SpoorpTV Eigenwijze Grundig is tweede leverancier beeldapparatuur «ÉSsft ELEKTRONICA Pocket Discman:kleinste CD-speler ter wereld MADRID (GPD) - Zoals in bijna ieder land kent ook Portugal zijn voetbalrivaliteit tussen de grote steden. Toen FC Porto vorig jaar in de finale Bayern München aftroef de en de Europa Cup naar de wijn stad meetroonde, was in Lissabon het knarsetanden van afgunst te horen. Dit jaar dient de hoofdste delijke club Benfica die onvergeef lijke brutaliteit van de 'provincie club' Porto weer recht te zetten in Fraai staaltje van Tom Cordes LUXEMBURG (ANP) - Tom Cor des heeft gisteren, in de tweede etappe van de Grote Prijs Francois Faber voor amateurs, een opmer kelijke prestatie geleverd. De aan voerder van de Nederlandse ploeg won de tweede rit over 151 kilome ter met een voorsprong van ruim een minuut. Daartoe heeft hij, in de laatste twintig kilometer van de rit tussen Luxemburg en Hamm, twee keer die winst moeten veroveren. Cordes ontsnapte twintig kilo meter voor het einde, nam mede dankzij het stopwerk van zijn ploeggenoten, anderhalve minuut winst. In een afdaling viel de ren ner uit Wilnis, moest lang op repa ratie wachten, vertrok weer achter de kopgroep, werd door zijn équi pe teruggebracht en demarreerde opnieuw om nog eens een minuut te pakken. Cordes voert het alge meen klassement aan voor Arjan Jagt. Franco Chioccioli heeft giste ren de vierde etappe van de Ronde van Apulië, in het zuiden van Italië, gewonnen. Chioccioli had, met Pe- tito, na de rit over 200 kilometer naar Ostuni een voorsprong van vijf seconden op de grote groep. Die winst bracht hem aan de top van het klassement, twee seconden voor Giuseppe Saronni, die in de eerste rit de leiderstrui had ver overd, Zaaltoernooi om Katwijkse titel KATWIJK - Maandagavond (25 april) organiseert zaalvoetbalvere- niging Cleyn Duin in de plaatselij ke sporthal voor de tweede maal het open zaalvoetbalkampioen schap van Katwijk. De Maas, Glas bergen de Best, Van der Ijdas BMW, Menken/Landbouw, Van Egmond en Cleyn Duin vormen een sterk deelnemersveld. De aftrap is om 18.30 uur. de finale tegen PSV volgende maand. Na de gewonnen finales van 1961 en 1962 moet Benfica de oude glorie weer herwinnen en zijn derde continentale beker aan zijn collectie toevoegen. Precies 26 jaar heeft het ge duurd, voordat Benfica het va cuum van oude vedetten als Euse- bio, Mario Coluna, Torres en Si- moes heeft kunnen opvullen. Het huidige Benfica beschikt over een van de breedste selecties van Euro pa. Maar liefst 31 spelers vechten iedere week om een plaatsje in de basis. Die overbevolking in de kleedkamer is een van de meest ka rakteristieke trekjes van Benfica. Iedere speler, die maar over een beetje talent beschikt, kan zich in de belangstelling van Benfica- scouts verheugen en bijna zeker re kenen op een contract. Maar dat blinde aankoopbeleid zorgde ook voor de nodige miskopen. Zo speelde de met veel tam-tam bin nengehaalde Joegoslaaf Zjivkovic slechts een paar wedstrijden om vervolgens via de achterdeur weer stilletjes geloosd te worden. Moeite De steenrijke voorzitter Joao Santos, eigenaar van een groot con cern van dieetproduktèn, heeft de laatste jaren kosten nog moeite ge spaard om Benfica weer op zijn vroegere niveau te brengen. Het to tale budget van Benfica, inclusief weliswaar de talloze andere sport- afdelingen, overschrijdt de 50 mil joen gulden. Zo'n grote groep is na tuurlijk aardig om mee te pronken, maar in de praktijk valt daar moei lijk mee te werken. Dat vond ook de voormalige Zweedse trainer Eriksson, die tal- van vergeefse pogingen