Leython besluit volleybalseizoen met winst Scylla speelt op zekerheid De Zijl vernedert LZ'86 Otten stuwt Saturnus Zwemmers LZ beheersen laingstrijd Ook met veredeld reserveteam winst op stadgenoot Bakker stopt als coach Strijbos in eigen land strijdbaar Bulgaarse primeur in basketbal PAGINA 18 MAANDAG 18 APRIL 1988 LEIDEN In de volleybalcompetitie vielen in de laatste ronde alle beslissin gen. Bij de mannen boekte Leython een 2-3 zege bij Tornado en eindigde op de vierde plaats. Gemini trok de lijn van de laatste weken door en versloeg Kalinko met 0-3 en handhaafde zich in de derde divisie. NOVO presteerde weer eens goed met een overwinning op kampioen Varel/CW (3-1). Het eindigde hiermee op de vierde plek. Bij de vrouwen ver speelde Leython in zijn afsluitende wed strijd tegen naaste concurrènt AV'40 een kostbaar punt (2-3), waardoor nu niet zij, maar AV'40 aan de promotiewedstrijden mogen deelnemen. Gemini was niet op gewassen tegen kampioen Dinto en ver loor met 0-3. In de eerste set liep Leython makkelijk weg van Tornado maar deze, periode werd gevolgd door een die met horten en stoten gepaard ging. En zo was het eigen lijk in alle sets. De verdediging zat goed in elkaar, maar aanvallend haperde het. Toch scoorden Paul de Winter en Leon Jungschlager frequent. Tornado had nog een punt nodig om niet in de degradatie carrousel te geraken en kreeg dit voor el kaar (13-15, 15-11, 9-15, 15-13 en 18-20 als afsluiting). NOVO doorbrak de reeks zwakke wed strijden met een zege op kampioen C W. Dit CWWtwam niet echt gemotiveerd aan de start, maar wilde het afscheid van de derde divisie toch ook niet verliezend nemen. Er ontstond daardoor bij vlagen een aardige partij, die door NOVO via 15- 11, 11-15, 15-13 en 17-15 met 3-1 gewon nen werd. Aan de uitslag afgemeten (13-15, 11-15, 11-15) lijkt het of Gemini het bij Kalinko erg moeilijk heeft gehad en dat is in feite niet het geval geweest. Zowel in de eerste als tweede set kwam Gemini achter te staan met respectievelijk 6-0 en 9-1. In beide gevallen werd er even een schepje bovenop gedaan en kon Gemini achter elkaar uitmaken naar winst. In de derde set nam Gemini vast een voorproefje op het nieuwe seizoen door met een 1-5 op stelling te spelen met Mattie de Tombe als enige spelverdeler. Eigenlijk liep dit met ook andere spelers op de middenpo sities best aardig al moest het koppie er wel bijgehouden worden (0-3). In de promotieklassen smaakte LUSV het genoegen dat coach Groen weer eens aanwezig was ondanks zijn hernia. Met slechts zes man opgekomen gaf dit zo'n kick dat VOY regelmatig naar een neder laag werd gespeeld van 3-1 (15-9, 9-15,15- 10, 17-15). Op voorhand dacht Donar een set te kun nen pakken van Zovoc; in praktijk kwam het er niet van, daarvoor waren de Zoetermeerders net een maatje te groot. Pas in de derde set toen Zovoc drie reser vespelers opstelde kon Donar in de buurt blijven, 15-9,15-1,15-12. Leython 2 begon wat zwak tegen Kalinko 2, maar wist al tijdens de eerste set de bordjes te verhangen en met goed aanvalsspel Ka linko 2 onder druk te houden. Met in de tweede en derde set Joost van der Zwet en Rob van Daalen als uitblinkers werd Kalinko 2 met 0-3 aan de kant gezet (10- 15, 7-15 en 8-15). Gemini 2 koesterde vorige week nog even hoop op ontlopen van de degrada tie, maar moest toen vernemen dat door de situatie in de derde divisie er aan de gradatie met te ontkomen viel. Daardoor was de uitslag van de strijd tegen Radius 2 (3-0 verlies) eigenlijk al van geen belang meer en valt de ploeg terug naar de eer ste klas. NOVO 2 slaagde er niet in de competitie met winst af te sluiten. Tegen het voor lijfsbehoud