Espanol vernietigt illusies Club Brugge Fouten stapelen zich op voor ploeg Post Karpov legt claim op toernooizege Leidenaars beslissen titelstrijd Bayern zegt contract met doelman Pfaff op Moeizame rentree Lendl Sean Kelly slaat slag in Gent-Wevelgem S JZ-RB later DIOK in halve finale Finaleplaats in laatste minuut verlenging BARCELONA (ANP) - Espanol heeft gisteren in Barcelona de illu sies van Club Brugge in de laatste seconden van de verlenging ver nietigd. Terwijl de laatste minuut van het extra half uur bijna vol tooid was, maakte doelman Van de Walle een beslissende fout. Oud-in ternational Pichi Alonso profiteer de en vergrootte de voorsprong van Espanol van 2-0 tot 3-0. Brugge heeft daardoor het ge vecht tegen de bierkaai verloren. De voorsprong van 2-0 uit de thuis wedstrijd leek een gezonde basis, maar was ontoereikend. Niet in het minst omdat de Belgische kampi- oenskandi daast een belangrijk deel van de wedstrijd met tien man moest spelen. De Oostenrijkse scheidsrechter Helmuth Kohl, ook actief bij Young Boys - Den Haag, stuurde al in de eerste helft Beyens naar de kleedkamer. De club van Henk Houwaart in casseerde die tegenslag, bij een achterstand van 0-1 opmerkelijk, maar zelfs de goede organisatie van het gedecimeerde team kon de tweede treffer, de gelijkmaker dus, niet voorkomen. Op zijn laatste kracht haalde Brugge de verlen ging en bijna een half uur bleef de verdediging gesloten. De serie strafschoppen lag binnen handbe reik, toen Brugge, door een blessu re van Mamadou, nog een man ver loor en de laatste minuten met ne gen tegen elf moest strijden. Door het gaatje van de tweede afwezige vond Espanol seconden voor het verstrijken van de verlenging de weg naar de dubbele eindstrijd, op 4 en 18 mei, tegen Bayer Lever- kusen. LEIDEN - Op de laatste speeldag van de interregionale zaalvoetbal competitie heeft Zwarte Wolf zich alsnog geplaatst voor de landelijke competitie. Door de 8-6 overwin ning van de Leidse ploeg op titel kandidaat De Maas is Ceverbo, dat maandag al van Glasbergen won, kampioen geworden van West 2. Voor de clubs uit de afdeling Rotterdam was het een zwarte avond. Niet alleen voor De Maas waren de druiven zuur, ook de de gradanten Neptunus en De Rozet komen uit die afdeling. Siva won met 5-2 van FC Datagold, en SC Hogenboom redde zich op de val reep door FV Snoekie met 9-3 te verslaan. In de bekercompetitie van West 2 kwamen Ceverbo en Bax alweer een gelijkspel overeen (4-4). Zwarte Wolf - De Maas 8-6 In de beginfase liet de Leidse club merken dat De Maas een moeilijke avond tegemoet zou zien. Door toedoen van uitblinker Jan van der Reyden kwam de ploeg uit Maasdam al snel op een 2-0 achter stand. Ben Schendeling gaf de gas ten met een tegendoelpunt nog wel wat hoop, maar na een eigen inzet en een doelpunt van Ger Nachte- geller keek De Maas nog voor de rust tegen een hopeloze 4-1 achter stand aan. Nog even hield Ad Stam de spanning er in (5-3), maar daarna liep de ploeg van coach Frans Stou ten naar een veilige voorsprong. Met doelpunten van Wim de Roo, Piet Sloos en Jan van der Reyden bleef het topzaalvoetbal