S J C heeft zenuwen niet in bedwang Spontane polonaise op Zoeterwoudse Rijndijk Mario Faber houdt het hoofd koel Titel ontglipt Noordwijkers Lugdunum toch nog in problemen Zaalvoetbalinternational schiet UVS in blessuretijd naar winst LFC deelt punten in strijd met Unitas SPORT PAGINA 15 ZOETERWOUDE - Meerburg kreeg het tien minuten voor tijd dan toch nog voor elkaar. De te gen de grasmat geduikelde Piet de Koning kon triomfantelijk omhoog blikken: strafschop en daarmee een opgelegde kans voor de thuisploeg om het kam pioensduel tegen Van Nispen alsnog in zijn voordeel te beslis sen. Ger van de Werff bleek de man met de stalen zenuwen om het vonnis te voltrekken en deed dit met verve: 1-0 en daarmee werd Meerburg onbereikbaar voor de concurrentie in de zon- dagvierde klasse A. Het vrij massaal opgekomen thuisfront zag daardoor een ge pland kampioensfeest toch niet in de war geschopt. De champag ne en kampioensstickers bleken niet vergeefs te zijn aangerukt, terwijl de supporters een reis naar De Zilk, waar volgende week de 'returnwedstrijd' wordt gespeeld bespaard bleef. Onmid dellijk na het laatste fluitsignaal van de sterk leidende arbiter Te Pas namen de spelers met cham pagne en een hospartij een voor proefje op wat komen ging. De blijdschap om de titel was groot, de emoties navenant. Niemand ontliep de spontane polonaise. De opluchting was ook begrij pelijk. Het had immers weinig gescheeld of de Rijndijk-bewo ners wachtte nog een zware dob ber in de competitie. Na een door Meerburg sterk gespeelde eerste helft, met goede kansen voor Piet de Koning en Rinie van Veen (reddingen van Frtis Klin kenberg en André van Eeden op de doellijn), was het immers Van Nispen dat in de tweede helft be gon aan te dringen. Weliswaar zonder al te veel dreiging, maar de voor Meerburg allesbepalende treffer leek in die fase ver te zoeken. Trainer Cas per Heerema van Voss: "Op dat moment zaten we even vast. Voor de rust was alles boven ver wachting gelopen, met vooral sen sterke rol van Hans Boom. Omdat het de laatste tijd wat minder ging, had ik er best wel een hard hoofd in. Maar met de zenuwen viel het reuze mee. Na de rust zakte Hans wat weg, toen kregen we het even moeilijker". In dit kwalitatief aantrekkelij ke duel, was het vervolgens aan voerder Ger Straathof, die Meer burg weer in het juiste spoor trok. De 34-jarige routinier speel de als laatste man een ijzersterke partij en vond voortdurend de verdedigend juiste oplossingen. Mede onder Straathofs impulsen hervond de thuisclub gedurende het laatste kwartier zichzelf en zette de ploeg alsnog een slotof- fensief in. Zonder dat dat tot veel kansen leidde, ontstond er in de Zilker- achterhoede toch enige paniek en vooral ook irritatie. Dat laatste zou uiteindelijk Meer burg over de streep trekken. Met name doelman Ed Smit en ver dediger Frits Klinkenberg lieten zich tot enige lichte overtredin gen verleiden. Die vormden er mede de aanleiding toe dat toen Piet de Koning zich in een vrije doorgang belemmerd zag door Frits Klinkenberg, arbiter Te Pas niet langer aarzelde om een 'Frans Derks-achtige' penalty uit te delen. Na het optelsommetje van dë arbiter mocht Ger van der Werff de bal op de kalkstip leg gen. De Zoetewoudenaar werd de held van de wedstrijd door go alie Smit koeltjes de verkeerde hoek in te sturen: 1-0. De Zilkers namen het heft vervolgens nog wel in handen, maar de Meer burg-defensie liet zich de reste rende tien minuten, met de titel nu zo nabij, niet