Cordier durft, denkt en Driebergen de stille kracht van Rijnsburg 3 KsVe S"STV \PS> 'Niet blind in de val van Quick Boys lopen' Titel Katwijk kroon op werk van Ciere Voorzitter stuwt KV Mechelen naar de Europese A.s zaterdag, het belangrijke treffen KATWIJK - LEIDEN Mondriaan Administraties, VRIJDAG 22 APRIL 1988 SPORT PAGINA 17 RIJNBURG Hij voldoet aan alle eisen die aan een voorstopper worden gesteld en hij zou daarom geen gek figuur slaan in het betaalde voetbal. Daarvan is zo'n beetje iedereen overtuigd behalve Wim Driebergen zelf. Die zelfonderschatting van zijn voetbalkwalitei ten is vermoedelijk het enige onderscheid tussen de Rijnsburgse Boys-verdediger en ie mand als Hans Werdekker, de via EDO bij Willem II terechtgekomen mandekker die zich volgend seizoen Ajacied mag noemen. De Haarlemmer Werdekker heeft jaren anoniem rond gelopen in Noord-Holland, maar zijn kwalitei ten werden pas op latere leeftijd en notabene door een Brabantse club op juiste waarde geschat. Niet al leen de Tilburgse vereniging, ook de oud-amateurinternational zelf werd financieel beter van de over gang naar Ajax, dat hem boven dien betere sportieve vooruitzich ten bood. Dus ook voor Driebergen is er nog hoop op een droomcarrière, ware het niet dat hij geen interesse heeft in een professionele loop baan. Hij heeft vrede met het leven van een top-amateur. Bij Glasber gen-De Best op de Rijnsburgse bloemenveiling heeft hij boven dien een baan die hij voor geen goud voor het onzekere bestaan van een voetbalprof zou willen ver ruilen. "Er is eigenlijk nooit belangstel ling voor mij geweest en die zal nu ook wel niet meer komen. En laten we eerlijk zijn, in sportief opzicht zit je bij Rijnsburg beter dan bij Haarlem of een dergelijke betaalde club", zegt Wim Driebergen (28) van RB, morgen op Middelmors te genstander van Quick Boys in de absolute topper van het zaterdag voetbal. Bewondering door Fred Segaar Tot voor een paar weken terug was hij sowieso niet van de partij geweest, want toen was hij nog lijn- rijder en deed hij één keer in de week West-Berlijn aan. Dat wat zich door de week afspeelde bij Rijnsburgse Boys ging volledig langs hem heen. "Ik had een best leven, maar ik vind het toch ook be langrijk om 's avonds thuis te zijn. Twee en een half jaar trainde ik 's maandagsavonds met een paar an dere jongens die de trainingen niet konden volgen en vrijdags liep ik voor mezelf'. Totdat hij aan het einde van het vorige seizoen opnieuw een aantal kleine blessures aan zijn hoofd op liep. Omdat hij toen ook zijn privét- rainingen verzuimde maar wél ge woon doorging met snoepen, sloeg de weegschaal door naar de hon derd kilo. "Dat werd te gek", herinnert hij aan het einde van het vorig seizoen. "Ik be.n toen op een bepaald mo ment weer begonnen met lopen en heb daarna meegedaan met zomer avondvoetbal. Daardoor was ik aan het begin van dit seizoen tien kilo kwijt". En was hij ook in een supervorm, zoals de meeste van zijn ploegge noten trouwens. RB leek na over winningen op ACV en IJsselmeer- vogels in sneltreinvaart op weg naar de titel, totdat de sleet er plot seling in kwam. "Wij spelen liever tegen goede ploegen. Dat zelfde geldt een beetje voor Quick Boys. Wij hebben nu samen met Noord- wijk het gemakkelijkste program ma. maar dat zegt helemaal niks". De kampioenskansen doorne mend komt Driebergen dan ook tot de conclusie dat het nog alles kan ten op kan. "Quick Boys heeft mis schien minder kwaliteit dan Rijns burgse Boys. Maar die ploeg heeft enorm veel karakter en als je op die manier zo ver komt dan is dat klas se. ACV vond ik in het begin van