in Leiden gewaarborgd. Dat Ben Schende ling (2) en Hans Koster nog te- genscoorden telt voor de statistie ken (8-6). Ceverbo - Bax 4-4 Nadat Ceverbo de eerste beker wedstrijd al van HMSH (5-1) had gewonnen, moest het gisteravond weer aantreden tegen Bax. Ook nu hielden de ploegen elkaar op een gelijke stand. Dat de Dordtenaren in de slotfase een 4-3 voorsprong uit handen gaven, daar maalde nie mand om. Even eerder was het ver lossende bericht afgekomen dat door de nederlaag van De Maas het kampioenschap een feit was. De doelpunten van Bax kwamen van de voet van Wim Bouckaert, Mario Faber, Jeffrey Forée en Hans van Leeuwen. De toekomstige club van Rinus Michels hield in Bremen de op ei gen veld bewerkstelligde zege van 1-0 knap vast (0-0) en bereikte zo voor de eerste maal in de clubhisto rie een plaats in de eindstrijd va een Europees bekertoernooi. De ruim 30.000 toeschouwers in het Weserstadion zagen hoe Bremen - zonder de geschorste spelers Borowka en Neubarth - direct het initiatief nam. Het onmiskenbare overwicht, nog in de hand gewerkt door de struisvogeltaktiek van Bayer, leverde tal van kansen op. Maar Meier, Kutzop en Riedle mis ten in kansrijke posities. Ook na de hervatting veranderde het spelbeeld nauwelijks. De Han zestadbewoners vielen energiek aan, maar de door de invaller-libe ro Rolff perfect georganiseerde verdediging van Leverkusen bleek onneembaar. Zo bezien was het ge lijkspel voor de verwoed tegenspel biedende gasten, zonder de gebles seerden Schreier, Tita en Hörster, niet eens onverdiend te noemen. Leverkusen streed voor elke centi meter grond en maakte het de Bremers moeilijk waar dat maar mogelijk was. Een extra motivatie was ongetwijfeld de premie van 20.000 Mark per speler, die stond voor het bereiken van de finale wedstrijden. Het was de veertiende achtereenvolgende keer, dat Le verkusen in een Europese beker wedstrijd ongeslagen bleef. Voor de penningmeester van Werder bleef als pleister op de wonde een recette van ruim een miljoen Mark. MÜNCHEN (SID) - Jean-Marie Pfaff zal Bayern München aan het einde van dit seizoen verlaten. Trainer Jupp Heynckes heeft de Belgische doelman meegedeeld, dat er in de volgende jaargang geen plaats meer voor hem is. Pfaff (34) werd in 1982 aangetrokken voor 800.000 mark. Hij mag de Beierse club verlaten voor een half miljoen mark. Zijn contract, dat tot juli 1989 doorliep, wordt afgekocht. Het vertrek van Pfaff past in de plannen van Bayern een nieuwe, jongere ploeg op te bouwen. Ook voor voorstopper Norbert Eder, eveneens een dertiger, is volgend seizoen geen plaats meer in de se lectie. Bayern wil twee buitenlanders aantrekken. Kandidaat voor een yan die plaatsen is John Bosman van Ajax. De Westduitse lands kampioen heeft serieuze belang stelling voor de spits en heeft al een gesprek met Ger Lagendijk, Bos nians zaakwaarnemer, achter de rug. Bosman vormt voor Bayern het alternatief voor de Algerijn Madjer, die weliswaar een verbin tenis tekende maar die verplich ting waarschijnlijk niet nakomt. De tweede buitenlander wordt vermoedelijk de Brit Mark Hug hes, die momenteel