langer veront rusten. Ger Straathof, na afloop nog één van de meest nuchtere feest gangers, vatte het succesvolle seizoen als volgt samen: "Ik denk dat wij als ploeg met veel routiniers in onze gelederen het taktisch toch het best van alle maal hebben aangepakt. Je ziet het vandaag ook weer. Van Nis pen heeft een goede ploeg, maar toch hadden v/ij hen het grootste deel van de wedstrijd goed onder controle. Je weet dat je met hun lange trappen en snelheid moet opassen, daarom hebben wij voorzichtigheid betracht. Bo vendien hebben wij met Peter van der Heijden een keeper die juist sterk in de lucht is, wat dat betreft konden ze het met hun lengte en hoge ballen ook verge ten". Voordat hij meegesleept werd voor een feestelijke rondtoer, kon Straathof zijn blik nog juist even vooruit werpen: "Of ik er volgend jaar ook nog bij ben valt nog te bezien. Ik vind dat je juist als oudere kracht toch met goed spel respect moet afdwingen, an ders zijn de jongeren niet langer bereid om naar je te luisteren. Zodra dat niet langer het geval is, vind ik dat je gelijk moet stop pen. Op zich zie ik het volgend jaar wel zitten in de derde klasse. Dankzij ons kunstgras trainings veld hebben we een hoop aan techniek gewonnen, dat kan ons juist hogerop goed van pas ko- m8n RUUD DOBBELAAR NOORD WIJK - SJC heeft gisteren aan den lijve mogen ondervinden dat tussen het kam pioen zijn en het kampioen kunnen worden nog een wereid van verschil huist. In het tref fen met FC Amstelland ging de Noordwijkse koploper in de derde klasse C van district West 1 met 0-1 ten onder, een resultaat waarmee SJC zijn naaste rivaal Rapiditas bij het ingaan van de slotronde weer naast zich op de ranglijst moet dulden. LEIDEN Lugdunum is in de ge varenzone terecht gekomen. In de thuiswedstrijd tegen Voorburg, die eerder dit seizoen al drie keer werd afgelast, kon de ploeg uit de Kik kerpolder niet overtuigen wat tot uitdrukking kwam in de 0-1 neder laag. Door dit resultaat neemt Lug dunum de op drie na laatste plaats in en bestaat er zelfs een (kleine) kans op degradatie. In de wedstrijd tegen Voorburg dat voor de aftrap op gelijke hoogte stond met de Leidenaars kon de thuisclub geen vuist maken. Het leek erop alsof beide ploegen tevre den waren met één punt waardoor er in de eerste helft nauwelijks op windende momenten te beleven waren. Lugdunum, .dat naast de langdurig geblesseerde Frans Sjar- dijn ook Gijs Colle en Cees van Tongeren moest missen, kreeg pas in de 40ste minuut zijn eerste kans. Het schot van Edwin Verhoogt werd goed gestopt door doelman Dubbel verlies Stompw. Girls LEIDEN In de tweede klasse van de zaalvoetbalcompetitie voor vrouwenteamns werden vier wed strijden gespeeld. FC Lisse en THB Girls 2, de beide koplopers, won nen met ruim verschil. FC Lisse versloeg Stompwijkse Girls met 9-0. Simone van Dijk (3), Jeanette Warmerdam (2), Anneke Verkerk, Lilian Wassenaar, Anita de Bakker en keepster Jolande de Vries maakten de goals. Later in de week versloeg ook THB Girls 2 Stompwijkse Girls. Dit keer werd het 0-6. Kraan Saloon klopte FC Lisse 2 met 0-2. De ploeg uit Lisse revancheerde zich voor deze neder laag door vervolgens het tweede team van Kraan Saloon met 1-2 te verslaan. Monique van Beelen en Jacqueline van der Poel doelpunt ten voor de winnende ploeg. Zilver Sizoo in degenstrijd LEIDEN - Koen Sizoo van de Leidse Universitaire Schermvere- niging heeft gisteren een tweede plaats behaald bij de open Zuidhol landse kampioenschappen