Veel Leiderdorpers 'prooi' criminaliteit Plannen voor snookercentrum in Warmond Verrotte brug vormt flink obstakel in Zoeterwoude Bibliotheken in regio zetten deuren open Politie komt met beleidsplan Warmonds zeilplastiek op 30 april overgedragen Expositie in Warenar PAGINATE VRIJDAG 22 APRIL 1988 OEGSTGEEST/LEIDERDORP- /ZOETERWOUDE - De landelijke bibliotheekdag zal aanstaande za terdag in de bibliotheken van Zoe- terwoude, Oegstgeest en Leider dorp worden gevierd. Motto van de bibliotheekdag dit jaar is 'Met een boek de zomer in - kom naar de bi bliotheek'. In de Leiderdorpse bibliotheek, gevestigd in de Muzenhof aan de Cor Gordijnsingel, kan men zater dag zien wat de 'bieb' zoal biedt. Er worden oude bibliotheekboeken verkocht voor een gulden per stuk, er is informatie over diverse landen voorhanden en er wordt een film over vakantielanden gedraaid. Ook houdt de Leiderdorpse bibliotheek een vakantie-ruilbeurs. Vakan tiespullen als rugzakken, kampeer- benodigdheden, tuinstoelen en dergelijke kunnen er worden ge ruild. Mensen die een tafel willen reserveren, kunnen het telefoon nummer 890849 draaien. De biblio theek in Leiderdorp is zaterdag ge opend van tien tot één uur. De bibliotheek in Zoeterwoude- Rijndijk, gevestigd in de Eenden kooi, houdt de deuren zaterdag van tien tot twee uur geopend. Ook hier worden afgeschreven boeken te gen "zeer gereduceerde prijzen" verkocht. Boeken waarvan de uit leentermijn is verstreken, kunnen op deze dag gratis worden ingele verd. In Zoeterwoude-dorp (Schen- kelweg) is de bibliotheek zaterdag eveneens geopend van tien tot twee uur. Ook hier zijn afgeschre ven boeken te koop en kunnen boeken die men te lang in huis heeft gehad boetevrij worden inge leverd. Van elf uur tot half twaalf geven leerlingen van de muziek school een koffieconcert. Ook is er een tentoonstelling van reisgidsen en vrijetijdsboeken. In de Oegstgeester bibliotheek (Homeruslaan) is morgen een ten toonstelling van vakantieboeken te zien. Er wordt een videoprogram ma gedraaid over reizen naar Noor wegen, Griekenland en Indonesië. Voor kinderen van vier tot en met elf jaar wordt er een kleurwedstrijd gehouden. De bibliotheek geeft morgen informatie over de zomer kampen en de kindervakantie week van de Stichting Jeugd- en Jongerenwerk Oegstgeest. LEIDERDORP - Jaarlijks worden ook in Leiderdorp velen slachtoffer van enigerlei vorm van criminaliteit. Het gaat dan vooral om allerlei lichtere delicten, de zogenaamde kleine criminaliteit. In 1986 gaf de gemeente Leiderdorp als gevolg van vernielingen, inbraak en brandstichting aan gemeentelijke eigendommen bijna 90.000 gulden uit. Het werkelijke schadebedrag, ook voor particulieren, lag echter vele malen hoger. WARMOND - Het zeilplastiek van kunstenaar F. Nix uit Bleskens- graaf wordt binnenkort geplaatst op het plantsoen aan de Warmondse Marijkestraat. Op koninginnedag wordt het officieel overgedragen. Dat gebeurt om 10.00 uur 's ochtends. De gemeente Warmond heeft 64.000 gulden betaald voor het kunst werk. Ook de provincie betaalde mee. Een tijdje terug presenteerde Nix op het gemeentehuis een schaal model van de metaalconstructie die in het echt' zes meter hoog is. De reacties waren toen uiterst positief. De 'grap' van Nix' voornamelijk witgekleurde kunstwerk is volgens hemzelf dat er niet concreet zeil boten zijn te zien maar dat toch iedereen die kijkt associaties met zei len en recreatie maakt. Het materiaal dat Nix heeft gebruikt is krimpvrij, krasvast en ook nog eens vuurvast. Dat staat in het 'raamwerk van een politieel beleidsplan' dat de ge meente Leiderdorp heeft opge steld. Dit rapport moet dienen als uitgangspunt om te komen tot een effectievere aanpak van de ver schillende