het seizoen de beste ploeg. Maar toen wij daarna in Assen speelden vond ik ze veel minder. Bij Noord- wijk draait het vooral om Geert Jan Bakker sinds Klaas Vink is ver trokken. IJsselmeervogels vind ik de minste. Het is een beetje een laf fe ploeg. Bij een achterstand blij ven ze gewoon met een laatste man spelen". Heel anders dus dan Rijnsburgse Boys, dat vaak noodgedwongen laatste verdediger Huug Aande- wiel doorschuift. Achterin moet de ploeg dan alle mogelijke risico's nemen. Met name aan Driebergen is die speelwijze met zijn schoen maat 45 goed besteed. "Dat lig ons wel. We kunnen achterin goed één op één spelen. In de lucht heb ik in- Typerende actie van Wim Driebergen: boven Teun 1 Quick Boys uit springend, scoort hij met het hoofd. derdaad nauwelijks problemen. Over de grond moet ik altijd goed uitkijken omdat ik niet echt snel ben op de eerste meters. Dan is het vaak een kwestie van je goed op stellen. Dus is het logisch dat ik lie ver tegen grote spitsen speel. Maar ook tegen een jongen als Bakker van Noordwijk voetbal ik graag". Met wie hij morgen tegei) Quick Boys te maken krijgt, weet hij nog niet. Leen of Martin van der Plas, het maakt hem niet uit. "Het gaat er gewoon om te winnen. Ook Quick Bóys weet dat Rijnsburg een aan vallende ploeg heeft. We moeten niet in de val lopen door blind te gaan aanvallen. Dan gaan we de boot in. Maar bij verlies zijn we nog niet kansloos voor de titel, al zal het zeker moeilijk worden. Met een beetje geluk kunnen we ver ko men. In het kampioensjaar speel den we vaak helemaal niet best, maar wonnen we wel steeds. Dat tikkeltje mazzel missen we nu een beetje, maar de kansen kunnen na tuurlijk keren". KATWIJK - Een langgekoesterde wens van Peter Ciere kan morgen in vervulling gaan. Dan speelt der deklasser Katwijk namelijk de kampioenswedstrijd tegen buurt genoot Leiden. Thuis op sportpark De Krom is het elftal van Ciere bij winst verzekerd van de titel. Hoe wel Katwijk in totaal nog vier wed strijden voor de boeg heeft, staat de champagne nu al klaar. „Wat er bij een kampioenschap allemaal wordt georganiseerd, kan me op dit ogenblik niet schelen", weigert Ciere verder dan de derby tegen Leiden te kijken. „Mij gaat het om die twee punten. Natuurlijk kunnen we die ook nog wel in de resterende wedstrijden bijeen sprokkelen, maar ik heb ze liever nu. Trouwens, als de concurrenten SVPTT en Scheveningen punten laten liggen, hoeven wij niet eens van Leiden te winnen. Daar ga ik natuurlijk niet van uit: Katwijk speelt morgen gewoon op winst". Punten pakken gaat de volgelin gen van Ciere dit seizoen uitermate goed af. Slechts zes verliespunten in achttien wedstrijden is een on gekende weelde voor de ploeg, die er jaren achtereen net niet in slaag de te promoveren. Ciere, die na vier jaar Katwijk overstapt naar de Oegstgeester zondagvereniging UDO, neemt zelfs het woord obses sie in de mond. „Zelf heb ik welis waar nooit getwijfeld aan mijn aan pak, maar het is goed dat we die ti tel nu een keer pakken. Dat dat met zo'n overmacht gebeurt doet mij natuurlijk extra plezier". De aanpak van Ciere, na zijn voetbalcarrière bij Roodenburg als trainer begonnen bij Katwijk, heeft uiteindelijk succes opgeleverd. „Zo kun je het wel stellen, maar een trainer moet ook het materiaal hebben om zijn ideeën uit te voe ren. Het sterke purit van Katwijk is de eenheid van het team. In het eer ste spelen welgeteld elf Katwij- kers. Ik hoop dat de club ook in de tweede klasse zijn eigen identiteit bewaart. Spelers van buitenaf aan trekken lijkt aanlokkelijk, zeker nu we een goede sponsor hebben. Toch heeft dat op