Immai Akkoord over Europese btw nog ver weg Werklozen niet gebaat bij gesol met cijfers Nederland grijpt naast bouw van vier Griekse fregatten Bod van personeel op Twijnstra Gudde mislukt CDA wil midden- en kleinbedrijf bij minister NS stopt proef met kaartjesautomaten CBS-onderzoek geeft onvolledig beeld van de omvang van de werkloosheid DINSDAG 19 APRIL 1988 ECONOMIE PAGINA 7 LUXEMBURG De ministers van financiën van de EG hebben gisteren in Luxemburg geen enkele vooruitgang geboekt bij de discussie over het zoveel mogelijk gelijk trekken van de btw-tarieven en accijnzen in de twaalf EG- landen. AMSTERDAM (GPD) - De po- ging van directie en medewerkers van het organisatiebureau Twijn- stra Gudde in Deventer hun bedrijf te kopen, is mislukt. Maar heel wei nig aandeelhouders zijn ingegaan op het bod van 85 gulden per aan deel. De effectenbank Kempen en Co, die de zogenaamde 'medewer- kers-buy-out' begeleidde, maakte gisteren dan ook bekend dat het bod door de medewerkers niet ge stand wordt gedaan. Dat verreweg de meeste aandeel houders niet bereid waren hun cer tificaten tegen 85 gulden te verko pen, kwam niet als een verrassing. Sinds het personeel ongeveer een maand geleden bekend maakte Twijnstra Gudde te willen overne men, is de beurskoers namelijk niet meer onder de 90 gulden ge weest. Na sluiting van het bod gis termiddag, zakte de koers overi gens naar 87 gulden. Op de buitengewone aandeel houdersvergadering van vrijdag 8 april leverden aandeelhouders on gezouten kritiek op het overname bod. Zij vonden dat te laag en wa ren weinig ingenomen met de ad viezen van Kempen en Co en het Utrechtse bureau Moret Advies. Moret had uitgerekend dat het bod, dat bij 200.000 uitstaande aandelen neerkwam op 17 miljoen gulden, heel redelijk was. Directeur drs. D. Schoenmaker van Twijnstra Gudde zei desge vraagd dat het een teleurstelling is dat de operatie niet is gelukt. Het personeel had het echter wel zien aankomen. In Deventer zal nu wor den nagedacht over andere moge lijkheden om het bureau als werk gemeenschap te versterken. Twijn- De tegenstellingen tussen de lid staten zijn net zo groot als de ver schillen tussen de tarieven. Minis ter van financiën O. Ruding noem de de gelijktrekking van de indi recte belastingen een essentieel on derdeel van de interne markt. Die moet leiden tot het afschaffen van de grenscontroles in de gemeen schap. Maar zolang er grote ver schillen zijn in btw-tarieven en ac cijnzen, blijven grenscontroles in het goederenvervoer nodig. De EG-commissie heeft voorstellen gedaan om de verschillen kleiner te maken, maar daarover bestaat geen enkele eensgezindheid. door Hans de Bruijn Veel landen willen de mogelijk heid om via btw en accijnzen extra inkomsten te verwerven niet kwijt raken. Nederland zou er waar schijnlijk 1 miijard bij inschieten. Andere landen, zoals Denemarken, Engeland en Ierland, weigeren hun lagere tarieven op te trekken. Ne derland verzet zich - met Engeland - tegen een verlaging van de accijn zen op alcohol en tabak, vooral om- Evenhuis wijst verlaging btw op diensten af DEN HAAG (GPD) - Een lagere btw op diensten om zo meer banen te scheppen en het grijs en zwart werken tegen te gaan, is slechts een vorm vari symptoombestrijding. De werkgelegenheid dient toe te nemen door grotere loonsverschil len en een vermindering van het verschil tussen bruto: en nettolo nen. Staatssecretaris Evenhuis (Economische Zaken) zei dit giste ren in de Kamer tijdens een debat over het beleid voor het midden - en kleinbedrijf (MKB). Evenhuis, die de btw-operatie bestempelde als een 'niet begaan bare weg', somde in het debat nog enige nadelen van de operatie op. Zo is vrijwel niet te bepalen voor welke diensten het lagere btw-ta- rief wel zou moeten gelden en voor welke niet, wordt het opmaken van rekeningen een groot probleem omdat een onderscheid gemaakt