TOTO Kamer bepleit betere opvang erf jongeren Ouderschapsverlof voor kleine groep Schoonmaakbranche niet zo fris ZW< 'Legitimatieplicht onvermij delij k' DINSDAG 19 APRIL 1988 BINNENLAND PAGINA 3 dré Frijters, schrijver van 'Dweilen Ex-directeur doet een boekje open over 'vuile streken' met de kont omhoog', ademt de zelfde sfeer als zijn boek. Het inter view vindt plaats in Postiljonmotel Arnhem aan de A12. Geen privé te lefoonnummer, geen adres. Bang voor represaille-maatregelen, na dat hij de vuile was van de Neder landse schoonmaakbranche heeft buiten gehangen? DEN HAAG (ANP) - De plannen van minister Brinkman (welzijn) voor opvang van zwerfjongeren zijn te vaag en schieten tekort. Tijdens een uitgebreide kamercommissie vergadering over de jeugdhulpverlening bleken CDA en PvdA het niet eens te zijn met de bewindsman. Brinkman denkt te kunnen vol- lijk wat 'ambulante opvang' voor staan met vierhonderd plaatsen i jeugdopvangcentra met onderdak voor de. nacht, waar zwerfjongeren maximaal zes weken kunnen blij ven. Daarvoor is 24 miljoen gulden beschikbaar. Daarnaast wil hij zes miljoen gulden uittrekken voor 'ambulante' opvang van nog eens vierhonderd jongeren. Worrell (PvdA) signaleerde dat er op dit moment ruim vijfhonderd opvangplaatsen met onderdak voor zwerfjongeren zijn. Hij zag in het verminderen van dat aantal met honderd plaatsen de bezuini gingshand van de bewindsman. yèrdèrsprakhij de inspecteurs van de minister tegen verblijf langer dan zes ken mogelijk moet zijn. Hij diende daartoe een motie in die werd ge steund door Van der Vlies (SGP) Nederland ongeveer 450 verfjongeren zijn. Alleen al uit te huizen lopen jaarlijks zo'n 3000 Pl jongererTweg. STntal^ngeren dat van huis wegloopt schatte hij op 5000. Minister Brinkman wil de maxi male verblijfsperiode van zes we ken in opvangcentra niet verlen gen maar beloofde niet op één dag te zullen kijken. Hij zei verder dat hij voortdurend in overleg is met de provincies en de jeugdhulpver- leners over opvang van zwerfjon geren. De CDA-motie achtte hij dan ook "overbodig". moet de minister het aantal be schikbare opvangplaatsen van twee op tienduizend jongeren bij stellen in overleg met de provin cies en de hulpverleners. Het was het CDA-kamerlid ook niet duide- Pas in 1989 annen voor schoonmaak Volgermeerpolder HAARLEM (ANP) - Op zyn vroegst in 1989 zijn voorstellen te verwachten over een definitieve sa nering (schoonmaak) van de ern stig vervuilde Volgermeerpolder ten noorden van Amsterdam. De proefsanering, waarvoor minister Nijpels (milieu) begin deze maand 6,5 miljoen gulden beschikbaar stelde, begint in september van dit jaar en neemt vier maanden in be slag. De ernstige chemische veront reiniging van de voormalige vuil stortplaats in de Volgermeerpolder werd al jaren geleden vastgesteld. De gehele sanering, waarover lang is onderhandeld, kost ongeveer 80 miljoen gulden. Het saneringsplan omvat de vol- génde maatregelen: een daling van het grondwaterpeil door bronne ring; zuivering ter plekke en daar na afvoer van grondwater en op pervlaktewater naar de rioolwater zuivering in Amsterdam-Oost; het aanbrengen van een 15 meter diepe damwand; de verwijdering van on geveer 1100 vaten chemisch afval en het aanbrengen van een afdek- Verongelukt De 22-jarige P. Talman uit Heer- hugowaard is gisteravond als ge volg van een vastgelopen fietsket- ting dodelijk verongelukt. Het slachtoffer reed op zijn racefiets toen zijn fiets door de vastgelopen ketting over de kop sloeg. Bij die val brak de jongen zijn nek en over leed vrijwel onmiddellijk. Zijn stoffelijk overschot kwam met de racefiets in de bre'dejaermsloot te recht, waar hij korte tijd na het on geval door een voorbijganger werd gevonden. Eksterplaag Het midden van Nederland wordt geteisterd door