Warmond opent seizoen sterk Pernix ziet bui te laat hangen Hamers zet toon bij start Unicum De Danaiden en Fides Pacta uit de problemen Lisse nog niet veilig Blauw Wit bevriest in slotfase bij TOP Overtuigende zege van tennissers Hillegom Rugbyteam sluit af met ruime winst MAANDAG 18 APRIL 1988 PAGINA 19 LEIDEN Met nog vier ronden voor de boeg komt er tekening in de korfbalstrijd. Fides Pacta lijkt na een 14-8 overwinning op PSV zeker van lijfsbehoud, terwijl De Danaïden weer opleefde na een 4-7 zege op Archipel. De derde Leidse overgangsklasser Pernix dreigt echter na een 7-11 nederlaag tegen Swift(M) in degradatieproblemen verzeild te raken. Inmiddels is het doek al gevallen voor derdeklasser KNS en heeft Crescendo slechts theoretische overlevingskansen. De regenbui die zich zaterdag middag om kwart voor zes ontlaad de boven de Gooimeerlaan ont laadde had iets symbolisch. Iets ontnuchterends ook voor de spe lers van Pernix, die geslagen het materiaal opruimden. "Eigenlijk had die bui dan tien minuten voor tijd moeten vallen", probeerde een teleurgestelde coach Rob van Dort nog. "De laatste vier minuten ging het spel toch weer wat omhoog". "Kwaliteitsverschil", vatte hij even later het verschil tussen Per nix en Swift kernachtig samen. "Stuk voor stuk werden we indivi dueel afgetroefd. Te weinig loop vermogen, te weinig initiatief, geen LEIDEN Het basketbalsei zoen krijgt voor Lisse nog een onverdiend staartje in de vorm van degradatiewedstrijden. Het sleutelduel tegen Racing Bever wijk ging mede door een grove blunder van de Beverwijkse jury - die een score van Lisse noteer de bij de thuisploeg - met 68-67 verloren. In werkelijkheid was de uitslag dus- 66-69, waardoor Lisse de play-offs met (waar schijnlijk) Rowic en Ymir had kunnen ontlopen. "We zijn bestolen" vonden de Lisser spelers Ruigrok en Spor- ken, die Henk Macnack in de slotseconde de winnende treffer zagen maken voor Beverwijk. "Verliezen is niet erg, maar wel de manier waarop", stelde coach Frans Broekhof. Lisse heeft straks wel het voordeel dat het de twee opponenten tegen elkaar in actie kan zien, maar de ploeg had een beter lot verdiend. Leiderdorp hield zaterdag te gen AS VU de theoretische kam pioenskans levend. De Amstel- veense studenten werden met 67-75 (39-38) verslagen, maar teren greep Early Bird door 110-81 overwinning op DSS defï-j nitief de titel in de eerste divisie] B. Leiderdorp sloeg direct rust haar slag, waarbij Marcel Huybens (31) en Henk Jan Piket het voortouw namen: 41-47 en 57- 68. Aan de andere kant werd Si mon Bruin (20) goed in toom ge houden. Luba zette de stijgende lijn voort bij Zeemacht. In een e verend en keihard duel werd 63-71 (39-35) zege uit Den Heidér weggesleept. Erik Paul yan Wee- ren (28), Ben de Jong en Thijs Minderhout loodsten Leiden door het Marsdiep. "Leiden toonde weer karakter" vond Zeemacht-coach Tromp. De vrouwen van Lisse speel den zich gisteravond wel in vei ligheid. Concurrente Amster dam verloor met 84-40 bij Sea Devils, terwijl Lisse zelf met| ruim verschil won van Ele- mentum: 72-57 (32-24). Grasshoppers zette de kustder- by in de promotiedivisie pro bleemloos in winst om: 77-101 (24-45). Het enige verzet bij MSV kwam van coach Flapper, die na zijn tweede technische fout naar de tribunes werd gestuurd. Anja Aandewiel (31) en Ada Hoek (20) waren de gangmakers voor de slechts met zes speelsters ver schenen Katwijkse ploeg. Bij de mannen viel het doek voor BVO Alphen. Marion Dor- siel maakte in de slotseconde