wmm Overlevingstocht jonge werklozen Bi 'Op den duur gaan mensen eraan' Bedrijven genomineerd voor ondernemersprijs Toekomst zeker Katwijkse school voor de zeevisvaart Ijjjljj ZATERDAG 23 APRIL 1988 PAGINA 13 Vaar- en klimtocht moet minderwaardigheidsgevoelens wegnemen KATWIJK "Ben je bereid uit je dagelijkse routine te stappen, dan ontdek je dat het avontuur vlak naast je ligt. Moe en voldaan stapje 's avonds in je bed en bespreek je de komende tocht door de bergen. Het zal zwaar en ruig zijn. Je ademt, je leeft vol verwondering". Zo omschrijft de organisatie Outward Bound uit het Bra bantse Ulvenhout haar 'overlevingstochten' die onder meer in de Franse Pyrineëen worden georganiseerd. De cursussen worden gehouden in natuurgebieden, de deel nemers moeten moeilijke routes te voet en over water af leggen. De Katwijkse stichting Scum gaat met Outward Bound in zee om werkloze jongeren van 16 en 17 jaar uit de bollenstreek de gelegenheid te bieden aan zo'n oVerle- vingscursus mee te doen. De deelnemers, die overigens geen bezoekers van het Scum-centrum aan de Helmbergweg in Katwijk hoeven te zijn, gaan zes weken op avontuur. De eerste drie weken verblijven ze op een binnenvaart schip in Nederland, de rest a groep voor de cursus. De overheid ziet in dit soort overlevingscursus- sen de ideale manier om iets aan die zelfonderschatting te doen, zo dat de kans op een baan wordt ver groot. Outward Bound kiest niet voor tijd in het buitenland. De coördina- de gemakkelijke weg. Er komen de programmeringsgroep van Scum, Ronald Korenhof, ziet het plan helemaal zitten. "We lie pen al een hele tijd met het plan rond, maar het kwam er niet van. door Roy Klopper Toen bleek dat iemand van de Scum-organisatie enkele jaren ge leden zelf aan zo'n overlevingscur- sus heeft deelgenomen! Op dat mo ment wisten we dus precies wat we moesten regelen en bij wie we moesten zijn", zegt hij. De Katwijkse stichting legde contact met Outward Bound en de plannen zijn nu in een vergevor derd stadium. "De organisatie van de subsidies en meer van dat soort praktische zaken is rond. Nu moe ten we voldoende deelnemers zien te krijgen om een behoorlijke groep te vormen", aldus Korenhof. Scum hoopt op een groep van on geveer tien tot vijftien jongeren. Maar als het er iets meer of minder worden, gaat de tocht ook door. Subsidie De deelname aan de tocht kost de jongeren geen cent. De ministe ries van sociale zaken en van on derwijs verlenen namelijk subsi dies om dit soort projecten te on dersteunen, waardoor de reis, het eten en andere dagelijkse levens behoeften volledig kunnën worden bekostigd. Alleen voor bij voor beeld sigaretten moeten de deelne mers wat zakgeld meenemen, want zo ver gaat het rijk niet in het ver strekken van subsidie. De overheid verleent volgens Korenhof steun aan dit soort pro- jekten omdat ze er veel van ver wacht. "Veel werkloze jongeren van 16 of 17 jaar zitten in een kans arme positie. Vaak hebben ze pro blemen met het werkloos zijn, pro blemen op de school die ze op hun leeftijd nog een aantal dagen per week moeten bezoeken, of proble men thuis. Ze hebben vaak een groot deel van hun zelfrespect ver loren, ze Voelen zich nutteloos en lamlendig", schetst hij de doel- geen uitgebreide theoriëen vooraf. Korenhof: "Er wordt niet verteld hoe je een berg beklimt, je moet maar zien hoe je boven komt wan neer je er eenmaal voorstaat. Als je dan op eigen kracht de top bereikt, ontdek je dat het binnen je moge lijkheden ligt, dat geeft veel vol doening". Keuzes Het zes weken in de natuur zeer intensief met een groep optrekken, is natuurlijk ook een ingrijpende ervaring. "De deelnemers zijn to taal op elkaar aangewezen, ze moe ten van elkaar op aan kunnen. Vaak blijkt bij dit soort cursussen dat degenen die altijd het hoogste woord hebben, in moeilijke situa ties geen beslissingen kunnen of durven nemen. De jongeren die zich meestal wat terughoudend op- stèlleu, blijken dan vaak wel ver antwoordelijkheid te durven dra gen", zegt Korenhof. Hij is er van overtuigd dat er in die zes weken van de tocht ontzet tend veel verandert in een groep. "De deelnemers worden namelijk steeds voor keuzes geplaatst; wan neer moeten we koken, waar sla pen we, stoppen we of gaan we door, wat doen we met achterblij vers en meer van dit soort vragen. Dan gaat er een soort besluitvor mingsmechaniek werken, wat na tuurlijk zeer interessant is", aldus de Scum-vertegenwoordiger. De begeleiding van de groep jon geren is dan ook bewust minimaal. Er gaat slechts één begeleider met de groep mee, die zich overdag in beginsel nergens mee bemoeit. Het is juist aan de groep om problemen op te lossen, ook als die van per soonlijke aard zijn. Korenhof: "De eerste drie weken op dat schip moet er bij voorbeeld veel gebeu ren. Je kunt moeilijk iemand een week achter het roer laten staan, terwijl een ander lekker op het dek in de zon ligt". Dat soort zaken moet de groep echter signaleren, de jongeren moeten zelf degene er uit pikken die altijd zijn snor drukt. Het enige wat de begeleider doet is ingrijpen als er zeer grote proble men ontstaan. Verder houdt hij ie- KATWIJK Zeven Katwijkse bedrijven zijn genomineerd voor de eerste ondernemers prijs die in de kustplaats zal worden uitgereikt. De voor dracht is door de organiserende commissie gedaan aan het col lege van burgemeester en wet houders en het bestuur van de Katwijkse Vereniging van In dustrie en Handel (KVIH). Op dinsdag 2 mei wordt bekendge maakt welke Katwijkse onder nemer de prijs in ontvangst kan De zeven genomineerde be drijven zijn de Katwijkse Bouw Maatschappij (KBM), C A Distributiecentrum Katwijk, Oostingh Staalbouw, Nobels Machinefabriek, Carrosseriefa- briek Kees Mulder, het Bacte riologisch Controlestation Kat wijk en Bavak Nederland. Zij zijn gekozen uit de meer dan tweeduizend bedrijven en in stellingen die de kustplaats rijk De ondernemersprijs wordt uitgereikt tijdens de jaarverga dering van de KVIH door bur gemeester C.A. Bos. Hij is ook degene die is gekomen met het initiatief voor een prijs voor de Katwijkse ondernemer die zich in de afgelopen periode heeft onderscheiden of verdienste lijk gemaakt. De prijs zal om de twee jaar worden uitgereikt en bestaat uit een kunstvoorwerp en een geldbedrag. Het kunst voorwerp is een reproduktie van het beeldje van de strand- reddingboot, dat op, de Boule vard schuin tegenover de Witte Kerk staat. De reproduktie is vervaardigd door de kunste naar Erich Klaus, de maker van het beeldje. De geldprijs be staat uit een bedrag van rond