Kans op drie nijzen SPOÏTV Genoegdoeniiig voor Roda JC Is er 'n aantrekkelijker spaarvorm mogelijk dan de Spaarselect-rekening? 4,5% De Spaarselect-extra- rekening. 5% PSV pas laat langs RKC Nijssen zet Gunnarsson opzij WOENSDAG 27 APRIL 1988 SPORT PAGINA 21 DEN HAAG (ANP) - Na het al eerder aangekondigde afscheid van voorzitter Dé Stoopt heeft ook Piet den Duik besloten zijn bestuursfunctie bij de Haagse eredivisieclub besloten per 1 juli neer te leggen. Den Duik maakte negen jaar, waarvan de eerste vijf als voorzitter, deel uit van de Haagse betaald voetbal organisatie. Den Duik voert voor zijn na derende vertrek als reden op, dat hij zijn werkzaamheden als raadslid van de gemeente Den Haag niet meer kan combine ren met de tijdrovende be stuursfunctie. Daarnaast maakt hij met deze stap de weg vrij voor nieuwe kandidaten bij de samenstelling van bestuur. Leegloop uit bestuur van FC Den Haag Tb De op 19 december ge staakte eerste divisiewedstrijd Cambuur - Excelsior zal niet worden uitgespeeld. De KNVB heeft beide clubs gisteren van deze beslissing op de hoogte ge bracht. Het betekent dat het du el dat bij de stand van 3-1 in het voordeel van Excelsior werd gestaakt wegens het gooien van vuurwerk, in een overwinning voor de Rotterdammers is ge ëindigd. De KNVB wilde aanvanke lijk het duel nog laten uitspelen wanneer dit van belang was voor een eventuele rechtstreek se promotie van beide clubs. Dat is niet meer het geval. Wisselbeker breekt meteen LONDEN (Reuter) - Won Lu- ton Town voor het eerst in 103 jaar een belangrijke beker, brak het ding onmiddellijk in tweeën. De league-cup, een trofee uit de 19e eeuw, werd gisteren naar de zilversmid gebracht. De spelers van Lu- ton Town waren er na hun tri omf in de finale op Arsenal iets te ruw mee omgespron gen tijdens de huldiging. In eens hadden de spelers twee stukken in handen. „Het ging per ongeluk", zei Andy Willi amson van de Engelse voet balbond, de eigenaar van de wisseltrofee. LEEUWARDEN (GPD) - Viervoudig landskampioen volleybal bij de vrouwen, Avèro OS uit Sneek, raakt in ternational Ingrid Piersma het komend seizoen kwijt aan Bro ther Martinus uit Amstelveen. Piersma heeft wegens privé- omstandigheden voor de Am- stelveense vereniging gekozen. Martinus is overigens bezig de selectie verder te versterken, in de hoop het komend s de top van de eredivisie te kun nen meedraaien. Olympus hoopt binnen af zienbare tijd een vervangster voor Piersma te kunnen aan trekken, om de toch al kleine selectie weer op peil te bren gen. Manager Ton Boerenbrink heeft inmiddels contact ge zocht met de Amerikaanse mid- Ingrid Piersma naar Martinus blokkeerster Lesa Alltiszold, die vroeger uitkwam voor het universiteitsteam van UCLA, maar nu in de Amerikaanse profcompetitie speelt. Alltiszold zou de tweede Amerikaanse speelster worden die Olympus voor het komend seizoen inlijft. Als vervangster voor de als actief speelster stop pende spelverdeelster Martje de Vries, heeft Olympus name lijk de Amerikaanse Lesa Moore gecontracteerd. Moore speelt nu nog bij de Ambassa dors in Amerika, een ploeg die in december vorig jaar uit kwam op het Dynamo-toernooi in Apeldoorn. Als tweede spel verdeelster heeft Olympus de Hongaarse Elisabeth Bravik op het oog. Bravik is om politieke redenen gevlucht uit Hongarije en speelt momenteel voor de tweede divisievereniging Mad- joe uit Enkhuizen. Haar over stap