door Barcelona aan de Westduitse club wordt uit geleend. Bovendien stroopt Bayern de binnenlandse markt af. Het kocht al twee spelers van FC Nürnberg, Stefan Reuter en Rol and Grahammer. De interesse richt zich verder op Olaf Thon, de inter national van Schalke, en Uwe Rahn, de protégé van Heynckes bij zijn oude club Borussia Mön- chengladbach. Rahn mag bij de Borussen vertrekken voor vijf mil joen mark. Succes Uefateam DELFT (ANP) - Het Nederlandse Uefateam, bestaande uit spelers tot achttien jaar, heeft nog één punt nodig om zich te plaatsen voor de eindronde om het Europees kam pioenschap, die in juli in Malaga wordt gehouden. Nederland won gistermiddag op het DHC-terrein in Delft met 2-0 van Albanië door doelpunten van Alfred Knippen berg en Frans Alma. Stand groep 7: 1. Bulgarije 6-7 (11-10), 2. Nederland 5-6 (5-3), 3. Al banië 5-5 (3-7), 4. Hongarije 4-2 (8-7). Nederland heeft aan een gelijkspel tegen Hongarije gnoeg om zich te plaatsen. MONTE CARLO (RTR) - De beste tennisser van de wereld, Ivan Lendl, heeft gisteren een moeiza me rentree gemaakt na een afwe zigheid van twee maanden wegens een gebroken botje in zijn rechter voet. In de tweede ronde van het Grand Prix-toernooi van Monte Carlo moest Lendl hard voor de overwinning werken tegen de on bevangen spelende Zweedse 'qua lifier' Christian Bergström, die voor het eerst tegenover de Tsjechoslowaak stond. Het werd uiteindelijk op het trage gravel 7-6, 7-5 voor Lendl, die de tiebreak met 7-1 won. Daarmee bereikte hij de laatste zestien. Dinsdag stond Lendl overigens al op de baan in' een dubbelpartij, die hij won met zijn Franse partner Henri Leconte. „Ik kom altijd langzaam op gang op gravel", zei Lendl, die met een wild card het toernooi - dat hij in 1985 won - binnenkwam. „Ik voel me uitstekend. Ik heb de afgelopen tijd erg veel aan mijn conditie ge daan. Het is nu een zaak om weer in mijn juiste ritme te komen." Lendl startte overigens met servicever- lies in de eerste game. Later brak Bergström nog een keer door de service van de Tsjechoslowaak. die toch setverlies kon voorkomen. Ook in de tweede set waren verlo ren servicegames aan de orde van de dag (in totaal zeven). Op het eer ste matchpoint maakte Lendl de partij uit. „Ik dacht, dat ik een kansje zou hebben als ik goed zou spelen omdat dit zijn eerste toer nooi weer was na een blessure", al dus Bergström. „Misschien speel de Lendl niet met zijn normale ver trouwen. Hij sloeg niet echt door en liet nogal wat kansen liggen." BRUSSEL (ANP) Anatoli Kar pov is nagenoeg zeker van de eind overwinning bij het eerste Grand Prix-toernooi in Brussel, maar bij na had Winants in de voorlaatste ronde voor een levensgrote verras sing gezorgd. De oud-wereldkam pioen bezondigde zich namelijk te gen de onderaanstaande Belg aan een ernstige mate van zelfover schatting. Om te beginnen koos hij inplaats van één van zijn veilige lijfvarian ten voor het veel gevaarlijker da- me-indisch, waar hij weinig erva ring mee heeft. Vervolgens zette hij de partij veel te voortvarend op, zo dat Winants zes zetten voor de tijd- controle een beslissende