Florijn neemt snel revanche Oase nog niet in vei Kleinveld weer de snelste Shot klopt Scylla NOC: geen geld vroeg vertrek OS Fill wijzigt Olympische kwalificatie Hoofdprijs Burgman In Randstad Regatta Titelkansen Satunius en HW De winst inde mannen vier Aging zaterdag tijdens de Randstad Regatta naar De Spaarne combinatie. AMSTERDAM "Eind goed, al goed", zo luidt het bekende gezeg de dat het afgelopen weekeinde tij dens de Randstad Regatta op die Bosbaan van toepassing was op de Leidse skiffeur Ronald Florijn. Za terdag leed de Leythe-roeier met zijn dubbeltweepartner Nico Rieke een nederlaag tegen Nelis en Kel derman in de dubbeltwee. uitgere kend het nummer waarin het twee tal serieuze Olympische ambities heeft. Gistermiddag nam Florijn overtuigend revanche door op weergaloze wijze de skiff op zijn naam te brengen. In een knap ge roeide finalerace bedwong de Leid se student psychologie Frans Gö- bel, Nico Rienks, Hans Kelderman en Olympisch skifkandidaat Henk Jan Zwolle. Zaterdag hadden Rienks en Florijn even goed moeten slikken, toen in de finale van hun Olympisch num mer de helft van de nationale dub- belvier, Jurgen Nelis en Hans Kel derman, in de dubbeltwee de race van hun leven roeiden, en de Leids- /Amsterdamse combinatie tever geefs naar het juiste ritme zocht. Meteen na de start namen Nelis en Kelderman de leiding en gaven DEN HAAG (GPD) - Het NOC heeft dit jaar geen geld beschik baar om de nationale Olympische selecties ruim voor aanvang van de Spelen in Seoul te laten acclimati seren. Het Nederlands Olympisch Comité meldt dit in een brief, die naar nu pas bekend is geworden al enkele weken geleden aan alle Olympische sportbonden is ver stuurd. Het NOC, dat voor de eer ste keer in de geschiedenis een der gelijke noodkreet laat horen, ver schuilt zich achter sombere cijfers, die aangeven dat mogelijk zelfs de reserves aangesproken dienen te worden om de 'gebruikelijke voor zieningen' nog te kunnen bekosti gen: de heen- en terugreis, de kle ding en het verblijf in Zuidkorea vanaf enkele dagen voor aanvang van de Olympische Spelen (17 sep tember) tot en met twee dagen na afloop (2 oktober) van het evene ment. Zelfs op die post kampt men al met een tekort van een miljoen gulden. "Het zit er dus niet in", aldus se cretaris/penningmeester Ruud Freese van het NOC, "dat we dit jaar geld op tafel kunnen leggen, waardoor iedereen eerder kan af reizen. In Moskou (1980) en Los Angeles vier jaar geleden konden we wat dat betreft nog wel speciale regelingen treffen met enkele bon den die daar om vroegen. Nu gaat dat echt niet meer. De brief die we hebben verstuurd is dan ook be doeld als waarschuwing voor bon den, die er misschien van uitgin gen dat dat ook dit keer geen pro bleem zou zijn. Iedereen kan nu ruim vantevoren zelf maatregelen treffen, wil men toch eerder ver trekken". Voor technisch directeur Arie Kauffman van de atletiekunie bete kent de brief van het NOC een streep door de rekening: "Een te genvaller, want we waren er bij on ze Olympische begroting vanuit gegaan dat het NOC vijftig procent van de kosten voor een pré-Olym pisch trainingskamp voor zijn re kening zou nemen. Dat zit er dus niet in, zo is ons gemeld. In elk ge val hebben we er bij het NOC op aangedrongen om alles in het werk te stellen andere geldbronnen aan te boren, met behulp van spon- De Nederlandse Volleybal Bond (NeVoBo) is op dit moment in ge sprek met het NOC over extra fi nanciële ondersteuning voor een vroegtijdig vertrek naar Seoul van de mannenploeg. "Het Nederlands team", benadrukt penningmeester J. van den Hazel, "maakt een oe fentrip door een aantal landen en reist na afloop daarvan direct door naar Seoul. De nationale ploeg zal redelijk vroeg in Zuidkorea zijn, omdat er op de eerste dag van de Olympische Spelen direct al ge speeld moet worden tegen Frank