op de helft van Eindhoven een fout tegen Peter Bloemsma, die zijn ploeg daarna vanaf de vrije worplijn aan de 71-72 zege hielp. Omdat Utrecht tegelijkertijd Go- ba met 59-61 klopte, degradeert BVO. Gunco werd kampioen, ondanks het verlies tegen Baske tiers (101-104). De tweede plaats is voor Goba of Voorburg, dat na verlenging met 97-101 won bij Zaandam. Grasshoppers redde in het rayon het vege lijf door het sleu telduel tegen RZ 2 te winnen: 55- 65. De slotpartij tegen OSG ging daarna met 78-88 verloren, maar concurrent RZ heeft slechts een theoretische kans nog op gelijke hoogte te komen. "Daar reken ik niet meer op", aldus de opge luchte coach René Mulder. MSV sloot het seizoen af met een 96- 104 (42-49) zege bij Midland. De Noordwijkers eindigden daar door op de zevende plaats. timing in de aanval, geen collectief. Heb je dan nog geluk met het schot dan blijf je nog wat bij, maar ook dat ontbrak ons". Met zijn zesendertig jaar gaf rou tinier Daan Vreeken nog het goede voorbeeld. Hard werkend als altijd scoorde hij acht minuten voor rust 3-5 en toen even later Erika Velders voor een 4-5 ruststand had gezorgd, leek na de povere opening alles weer mogelijk. Vreekens' heilig vuur "de twee de helft er weer stevig tegenaan" sloeg na de hervatting op zijn me despelers over. Maar het was alle maal zo bitter weinig effectief. Pe ter Kuipers zorgde nog voor 5-6 en daar bleef het bijna veertig minu ten bij. In die periode beslisten de Zeeuwen, qua veldspel zeker niet de betere ploeg maar aanvallend veel doeltreffender, het duel door naar 5-10 weg te lopen. Pas tegen het einde kwam Pernix via Erika Velders en Hans van der Velde weer tot scoren: 7-10. Kentering Na de eerste nederlaag tegen Lu- to is veel veranderd. Van verras sende koploper verviel De Danaï den tot een modale overgangsklas ser, zelfs niet geheel vrij van degra- datiezorgen. Na vijf nederlagen hoopt coach René Versloot nu dat de 4-7 overwinning op Archipel een kentering zal betekenen. "De hele wedstrijd waren we beduidend sterker, maar er werden teveel kan sen gemist om dat ook in de score duidelijk te maken". Na een half uur ging de Leidse ploeg door treffers van Enrico Mud en Eric Kromhout met 1-3 aan de leiding en dat verschil bleef ook na rust (2-4) lang intact. Bij 4-5 dreig den de Amsterdammers, voor wie alleen een overwinning nog uitstel van degradatie zou betekenen, even terug te komen, maar Krom hout sloeg nog dezelfde minuut te rug. "De eerste degradant is bekend", concludeerde Versloot. "We zullen zelf nog wel twee punten moeten halen om veilig te blijven, afhanke lijk natuurlijk van de andere uitsla gen, maar het is te gek om met elf punten te degraderen". Zoveel punten zal Fides Pacta dit seizoen misschien niet verza melen, maar de ploeg van John' Tims lijkt verzékerd van lijfsbe houd. Door een ruime 14-8 zege op PSV is het verschil met de beide hekkesluiters opgelopen tot vijf punten en dat moet met nog drie duels te gaan wel voldoende zijn. In de vijf minuten voor rust leg den Henk van der Waals, Bettina Sommeling en Robin Sommeling de basis voor de zege. De 8-5 voor sprong werd na rust nog uitgebreid tot 13-5 en alleen omdat Fides gas terugnam kon de ploeg uit de Lichtstad het verschil nog wat draaglijker maken. Henk van der Waals scoorde driemaal voor de geïnspireerd spe lende Leidse ploeg, terwijl Mieke Selier, Bettina Sommeling, Robin Sommeling en Nico Pikaar tot twee treffers kwamen. Alleen dankzij het ontbreken van tegenstand lijkt Fiks het te gaan