degen. Sizoo scoorde vijf winstpartijen en dat was er één minder dan Spencer van Erven uit Den Haag die in zijn woonplaats het kampioenschap voor zich opeiste. Mike Sooyer. Ook Voorburg kreeg geen vat op de wedstrijd en wist zich dan ook geen noemenswaardi ge 'kansen te creëeren zodat er bij het rustsignaal een bloedeloze 0-0 op het scorebord stond. De tweede helft kreeg een heel ander karakter. Door een misver stand tussen keeper Eradus en ver dediger Robert de Roo kreeg Voor burg-spits Hans Schoenmakers in derde minuut een niet te kans en kopte 0-1 in. Vanaf dat ment moesten de Leidenaars wel aanvallen om minstens een punt te pakken. Verdediger en beste speler van Lugdunum Ted van Berkel werd naar de spits gedirigeerd waar hij met zijn lengte voor kopgevaar moest zorgen. De druk op het Voorburg doel werd wel iets groter maar echte kansen en doelpunten bleven uit zodat Lugdunum een vierde competitienederlaag op rij leed en in de degradatiezone van de tweede klasse belandde. Na afloop verklaarde de verie- zende coach Sjaak Rijsterborgh niet bang voor degradatie te zijn. "Door het afgeladen programma van de laatste weken en door de grote blessurelijst waren wij niet in staat om een goede, agressieve wedstrijd te spelen. Maar gezien het resterende programma hoeven wij niet bang voor degradatie te zijn". JAN BROUWER DE KONING Altior behield in de derde klasse A een punt voorsprong op Gouda, dit dankzij een 0-3 overwinning bij Fo- reholte. De Voorhouters bleven door dit resultaat volop in de pro blemen, maar tot hun geluk scoor den de onder hen geklasseerde ploegen evenmin punten. LDWS stelde zich met een 1-0 winst op DOSR vrijwel in veiligheid. SJC - FC Amstelland 0-1 Het verschil in dit voor de Noordwijkers cruciale treffen zat hem vooral in de zenuwen. Amstel land kon de wedstrijd geheel onbe vangen tegemoet treden, terwijl SJC vanwege de kampioensbelan- gen voor het eigen publiek onder zware druk stond. De Duivend- rechtse opponenten hadden bo vendien al voor de start te kennen gegeven liever een districtsgenoot. als kampioen te zien en er daarom vol tegenaan te zullen gaan. Toch bleef SJC in dit open duel met een wat sterker Amstelland niet zonder scoringskansen. Al voor de rust de monstreerden Jos Alders en Ben van der Zalm dat zij het vizier niet bepaald op scherp hadden staan. Anderzijds verrichtte doelman Chiel Smit een aantal nuttige red dingen. Nadat Blankendaal dertien minuten na de pauze vanuit een on overzichtelijke situatie de 0-1 had binnengeprikt, gingen de beste mogelijkheden zelfs naar SJC. Eenmaal vond Jos Alders echter een sterk keepende doelman Ter Steege op zijn weg, terwijl de Noordwijkse spits tien minuten voor tijd verzuimde de bal van dichtbij in een leeg doel te prikken. Foreholte - Altior 0-3 Altior liep soepeitjes over Fore holte heen en bleef daarmee volop in de kampioensrace. Na enkele ge miste kansen was het in de 20ste minuut prijs, toen de mee opgeko men laaste man René van de Hoorn een door Wilco Riethpoven op maat voorgegeven bal in het net schoof: 1-0. Twee minuten later leek Ton Arroyo zijn ploeg met een geslaagde kopbal op gelijke hoogte te brengen, maar hij zag zijn treffer afgekeurd wegens buitenspel. Vlak voor de rust bouwde Altior de voorsprong uit. Na een vrije trap van Louis van Hoorn kopte Peter Ouwehand de 0-2 binnen. Kort na de hervatting schoot Loek van Kesteren op aangeven van Cock van Leeuwen net naast. Nadat de thuisclub nog enkele andere moge