rijk. Wij hebben de idee, dat het NOC zich mede om die reden soe pel tegenover ons zal opstellen. Mocht die extra financiële steun er niet komen, dan zullen we moeten bekijken hoever we zelf kunnen gaan. Als dat binnen redelijke grenzen blijft, denk ik we er wel uitkomen. Ik heb overigens sterk de indruk, dat het NOC begrip heeft voor onze situatie". De brief van het NOC heeft voor de Koninklijke Nederlandse Hoc key Bond nauwelijks gevolgen. Ook de zwembond heeft zich ook nog niet werkelijk druk gemaakt over de waarschuwende medede ling van het NOC. En dat ondanks het feit dat bondscoach Bert Sit ters het plan op tafel heeft gedepo neerd al op 21 augustus naar Seoul af te reizen, juist vanwege de accli- matisatie. De bond, die al maan denlang vergeefs op zoek is naar een volwaardige sponsor en die vo rige week nog een verzoek om con tributieverhoging ten behoeve van de topsporters door de achterban afgewezen zag worden, zal echter pas in een later stadium over een mogelijk vroegtijdig afreizen naar Seoul beslissen. Rienks en Florijn geen enkele kans. De Olympische kandidaten in dit nummer, die vorige week in Italië vriend en vijand verrasten door temidden van vele wereld kampioenen en medaillewinnaars als tweede te eindigen, Finishten nu weer als tweede, maar op zeven se conden van nationale concurren tie. De Olympische kandidatuur komt voor Ronald Florijn door deze ne derlaag in eigen land geen moment in gevaar. De Randstad Regatta was niet aangewezen als selectie wedstrijd en het verlies kan afge daan worden als een incident. De concentratie van beide roeiers kon na de prestatie in Italië onmogelijk weer honderd procent zijn, verder deden familie-omstandigheden van' Rienks en een aanvaring met een skiffeuse vlak voor de start, die de gloednieuwe boot van het twee tal beschadigde de rest. De neder laag was er niet minder pijnlijk om. Het skifnummer van gisteren was ongekend sterk bezet. Alle scullers van naam meldden zich aan de start, zodat er in de voorwedstrij den al de nodige spaanders vielen. Zo werd Nelis door Rienks en Flo- NOORDWIJK De jaarlijkse Oranje-ronde van Noordwijk is evenals vorig jaar gewonnen door Gerrit Kleinveld uit Lisse. Door in de laatste ronde enkele malen fel te demareren bleef hij uit de greep van zijn acht medevluchters. Al leen John Tromp uit Kudelstaart kon Kleinveld nog volgen, maar op de laatste 100 meter moest ook hij zijn meedere erkennen in de Lisse- Cees Lansbergen (Delfgauw) kwam nog voor de jagende achter volgers binnen en mocht eveneens plaatsnemen op het erepodium. Dat was niet weggelegd voor Karei Teeuwen (De Zilk). Sjaak Spreeuw (Hillegom), Richard van Kempen (Nieuwveen) en Pieter Evelein (Leiden) die de daar opvolgende plaatsen bezetten. Nederlands kampioen Rob van Hoek won de sprint van het peloton voor Alois Goossen (Leiden). De Swift/Casba rijn uit de finale gehouden en dron gen ook de dubbelvierroeiers Bak ker en Van den Eerenbeemt niet tot de eindstrijd door. In die finale nam Florijn direct de leiding en bouwde, beducht voor de eind sprint van Rienks en Göbel zo snel mogelijk een voorsprong op. Die liep op tot anderhalve lengte en bleek voldoende op de laatste aan val van Frans Góbels te pareren. Rienks werd derde en daarmee wa ren de verhoudingen in het Neder landse Olympische scullersveld weer rechtgetrokken. Over vier we ken moeten Rienks en Florijn in Essen de eerste echte Olympische test in de dubbeltwee afleggen. In Essen zal ook de jonge Leythe- skiffeur Jaap Krijtenburg aan de start verschijnen. De winnaar van renners Piet Kralt (12), Jan Zwaan (13), Dennis van der Berg (15) en Hans Schoelink (18) reden zich ook in de prijzen. Bij de districtskampioen schappen in Den Haag waren de ereprijzen grotendeels voor ren ners uit de residentie. Bij de ama teurs was Richard Wennekens de beste uit een kopgroep