redden. De Oegstgeestse kop loper zette tegen OSCR een 1-4 ach terstand nog om in een 6-4 voor sprong, maar bleef na 7-6 steken: 7- 9. Coach Henny Piket ("iedereen denkt dat we er al zijn") zag Theo Vreeken als enige tweemaal sco- Achtervolger Velocitas ging met interim-coach Wim van Poelgeest aan het roer met 11-5 tenonder bij KVR. Pas toen het verschil na rust (6-0) tot 7-0 was opgelopen, kwa men Paul Robert Nugteren (2), Martine van der Water, Steven de Ronde en Jan Scheffers tot scoren. Dankzij een sterke eindsprint hield Zuiderkwartier nog een punt over aan het duel tegen Ro zenburg. Bij rust stond de ploeg van coach Hans van Huis met 2-4 achter, maar goals van Martin Ver- horik en Erik van Lunteren (2) trokken de stand gelijk: 5-5. De overlevingkansen van Cres cendo zijn na de 7-9 nederlaag te gen De Bermen minimaal. Het voorverdedigen van de koploper stelde de thuisclub voor zoveel pro blemen, dat er na rust (5-4) erg veel balverlies werd geleden en nauwe lijks gescoord. Alleen topscorer Henk Alberts (4) was nog tweemaal succesvol. Verzwakt Drie invallers was teveel van het slechte voor De Algemene in de topper tegen Olympiaan. Alfred Lambooy hield in het ongeschon den eerste aanvalsvak zijn ploeg nog ruim een helft lang in de strijd (5-3 na een 4-1 ruststand), maar toen was het gebeurd: 10-5. Afgelopen is het ook met KNS dat na een 8-7 nederlaag bij Merwic degradeerde naar de afdelingscom petitie. Dankzij vier goals van Pe ter Zitman bleven de Oegstgeeste- naren lang bij en in de slotfase zorgde Edwin van Leeuwen nog bijna voor uitstel van executie. Fluks blijft puntjes bijeenschra pen en heeft na de remise tegen Vriendenschaar (B) nu zelfs in ver- liespunten NIO ingehaald. Twee minuten voor het eind zorgde Anne Passchier vanaf de starfworpstip SASSENHEIM - Taferelen zoals die zich zaterdagmiddag op het TOP-veld afspeelden zullen volgend seizoen niet meer voor komen. Volgens de op stapel staande wijzigingen in de korf balspelregels kunnen ploegen die zich niet voldoende korfge- richt opstellen door de scheids rechter worden gecorrigeerd. Nu kon Blauw Wit ongestraft vier minuten lang in een hoek van het aanvalsvak de bal risicoloos rondspelen en zo een gelijkspel vasthouden: 11-11. Ook zonder alle commotie in de slotfase was het wedstrijdver loop al verrassend genoeg. Het fris en fel, kort op de tegenstan der spelend Amsterdamse twaal ftal overblufte TOP volkomen. Rinie van der Laan-Keereweer, weer helemaal terug na zwanger schap, scoorde tweemaal en for ceerde bovendien een strafworp. Na achttien minuten stond een vrij machteloos aanvallend TOP met 1-5 achter. Ron van der Wil- lik (twee strafworpen), Barbara Romsom en Ria Nijenhuis zorg den er voor rust (4-8) nog voor dat het verschil niet verder opliep. "In de rust heb ik heel duidelijk gezegd wat ik ervan vond", meld de coach Jasper Engel fijntjes, die na de hervatting al snel zag dat zijn woorden indruk maak ten. Niet langer lieten de Sassen- heimers zich het opportunisti sche spel van Blauw Wit aanleu nen en gemotiveerd werd de ach tervolging ingezet. Onder de snel toenemende druk bezweek Blauw Wit snel. Na 5-10 zorgden Ron van der Willik, Gerco Lange- laan (2) en Stella van der Zaag in een tijdsbestek van acht minuten voor 9-10 en na een elfde Amster damse treffer brachten Ria Nij enhuis en Karin Westerbeek TOP op gelijke hoogte: 11-11. Vier minuten speelden beide ploegen nog op winst, maar toen gooide Blauw Wit de zaak op slot. "Ik heb m'n verdedigers op gedragen