moet worden tussen bijvoorbeeld het verkopen van een tapijt en het leggen ervan en strookt de operatie niet met het EG-streven om de btw-tarieven gelijk te trekken. Onlangs berekende het Centraal Plan Bureau (CPB) dat het verla gen van de btw op diensten circa 10.000 arbeidsplaatsen zou opleve ren. De helft daarvan zou kunnen ontstaan door de afname van het grijs en zwart werken. Een extra probleem bij de btw-operatie vormt de financiering. De verla ging van de btw op diensten zou voor de overheid alleen zonder ex tra lasten kunnen plaatsvinden, als de andere btw-tarieven met twee procent omhoog zouden gaan. Dit wees Evenhuis echter van de hand. wille van de volksgezondheid en de verkeersveiligheid. "Dat zou bij ons grote politieke problemen ge ven", zei Ruding gisteren. De minister, die overigens een groot voorstander van de harmoni satie van btw en accijnzen is, hoopt dat de ministers wanneer zij vol gende maand in het Duitse Lübeck opnieuw bijeenkomen, meer zaken kunnen doen. Het lage btw-tarief varieert in de EG-landen van 2 procent (in Italië), tot 10 procent (in Ierland). In Ne derland is het 6 procent. Maar in Engeland wordt op een aantal eer- ste-levensbehoeften zelfs helemaal geen btw geheven. De Britten blij ven op sociale gronden keihard vasthouden aan dat 'nultarief. Het hoge tarief is het laagst in Spanje (12 procent) en het hoogst in Ierland (25 procent). In Neder land is het 20 procent. Daarnaast heeft een aantal landen nog een speciaal btw-tarief op luxe goede ren, dat in Italië zelfs 38 procent be draagt. Het lage btw-tarief zou in de voorstellen van de Europese Com missie tussen 4 en 9 procent moe ten komen te liggen. Het hoge tus sen 14 en 20 procent. De bedoeling is niet alle tarieven hetzelfde te ma ken maar ze zo dicht bij elkaar te 'brengen dat douane-controles aan de grenzen tussen de lidstaten op den duur niet meer lonend zijn. Minister Ruding zei gisteren een 'bandbreedte' van 6 procent voor het hoge tarief te groot te vinden. Met name voor buurstaten zou dat verschil kleiner moeten worden. De prijsverschillen tussen bijvoor beeld West-Duitsland (dat een lage btw heeft) en Nederland zouden dan te groot blijven. Ruding wil een verschil van 2 tot hooguit 4 pro cent tussen buurlanden. Tussen landen die verder uit elkaar liggen zou een hogere marge mogen blij ven bestaan. Het valt nog moeilijk te voorspel len wat de consument van dergelij ke maatregelen zal merken. Ru ding zei in elk geval te kunnen ga randeren dat het hoge btw-tarief in Nederland niet verder zal stijgen. DEN HAAG (ANP) - Nederland besloten de miljoenenorder aan Zekerheid dat het zal dalen kan hij komt niet in aanmerking voor de Westduitse werven te gunnen. In op dit moment echter nog niet ge- bouw van vier fregatten voor de Nederland heeft de werf De Schel ven. Griekse marine. Griekenland heeft de in Vlissingen zich sterk gemaakt AMSTERDAM In Amsterdam is gisteren een in ons land unieke dagschool voor schoonmakers geopend. Werklozen (22-45 jaar) kunnen hier gedurende vier we ken een cursus volgen. Slagen zij daarna voor het exa men, dan is een baan bij een schoonmaakbedrijf gega randeerd. De dagschool, ondergebracht bij het Centrum van vakopleiding voor volwassenen in Amsterdam-Sloter- dijk, is een samenwerkingsverband tussen dat cen trum, het Gewestelijk Arbeidsbureau en een groot schoonmaakbedrijf in de hoofdstad. Elke cursus biedt plaats aan 40 werklozen, die tijdens de cursus hun uit keringen behouden. De eerste cursus is al vol. De schoonmaakbranche in ons land telt 110.000 werknemers en heeft een omzet" van twee miljard gul den per jaar. De schoonmaakbedrijven kunnen maar moeilijk aan personeel komen. De meeste sollicitanten weten namelijk te weinig van het 'vak' schoonmaken. Het personeelstekort in deze bedrijfstak bedraagt enige duizenden mensen in heel Nederland. Het aan