naar Olympus ligt in feite in handen van het Ministerie van Justitie, dat Bravik nog steeds geen definitieve ver blijfsvergunning heeft gege- WAALWIJK (GPD) De eerzucht van PSV kent dit seizoen geen grenzen. Als enige club in Europa dansen de Brabanders nog steeds op drie bruiloften en is van enige verzadiging geen sprake. De eerste hoofdprijs (landskampioenschap) is al een tijdje binnen, maar de honger zal pas gestild zijn als ook de Europa-Cup voor landskampioenen en de vaderlandse voet balbeker aan het dorstige voetbalvolk getoond kunnen wor den. Het zouden wel eens drukke dagen kunnen worden op het bordes van het Eindhovense gemeentehuis. Toch kwam de bekerwinst (2-3) af te dwingen in de Deense natio- gisteravond in Waalwijk op nale ploeg, hadden de Brabanders eerste-divisiekampioen RKC heel weliswaar wat minder soepel tot stand dan overwicht, vooraf verwacht had mogen wor den. Op het bomvolle sportpark meet af was de ploeg niet agressief genoeg. „In de eerste fase de rust waren we zó domi- Olympia, waar op last van de poli- nant", doorzag Guus Hiddink al tie slechts 5200 toeschouwers de snel het euvel, „dat we ons zelf in toegangshekken mogen passeren, slaap hebben gesust". Hoe gevaar- keek de ongenaakbare koploper lijk dat is tegen een ploeg met twee klein half goudhaantjes voorin als Cees Scha- VW verliest bekerthriller KERKRADE (GPD) Wat Roda JC vrijwel een heel seizoen heeft verzuimd, was gisteravond de dragende kracht voor het bereiken van de KNVB-bekerfinale. Vechtlust, enthousiasme en karakter waren de ingrediënten, die de Kerkradenaren stelden tegenover het surplus aan voetbalkwaliteit bij tegen stander VVV. Wat begon als een slaapverwekkende vertoning eindigde in een enorme climax. Dit keer is Ivan Nielsen zijn gevaarlijke tegenstander Ad r zelfs tegen een 2-0 achterstand Het tekent echter de klasse i PSV, dat de ploeg zich, 'endonk en Ad van de Wiel werd 3SV snel duidelijk gemaakt. De vierdejaars semiprofclub uit genstelling tot Ajax twee weken Waalwijk verschanste zich vanaf eerder, daardoor niet van de wijs de eerste minuut op de eigen helft, liet brengen, Met invallers blessure) en Heintze, die vanavond in Wenen een basisplaats moet Om de tafel over affaire-Koeman de eerste de beste uitval was echter Gerets (lies- meteen raak. De aanval begon bij Van de Wiel, die een duel aanging met Nielsen. De Deen raakte zo in verwarring, dat de bal voor de voe ten dwarrelde van Brard, die Scha pendonk prompt in de diepte aan speelde. Tegen zijn inzet was Van Breukelen kansloos. De tweede treffer nam Van de Wiel voor eigen rekening, toen hij op aangeven van Bosz de bal door de benen speelde Van de Kerkhof en vervolgens WAALWIJK (ANP) - Volgens me dedelingen van Jacques Ruts, de voorzitter van PSV, vindt binnen- koelbloedig de lange hoek uit- kort op initiatief van André van der zocht: 2-0. Louw, voorzitter betaald voetbal van de KNVB, een gesprek plaats over de affaire-Koeman. Bij die bij eenkomst, waaruit een gedragsco de moet komen voor de verhou ding tussen de pers en voetballers, zullen PSV en een vertegenwoordi ging van de Nederlandse Sportpers (NSP) aanwezig moeten zijn. Koeman kwam in opspraak door een interview in het maandblad Sport International, wat uiteinde lijk leidde tot de Europese i strijd. Wakker PSV was klaar wakker en met name Ivan Nielsen wist vanaf dat moment dat er met Ad van de Wiel niet te spotten