de Leidse binnenstad! deNIE 0 JAN van den BROEK autobanden Nieuwe kunststof voor tuinmeubels ►l 12% WONEN Lichtechtheid velourstapijt valt erg tegen Want we kunnen op koninginnedag feestend winkelen in het hart van Leiden. Onder het genot van een Oranje zonnetje kunt u de sfeer proeven van de gezellige zaterdagmarkt, de terrasjes en de vele winkels in en om de Breestraat, de Haarlemmerstraat en de Nieuwe Rijn, die mét u in de feestvreugde willen delen! A.^BARENDSE ZOON B.V. Qïïs. ZEVENHOVEN (n AUTOMONTEURS WOENSDAG 20 APRIL 1988 PAGINA 11 Vooral duurdere sets veel gevraagd Wie rekent op een lange z plezier he ben. x graag buiten eet, zal van deze set veel Het aanbod van tuinmeubelen is dit jaar immens groot. Opvallend daarbij is dat de betere (duurdere) meubelen de overhand hebben. De consument let tegenwoordig in het algemeen meer op fraaie vorm en degelijkheid dan op de prijs. door Mar Groen Het goedkope vouwstoeltje van aluminiumbuis en een zitting van niet al te sterke stof moet dan ook meer en meer het veld ruimen voor goed gestyleerde en van puik mate riaal gemaakte exemplaren. Alu minium is weliswaar roestbesten- dig, maar gaat na verloop van jaren toch de invloeden van het weer ver tonen. Dan zijn er nog tuinmeubels van stalen buis, overtrokken met een laagje kunststof. De praktijk leert dat die 'coating' op den duur vaak slijtageplekken gaat vertonen. Daardoor komt het staal bloot te liggen en dat gaat dan onvermijde lijk roesten. Houten tuinmeubels hebben een heel eigen karakter. Ze zijn dan ook bij velen erg geliefd. Er is groot verschil in kwaliteit, die in de eer ste plaats wordt bepaald door de houtsoort waarvan ze gemaakt zijn. Van onder vacuümdruk geïmpreg neerd naaldhout vervaardigde Velours tapijt is moeilijk schoon te houden en de lichtechtheid valt erg tegen. Dat concludeert de Stich ting Vergelijkend Warenonder zoek na een test van 17 polyamide (nylon) merken. Geen van de on derzochte merken komt 'goed' uit het onderzoek. Ook op de produkt- informatie die bij de vloerbedek king wordt geleverd heeft de stich ting aanmerkingen. Velours tapijt is moeilijker schoon te houden dan tapijt met een zogenaamde lussenpool. De zichtbaarheid van het vuil wordt in hoge mate bepaald door de kleur. Donkere vloerbedekking blijft nog het best toonbaar. Het verwijderen van de vlekken lukt niet al te best. Slechts bij drie tapijten was het resultaat 'redelijk' na deppen en behandeling met wa ter en een neutraal wasmiddel. Koffievlekken bleven het meest zichtbaar. Ook verschieten velours tapijten soms snel. Van de 17 onderzochte typen geven er 9 een verkleuring te zien wanneer het tapijt gedurende drie maanden in een zonnige ka mer heeft gelegen. Volgens de stichting zijn de meeste geteste ta pijten wel sterk genoeg. Op of bij de tapijten wordt vaak door middel van symbolen aange geven voor welke toepassingen ze geschikt zijn. Deze informatie klopt lang niet altijd. Zo zijn drie tapijten niet antistatisch, terwijl dat door de fabrikant wel wordt be weerd. De resultaten van het onderzoek zijn in een brochure vermeld. Die is verkrijgbaar door overmaking van 3,50 gulden op postgiro 1477321 ten name van de Stichting VWO, Sweelinckplein 74, 2517 GS in Den Haag onder vermelding van 've lours vloerbedekking'. stoelen en tafels kunnen weer en wind uitstekend doorstaan. Regel matig onderhoud en zorgvuldige behandeling kunnen ertoe bijdra gen dat ze vele jaren mee gaan. Tuinmeubels van hardhout uit de tropen, dat van nature een grote vochtbestendigheid bezit, hebben een nog grotere duurzaamheid. Dat is overigens ook duidelijk te zien aan het