in Bar celona verschijnende blad 'Sport' nog eens de contacten met Johan Cruijff. Vorige week eiste de spelers groep van Barcelona schriftelijk het vertrek van Nunez, die zich echter gesterkt moet voelen door de achterban. De duizenden Socios van Barcelona reageerden over het algemeen afwijzend op de paleis revolutie. Ondanks de zege van 2-0 tegen Real Madrid zaterdag protes teerden de 70.000 toeschouwers met langdurige fluitconcerten te gen de opstand. Lokhof in Kuip ROTTERDAM (GPD) - Ton Lok- hoff komt morgen vanuit Nimes naar Rotterdam om de onderhan delingen met Feyenoord voort te zetten. De ex-speler van NAC en PSV hoopt het dan met de stadion club eens te worden over een twee- of driejarig contract. Feyenoord weet de vraagprijs voor Lokhoff: anderhalf miljoen Franse francs of wel ruim 500.000 gulden. Nimes ziet Lokhoff niet graag vertrekken. De president van de Franse tweede-divisieclub liet de Brabander gisteravond weten dat hij vandaag nog een gesprek met hem wilde hebben. Zaterdag had Lokhoff in Dijon een ontmoetig met Hans Kraay. Over financiën is toen niet gesproken, omdat Kraay eerst de mening van Rinus Israel wilde horen. Israel verzekerde Kraay gisteren dat hij achter de komst van Lokhoff staat. Larissa laat trainer vallen LARISSA (SID) - Enkele uren na het behalen van het kam pioenschap heeft de Griekse voetbalclub Larissa zijn Poolse trainer Jacek Gmoch ontsla gen. Het bestuur van Larissa had het vermoeden dat het door Gmoch werd bedrogen, omdat diens naam al enige .tijd met Olympiakos in verband wordt gebracht. De Pool wilde echter niets over eventuele contacten zeggen. Dat heeft zijn ontslag bespoedigd. Invallende junior verslaat Thierry Tulasne Mecir zag vanwege zijn rugblessu re het nutteloze daarvan in en be sloot niet te komen. Toen was de 16-jarige junior Paul Dogger al uit zijn bed gehaald. Of hij wilde inval len. Dogger kwam en zorgde voor de eerste sensatie door de Frans man Thierry Tulasne, 74e op de we reldranglijst en halve finalist van LEIDEN - Diverse Leidse vereni gingen, in tal van takken van sport, zijn niet of niet voldoende meer bij machte aan hun financiële ver plichtingen te voldoen. De ge meente Leiden heeft die clubs twee jaar de tijd gegeven om orde op zaken te stellen. Gebeurt dat niet dan is de mogelijkheid groot dat de gemeente geen accommoda ties meer aan deze verenigingen zal verhuren. Dat viel op te maken uit uitlatin gen die directeur Jan Duivesteijn van de Gemeentelijke Dienst voor Sport en Recreatie gisteravond deed na afloop van de algemene le denvergadering van de Leidse Sportfederatie (LSF). Om hoeveel verenigingen het gaat, wilde Dui vesteijn niet zeggen. Eerder tijdens de (matig bezoch te) bijeenkomst had LSF-voorzit- ter Carl Pries al ruimschoots stilge staan bij het feit dat de Leidse sport er over het algemeen nogal zorge lijk voorstaat. De LSF zal daarom een breed opzette enquete gaan houden onder alle Leidse sport clubs om een goed overzicht te krij gen waar de knelpunten zich pre cies bevinden. Bovendien zal wor den nagegaan welke bestaande fa ciliteiten en accommodaties verbe teringen behoeven en wat voor in vesteringen daarvoor nodig zijn. De LSF hoopt voor het eind van dit jaar de enquête te hebben afge rond. Pries deelde voorts mee dat hij de in zijn nieuwjaarstoespraak ge uite dringende wens dat de ge meente Leiden nu eens zou komen met een meerjarenplan voor de Leidse sportgemeenschap, na een gesprek met wethouder Tesselaar had laten vallen. "Zo'n meerjaren plan heeft op dit moment weinig Hoewel het met een aantal tak ken van sport redelijk gaat, ligt de Leidse sport als geheel danig onder druk, zowel financieel als wat het ledenaantal betreft. Er is