valt. De meest onge compliceerde aanvaller in het be taalde voetbal, met dertig doelpun ten de onbetwiste topscorer, is niet alleen lastig te bespelen, maar heeft bovendien de flair om een du el aan te gaan. Hans Gillhaus ver- schorsing door stoorde zeven minuten voor de rust voor één wed- het feestje. Hij had daarbij wel de medewerking nodig van doelman Van Loen, de twee jaar oudere broer van de FC Utrecht-spits, die stokstijf op de lijn bleef staan bij een hoekschop van Vanenburg. Die treffer en de verwijtende woorden van Hiddink in de kleed kamer waren voor PSV het sein er na de rust een schepje bovenop te doen. „Toen speelde de ploeg wel geconcentreerd", oordeelde de in Waalwijk spionerende Benfica- trainer Antonio Oliveira, „en was het een spel van kat en muis". „Voor de rust", sloot Hiddink zich bij de trainer van de opponent in de EC-finale aan, „dicteerden we wel de wedstrijd, maar waren we niet gevaarlijk. Door die twee te gendoelpunten liepen we boven dien achter de feiten aan. Dankzij de vlotte gelijkmaker van Sören Lerby en de maar half geslaagde vrije schop van Ronald Koeman was het restant van de tweede helft niet meer dan een formaliteit. „Doordat PSV het tempo op schroefde", doorzag Leo van Veen het verschil in klasse tussen RKC en PSV, „werd de ploeg na de rust finaal uit elkaar gespeeld. Toen kwamen we steeds net een pasje te kort. Maar dat is geen schande te gen de kampioen van de eredivi- „Voor ons is het mooi meegeno men", keek Hiddink alvast vooruit naar de Europa-Cupfinale op 25 mei in Stuttgart, „dat wij daarvoor nog een goede wedstrijd kunnen spelen". De PSV-trainer ging er gisteravond van uit dat de strijd om de nationale beker tegen Roda JC niet zal worden afgewerkt in het Feyenoord-stadion, maar in Venlo of Tilburg. Tegelijk drong hij nog eens aan op versterking van de ploeg. „Een dubbele bezetting is op dit niveau geen overbodige luxe. Dat hebben we vanavond nog eens kunnen zien door de absentie van Heintze", aldus Hiddink, die er stilzwijgend van uitgaat dat de transfer-Krüzen rond is. Waarna de trainer van PSV zich ijlings uit de voeten maakte. Op weg naar Porto, waar hij vanavond Benfica aan het werk ziet in de be kerontmoeting tegen Salgueiros. HAMBURG (ANP) - Michiel Schapers, als achtste geplaatst, is gisteren in de tweede ronde van de open tenniskampioenschappen van Westduits- land in Hamburg uitgeschakeld. De Rotterdammer verloor in twee sets van de Westduitser Ricki Osterthun. De setstanden waren: 7-5 en 6-0. Tom Nijssen had meer succes in de tweede ronde. Hij versloeg de Zweed Jan Gunnarsson in drie sets: 6-3,5-7 en 6-4. Schapers revancheerde zich later door met Diego Nargiso (Som) de tweede ronde van het dubbelspel te bereiken. Het ging wel ten koste van een andere Nederlander, Menno Oosting, die met de Westduitser Alexan der Mronz een team vormde. Schapers en Nargiso zegevierden in twee sets: 6-4 en 6-2. De Amerikaanse Lisa Bonder is te sterk gebleken voor Hester Witvoet in de eerste ronde van de open Japanse tenniskampioenschappen in Fuji- sawa. Dit toernooi heeft een prijzengeld van 300.000 dollar. Witvoet ver loor met 1-6 en 5-7. Voorts versloeg de Australische Dianne Balestrat de als zesde geplaatste Zweedse Catarina Lindqvist met 6-3,1-6, 6-0. Een bekerthriller, inclusief verlen ging, voor vijftienduizend uitzinni ge voetbalfans. Rob Jacobs, de trai ner die dit jaar zowat alles