van zes ren ners. Marco Vermey, die een dag eerder wel de Ronde van Heemste de op zijn naam schreef, werd nu slechts vierde. Jan Hendrik Lager- wey (Woubrugge) werd 10e, Gert Jan Moraal (Leiden) 16e en Tom de Jong (Roelofarendsveen) 17e. Wel op het podium kwamen de junioren Frank Boelé (Nieuw Ven nep) en Pascal Vergeer (Warmond). Doordat Edwin Brinkman hen te snel af was moesten zij genoegen nemen met een tweede en derde plaats. Robert Karremans (Sassen- heim) kwam op de 17e plaats. de Senior-B-skif is door de Roei- bond uitgenodigd deel te nemen aan het internationaal sterk bezette toernooi. Die Leythe is traditiegetrouw een dure klant voor de K.N.R.B. Behal ve in Essen verschijnen ook elders roeiers van de Leidse vereniging op buitenlandse wedstrijdbanen. Over twêe weken starten Rogier Blansjaar en Floris Mulder in Breisach in een sterk bezet junio ren toernooi. Het tweetal van coach Theo Noordman verdiende de uit zending met een overwinning in de dubbeltwee bij de jongste junio ren. Martijn Blansjaar won zowel de skif als de dubbeltwee (met Naarden-partner Rutger Arisz) en mag Nederland vertegenwoordi gen in een landenwedstrijd in Brno Bij de veteranen haalde Joost Wennekens de zege binnen zodat het familiefeest compleet was. Arie Ravensbergen (Voorschoten), Ka- rel Teeuwen (De Zilk) en Cor Kloosterman (Leiden) pakten de volgende drie plaatsen. Henk de Roon (Zoeterwoude) werd 10e. Minder succes hadden de lief hebbers uit de regio. Cees van Deu ren (4), Piet Kralt (5), Frans Paarde- koper (8), Paul Robijn (10), Stan Paardekoper (11), Coen van der Krogt (12) en Pieter Evelein (15) re den zich op het bochtige parcours in de prijzen. Cynthia Lutke Schip- holt was de beste vrouw. Zij was duidelijk sneller dan Anita Kruse (Lisse) en Petra Grimbergen (Rijnsburg). Bij de districtskampioen schappen van Noord-Holland be haalde Frank van Veenendaal op een parcours in Dirkshorn een der de plaats achter Ton Zwirs en Hen ry Kes. In Amersfoort kwamen de clubs uit Midden Nederland bij een. Gerrit Kleinveld en Martin Kokkelkoren (beide lid van Woerden) kwamen met een 6e en 15e plaats naar huis. Niet alleen Marco Vermey bracht de bloemen uit Heemstede mee naar huis, ook junior Ben Faas (Sassenheim) liet zich als winnaar huldigen. Zijn clubgenoot Frank Boelé deelde in de vreugde en werd tweede. Harry Rozendal heeft zaterdag de amateurklassieker de Ronde van Zuid Friesland gewonnen. De renner uit de ploeg van Frits Schür was niet alleen de sterkste uit een kopgroep van elf, hij was vooral de slimste. Martin Kokkelkoren uit ATLETIEK - De strijd om het nationaal marathonkampioen schap van Zuidafrika is beheerst door zwarten. Willie Mtolo won de wedstrijd in Kaapstad in 2.10.18. Hij had bijna twee minuten voor sprong op David Tsebe. (Tjechoslowakije). De Njord-roeiers van coach Hout zager wonnen zaterdag de Over gangsklasse vier. De ploeg die na de Head hier en daar als "Leids drijfhout" werd bestempeld toont een zeer flexibele manier van roei en, hetgeen zowel in de vier als in de acht zijn vruchten af zal gaan werpen. Het "burgerverleden" van Houtzager is hieraan wellicht de bet. Elzard Schipper van Njord won de lichte skif. terwijl in de stuurman- loze twee Bart de Bruyn zijn erva ring omzette in een eerste plaats. De lichte nieuwelingen acht was voor de Asopos-de Vliet Cyas com binatie. Bij de vrouwen beginnelin gen-achten was de ploeg van Njord de snelste. JAN KLERKS. Noordwijkerhout ging attent mee toen na 120 km de kopgroep on stond. Uit die kopgroep maakten zich vijf renners los, waarna Ro zendal enkele kilometers voor de streep zijn vluchtmakkers liet staan. Met een voorsprong van 18 seconden kwam hij zegevierend in Heerenveen aan. Martin Kokkelko ren behaalde een uitstekende ze vende plaats. Eric Stroombergen (21e), Jan Hendrik Lagerwey en Frank van