eksters. In de provincie Utrecht is sprake van een eksterplaag. Een aantal ge meenten heeft zelfs eksterjagers aangesteld, die voor het afschieten van de vogels over een speciale ver gunning van het ministerie van landbouw beschikken. De ekster populatie is de afgelopen jaren ex plosief gegroeid, doordat de mens bij zijn bezoek aan natuur- en re creatiegebieden zoveel voedselres- ten achterlaat, dat de eksters ruim schoots te eten hebben. Pennetje Het Gouden Pennetje, de aan moedigingsprijs voor journalistiek talent, is dit jaar gewonnen door Leonoor Meijer, redactrice bij het dagblad Trouw. Meijer (27) kreeg de prijs voor een serie over Wall Street, die door de jury, bestaande uit H. Lammers, T. Brouwers en S. Piët, unaniem werd bekroond. De prijs - 5000 gulden, een gouden pen en een oorkonde - wordt op 9 juni uitgereikt tijdens de jaarvergade ring van het Genootschap van Hoofdredacteuren in Nijmegen. Kabelvoorlichting Den Haag is gisteren als eerste gemeente in Nederland begonnen met een voorlichtingsexperiment via kabeltekst. Inwoners van Den Haag kunnen als zij de beschik king hebben ovfcer een tv-toestel met teletekst, gedurende 24 uur per dag gratis gemeentelijke infor matie opvragen. De informatie is afkomstig uit gemeentelijke fol ders en brochures. Ook zal actuele informatie worden gegeven over zaken als wegomleidingen, be stuursvergaderingen en evene menten in de stad. MEE-ETEN - Werknemers in de welzijnszorg kunnen "therapeu tisch meeëten" met hun patiënten, pupillen of bewoners. Over de maaltijden hoeven zij geen belas ting en sociale premies meer te be talen. Staatssecretaris Koning (fi nanciën) treft binnenkort een rege ling, die met terugwerkende kracht vanaf 1 januari 1986 gaat gelden. Voor werknemers in de gezond heidszorg waren de maaltijden met patiënten al onbelast. De regeling voor de werknemers in de welzijns zorg is nu bij hen aangepast. door Dick van der Lugt Het boek, dat als ondertitel 'Vui le streken uit schoonmaakland' draagt, is ingeslagen als een bom. Het ministerie van binnenlandse zaken heeft de justitie ingescha keld. In ziekenhuis Westeinde te Den Haag wordt een intern onder zoek ingesteld. Kamervragen zijn in voorbereiding. Zaterdag praatte Bert Voskuil, eindredacteur van het boek, met Tineke; zondag zat Frijters zelfbij Sonja. "Er gebeurt wat en dat is ook de opzet geweest," stelt de auteur te vreden vast. "Ik denk dat er door PLO: Israël achter inbraak in kantoor DEN HAAG (GPD) - Zehdi Labib Terzi, de PLO-vertegenwoordiger bij de Verenigde Naties, vermoedt dat de Israëlische geheime dienst, de Mossad, de inbraak in het PLO- hulpkantoor in Den Haag heeft verricht. Alleen de Mossad heeft volgens hem baat bij de inbraak, waarbij voor zover bekend niets werd gestolen, maar wel alle docu mentatie- en archiefmateriaal werd doorzocht. Terzi heeft inmiddels het ministerie van Buitenlandse Zaken verzocht om de bewaking van het in 1982 geopende PLO- kantoor te verscherpen. De insluipers zijn in de nacht van zaterdag op zondag het kantoor aan de Van Boetzelaerlaan in Den Haag binnengedrongen door een rolluik en een raam te forceren. Zij haalden kasten en archieven over hoop, maar namen niets mee. Wel schilderden zij davidsterren op bu reaus, muren en deuren. Ook het portret van PLO-leider Yasser Arafat werd beklad. De PLO-vertegenwoordiger in Den Haag, Asis Safieh, zegt de in braak te beschouwen als een 'com pliment en een waarschuwing'. de hele publiciteit daadwerkelijk wat gaat gebeuren. Naar aanleiding van de eerste publikaties hebben veel mensen van andere schoon maakbedrijven gereageerd, die hun verhaal kwijt willen. De bezem gaat door schoonmaakland". En dat is hoognodig, blijkt uit 'Dweilen met de kont omhoog'. De ex-directeur van schoonmaakbe drijf De Zon te Rijswijk vertelt