de 2000 gulden. Ronald Korenhof rechts): "Het mooiste zou zijn als er jongeren uit alle lagen van de bevolking aan deze over- levingscursus meedoen". (foto Dick Hogcwcning» dere avond een nabespreking met de groep over wat er die dag fout of juist goed ging. Minister Braks opent expositie Bespreking ARTSEN Leiden De weekenddienst begint zaterdag om 8 uur en eindigt zondag om 24 uur. Spreekuur van 12-12.30 uur (alleen voor spoedeisende medische hulp). Voor de patiënten van de artsen: Groep 1 - Tan, Zwijnenbprg, Meyer. Van Leeuwen, Verhage, Groeneveld, de Ruiter, Janssen. Maris en Van Schie: za 8 uur tot zo 8 uur: Y. Groeneveld. Tel: 218661, spreekuur: Rosmolen 2. zo 8 uur tot 24 uur: R.- van Leeuwen, tel: 218661. spreekuur: Rosmolen 2. Groep 2 - Pieterse. Van Gent. Taytelbaum, Van Luyk. Klaassen, Rus, Kruis, Bergmeijer- ,de Lange: za 8 uur tot zo 8 uur: R.M.G. Taytelbaum, tel: 120266, spreekuur: Utrechtseveer 17. zo 8 uur tot 24 uur: H.J. Klaassen, Prinsen straat 5, tel: 213546. Groep 3 - Pleiter, Smit, Lely, W. de Bruyne, J. de Bruyne, Stolk, Jurgens, Fogelberg en Van den Muijsenbergh: za 8 uur tot zo 8 uur: J. Stolk, Burggravenlaan 102, tel: 125820. zo 8 uur tot 24 uur: M.E.T.C. v. d. Muysen- bergh, de Sitterlaan 18,-tel: 132877. Groep 4 - Van Wingerden. Lahr, Van Rijn, Bé- nit, Nieuwenhuis, Horn, Van der Waardt, J.G. Zaayer en R.E. Zaayer, de Kanter en Lodder: za 8 uur tot zo 8 uur: M. Lodder, tel: 311414, spreekuur: P. Moensweg 52. zo 8 uur tot 24 uur: G.J.BN. Bénit. tel: 720404. spreekuur: Kennedylaan 24. Groep 5 - Jasperse. Wiersma, Crul. Kooyman, De Jong, Prince. Reinders. D. Hammerstein en A. Hammerstein: za 8 uur tot zo 8 uur: B.&.J. Crul, Noordeinde- plein 8a. tel: 142888. zo 8 uur tot 24 uur: C. Keyer, tel: 140124. Leiderdorp za 8.00 uur tot zo 24 uur: - za O. Du Ry v. Beest Holle. Vlaskamp 16, zo R. v. Velzen. Heelblaadjespad 9. spreekuur van 12.30 tot 13.00 uur Vlaskamp 16, tel: 891100. Oegstgeest van za 8 uur tot ma 7.30 uur: - J.W. de Haan, Oranjelaan 26. tel: 170605. Voorschoten za W. van dam, Palestinalaan 29, tel: 3960, zo A. Tromp, Leidseweg 328, tel: Warmond L. Lempers, Churchillaan 13, Voorhout, tel: 02522-10140. Wassenaar - za M. v.d. Feen, tel: 18309, spreekuur: Hofcampweg 65. zo G. Schaep- man, tel: 14561, spreekuur: Van Zuylen van Nijeveltstraat 42. Zoeterwoude via het antwoordapparaat van een van de Zoeterwoudse huisarten, tel. 01715-1219 of 1614, verneemt u welke huisarts de weekend- APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waarge nomen van vr. tot vr. door: Apotheek de Aloë, Levendaal 161, tel: 120502, Beker Apotheek, Lijtweg 4, Oegstgeest, tel: 155482 A. W. Helder, Hermelijnvlinder 36, tel: 220513. Voor de praktjk van Vestjens, v.d."Wouw: - E.J.M. v.d. Wouw, Boshuizerlaan 26, tel: 764058. Voor de praktijk van Duijn, Brandt: - R.J.W. Duijn, Pres. Kennedylaan 260, Oegstgeest, tel. 173266; of D.J. Brandt, Homanstraat 1. Rijnsburg. tel. 173266. Voorschoten - C. Westgeest. Leidseweg 560, Voorschoten, tel: 768616. latiekring di Rijswijk. TANDARTSEN De weekenddienst voor Leiden, Leiderdorp, Oegstgeest en Warmond wordt waargeno- n door: - C.M. Mokveld. Oude Singel 210, wijk, Simon Vestdijklaan 28, Oegstgeest, is der r 1-12 u Dienst in eigen praktijk: S. Freeke, Laan van Meerburg 2, Zoeterwou- de-Rijndijk, tel. 071-414547 of 410950. Voorschoten/Wassenaar K. L. Sutiono- Goei, Kon. Marinelaan 29, Voorschoten, tel: 01717-5009. Voordat de jongeren op reis gaan, zijn er een aantal bijeenkom sten waarop de deelnemers elkaar kunnen leren kennen. Bij die sa menkomsten is iemand van Out ward Bound aanwezig die een aan tal praktische zaken met de deelne mers zal doornemen, zoals wat ze moeten meenemen en wanneer er wordt vertrokken. Na afloop van de reis zullen er ook nog een aantal bijeenkomsten worden georgani seerd, om de ervaringen te bespre ken. "We zijn van plan om de deel nemers een soort verslag te laten schrijven. Aan de hand daarvan kun je conclusies trekken over de waarde van het project", stelt Ko renhof. Wanneer de cursus aan slaat, is het voor Scum zeker voor herhaling vatbaar. Er zijn nu al ideëen om een korte tocht van drie of vier dagen te houden voor de vaste bezoekers van het Scum-cen- rum. Die zullen het dan wel zelf moeten betalen. De overheidssub sidies gelden namelijk alleen voor werkloze jongeren en niet voor ie dereen die op avonturenreis wil. Alle werkloze 16- en 17-jarigen uit de bollenstreek kunnen aan de overlevingscursus deelnemen. "Het is echt niet alleen voor Kat- wijkers en helemaal niet alleen voor mensen die bij Scupi komen. Het mooiste zou juist zijn'als jonge ren uit alle lagen van de bevolking meedoen", hoopt Korenhof. Be langstellenden hoeven volgens hem ook niet bang te zijn om bui ten de groep te vallen wanneer ze zich inschrijven zonder dat ze de overige deelnemers kennen. "Er zijn kennismakingsavonden en op de tocht zelf worden natuurlijk al heel snel contacten gelegd", stelt de coördinator van de Scum-pro- grammeringsgroep. Korenhof voegt er aan toe dat jongeren met enige drempelvrees zonder verplichtingen naar de voorbereidende avonden kunnen komen. "Wanneer ze het dan toch niet zien zitten om mee te doen, kunnen ze gemakkelijk afzeggen", zegt hij. De organisatoren zouden graag zien dat er ook wat meisjes mee zouden gaan. 'Waterkwaliteit voldoet aan norm' ALPHEN AAN DEN RIJN - Het Alphense drinkwater voldoet aan de normenwan de waterleidingwet en is zonder meer geschikt om te worden geconsumeerd. Dit laten burgemeester en wethouders van Alphen weten in een persbericht. Het college van b en w reageert hiermee op de aantijgingen dat in het drinkwater te veel hogere orga nismen zoals waterpissebedden en -vlooien voorkomen. Uit een controle naar aanleiding van klachten bleek de gemeente dat het water kon worden goedge keurd. "Dat was in november 1987", aldus het college in het pers bericht. Ook wordt gesteld dat het Nederlandse drinkwater altijd al veel hogere organismen bevat. "Het Alphense drinkwater bevat niet meer organismen dan het ge middelde in Nederland. Zo wijken de cijfers van Alphen praktisch niet af van de Amsterdamse waar den". Voor aanwezigheid van ho gere organismen bestaan echter geen normen. Volgens het persbe richt zijn de organismen geen ziek teverwekkers. RIJNSBURG De minister van landbouw en visserij, G.J.M. Braks, verricht op woensdag 1 juni in Rijnsburg de opening van de tentoonstelling 'Nederland in be drijf; handel in Rijnsburg'. De ten toonstelling valt in twee delen uit een. het ene deel