aanval via de h-lijn had kunnen uitvoeren. De Belg overzag echter echter het voor de hand liggende kwaliteitsoffer Pf3, waarmee de combinatie had moeten worden ingeleid. Nog altijd had Winants remise in handen, maar met zijn volgende zet Lh3 gaf hij ook deze mogelijkheid weg. niet ontsnapte aan zijn gebruikelij ke rol van puntenleverancier. Van Karpovs naaste concurrenten had Salov een rustdag, terwijl Nunn en Beljavski niet verder dan remise kwamen. In de laatste ronde komt het morgen het tot een zelfde tref fen als bij het Hoogovenstoernooi: Karpov tegen Andersson, waarbij Karpov ditmaal wit heeft. Uit de middengroep kwamen Ljubojevic en Portisch naar voren. Ljubo probeerde tegen Timman in de Scheveninger van het Siciliaans een nieuw idee, waardoor de h-lijn vrijkwam. In de analyse-kamer keek men er nogal wantrouwig te genaan. Het vervolg duidde daar ook op, maar in tijdnood raakte Timman het overzicht kwijt. In zijn haast ging hij zelfs een opgelegde remise door zetherhaling uit de weg, waardoor Ljubo in tweede zit ting kans kreeg via dezelfde open aanval een mat-aanval in te leiden, die op de 50ste zet tot de capitulatie van Timman leidde. Portisch won van Nikolic i partij, die wel eens tot de mooiste van het toernooi zou kunnen wor den uigeroepen; een Slavische ver dediging met een prachtig stukof fer op de 25ste zet. Kortsjnoi gunde Michael Tal een korte remise. De aan hoge bloed druk lijdende Tal was er zo slecht aan toe, dat hij na het tekenen van de papieren niet meer overeind kon komen en met stoel en al de toernooi-zaal moest worden uit ge dragen. De Sovjet-grootmeester is WE VELGEM (GPD) De afwezigheid van Peter Post gisteren in de Belgische wielerklas sieker Gent-Wevelgem leek welhaast symbolisch. Alsof de Amstelvener een nieuw spor tief drama voelde aankomen liet hij de leiding over aan zijn Vlaamse helpers. Die consta teerden na de winst van de Ier Sean Kelly, dat de fouten in hun equipe zich opstapelen nu de overwinningen uitblijven. Voor de zoveelste maal dit voorjaar had Eric Vanderaerden een slechte dag op het moment dat hij goed moest zijn. De deur van de kleed kamer bleef dicht. En dat is onge bruikelijk bij de formatie die een mooie traditie heeft van gastvrij heid voor de publiciteitsmedia. „Wij moeten groot blijven in ons verlies", zei assistent-ploegleider Ferdy Vandenhaute. „De hoofdre den is dat we op halve kracht staan, nu we dit voorjaar Teun van Vliet missen". De Nederlander, vorig seizoen verantwoordelijk voor de zesde zege in Gent-Wevelgem die de ploeg Post in negen jaar boekte, werd geplaagd door een scheurtje in het heiligbeen en is momenteel herstellende van een operatieve in greep aan zijn darmen. Het ontbre ken van die belangrijke schakel heeft de dure machine van Peter Post ontregeld en lijkt er de oor zaak van te zijn dat er op belangrij ke ogenblikken slechts inferieure eindprodukten worden afgeleverd. In de verlengde Gent-Wevelgem (30 km meer dan normaal en giste ren door de strakke wind-tegen langs de Noordzeekust extra zwaar en flink vertraagd) ging het falicant mis toen het nog grote peloton - 38 km