Veenendaal finishte op anderhalve minuut in het peloton. WIM VAN DUIVENBODE LEIDEN - Het niet eens in sterkste opstelling spelende Bruns/Shot bleek afgelopen zaterdag tegen Comtest/Scylla in staat aan te to nen dat de hogere positie op de ranglijst niet geheel ongerecht vaardigd is. In het Leidse thuis- honk zegevierde de Wageningse formatie met 8-10. Waar overal elders in Nederland het oranje-rood-wit-blauw de bo ventoon voerde, overheerste in de Leidse Cathrijnestraat het groen van de tafeltennistafel, en het rood zwarte van de batjes. De nog op het programma staande wedstrijd te gen Shot werd op koninginnedag verspeeld. Helaas kon-de thuisspe- lende club weinig doen ter verho ging van de feestvreugde. Het 8-10 verlies op het de laatste weken erg sterk spelende Shot is zeker tegen vallend te noemen, met name om dat de tegenstander Gerdie Keen had thuisgelaten, en daarvoor in de plaats vijfde man Casper Mol had meegenomen. Een eerste aanzet voor de domper werd al gegeven in de beide dub bels. Zowel De Vrind/Swier als LEIDEN - De mannen van Satur- nus en HW'70 hebben in de slotfa se van de veldhandbalcompetitie nog een kans veroverd op een kam pioenschap. Voor Saturnus bete kent dat dan een play-off om het kampioenschap van Nederland. Een alleszins aanvaardbare goed maker voor de misser in de zaal competitie, waarin de Leidenaars Saturnus Ridderkerk moesten la ten voorgaan. Voor HW'70 bete kent het een optreden in de hoog ste klasse. De vrouwen van Oase speelden gelijk (11-11) tegen Anco- ra. Het gevaar voor degradatie is daardoor nog niet geweken. Saturnus opende zo onstuimig tegen EDH, dat de Delftenaren van de kook raakten en een serie over tredingen begingen die bij een minder coulant arbitersduo dan Radder/Van Zundert al in de be ginfase zou hebben geleid tot uit sluitingen. Dat gebeurde nu pas in de tweede helft, en nog wel tegen Blansjaar van Saturnus, die door de Delftenaren herhaaldelijk over het veld werd 'gedweild'. De Leide- naar vergat zich tenslotte bij zoveel onbestraft gewéld en maakte toen hij in de Leidse defensie onderuit werd gelopen, terwijl de bal al bij een medespeler was, een overbe kend gebaar tegen de Delftse agressor. Dat mocht niet van de ar biters, waarna Blansjaar twee mi nuten mocht afkoelen. Het hielp EDH nauwelijks. Ook met vijf man bleef Saturnus ge vaarlijk. De grote man in de Leidse ploeg was ditmaal Nico Mooren, die zelfs door twee man niet was af te stoppen. De twee Leidse doel- verdedigers. Rob Otten in de eerste helft en Ad van Fessem in de twee de helft, deden niet voor elkaar on der, al kreeg Ad van Fessem in de tweede helft meer werk op te knap pen dan zijn collega. Dat was het resultaat van onno dig veel balverlies in de Leidse aan val, die de verbeten voor hun kam pioenskansen knokkende Delfte naren breakout mogelijkheden bood. Na 15-11 voor Saturnus met nog tien minuten te spelen had dat nog in Leids verlies kunnen resul teren. Dat werd het niet want Ad van Fessem stopte zeker zes vrije kansen en zijn eigen wissel met Rob Otten toen EDH een strafworp kreeg pakte goed uit. Otten pakte de tegen de lat geschoten bal en speelde de op volle snelheid lig gende Mooren aan die in de brea kout de Delftse keeper kansloos liet, 16-13. HW'70 beheerste de wedstrijd tegen Hollandiaan volledig. Be langrijk voor de Voorschotense ploeg was het weer meespelen van Marco Schelvis. Maar gisteren was niet hij de grote man, al speelde de snelle Voorschotense centrale op bouwer een goede wedstrijd. De spelers die voor HW'70 voortdu rend kansrijke situaties schiepen, en ook nog voor de afmaak zorg den. waren Wilbert Schelvis en Norbert Brouwer. Tegenover de goed opgebouwde Voorschotense aanvallen stelde Hollandiaan een rommelig, op hardheid gebaseerd spelletje dat HW'70 wel irriteerde, maar niet uit zijn evenwicht bracht. Met de rust