de school deelnemende schoonmaakbedrijf stelde de cursus en het cursusboek samen (foto anp> Staatssecretaris Van Houwelin- gen (defensie), die zich persoonlijk sterk heeft ingezet om de order naar Nederland te halen, vindt het de exportorder. Deze werf jammer dat de Griekse regering bouwt voor de koninklijke Griekenland geleverd deze gevallen heeft besloten om de order niet a Nederland te gunnen. "Het gaat i kon worden. In het verleden heeft deze werf twee Standaard-fregat ten aan Griekenland geleverd. De directeur van de afdeling scheepsnieuwbouw van de Ko ninklijke Maatschappij De Schelde Vlissingen, ir. D.M. de Munck, i harde compe titie tussen verschillende scheeps werven en die hebben we verlo ren", aldus Van Houwelingen. Het is de staatssecretaris niet he lemaal duidelijk waarom de Griekse regering uiteindelijk heeft reageerde gisteravond uiterst te- gekozen voor de Westduitse fregat- leurgesteld op de mededeling ten. "De Griekse regering de Griekse regering. "Wij kennen degelijk geïnteresseerd in de M-fre- de motivatie nog niet, waarom de gatten van de KMS. De Griekse Griekse regering deze beslissing marine heeft zelfs gezegd dat die heeft genomen. Wij hadden een fregatten wat haar betreft het eer- buitengewoon concurrerend schip ste in aanmerking kwamen. Ik heb en een uitstekend aanvullend pak- tot dusverre begrepen dat het is af- ket. Wij denken dat ook dat bij deze geketst op de financiële kant van beslissing andere zaken een rol de zaak", aldus Van Houwelingen. hebben gespeeld dan alleen het Volgens de staassecretaris was met scheepsnieuwbouwpakket", aldus de order een bedrag van zo'n 1,5 Economie kort Bank-card De Nederlandse banken hebben Eurocard Nederland ECN opge dragen een nieuwe variant van de Eurocard te ontwikkelen, de bank- card. Deze credit-kaart, die vanaf 1 mei op de markt komt, is bestemd voor een breed publiek. ECN is een dochter van de gezamenlijke ban ken in Nederland. De banken kun nen aan de nieuwe kaart eigen diensten koppelen. ECN verwacht in het eerste jaar al 250.000 kaarten te kunnen uitgeven. Eerder kwam de Verenigde Spaarbank al met een credit-card voor het grote pu bliek. Daarbij wordt samenge werkt met Visa. Vendex De nettoconcemwinst van Ven dex International is in het op 31 ja nuari geëindigde boekjaar met ruim 25 procent gedaald van 302 miljoen gulden tot 226 mi(joen gul den. Als hoofdoorzaak van de winstdaling noemt Vendex de ver slechtering van het resultaat in de warenhuizen (Vroom Drees- mann). Daarnaast was de interna tionale handel in video- en geluids apparatuur duidelijk teleurstel lend. Center Pares Center Pares heeft weer een uit stekend jaar achter de rug. De hoge bezettingsgraad van de bungalows kon worden gehandhaafd, on danks een uitbreiding van de ver- huurcapaciteit nmet 21 procent. De omzet ging met 31 procent omhoog van 282,6 miljoen tot 371 miljoen gulden en de nettowinst met 22,6 procent van 34,6 miljoen tot 42,4 miljoen gulden. BOTLEKOndanks de aanwezigheid van een escorte van de Rijkspoli tie te water slaagden demonstrerende schippers er gisteravond in een duwboot van de graanhandelaar Granaria tegen te houden. De schippers zijn boos, omdat het bedrijf van minister Smit-Kroes (verkeer en water- pakketten leveren staat) toestemming heeft gekregen met eigen duwbakken te varen. (foto De Munck. Als de order wel door Nederland in de wacht was gesleept, dan zou er in Vlissingen een volledig M-fre- gat zijn gebouwd voor de Griekse kon de werf drie bouw de afbouw de schepen in Griekenland zelf. iljard gulden gemoeid. Het verle nen van een exportvergunning voor de vier fregatten zou volgens de staatssecretaris geen enkel pro bleem hebben opgeleverd. Volgens Van Houwelingen heb ben intussen meerdere landen inte resse getoond voor de M-fregatten van de Nederlandse scheepswerf. stra Gudde behoort met 150 advi seurs en