facetten van criminali teit in het dorp. Bedoeling is in to taal vijf taakvelden te onderzoe ken. Naast de criminaliteit, waar voor nu een rapport is verschenen, komen er nog studies naar openba re orde, verkeer, bijzondere wetten en hulpverlening. Met de zware criminaliteit valt het in Leiderdorp nogal mee. Maar met de veel voorkomende crimina- WARMOND - De gemeente War mond krijgt er wellicht een snook ercentrum bij. Een particulier wil een deel van een van de Dekkerhal len in de Veerpolder huren en heeft de gemeente onlangs benaderd met zijn voorstel. De hal in kwestie is gesitueerd tussen de sauna en Dekkers tenniscentrum. Aan het Veerpolderpad ontstaat zo langza- - merhand een recreatieboulevard. De initiatiefnemer voor het snookercentrum heeft van de ge meente medewerking nodig omdat de grond waarop de hal in kwestie staat de bestemming bedrijven heeft. Dat moet dus worden veran derd. Ook heeft hij een vergunning nodig voor de te treffen horeca- voorziening. Burgemeester Hendrickx-Vlaar zei gisteravond in de gemeenteraad dat B en W in principe bereid zijn f hun medewerking te verlenen. Op 21 mei a.s. komt minister Ru- ding (financiën) een eind verderop de golfafslagbaan van Dekker offi cieel openen. Ruding komt dan niet als minister maar als een be kende van Dekker uit het Wasse- naarse. PW-raadslid Schavemaker toonde zich in de vergadering de gemeenteraad gisteravond wat ongerust over het hoge tempo waarin de ontwikkelingen op en bij het Dekkercomplex zich voltrek ken. Al eens eerder heeft Progres sief Warmond zich kritisch uitgela ten over dat tempo en de wijze waarop de gemeente daarop in speelde. Dekker heeft zijn zaakjes soms eerder voor elkaar dan er ver gunningen zijn of besluiten geno men. Schavemaker: "Dekker voert de leus: bij Dekker kan alles. Ik ben bang dat dat klopt". Schijnwerpers Schavemakers klachten over de felle schijnwerpers die de golfaf- slagbaan 's avonds in het licht zet ten, zouden inmiddels verholpen zijn. De lampen zijn niet vervangen maar bijgesteld. Schavemaker was niet de enige met klachten. Een omwonende, bij de Laeck, zou heb- ben beweerd dat hij om 's avonds j de krant te kunnen lezen zijn eigen lampen gerust kon uitlaten. Ook wethouder C. van Schagen (CDA) merkte toen hij per politie- boot over 't Joppe terugkeerde van een receptie in verband met de opening van de gerenoveerde Kaagsociëteit hoe lastig het varen is met tegenlicht. Voorts kwam het 5 als stiltegebied van het recreatie-ei- J land Koudenhoom bedoelde ter- rein vol in het licht te staan en dreigden de eigenaren van boten bij jachthaven Juffermans in het water te stappen in plaats van aan dek, zo werden zij verblind. liteit, zoals vandalisme, diefstal van fietsen en auto's, winkeldief stallen, inbraken en sociale onvei ligheid, wil Leiderdorp danig in de slag gaan. Volgens het politieel be leidsplan in wording zijn er wel oorzaken te noemen voor de toena me van deze vorm van misdaad. ."Onder invloed van verstedelij king, afnemende betekenis van tra ditionele verbanden en culturele veranderingen is het geldende menstelsel van karakter veran derd. Nieuwbouwwijken met bij voorbeeld galerijflats en grote scholengemeenschappen werken anonimiteit in de hand. Zelfbedie ningszaken en het vaak overdadige aanbod van produkten maken het spreekwoord 'de gelegenheid maakt de dief maar al te waar en overmatig alcoholgebruik en drugsverslaving veroorzaken vaak diefstallen en vandalisme". In het rapport worden dan ook aanbevelingen gedaan om in alge mene zin ruimtelijke maatregelen te treffen, projecten te ontwikkelen vóór het onderwijs en randgroep jongeren en functioneel toezicht te bevorderen. Meer gericht op de specifieke vergrijpen als autodief