prijskaartje dat eraan hangt... Men moet er echter ook re kening mee houden dat ze behalve wat de prijs betreft ook in gewicht aan de zware kant zijn. Lastiger te verplaatsen dan die lichtgewicht- dingen van metaalprofiel; in veel gevallen ook niet opvouwbaar, waardoor ze in de 'winterstalling' veel plaats innemen. In opmars Tuinmeubels van kunststof zit ten de laatste jaren duidelijk 'in de lift'. Om verwarring te voorkomen: we bedoelen hier de zogeheten 'volkunststof produkten; dat is ui teraard heel iets anders dan de met kunststof gecoate metalen meu bels. Ook hier is er weer tamelijk veel onderscheid in kwaliteit. Som mige zijn op den duur gevoelig voor 'verwering'; het aanvankelijk zo prachtig witte plastic gaat ver grijzen, wordt dof en krijgt een on appetijtelijk uiterlijk. Ook zijn er onder de goedkopere soorten tuin stoelen met ietwat miezerig dunne zittingen en rugleuningen. Ze wor den slap en ze zitten niet lekker meer, zelfs niet met een kussentje of overtrek, dat bovendien nog vaak de neiging heeft weg te glij den. Een Nederlandse fabrikant (Hartman) komt dit voorjaar met een reeks tuinmeubels op de markt die van een nieuwe kunststof zijn gemaakt, een 'mix' van diverse ma terialen. Dat is 2KC+, waarvan de uitvinder garandeert dat het niet alleen stevig genoeg is om vele ja ren ongeschonden mee te gaan, maar dat het ook zijn gladde en glanzende oppervlak behoudt. Er bestaat vrijwel geen enkele kunst stof die voor honderd procent kras- vast is. Met een bijgeleverd polijst- middel kunnen krasjes en eventue le doffe plekken echter snel wegge poetst worden. Ook in constructief opzicht zijn het kwaliteitsproduk- ten. De vormgeving mag er even eens zijn. Voor deze nieuwe generatie in 'buitenmeubilair' is op de interna tionale markt al grote belangstel ling. Advies Bij aankoop van tuinmeubels is advies van een gespecialiseerde le verancier belangrijk. Als u niet al te veel geld wilt besteden, dan zal hij u natuurlijk met plezier een goed koop produkt willen verkopen. Let er wèl op dat er een logische kwali- teits/prijs verhouding is. Op veel van die produkten wordt geen ga rantie gegeven. Krijgt u er echter een garantiecertificaat van bijvoor beeld 5 jaar bij, dan mag u ervan uitgaan dat u met een deugdelijk produkt te maken hebt. De extra diepe duik in de porte monnee komt er dan wel weer uit, want elk jaar wéér nieuwe vouw stoeltjes kopen tikt op den duur ook aardig door! Accessoires Voor de geavanceerde tuinmeu bels zijn ook diverse handige ac cessoires verkrijgbaar. Om de kus sens van stoelen e.d. op te bergen is er bijvoorbeeld een slimme, als kleerhanger uitgevoerde hoes. En in plaats van die altijd wegschui vende badhanddoek op de stoel is er een kussen/matras overtrek van De consument is niet langer tevre den met een eenvoudig stoeltje voor in de tuin. Veel geld wordt uitgege ven aan luxe-artikelen zoals deze schommelbank. Vloerengids Een keus maken wat vloerbedek king betreft is niet altijd even mak kelijk. Er zijn zó veel mogelijkhe den: parket, tapijt, vinyl, tegels of plavuizen, kurk, natuursteen, een basisvloer van houten delen die op- geschuurd en daarna met verf, blanke lak of beits afgewerkt kun nen worden. Al die onderwerpen zijn over zichtelijk op een rij geplaatst in de pas verschenen Welke-Gids 'Vloe ren'. Deze gids geeft informatie over de nieuwste produkten op vloerbedekkingsgebied. Ook han dige tips voor de bereking van de benodigde hoeveelheden materia len staan erin. De Vloeren-gids is voor f 4,95 in de tijdschriftenwin kels te koop. De zon kan je ook teveel worden. Een zonnebad met kap brengt dan uitkomst. badstof. Die