'Europa' ver weg voor Feyenoord Nijboer test zich in een zandstorm 'Het leek wel de Bijlmerbajes tegen de Haarlemse koepel' Bremen vrijwel zeker kampioen Maxwells' speeltje weer gedegradeerd Brugge heeft nu de beste papieren MAAK VAN MOEDER, DE VROUW VANT HALF MILJOEN. Barca wint prestigeduel Gelijkspel van Benfica PAGINA 14 MAANDAG 2 MEI 1988 VENLO (GPD) - VW begint stil aan een obsessie voor Rinus Israel te worden. Na eerder in de Kuip (0—2) en in De Koel (voor de KNVB-beker. 1 2) door de Lim burgse formatie te zijn verrast, moest de op dit moment niet te be nijden trainer van Feyenoord giste ren opnieuw collega Jan Reker feli citeren met een overwinning: 2—0. ..Maar als we ooit van VW hadden kunnen winnen, was het vandaag wel", overdreef Israel na afloop lichtelijk. Europees voetbal is door deze vijfde nederlaag op rij tamelijk ver weg voor de Rotterdammers, die eind jaren zeventig onder Vul- jadin Boskov voor het laatst de boot naar Europa misten. De derde plaats, die rechtstreeks een toe gangsbewijs voor de UEFA-Cup oplevert als Ajax de Europese be kerfinale tegen KV Mechelen wint, is door het betere doelsaldo van FC Twente niet langer haalbaar en dat alleen al moet voor Israel een pijn lijke ervaring zijn. Na de uitschake- Tweede nederlaag voor basketbalsters MLADA De Nederlandse vrou- wenploeg heeft zaterdag ook de tweede oefeninterland basketbal tegen Tsjechoslowakije verloren. In Mlada Boleslav werd het 74-70 voor de Tsjechische ploeg, na een ruststand van 49-24. De eerste wed strijd, in Jicin, had Nederland met 55-68 verloren. Nederland speelde een heel slechte eerste helft, maar kwam na de pauze goed terug. Vlak voor tijd was de achterstand nog maar twee punten (68-70) en had Nederland balbezit. Daaruit werd niet ge scoord, waarna Tsjechoslowakije de eindstand bepaalde. Bij Neder land was Ester Wender topscorer met 22 punten. Annet Keur was goed voor 18 punten. Zweden wint Lentebeker GOTEBORG Zweden heeft za terdag in Göteborg het volleybal toernooi om de Lentebeker gewon nen. In de finale bleken de gasthe ren veel te sterk voor Finland: 3-0. De setstanden waren: 15-8,15-8,15- 7. Griekenland won de wedstrijd om de derde plaats met 3-0 van Spanje. Bij de vrouwen won Westduits- land in Athene het toernooi om de Lentebeker.In de finale werd Grie kenland met 3-0 verslagen. De setstanden waren 15-3. 15-2, 15-11. Turkije werd derde door een zege met 3-0 op Oostenrijk. ling in december door Bayer Le- verkusen in het UEFA Cup-toer nooi liet de Amsterdammer im mers strijdlustig weten serieus met Feyenoord op jacht te willen gaan naar de tweede plaats, een uit spraak die nauwelijks een halfjaar later in de fabeltjeskrant blijkt thuis te horen. Of de Kuip-bewoners via de na- competitie nog een herkansing voor het bereiken van 'Europa' kunnen afdwingen, is na de zoveel ste deceptie van gisteren eveneens twijfelachtig geworden. Willem II en VW, de nummers vier en vijf die uitgerekend zondag elkaar in Tilburg nog ontmoeten, lijken thans de beste papieren voor het fi nancieel aantrekkelijke 'toetje' te hebben, waaraan derde periode kampioen FC Twente (als Ajax de Europa Cup II niet verovert, an ders zit Feyenoord ook op de zesde plaats nog goed) en de winnaar van de vierde periode (waarschijnlijk FC Groningen) 'zeker' zullen deel nemen. Pakt Feyenoord tegen FC Den Haag (morgenavond) en tegen FC Den Bosch (zondag) minimaal drie punten - en die kans is gezien de huidige vorm van de meeste spe lers niet echt groot dan zijn de Rotterdammers alsnog verzekerd van een plaatsje in de nacompeti- tie. Bij een winnaar in de wedstrijd Willem II VW heeft de stadion club door het betere doelsaldo aan twee punten genoeg. Maar leuk is anders. Want wie had aan het begin van het seizoen gedacht, dat Feye noord wat betreft het veilig stellen van Europees