hoe ambtenaren een oogje dichtkne pen bij het controleren van schoon maakwerkheden, hoe het bedrijf vaak minder uren werkte dan was afgesproken, hoe relaties met reis jes in de watten werden gelegd en hoe langs slinkse wegen opdrach ten werden binnengesleept. Frij ters beschuldigt het Rijks Inkoop Bureau van incompetentie en de Ondernemersorganisatie Schoon maak- en Bedrijfsdienstèn van vriendjespolitiek. Gelardeerd met grappige voorvallen is het een ver haal over gesjoemel, fraude, vals heid in geschrifte en steekpennin gen. Zelf deed hij daar ook aan mee. "Daar wil ik niet omheen draaien," geeft Frijters grif toe. "Het klinkt misschien ontzettend naïef, maar ik besefte niet dat ik met een straf baar feit bezig was. Het was een deel van mijn werk. Er rustte in het bedrijf ook geen taboe op. Er werd ronduit over gepraat en we hebben er menigmaal om moeten lachen". Een voorbeeld: Frijters nam in 1982 een ministerie over van een collega. De kennismaking met de controlerende ambtenaar was een ramp. De man hield een lange tira de over de slechte kwaliteit van het schoonmaakwerk. Terug op zijn kantoor schoot Frijters de collega aan. Die hielp hem uit de droom. "Had je het zakgeld niet bij je?" vroeg hij en legde uit, dat de desbe treffende ambtenaar en Öiens colle ga maandelijks een envelop met 400 gulden kregen. Een ander voorbeeld: het hoofd schoonmaakdienst van een groot ziekenhuis in Den Haag ruilde zijn wagen via De Zon in. Hij bedong een inruilwaarde van 11.000 gul den: 8.000 gulden meer dan de wa gen eigenlijk zou opbrengen. Het bedrijf paste het verschil graag bij, want het ziekenhuis was een prima melkkoetje. Frijters in zijn boek: "Daar werd jaarlijks voor de schoonmaakactiviteiten een be drag van 1 miljoen gulden in reke ning gebracht. Dat was zeker 100.000 tot 150.000 gulden te veel". André Frijters was met een korte onderbreking van 1974 tot 1985 in ADVERTENTIE Afgelopen zondag had H {35 H| niemand 12 goed in de Toto. Daarom pakt de Toto deze week twee keer uit. Met 'n beetje geluk wint u de hoofd prijs incl. de jackpot van circa f 45.000,-. -rfs-rO Dus als u 'ns echt uw slag wilt slaan.. dienst bij De Zon (drieduizend per soneelsleden, omzet in het topjaar 40 miljoen gulden). De naam van het bedrijf lijkt een grimmige grap. Frijters: "Je zou iets zonnigers ver wachten. Maar De Zon is niet uniek. Ik heb het bedrijf als voor beeld genomen. Ik durf te stellen, dat de meeste grote schoonmaak bedrijven uren stelen en schoon- maakcontroleurs omkopen. Ik heb becijferd, dat er voor meer dan honderd miljoen gulden per jaar niet wordt schoongemaakt". Volgens Frijters is schoonmaken afgegleden tot een 'skateboardpro- dukt'. "Het kan leuk werk zijn. Ik heb het zelf gedaan. Ik heb zelf met mijn kop boven de potten gehan gen. Scholen schoongemaakt. Om vier uur was het een puinhoop en om acht uur was de school schoon. Dan durfde je achterom te kijken. Maar de mensen schamen zich nu voor het werk. Veertien jaar gele den glommen de vloeren in de schoolgebouwen in Den Haag. Nu is het één doffe ellende. Het ziet er smerig uit. Maar men weet niet be- I ter, men is er langzaam aan ge wend". Schuldige aan vervuiling Rijn opgespoord DEN HAAG (DPA/ANP) - Het be drijf dat verantwoordelijk is voor de lozing van het chemisch oplos middel Isophoron, dat vrijdag in de Rijn bij Lobith werd aangetroffen, is opgespoord. Het gaat om de che- mie-onderneming Hüls AG uit Heme in de Westduitse deelstaat Nordrhein-Westfalen. Dit heeft het ministerie van milieu van de be trokken deelstaat gisteren meege deeld. Het gif kwam afgelopen donder dag in de rivier de Emscher terecht en is vandaar naar de Rijn ge stroomd. Vrijdag werden bij Lo bith hoge concentraties van het middel gemeten. De waterverontreiniging werd door Nederland als eerste