was het 7-6 voor HW, de eindstand werd 13-15. De vrouwen van Oase zullen gis teren toch niet helemaal voldaan van het veld in Oud Ade zijn ge stapt. Ancora had in de slotminu ten pech met enkele knallen tegen lat en paal, maar Oase had daarvoor de wedstrijd in handen met 10-6 en 11-8. Balverlies in de aanval en nie.t aantasten in de defensie gaven An cora de kans om langszij te komen: 11-11 (rust 5-4). Bij Oase was giste ren overigens weer Anita van der Poel met drie treffers de meest op vallende speelster. De vrouwen van OIympia'72 ver loren in de landelijke tweede klas se met 7-10 (3-7) van HVK. De theo retische kans die de ploeg uit Was senaar nog had op het kampioen schap en de promotie naar de lan delijke eerste klasse ging daarmee in rook op. WIK uit Rotterdam won yan Hermes, 10-5, en snoepte de ti tel dus voor de neus van de pupil len van Wil Geurds weg. Overigens Kantebeen/Meijer verloren hun openingsduel. Weliswaar in drie games, maar helaas levert dat niets op. Het beste op dreef was Peter Paul de Vrind. Hij ging slechts strijdend ten onder tegen de de laatste tijd veel progressie verto nende Trinco Keen. Zijn andere drie partijen leverden evenzoveel punten op. Patrick Swier en Sjoerd Meijer droegen ieder twee punten bij aan de totaalscore. Swier ver loor van Casper Mol, maar won daarentegen van Hans de Boer en Geert Verhaag. Sjoerd Meijer wist ook van De Boer te winnen, en liet daarnaast winst noteren op Mol. Kantebeen maakte de acht vol door eveneens te scoren tegen Mol. Een 8-10 verlies op Shot geeft niet echt veel reden tot jubelen. Toch kan Scylla zich redelijk gerust voe len voor wat betreft handhaving in de eredivisie. De huidige vierde po sitie geeft de gerenommeerde club een grote dosis veiligheid. En zeker met de komst van Kloppenburg in zicht heeft Scylla dit hard nodig. WOUTER LANGEVELD miste de Wassenaarse ploeg nu be halve Tieske van Duyn, Sabrina Segers en Anita Bellekom ook nog Angelique Scholten, die een schou derblessure opliep in een voetbal wedstrijd. De vrouwen van HVV'70 konden in de eerste helft van de wedstrijd tegen Northa geen goed antwoord vinden op de defensietactiek van de ploeg uit Noordwijkerhout, die de hoekspeelsters van HW'70 vastzette. Toen na de rust (3-3) Nor tha met een 5-1 defensie met twee breakouts op een 5-3 voorsprong kwam, gingen de Voorschotense aanvalsters eindelijk meer pressie uitoefenen en vooral meer lopen zonder de bal. De ruimte, die de Northa defensie bood werd ook veel beter benut en met zes treffers op rij kreeg Northa de rekening van de defensieve gebreken op pijnlijke wijze gepresenteerd. De eindstand werd 10-6 voor HW'70. Verdiend. FRANK BONTE Prijzenfestival taekwondoka' s DELFT Bij de Open Westneder landse taekwondo kampioen schappen, die gisteren in Delft ge houden werden, hebben verschil lende Leidse taekwondoka's van sportschool Van der Luit en taek wondo vereniging Leiden, onder leiding van Gerard van der Berg. prijzen in de wacht weten te sle pen. Leiden behaalde 10 'medailles'' De adspiranten Rogier Eleveld (tot 40 kg) en Alexander Sanders (tot 45 kg.) werden eerste, terwijl Andrea van der Kwaak derde werd. Bij de junioren werden Kees Kuiyt (tot 64 kg.) en Theo Pet (hoge band) eer ste. Monique Engel, Egon Breede- veld (tot 55 kg), Yamal Dahmoon (tot 70 kg.). Bastiaan Meekes (tot 76 kg.) en Mario Blansjaar (tot 76kg.) kwamen met een bronzen plak thuis. Ook sportschool Van der Luit had veel succes: Dennis van Duuren (adsp. tot 50 kg.), Woek Op- schoor (jun.tot 48 kg.) en Jenny de Jong (vrouwen blauwe band) kwa men op de hoogste trede van het podium terecht. Jan Stokkel pakte het zilver bij de junioren tot 48 kg., terwijl Sabine van Nimwegen (jun. tot 55.kg), Reinier de Graaf (jun. tot 50 kg.), Jurgen Kromhout (jun. tot 70 kg.) en Simone van der Zeeuw (vrouwen blauwe band) als