maar afstand te ne men", aldus Engel. "Als je gaat jagen hebben ze nog het idee dat met dit spelletje op de goede weg te zijn. Daar leen ik mijn ploeg niet voor. Laat iedereen maar zien hoe belachelijk dit is". BRAM VAN GENT LEIDEN De tenniscompetitie kende, behalve voor het eerste team van Dekker dat de wedstrijd tegen Pelikaan 3 moest staken wegens een wolkbreuk, een zonnige start. Gedurende zes weekeinden bestrijden de spelers van de desbetreffende verenigingen elkaar in de race om het kam pioenschap. Voor sommigen lijkt dat nu al een onhaalbare zaak, anderen hebben een eerste stap in de goede richting gezet. Eerste klasse De wedstrijd tussen Pelikaan 3 en Dekker moest bij een 4-2 stand in het voordeel van de Warmondérs worden afgebroken. Na een hevige regenbui stonden de banen onder water, waardoor verder spelen on mogelijk was. Freek Tanis. Heieen van den Berg en Brigitte Pardoel hadden hun enkelspelen in winst omgezet. Alleen Stefan Faas had moeite het wedstrijdritme te vin den en moest met 2-6 en 3-6 het hoofd buigen voor Jeffrey Verpa len. In het dubbelspel, met Tanis aan zijn zijde, verging het Faas be ter. Het Warmondse duo kwam goed terug na een 5-7. 2-4 achter stand en won met twee maal 6-4. De vrouwen konden hun overmacht in de enkelspelen niet omzetten in een overwinning in de dubbel (4-6. 4-6). Voor de beide gemengddub- belspelen moet het viertal van Dek ker dus nogmaals afreizen naar Til burg. Overgangsklasse A Hillegom 1 boekte, ondanks het ontbreken van de geblesseerde Ca- rola Geerlings, een knappe over winning op Zutphen 2: 6-2. Marcel Vink startte overtuigend tegen Olaf Berkstrom, maar kwam in de tweede en derde set te kort (6-2,4-6, 1-6). De tweede enkelspeler, Marco van Trigt, zette Bas Vouljier vanaf de achterlijn goed onder de druk en versloeg zi.jn tegenstander met 6-4 en 6-3. Madeion en Rosemarie Verdegaal ondervonden weinig hinder van hun Zutphense tegen strevers en-wonnen met respectie velijk 6-1, 6-4 en 6-2, 6-0. Het dub belspel van de zusjes Verdegaal verliep beduidend minder. De tie break besliste tweemaal in het na deel van de thuisploeg. Het man- nendubbel en de beide gemengd- dubbelspelen leverden opnieuw een zege voor Hillegom op. Het tweede team van Unicum bleek gelijkwaardig aan dat van Noorderlicht (4-4). Marceline Spaan won als enige haar enkel spel, maar in de dubbelspelen ble ken de Leidenaars beter op elkaar ingespeeld. Het vrouwen- mannen en één gemengddubel werd door Unicum in de wacht gesleept. Overgangsklasse B De nieuwkomers hadden giste ren een belangrijk aandeel in de 5-3 overwinning van De Merenwijk op Shot 3. Zowel Freek van der Capel- len als Irma van Seeters wisten hun drie partijen in winst om te zetten. Van Seeters won in het enkelspel met 3-6, 6-3 en 6-1 van Guusje van Maurik. die in de karatewereld meer ontzag inboezemd dan op de tennisbaan. Freek van der Capel- len gunde zijn tegenstander eerst een 0-2 voorsprong om vervolgens hard toe te slaan: 6-2,6-1. Overwin ningen in het vrouwen- en man- ncndubbcl en het gemengddubbel- spel van Van Seeters en Van der. Capellen leverden de totaalzege op. Nieuw Vennep deelde de punten met Beekhuizen 2:4-4. Erik Bakker en Marijke Oudshoorn hadden een goede dag en bewezen dat in eerste instantie door hun enkelspelen te winnen. Ook het gemengddubbel wisten Bakker en Oudshoorn in hun voordeel te beslissen. Het vier de winstpunt kwam uit het man- nendubbel. Na een bijzonder span nende strijd trokken Marcel van Rijn en Rogier Liefbroer, na vier match-points te hebben wegge werkt. net aan het langste eind: 6-4, 3-6. 