voetbal in een inge wikkelde rekensom verzeild zou raken? Israel in ieder geval niet. ,,Ik moet er niet aan denken, dat we dadelijk overal naast grijpen", verzuchtte de zichtbaar aangesla gen coach gisteren na het kleurloze duel met VW. „Een spookbeeld? Voor mij niet, maar voor de club zou het natuurlijk verschrikkelijk zijn". De door 9500 toeschouwers bij gewoonde wedstrijd kwam, on danks de grote belangen die er op het spel stonden, zelden boven het niveau van een vriendschappelijk zomeravondpartijtje uit. Beide, ploegen speelden in een veel te laag tempo, zonder enige vorm van creativiteit. „De optater die we dinsdag avond door het bekerverlies tegen Roda JC kregen, was bij ons duide lijk nog niet uitgewerkt", meende Reker, die met angst en beven de resultaten van de over de derde de gradatieplaats beslissende duels tussen Volendam en PEC Zwolle, en Roda JC (z'n toekomstige club) en FC Utrecht afwacht. „Boven dien was het op het veld bloedver- Tijdens Schiphol Road Run SCHIPHOL - Hardlopen op Schiphol, dat doe je natuurlijk onder begeleiding van helicop ters. Eentje voor de televisie, een andere voor 'genodigden'. Ze hingen nog lager dan bij opna mes van Italiaanse wielerkoer sen en dat hebben de lopers ge weten, gisteren tijdens de vijfde Schiphol Road Run. De Britse winnaar Neil Tennant had er nog de minste last van, maar achter hem liepen Tonnie Dirks en Ge rard Nijboer tien kilometer lang opgezwiept zand te happen. En Elly van Hulst, winnares bij de vrouwen, zag zelfs van een dak gewaaide bouwplaten op zich af komen. De kracht van de rotorbladen was door organisator Theo Ver beek, zelf in éen van de helicop ters, lichtelijk onderschat. Hij bood na afloop snel zijn veront schuldigingen aan de snelste deelnemers van de Road Run aan. Maar terwijl die nog han denvol zand van dt bezwete ge zichten en uit de geplaagde ogen veegden, bleef Wim Verhoorn, bondscoach van de wegatleten. ziedend. „Wat een amateurs, zo help je de wegatletiek om zeep. Schan de. Je zou hier gewoon niet meer moeten starten. Vanuit het busje zag ik Tennant en Dirks nog lo pen, daarachter hing eén grote zandstorm. Daar moest Nijboer lopen, midden in de voorberei ding op zijn marathon". Gerard Nijboer, om hem draai de het zonnige gebeuren op Schiphol-Zuid in feite. De inter nationale loop over 10 km was de laatste test voor één van de be langrijkste dagen in de carrière van de 32-jarige Drent. Komende zondag moet Nijboer na 42.195 meter in en rond Amsterdam on der de limiet van 2 uur en 12 mi nuten duiken, om straks in Seoul voor de derde keer een Olympi sche marathon te kunnen mee maken. „Ik voel me zeker gespannen, met nog een week te gaan. Dat kan ook niet anders, want Am sterdam is mijn laatste kans. Maar eigenlijk kijk ik al meer naar Seoul dan naar Amsterdam. De marathon zondag is geen wedstrijd voor mij, ik richt mij op die 2.12. Winnen is niet be langrijk. Toch jammer, dat je in dit sport marathons op een limiet moet gaan jagen. Kijk naar Marti ten Kate in Rotterdam. Had hij niet zo op zijn schema moeten letten, dan had er misschien veel meer voor hem ingezeten". Nijboer krijgt zondag in Am sterdam zijn laatste kans, omdat een eerdere poging mislukte. In februari had hij in Tokyo 2.16.16 nodig, een enorme domper. „Daar had het gewoon moeten gebeuren. Het waren ideale om standigheden, eeuwig zonde". Nijboer wijt de Japanse misluk king aan een verkeerde manier van voorbereiden. „Voor het eerst heb ik een andere voe dingsmethode gebruikt. Nor maal brak ik in het begin van de week alle koolhydraten en gluco se in mijn lichaam af, om in de laatste dagen voor de marathon een nieuwe, grote voorraad op te bouwen. Volgens veel weten schappers was die methode ach terhaald, dus heb ik die laten va ren. Fout, want ik stortte in Tokyo in, omdat ik te vroeg door mijn