sprake van inkrimping. Vooral bij de zwem- en voetbalsport kampt men hier en daar met grote moeilijkhe den. Sommige clubs staan er ver draaid slecht voor en zullen zich op hun situatie moeten herorïenteren. Gezien ook de zeer moeilijke finan ciële toestand van de gemeente lijkt het me nu maar beter een pas op de plaats te maken". De verga dering ging daar enigszins mor rend mee akkoord. Zo vond Polanr (gymnastiekvereniging Jahn) he beleid nogal passief jegens de tak ken van sport die het wel goed gaat. De LSF nam gisteravond af scheid van bestuurslid Phil Ver- straaten, een der mannen van het eerste uur van de Federatie. In zijn plaats werd, op advies van de Bond van Amateurvoetbalverenigngen Leiden, Gé van Strien benoemd. Monte Carlo, in drie sets uit het toernooi te slaan. Wat eerst een devaluatie leek te zijn het wegvallen van een top per als Mecir is toch niet niks bleek plotsklaps een regelrechte verrassing. Het leverde Pluim niet alleen onverwacht 50.000 dollar op (Mecir hoeft niet te worden be taald) maar ook en vooral zorgde de jeugdige Nederlander voor een stukje historie. Eerder zag hij twee landgenoten, Menno Oosting kans loos en Tom Nijssen vechtend, op de eerste dag al uit het toernooi ver dwijnen. Om dan, nog wel op de bijbaan en na een onderbreking van een kleine twee uur vanwege een plensbui, het nationale blazoen flink op te poetsen. De vreugdekre ten van de Amsterdamse jongeling, pas zondag teruggekeerd van een toer door Joegoslavië, waren be- grijpelyk. Moegestreden De eerste set ging kansloos met 6-3 verloren. En in de tweede kreeg Tulasne tegen de officieuze wereld kampioen bij de jeugd tot en met 16 jaar tot tweemaal toe een setpoint. Eerst op 5-2 en ook nog op 5-3. Dog ger overleefde ze en trok zelfs de stand gelijk. Het werd 6-6 en in de tie-break ging de Fransman, die in Hamburg door Tom Nijssen werd geklopt, met 8-6 onderuit. In de derde set kwam Dogger op 2-1 en hield op eigen serve de zaak in evenwicht. En toen viel de regen in stromen neer. Terwijl de insiders dachten dat dit de moegestreden Thierry Tulasne wel goed zou uit komen, logenstrafte de Amster dammer dat met een uitstekend stukje tennis. Het werd 3-1 en ver volgens brak Dogger opnieuw door de service van zijn tegenstander. Prima werd door Dogger gebruik gemaakt van zijn sterke backhand langs de lijn, in een 'heispartij', zoals Tom Okker het noemde om dat beide spelers bij elke klap luide kreten slaakten. Bij de 5-1-stand kon het niet meer kapot. Tulasne raakte geïrriteerd, won zijn eigen opslag nog, maar werd toch met 6-3 uit het toernooi geslagen. „Blij, heel blij ben ik met deze overwinning", liet de op 4 juli ze- ventien jaar wordende Paul Dog ger, nog zuchtend zijn emoties ver werkend, na de historische partij weten. „Het is mijn mooiste over winning tot nu toe en een hele ge waarwording. En vooral omdat het allemaal zo vlug ging. Zondag avond lag ik al in bed, toen er werd gebeld of ik wilde spelen. Dat was geen probleem, maar al m'n spul len waren nog niet terug uit Joego slavië. Ik moest van alles regelen om kleding te krijgen. Ik had alleen een racket", aldus Dogger, die nog niet eerder tegen zo'n sterke tegen stander stond en vóór de partij van Tom Nijssen nog wat advies kreeg. Conditie „We hebben nog even wat dinge tjes doorgenomen. En ik kon vrij uit spelen, omdat hij hoog stond. Zelf dacht ik trouwens helemaal nog niet aan winst, toen hij in de tweede set met 5-2 achter kwam te staan. Ik kon op dat moment niet meer op m'n poten staan en had blaren op m'n voeten. En toen ging het ineens heel snel. Pas toen hij het moeilijk kreeg, begon ik aan winnen te denken. Hij raakte geïr riteerd, ging klagen bij de scheids