7-5. Pech "We hebben wel een beetje pech gehad, want we hebben vier drie setters verloren", concludeerde Onno Wempe na de nederlaag van Lisse tegen Luck Raeek: 7-1. Peter Grimbergen en Marja Kuipers red den de eer door hei gemengddub bel met 6-7. 6-3 en 6-4 te winnen. De Munnik 1 kwam niet verder dan een 4-4 puntendeling tegen Volley 2. Kees-Jan Schuilenburg presteerde optimaal door drie maal aan de goede kant van de score te blijven. Marquerite Patiwael kwam eveneens sterk voor de dag door zowel haar enkelspel als het gemengddubbel met Schuilenburg in winst om te zetten. Het tweede team van De Munnik leverde een betere prestatie dan het vlaggeschip. De Leiderdorpers hadden Amstelland op een 7-0 ach terstand gezet toen de duisternis verder spelen onmogelijk maakte. Vooral de dubbelspelen kenden een spannend verloop. Robert van Splunter en invaller Henk Jansen. Thomas Koemans moest wegens ziekte verstek laten gaan, overleef den drie match-points om vervol gens, na een tie-break in de beslis sende set. met de hoogste eer te gaan strijken. De vrouwen verging het eveneens zo. Christel Verwoert en Connie Baarends slaagden erin twee wedstrijdpunten wegwerken en de derde set met 7-6 te winnen. Joep Timmermans toonde zich voor Leidse Hout een goede ver vanger van Jan-Willem Lugthart. Timmermans sleepte drie punten in de wacht tegen ELTV 4, maar kón niet voorkomen dat de totaal zege naar de opponent ging: 5-3. Met alleen nog de beide ge- mengddubbelspelen te gaan, leek de uitgangspositie van Casino te gen KSVV rooskleurig. De 4-2 voorsprong ging echter alsnog ver loren. KSVV wist de beide laatste partijen in drie sets te winnen en de strijd eindigde dus onbeslist: 4-4. Ook Hillegom 2 moest genoegen nemen met een 4-4 eindstand. Fred van Trigt en Sjoerd van der Mark waren zowel in het enkel- als in het dubbelspel de baas over hun Zaan- damse tegenstanders. Lisette Koenders nam het vierde punt voor haar rekening. Evelien Krul had met drie over winingen een belangrijk aandeel in de 2-6 zege van OLTC tegen DEM. Alleen het mannendubbel van Marco Visser en het gemengddub bel van Nancy Thoole en Marcel Gerritsen werd een prooi voor de thuisploeg. Winst in de beide gemengddub- belspelcn leverde De Boekhorst te gen Bakkum 3 uiteindelijk de to taalzege op. Monique Langelaan en Pieter van Meel. invaller voor de geblesseerde Max Langelaan, won nen hun enkelspelen. Dekker Tennis 2 voldeed giste ren aan de hoog gespannen ver wachtingen. Zeven partijen wer den op overtuigende wijze gewon nen, waarbij Astrid Bouw met een twee maal 6-0 zege de kroon span de. Mark Fleischeuer verloor zijn enkelspel en dat betekende tevens het enige punt voor CC 1. Unicum 3 deelde de punten met Castricum 2. Wil den Hollander het spandoek dat als aanmoediging t LEIDEN Het eerste team van Unicum kende gisteren een opti male start van de tenniscompetitie. Cream Crackers werd met een 8-0 nederlaag naar Groningen ge stuurd. "Het eerste puntje is bin nen", lachte Evelien Hamers opge lucht na haar overwinning op Trudy Torringa. "Je eerste optre den voor je nieuwe club wil je graag goed afsluiten en dat is aar dig gelukt. Ik was in het begin wel een beetje zenuwachtig, maar ik stond al snel behoorlijk op voor sprong en toen ging het verder wel". won drie maal en Koen van Bem- mel en Maarten Veeger zorgden in het mannendubbel voor de vierde overwinning. Tweede klasse Forescate versloeg verrassend