m 071-161400 Antieke auto's door Voorschoten 'Viering volgend jaar anders' regio Acrobaten op plank Warmonds kunstwerk officieel overgedragen Generale voor wk stoelendans 7 weken voor 26,-1 lü- VOORSCHOTEN - Na een rondrit door Voorschoten, wer den 24 antieke auto's en zes klas sieke motorfietsen op koningin nedag gekeurd door deskundi gen en 150 belangstellenden. De winnaars, gehuldigd op het Eve nementenplein, kwamen uit Leidschendam en hadden zich gepast gekleed voor hun Merce des 170 diesel uit 1953. Als tweede kwam Voorschote naar T. van der Valk uit de bus met een Peugeot 203 uit 1951. Vooraan op de foto een M.G. TC uit 1948, bestuurd door de Voor- schotense mevrouw Knijnen- burg. Achter haar de oudste auto van deze Concours d'Elegance: een Austin Seven uit 1928, met Oegstgeestenaar R. Wagemaker achter het oude stuur. LEIDERDORP - Duizenden bezoekers heeft de braderie getrokken, die voor het eerst in jaren op Koninginnedag in de Leiderdorpse Hoofdstraat/Ei kenlaan werd gehouden en waarvan op bijgaande foto een impressie. Overigens konden de Leiderdorpers zaterdag uit zoveel evenementen kiezen dat de Oranjevereni ging zich heeft voorgenomen het volgend jaar wat anders te doen. "De viering van Koninginnedag moet in de toekomst meer gecoördineerd worden", vindt voorzitter W. van de Wijngaard van de Oranje vereniging. Hij vindt dat met name de ondernemers in Leiderdorp (Winkelhof en de Autoboulevard) met hun plannen zijn gekomen op een moment dat de Oranjevereniging het feestprogramma al rond had. Dat de kinderoptocht van het Meubelplein we gens een tekort aan deelnemers moest worden afge last, noemt Van de Wijngaard "een veeg teken". Ook de traditionele prestatieloop van sport schoolhouder Van Houdt moest dit jaar wat aan langstelling inboeten. De 19e editie haalde bij lange na niet de verwachte 1500 deelnemers. De oranje bals daarentegen scoorden goed. De samenwerking tussen de Buitengewonen, de Rijnschuimers, het Zijlkwartier, Tamarco en de Oranjevereniging heeft wat dat betreft zijn vruchten afgeworpen. OEGSTGEEST Acrobatiek op een klein plankje. De leden van Radical Skate Society die zaterdagmiddag een skateboard-demon stratie gaven op de Oegstgeester Irislaan. Hoog en ver waren de spron gen van onder andere de Nederlandse kampioenen free-style en street- style. (foto Pieters Van D: WASSENAAR - Zes kleine Beatrixen en zes kleine Clausen stapten op Koninginnedag door Wassenaarse dreven, omgeven door zo'n 100 niet- verklede kinderen. Anders dan de échte koningin en haar prins-gemaal trokken ze maar weinig publiek en zorgde vooral Harmonie Excelsior voor dat beetje extra om kwart over negen. Toch is de plaatselijke Oranje vereniging 'Koningin Wilhelmina' niet teleurgesteld in de uitvoering van haar plan. De optocht van vorig jaar trok slechts vier verklede kinderen, ondanks huis-aan-huis verspreide folders, perspublicaties en brieven aan scholen. Moeilijkheid dit jaar was het weekeinde, waarin mensen graag uitslapen. De aansluitende kinderactiviteiten in de sporthal trokken gelukkig wél veel jong publiek. (foto Loek Zuyderduin) WARMOND - Opmerkelijk onderdeel van de Koninginnedag-aktivi- teiten in Warmond was afgelopen zaterdag de overdracht van het kunstwerk dat het plantsoen tussen de Herenweg en de Marijkestraat opsiert. Burgemeester Hendrickx-Vlaar nam het 'in ontvangst' van de kgunstenaar, F. Nix die er speciaal voor uit Bleskensgraaf was geko men. Heel wat Warmonders waren er zaterdag speciaal even voor naar de Marijkestraat gekomen. Het kunstwerk, voorstellende een zeilplastiek, is zes meter hoog. Warmond heeft er 64.000 gulden voor beschikbaar gesteld. Het arri veerde onlangs in delen en werd ter plekke in elkaar gezet. (foto Pieters Van Diest) ZOETERWOUDE - In Zoeter - woude is tijdens Koninginnedag het nuttige met het aangename verenigd. Op het Loetheveld werd een voorproefje gehouden van het wereldrecord stoelen dans, dat op 4 september in de Zoeterwoudse dorpskern wordt gehouden. De organisatoren, on der wie Cees Loos en Jan van der Geest, hopen daarmee een plaats je in het Guiness Book of Records te verwerven. De generale repeti tie verliep volgens Jan van der Geest afgelopen zaterdag prima. Hij had tachtig stoelen neergezet en die waren allemaal ook bezet. Grappig was volgens de Don Bos- co-beheerder dat met name veel jongeren klaarblijkelijk niet meer precies weten hoe het alou de spelletje gaat. Sommigen ble ven staan terwijl ze moesten doorlopen, bijvoorbeeld. Van der Geest heeft daar wel een verkla ring voor. "Vroeger deden ze het tijdens een verjaardag, nu zie je dat veel minder..." De krant voor uw eigen stuk van Nederland houdt U van dag tot dag op de hoogte. Neem nu een proefabonnement: L

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 9