rechter en was heel moe. En toen lukte na de hervatting ineens al les". Paul Dogger is door de zege in de twee uur en drie kwartier durende partij al zeker van 6500 dollar aan prijzengeld. En ook ervoer hij, dat Het was een zonderling berichtje dat afgelopen woensdag op de sportpagina van deze krant prijkte. "Binnenkort vindt op initiatief van André van der Louw, voorzitter betaald voetbal van de KNVB, een gesprek plaats over de affaire-Koeman", zo stond er. "Bij die bijeenkomst, waaruit een gedragscode moet komen voor de verhouding tussen de pers en voetballers, zullen PSV en een vertegenwoordiger van de Nederlandse Sportpers (NSP) aanwezig moeten zijn". Twee keer wordt hier gespro ken over 'moeten' en het bevalt me absoluut niet. Wat is er in de affaire-koeman nu eigenlijk gepasseerd? De PS- V'er heeft het grof uit de wed strijd schoppen van een tegen stander betiteld als 'klassewerk' en daarmee het cynisme van het topvoetbal glashelder duidelijk gemaakt. De journalist in kwes tie heeft gewoon zijn werk ge daan en die uitdrukking op pa pier vastgelegd. Dat Koemans opmerkingen vervolgens een voor hem pijnlijk staartje kregen in de vorm van een schorsing is niet iets dat de journalistiek ver der aangaat. Koeman is bepaald geen groentje, men mag aanne men dat hij als prof weet wat hij zegt. Helaas, helaas. Kennelijk is het op deze manier uitschakelen van tegenstanders in de hogere regionen dusdanig ingeburgerd dat een voetballer er het idiote al niet meer van inziet en er rustig mee te koop loopt. De hoogste tijd dus om er wat tegen te doen. Maar deed de KNVB dat? Nee. Die liet rustig Gods water over Gods voetbalvelden lopen. En nu moet er dus een 'gedrags code' tussen sportpers en spelers komen. Laat me niet lachen. De enige 'gedragscode' die Van der Louw moet nastreven is dat voet ballers, ook al zijn de financiële belangen nog zo groot, een sport veld als een sportveld blijven be schouwen en niet als een podium voor allerlei hufterigheid. Als dat gebeurt heeft niemand van een sportjournalist ook maar het ge ringste te vrezen. Moraal De KNVB heeft overigens niet het monopolie op het gebied van huichelachtigheid waar het ethi sche normen aangaat. De West duitse voetbalbond kan er ook wat van. Bundesligaclub Hom burg mag niet langer met de (toch zeer neutrale) naam 'London' op het shirt lopen, want het gaat hier om de aanprijzing RONALD KOEMAN van een merk voor condooms. En dat kan niet door de beugel. Oh, hemeltje nee. De Westduitse bond. wijst deze wijze van shirtreclame a/, "op gronden van ethiek en mo raal", zo lees ik. Merkwaardig toch. Zodra er maar éven een ver wijzing komt naar frivole activi teiten in het kader van het liefde leven, zie je tal van lieden ner veus en schichtig worden. Ik be grijp dat niet. Zelf word ik pas zenuwachtig als ik de vuiligheid op de velden zie, de botte hard heid, de 'doodschoppen' (om in het vakjargon te blijven). Voet balbonzen echter liggen daar niet wakker van. Ja, ze tonen zich af en toe wel verontwaardigd, maar er goed en consequent te gen optreden doen ze zelden of nooit. Zó ver reiken hun 'ethiek en moraal' niet. Ze willen veel met de mantel der liefde bedek ken, maar een condoom - néé. Ach, verbazen doet al die krampachtigheid op dit gebied me eigenlijk ook niet. Voetbal bonden, waar ook in Europa, worden nu eenmaal bevolkt door mannen die midden in de men opauze zijn beland. Straatvoetbal Al weer een hele tijd terug kwam bondscoach Rinus Michels met het plan op de proppen om voor de jeugd opnieuw een vorm van 'straatvoetbal' in te voeren. Want dat was toch, zo keek hij te rug, van grote vormende waarde geweest voor kleurrijke voetbal lers. Op straat leerde je spelen derwijs (ver van de grote men sen) je mogelijkheden te beproe ven, te improviseren en een zeke re mate van zelfstandigheid. De huidige verkeersintensiteit maakt straatvoetbal vrijwel on mogelijk en daarom moest het dan maar zo goed mogelijk wor den nagebootst. Toen het plan werd geboren heb ik er meteen op gewezen dat weer veel te veel vol wassenen regelend en ordenend bezig waren waarmee aan de we- zenlijke waarde van het straat voetbal (in welke vorm ook) af breuk werd gedaan. Want het kenmerk daarvan was nu een maal dat het zich buiten de we reld van 'de leiding' afspeelde. De 'Zeister visie' (want zo heet het plan voor de straatvoetbal- imitatie) is nu geheel uitgewerkt, zo las ik gisteren in Trouw. Be halve betere voetballers hoopt de KNVB er ook meer jonge leden door te krijgen, want daar is de laatste jaren danig de klad in ge komen. E- en F-pupillen zullen met ingang van de nieuwe com petitie zeven-tegen-zeven voet ballen op een half veld. "Komen de donderdag 5 mei wordt bij zondag derdeklasser Hoek van Holland het eerste officiële sta dionnetje geopend ('Soccer Ho me' genaamd) waar vier-tegen vier kan worden gespeeld. De vloer van het stadionnetje be staat niet uit gras, maar uit as falt. Om het speelveld is een boar ding geplaatst. De doelen en de er omheen gebouwde ballenvangers moeten voorkomen dat de bal ge regeld zoek raakt". 'Straatvoetbal' in een stadion netje mijn nekharen gaan er recht van overeind staan. Ballen vangers achter het doel opdat de bal niet zoekraakt....Ajakki-bah. Overal zie je de zorgzame hand van de leiding om de jongetjes in de watten te leggen. En dat nu moet juist niet gebeuren. Over die naam 'Soccer Home' (geen jongen die het zo zou noemen) zal ik het maar niet hebben. Er is hard gestudeerd op de 'Zeister Visie', aldus bondscoach Van Lingen van Jeugdplan Ne derland. "We zijn de afgelopen jaren druk bezig geweest om te onderzoeken wat kinderen be weegt wel of niet te gaan voetbal len. We hebben geleerd dat de belevingswereld van het kind centraal moet staan in het jeugd voetbal. Voorop moet staan dat het kind plezier aan de voetbal sport kan beleven. Vanuit een goede beleving bereik je een gro tere motivatie en een beter leeref fect". Ach, ach. Dat ze voor die sim pele conclusie, die je met je klom pen kunt aanvoelen, in Zeist 'on derzoek' nodig hadden. Het is niet te geloven. RUUD PAAUW EDE (GPD) Toernooidirecteur Gies Pluim deed aan de (late) vooravond van het giste ren in Ede begonnen derde Audi-tennistoernooi achteraf een gouden greep. Zondagavond belde hij Miloslav Mecir, die juist had kenbaar gemaakt dat hij niet in Rome zou verschij nen, en legde hem de vraag voor of spelen in het Edese 'lentefeest' wel zinvol zou zijn. het wel even anders is dan tegen ju nioren spelen. „Er is veel meer con ditie nodig. En tegen junioren spe len motiveert niet. Ik heb geleerd datje in zo'n partij als tegen Tulas ne vaak de dertig seconden tussen de punten nodig hebt. Ik liep naar adem te happen. Mijn mentaliteit bleek echter goed. Hij had er meer moeite mee. Als hij bij de scheids rechter gaat klagen, moetje probe ren sneller door te spelen", aldus Paul Dogger, die onder leiding van Cees Houweling nog wel veel aan zijn netspel werkt. DOETINCHEM (GPD) Het Nederlands clubkampioenschap snel dammen heeft waarschijnlijk de laatste editie beleefd. Komende za terdag zou in De Bilt om deze nationale titel worden gespeeld, maar wegens gebrek aan belangstelling bij de clubs is het evenement afge blazen. „Slechts zes gerechtigde teams hadden zich aangemeld", vertelt di recteur Johan Haijtink van de Koninklijke Nederlandse Dam Bond (KNDB). „Naast DVD (Doetinchem), Drents Tiental, DEZ/Wester- haar, De Oldenhove