glucose-voorraad heen De psychiatrisch verpleegkun dige hanteert vanaf vandaag daarom weer zijn oude vertrouw de manier van voeden. De twij fels liggen nu op een ander ter rein, bij Nijboer overigens even 'vertrouwd': de chronische kwetsbaarheid van zijn ham strings, achterin het dijbeen. Om die soepel te houden, bezocht hij wekelijks fysiotherapeut Anne de Jong, „de enige masseur die door de andere spieren heen bij die hamstrings weet te komen. Anderen aaien meer". Maar De Jong is al enkele weken met va kantie op Kreta en prompt is Ge rard Nijboer weer bang gewor den voor zijn hamstrings. „Ik verkramp dan in de race te snel". Al viel dat gisteren op Schiphol reuze mee. „Het ging hier soepeler dan verwacht. Komt ook door de hoge tempera tuur, ik hoop dat het zondag in Amsterdam net zo is". Nijboer nam na anderhalve kilometer zelfs de kop omdat hij de race te langzaam vond gaan. Uiteinde lijk moest hij in de zandstormen alleen Tennant en Dirks laten voorgaan. Maar klagen over die helicopters en het stof deed Nij boer zelf nauwelijks. „Ik ben niet anders gewend, want ik heb de laatste weken op de hei ge traind". ziekend heet. Onder in die 'bak' is het al snel tien graden warmer dan op de tribune, dus dan weet je het wel bij deze temperatuur". Feyenoords nieuwe aanvoerder Sjaak Troost, die vooralsnog wei gert op de door het bestuur voorge stelde condities bij te tekenen, be aamde de woorden van Reker. „Ik heb het gevoel alsof ik twee volle dige wedstrijden heb gespeeld, zo moe ben ik. Maar dat kwam ook door de onrust in ons spel. De op bouw was veel te gehaast, geen mo ment werd er even lekker op balbe zit gespeeld". Halverwege de tweede helft brak Guy Francois de ban voor de thuis ploeg door met een simpele voet beweging een mislukt schot van in valler John Lammers tot achter de verbouwereerde Hiele te verlen gen, 1—0. Het machteloze Feye noord, waarin gisteren niet een lichtpuntje viel te ontdekken, pro beerde nadien nog wel iets aan die achterstand te doen, maar van een groot offensief was geen sprake. De ploeterende Mitchell haalde zich in de slotfase de woede van Is rael op de hals door in een riante scoringspositie knullig naast te koppen. Vier minuten voor tijd schoot John Lammers uit een knappe pass van Jos Luhukay VW naar de fortuinlijke 2-0 zege. De competitiewedstrijd Ajax-Haarlem speelde zich achter gesloten deuren af en dat was voor verslaggever Leo Driessen van het NOS-radioprogramma Langs de lijn aanleiding om gewapend met een verrekijker in een hoog werker plaats te nemen. (foto anpi AMSTERDAM (GPD) - Ajax heeft fors moeten boeten voor de straf, opgelegd door de KNVB naar aanleiding van het eier- en fruit- bombardement in het duel tegen PSV. Algemeen directeur Arie van Eijden schatte gistermiddag na het slechts door ME'ers en een tiental bestuursleden bijgewoonde tref fen tegen Haarlem (3-1) dat Ajax ongeveer 80.000 gulden aan inkom sten is misgelopen. „En daar komt de morele schade nog bij", aldus de aangeslagen Van Eijden. „Ons pu bliek en vooral onze seizoenkaart houders en sponsors zijn hierdoor ontzettend gedupeerd". De KNVB is echter nog niet van Ajax af, zo meldde Van Eijden. Na mens Ajax, dat tevens een boete van 10.000 gulden op de bankreke ning van de KNVB moest overma ken en gisteren uit voorzorg een particuliere bewakingsdienst in schakelde, onderzoekt mr. Voete link momenteel de mogelijkheid om artikel 11 van het tuchtregle- ment te wijzigen. Volgens dat arti kel moet een club die bij rellen be trokken is, zijn eigen onschuld aan tonen om strafmaatregelen te ont lopen. Ajax zal volgens Van Eijden „zo spoedig mogelijk" met andere clubs uit het betaalde voetbal rond de tafel gaan zitten om de plannen te bespreken en 'Zeist' te bewegen het artikel, met daarin de omstre den paragraaf over de zogenaamde 'omgekeerde