voor de finish - voor de tweede maal de Kemmelberg overtrok. In de omvangrijke kopgroep ontbrak weer eens een renner uit de Post- ploeg en de vertwijfelde jacht die Guy Nulens, Alan Peiper en Henk Lubberding voor hun kopman Vanderaerden ontketenden was zinloos. Vanderaerden: „Ik was niet goed vandaag. Eigenlijk al meteen niet, maar na de eerste be klimming van de Kemmelberg moest ik overgeven toen er een prop slijm in mijn keel bleef ste ken. Watje op zo'n moment mist is iemand als Teun van Vliet, die het overneemt als ik het niet kan afma ken". Toch zou het te simpel zijn om al leen die absentie, hoe belangrijk ook voor het team als oorzaak aan te wijzen. Het systeem-Post is al tijd geschraagd geweest op het uit gangspunt dat wie goed is mag Door de nood gedwongen LEIDEN De wedstrijd om de LD Cup tussen SJZ en Rijnsburgse Boys die voor vanavond op het pro gramma stond is verschoven naar dinsdag 26 april. De winnaar speelt twee dagen later (donderdag 28 april) thuis tegen SVLV. SV Voorschoten speelt met een elftal (onder de 23 jaar), een drietal wedstrijden tegen de jeugd van be kende profclubs. Vanavond komt de jeugd van PSV naar Adegeest. Ook Feyenoord (26 april) en FC Den Haag (10 mei) brengen de ko mende weken een bezoek aan Voorschoten. Er wordt steeds om 19.00 uur afgetrapt. Ook Hazerswoudse'Boys speelt een aantal wedstrijden tegen be taalde jeugd. Ajax is vanavond om 19.00 uur te gast in Hazerswoude Dorp. AMERSFOORT - Het Leidse DIOK heeft zich geplaatst voor de halve finale van de Neder landse rugbybeker. Tegenstan der Eemland was in Amersfoort geen partij voor de Leidenaars die, ondanks het feit dat de halve selektie te laat arriveerde, de he le wedstrijd domineerden. Met The Bassets uit Sassenheim haalde de laatste vier niet. In een spannende partij moest The Bas sets in de slotfase de eer aan HRC uit Den Haag laten: 8-12. The Basets maakte in de twee de helft een 0-8 achterstand ge heel goed en leek bij 8-8 de beste papieren te hebben gelegenheids-fullback Ab Huis- winst. HRC, vantevoren favoriet, man in de hoofdrol en Robert Broers als afmaker stopte de Leidse puntenmachine bij 0-44. bleek evenwel over voldoende reserves te beschikken om in de eindfase toe te slaan. is van dat pad enigszins afgewe ken, maar renners als John Talen en Urs Freuler moeten in potentie de klassieker, die het minst van alle in aanzien staat, kunnen winnen. Maar Freuler is na zijn deelname aan de Ronde van het Baskenland en Parijs-Roubaix naar huis ge gaan in Zwitserland en was uit vorm. John Talen, wiens eerste sei zoen in 1987 door een zware valpar tij in de Ronde van Zwitserland de mist in ging, wil zijn schade kenne lijk inhalen. „We lieten Freuler naar huis gaan, omdat we dachten hem niet nodig te hebben en Talen is jong en wil eigenlijk teveel rij den. Dat zijn fouten, ja", moest Vandenhaute erkennen, „maar nu staan we hier met z'n allen na de koers bij elkaar en weten we voor alles een oplossing". Vanderaerden Behalve dan voor het 'geval Van deraerden'. Verwijten worden hem niet gemaakt. „Ik kan hem als voorbeeld voor de anderen stellen, omdat