vechtende VELO werd met name door het ontbreken van wisselmo gelijkheden een 2-3 nederlaag geleden. Na 15-9, 9-15, 15-12 en 12-15 werd het VELO in de vijfde set wat teveel, waarbij zelfs een speler uit het veld gezonden werd. Desondanks slaagde NOVO 2 er niet in een 10-5 voorsprong te verzilveren en verloor met 13-15. Nerveus Bij de vrouwen kreeg Gemini te maken met een nerveus startend Dinto. Het nam een 7-0 voorsprong die door wat misver standen even zo snel was omgezet in een 7-8 achterstand. Tot 12-12 bleef het span nend, toen drukte de harde Dinto aanval door naar 12-15. In de volgende set bleef Gemini steeds aan de goede kant van de score (6-2 en 10-5). Een wissel van coach Brussee (een aanvaller op de spelver- deelsterpositie) had geen succes, omdat Gemini twee opslagfouten maakte. Met de wissel terug kwam Gemini kracht te kort: 11-15. Dat gaf de doorslag. Dinto speelde nu heel zelfverzekerd en was te sterk voor Gemini (8-15). Hiermee was Dinto kampioen. Leython en het op ge lijke hoogte staande AV'40 vochten een strijd uit op het scherp van de snede. Leython begon uitstekend en nam door goed afblokken een 6-1 voorsprong. AV'40 kwam terug tot 6-6, maar via 12-8 maakte Leython uit naar 15-8. In hetzelf de ritme goed doorgaand kwam Leython nog op 11-5, toen een serie individuele fouten het ritme danig verstoorde en tot verlies leidde: 11-15. In de derde set het-. zelfde verhaal. Nu ging het bij 14-9 nog fout: 14-16. In de vierde set ging het an dersom, nu werd een 2-8 omgezet in 15- 10. De grote inspirator hierbij was Arine van Vliet die voor het eerst na haar bles sure weer in aktie kwam. Echte kansen kreeg Leython niet meer en AV'40 maak te uit naar 10-15 en 2-3. In de promotieklasse hoopte NOVO op een eervol afscheid van de promotieklas, maar moest in een lauw duel ervaren, dat tegenstander Ridderveld opnieuw veel te sterk was. De Alphense ploeg deed wat het wilde en zegevierde met 15-6, 15- 1 en 15-8. NOVO 2 besloot de competitie uit tegen Velo met een 2-3 overwinning en bleef daarmee op een tweede plaats in de eind stand steken. Alhoewel het geen goede wedstrijd was, vergoedde de spanning veel. In de beslissende vijfde set werkte NOVO 2 knap een 10-1 en 14-9 achter stand weg en won op karakter: 14-16. Orion ging er fors tegenaan tegen WW, immers bij verlies zou het gedegradeerd zijn. Daardoor was het spel van beide zij den (ook WW is nog niet vrij van degra- datiezorgen) meer enthousiast dan fraai. Vooral de spelverdeling was niet opti maal. WW won terecht de eerste set (10- 15), maar moest daarna tot haar leedwe- i dat de felheid van Orion gro ter en van beslissend belang was (15-8, 15-11 en 15-7). WW heeft nog een wed strijd te gaan en bij verlies volgt een be slissingswedstrijd tussen Orion en WW voor degradatie. RVV had voor zijn gevoel lekker ge speeld tegen DVC maar verloor toch met 0-3. Het verschil zat hem vooral in de kracht van de aanval. DVC wisselde kracht af met plaatsballen en daar had RW te weinig antwoord op (2-15, 5-15 en 9-15). Ook RW beproeft zijn geluk vol gend seizoen in de eerste klas. Leython 2 zou bij winst vrij van degrada tie zijn. Tegen AV'40 2 begon het goed en kwam flink voor (12-6). Foute opslagen deden het team de das om: 13-15. De pass liet het afweten en-de verdediging liet ga ten vallen. In de derde set kwam men na 2-14 nog tot 10-14 terug maar dat was ook het enige want AV'40 won via 7-15 en 10- 15, met 0-3, waarmee degradatie voor Leython 2 een feit was. Gemini 2 en Tonegido 3 speelden niet best. Toch deed Gemini 2 er alles aan om niet te verliezen, want verlies kon extra degradatie van het eigen vierde beteke nen. Na een zwak