lijkheden onbenut had gelaten, viel halverwege het tweede part de be slissing. Altior-invaller Harry Ver kerk passeerde twee man in de ver dediging, om daarna ook doelman Paul Zwaan het nakijken te geven: 0-3. LDWS - DOSR 1-0 LDWS had tegen het in deze slot fase van de competitie duidelijk in mineur verkerende en bovendien gehandicapte DOSR een overtui gende start. In deze openingsfase kenden de gebroeders Van der Weijden en Ger de Roode echter weinig fortuin in de afronding, ter wijl de bal bij een onoverzichtelij ke sitautie ook nog eenmaal tegen de doelpaal belandde. Daarna hiel den beide ploegen elkaar geruime tijd goed in evenwicht. Een kwar tier voor tijd viel de beslissing, toen Ger de Roode de bal listig met het hoofd verlengde en Erick van der Weyden beheerst binnen kopte: »1- LEIDEN - UVS draaide giste ren voor de verandering de rol len eens om. De Leidse hoofd klasser had er dit seizoen een ge woonte van gemaakt op de val reep een onnodige nederlaag op te lopen. Maar in het degradatie duel met AFC'34 sloeg de forma tie van Arie Lagendijk in blessu retijd juist genadeloos toe (2-1). Mario Faber hield de Leidse hoop op verlenging van het hoofdklasserschap levend door in de 91ste minuut het hoofd koel te houden en de bal van elf meter feilloos achter Werner Biskanter te schieten. De doelman van AFC'34 was kansloos bij de strafschop van Faber die het gevolg was van een duwpartij in het Alkmaarse straf schopgebied. Daar kreeg Gerry Jansen een zet van Harald Taylor en dat was voor arbiter Van Dijk aanleiding naar de stip te wijzen. De leidsman uit Kampen had kennelijk geen vrede met de 1-1 waarop AFC'34 inderdaad nau welijks recht had. Trainer Jan Beelen had zijn spelers met slechts één opdracht het veld ingestuurd: niet verlie zen. Immers tussen AFC'34 en hekkesluiter UVS gaapte voor het duel een kloof van drie pun ten en die mocht vooral niet klei ner worden. Vandaar dat de Alk maarse voetballers in de tweede helft handen en vooral voeten ge bruikten om de aandringende UVS'ers aan banden te leggen. Met name Dirk Jimmink, de be waker van Gerry Jansen, Mart Kosters en Harald Taylor gingen daarbij herhaaldelijk over de schreef. Ijskoud Dit schoppende trio had geluk dat scheidsrechter Van Dijk een soort bedrijfsblindheid aan de dag legde, want anders had AFC'34 slechts met acht spelers het einde gehaald. Van Dijk heeft in zijn carière waarschijn lijk zoveel doodschoppen (vrij naar Ronald Koeman) zien uitde len dat hij er zich nauwelijks meer druk om kan maken. De ar biter zag alles, floot keurig voor elke overtreding, maar haalde pas pen en papier'tevoorschijn toen Jimmink hem in woord en gebaar duidelijk maakte het niet eens te zijn met een beslissing. Van Dijk deelde ook nog een 'be keuring' uit aan Mario Faber na een mislukte poging tot het ple gen van een harde overtreding. De linker-middenvelder haal de uiteindelijk toch zijn gram toen hij van 'de man in het zwart' van elf meter mocht aanleggen. Routinier Bert Jansen had alle bewondering voor de koelbloed igheid waarmee Faber de ge wichtige klus klaarde. "Ik vond het absolute klasse van Mario dat hij ijskoud achter de bal ging staan", deelde UVS'jeugdtrainer een compliment uit aan zijn ploeggenoot. "Je moet maar dur ven op zo'n moment". Het aandeel van Faber in de winst van UVS bleef niet be perkt tot de rake elfmetertrap, want de technicus had ook een belangrijk aandel in het eerste doelpunt. Tien minuten voor rust en bij een een 0-1 achter