is te zien in het museum van het genootschap Oud Rijnsburg aan de Oude Vlietweg, het andere deel is ingericht in de bloemenveiling Flora. Bloemenkwekers en de veiling i belangrijk onderdeel van de exposities en van de plaat selijke economie. Dat verklaart de deelname van de bloemenveiling Flora aan de tentoonstelling, die wordt gehouden in het kader van Nederland Museumland. De veiling Flora neemt hiermee tevens een voorschot op het 75-ja- rig jubileum van de coöperatieve bloemenveiling dat in februari 1989 wordt gevierd. De tentoon stelling zal van juni tot begin 1989 in de Flora te zien zijn. KATWIJK Het vis serij-onderwijs blijft ook in de komende ja ren voor Katwijk be houden. De plannen voor schaalvergroting in het middelbaar be roepsonderwijs zullen niet leiden tot sluiting van de vestiging van de School voor de Zee visvaart in de kust plaats. Wel bestaat er momenteel nog ondui delijkheid over de Directeur C. van Beelen van de School voor de Zeevisvaart maakte dit gisteren bekend bij de presen tatie van het jaarver slag. De toekomst van het visserij-onderwijs was de afgelopen pe riode onzeker door de invoering van de rijks- norm dat een school voor middelbaar be roepsonderwijs mini maal 600 leerlingen moet tellen. Geen en kele School voor de Zeevisvaart in ons land kan aan deze eis voldoen. "Je kan dan wel zeggen; hef ze maar op of breng ze onder in scholen die wel voldoende groot zijn, maar daarmee zou je in feite het hele visserij-onderwij s wegvagen", aldus Van Beelen. Sierviskweker strijdt voor betere waterkwaliteit Alphen ALPHEN AAN DEN RIJN - De waterkwaliteit in Alphen staat ter discussie. Terecht, volgens sierviskweker Gerard Meere- boer. Vorig jaar stierven als ge volg van de matige kwaliteit van het water duizenden vissen uit zijn kwekerij. Hij heeft inmid dels een schadeclaim van ander halve ton ingediend bij de ge meente. "Het is een nationaal probleem", vertelt de Alphenaar. "Toch moet er iets gebeuren, want op den duur gaat de mens door Jolanda Mak "De organismen vormen het grootste probleem", vertelt Mee- reboer. "In het water zitten tal van kleine beestjes". Hij pakt er enkele tekeningen bij. "Kijk, ben je bang voor spinnen?", vraagt hij wijzend op waterspinnen- en vlooien die voorkomen in het drinkwater. "Slangachtigen zoals wormen komen er ook in Het zijn dieren die volgens Meereboer niet afdoende zijn te bestrijden. "Je kunt alleen zor gen voor hele fijne filters waar ze niet door kunnen. Ze hebben een enorm aanpassingsvermogen dus een afdoend gif is bijna niet te vinden. Bovendien zijn ze vre selijk klein. Als een vis ze opeet, verteren ze niet. Sterker nog: ze gaan niet eens dood". "Ze zijn zo gevaarlijk omdat ze allerlei ziektedragende bacterie- én meebrengen. Sommigen zet ten gif dat in het water zit om in ander, nog gevaarlijker gif. Ook hebben ze sterk de neiging om te klitten, zodat je concentraties krijgt". "Voordat het water wordt ge wonnen, moet het ongeveer zes tig dagen in de grond hebben ge zeten. Dan zijn alle kiemen die zuurstof nodig hebben eruit ver dwenen", verduidelijkt hij ver der. "Dat de rommel erin zit, kan nog, als de filters maar zijn aan gepast. Die van het Alphense wa- terzuiveringsbedrijf zijn -ontoe reikend. Gegevens daarover heb ik gekregen