bewijslast', te her schrijven. Van Eijden: „Dit gaat ons alle maal aan. Dit soort onwezenlijke taferelen hangt nu plotseling iede re club boven het hoofd. Er moet op korte termijn iets gebeuren. De ze akkefietjes brengen hét voetbal enorm veel schade toe. Zo'n wed strijd als vandaag heeft helemaal niks meer met voetbal te maken". Incidenten bleven gisteren rondom het stadion overigens uit. Rond het aanvangstijdstip meld den zich slechts een twintigtal aan de zwaar bewaakte poorten. Van beide clubs mochten vijf bestuursleden het duel bekij ken. Vrouwen en vriendinnen van de spelers waren niet welkom. Zoals bekend werd ook verte genwoordigers van de pers de toe gang geweigerd, tot woede van de Nederlandse Vereniging voor Journalisten (NVJ). De N VJ liet za terdagochtend, na overleg met ju risten, het voornemen varen om via een inderhaast aangespannen kort geding de maatregel ongedaan te maken. „Want de kans op succes bleek nauwelijks kans van slagen te hebben", aldus Peter de Jonge, voorzitter van de Nederlandse Sport Pers (NSP). Omdat „de actie- bereidheid van journalisten nu eenmaal niet erg groot is" (De Jon ge) verdween ook het plan om een boycot af te kondigen in de prul lenbak. De NSP heeft inmiddels van KNVB-voorzitter Jo van Marle de toezegging op zak dat er een regle mentswijziging op komst is, die het journalisten te allen tijde mogelijk moet maken bij voetbalwedstrij den hun beroep uit te oefenen. Vanavond zullen vertegenwoordi gers van de vakbond opnieuw con tact opnemen met Van Marle. Barry Hulshoff die morgen avond zal beslissen of hij zijn ver bintenis met Ajax zal verlengen maakte na de 3-1 triomf in de laatst thuiswedstrijd evenals Van Eijden geen opgewekte indruk. „Vandaag zijn de spelers gestraft voor de rel len en niet de daders", aldus Huls hoff. „Het leek wel een wedstrijd in een gevangenis tussen de Bijlmer bajes en de Haarlemse Koepel. Zo dood, zo waardeloos, afschuwe lijk". En een zuur lachje op zijn ge zicht toverend: „Gelukkig dat die ME'ers zo nu en dan wat schreeuw den en zelfs even de 'wave' deden. Daardoor was er tenminste nog wat sfeer". Ajax probeerde het, evenals te gen Feyenoord, opnieuw met Meij er in de spits én Bosman op het middenveld. Bosman voerde tegen Haarlem zijn seizoenproduktie op tot 24 door doeltreffende schoten in de negentiende (strafschop) en eenenzeventigste minuut. Larsson (2-0) en Sitek (3-1) hadden in het muisstille De Meer Oostduitsers houden minimale kans BISCHOFSWERDA (DPA) - Oostduitsland heeft zijn laatste, weliswaar minimale, kans op kwa lificatie voor het Olympische voet baltoernooi in Seoul behouden. In de Europese groep B, waarin Ne derland reeds uitgeschakeld is, wonnen de Oostduitsers hun laatste wedstrijd, thuis in Bischofs- werda tegen IJsland, met 3-0. De doelpunten waren van Marschalk Peschke en Raab. Oostduitsland heeft nu evenveel punten als Italië: elf. De Italianen hebben echter nog een duel te goed, op 29 mei uit tegen IJsland. Een gelijkspel is genoeg voor de Azzuri om zich te plaatsen. Guatemala heeft in Havana in een wedstrijd voor de eerste voor ronde van het toernooi om het we reldkampioenschap voetbal 1990 met 1-0 gewonnen van Cuba. De tweede wedstrijd wordt zondag 15 mei in San Marcos gespeeld. De winnaar van de duels tussen beide landen ontmoet in de tweede voor ronde Canada. De winnaar daarvan bereikt de laatste voorronde. Daar in strijden vijf landenteams voor twee plaatsen in het eindtoernooi in Italië. Juan Manuel Davila scoorde het beslissende doelpunt in de 43e minuut. Er waren 10.000 toeschouwers. ADVERTENTIE HAMBURG (ANP) - Werder Bremen is de vrijwel zekere kampioen van de Bundesliga. Met nog vier wedstrijden te spe len hebben de Noordduitsers hun voorsprong uitgebreid tot zes punten op FC Köln en zeven op Bayern München. Op de dertigste speeldag