Warme Koninginnedag trekt veel feestgangers Op de stoel om het draaiorgel aan het spelen te krijgen. Kinderspelen in de wijk Stevens hof. (foto Wim Dijkman) Feestavond in clubhuis 't Spoortje aan de Bernhardkade. De start van de tweede Vreewijkloop. (foto pieters Van Dies» LEIDEN - Terwijl het leven in de stad ongehinderd doorging, vierde Leiden op een wanne zaterdag zijn Koninginnedag. Vrijwel alle win kels waren als normaal geopend en langs de gracht deden marktkoop lui zoals iedere zaterdag goede za- Wie zijn wandeling tot het stads centrum beperkte, moet gedacht hebben dat de koninklijke verjaar dag aan Leiden was voorbijge gaan. Slechts vroeg in de ochtend was op het stadhuisplein enige ac tiviteit te bespeuren toen met caril- lonspel en trompetgeschal de vlag werd gehesen. De dagen van feestelijke optoch ten en groots vuurwerk op 30 april zijn voorbij. Leiden viert de ver jaardag van Hare Majesteit klein schalig in de wijken, versnipperd over de stad. Hier vonden de kin derspelen plaats, het touwtrekken, het balonnen-oplaten, enzovoorts, al dan niet onder begeleiding van één der plaatselijke muziekkorp- Maar het pleintje in de buurt werd dan ook goed bezocht. Van Noord tot Zuid-West verzamelde de buurt zich bij de speeltuin, rond de muziektent of het buurtpark. Om 30 april 'onder ons' te besluiten met een feestavond annex bingo in het buu rtcentrum of onder het speciaal voor deze gelegenheid opgetrokken- afdak van één der kroegen in de binnenstad. Kaarten voor ouderen in buurthuis Mirt-Honken aan dé Driftstraat. (foto Henk Bouwman) Kinderoptocht in de Merenwijk met het portret van de koningin op de versierde fiets. (foto Henk Bouwman) Pleinconcert op het Vrouwenkerkhof door muziekvereniging De Burcht. 'V-, MAANDAG 2 MEI Alkemade huishoudelijke vergadering Streekcommissie, aanvang 20.00 uur in zaal Heemskerk. Langeweg 2. Roelofarendsveen. Leiden bijeenkomst Spiritisch Genoot schap Leiden met Psychologische Séance, door P. van Ingen uil Am sterdam, aanvang 20.00 uur in zaal Lage Morsweg 41a. spreekbeurt over nieuwe mate rialen en moderne optica, 'super geleiding', door dr. P. Kes, aan vang 20.00 uur in het Centraal Voorzieningengebouw, Cleve- ringaplaats.' concert Harmoniekapel Werk- mands Wilskracht met medewer king van koor NVvH, aanvang 20.00 uur, Petrakerk, Curacao- straat. voorronde Leids Cabaret Festi val, aanvang 20.15 uur, Leidse Schouwburg. DINSDAG 3 MEI Alphen schrijvers- en dichtersavond in de bibliotheek, Thorbeckestraat, aanvang 20.00 uur. Katwijk evangelisatiedienst met mede werking van het Vredeskerkkoor, kol. Boschard en ds. J. van Zeil, aanvang 20.00 uur in de Vredes- kerk, Voorstraat. Lelden film voor vrouwen: 'Home sweet home', aanvang 10.00 uur in het Volkshuis, Apothekersdijk. oecumenisch avondgebed voorronde Leids Cabaret Festi- Lelderdorp kontaktavond met klaverjassen en sjoelen, aanvang 19.00 uur bij buurt- en speeltuinvereniging Zijl- kwartier, Van der Marckstraat. Warmond avond van Kommissie Ontwik kelingssamenwerking en ge meente, met verslag reis Jan Tim- Zoeterwoude vertoning diaserie Oud Zoeter- woude. aanvang 20.00 uur in Ons Huis, Kosterspad. openbare politieke discussie over thema 'vermaatschappelij king van de ontwikkelingssamen werking, organisatie: CDA, aan vang 20.00 uur in Don Bosco, Zuidbuurtseweg. WOENSDAG 4 MEI Leiden graffiti-wedstrijd, op borden van ongeveer een vierkante me ter, in buurthuis Op Eigen Wieken, Merenwijk, aanvang 14.00 uur. dodenherdenking in de Mare- kerk, met medewerking van orga nist Ben Fey, om 19.00 uur, aan sluitend stille tocht om 19.45 uur. Leiderdorp activiteiten voor kinderen van 4 en 5 jaar, thema: water; voor 6-7- 8-jarigen, vogels, nestjes en eie ren maken, van 13.30 tot 15.30 uur in Sjelter, Heemraadlaan. dodenherdenkings-bijeen- komst in de Dorpskerk, aanvang 19.00 uur, gevolgd door stille tocht om 19.45 uur met kranslegging op de Begraafplaats aan de Hoog- madeseweg om 20.00 uur. Oegstgeest herdenking bij het monument, Bos van Wijckerslooth, om 19.45 Voorschoten dodenherdenking, om 19.50 uur bij het munument bij het park. Warmond dodenherdenking om 20.00 uur bij het munument nabij gemeente huis, Herenweg. Schouwweg, ter hoogte van Nachtegaallaan, dodenherden king om 20.00 uur bij het oorlogs monument. 20.00 uur. Zoeterwoude dodenherdenking in de her vormde kerk om 19.00 uur, krans legging bij gedenksteen om 20.00 DONDERDAG 5 MEI Lelden bevrijdings-wandeltocht over af standen tussen 5 en 40 km, start f 9.00 en 11.00 uur bij 't Par- lement, Nieuwstraat 45.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 8