den duur vaak een averechts effect". Ciere zal er niet meer bijzijn als Katwijk zijn inhaalrace richting dorpsgenoot Quick Boys („Bijna iedereen in Katwijk voetbalt, dus er is plaats genoeg voor nog een eersteklasser") vervolgt. „Dat was aan het begin van dit seizoen nu eenmaal zo afgesproken", zegt Cie re neutraal. „Ik denk dat vier jaar bij één club voor een trainer lang genoeg is. Ik heb het hier altijd naar mijn zin gehad, we gaan als vrienden uit elkaar". Bekroning Eigenlijk kan alleen Leiden de bekroning van vier jaar hard wer ken nog dwarsbomen. „Bang ben ik niet", meldt Ciere, „maar Bee- renfenger (trainer van Leiden red.) kennende zullen we het niet ca deau krijgen. Dat hoeft ook niet, want als we van onze eigen kwali teiten uitgaan moeten we het kun nen redden. De afgelopen drie duels hebben we met lastige degra datiekandidaten afgerekend. Als we tegen Leiden snel op voor sprong komen, verwacht ik zelfs een fraaie wedstrijd". „Aan de andere kant neemt de spanning wel per wedstrijd toe. Zelf vind ik dat het leuke van voet bal, maar nervositeit kan ook ver lammend werken. Daarom moeten we morgen die titel pakken. Geluk kig heb ik met aanvoerder Wim Guyt en Kees Guyt ervaren jon gens in de ploeg. Alleen een kam pioenschap van Katwijk hebben de meesten hier nog niet meege maakt". Met een titel op zak kan Ciere ge makkelijk afscheid nemen. Toch laat zijn vertrek de nuchtere Leide- naar niet helemaal onberoerd. Cie re: „Enig sentiment komt wel om de hoek kijken. Dat is het gevolg van mijn aanpak. Ik ken de hele vereniging door en door, niet al leen de spelers maar bijvoorbeeld ook het kantinepersoneel. Die con tacten zal ik na vier jaar Katwijk ze ker TIM BROUWER DE KONING vertelt over zijn bewondering voor technisch vaardige spelers, van wie er die avond heel wat over het veld flitsen. Maar hij veert pas echt op bij een interceptie van Lerby of een kopbal van Ivan Nielsen. Voetbal lers die onmisbaar zijn voor hun club, van het type-Driebergen dus. Altijd fel in' de duels en bij corners meestal bij de 'tweede paal' te vin den om daar met het hoofd doel treffend toe te slaan. "De laatste tijd is er inderdaad meer waardering voor spelers als ik. Die blijken belangrijk, zeker in aanvallende ploegen zoals Ajax in het betaalde voetbal en Rijnsburg se Boys bij de amateurs. Trouwens, als het even kan trek ik zelf óók nog eens naar voren. Bij corners vooral ja. Op die manier krijg ik bijna elke wedstrijd een kans, maar de ballen willen er niet in, behalve afgelopen zaterdag". Toen gebeurde wat hem zelden is overkomen. Hij kopte de bal, ge- Bij Cordiers binnénkomst was KV hinderd door ARC'er van Leeu- Mechelen op sterven na dood, zo- wen, in eigen doel. Door zijn stoere wel sportief (afgedaald naar de speelwijze liep hij in de loop der tweede klasse) als financieel (in fei- tijd een aantal blessures op aan zijn te failliet). Maar hoe anders is het hoofd. Vorig jaar was hij daardoor gelopen. Wantzesjaarlaterstaatde MECHELEN (GPD) Toen John Cordier in maart 1982 voorzitter werd van KV Mechelen, deed de Nieuwe Zake lijkheid zijn intrede in het knusse stadionnetje 'achter de Kazerne'. De aanwezigheid van de Nederlanders Aad de Mos, Erwin Koeman, Piet den Boer, Graeme Rutjes en Wim Hofkens ten spijt, is het de Westvlaamse no-nonsence manager geweest, die het tot voor kort nietige provincie clubje heeft opgestuwd in de vaart der volkeren. zelfs enige tijd uitgeschakeld en hij club in de finale is zo'n type dat écht wordt gemist Cup II toernooi, als hij er niet is. Zoals dus ook vori ge week dinsdag in Groningen, toen Rijnsburgse Boys