van de inspectie. Via een omweg dus, want als je bij de zuivering zeurt, wordt steeds ge zegd dat er niets aan de hand is". De hoeveelheid drinkwater die in Alphen wordt gewonnen, is niet genoeg voor heel Alphen. "Het water dat erbij wordt ge mengd is weliswaar beter, maar ook niet zo verschrikkelijk goed dat we daarover kunnen juichen. Gerard Meereboer bekijkt wat er zoal in het water zit: "Wormen komen er ook Ons waterwingebied ligt boven dien ongunstig en de inrichting is niet optimaal". In 1987 ging het volgens Mee reboer echt goed mis. "Het water bleek toen slechter te zijn dan ooit. Ik kreeg ziekten in mijh aquarium. De verschijnselen be handelde ik met reguliere mid delen. Die werkten niet. Dus pro beerde ik andere, maar ook dat mislukte". "De vissen bleken last te heb ben van worminfecties. Daarbij hadden ze last van gifophopin gen in de levers en de nieren. "We hebben toen geprobeerd de waterkwaliteit aan te passen, zo dat het water alle vreemde stof fen zou neutraliseren. Dat gaf wat verlichting, maar toen ik de aquaria ververste, kwamen de verschijnselen in alle hevigheid terug. Toen zijn we het water gaan onderzoeken en vonden dit". "Het -drinkwaterbedrijf ont kent dat er iets aan de hand is, dus ben ik het meteen hogerop gaan zoeken", aldus de siervis kweker. "Bepaalde getallen zijn lange tijd achtergehouden. Zo doende weet ik ook niet exact hoe de waterkwaliteit er nu voor staat. Feit is dat er teveel micro organismen inzitten". DEN HAAG/ALPHEN AAN DEN RIJN - De inspectie van het ministerie van volksge zondheid, ruimtelijke ordening en milieu (VROM) heeft een extra onderzoek ingesteld naar de waterkwaliteit in Alphen. Dit naar aanleiding van vragen die de PvdA'ers Rienks en Swildens-Rozendaal in de Tweede Kamer hebben gesteld aan minister Nijpels. De resul taten hiervan zijn bekend te gen de tijd dat de vragen wor den beantwoord, naar ver wachting half mei. Onderzoek De inspectie heeft inmiddels een onderzoek ingesteld. "Dat was hard nodig, denk ik, want er waren vrijwel geen feiten be kend. Volgens de wet mogen er ook onbeperkt organismen - in het water zitten. Er is eigenlijk geen norm voor". Dat laatste wordt bevestigd door zowel J. van der Erf, woord voerder van het Alphense drink waterbedrijf, als door de verant woordelijke wethouder K. Molle- ma. Hoewel al eerder was meege deeld dat het Alphense drinkwa ter andere gestelde normen niet overschrijdt, is ook verteld dat ernaar wordt gestreefd nog min der schadelijke stoffen in het wa ter te laten zitten. Meereboer: "Dat is het 'm nou ook nog: er wordt veel te grof ge controleerd. Alles zit erin tot de hoogste norm. Als zij meten, ko men ze altijd met hooguit een derde van de cijfers die ik heb ge meten. Overschrijdingen van de maximale hoeveelheid zitten er niet tussen, maar er staat altijd het maximum op de lqst. Het wordt nu gelukkig onderzocht door de inspectie van VROM. maar of het wat oplevert?" Het gaat hem niet hoofdzake lijk om de schade die hij heeft ge leden. "Ik houd gewoon m'n hart vast. Ik heb vorig jaar al mensen gesproken die dachten dat ze draadjes van de theedoek in hun glas water hadden zitten. Ik heb alleen gezegd dat ze goed moes ten kijken, omdat ze dan die wor men konden zien bewegen". "Kijk", uit