deed om de selectie tot leefbaarder propor ties terug te brengen van 22 spe lers. Het buitenlandse element is bij Benfica sterk vertegenwoordigd. Net zoals de meeste Portugese clubs heeft ook Benfica zijn Brazi liaanse vijfde kolonne. Maar liefst vijf Brazilianen heeft Benfica on der contract staan: reservedoel man Dias Graca, verdediger Jose Carlos Mozer, de middenvelders Elzo Aloisio en Bonfim Wando en spits Carlos Chiquinho. Van dat vijftal spelen doorgaans alleen Mo zer, Elzo en Chiquinho. Verder be schikt Benfica ook nog over de exotische Tueba Menayane, inter national voor Zaire, die dit seizoen amper aan de bak is gekomen en op Europees niveau alleen de wed strijd tegen Anderlecht mëe mocht spelen. De grote vedette van de ploeg is de Zweed Mats Magnus- son, die met 11 doelpunten topsco rer is. Magnusson heeft net zoveel Eusebio wordt als speler van het nationale elftabvan Portugal op het we reldkampioenschap in Engeland uit het veld gestuurd. Hij bezorgde Ben fica in de jaren zestig grote i treffers op zijn naam staan als zijn medespits, de vinnige Rui Aguas. Rui Aguas, die met zijn twee goals tegen Steaua Boekarest Ben fica in de finale schoot, is boven dien een van de vaste internatio nals van bondscoach Torres. Ver der maken ook doelman Silvino, da Silva Veloso, Alvaro Montalvo en Diamantino Miranda regelmatig deel uit van het nationale Portuge se elftal. Het grote vraagteken van Benfica heet Albino Chalana. De absolute Portugese vedette van het EK van 1984 is na een vanwege een zware blessure mislukt avontuur bij Girondins Bordeaux weer op het oude nest teruggekeerd. Maai de oude is Chalana nooit meer ge worden, waardoor hij zich tegen woordig met de rol van vaste inval ler moet troosten. Wederopstanding De man aan de basis van de Eu ropese wederopstanding van Ben fica is de Deense trainer Ebbe Han sen Skovdhal geweest, door het be stuur vorig jaar aangetrokken als opvolger van de Brit Mortimore na zijn opmerkelijke successen met de toenmalige Deense kampioen Brondby. Maar Hansen Skovdhal zal alleen maar een ererondje met de cup kunnen maken in zijn zoete droom. In december vorig jaar kreeg de Deen al weer de bons van wege de slechte competitieresulta ten. Op dit moment is Benfica al zo goed als kansloos om de landstitel van vorig jaar te prolongeren. Met nog zeven wedstrijden te spelen bedraagt de achterstand van Benfica op aartsrivaal Porto maar liefst zes punten. En die ne derlaag in de nationale concurren tiestrijd weegt nu eenmaal zwaar der dan de successen op Europees niveau. De plaats van Hansen Skovdhal op de bank wordt nu in genomen door Jose Antonio Oli- veiro, beter bekend onder zijn ou de voetbalnaam Toni. Al sinds mensenheugnis is Toni in dienst van Benfica, eerst als gewaardeerd speler en vervolgens als eeuwige hulptrainer van achtereenvolgens Eriksson, Mortimore en Hansen Skovdhal. Hij wordt opm zijn beurt geassisteerd door legendari sche Eusebio, die de keepers traint. Volgend seizoen zal Toni weer een stapje terug moeten doen, want in Lissabon circuleert al de naam van de Braziliaanse trainer Pareira, momenteel aan de slag in Saoedi Arabie, als de nieuwe eerste man. Maar wellicht krijgt Toni de gunst van de twijfel van het be stuur, als hij tegen PSV de derde Europa Cup voor Benfica weet te bemachtigen. PEC komt niet verder met gelijkspel: 2-2 DORDRECHT (ANP) - PEC Zwolle heeft een open kans om in de gevarenzone van de eredivisie FC Groningen, Roda en AZ te pas seren, knullig laten liggen. PEC kwam gisteravond tegen het nieti ge DS niet verder dan 2-2 en blijft door het slechtere doelgemiddelde