stand mikte hij de bal loepzuiver op het hoofd van Leon Meijs die vervolgens raakkopte. Daarmee haalde de zaalvoet balinternational een opmerke lijk hoog rendement uit zijn ac ties, want voor de rest kwam hij in het stuk nauwelijks voor. Fa ber is nu niet bepaald iemand die voorgaat in de strijd en is op zijn slechtst als er geknokt moet wor den. Zoals tegen AFC'34 dus dat in de Kikkerpolder op een wel erg goedkope manier aan de lei ding kwam. Slapstick Dat gebeurde door een mis plaatste kopstoot van linker vleugelverdediger Henk Zand bergen die pa 27 minuten zijn ei gen doelman passeerde. Na een verdwaalde voorzet van Charles Hofmans riep René de Graaf dat Zandbergen de bal moest laten gaan en hoewel de kreet van de doelman zelfs op .het veld van Lugdunum te horen moet zijn geweest, nam de nerveuze verde diger 'het leder' toch op het hoofd. "Ik dacht dat René 'tijd' riep", verklaarde Zandbergen naderhand. Zijn volmaakte stukje 'slap stick' had wel tot gevolg dat AFC'34 nog nadrukkelijker dan voorheen in zijn schulp kon krui pen om rustig te wachten om de dingen die zouden komen. Dat was aanvankelijk niet zo bar veel, want UVS, met Henry Pouw na rust voor Zandbergen (Lagendyk: "Henk zat dus dui delijk niet in de wedstrijd, zeker niet na dat doelpunt"), had de grootste moeite om een opening te forceren in de Alkmaarse ver dedigingslinie die voor Biskan ter was opgetrokken. Het opportunistische aanvals- spel van de thuisploeg werd ge leid door de centrale verdedigers Bert Jansen, die de bal in de eer ste helft van 25 meter afstand op de lat had geschoten en Fred Fi- lippo, die in de slotfase dicht bij een treffer was, maar zijn kopbal door de lat zag worden gekeerd. De twee ex-profs namen hun ploeggenoten op sleeptouw en waren de aanstichters van het slotoffensief waaronder AFC'34 uiteindelijk toch bezweek. Voor Arie Lagendijk reden om uit zijn rol van stoïcijnse trainer te vallen. De naar Katwijk ver trekkende oefenmeester maakte na de 2-1 van Faber een heuse koprol om vervolgens nuchter te constateren, "dat we er natuur lijk nog lang niet zqn. We lopen nog altijd op het richeltje, maar als we deze wedstrijd niet had den gewonnen, zouden we aan een touwtje hebben gebungeld dat op het punt staat te knap pen". JAAP VISSER LEIDEN - Terwijl Meerburg in de zondag vierdeklasse A het kam pioenschap binnenhaalde, vocht Unitas een degradatieduel uit met buurman LFC. Met de uiteindelij ke 1-1 was LFC het meest tevreden. Stompwijkse Boys stelde zich op zijn beurt met een 2-0 winst ten koste van Teijlingen veilig. LFC Unitas Leiden 1-1 In de vierde minuut werd bij Unitas de vrijstaande Loek Drost aangespeeld, die met een droge knal doelman Peter van der Wal het nakijken gaf: 0-1. Het leek erop dat Unitas de wedstrijd onder con trole had, maar de eerste de beste tegenstoot van LFC stichtte on middellijk gevaar. Peter Gijsman verlengde in de 15de minuut de bal uit een vrije trap naar de beweeglij ke Michel Megrie, die met een half geraakte kopbal LFC terugbracht in de wedstrijd: 1-1. In de 25e minuut leek Unitas weer de leiding te nemen. Een fraaie inzet van Loek Drost werd echter door scheidsrechter Van der Leek afgefloten wegens buiten spel. Unitas bleek door deze tegen valler aangeslagen. Lange tijd be perkten de schermutselingen zich tot op het middenveld. Acht minu ten voor het slotsignaal kreeg LFC via een wegens hands toegekende penalty een ideale kans op de eind zege. Frank van Veen schoot het le der echter