Roomburg met 2-6. Ad Vreeswijk won van Dick Hulsebos met 6-2,6-0 en Joost van Leeuwen en Rob van Marwijk waren in het mannendub bel te sterk voor Martin Hoekstra en Dick Hulsebos. Alle overige par tijen kwamen op naam van Fores cate. TE AN behaalde weliswaar een 3- 5 overwinning op WOC 1. maar ei genlijk had er nog wel meer ingeze ten. Vooral de enkelspelen van Ri chard Oskam en Irma van den Ou denrijn hadden winst voor het Alp- hense team op moeten leveren. Margot van den Oudenrijn en Frank Liefbroer wonnen beide drie partijen. Zoeterwoude kwam er tegen Be Quick niet aan te pas: 1-7. Marcel de Bakker en Florike Westerhof redden de eer door in hun ge mengddubbel aan de goede kant van de score te blijven. Derde klasse: Sassenheim 1 - Unicum 6: 7-1, Zee en Duin 1 - Mer- lenhove 6: 6-2, Botesa 2 - Hazers- woude 1: 0-8, Voorhout 1 - Unicum 7. KLTV 1 - Waterineen 3- 4-4 Hamers kwam gisteren in de openingswedstrijd van Unicum overtuigend uit de startblokken. In een zeer kort tijdsbestek werd Tor ringa met slechts één winstgame aan de kant gezet: 6-1, 6-0. Margot van Overloop, gesteund door een spandoek met daarop de tekst 'Margot zet hem op naar de top', volgde het goede voorbeeld van Hamers. De Leiderdorpse ver ging het weliswaar iets minder makkelijk dan haar teamgenote, maar versloeg de bijzonder matig serverende Janine Robbe toch met 6-2 en 7-5. Jacco Eltingh kwam na een goe de eerste set tegen Jack Liewes nog enigszins in de problemen. De oorzaak lag meer bij de Unicum- mer zelf, die ook telkens van racket wisselde, dan bij het verbeterde spel van zijn tegenstander. Bij een 4-5 achterstand hervond Eltingh zijn ritme, scoorde drie games op rij en de winst was binnen (6-3,7-5). Jan Siemerink onder vond de meeste weerstand van Groningse zijde. Hans Erik Zwaagstra won de eerste set met 7-5, maar moest de tweede aan de Rijnsburger laten. In de beslissende spelreeks nam Siemerink een 5-2 voorsprong en leek met de eigen opslag op komst de partij op zak te hebben. Zwaag stra stribbelde echter nog even te gen. Hij brak door de opslag van zijn opponent heen en wist ditmaal ook zijn eigen servieegamc te be houden. Verder kwam de Gronin ger niet en verloor dus met 6-4. De Leidse tennissers wisten te vens de vier dubbelspelen in hun voordeel te beslissen. Opmerkelijk was de overwinning in het gemeng- dubbelspel van Jan Siemerink en Evelien Hamers. Het was namelijk voor het eerst in twee jaar competi- tietennis dat Siemerink met een vrouw aan zijn zijde aan de positie ve kant van de score wist te blijven. JETSKE GOUDSMIT JANSEN Heb ik al eens het verhaal ver teld van de tennisser (laten we hem Jansen noemen), die zich tijdens het spel altijd enorm misdroeg? Na zijn overlijden meldt de man zich aan de he melpoort, maar daar wordt hij vanwege zijn wangedrag op de tennisbanen uiteraard gewei gerd. „Ga jij maar naar beneden", wordt hem te verstaan gegeven, „daar kun je kiezen uit drie deuren". Nou, de boosdoener naar benedenwaar-ie de eerste deur opent. Daarachter blijken zich allemaal mensen te bevin den die op hun hoofd staan op een verharde tennisbaan naar het model van Flushing Mea dow. Niks voor Jansen, die de deur snel sluit en de tweede opent. Daarachter blijken zich allemaal mensen te bevinden die op hun hoofd staan op een tennisbaan naar het model van Roland Garros (gravel). Ook hiervan wil Jansen niets weten, dus loopt hij door naar de derde deur. Hij opent die en ziet allemaal mensen koffie staan drinken op een baan naar het model