dan de concurrenten zestiende. Het drie weken geleden officieel gedegradeerde DS blijft een moei lijke klant voor andere degradatie kandidaten, die denken twëe pun ten in Dordrecht op te halen. PEC leek aanvankelijk op weg naar een gemakkelijke overwin ning. Linkerverdediger Edwin Duim, die vorige week ook al scoorde tegen Ajax, schoot na drie minuten met links in, nadat DS- doelman Dirven de bal uit een vrije trap van Van Buuren had losgela ten. PEC maakte vervolgens de fout zich een superioriteitsgevoel aan te meten. Dat was duidelijk misplaatst, hoewel DS zwak ac teerde. De Zwollenaren missen kwali teit om over tegenstanders heen te lopen, al zijn die van een mager ka liber als DS. De Dordtenaren na men de wedstrijd in handen. Na 24 minuten leverde dat de gelijkma ker op toen Boogers, in wie VVV interesse heeft, een vrije trap van Van der Wiel met het hoofd afrond de. Na rust was de inzet bij PEC te rug. Het doelpunt van Van Buuren (2-1) had de beslissing moeten zijn, zeker omdat Van Ankeren, Post en Yucedag daarna redelijke kansen verprutsten. De protesten van PEC na de aan DS toegekende straf schop waren dan ook niet terecht. Een hand in eigen boezem zou meer op zijn plaats zijn geweest. fase van de Amstel Gold Race. 15.00-17.15 Ned 3: Studio Sport. Wiel rennen: De Amstel Gold Race. 15.30-16.30 SCH: Super Sport. 15.30-16.30 SKY: Davis Cup Tennis 1988: reportage van de tweede ronde voor heren-landenteams. Hoogtepunten van de wedstrijden tussen Zweden- Tsjechoslowakije, Oostenrijk-Frankrijk 16.26-17.30 Ned 1. Indoor Voetbal Toer- 16.30-17.30 SCH: American College Football. 16.30-17.30 SKY: International Motor Sports: met o.m. een reportage van de tweede ronde van de WK voor 250- en 500-cc-motoren op het Laguna Seca Cir cuit in Californiê, 18.15-18.20 BBC 1: Sport. 19.30-20.00 Did 3: Sport im Westen. 21.44-22.30 Ned 3: Studio Sport. 21 50-22.05 BBC 1 Sport 22.00-23.15 Did 2: Das aktuelle Sport- Studio. 22.15-23.15 SKY: Davis Cup Tennis 1988: beelden van de tweede ronde van de (heren) landenteams. 22.30-22.45 BRT 1Sport op Zaterdag. 22.40-00 00 BBC 2 Snooker. 22.41-23.11 Ned 3: Studio Sport. Biljar ten: EK kunststoten in Dongen. 23.15-00.15 SKY: Transworld of Sport: historische, dramatische en humoristi sche momenten uit de sportwereld. ZONDAG 13.00-17.00 Did 3: Sport im Westen ex tra: met o.a. Grand Prix Tennis in Monte Carlo, WK surfen in Sylt, turnen om de Beurscup en WK trial. 14.00-15.00 SKY: Transworld of Sport. 15.00-16.00 BBC 2: Rugby Special - beelden van de lerland-Engeland, de ju niorenwedstrijd Schotland-Wales en aansluitend snooker. 15.00-16.00 SCH: Motorraces: aandacht voor de 'British Superbike'. 15.00-18.00 BRT 2: Stadion: met o.m. tennis in Monte Carlo. 15.45-16.30 Ned 3: Studio Sport. Biljar ten: EK kunststoten in Dongen. 16.00-19.30 BBC 2: Sunday Grandstand: met snooker en de Engelse Open squas- hkampioenschappen. 17.10-18.10 Did 2: Die Sport-Reportage: met o.a. een verslag van de Grand prix- motorraces van Spanje in Jarama. 17.35-17.45 Ned 3: Sportuitslagen. 18.10-18.40 Did T Sportschau: met o.a. Worldcup windsurfen in Sylt en de finale van het Grand Prix Tennistoernooi in Monte Carló. 19.00-20.00 Ned 3: Studio Sport. 19.30-19.45 Did 3: Sport im Westen. 19.50-19.58 Did 1: Sportschau-Tele- gramm. 20.15-20.50 BRT 1: Sportweekend. 20.30-20.35 SCH: Voetbaluitslagen. 22.00-22.25 Did 2: Sport am Sonntaq. Eindzege Karpov BRUSSEL (ANP) - Anatoli Kar pov heeft het wereldbekertoernooi van Brussel op zijn naam gebracht. De oud-wereldkampioen, die een voorsprong had van een vol punt op zijn naaste concurrenten Nunn en Salov, kwam in de laatste ronde remise overeen met de Zweed An- dersson. BETAALD VOETBAL EREDIVISIE: DS'79-PEC Zwolle 2-2. 