ontdekt. De Westduitse autoriteiten analy seerden vervolgens de watermon sters om de herkomst vast te stel len. Volgens een medewerker van de dienst binnenwateren van het Rijksinstituut voor Zuivering Af- DEN HAAG (ANP) - Tien jaar lang nam cabaretier Seth Gaaikema in zijn conferences ministers en andere poli- valwater (Riza) is het gehalte isop- tici op de korrel. De conferences (1977-1987) staan op een videocassette, die gisteren werd aangeboden aan kinde- horon sinds zondag nietsmeer aan ren van bewindslieden. Behalve de cassette "Tien jaar Nederland te kijk" kregen zij het programmaboek: een kro- toonbaar aanwezig in het Rijnwa- niek en een namenregister, samengesteld door Gaaikema en Joop Bromet. Het is een lichtvoetig tijdsdocument dat ter. in ons land tot voor zover bekend voor het eerst tot stand is gekomen. Gaaikema beschouwt het als een voorrrecht in ons land kritiek op machthebbers te kunnen spuien. Vrijheid hier vanzelfsprekend, maar de wereld is groter en daardoor bestemden Gaaikema brengst van de cassettes voor Amnesty International. Openstellen EG-grenzen kost Korthals Altes hoofdbrekens LEIDEN - Bij het afschaffen van de Europese binnengrenzen in 1992 komt Nederland niet meer uit on der invoering van een legitimatiep licht. Anders is het vrijwel niet mo gelijk greep te houden op de enor me vluchtelingenstroom die op Eu ropa afkomt. Dat zei minister Korthals Altes (justitie) gisteravond in Leiden tij dens een spreekbeurt voor de plaatselijke WD. Hij noemde de problemen ten aanzien van het vreemdelingenbeleid "vrijwel on oplosbaar", gelet op de grote on derlinge verschillen op dit terrein tussen de verscheidene lidstaten van de Europese Gemeenschap. Is Nederland uitermate terug houdend waar het gaat om een vi sumplicht, Frankrijk eist een vi sum voor elke vreemdeling die niet uit een EG-land komt. Tenzij het een (voormalige) kolonie betreft. Dus wel een visumplicht voor de Noor en de Zwitser, maar niet voor de Algerijn. "Zo wil Spanje wil geen reisbelemmeringen opwer pen voor inwoners van gelijktalige landen uit Zuidamerika. En dat zelfde geldt voor Westduitsland ten De Watertransportmaatschappij Rijn-Kennemerland (WRK), die zijn medewerkers de op- het gebruik van Rijnwater voor (foto ANP) drinkwaterproduktie vrijdag stop zette, verwacht vanavond of mor genochtend weer dhet Rijnwater te benutten. Een woordvoerster van het be drijf zegt dat de directie zich zal be raden of bij het Westduitse bedrijf schadevergoeding wordt gevraagd. De woordvoerder van het ministe rie van verkeer en waterstaat zegt dat bij het ministerie eerst wordt nagegaan hoe groot de schade is voordat van 'die kant wordt beslo ten of en hoeveel schade wordt ge claimd. Bedrijven vrezen organisatorische problemen ROTTERDAM/DEN HAAG - Het wetsvoorstel voor het ouder schapsverlof rammelt aan alle kan ten. Omdat er geen enkele financië le tegemoetkoming tegenover staat, zal slechts een bovenlaag van de bevolking gebruik kunnen ma ken van de regeling. Mensen met een minimum-inkomen zullen het zich niet kunnen permitteren on betaald verlof op te nemen. door Annemiek Veelenturf en Ellen Scholtens Dat is, voor een deel, de kritiek die is losgebroken na de afgelopen vrijdag gelanceerde regeling. Werknemers met kinderen jonger dan vier jaar mogen maximaal een half jaar onbetaald deeltijdverlof opnemen. Gedurende die periode) werken zij ten hoogste 20 uur per wéék. Na het halfjaar is de werkge ver verplicht de werknemers weer in dienst te nemen voor het aantal uren dat hij of zij voorheen werkte. Werknemers- noch werkgevers organisaties verwachten om zeer uiteenlopende redenen veel heil van het initiatief van de ministers De Koning (sociale zaken) en Van Dijk (binnenlandse zaken). Ook bij een meerderheid van de Tweede Kamer valt het