stal en inbraken wordt onder meer geadviseerd de verlichting en over zichtelijkheid te verbeteren en het aangiftebeleid te verbeteren. Wat betreft de heling wordt aanbevolen het merken en registereren van ei gendommen te bevorderen en re gelmatig te controleren op pu-, bliekstoegankelijke plaatsen. HALT-project Iri afwachting van de officiële goedkeuring van het raamwerk is Leiderdorp al begonnen met twee concrete projecten. Het gaat daar bij om beveiligde stallingseleiAen- ten bij het Elisabeth Ziekenhuis en winkelcentrum Winkelhof. Daar naast sluit Leiderdorp zich aan bij het Leidse HALT-project. Daarbij wordt aan jongeren die wegens vandalisme en vernielingen in aan raking komen met de politie, de mogelijkheid geboden te ontko men aan strafvervolging door mid del van het verrichten van alterna tieve bezigheden. Mevrouw Van der Krogt op de brug die op instorten staat en dus al tijdenlang afgesloten is. Onzeker is nog i en wanneer er een nieuw exemplaar komt. tfoto Holvast) Braderie De Leiderdorpse basisschool Vogelweid houdt zaterdag een braderie op het schoolplein aan het Heelblaadjespad. Tussen elf en drie uur kunnen belang stellenden door leerlingen gemaakte werkstukjes kopen. Daarnaast is er een minikermis met spelletjes, een mogelijk heid om een portret te laten tekenen en kan er op een pony worden gereden. Kleintjes kunnen worden geschminkt en de hele dag worden er tekenfilms ver toond. Het rad van avontuur draait ook maar door. De trekking van een loterij vindt om half drie plaats. De opbrengst van de braderie is overigens bestemd voor de aanschaf van sportkleding. Kindertheater De groep 'Scene 14' speelt zaterdag. 23 april, de kindervoorstelling 'Kop op en lach' in de Leiderdorpse Muzenhof (Gor dijnsingel 4). 'Kop op en lach' gaat over een verlopen revuegezelschap. De voorstelling, bedoeld voor kinderen van zes tot twaalf jaar, begint om half drie, toegang drie gulden vijftig. St. Jan's fanfare De Zoeterwoudse St. Jan's Fanfare geeft zaterdag 23 april een voorjaars concert onder het motto 'Van tango tot disco'. Een gevarieerd concert dus. Aanvang acht uur in het Muziekcentrum aan de Schenkelweg in Zoeterwoude- dorp. De St. Jan's heeft deze avond twee gastsolisten van de marinierskapel uit genodigd. Het zijn Nanouk Brasser op de trompet en Bertus van Aalst op bas. Uit de eigen vereniging zijn de 'ingredi ënten' klassiek, modern, zang, dansor- kest, big band enzovoort. Klassiek concert De sopraan Joke Anjewierden geeft vanavond een klassiek concert in de ontspanningszaal van het Oegstgeester psychiatrisch ziekenhuis Endegeest. Jo ke Anjewierden wordt begeleid door Ben-Martin Weyand (piano) en Michel Hector (klarinet). Het betreft een try-out voor het eindexamen solozang aan het Tilburgs conservatorium. Op het pro gramma staan onder meer werken van Louis Spohr, Darius Milhaud, Henriëtte Bosmans, Luciano Berio en William Walton. Belangstellenden zijn van harte welkom. Het concert begint om half acht 's avonds. Nadere informatie is verkrijg baar via de telefoonnummers 071- 179675/179676. Via deze nummers zijn ook gratis kaarten verkrijgbaar. Receptie Nog steeds zijn bestuur en leden van de Zoeterwoudse drumfanfare VIOS blij met het onlangs behaalde Nederlands kampioenschap. Om ook buitenstaan ders in die vreugde te laten delen, is er zondag aanstaande tussen vier en zes uur een receptie in het Muziekcentrum aan de Schenkelweg. Tijdens deze re ceptie zullen de marsen die voor de overwinning hebben gezorgd, ten geho re worden gebracht. ZOETERWOUDE - Toen het ge zin Van Schagen 63 jaar geleden aan de Zoeterwoudse Noordbuurt seweg kwam wonen, was hun huis je en dat van de buren helemaal omringd door weiland. De kwakel- brug die voor hun