hij zo goed met zijn vak be zig is. Zondag in Luik-Bastenaken- Luik, dat toch niet zijn wedstrijd is, rijdt hij goed. Vandaag niet". Een probleem dat niet in de benen zit, maar tussen de oren? Vandenhau te: „Als een ploeg tegenslag heeft springt er een renner mee naar links, de volgende mee naar rechts en dan weer een naar links. Tot de goede ontspanning daar is...". Walter Planckaert, gisteren de eerste vervanger van Post ('s avonds wel aanwezig bij PSV-Real Madrid), probeerde de moed er in te houden met de mededeling dat de formatie mentaal niet aangesla gen raakt van die missers: „Het sei zoen eindigt niet met Gent-Wevelg em. We zaten er vandaag toch zeker goed bij met vier man. Alleen in de tweede groep, in plaats van de eer ste...". Materiaalpech Daarin dook wél de Nederlandse ploeg van Jan Gisbers met vier man op. Evenveel als in de finale van de Ronde van Vlaanderen en Sean Kelly toont tevreden de bloemen t klassieker Gent-Wevelgem. .net als toen werd die kwantiteit niet optimaal benut. Toen na de tweede beklimming van de Kem- meltop, onder impuls van Ludo Peeters uit de ploeg van Jan Raas en Claude Criquielion een kop groep van vijf renners met voorts Sean Kelly, Ron Keafelt en Gianni Bugno tot stand kwam, was er nie mand van Gisbers in staat aan te sluiten. Steven Rooks, „met mijn gedachten bij de Amstel Gold Race van a.s. zaterdag", was al terugge vallen en had vervolgens ook nog af te rekenen met materiaalpech. Het resterende trio, Adri van der Poel, Dag-Eric Pedersen en Rudy Fignon vier weken aan kant PARIJS (AFP) - Laurent Fig- non heeft zondag, bij zijn val in Luik-Bastenaken-Luik, toch een breuk in het polsgewricht van zijn rechter hand opgelo pen. Onderzoek in een Parijs ziekenhuis toonde aan dat één van de botjes aan de binnen kant van de pols gebroken is. Omdat voor de genezing de duim moet worden vastgezet, betekent het dat Fignon zijn hand zeker drie weken niet zal kunnen gebruiken. Het is niet te verwachten dat de Fransman voor 15 mei weer op de fiets zal zitten. Fignon wordt zaterdag in de Amstel Goldrace vervan gen door Pascal Dubois. (fottf AP) Dhaenens miste de kracht om een achtervolging op touw te zetten. „Onvoldoende herstel van zon dag", liet Van der Poel, de winnaar van Luik-Bastenaken-Luik weten. Eendrachtig samenwerkend („want we beseften dat het de enige manier was om vooruit te blijven", verklaarde Ludo Peeters de in spanningen van de niet-sprinters) bleef het quintet steeds een halve minuut voor de achtervolgers uit rijden. Zelfs de gebruikelijke, on- rustzaaiende, tempobrekende de marrages bleven uit. „Met de wind in de rug hebben die geen enkele zin", zei Peeters nog. Voordeel Dat was in het voordeel van Sean Kelly, die sinds zijn zevende triomf in Parijs-Nice tevergeefs op zoek was naar een klassieke winst,'die hij vorig jaar ook al ontbeerde. Hij won uitgerekend de wedstrijd, waaraan hij de afgelopen vijf jaar niet deel kon nemen. Toen viel de wedstrijd steeds gelijk met de Ron de van Baskenland, maar de orga nisator van Gent-Wevelgem vroeg op de laatste kalendervergadering tot ieders verrassing een