8 15 26 43-53 AZ 32 8 10 14 26 39-60 PEC Zwolle 32 9 8 15 26 38-64 Den Haag 29 7 7 15 21 45-59 DS 79 33 2 8 21 12 40-92 PSV Kampioen. PSV, Ajax, FC Twente periode kampioen. BUITENL. VOETBAL De uitslag van de tweede etappe van de Grote Prijs Francois Faber voor amateurs is: 1Cor des 151 km in 3 uur 54 minuten en 25 seconden, 2. Jagt op 1 minuut en 6 seconden, 3. Schenk (WDI) 1.06,5. Van der Vin 1.09,11De Vries 1.23, 15. Zanoli 1.36, 27. Dekker 7.57. Het algemeen klassement is: 1. Cordes 7.13.37,2. Jagt op 50 seconden, 3. Lehnert (WDI) 0.55, 6. Van der Vin 1.20,10. De Vries 3.21,17. Zanoli 8.17,21. Dekker 9.55. Ronde van Apulië De uitslag van de vierde etappe is: 1Chioccio li, 200 km in 4 uur 44 minuten en 53 seconden, 2. Petito op 1 seconde, 3. Fondnest 0.05, 4 Ga- vazzi, 5. Joho (Zwi). Het algemeen klassement is: 1. Chioccioli 19 uur 4 minuten en 16 seconden, 2. Saronni op 2 seconden, 3. Joho 0.05, 4. Petito 0.05, 5. Fon- driest 0.06,6. Gambirasio 0.08. Toernooi Brussel De uitslagen van de laatste ronde: Sokolov (Sov) - Winants (Bel) 1-0, Speelman (Eng) - Timman (Ned) 1/2-1/2, Kortsjnoi (Zwi) - Portisch (Hon) 1/2-1/2, Sax (Hon) - Salov (Sov) 1/2-1/2, Ljubojevic (Joe) - Nunn (Eng) 1-0, Nikolic (Joe) - Beljavski (Sov) 1/2-1/2, Seirawan (Vst) - Tal (Sov) 1-0, Karpov (Sov) - Andersson (Zwe) 1/2-1/2 De eindstand: 1Karpov 112 Salov 10,3. Bel javski, Ljubojevic en Nunn 9 1/2, 6. Andersson Portisch 9. 8. Speelman 8 1/2, 9. Sokolov 8, 10 Nikolic, Seirawan, Tal en Timman 7 1/2, 14. No- gueiras 7, 15. Kortsjnoi 6 1/2,16. Sax 6, 17. Wi nants 2 1/2. Toernooi Monte Carlo Kwartfinales: Noah (Fra.)-Leconte (Fra.) 2-6,7-6 (8-6), 6-3, Lendl (Tsj.)-Nyström (Zwe.) 7-6, 6-2, Jaite (Arg.)- Pistolesi (Ita.) 6-2, 6-0, Tulasne (Fra.)-Gomez (Ecu.) 7-5,6-1. Weinig invloed van 'moeder' Philips Als zich een elektronische firma de laatste jaren opmerkelijk in Nederland heeft ontwikkeld dan is het wel Grundig. Jaren terug een wat oubollig Duits merk in de schaduw van gigant Philips, nu een behoorlijk agressief opererende organisatie met eigen, soms zeer opmerkelijke produkten. Grundig bereikte vorig jaar in Nederland een tweede plaats - na marktleider Philips - in de artikelengroep 'Beeld', dat wil zeggen de verkoop van kleuren-tv's en videorecorders. door Hugo van der Heem Grundig Nederland verkeert in de wat merkwaardige omstandigheid dat eenderde van het Duitse con cern - gesticht door Max Grundig - in handen is van Philips. Ook de di rectie bestaat voor een deel uit (Ne derlandse) managers, afkomstig van Philips. Bij bepaalde belangrij ke besluiten speelt dat een rol. In dertijd voerde ook Grundig daar om het V-2000 video-systeem, maar een paar maanden eerder dan de 'Eindhovense concurrent' liet men dit systeem varen. Nu echter is men opmerkelijk ac tief met het VHS-systeem. De vi deorecorders van dit type worden nu ook weer in eigen fabrieken in Duitsland gemaakt, in samenwer king met een Duitse vestiging van Matsushita. De meest opmerkelijke videore corder is de VS 540 VPS/TXT die op drie manieren te programmeren is: op de gebruikelijke wijze op het toestel zelf, via de afstandsbedie ning waarin zich een LCD-scherm- pje bevindt en via teletekst. Door de teletekst-pagina's op te roepen en de tijden daarvan door het toe stel 'te laten lezen' is de recorder op zijn gemakkelijkst te programme- Het apparaat, dat rond de 2000 gulden kost, is wat deze 'tekst-pro grammering' betreft volstrekt uniek. DAT-recorder