huis ligt, vormde de enige verbinding naar de Noordbuurtseweg. Geen wonder dat de heer Van Schagen, die nu 88 jaar is, deze brug in de loop der jaren zo'n beetje als zijn eigendom is gaan be schouwen. Als het nodig was verf de hij de palen en de leuningen en verving hij verrotte planken. Sinds 1980 zette echter langza merhand het totale verval in. De bewoners van nummer 30, de fami lie Van der Krogt, ontdekten dat de brug alleen nog maar op beide bruggehoofden rustte en dat de middelste poten bij het waterop pervlak volledig vergaan waren. Toen de beide families de ge meente vroegen om nu eens wat aan het onderhoud van dit gemeen telijk eigendom te doen, bleek tot hun verbazing dat de brug slechts voor de helft eigendom was van de gemeente. De andere helft was in bezit van de projectontwikkelaar die de huizen aan de Jan Albert de Gravenlaan zou bouwen. Hij moest, volgens de plannen, een pad aanleggen tussen de kwakel- brug en de platte brug bij de biblio theek. Dit plan ging echter niet door, want de tuinen van de nieu we huizen liepen door-tot aan de vaart. De loze stukken grond bij de brug en de andere helft van de brug werden toen door de gemeente aangekocht. Aan de families Van der Krogt en Van Schagen werd beloofd dat er een nieuwe brug zou komen. Me vrouw van der Krogt liet toen zelf een tekening maken die de ge meente aanbood. Dat was in 1985. In de loop van vorig jaar werd de brug zo gevaarlijk dat mevrouw Van der Krogt spelende kinderen er vanaf joeg. De brugleuningen stonden vrijwel los en de planken van de brug waren zo verrot, dat de dochter van de familie Van der Krogt er met een been doorzakte. Men was dan ook blij dat de brug in september '87 afgesloten werd. Met vreugde begroetten de beide families het gemeenteraadsbesluit van vorige maand om geld be schikbaar te stellen voor de bouw van een nieuwe brug. Niet zo snel Deze brug gaat er komen, maar niet zo snel als men graag wil. Er moeten bij de gemeente nog teke ningen worden gemaakt voor het exemplaar én voor de nieu we platte brug bij de voormalige bi bliotheek. Laatstgenoemde brug moet ook nog op een andere plaats komen, zodat er nog het nodige re ken- en tekenwerk dient te worden verricht. Ais deze tekeningen goed gekeurd zijn. worden er bij aanne mers prijsopgaven gevraagd. Pas nadat het werk is uitbesteed, kan de bouw beginnen. Een'ander mogelijk obstakel is de vraag van de fractievoorzitter van de WD, Mulder, om deze kwestie nog eens te behandelen in een raadscommissie. Mulder zei dat hij een brug, louter en alleen voor twee gezinnen, wel wat over dreven vond. Daarom stelde hij voor de nieuwe kwakelbrug een kleine tien meter naar het noorden op te schuiven, zodat de bewoners van de achtergelegen wijk er ook gebruik van kunnen maken. Mevrouw Van der Krogt weet te vertellen dat het idee van de VV- D'er ook al voorkwam in het-be stemmingsplan Westwoud II. "Toen hebben de bewoners van de J.A. de Gravenlaan ertegen gepro testeerd. Zij vonden dat er geen WASSENAAR - "Ik laat mij in spireren door alledaagse din gen, zoals: stukjes bedrukt pa pier of krantensnippers. Van de restmaterialen van de samenle ving maak ik composities, waar ik lijnen en kleuren aan toe voeg", vertelt de kunstenares Ellen van Toor, die deze week een expositie van schilderijen in het Wassenaars cultureel centrum 'Warenar' heeft ge opend. Nadat Ellen van Toor in 1981 de opleiding aan de Koninklij ke Academie voor Beeldende Kunsten in Den Haag afronde, exposeerde zij in vele galeries. Zij startte een projekt op de zol der van het 'Koetshuis' in Den Haag, waar ze met twee andere kunstenaars vloer- en wandkle den weeft voor opdrachtgevers. In tegenstelling tot een aantal jaren geleden, zijn de kleuren