tegen Oran- direct al handig je Nassau een pijnlijke nederlaag dog. „Ajax leed omdat de ploeg geen inzet toonde. "Door de weekse wedstrijden zijn gewoon heel ongunstig voor Rijnsburgse Boys. De meeste jon- het Europa Ajax op 11 Straatsburg de tegenstander Cordier manoeuvreert zijn ploeg de rol van under- n instituut. Dat wordt de strijd van David tegen Goliath. Laten we hopen dat de ge schiedenis zich herhaalt...". John Cordier (46) is eigenaar van het telecommunicatiebedrijf Terl- ïilig. Als je de hele dag op je be nen staat en dan nog e spelen na zo'n lange niet mee. Ik weet zeker dat die gas ten best wilden. Maar het zit op zul ke momenten een beetje tegen. met drie medewerkers begonnen, keer moet heeft hij momenteel ruim 750 valt het werknemers in dienst. Het bedrijf haalt eer* jaarlijkse omzet van 200 miljoen gulden en heeft vestigin gen in België, Nederland. Luxem burg, Westduitsland, Engeland, Supporters gooien er dan van alles Italië, Zwitserland en de Verenigde uit. Maar ze houden geen rekening Staten. „Van nul naar 200 miljoen, met de omstandigheden. Je moet niet gek hè", glimlacht Cordier, ui- r laten. Ik heb terlijk een ietwat oudere uitgave drukke baan. van Chriet Titulaer, die in 1986 tot s in de proble- Belgisch manager van het jaar werd gekozen. Uitdaging In 1980 werd zijn bedrijf "Ik weet trouwens niet of het shirtsponsor van KV Mechelen. In r gewoon veel i zelf een gezin en e Dan kom je wel ee men met je sport". Supervorm mèt mij anders was gegaan in Gro ningen. Bert Clavan (elftalleider- /red.) heeft er alles aan gedaan ruil\ drage r de Raad grotere financiële bij- Cordier een jaar later in Beheer plaats. In zijn s te krijgen. Maar tegenover boek 'Durven, Denken, Doen' mijn baas en mijn collega's kon ik schreef hij dat hij wilde kunnen dat gewoon niet maken. Zoveel volgen wat er met zijn francs ge- verantwoordelijkheidsgevoel moet beurde. Weer een jaar later volgde je hebben". hij de hobbyist Herman Candries ADVERTENTIE Terrein: Sportcomplex de Krom - Katwijk Aanvang: 14.30 uur Advertentie aangeboden door: Heereweg 137, Lisse op als voorzitter en zette de struc tuur van de club volledig naar zijn hand. Cordier: „Ik heb zes maanden goed gekeken en geluisterd hoe de zaken bij KV marcheerden. Daarna heb ik een rapport geschreven en daarin uiteen gezet wat mijn werk wijze zou zijn. 'Als jij het zo goed weet, doe jij het dan ook maar', werd mij vervolgens te verstaan ge geven. Wel, die uitdaging heb ik aangenomen". In de structuur die Cordier voor staat, moeten vooral de indirecte inkomsten - huur loges, business- seats, sponsoring en dergelijk - worden vergroot. „De verhouding indirecte-direete inkomsten moet in mijn ogen tweederde-eenderde zijn. Dat is bij Mechelen op dit mo ment ook ongeveer het geval". Koud als voorzitter benoemd nam Cordier contact op met Uli Hoeness. Hij liet de manager van Bayern Munchen weten Sigurvins- son en Del'Haye te willen huren. "Uitgesloten", antwoordde Hoen ess, die wel Reisinger en Benfeld in de aanbieding had. De komst van beide Duitsers was het begin van de bonte stoet nieuwe spelers die de laatste jaren bij de Vlaamse rood-gelen zijn neergestreken. Nadat KV Mechelen in 1983 weer was gepromoveerd naar de eerste klasse volgden enkele jaren waarin de club aanzienlijke hinder onder vond van groeistuipen. Pas na de komst van Aad de Mos, die gedu rende het seizoen '85-'86 de wegge stuurde Westduitser Ernst Kun- necke afloste (Cordier: „Met Kun- necke hebben wij een verkeerde keus gemaakt") kwamen stilaan de Ide Nederlanders: vanaf links: trainer Aad de Mos, Erwin Koeman De Mos, op