verloor wat een voetbalcoach kan verlie zen, was uiteindelijk de grote win naar. Zijn formatie wist op het juis te moment een tandje bij te schake len. Voldoende om VW met lege handen terug naar Venlo te sturen: 3-1. „Dit is een enorme genoegdoe ning voor mij en de ploeg", vond Rob Jacobs. De aanstaande Excel- sior-trainer was al ruim voor het eindsignaal van scheidsrechter Thomas het veld op gerend in de veronderstelling dat afgefloten was. „Je kunt je wel voorstellen hoe ik me nu voel", bracht hij zijn euforie onder woorden. „Tijdens bekerwedstrijden wint niet altijd de beste, maar meestal de sterkste en de slimste. Roda JC heeft begre pen wat bekervoetbal inhoudt en heeft het karwei na de rust goed op gepakt. De spelers hebben bewe zen dat ze met specifieke wedstrij den uit de voeten kunnen. Dat is een geruststellend gevoel. Want de komende weken moet Roda JC nog drie finales spelen. Die tegen Twente en Utrecht voor het be houd van het eredivisieschap en dan tegen PSV, waartegen we van plan zijn de beker te pakken". Feest in het Kerkraadse kamp, terwijl het er voor de ploeg van Jan Reker allemaal zo rooskleurig uit zag voor de pauze. VW liet van meet af aan geen twijfel bestaan over de herkomst van het punten- verschil in de competitie. De Noordlimburgers lieten de thuis ploeg pijnlijk voelen waarom in Kerkrade voor lijfsbehoud dient te worden geknokt. Rustig controle rend en goed gegroepeerd spel met de intentie om Roda JC te laten uit razen, was het juiste recept om het overdreven Kerkraadse enthou siasme te ADVERTENTIE Geen minimuminleg. Opnamen kontant toegestaan. Vrij opneembaar tot f 5.000,-per kalendermaand. Rentepercentage per jaar. Wie voor iets kostbaars spaart, moet zich het nodige ontzeggen. Toch kan het gebeuren dat u opeens tegen een aantrekke lijke aanbieding aanloopt. De Spaarselect-rekeningen van de Nutsspaarbank bieden u dan alle financiële vrijheid die u nodig hebt om 't leven te ver aangenamen. Bovendien is er geen mini muminleg vereist en krijgt u toch een hoge rente. Bij de Spaarselect-rekening is dat 4,5 procent, terwijl u de vrijheid houdt om per kalender maand 5.000 gulden op te ne men. Let welzonder moeizame overboekingen, zonder boete. Alleen wanneer u meer wilt opnemen, wordt er over 't meer dere 1% retourrente ingehouden. Bij de Spaarselect-extra- rekening krijgt u zelfs een rente van 5 procent en kunt u desge wenst, zonder restrikties, per kalendermaand 2.50Ö gulden opnemen. Over het meerdere wordt 1% retourrente ingehouden. Per kind: Alleenstaande: Echtparen: f 500,- per jaar. f 1.000- per jaar. f 2.000,- per jaar. Saldering genoten rente met betaalde hypo theekrente is met terugwerkende kracht tot 1 januari 1987 komen te vervallen. Mocht u nog twijfelen we ke spaarvorm van de twee voo. u het aantrekkelijkst is, vraag dan gerust - vrijblijvend - adv;es bij de Nutsspaarbank, of stuur de bon in. Waar u in ieder geval zeker van kunt zijn, is dat de Spaarselect-rekeningen net zo aantrekkelijk zijn als de zaken waarvoor u spaart. De Nutsspaarbank doet meer voor spaarders. Geen minimuminleg. Opnamen kontant toegestaan. Vrij opneembaar tot f 2.500,- per kalendermaand. Rentepercentage per jaar. Stuur mij a.u.b. meer informatie over de Spaarselect-rekeningen. Naam: Adres: j Postcode:. I Telefoon:. .M/V .Plaats:. In een enveloppe zonder postzegel zenden aan: Nutsspaarbank I I Den Haag, Antwoordnummer 