waarin Van Toor werkt vrolijk. Ze weerspiegelen de stemming van de kunstenares. De exposi tie in 'Warenar' is te zien tot 16 sprake zou zijn van een betere ver binding met de Noordbuurtseweg. Bovendien vreesden zij een aantas ting van hun privacy, omdat de mensen die boven op de brug lo pen onbelemmerd hun huizen in konden kijken", weet mevrouw Van der Krogt. Volgens haar betekent verplaat sing van de brug een aantasting van het dorpsgezicht. Ook burge meester Houdijk liet zich onlangs in dergelijke bewoordingen uit. De CD A-fractie had met "verbazing en ontstemming" kennis genomen van het plan-Mulder, liet CDA- raadslid mevrouw Berkouwer we ten. Mevrouw Van der Krogt: "Voor het echtpaar Van Schagen, 88 en 90 jaar oud, is het te hopen dat ze het brug nog gereed ziet ko- Zelf stelt zij het belang van het dorpsgezicht voorop te willen zien. "Maar ik moet toegeven dat, nu de brug dicht is, mijn gezin en ik mer ken dat we er meer gebruik van maakten dan we hadden ge dacht..." JAN DE VRIES Medische Diensten ARTSEN Leiden De weekenddienst begint zaterdag om 8 uur en eindigt zondag om 24 uur. Spreekuur van 12-12.30 uur (alleen voor spoedeisende medische hulp). Voor de patiënten van de artsen: Groep 1 - Tan, Zwijnenburg, Meyer, Van Leeuwen, Verhage, Groeneveld, de Ruiter, Janssen, Maris en Van Schie: za 8 uur tot zo 8 uur: Y. Groeneveld. Tel: 218661, spreekuur: Rosmolen 2. zo 8 uur tot 24 uur: R.- van Leeuwen, tel: 218661, spreekuur: Rosmolen 2. Groep 2 - Pieterse, Van Gent. Taytelbaum, Van Luyk, Klaassen, Rus. Kruis, Bergmeijer- ,de Lange: za 8 uur tot zo 8 uur: R.M.G. Taytelbaum, tel: 120266, spreekuur: Utrechtseveer 17. zo 8 uur tot 24 uur: H.J. Klaassen, Prinsen straat 5, tel: 213546. Groep 3 - Pleiter, Smit, Lely. W. de Bruyne. J. de Bruyne, Stolk, Jurgens, Fogelberg en Van den Muijsenbergh: za 8 uur tot zo 8 uur: J. Stolk. Burggravenlaan 102, tel: 125820. zo 8 uur tot 24 uur: M.E.T.C. v. d. Muysen- bergh, de Sitterlaan 18. tel: 132877. Groep 4 - Van Wingerden. Lahr. Van Rijn. Bé- nit, Nieuwenhuis. Horn, Van der Waardt. J.G. Zaayer en R.E. Zaayer, de Kanter en Lodder: za 8 uur tot zo 8 uur: M. Lodder, tel: 311414, spreekuur: P. Moensweg 52. zo 8 uur tot 24 uur: G.J.BN. Bénit. tel: 720404, spreekuur: Kennedylaan 24. Groep 5 - Jasperse, Wiersma, Crul, Kooyman, De Jong, Prince, Reinders, D. Hammerstein en A. Hammerstein: za 8 uur tot zo 8 uur: B.&.J. Crul. Noordeinde- plein 8a. tel: 142888. zo 8 uur tot 24 uur: C. Keyer, tel: 140124. Leiderdorp za 8.00 uur tot zo 24 uur: - za O. Du Ry v. Beest Holle. Vlaskamp 16, zo R. v. Velzen, Heelblaadjespad 9, spreekuur van 12.30 tot 13.00 uur Vlaskamp 16, tel: 891100. Oegstgeest van za 8 uur tot ma 7.30 uur: - J.W. de Haan. Oranjelaan 26. tel: 170605. Voorschoten za W. van dam. Palestinalaan 29. tel: 3960, zo A. Tromp. Leidseweg 328, tel: 02522-10140. Wassenaar - za M. v.d. Feen, tel: 18309. spreekuur: Hofcampweg 65, zo G. Schaep- tel: 14561. spreekuur: Van Zuylen van Nijeveltstraat 42. Zoeterwoude via het antwoordapparaat van een van de Zoeterwoudse huisarten, tel. 01715-1219 of 1614, verneemt u welke huisarts de weekend dienst waarneemt. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waarge- Levendaal 161, tel: 120502, Beker Apotheek! Lijtweg 4. Oegstgeest, tel: 155482. DIERENARTSEN Voor de praktijk van Muurling, Helder, Roest: - A. W. Helder, Hermelijnvlinder 36, tel: 220513. Voor de praktjk van Vestjens, v.d. Wouw: - E.J.M. v.d. Wouw, Boshuizerlaan 26, tel: 764058. Voor de praktijk van Duijn, Brandt: - R.J.W. Cuijn. Pres. Kennedylaan 260, Oegstgeest. tel. 173266; of D.J. Brandt, Homanstraat 1, Rijnsburg. tel. 173266. Voorschoten - C. Westgeest, Leidseweg 560, Voorschoten, tel: 768616. Wassenaar