begin (14-16 verlies) won het driemaal op rij (15-11, 15-13, 15- 4), waarmee het zelf opvullingswedstrij den mag spelen voor de derde divisie. GER RENES LEIDEN - In het afgelopen week einde tafeltenniste de mannen- ploeg van het Leidse Comtest/Scyl- la zich naar de veilige vierde posi tie. Dit gebeurde mede als gevolg van het feit dat slechts met 8-10 werd verloren van het op de derde plaats bivakkerende De Blaeuwe Werelt/Apeldoorn. BT Lif- ters/Oegstgeest leed een voorspel bare nederlaag tegen Dextro/Avan- ti. Het werd in een wat koel klimaat 14-4. Het is Scylla er veel aan gele gen om aan het einde van dit sei zoen bij de top-vier te eindigen. Dit is namelijk de enige manier om de finitief degradatie te voorkomen. Weliswaar heeft Scylla met een aantal andere eredivisieverenigin gen protest aangetekend tegen de tussentijdse wijziging van het pro motie/degradatiesysteem, toch kan beter het zekere voor het onzekere worden genomen. In de wedstrijd tegen Apeldoorn werd aan dit stre ven gewerkt. Sterker nog: met drie punten achterstand op Apeldoorn, en nog één wedstrijd extra te spe len lijkt de derde plaats een zeker heid. Als alle plannen doorgaan zal Scyl la binnen afzienbare tijd en op de zelfde plek als waar nu het oude ge bouw nog staat, een gloednieuw onderkomen betrekken. Nu nog moet genoegen genomen worden met de omgebouwde bakkerij. Toch gaat dit de Scylla-mannen niet echt slecht af. Gewend aan de wat krakkemikkige omstandighe den lijkt Scylla zelfs een sterk LEIDEN - LZ'86 heeft de kring- clubkampioenschappen in zwem bad De Zijl beheerst. Van de zes tien programma-onderdelen won de ploeg van trainer Robert van Zijp er gisteren dertien. De eindze ge gaf desondanks een vertekend beeld te zien. Aangezien het kam pioenschap van de Gouwe-Rijn- streek samenviel met een kringpo- lotoernooi kwamen enkele ploe gen, waaronder De Zijl/LGB, ver zwakt aan de start. "Wij hebben de kinderen laten kiezen. Het is toch een eer als je wordt uitgenodigd voor een kring team. Daarom hebben ze zelf mo gen uitmaken waar ze aan mee wil den doen", lichtte Erna van Bel- kum het besluit van haar club toe. LZ verscheen daarentegen op volle sterkte op de titelstrijd en won met een voorsprong van viereneenhal- ve minuut op AZC Alphen. De Gouwe eindigde als derde ploeg op de eindranglijst. Enkele uitschietende prestaties in het LZ-team waren de 1.04 op de 100 meter schoolslag van Antoine van Weerde, de minuut-doorbraak van de twaalfjarige Dennis Schou ten op de vrije slag en de 1.13 van de even oude Bianca Hoeks op de rugslag. De zevende en voorlaatste Speedo-jaargang wedstrijd vond afgelopen zaterdag plaats in het Vijf Meibad. Bianca Hoeks (m'76) plaatste zich zowel op de 100 meter vlinderslag als op de 200 meter wis selslag voor de finale. Overige LZ- pupillen die een finale-plaats veilig stelden waren Remco Singeling (j'78 100 meter vrij), Bianca Singe ling (m'76 200 meter wissel) en Fleur Bakker (m'77 400 vrij). Van de overige regioverenigin gen behaalde Richard vanDuyven- bode een startbewijs voor de finale 100 meter schoolslag met een tijd van 1.28.7. Naast deze afstand was de Noordwijker reeds verzekerd van starts op de 200 wissel en de 100 vlinder. Katwijker Christiaan Fischer zal tijdens de Speedo-fina- les in ieder geval op zes afstanden uitkomen, de 100 meter school-, rug-, vrij en vlinder-, de 400 meter vrije slag en de 200 meter wissel thuisvoordeel te hebben. Mis schien werkte dit mee aan het tot redelijke tevredenheid stemmende resultaat. Hoewel de Apeldoornse tegenstander flink aan sterkte heeft verloren sinds de Engelsman Dave Wells zich niet meer laat zien moet het team toch