derde in hun categorie eindigden. BRUSSEL (ANP) De Internatio nale Hockey Federatie (FIH) heeft tijdens een vergadering van be stuur en commissies in Brussel be sloten het kwalificatiesysteem voor de Olympische toernooien drastisch te wijzigen. Met ingang van de Spelen van 1992 in Barcelo na, waarvoor vooralsnog twaalf mannenteams en acht vrouwen- ploegen (net als in Seoul) worden toegelaten, wordt er zowel voor de vrouwen als de mannen acht tot twaalf maanden voor de Spelen een specifiek kwalificatietoernooi gehouden. Bij de mannen zijn automatisch geplaatst het gastland, de Olympi sche kampioen, de wereldkam pioen en de vijf winnaars van de continentale kampioenschappen. In het geval een land meer dan één titel bezit, wordt niet de nummer twee geplaatst, maar dan is een plaats meer te verdienen op het Olympische kwalificatietoernooi. Tot de Olympische kwalificatie toernooien worden twaalf landen toegelaten. Deze teams komen voort uit de rangschikking van het laatst gehouden toernooi om de wereldtitel, aangevuld met de top van de strijd om de Intercontinen tale beker, dat op zijn beurt al jaren geldt als kwalificatie voor het hoofdtoernooi om het wereldkam pioenschap. Voor Groot-Brittannie betekent het nieuwe systeeem dat het minder kans heeft om zich au tomatisch te plaatsen, want op de andere kampioenschappen spelen de 'home countries'. Voorts werd in Brussel besloten het toernooi om de Champions Trophy voor mannen voortaan eens in de drie jaar in Pakistan te houden. Tot nu toe was dat telkens om het jaar het geval. Volgend jaar is het evenement in West-Berlijn, in 1990 in Australië en in 1991 in Pakistan. De vrouwen, die om de twee jaar om de Champions Trop hy strijden, spelen volgend jaar in Frankfurt en in 1991 vermoedelijk in Spanje. ATLETIEK - Elly van Hulst heeft zaterdag in de oude stad van Luzern een stratenloop over 4100 meter gewonnen. Van Hulst maak te een tijd van 12 minuten en 58 se conden, zij was zeven seconden sneller dan de Zwitserse Cornelia Bürki. UITGEEST (ANP) Raimond Burgman heeft gisteren in Uitgeest de hoofdprijs betrokken in de loterij om het nationaal kampioenschap anker kader 47/2. De horecaman uit Baarn, die eigenlijk naar Noord-Holland was gekomen om te trainen voor de Europese titelstrijd serie triathlon, toonde zich in de laatste ronde de koelbloedigste van de vijf kanshebbers van het door de toppers gemeden biljartevenement. De niet ingecalcu leerde overwinning leverde Burgman ook nog duizend gulden op. De.afwezigheid van de top-kadristen maakte het toernooi in Uitgeest tot een van de spannendste van de laatste jaren. Voor het begin van de laatste ronde waren nog vijf deelnemers in de race om de erfenis van Jos Bongers, die door het uitblijven van een financieel aantrekkelijk Euro pees kampioenschap (met een hoofdprijs van 8000 Westduitse mark) niet de moeite nam zijn vorig jaar veroverde titel te verdedigen. Bongers maakte het afgelopen weekeinde deel uit van het Nederlandse team, dat in Bottrop een zeslandentoernooi opeiste. Burgman, met routinier Piet Vet de favoriet voor het gedevalueerde toernooi, moest op de slotdag afrekenen met Waalwijker John van der Stappen. De op het laatste moment opgeroepen vervanger van Harrie van der Ven had voor de finale een niet al te beste uitgangspositie. De onerva ren Brabander, die twee weken geleden in Deventer de nationale libre-ti- tel veroverde, stond vier dagen met een voorhoofdholte-ontsteking aan de tafel, maar bezweek pas in de laatste partij onder de grote druk. De kopgroep tijdens de Oranje-ronde van Noordwiik. Van links naar rechts Piet van Beusechem. Karei TeeuwerPieter Evelein. winnaar Ger rit Kleinveld, Richard van Kempen en Kees Lansbergen. <foto Loek Zuyderduii Opnieuw winnaar Oranje-ronde van Noordwijk

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 18