deed Bremen goede zaken. De lijst aanvoerder won zelf met 2-0 van Borussia Monchengladbach. De belangrijkste concurrent Bayern München verspeelde zijn laatste kans op een hoofdprijs dit sei zoen door een nederlaag van 1-3 tegen Kaiserslautern. FC Köln nam daardoor de tweede plaats over. De ploeg speelde gelijk (1- 1) tegen Eintracht Frankfurt. Bremen werd voor het laatst kampioen in 1965. Onder leiding van trainer Otto Rehhagel, die een hecht team zonder echte ve detten formeerde, keerde de ploeg terug aan de Westduitse top. In de toernooien om de Eu ropa Cup en de Duitse beker werd Bremen nog gestopt in de halve finales, respectievelijk door Bayer Leverkusen en Ein tracht Frankfurt. Tegen Borussia Monchenglad bach hadden de Noordduitsers nog iets goed te maken, want de heenwedstrijd werd met 1-7 ver loren. Ondanks het veldover- wicht kwam Bremen pas een kwartier voor tijd op voorsprong. Uitgerekend Kutzop, die twee seizoenen geleden de kampi oenskansen van zijn club ver knoeide door in de beslissende wedstrijd tegen Bayern vlak voor tijd een strafschop te mis sen, maakte het doelpunt. Kut zop was invaller voor Braseth en het was zijn eerste seizoenstref fer. Tien minuten voor tijd scoor de Bremens topscorer Riedle 2-0. Bayern München mag rustig spreken van een mislukt seizoen, want de roodhemden halen geen enkele hoofdprijs. In een uitver kocht Fritz Walter-stadion ver loor Bayern de traditioneel moei lijke uitwedstrijd tegen Kai serslautern met 1-3. Voor de thuisploeg leverde de winst twee belangrijke punten op in de strijd tegen degradatie. Lelie scoorde vlak voor rust met een afstandsschot 1-0. Na de pauze passeerde Kohr Bayern-doel- man Aumann, die Pfaff verving, twee keer (3-0), alvorens Wo- hlfahrt tegendoelpuntte. LONDEN Drie jaar geleden kwam Oxford United met veel tam-tam de de Engelse eerste di visie binnengestapt. Zaterdag verdween het speelgoed van Ke vin Maxwell, de zoon van media magnaat Robert, in alle stilte uit de hoogste klasse van de league. Bij Newcastle werd met 1-3 ver loren door de ploeg uit de univer siteitsstad, die Watford, vorige week al gedegradeerd, volgde naar de tweede divisie. De afdaling van Oxford was sinds augustus eigenlijk onver mijdelijk. Jim Smith, de talent volle manager, was naar Queen's Park Rangers verdwenen. Ox ford kwam die klap in de leiding niet te boven. Tegen Newcastle had de ploeg, officieel vechtend voor de laatste kans, geen ver weer tegen het aanvallende ge weld. De 17-jarige debutant Anthony Loromer, de ontdek king van het seizoen Michael O'Neill en oud-international Paul Goddard zorgden voor de drie treffers, voordat Les Phillips vier minuten voor het eind nog iets terug deed. Mark Law- renson, de vroegere verdediger van Liverpool en Ierland, moet volgend seizoen proberen Ox ford weer terug te brengen in de hoogste divisie. Voor de derde degradatie plaats is twee ronden voor het eind Portsmouth de voornaam ste kandidaat. West Ham United, Charlton en Chelsea zijn nog niet veilig. In de tweede divisie staan Millwall en Bradford klaar om de opengevallen plaatsen in te ne men. De derde promotie-plaats wordt via een play-off betwist door Middlesbrough, Aston Vil la, Blackburn Rovers en Crystal Palace. Liverpool, al verzekerd van de titel, deed het tegen Chelsea rus tig aan. Dat de ploeg uit de stad aan de Mersey niet verloor, was vooral te danken aan doelman Bruce Grobbelaar. De Zimbab- waan hield zijn doel 72 minuten schoon; toen moest hij capitule ren voor een strafschop van Gor don Durie. Drie minuten later zorgde international Barnes al voor de gelijkmaker. BRUSSEL Club Brugge heeft met nog drie wedstrijden te spelen in de Belgische voetbalcompetitie zijh kansen op het kampioenschap vergroot. Brugge won thuis tegen FC Luik met 3-1, terwijl de concur renten KV Mechelen en Antwerp niet