een staf van ruim honderd medewerkers tot de grote Neder landse organisatie-adviesbureaus. De omzet in 1987 bedroeg ruim 43 miljoen gulden, de netto-winst on geveer 2 miljoen gulden. De afgelopen maand is circa 48 procent van het aandelenkapitaal van Twijnstra Gudde op de Am sterdamse effectenbeurs verhan deld. Vrij algemeen wordt Willem Smit, de vroegere directeur van Datex, aangewezen als koper. Smit heeft dat noch bevestigd noch ont kend. Wel is bekend dat zich rond het beleggingsfonds Esmeralda een vijftal beleggers gegroepeerd heeft die ongeveer 30 procent van Twijnstra bezit en minstens 110 gulden per aandeel wilden hebben. Banken Panama weer geopend PANAMA STAD (AFP/Rtr/UPI) - De meeste banken van Panama hebben gisteren na zes weken ge deeltelijk hun activiteit hervat. Volgens een verklaring van de na tionale bankcommissie kan er voorlopig nog geen geld van de bank worden gehaald wegens kas tekort. De banken in Panama sloten be gin maart hun deuren nadat de Amerikaanse regering alle Pana mese tegoeden in de VS hadden bevroren. Hiermee wil Washington de feitelijke heerser van Panama, generaal Noriega tot aftreden dwingen. DEN HAAG (GPD/ANP) Het CDA wil in een volgende kabinets periode geen aparte staatssecreta ris meer voor het midden- en klein bedrijf. Die taak moet worden overgenomen door de minister van economische zaken. Dat bepleitte het CDA-Tweede-Kamerlid H. Schartman gisteren in de Tweede Kamer tijdens het debat over de nota 'Ruim baan voor de onderne- Het CDA vindt dat er een minis ter moet komen voor het hele be drijfsleven. "Een minister is veel beter in staat de ontwikkelingen op andere departementen in de gaten te houden, voor zover die gevolgen hebben voor het midden- en klein bedrijf. Door zijn aanwezigheid op de wekelijkse ministerraad kan een minister eerder bepaalde ont wikkelingen zien aankomen en eventueel bijsturen dan een staats secretaris", meent Schartman. Het idee van Schartman werd niet enthousiast ontvangen. Staats secretaris Evenhuis (WD) zei geen enkele behoefte aan de discussie te hebben, terwijl de liberale woord voerder voor het midden- en klein bedrijf Van Erp zei bang te zijn dat het voorstel een klap is in het ge zicht van het midden- en kleinbe drijf. Pvd A-kamerlid Schaefer wees er op dat het CDA nu ineens met een voorstel komt om het staatssecre tariaat voor het midden- en klein bedrijf op te heffen nu er voor het eerst geen CDA'er op die post zit. "Stel je voor dat we het midden- en kleinbedrijf zouden overlaten aan minister De Korte. Dat kunnen we ze niet aandoen", aldus Schaefer. UTRECHT (ANP) - De NS heeft be sloten te stoppen met een proef met kaartjesautomaten in Nijme gen. Volgens de spoorwegvakbond FSV is dat gebeurd onder druk van de vakbonden. Deze waren in het geweer gekomen tegen de proef. De FSV vreest dat NS er op uit is op den duur op 40 tot 80 middelgro te stations de kaartverkoop aan het loket gedeeltelijk te vervangen door verkoop via de automaten. Dat zou op termijn betekenen dat er tussen de 400 en 600 banen zouden moeten verdwijnen en dat vinden de vakbonden onaanvaard baar. Bovendien vrezen de bonden dat door de komst van de automa ten het zwart reizen verder zal toe nemen en dat de agressie in de trei nen tegen de conducteurs groter zal worden. Bijkomend bezwaar was volgens de FSV dat de automa ten zeer storingsgevoelig waren en om de haverklap dienst weigeren. Volgens een NS-woordvoerder is niet met de proef gestopt, omdat de NS-directie de bezwaren van de vakbonden zou onderschrijven. Reden voor de beslissing is het feit dat een door de FSV op touw gezet te boycotactie onder de reizigers is geslaagd. Bij de proef in Nijmegen lieten de meeste reizigers de kaart jesautomaat daardoor, waardoor de hele proef in het water gevallen. NS gaat nu onder meer over de grenzen kijken hoe de ervaringen daar zijn met