Opmerkelijk is ook dat Grundig een DAT-recorder aankondigde. De Digitale Audio Tape cassettere corder wordt in Duitsland al ver kocht. Zodra er voldoende vraag naar is in Nederland, zal men hem hier daadwerkelijk gaan leveren. De Grundig aankondiging gebeurt duidelijk onafhankelijk van Phi lips. De Eindhovense gigant is sterk gekant tegen de DAT-intro- ductie. Men geeft de voorkeur aan een ander nieuw produkt: CD-Vi- deo, waarvan de introductie echter ook sterk vertraagd is. Ook in de sector autoradio's loopt men voorop met slimme nieuwigheden. De radio-cassette recorder WKC-4870 RDS is een topmodel dat diefstal van autora dio's óp een nieuwe manier tegen gaat. Het bedieningspaneel van de autoradio, zo groot als een rekenli- neaal, is met een simpele handbe weging afneembaar. De lange, smalle 'reep chocola' kan gemak kelijk worden meegenomen of op geborgen. Zonder dit paneel is de ontvanger/cassetterecorder waar deloos. Een andere primeur is het Radio Data System (RDS) in deze autora dio. Daardoor is het mogelijk dat de ontvanger zelf stations zoekt die door de omroepen van een RDS (programma)-code worden voor zien. Op het schermpje ziet men niet de frequentie (golflengte) van het station, maar de naam. De auto radio, die daarmee zijn tijd vooruit is, kost 1400.-. Anders dan andere grote merken heeft Grundig ook een reeks uitge lezen Hifi-apparaten. De DAT-re corder maakt deel uit van die reeks. Daarnaast is er een bijzonde- Een 1,3 kilogram lichte camcorder van het VHS-c type kan gemakkelijk worden meegenomen naar sportwedstrijden. (foto's gpd> re tuner (ook met het RDS-princi- pe uitgerust) een versterker, een CD-speler en een dubbel caësette- deck. Voor de hele serie (Fine Arts) heeft men ook vier verschillende, bijzonder hoogwaardige luidspre kersystemen ontwikkeld. De hele serie ademt exclusiviteit, terwijl de topmodellen niet geheel en al on betaalbaar zijn. Satelliet-apparatuur Grundig Nederland brengt ook een eigen satelliet-ontvanger. Men heeft inmiddels een model van de tweede generatie gelanceerd, met 49 voorkeuze mogelijkheden. De ontvanger zelf (exclusief de daar voor benodigde schotel-antenne en verdere apparatuur) kost zo'n 1500 gulden. Grundig heeft een overeenkomst met een vaste installateur en een le- veranciér van overige apparatuur voor het opstellen van dergelijke satelliet-ontvangststations. Uitge sproken sterk is de Duitse reus op het gebied van televisie-toestellen. Men beschikt over een reeks com pacte toestellen tot aan Jumbo-tv's toe, die een beelddiagonaal van 95 cm hebben. Binnen die reeks pro duceert men een toestel dat een 'flikkervrij', fraai stilstaand beeld levert. De ingebouwde digitale elektronica van dit toestel zorgt er voor dat de beelden elkaar dubbel zo snel afwisselen. De tv's (waaronder een draag baar type) zijn er ook in uitvoerin gen voorzien van diverse nor men, bruikbaar voor Franse en Amerikaanse uitzendingen en -vi deobanden. Ze hebben veelal twee eigen AV-ingangen en de mogelijk heid om 80 teletekst-pagina's te onthouden, zodat deze onmiddel lijk oproepbaar zijn. Dat Grundig zo'n grote variatie aan KTV's levert is onder meer te dan ken aan het feit dat men over een eigen fabriek beschikt waar onder meer ook modellen voor Siemens en Blaupunkt worden gemaakt. De grootste investeringen steekt men echter op dit moment in de fabriek te Neurenberg-Langwasser die ge heel wordt geautomatiseerd. Nu al is een van de drie grote produktie- straten sterk geautomatiseerd. De videorecorders VS 440 VPS en VS 450 VPS worden voor 75% automa tisch vervaardigd. Twee andere