minimaal ge zien worden als een niet ongevaar lijke tegenstander. Spelers als Jaap van Spanje, Frank Boute en Edwin Angenent zijn tenslotte niet de eer ste de beste huis-, tuin- en keuken pingpongers die je kunt bedenken. Vooral de kracht van Frank Boute moet niet worden onderschat. Hij won dan ook al zijn partijen. Inval ler De Wilde liet zien niet meer te zijn dan een invaller: hij zag al zijn partijen verloren gaan. Aan Scylla- zijde bleek Peter Paul de Vrind we derom de kopman: hij pakte drie punten. Sjoerd Meijer won naast van De Wilde ook nog eens van An genent. Swier en Kantebeen moes ten genoegen nemen met winst op de Apeldoornse stand-in. De acht Scylla-punten werden volgemaakt door winst van het dubbel Swier- /De .Vrind. Oegstgeest moest het dichtbijgele gen Avanti opzoeken. Een ontmoe ting waarbij vooral Vriesekoop zich van een wat onplezierige kant liet zien. Reden tot tevredenheid had ze dan ook niet. Zowel Van der Broek als Schipaanboord wisten de Olympische Spelen-gangster te verschalken. Batje en tafel waren vervolgens het lijdend voorwerp om de tegenslagen te verwerken. Van der Broek liet zich van zijn beste kant zien tegen Rob Turk. Ook Turk werd slachtoffer van de van een licht blessure genezen Van der Broek. Het 14-4 verlies voor Oegstgeest werd rondgemaakt door winst van Reitsma op Robert de Groot. Met 7-3 moesten de vrouwen van Scylla hun meerdere erkennen in het Amsterdamse Tempo Team. Heide de Haas scoorde tweemaal, en verloor van De Koning. Judith Lepelaar won één partij en wel van Tossijn. Bij Docos niets dan triestigheid. Na de hoopvolle berichten van vo rige week over het vrouwenteam (gedeelde eerste plaats) lijkt nu alle kans op promotie verkeken. Tegen Noordkop, toch niet het sterkste team uit de eerste divisie, werd met 3-7 verloren. Een steengoed spelen de tegenstander, en een zwak pres terend Docos-team kunnen als ver oorzakers worden aangewezen. Met nog twee wedstrijden te gaan en zes punten achterstand op lijst aanvoerder Hoonhorst is promotie nu verkeken. Zelfs degradatie is plotseling niet geheel ondenkbaar. Ook de mannen van de Leidse ver eniging konden niet voor een vro lijke noot zorgen. Hoewel promotie al weken zeker is, is het nooit leuk om te verliezen. Ditmaal was Trias de boosdoener. Zij verlieten de Ho ge Morsweg met een 4-6 overwin ning op zak. Kish Prashad won al zijn potten, en Ron van Veen scoor de eenmaal. WOUTER LANGEVELD. LEIDEN - De dagen van LZ'86 in de hoofdklasse lijken geteld. Na de beschamende vertoning tegen stadgenoot De Zijl/LGB is het vrij wel uitgesloten dat LZ'86 zijn ver blijf in de hoogste klasse zal pro longeren. Hoewel LZ'86 theore tisch de degradatie nog kan ontlo pen is het nauwelijks voor te stel len dat LZ'86"zich in een nacompe- titie overeind zal kunnen houden. DZV is door de 10-8 zege tegen' Brandenburg buiten bereik. Het vertrouwen dat LZ in de aan vang van de competitie nog ten toon spreidde is door het uitblijven van enig succes in geen velden of wegen meer te bekennen, hetgeen zaterdagavond culmineerde in een afgang tegen De Zijl/LGB. LZ'86 blameerde zichzelf door tegen het niet op volle oorlogssterkte ver schenen De Zijl/LGB een 9-10 ne derlaag te i Vanwege een internationaal toernooi te Sicilië was De Zijl/LGB niet in staat een volwaardig team af te vaardigen. LZ'86 rekende bij- voorbaad al op een overwinning, maar werd met de neus op de feiten gedrukt door het veredelde reser veteam van De Zijl, dat door de weigering van LZ'86 om de wed strijd op een ander tijdstip te -ver spelen uiterst gemotiveerd aan de start verscheen. Gesterkt door de 14-11 zege op DZV bond de door Bert Zaagman geleide