kaartjesautomaten. ZUIDAFRIKA - Het Zuidafri- kaanse mijnbouwconcem De Beers wil een nieuwe grondwet voor het land waarin de zwarten dezelfde politieke en economische rechten krijgen als de blanken. "Meer dan ooit is het de hoogste noodzaak dat er een grondwet komt dat voorziet in gelijke kansen en een politieke rol voor iedereen", aldus topman Ogilvie Thompson in het jaarverslag van de mijnbouw- dat gisteren verscheen. Afhankelijk daarvan neemt NS dan een beslissing over invoering op grote schaal. De NS-woord voer der ontkende niet dat er aan de lo ketten banen gaan verdwijnen als de automaat op grote schaal zijn in trede doet. Maar per saldo hoeven er geen banen weg want bij andere service verlenende afdelingen - bij voorbeeld reizigersinformatie - hebben de spoorwegen weer extra nodig. Staalproduktie westerse landen sterk toegenomen BRUSSEL (Rtr) - De westerse staalproduktie is in het eerste kwartaal van 1988 in vergelijking met dezelfde periode vorig jaar toe genomen met 14,2 procent. In ab solute cijfers groeide de produktie van 102,2 miljoen ton tot 116,7 mil joen ton. Dit heeft is gisteren be kendgemaakt door het Internatio nale IJzer- en Staal Instituut (IISI), waaraan dertig westerse landen ge regeld hun produktievolume rap porteren. De Verenigde Staten produceer den het vorige kwartaal 22,8 mil joen ton staal, een toeneming van 28,1 procent. De Europese Ge meenschap, de grootste westerse produktiegroep, vergrootte haar produktie met 10,5 procent tot 34,15 miljoen ton. De Belgen liepen hierbij voorop met een produktie- verhoging van 27,8 procent. Japan, in het westerse gezelschap het land met de grootste produktie, ver hoogde zijn produktie met 14,5 procent tot 26,4 miljoen ton. De IlSI-woordvoerster sprak in een toelichting van een 'hoog pro- duktieniveau\ De groep van dertig IlSI-landen produceerde vorig jaar 58 procent van alle staal in de we reld en 97 procent wanneer de be langrijkste communistische pro ducenten buiten beschouwing worden gelaten. ADVERTENTIE "Zie je nou wel". Zo ongeveer zal er in werkgeverskringen zijn gerea geerd op de uitkomsten van het on derzoek van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) naar de omvang van de werkloosheid. Vol gens die steekproef zjjn er name lijk 200.000 werklozen minder dan werd aangenomen. Officieel zijn er, uitgaande van de gegevens van de tachtig gewestelijke arbeidsbu reaus die ons land telt. 685.000 door Nicole Lucas werkloos. Het CBS kwam niet verder dan 485.000. De werk gevers roepen al langer dat de offi ciële cijfers niet kloppen, dat wil zeggen te hoog zijn. Ze baseren zich daarbij met name op het gege ven dat het voor bepaalde catego rieën werk moeilijk is aan geschik te komen. Maar is er nu inderdaad reden tot optimisme? Is de belangrijkste ka binetsdoelstelling (het terugdrin gen van de werkloosheid met 200.000 tot 500.000 in 1990) twee jaar voor de beslissende datum al bereikt? Allerminst. Wat het CBS, op ver zoek van het kabinet, heeft gedaan is namelijk niet vaststellen hoeveel mensen in Nederland die willen en kunnen werken zonder baan zijn. Ze heeft uitsluitend gekeken wie voldoen aan de criteria van de be staande werkloosheidsdefinitie. Dat betekent dat alleen degenen tussen de 16 en 64 jaar, die inge schreven staan bij het arbeidsbu reau, geen baan hebben en onmid dellijk 20 uur of meer in loondienst willen werken, zijn meegeteld. Uit de CBS-steekproef blijkt dat dertig procent van de ingeschrevenen al een baan heeft en dus niet als werk loos kan worden betiteld. De uitslag van de CBS-telling was voorspelbaar. De Stichting Re search voor Beleid in Leiden heeft er immers na uitvoerig onderzoek al herhaalde malen op gewezen dat de cijfers die de arbeidsbureaus ie dere maand publiceren niet deu gen. In jargon: de bestanden zijn ernstig vervuild. Personen zijn on vindbaar, het beroep dat