1980,2500VD Den Haag. Van pure ijver holde de ploeg van Rob Jacobs zichzelf voorbij en toen VW zich daardoor niet van de wijs liet brengen, stapelde Roda JC de ene fout op de andere. Pierre Blattlers blunder was het pijn lijkst. Zijn fout kon Géne Hanssen slechts herstellen door het hante ren van de noodrem tegenover de attente Raymond Libregts. Remy Reijnierse had geen probleem van af de stip. De wens van Jan Reker kreeg ge stalte. Voor de bekerderby hoopte WV-coach hardop dat Roda JC, zijn toekomstige werkgever, nog één keer zou verliezen dit seizoen. Dan zou voor hem het mes aan twee kanten snijden. Het afscheid in Venlo met Europees voetbal en de wetenschap dat Roda JC dan eredivisionist zou blijven. Ook na de treffer van Reijnierse bleef VW het beste van het spel houden. Met wat meer koelbloedigheid had de Belgische huurling Guy Francois de score makkelijk kunnen verho gen. De nonchalance van Francois brak VW na de hervatting op. Roda JC liet het ongedisciplineer de gehol en gedraaf achter in de kleedkamers en pakte de zaken ef fectiever aan. En prompt kwam VW in de problemen. Konden de Noordlimburgers voor de pauze het enthousiasme van de thuis ploeg reeds in de middenlinie op vangen, in het verdere verloop van de ontmoeting kwam VW steeds meer met de rug tegen de muur. De zelfverzekerdheid raakte zoek en fouten slopen in het spel. De verdediging verloor in het drukke strafschopgebied voor doelman John Roox regelmatig het overzicht. Een omstandigheid waarvan Michel Boerebach handig gebruik maakte. Hij ontsnapte aan ieders aandacht en kon van dicht bij inkoppen, toen VW andermaal geen opruiming kon houden (1-1). Het spel werd er door de gelijk maker weliswaar niet beter op, maar de spanning die voortvloeide uit Boerebachs gelijkmaker, ver goedde alles. De 15.000 toeschou wers die in de eerste helft amper waar voor hun geld hadden kregen, werden zelfs op een verlenging ge trakteerd, omdat Pierre Blattler zijn fout uit de aanvangsfase her stelde. Hq gleed een inzet van Bert Verhagen van de lijn, toen keeper Jan Nederburgh al gepasseerd In de verlenging denderde de Roda JC-machine door en via in valler Raymond Smeets en Manuel Sanchez Torres werd voor de twee de keer in de Roda-historie (eerder in 1976) de bekerfinale gehaald. Of Jan Reker diep in zijn hart niet blij was met de zekerheid van Euro pees voetbal komend seizoen? „Ik hoef geen cadeautjes van een an der. Als Roda JC de resterende twee duels tegen FC Twente en FC Utrecht zo speelt als tegen VW, dan blijven ze in de eredivisie. Dat is belangrijker". WOENSDAG 18.40-18.55 Ned 2: Veronica Sport met sport-kort. basketbal uit Den Helder en de toto-voorspellingen door Arnold Mühren. 19.00-19.45 BBC 2: Snooker 20 10-22.00 Did 1 ARD-Sport extra: rechtstreeks verslag vanuit Kaiserslau- tem van de vriendschappelijke voetbalin terland Westduitsland-Zwitserland. 22.10-22.55 Did 2: Die Sport-Reportage: samenvatting van de vandaag gespeelde partijen tijdens de Open Duitse tennis kampioenschappen voor heren in Ham burg. 22.35-22.40 SCH: Golf nieuws. 22.40-23.40 SCH: Super Sport. 22 55-23.20 Ned 3: Studio Sport met voetbal en wielrennen (de Ronde van Spanje), 22.55-00.00 SKY: International Motor Sports: met een verslag van de derde ronde van het World Rally Championship 1988 in Portugal. 23.40-23.45 SCH: Voetbaluitslagen.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 21