Meereboer nog zijn grootste vrees, "de natuur selec teert zelf. Nu is het al zo dat hoge re organismen, zoals vissen, doodgaan. Ik ben bang voor de volgende stappen". ZATERDAG 23 APRIL Bollenstreek Bloemencorso, vertrek om 10.00 uur uit Haarlem, route: Haarlem. Hillegom, Lisse, Sas- senheim. Noordwijkerhout, Noordwijk; verlicht corso door Noordwijk vanaf 21.00 uur. Leiden rommelmarkt in de Pieterskerk, van 10.00 tot 17.00 uur. Leidse avond met Tom Beek Quartet, Bob Rigter Kwartet en Homeward Strut, aanvang 21.00 uur. Jazzzolder Hot House, Waaggebouw. Aalmarkt. concert in de Meestersene door Residentie Orkest olv Aldo Ceccato. met solist Herman Uhl- horn, piano, aanvang 20.15 uur in de Stadsgehoorzaal. Leonardushuis (Haagweg 14) kledingbeurs en rommelmarkt van de missiewerkgroep voor een pro ject in Irian Jaya, van 10.00 tot 15.00 uur. basisschool 't Klankboord (Ste venshof), rommelmarkt van 11.00 tot 16.00 uur. jongerenkoor Dabar organi- tot 12.00 de wereldwinkel staat met een kraam naast de bibliotheek in de Nieuwstraat. waar het Nicaraqua Komite informatie verstrekt over de nacht van Juigalpa'. disco Leidse Werkgroep Ho moseksualiteit, Langegracht 65. van 22.00 tot 02.00 uur. open soos NVSH-trefcentrum Rapenburg 48, vanaf 22.00 uur. nieuw Clubhuis. De sponsorloop begint om 13.00 op het Marowij- nepad. Wethouder Tesselaar lost het startschot. In en om de wel penhut zijn tal van spelletjes en een rommelmarkt. buurthuis Op Eigen Wieken aan het Valkenpad 2, houdt een koppel-klaverjastoernooi. De eer ste ronde begint om 20.00 uur. Droomfabriek aan de Oude Rijn 56, een cursus zelfverdedi ging De wordt op acht achtereenvolgende zaterdagen gehouden, van 11.00 tot 13.00 uur. belangstellenden kunnen bellen naar tel: 133883. bazar in de Vrije School Mare- land aan de Mare Singel 19. tot 16.00 uur. Kijkhuis, 'Le jupon rouge' 19.30 uur, 'Der himmel uber Berlin' 21.45, Sammy and Rosie get laid', 20.00 en 22.15 uur. filmhuis LVC 'Naplo II van Mar- ta Meszaros. aanvang 21.15 uur. Leidse schouwburg. Tolken' met Anne Will-Blankers en Andre van den Heuvel, aanvang 20.15 lak-theater, Toen er paniek uit brak in het collectieve onderbe wustzijn-, door de Voorziening, aanvang 20.30 uur. LVC optreden van The Me- kons' (UK) Oude marenpoort. optreden van 'Cnppled Walter's Big City Band. aanvang 22,00 uur. Droomfabriek. optreden van 'Fmo Gomes en Beatrijs Firpi (Samba Latina), aanvang 21.30 Leiderdorp braderie met mini-kermis, rad van avontuur, spelletjes, verkoop voorstelling kindertheater Sce ne 14 met 'Kop op en lach', voor kinderen van 6 tot 12 jaar. aan vang 14.30 uur in de Muzenhof. landen, van 10.00 tot 13.00 uur in de bi bliotheek. Cor Gordijnsingel. operette 'lm Weissen Rossl. door het Leiderdorps Operette Gezelschap, aanvang 20.00 uur in de Muzenhof. Oegstgeest Navigatorenkonferentie met als thema: 'Je leven: Zin of onzin', sprekers: ds. F. Veenhuizen en Aral Dijksman, aanvang 10.00 en 10.20 uur. eindiging om 16.15 uur. Herv. Gem. Centrum, Lijtweg 9. Voorschoten rondleidingen in Kasteel Dui venvoorde, Veurseweg, om 14.00 en 15.30 uur. Wassenaar optreden orkestvereniging Mu- sica uit Den Haag, SOS-kinder- dorp in India. 20.15 uur in het Rijn lands Lyceum.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 13