mensen hebben opgegegeven klopt niet of het vermelde opleidingsniveau is niet in overeenstemming met de feiten. Weer anderen blijken hele maal niet beschikbaar voor werk, omdat ze ziek zijn of studeren. En ten slotte blijkt een deel van de in geschrevenen al voorsien van een baan, al dan niet vast. Sinds de Leidse Stichting voor het eerst met haar bevindingen naar buiten kwam, is er uitvoerig gediscussieerd over de betrouw baarheid van de werkloosheidscij fers. De voorzitter van het Verbond van Nederlandse Ondernemingen C. van Lede kwam zelfs met de sug gestie dat alle werklozen zich maar opnieuw moesten laten inschrij ven. In het regeerakkoord dat CDA en WD in 1986 sloten werd een passage opgenomen dat de werk loosheidsstatistieken op hun 'reali teitsgehalte' moesten worden be zien. Op zichzelf kan dat natuurlijk geen kwijt. Onjuiste of onvolledige gegevens kunnen nooit een goede basis zyn voor beleid. De telling van het CBS geeft ech ter net zo min een reëel beeld van de omvang van de werkloosheid als de gegevens van de arbeidsbu reaus. Immers lang niet iedereen die betaald werk wil verrichten staat ingeschreven als werkzoe kende. Een paar voorbeelden: werklozen van 57,5 en ouder hoe ven zich sinds 1984 niet meer in te schrijven om in aanmerking te ko men voor een uitkering, omdat hun kansen op werk toch verkeken zouden zijn. Het officiële werkloos heidscijfer wordt daardoor ge drukt. Dat gebeurt ook, doordat veel (vooral getrouwde) vrouwen die wel willen werken, zich toch niet melden. Dat heeft vanwege de gro te werkloosheid toch geen zin, den ken ze. En omdat ze vaak ook niet in aanmerking komen voor een uit kering vervalt ook die 'stimulans' om naar het arbeidsbureau te gaan. Er is daardoor sprake van een aanzienlijke 'verborgen' werkloos heid. Over de omvang daarvan lo pen de meningen uiteen, maar uit ander CBS-onderzoek blijkt dat Nederland 1,3 miljoen mensen telt die willen en kunnen werken, maar daartoe niet of onvoldoende de ge legenheid krijgen. Er is dan ook geen enkele reden om te veronderstellen dat het kabi net tot 1990 op zijn lauweren kan gaan rusten. De werkgelegenheid ligt in Nederland nog altijd onder het niveau van acht jaar geleden, toen de recessie begon, terwijl de beroepsbevolking met 700.000 is toegenomen. Dat de werkgevers problemen hebben om voor be paalde functies mensen te vinden, hoeft daarmee niet in tegenspraak te zijn. De kwaliteit van de gevraag de en de aangeboden arbeid ver schilt. Een werkloze textiel-arbei- der is nu eenmaal niet zo maar als software-deskundige in te zetten. Dat verklaart waarom op de ar beidsmarkt grote werkloosheid voorkomt naast onvervulbare va catures. Alleen een actief werkge legenheidsbeleid, waarin scholing een belangrijke plaats heeft, kan daarin verandering brengen. Critici Minister De Koning (sociale za ken en werkgelegenheid) zei vorige week bij de presentatie van de uit komsten van het CBS-onderzoek geen 'alibi' zullen vormen om de zaak nu maar op zijn beloop te la ten. Dat klinkt geruststellend, maar onwillekeurig rijst toch de vraag waarom het kabinet dan een dergelijk onderzoek met een, zoals gezegd, voorspelbare en 'gunstige' uitkomst laat verrichten. Het kan niet anders of, vroeg of laat, zal dit cijfer worden gebruikt om critici de mond te snoeren. Aan sollen met cijfers hebben de werklozen echter niets. Die zijn meer gebaat bij een kabinet dat zijn eigen doel stellingen serieus neemt en zorgt voor een economische beleid dat banen creëert. Toyota Plus? Kijk dan vooral ook naar de kwaliteiten van de dealer. Met een Verberg Toyota zit u altijd goed. Da's een Toyota waarvan u gegarandeerd meer plezier heeft. Kom maar eens langs om dat te ontdekken. A.J. Verberg's Ayto B.V. Zoeterwoudseweg 23. 2321 GM Leiden tel. 071-313141 Daar komt u verder mee

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 7