van Wimbledon (gras). Alleen de drainage is niet best meer, want iedereen staat tot zijn enkels in het wa ter. Jansen besluit hier naar binnen te gaan. De deur klapt voorgoed achter hem dicht. Eenmaal binnen wil hij net een kop koffie bestellen als een zeer Engels uitziend heerschap de scheidsrechterstoel beklimt en roept: „Koffiepauze voorbij, allemaal weer op je hoofd staan". De Jansens onder ons weten dus straks welke deur ze niet moeten nemen... CHRIS HARTMAN HILVERSUM (ANP) De Neder landse rugbyploeg heeft gisteren in Hilversum de nederlagenreeks in de competitie van de FIRA-poule afgesloten door een overwinning op debutant Joegoslavië met 31-10 (21-4). Oranje heeft hierdoor de laatste plaats kunnen overdoen aan Joegoslavië, dat twee dagen eerder ook al een nederlaag moest incas seren tegen België (11-18). Deze vijfde ontmoeting tussen beide landen, die door ongeveer 200 toeschouwers werd bijge woond, was een aantrekkelijk wed strijd. Nederland bezat een hechter team dat goed bestand bleek tegen de fanatieke tegenstanders. Deze misten een afmaker. Dat bleek het doorslaggevende verschil. Gale was met veertien punten de pro- duktiefste Nederlander. Orary e startte met vlot rugby, dat in de .derde minuut door DIOK- speler Yves Kummer met een tiy werd afgerond, waarna Gale con verteerde (6-0). Nederland .behield een overwicht, maar Joegoslavië verdedigde zich vinnig. Via een fraaie solo van Jukic werd de Ne derlandse voorsprong zelfs terug gebracht tot 6-4. Daarna was Oran je echter oppermachtig. Via tries van Gale en Vos, die beiden door Gale werden geconverteerd en een strafschop van dezelfde NFC'er had Nederland bij rust een comfor tabele voorsprong van 21-4. Ook in de tweede helft gaf Ne derland de toon aan, hoewel de Joegoslaviers twee mooie kansen creëerden om dichterbij te komen. Nadat Bassets-speler Vos Neder land in de 67e minuut via een try met conversie van Gale naar 27-4 had geschoten kreeg Joegoslavië wat meer ruimte. Twee strafschop pen van Husagic brachten de stand op 27-10. Visser bepaalde met een fraaie try de eindstand op 31-10. Ben Faas rijdt naar knappe tweede plaats LEIDEN De amateur-wielren ners uit de regio zijn het afgelopen weekeinde weinig succesvol ge weest. Slechts Martin Kokkelko ren uit Noord wij kerhout reed een goede wedstrijd in de Belgische klassieker Luik - Rotheux. Steeds was hij van voren te vinden, maar in de finale kwam hij nog iets te kort en werd 32ste. Jan Hendrik Lagerwey (Wou- brugge) kwam op de eerste dag in de driedaagse wedstrijd Ster van Brabant ten val en moest zich ver der beperken tot het meerijden in het peloton. De beste prestatie was ditmaal voor de Sassenheimse ju nior Ben Faas. In Halsteren reed hij, samen met de latere winnaar Hans Peter Meyer uit Vlaardingen, lange tijd met een halve ronde- voorsprong voorop. In de finale moest Faas genoegen nemen met een eervolle tweede plaats. Nieuweling Barry de Ruiter ver dedigde met een elfde plaats in de Omloop van Borsele de eer van het Leidse Swift op een uitstekende manier. De andere 'blauwwitten' prijsrijders waren te vinden bij de liefhebbers en veteranen. In Rijs wijk werd Pieter Evelein derde- achter Nederlands kampioen Rob van der Hoek en Ton Griep. Her man de Jong (Zoeterwoude) en Piet Kralt (Rijnsburg) werden vijf de en zesde. In Heersjansdam was Ton Griep na 55 km de snelste. Op het bochtige parcours werd Pieter Evelein vijfde en Voorschotenaar Jan Zwaan achtste.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 19