onbetaald deeltijd verlof niet in goede aarde. Zowel CDA als PvdA vinden dat het voor stel zijn doel de zorg voor kinde ren eerlijker verdelen voorbij-1 schiet. PvdA-kamerlid Leijnse stelt voor om ouders voor het aantal uren dat zij verlof krijgen, een werkloosheidsuitkering te geven. CDA-kamerlid Soutendijk vindt vend belang het kwalijk dat door herhaald op-H nemen van ouderschapsverlof aan zienlijke pensioenbreuken kunnen ontstaan. Verder dringt ze er bij de regering op aan om te zorgen voor ontslagbescherming. Volgens een aantal grote bedrij ven in Rotterdam zal het zo'n vaart niet lopen. Men is er van overtuigd dat slechts een gering deel van het personeel onbetaald verlof zal ne men. Wordt het wetsvoorstel aan genomen door de Tweede Kamer, dan zullen de klappen vallen bij de kleinere bedrijven die organisato risch gezien minder ruimte hebben om gaten te vullen in het perso neelsbestand. H.L. Maathuis, hoofd perso neelszaken van warenhuis Ter Meulen, zat even in zijn rats toen hij de plannen op het gebied van ouderschapsverlof vernam. Inmid dels zegt hij: "Ik vraag me af hoe veel mensen, vooral als man en vrouw om en nabij het minumum- loon verdienen, met onbetaald ver lof gaan. Een half jaar part-time werken betekent toch dat je een kwart van je salaris moet inleveren en dat zie ik onze werknemers niet zo gauw doen. Mijn ervaring is dat de meeste vrouwelijke perso neelsleden gewoon stoppen als ze een kind kragen". Ook een multi-werkgever als Shell staat niet te springen om het ouderschapsverlof in de bedrijfs voering op te nemen. De voorkeur gaat uit naar 'interne oplossingen' en 'een individuele benadering'. Niet omdat de regeling problemen oplevert, wanneer werknemers tij delijk afwezig zijn, maar omdat er nogal wat vraagtekens worden ge zet bij de gunstige effecten van de wet in wording. Volgens een woordvoerder wordt er ten onrechte van uitge gaan dat het eerste half jaar in het leven van een kind van doorslagge- ouders. "In het wetsvoorstel wordt gesproken kinderen tot vier jaar, maar wij zeggen: waarom leg je jezelf die beperking op? Kinderen van een jaar of twaalf bij voorbeeld kunnen bij de overgang van basis- naar voortgezet-onderwijs ook tijdelijk extra aandacht nodig hebben. Mis schien willen ouders juist dan on betaald verlof opnemen". Geschrokken Het meest geschrokken regeling i de van het ouderschapsverlof en dan alleen door vrouwen, denkt Van der Pluijm: "Mannen verdienen in de regel meer, dus draait het er toch weer op uit dat vrouwen hun werkzaamheden tijdelijk moeten minderen". De woordvoerder van de FNV voelt meer voor een verlengd be vallingsverlof. In plaats van zes we ken vóórer^zes weken na de ge- de dienstverlenende boorte zouden mannen sector. Ziekenhuizen in Rotterdam vrezen dat de gezondheidszorg met nieuwe bezuinigingsronden te ma ken krijgt, wanneer het ouder schapsverlof moet worden opge vangen door het bestaande perso neel. Het succes van het ouder schapsverlof valt of staat met bij dragen van de overheid, meent U. van Busschbach, hoofd Perso neelszaken van het Zuiderzieken huis in Rotterdam. Krijgt het zie kenhuis niets extra's om maatrege len te treffen tegen een een tijdelijk tekort aan arbeidsplaatsen, dan kan dit grote problemen véroorza ken. "In een aantal gevallen, wanneer zowel de man als de vrouw een goed betaalde baan hebben, zal het inleveren van een deel van het sala ris geen enkele belemmering zijn", meent het hoofd personeelszaken. "Organisatorisch kunnen we dan behoorlijk in de knel komen". "Het ouderschapsverlof is een dooddoener, een lapmiddel rea geert Hans van der Pluijm, dis trictsbestuurder van de FNV in Rotterdam. "De regeling moet be taalde arbeid en de zorg voor kin deren dichterbij brengen, maar het is een tijdelijke oplossing. Een half jaar