blijft altijd stevig op mee te nemen stukje comfort: in zijn plaats. lig-zit houding kun je zonnebaden en je krantje lezen tegelijk. Overi- Voor de strand-recreant is het in- gens ook uitstekend bruikbaar bij klapbare rugsteuntje, ook van het openlucht-zwembad of op je ei- Hartman, een makkelijk in de auto gen gazon. de allerbeste geiser herkent u zo: met dit plaatje op Uw keukengeiser heeft U de zuinigste geiser in Nederland tot40% meer besparing dan welke geiser ook dit technisch geiser wondertje is verkrijgbaar bij: K. RAPENBURG 5-7-9 LEIDEN. TEL. 071-130098 De griffier van het kantonge recht te Leiden roept op Fran- gois Marie van Bockel, voor heen gewoond hebbende te Noordwijk, Offemweg 3, thans zonder vaste woon- of verblijf plaats, om te verschijnen ter te rechtzitting van 25 mei 1988 te 11.30 uur, welke wordt gehou den in het Kantongerechtsge bouw Rapenburg 19 te Leiden, naar aanleiding van een ver zoek van de gemeente Noord- wijk terzake van verstrekte bij stand. De griffier. 071-1417 71 Leliestraat 44 - Leiden. Geen filialen De griffier van de Rechtbank te 's-Gravenhage deelt mede, dat in de onteigeningsprocedure: de provincie Zuid-Holland, ze telend te 's-Gravenhage, tegen J. J. H. Buitelaar, wonende te Alphen aan den Rijn, is uitge sproken de vervroegde ontei gening ten algemene nutte en ten behoeve van eiseres van: 1het perceelsgedeelte ter grootte van 61 are en 10 centi are gelegen in de gemeente Oudshoorn, kadastraal bekend gemeente Oudshoorn, sectie A, nummer 1136 (nummer 1 van het grondplan); 2. het per ceelsgedeelte ter grootte van 17 are en 30 centiare gelegen in de gemeente Oudshoorn, kadastraal bekend gemeente Oudshoorn, sectie A, nummer 81 (nummer 2 van het grond plan); 3. het perceelsgedeelte ter grootte van 11 are en 90 centiare gelegen in de ge- j meente Oudshoorn, kada straal bekend gemeente Ouds hoorn, sectie A, nummer 911 (nummer 3 van het grondplan). Door de Rechter-Commissaris is bepaald dat de opneming door deskundige zal plaatsvin den op dinsdag 17 mei 1988 te 10.00 op een nader te bepalen :s. De griffier. Waarschuwing: Het lezen van deze advertenties kan de kooplust opwekken. Ons architektenburo ontwerpt naast woningen vooral be drijfsgebouwen, winkels en kantoren in allerlei omvang en soort. Ook waar het gaat om de financiële en techni sche organisatie van de uitvoering van deze projecten heeft ons buro in haar 10-jarig bestaan een uitstekende reputatie opgebouwd. Om de toenemende hoeveelheid opdrachten adekwaat te kunnen behandelen zoeken wij met spoed een positief TECHNISCH MEDEWERKER van ca. 18 jaar en van LTS/MTS nivo die bereid is om in ons brede werkgebied van alles aan te pakken. Een enthousiaste kandidaat kan zich binnen onze organi satie zowel op de tekenkamer als op het werk bekwamen tot een all-round medewerker. Reakties aan: B0UWBUR0 yu ARCHITEKTUUR BOUWTECHNIEK PR0JEKT0RGANISATIE TEL. 017H -3500 - MOLENLAAN 3 2394 AR HAZERSW0UDE RIJNDIJK IEN: RENDEMENT op de inleg van uw gelden bij een BELEGGINGS- EN EXPLOITATIE MIJ. In eerste klas onroerend goed binnen Nederland. Onroerend goed: vast en zeker Schrijf voor nadere informatie aan: POSTBUS 91 - 9750 AB HAREN. Jan van den Broek de bekendste autospecialist met 46 vestigingen in Nederland vraagt voor vestigingen in Hoofddorp, Katwijk en Leiderdorp Wij bieden een prima baan, goed salaris en uitstekende toekomstmogelijkheden in ons snelgroeiend autoservicebedrijf. Sollicitaties na telefonische afspraak: Hoofddorp, tel.: 02503-15784. Katwijk, tel.: 01718-73863. Leiderdorp, tel.: 071-891308.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 11