verder kwamen dan gelijke spe len. De ploeg van de Nederlandse trainer Houwaart heeft nu drie pun ten voorsprong op het achtervolgende duo en een relatief licht pro gramma. Brugge speelt nog thuis tegen hekkesluiter Winterslag en moet op bezoek bij Waregem en Beerschot. Club Brugge had aanvankelijk moeite met FC Luik, dat nog kans heeft op een UEFA-beker plaats. Bij rust was het 0-0. Na de pauze brak de Israëlische spits Rosenthal de score open voor Brugge. Leo van de Eist verdubbelde de stand.via een strafschop. Ook Luik kreeg een strafschop, die werd benut door de Joegoslaaf Malbassa. Het slotof- fensief van de gasten leek resultaat op te leveren, maar de Deen Brylle bracht de eindstand op het bord. Trainer Houwaart verklaarde dat hij weg gaat bij Brugge als zijn sterspeler Degryse wordt verkocht. Voor de spitsspeler is belangstel ling uit Spanje en Italië, waar verschillende clubs meer dan tien mil joen gulden willen neertellen. Houwaart wil zijn ploeg op twee plaat sen versterken. Zijn oog is gevallen op de Nederlandse verdediger Kooiman, die voor buur Cerkel speelt. KV Mechelen bleef thuis tegen Waregem op 0-0 steken. Tijdens de warming-up liep doelman Preud'homme een spierverrekking op. Mechelen, dat ook Erwin Koeman zag uitvallen, speelt op 11 mei de finale van het Europa Cup Il-toernooi tegen Ajax. Het meespelen van Preud'homme is dubieus. Antwerp, dat voor de winterstop op weg leek naar het kampioen schap, kwam met 1-0 voor tegen Beveren dankzij de kersverse inter national Vanderlinden. Na rust kwam de ploeg van trainer Van Moer gelijk door Frank Peeraer. Van Rooij heeft zijn contract nog niet ver lengd. Hetzelfde geldt voor trainer Kessler. Anderlecht won in Luik voor 20.000 toeschouwers met 2-0 van Stan dard. Beide doelpunten vielen in het laatste kwartier. Keshi en Krne- vic waren de makers. Beide ploegen ontmoeten elkaar over vier we ken nogmaals, in de finale van het bekertoernooi. Door de overwin ning van Anderlecht en de nederlaag van FC Luik steeg Anderlecht een plaats, naar de vierde, die recht geeft op deelneming aan het UE- FA-bekertoernooi. MADRID Barcelona heeft op de 35ste speeldag van de Spaan se competitie het prestigeduel te gen Real Madrid met 2-0 gewon nen. De wedstrijd had weinig waarde, omdat Madrid vorige week kampioen werd. Barcelona speelt in de stand geen rol van betekenis, maar is dankzij het LISSABON Benfica hield in het duel tegen Academica Coimbra zijn twee steraanvallers, de Zweed Mats Magnusson en kopwonder Rui Aguas, aan de kant. Het duo is licht geblesseerd. Het gelijkspel (1- 1) kwam via een saaie wedstrijd tot stand. Bij rust was de stand nog 0- 0. Dertien minuten na de pauze schoot de Braziliaanse vleugelspeler Wando een van de paal terugspringende bal in doel. Twee minuten voor het eind zorgde Rocha alsnog voor het ene punt voor Academica. De 1-1 deed de kansen van Benfica op de prolongatie van de natio nale voetbaltitel nog meer vervagen. Porto, door treffers van Gomes (2), Sousa (2) en Raudnei ruim (5-1) langs Salgueiros, heeft met nog zes duels op het programma een voorsprong van negen punten opge bouwd op de nummer twee, Benfica. de nationale beker toch verzekerd van Europees voetbal volgend seizoen. Espanol, dat woensdag in de eerste finalewedstrijd om de UE- FA-Cup op Bayer Leverkusen stuit, speelde uit tegen Atletico Madrid gelijk: 1-1. -aMWiflHilM Moeder plotsklaps een rijke vrouw. En dat dankzij u en de Staatsloterij. Lijkt dat geen aardig idee Tegenover 2 miljoen loten staan ruim 1 miljoen prijzen. Van een tientje tot het half miljoen. Maar liefst zo'n 33 miljoen gulden zit er deze meimaand in de kas. Dus let 11, 16 en 17 mei goed op; want zit moeder goed, dan zit U het ongetwijfeld ook. MEER KANS IN DE STAATSLOTERIJ -3^

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 14