onbetaald verlof en wat doe je daarna met je kind?" Met uitbreiding van de kinderop vang zijn ouders veel meer gehol pen aldus de districtsbestuurder. In het gunstigste geval wordt mondjesmaat gebruik gemaakt twee of drie maanden met be taald verlof moeten kunnen, met uitzicht op een goede kinderop vang. Een dergelijk voorstel zal weinig kans maken bij werkgevers, maar de FNV-man houdt voet bij stuk. "Werkgevers zeggen nu al dat de nieuwe regeling te veel geld kost en dat ze organisatorische proble men verwachten", zegt Van der Pluijm fel. "Dat komt niet hele maal overeen met de indruk die ze geven'. Hoe ingewikkeld hun on derneming ook is, ze redden het op de markt. Ze kunnen de hele we reld aan, maar een simpel ouder schapsverlof kunnen ze niet inpas sen binnen hun organisatie". A.M. Huntjes, secretaris van werkgeversorganisatie VNO in Den Haag, wijst dergelijke be schuldigingen van de hand met 'ook de vakbond staat niet te jui chen voor dit wetsvoorstel'. Regel alles wat met werknemers en kin deren te maken heeft per cao, is zyn standpunt. Een collectieve re geling is naar zijn mening niet no dig. Ouderschapsverlof moet per bedrijfstak bekeken worden, vindt Huntjes. Vooral de kleinere bedrij ven zullen namelijk het slachtoffer worden van de regeling wanneer mensen 'tijdelijk wegvallen'. Voor alternatieven als een ver lengd bevallingsverlof en uitbrei ding van het aantal plaatsen voor kinderopvang voelt hij bijzonder weinig. de DDR en Oosten rijk", aldus Korthals Altes. Hoe ver de twaalf EG-landen ver wijderd zijn van een akkoord blijkt volgens de minister uit het feit dat er buiten de Gemeenschap slechts 55 landen zijn waarvoor in alle ge vallen wel een visumplicht geldt en tien landen waarvoor dat niet het geval is. In de overige - veruit de meeste - gevallen is er sprake van verschillende regelingen. Gevolg zal in elk geval zijn dat Nederland straks, bij vrij perso nenverkeer binnen de twaalf lid staten van de Europese Gemeen schap, nauwelijks zicht heeft op de stroom vreemdelingen die het land binnentrekt of verlaat. "De Neder landse grens ligt straks in Grieken land of Spapje", zo zei Korthals Al tes, die vele voordelen zag in een "fraudebestendig" Europees iden titeitsbewijs annex reisdocument. "Ik weet dat dit een moeilijk punt is in Nederland, maar vind dat we zo langzamerhand een volwas sen discussie over de legitimatiep licht aan moeten kunnen", aldus de bewindsman die daarbij wees op het feit dat zo'n plicht in Frankrijk en België al bestaat. Met het afschaffen van de contro le aan de Nederlandse grenzen ver dwijnen overigens niet alleen mo gelijkheden om vreemdelingen te controleren, maar ook om ver- keersovertreders aan te houden die hun boete niet hebben betaald of criminelen die nog een straf moe ten uitzitten. Jongen (10) schiet belager vader dood PUTTE (ANP) - Een tienjarige jon gen uit Putte blijkt op 20 maart in café De Zwaan in die plaats een 39- jarige man met een pistoolschot om het leven te hebben gebracht. Dat gebeurde nadat dit slachtoffer en zyn 37-jarige broer uit Den Haag vier keer hadden geschoten op de 41-jarige vader van de jongen. Dit heeft de rijkspolitie in Putte giste ren bekendgemaakt. Bij de schietpartij kwam ook de 49-jarige Puttenaar J. Truyen om het leven, die toevallig aanwezig was. Hij is geraakt door een kogel uit de revolver van het eerste slachtoffer. De jongen is weer in vrijheid ge steld omdat hij door zijn leeftijd strafrechtelijk niet kan worden vervolgd. De jongen heeft, aldus een woordvoerder van de rijkspoli tie, de zienswijze van de politie niet bevestigd. Bij het contact met de jongen zijn een psycholoog, de kin derbescherming en de afdeling jeugdzaken van de rijkspolitie in geschakeld. ADVERTENTIE

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 3