nieuwe datum aan om de concurrentie die rittenkoers te ontlopen. Zijn doel: een Ierse winnaar. Hij hoopte echter op Stephen Roche, die ver stek moest laten gaan, maar er kon een andere gevestigde Ierse naam als winnaar van de 50e editie wor den bijgeschreven. „Deze wedstrijd was een per soonlijke ambitie van me. Na de te leurstellingen en de valpartijen in Parijs-Roubaix en Luik-Bastena ken-Luik wilde ik erg graag toch nog een klassieker winnen in dit seizoen", zei Kelly vlak voordat hij afreisde naar de Ronde van Spanje. inmiddels in het ziekenhuis opge- Het is niet zeker of hij i EUROPA CUP I PSV Real Madrid (0-0). Scheidsrechter: Galler (Zwi). Toeschouwers: 26.500 (uitverkocht). Gele kaart: Vanenburg (PSV). Sanchis (Real Madrid). Eersle wedstri|d 1-1, PSV naar finale PSV: Van Breukelen; Gerets. Van de Kerkhof (66. Koot). Nielsen en Van Aerte: Linskens. Vanen burg. Lerby en Heintze; Kieft en Gïllhaus (73. Ar- nesen). Real Madrid: Buyo: Chendo, Tendillo (66. Lloren- te). Sanchis en Gordillo; Michel. Vazquez (73. Santillana), Jankovic en Gallego; Sanchez en Butragueno. Benfica (Por) Steaua Bukarest (Roe) 2-0 (2- 0). Eersle wedstri|d 0-0, Benfica naar finale. 22. Rui Aguas 1 -0,32. Rui Aguas 2-0. Scheidsrechter Vautrot (Fra), toeschouwers. 120.000. Gele kaart: Alvaro (Benfica) en Stoica (Steaua). Ajax Olympique Marseille 1-2 (1-0). 22. Lars- son 1-0. 65. Papin 1-1. 90. Allofs 1-2. Scheids rechter: Kirschen (ODI). toeschouwers 38.000. Gele kaarten: Menzo (Ajax) en Papin (OM) Eer ste wedstrijd 0-3 voor Ajax. Ajax naar finale. Ajax: Menzo; Blind (Keizer), Wouters. Larsson en Verlaat; Winter. Scholten en Muhren; Van t Schip, Bosman en Rob W.tschge. Olympique Marseille: Stambouli; Passi, Lowitz. Forster en Couet (Passi); D.allo. Giresse. Eyraud (Appriou) en Pele. Allofs en Papin Atalanta Bergamo (Ita) - KV Mechelen (Bel) 1* 2 (1-0). Eerste wedstrijd 2-1 voor Mechelen. Mechelen naar finale. 39. Garlini (strafschop) 1-0. 56. Rutjes 1-1, 80. Emmers 2-1. Scheidsrechter Boetenko (Sov), toeschouwers: 40.000. Gele kaart: Barcella (Atalanta) en De Ferm (Meche len). Werder Bremen (WDI) - Bayer Leverkusen (WDI) 0-0. Scheidsrechter: Lund-Sörensen (Den), toeschouwers: 30.000. Gele kaarten- Seckler en De Keyser (beiden Leverkusen). Le verkusen. dat de eerste wedstrijd met 1-0 won. in de finale Espanol Barcelona (Spa) - Club Brugge (Bel) 3-0 na verlenging (2-0,1-0). Eersle wedstr,|d 0- 2 Espanol naar de finale. 10. Orejuela 1-0, 61. Losada 2-0.120. Alonso 3-0. Scheidsrechter Kohl (Oos). toeschouwers. 40.000. Gele kaart: Zubilla- ga. Zuniga en Job (Espanol). Broos en Van der Eist (Brugge). Rode kaart: Beyens (Brugge). Westduitse midlotto Trekking A: Winnende getallen: 17 - 20 - 25 - 30 - 39 - 44. Reservegetal: 27. Trekking B: Winnende getallen: 2 -18-20-21 - 31 - 42 Reservegetal: 17 Spel 77:8102813. ZAALVOETBAL Eindstand interregionaal 22-34 Silva Boys 22-19 22-32 FC Datagold 22-18 22-28 Zwarte Wolf 22-18 22-27 SC Hogenboom 22- 22-23 18 22-19 De Rozet 22-16 Neptunus 22-12 GENT-WEVELGEM 1Kelly (Ier), 275 km in 7 uur 10 minuten en 5 se conden. 2. Bugno (Ita), 3. Kiefel (VSt). 