Alarm- en informatiekring dierenartsen Den Haag, Voorburg, Rijswijk, Wassenaar en Leidschendam: dokterstelefoon 070-455300. TANDARTSEN De weekenddienst voor Leiden, Leiderdorp, Oegstgeest en Warmond wordt waargeno men door: - C.M. Mokveld, Oude Singel 210, tel: 146540. Voor patiënten van tandartsenpraktijk Haas- wijk, Simon Vestdijklaan 28, Oegstgeest, is Dienst in eigen praktijk: S. Freeke, Laan van Meerburg 2, Zoeterwou- de-Rijndijk, tel. 071-414547 of 410950. Voorschoten/Wassenaar K. L. Sutiono- Goef, Kon. Marinelaan 29, Voorschoten, tel: 01717-5009. Concert K&O Leiderdorp organiseert vanavond een concert in de Dorpskerk aan de Lei derdorpse Hoofdstraat. Docenten van de Streekmuziekscho'ol Rijnakkoord in Leiderdorp verzorgen dit concert, met medewerking van enige andere musici. Er worden werken van onder andere Co- relli, Mowskowski, Dvorak, Zilcher en Weber uitgevoerd! Kaarten voor het concert zijn vanaf een half uur voor aan vang in de kerk verkrijgbaar of bij de K &0's in Leiden en Leiderdorp. VRIJDAG 22 April Leiden rommelmarkt in de Pieterskerk, tot 17.00 uur. concert in de internationale pia nistenserie door het pianoduo Hector Moreno Norberto Capel- li, met werken van Schubert, Brahms, Schumann en Liszt, aan vang 20.15 uur in de Kapelzaal van K&O, Oude Vest. optreden van verschillende troubadours. Michael Collins, Klaas van Rijt. Bert Haasjes en anderen, aanvang 21.00 uur bij Folkclub Horus in De Bruine Boon, Stationsweg/Rijnsburger- singel. klaverjas- en sjoelavond bij wijkveremging Aktief, Berlage- straat, aanvang 20.00 uur. fancy-fair basisschool De Val kenier, Valkenpad 2, aanvang 17.00 uur. fancy-fair basisschool De Zwa luw. Ant. Kleynstraat 8, van 17.00 tot 20.00 uur. Jongerenkoor Dabar organi seert rommelmarkt, Dijkhofkerk, Rijndijk 125, aanvang 19.00 uur. Latijns-Amerikaanse groep Clamor speelt in het Volkshuis (Apothekersdijk 39), aanvang 20.00 uur, na afloop wordt een cassette verkocht waarvan de op brengst voor projecten in Chili is. Streekmuziekschool Rijnakkoord, Dorpskerk, Hoofdstraat 19, aan vang 20.15 uur. klaverjassen bij supportersver eniging RCL, aanvang 19.45 uur in de kantine, sportpark De Bloe- merd. Usse bezichtigen van praalwagens bioemencorso, tevens diverse ac tiviteiten in de Hobaho-hallen. Oegstgeest klassiek concert door sopraan Joke Anjewierden met pianist Ben Martin Weyand en klarinettist Mi chel Hector, aanvang 19.301 Endegeest, weg 5. Wassenaar Wassenaarse milieudag, vanaf 15.00 uur in het Rijnlands Lyce um, Backershagenlaan 5. ZATERDAG 23 APRIL Bollenstreek Bloemencorso, vertrek om 10.00 uur uit Haarlem, route: Haarlem, Hillegom, Lisse, Sas- senheim, Noordwijkerhout, Noordwijk; verlicht corso door Noordwijk vanaf 21.00 uur. Leiden rommelmarkt in de Pieterskerk, van 10.00 tot 17.00 uur. Leidse avond met Harry's Blind Date, Bob Rigter Kwartet en Boris der Lek Kwartet, aanvang Ceccato, met solist Herman Uhl- hom, piano, aanvang 20.15 uur in de Stadsgehoorzaal. Leonardushuis (Haagweg 14) kledingbeurs en rommelmarkt van de missiewerkgroep voor een pro ject in Iria Jaya, van 10.00 tot 15.00 uur. basisschool 't Klankboord (Ste venshof), rommelmarkt van 11.00 tot 16.00 uur. jongerenkoor Dabar organi seert rommelmarkt, Dijkhofkerk, Rijndijk 125, van 10.00 tot 12.00 de wereldwinkel'slaat met een Komite informatie verstrekt 'de nacht van Juigalpa'. disco Leidse Werkgroep Ho moseksualiteit, Langegracht 65, van 22.00 tot 02.00 uur. open soos NVSH-trefcentrum Rapenburg 48, vanaf 22.00 uur. Leiderdorp braderie met mini-kermis, rad van avontuur, spelletjes, verkoop werkstukjes etc. van 11.00 tot 15.00 uur in basisschool Vogel- weid, Heelblaadjespad.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 16