zijn beurt door Ajax bij het grof vuil gezet, kreeg inzake het technische beleid nagenoeg carte blanche. Hij vroeg en kreeg van Cordier inmiddels elf nieuwe spelers: Clijsters, Preud'homme, Hofkens, Demesmaeker, Denil, Degreef, De Wilde, Drouguet, Em- Johnny Bosman. „Waarbij Bos man mijn voorkeur heeft". De top scorer van de Amsterdammers mag zich eveneens in de belang stelling verheugen van Anderlecht.' Bayer Leverkusen en Bayern Mun chen. De.Mos: „Johnny heeft tegen mij gezegd dat hij voor de trainer zal kiezen, voor mij dus". De transferpolitiek1 van Meche len is vooral gericht op het aantrek ken van spelers van 23 jaar en jon ger, dus mag haast geconcludeerd worden dat Johnny Bosman de nieuwe spits van KV Mechelen gaat worden. Lineker, Hateley en Vandenbergh zijn wat leeftijd be treft dan niet interessant. „Dat is uw conclusie", zegt Cordier, min zaam glimlachend. „Op 1 mei zal ik de namen van onze aankopen be kend maken". „Ja", geeft Cordier zonder om wegen toe, „ik heb een monopolie positie. Maar ik denk dat bij iedere club, bij ieder bedrijf dat de top wenst te bereiken één man het ge zicht moet bepalen. Denk aan Con stant VandenStock bij Anderlecht, Berlusconi bij AC Milan en Wisse Dekker bij Philips. Die club of dat Ajax en PSV zijn gisteren de gehele dag overspoeld door tele foontjes van supporters, die toe gangskaarten wilden bestellen voor de Europa Cup-finales waarvoor beide clubs zich heb ben geplaatst. PSV heeft voor de eindstrijd van de Europese beker voor landskampioenen op 25 mei in Stuttgart tegen Benfica 14.000 kaarten beschikbaar voor de ei gen aanhang. Ajax moet het met enkele duizenden kaarten min der doen. De Amsterdammers, die op 11 mei in Straatsburg de Europa Cup voor bekerwinnaars verdedigen tegen het Belgische KV Mechelen, hebben 10.000 kaarten toegewezen gekregen. Maar denkt u beslist niet dat ik met de gedachte speel af te haken. Ik word bij de club gewaardeerd en gerespecteerd. En KV is iets ge worden waaraan ik gehecht ben ge- s, Theunis en de inmiddels tot bedrijf valt en staat met die vedette van de ploeg uitgegroeide Eli Ohana. Met drie doelpunten is de Israëliër eveneens de clubtop scorer in het Europa-cuptoernooi. Monopolie Ook voor het komende seizoen zal KV Mechelen weer aanzienlijk versterkt worden. De Mos heeft Cordier er van kunnen overtuigen dat er hoe dan ook een „grote spits" aan de selectie moet worden toege voegd. „En de voorzitter heeft mij toegezegd dat die er ook komt". Haagse Aadje heeft inmiddels een verlanglijstje ingediend met daar op vier namen: Gary Lineker van Barcelona, Mark Hately van AS Monaco, Erwin Vandenbergh van Olympique Lille en de Ajacied persoon die beslissingen moet ne men en ze ook durft te nemen. Moe ten twee mensen beslissingen ne men dan kan dat al tot grote proble men leiden". De beste Maar wat gebeurt er met KV Mechelen als Cordier plotsklaps mocht besluiten zich terug te trek ken of als hem iets zou overko men? Zakt de club dan niet als een plumpudding in elkaar? Cordier: „Ik denk het niet. Want als ik op stap bij KV Mechelen is het niet zo dat Cova Invest (De naamloze ven nootschap waarvan Cordier de eni ge aandeelhouder is en die spelers voor de Mechelen aantrekt red.) haar activiteiten dan ook stopt. ADVERTENTIE Waterpolowedstrijd Zijl L.G.B.