computergestuurde montagegroe- pen moeten dit jaar gereed komen. Sony Nederland verrast dit voor jaar weer met enkele opmerkelijke nieuwe produkten. Vooral op het gebied van video en CD zijn er en kele primeurtjes, waaronder een nieuwe, semi-profesionele camera gerekend moet worden en de klein ste CD-speler ter wereld (er past niet eens een gewone CD in): de Pocket Discman. Op het gebied1 /recorders is de CCD-V200 geïntro duceerd, een apparaat met een achtvoudige zoomlens en met een extreem hoge sluiternelheid (voor speciale effecten) van 1/4000-ste se conde. Aan boord van de schouder camera is een CCD-opname chip, die niet minder dan 440.000 beeld punten kent. Dat heeft een zeer scherp beeld tot gevolg. De camera heeft aan 5 lux voldoende om nog redelijke plaatjes te maken. Er is een macro-stand voor dichtbij fil men en een scherpstel- en belich- tings-automaat. De laaste maakt gebruik van infra-rood licht. Het geluid wordt (in stereo) digitaal op getekend. Kleinste telg Bij gebrek aan DAT-recorders ontwikkelt Sony zich inmiddels tot de kampioen van de CD-spelers. Er is een reeks van apparaten, die nu weer worden uitgebreid met aan de bovenzijde extreem hoge klasse en aan de onderzijde de bare Pocket Discman. De Pocket Discman is de kleinste, lichtste, meeneembare CD- speler. Gewone CD's steken er zelfs uit terwijl ze worden afgetast. (foto GPD) De Pocket Discman is de kleinste CD-speler ter wereld. Hij is zo nie tig dat alleen de nieuwe CD-singles (van 8 cm grootte) erin passen. Het apparaat weegt 300 gram zonder en 400 gram met batterijpack. Buiten afmetingen: 10 bij 10 cm. Gewone CD's zijn 12 bij 12 cm: probleem? Nee, wanneer de Pocket Discman (D-88) de gebruikelijke schijf af speelt steekt die voor de helft uit het batterij gevoede apparaat. De prijs maakt hem tot een pittfge pri meur:/999. Als troost: er zijn nog een reeks andere Discman's. De D-40, D-150 en DT-100. De laatste speler heeft ook een ingebouwde FM-stereo- en middengolf-tuner. De prijzen lo pen tot zo'n 400. Daarnaast heeft men een hele reeks nieuwe, draag bare Walkmans uitgebracht. Voorts een douche-radio (spat-wa- terdicht) een sports Walkman (ook spat-waterdicht en met stopwatch) en een reeks miniatuur wereld- en reis-ontvangers. Aan beide zijden van de 3000 gul den brengt Sony een reeks van top klasse CD-apparaten. Alsof de CD- spelers van gisteren nog niet vol doende kwaliteit gaven, is men doorgegaan met de ontwikkeling: de nieuwste generatie, met een zwaar (trillingsvrij) chassis, heb ben gescheiden circuits voor links en rechts (digitaal/analoog conver ters voor beide kanalen). Er is extra zorg besteed aan het 'sporen': het foutloos volgen van de CD-infor- matie en de juiste geluidsreproduc tie. De nieuwste generatie biedt na melijk een 18 bits digitaal lineair filter en achtvoudige oversampling. Hiermee bereikt men een zeer hoogwaardige repro ductie van het oorspronkelijke sig naal, zoals opgetekend in de CD. De spelers bieden voorts aller hande gemakken, waarvan een af standsbediening nog de gewoonste is. Zij kunnen de CD's 'herkennen' aan een in de CD meegeschreven nummer. Op grqpd daarvan kan men bepalen welke nummers men wel en niet horen wil, eventueel in welke volgorde. Bij enkele appara ten wordt de CD's zelfs automa tisch 'afgetiteld' op het display. Voorts kan men bepaalde punten in de CD-muziek vastleggen en snel tevoorschijn halen: bijvoor beeld voor muziekonderwijs of bij demonstraties. Een autoradio waar men het bedieningspaneel van afneemt, lijks nog aantrekkelijk om te stelen.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 17