4. Peeters (Bel). 5. Criquielion (Bel) zelfde tijd: 6. Bauer (Can) op 25 seconden, 7. De Wolf (Bel). 8. Dhae nens (Bel), 9. Lilholt (Den) zelfde tijd; 10. Planckaert (Bel) 1 36. 11. Nijdam (Ned), 12. De Wilde (Bel), 13. Anderson (Aus), 14. Dernies (Bel). 15. Sergeant (Bel), 16. Cornillet (Fra). 17. Lauritzen (Noo) zelfde tijd; 18. Adri van der Poel (Ned) 1.39; 19. Pedersen (Den) 1.47; 20, Hoste (Bel) 2.16,24. Verhoeven, 26. Arntz zelfde tijd als 2.60, koppel 6.30. trio 189.20: TWEEDE KOERS, 2000 m: 1. Barzo. Westland (E S. van der Zijden) 2.44,7 - 1.22,4, 2. Bajazet W. 3. Battlefield. Toto: winnend 31.70, plaats 4 00. 1.80, 3.70. koppewl 69.80, trio 1104.90 DERDE KOERS. 1800 m 1. Star Bronsheim (M J Riley) 2.02,7, 2 Zanad, 3. Sagitta's Choice. Niet gestart: Flyer. Toto: winnend 1.90, plaats 1.00. 1.60, 1.10, koppel 7.90, trio 48.20. VIERDE KOERS, 2000 m: 1. Concorde (R. J W Heynen) 2.40,5 - 1.20,3, 2. Bright Shadow, 3. Binky Gerron. Toto: winnend 1.90, plaats 1.10, 1.20,1,60, koppel 2.60, trio 14.70. VIJFDE KOERS, 2100 m: 1. Birmana B (H. W. Schoonhoven) 2.55,4 -1.23,5,2. Zus van Ysvink, 3. Arno Oostland. Toto: winnend 3.70, plaats 1.80, 1.20, 2.70, koppel 3.50, trio 66.10. ZESDE KOERS, 1300 m: 1. Countach (T. Cain) 1 23,12. Braddies Purdey, 3. Halcyon Cove. To to: winnend 5.80, plaats 1.50,1.30,1.30, koppel 6.10, trio 48.30. ZEVENDE KOERS. 2000 m: 1. Brandaris (A de Wrede) 2.40,0 - 1.20.0. 2. Bennie Confianza, 3 Ankatranss R. Toto: winnend 3.00, plaats 2.00. 1.90. 5.70, koppel 15.00, trio 267.90 ACHTSTE KOERS. 1609 m 1. Zamora van Bar- ke (Ao. de Wrede) 2.08.0 -1.19,6,2. Zorba Osse- waard. 3. Aida Oostland. Niet gestart: Yvan S. To to: winnend 2.30. plaats 2.30,1.80, koppel 2.10. trio 27.90. NEGENDE KOERS. 1800 m: 1. Dunhill (M. Riley) 2.01,2,2. Sartoya, 3. Montana Grande. Toto: win nend 3.60, plaats 1.50, 1.40, 1.30, koppel 8.10. trio 65.80. TIENDE KOERS. 1609 m: 1. Zorro Hollyrood (A. van der Blonk) 2.03,9 -1.17,0.2. Yick Buitenzorg. 3 Taxcoh A. Toto: winnend 9.50, plaats 2.80. 1 60, 3.20, koppel 43.90, trio 409.20. ELFDE KOERS. 2000 m: 1Zimpuls P (G. van Ey- kelenborg) 2 40.5 -1.20.3,2. Zebrano du Bois, 3. Zoeff Neyenrode. Toto: winnend 9.20, plaats 2,30, 4.80, 3.10, koppel 33.10, trio 1086.10. De totale omzet van de totalisator was f. 336.684.00. GP Brussel Zestiende ronden: Winants (Bel) - Karpov (Sov) 0-1, Andersson (Zwe) - Sax (Hon) 1/2-1/2, No- gueiras (Cub) Seirawan (VSt) 1/2-1/2, Tal (Sov) - Kortsjnoi (Zwi) 1/2-1/2, Portisch (Hon) - Nikolic (Joe) 1-0, Beljavski (Sov) - Speelman (GBr) 1/2- 1/2, Timman - Ljuboievic (Joe) 0-1, Nunn (GBr) - Sokolov (Sov) 1/2-1/2. Salov (Sov) was vrij. De stand is. 1. Karpov 10 1/2 (uit 15), 2 Salov 9 1/2 (15). 3. Nunn 9 en 1 afg. (15). 4. Beliavski 9 (15), 5. Andersson. Ljubojevic en Portisch 8 1/2 (15). 8. Speelman 8(15). 9. Tal 71/2 (15), 10. Nik olic 7 (15). 11. Nogueiras7(16). 12. Sokolov 61/2 en 1 afg. (15). 13. Seirawan 6 1/2 (15). 14. Tim man 6 en 2 afg. (15). 15. Kortsjnoi 6 (15). 16. Sax 5 1/2 (15), 17. Winants 2 1/2 (15).

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 21