-Brandenburg zaterdag 23 april zwembad de Zijl aanvang 19.00 uur u aangeboden door: GRAFISCH TEKSTVE RWERKJNGS8UWO Joop Borghoowt Uige Rijndijk 36 - 2315 JV Iwjen lel: 071.224753 -lai: 071-222056 Tb Kraay tekent bij Feyenoord voor een jaar steunt op een speler, zoals Club Brugge en FC Antwerp. Als Jan Ceulemans hinkt, hinkt Club Brug ge ook. En als Van Rooy niet fit is, valt Antwerp ook terug. Wij heb ben dat in veel mindere mate, wij kunnen veel gemakkelijker een speler vervangen". Een permanente plaats in de Eu ropese top is het streven van Cor dier en de zijnen. In dat kader wordt de infrastructuur alvast aan gepast. En daarin past ook de bouw van een nieuw, ultramodern sta dion met louter zitplaatsen, dat 23.000 bezoekers zal kunnen ber gen en voorzien zal zijn van loges, business-seats en alle mogelijke comfort. Cordier: „Voor de bouw van het nieuwe stadion wordt een nieuwe NV gesticht met constitu tionele beleggers". Het is de bedoe ling dat het nieuwe onderkomen bij het begin van het seizoen '89-'90 in gebruik zal worden genomen. Cordier: „Vorig jaar zomer heb ik gezegd dat wij een ploeg probe ren op te bouwen die in een periode van vijfjaar een Europese topploeg is. En dat zal ook gebeuren", is zijn rotsvaste overtuiging. „Ik zeg al tijd: Ik probeer altijd en overal de beste te zijn". ROTTERDAM (GPD) - Hans Kraay is erg verguld met de functie van algemeen directeur, die hij met onmiddellijke ingang bij Feye noord gaat bekleden. „Die titel heb ik-nog nooit eerder gehad", zei hij gisteravond nadat hq op het Kas teel van Rhoon volledige overeen stemming had bereikt met delega ties van Feyenoords stichtingsbe stuur en de beheersstichting over een eenjarig dienstverband. Kraay gaat zich bij Feyenoord bezighouden met het aantrekken van sponsors, het op poten zetten van een betere jeugdopleiding en het aantrekken van spelers. Daar bij gaat hij uit van het verlanglijstje van trainer-coach Rinus Israel. „Dat verlanglijstje ziet er goed uit", aldus Kraay. „Maar het hangt na tuurlijk van de Financiële mogelijk heden en de gewenste spelers af of we de wensen van Israel kunnen inwilligen". Kraay zal niet aan de bevoegdheden van Israel gaan tor nen. „Het contract van Israel zal voor de volle honderd procent wor den gerespecteerd". VOETBAL - De Europese voetbal unie heeft de finale van de EC1 tus sen PSV en Benfica Lissabon op 25 mei in Stuttgart toevertrouwd aan de Italiaan Luigi Agnolin. Voor de finale van de EC2: Ajax - KV Mechelen op 11 mei in Straatsburg is aangewezen de Westduitser Die- ter Pauly. De Volendammer Jan Keizer fluit op 18 de tweede finale wedstrijd van de EC3 tussen Bayern Leverkusen en Espanol, waarmee Nederland in alle Europa Cup-finales is vertegenwoordigd. VRUDAG 18 00-18.25 Ned 2: Sport: met o a. een impressie van PSV-trainer Guus Hiddink en Real Madrid-trainer Leo Beenhakker tijdens en na de Europa-Cup-l-wedstrijd van afgelopen woensdag een blik achter de schermen van KV Mechelen, tegen stander van Ajax in de Europa-Cup-ll-fi- nale en een onderwerp over bergbeklim- 19.00-19.50 BBC 2: Snooker. 20.20-20.50 BRT 1 Extra Time 21.00-22.00 SCH NBA-Basketball '87/'88. 21.50-22.30 Ned t Brandpunt: met o m. beelden van de voetbalwedstrijd DS 74- PEC Zwolle. 22.00-22 30 BBC 2: Snooker. 22.35-22.40 SCH: Voetbaluitslagen. 22.40-23.40 SCH: Sportsworld: hoogte punten van de motorrace Miami Indy Challenge. 23.00-23.30 Did 1Sportschau: met o.a. Bundesliga-voetbal. 23.50-00.57 SKY: Nederlands competi tievoetbal. ZATERDAG 10.03-10.35 Did 1: Sportschau. 11.55-13.30 BBC 1: Snooker: verslag van het WK in Sheffield. 13.30-18.05 BBC 1: Grandstand: met snooker, ijshockey (eerste wedstrijden voor de junioren, de Open Engelse squash-kampioenschappen. voetbal, rugby: Engeland-lerland, tussenstanden van het voetbal, rugby (vervolg) en de voetbaluitslagen. 14.25-14.30 SCH: Voetbaluitslagen.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 17