loeihard op de paal. Van Veen kwam in de 85ste minuut na een goeie combinatie met Megrie opnieuw dichtbij een doelpunt. Hij zag zich echter binnen het straf schopgebied onreglementair ge stuit door George Moesman. De ar biter beperkte zich tot grote op luchting van de Unitas-supporters tot het toekennen van een indirek- te vrije trap. Stompwijkse Boys Teijlin gen 2-0 Teijlingen bleek tegen de fellere Stompwijkers weinig geloof in ei gen kunnen te hebben. Voor de pauze stelde Rob Doelman reeds tot tweemaal toe de kwaliteiten van Teijlingen-goalie Erik Postma op de proef. Ook na de rust bleef de thuisclub de betere ploeg, al kwam Robert van Leeuwen wel eenmaal gevaarlijk voor doelwachter Jan Groeneweg. Halverwege het twee de part sloeg Stompwijkse Boys zijn slag. Eerst was het Rob Doel man die keeper Postma op aange ven van Frank Janson het nakijken gaf, terwijl twee minuten later Edwin Develing raak schoot: 2-0. Een slotoffensief van de Sassenhei- mers leverde niet meer op dan een gevaarlijk schot van de mee opge rukte Ferry van der Vlugt. UDO Docos 0-1 Een matige wedstrijd, waarin Docos het geluk had al in de vijfde minuut een omstreden penalty toe bedeeld te krijgen. De al dan niet onderuit gehaalde Ron Hoogen- boom ontfermde zich zelf over de elfmeter trap en schoot deze feil loos binnen: 0-1. Het spel beperkte zich gedurende de verdere wed strijd hoofdzakelijk tot het mid denveld. Wel kreeg Docos daarbij nog de beste kansen, maar UDO- keeper Michel van Haaren was in goede doen. Alphen SVLV 2-1 De thuisclub had een voorspoe dige start toen Tom Gerritsen in de zesde minuut de bal aan de Voor- schoter-defensie wist te ontfutse len en vervolgens ook keeper Wim Klaassen verschalkte: 1-0. Na een verder weinig boeiende eerste helft, kwam er gedurende het twee de part meer leven in de wedstrijd. Het was daarbij John van Veen die SVLV na twee minuten met een goed afstandsschót op gelijke hoogte bracht: 1-1. Voor Alphen was dit het sein om opnieuw op zoek te gaan naar de zege. Nadat di verse kansen nog onbenut waren gebleven, was het tenslotte Marco den Beer die in de 75ste minuut als nog raak schoot: 2-1. ODB VTL2-0 Een wedstrijd van gering belang, waarin de ploeg met de meeste in zet aan het langste eind trok. Na een 1-0 ruststand liep ODB in de 60ste minuut naar een verdiende 2- 0 voorsprong uit. Een wakker ge schrokken VTL poogde in de slot fase nog wat aan deze stand te doen. André Hansen, Marc van Iterson en Henk van Berkel kregen daarbij opgelegde mogelijkheden, maar faalden voor open doel. Cromvliet Wassenaar 4-2 Een snel verworven 2-0 voor sprong van de thuisclub bleek voor Wassenaar niet meer te overbrugd gen. Wel scoorde. Berry Vrijburg in de 30ste minuut met een afstands schot tegen (2-1), maar na de rust liep Cromvliet gemakkelijk naar 4- 1 uit. Tien minuten voor tijd be paalde Casper Sijn de eindstand op 4-2. DSOV Hillegom 6-0 Een weinig gemotiveerd Hille gom liet het hoofd na een ongeluk kige openingstreffer in de 30ste mi nuut en een daaropvolgende straf schop (2-0) hangen en werd uitein delijk met 6-0 afgedroogd. ATLETIEK - Ravil Kasjapov uit de Sovjetunie heeft in Hoei (Bel) de Europa Cup op de marathon ge wonnen. Zijn tijd was 2.11.30. De Italiaan Faustini werd tweede in 2.11.52, de Fransman Lazare derde in 2.12.24. Bij de vrouwen won de Oostduitse Katrin Dorre in 2.28.28, voor het Sovjet-duo Smekova (2.28.40) en Ivanova (2.29.37).

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 15