Leeuwarden, OG Utrecht en IJmuiden hadden we Schagen en een reserveteam uit Utrecht aan de deelnemerslijst kunnen toevoegen. Op zo'n manier kom je slechts aan acht teams en door nog lager spelende clubs uit te nodigen, wordt het toernooi er niet aantrekkelijker op". Dogger stak niet onder stoelen of banken, dat hij echt goed wil wor den. „Dit is dan ook een aardige op steker. Ik hoop ooit nummer één te worden. Het is vaak moeilijk. Als je twee toernooien slecht speelt denk je, ik stop er mee. Lukt het, dan zie je het weer anders. Ik ben nu voor dit jaar helemaal gemotiveerd", stelde Doggen vast. De jeugdige Amsterdammer, een Ajax-fan in hart en nieren die de fi nale om de Europa-Cup tegen Mechelen op 11 mei hoopt bij te wonen, heeft veel contacten met verschillende bureaus die voor contracten kunnen zorgen. „Eigen lijk weet ik daar weinig van", zegt hij. „Ik heb nog niets getekend. Wel wordt alles bekeken. Er moe ten nog dingen worden veranderd omtrent garantiesommen en zo. Stanley Franken (de bondscoach - red.) bekijkt dat allemaal. En mis schien ga ik wel naar het jeugdtoer- nooi van Parijs. Maar er is ook een toernooi op Cyprus. Het gaat om een bom geld en daar kan ik veel punten halen. Stanley Franken ad viseert mij ook in dat soort zaken. Hij beslist uiteindelijk", laat Paul Dogger weten, die vindt dat zijn ge drag op de baan sterk is verbeterd. „En dat is een kwestie van ouder worden". ESTACION DE BRANILLIN (ANP) Het perfecte samenspel van de Spaanse BH-ploeg in de achtste rit van de Ronde van Span je, waarin vijf flinke beklimmingen waren opgenomen, heeft de als fa voriet gestarte Sean Kelly gisteren opnieuw dure seconden gekost. De etappewinst ging op de top van de Alto Estacion de Branillin naar de voor de eindzege ongevaarlijke Al- varo Pino, die een solo van veertig kilometer succesvol afrondde. De echte strijd werd/ achter de Spanjaard gevoerd. Het spervuur van aanvallen van zijn ploeggeno ten Echave, Cordoba, Fuerte en klassementsleider Cubino werd Kelly uiteindelijk op de laatste klim te machtig. De Ier verloor bij na een volle minuut op Cubino, waardoor zijn achterstand in de al gemene rangschikking op de Spaanse leider groeide tot twee mi nuten en 29 seconden. In de als Koninginnerit aange kondigde etappe ontbrandde de strijd pas op de Alto Collado de Co- bertoria, na ruim- 130 kilometer koers. Het peloton was op dat mo ment al in grote stukken geslagen. Een groep van twintig renners, met daarin alle toppers, kwam als eer ste op de berg van de eerste catego rie aan. In de afdaling sloeg Pino het beslissende gat. De Spanjaard, die in het weekeinde een goede po sitie door een valpartij verspeelde, kreeg de vrije hand voor een solo. Ver achter de toppers kwam Mathieu Hermans over de streep. De Brabander in Spaanse dienst, die in het weekeinde twee keer ze gevierde, kwam ruimschoots op tijd binnen. Zijn achterstand op de winnaar bedroeg bijna een half uur. Luc Suykerbuyk kwam als eerste Nederlander op de 88ste plaats over de streep. De jonge pro fessional verloor meer dan twintig minuten. I1 DINSDAG 16.10-16.55 Did 2: Pfiff: sportprogramma voor de jeugd. 19.00-19.50 BBC 2: Pro Celebrity Golf. 21.00-22.00 SCH: NBA Basketball WW. 21.30-22.28 SKY The 1988 Audi Tour- nement: internationaal tennistoernooi vanuit Ede. 22.10-22.40 Did 2: Die Sport-Reportage: Bundesliga-voetbal, 31e speeldag. 22.30-23.28 SKY: Nederlands competi tievoetbal. 22.35-22.40 SCH: Voetbaluitslagen. 22.40-23.10 Did 2: Der Sport-Spiegel: documentaire over het auto-imperium van Enzo Ferrari. 22.40-23.40 SCH: Motorraces. WOENSDAG 11.05-11.35 Did 1: Bundesliga-voetbal, 31e speeldag.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 17