formatie vol vertrouwen de strijd aan met LZ'86 dat geschrokken constateerde dat er van een "walk over" geen sprake kon zijn. De van stal gehaalde routinier Albert Spijker speelde als iii zijn beste jaren en was een kwelgeest voor de LZ'86 defensie. Door zich voornamelijk te concentreren op Spijkers fysieke aanwezigheid la gen er mogelijkheden voor de wel in Nederland achtergebleven inter nationals Mark van Belkum en Hans Nieuwenburg, die hier dank baar gebruik van maakten en De •Zijl naar een voorsprong schoten. Toen bleek dat De Zijl over de gehele linie degelijk weerwerk le verde nam de frustratie van de manschappen van Hans Parrel zienderogen toe. Kenmerkend hiervoor was het zwakke profite ren van de nummerieke meerder heid wat midvoor Frans van der Brink deed opmerken dat LZ'86 maar beter verschoond kan blijven van overtal situaties. "We doen er toch niets mee". LZ'86 forceerde maar liefst dertien maal een man meer situatie wat echter maar zel den tot een treffer leidde. Diverse malen manoevreerden de LZ spe lers zich in kansrijke posities om tot scoren te komen maar de angst om balverlies te lijden leidde alleen maar tot het rond spelen van de bal. Besloot men toch het doel van De Zijl/LGB onder vuur te nemen dan produceerde men alleen af zwaaiers die stand in keeper -Hen- ny Werter maar zelden konden ver ontrusten. Als de bond haar goedkeuring geeft aan de nieuwe plannen zal" LZ'86 op 8 mei in een halve compe titie met de nummers drie van de eerste klasse uitmaken wie in de hoofdklasse speelt volgend sei- Topscorer De Zijl/LGB: Hans Nieuwenburg 4, LZ'86 Frans v.d. Brink en Michel v.d. Zeeuw 3. WIM SIERA DEN HAAG (ANP) Gerard Bakker, de coach van de de Nederland se tafeltennissters, heeft het bestuur van de NTTB gisteren meege deeld, dat hij zijn contract dat dit seizoen afloopt niet zal verlengen. De komende maanden zal Bakker zich alleen bezig houden met de voorbereiding van Bettine Vriesekoop en Mirjam Kloppenburg op de Olympische Spelen. Na Seoul ziet Bakker geen mogelijkheden nog langer als bondscoach van de vrouwen actief te zijn. Het NTTB-be- stuur zal de komende maanden op zoek gaan naar een geschikte op volger. Dat geldt ook voor de andere NTTB-trainers, met wie de ver bintenissen dit jaar alle aflopen. Bij het bondsbestuur was volgens woordvoerder Ton van Happen van opluchting geen sprake, toen de als lastig bekend staande Bakker zijn besluit kenbaar maakte. "De NTTB is er niet blij mee, dat Bakker opstapt. Hij heeft, vooral met Vriesekoop, toch internationaal grote successen geboekt. De problemen uit het verleden heeft hij met het huidige bestuur uitgepraat en momenteel heerst er een goed werkkli maat." Over de geruchten, dat Vriesekoop de aangewezen persoon is voor het vervullen van de vacature als vrouwencoach kon Van Happen kort zijn. "Dat is volkomen uit de lucht gegrepen. Het hoofdbestuur heeft absoluut niet met haar gesproken over die functie. Trouwens ze is nog speelster en heeft momenteel wel iets anders aan het hoofd." LEIDEN - De mannen van Satur nus wonnen gisteren in de veld- handbalcompetitie in de regionale eerste met 16-13, van de kampioen van de derde divisie in de zaalcom petitie, Saturnus-Ridderkerk. De wedstrijd stond een beetje in het teken van een revanche voor de zaalcompetitie. Er stond niets meer op het spel want noch de Ridder kerkers noch de Leidenaars heb ben kans op het kampioenschap en daarmee een play-off voor het veld- kampioenschap van Nederland. De ploeg uit Ridderkerk was niet compleet, maar ook de ploeg van coach-trainer Roy van Gurp miste een kapitale speler, Hans Blansjaar. Dat scheelde vooral in de breakout. Keeper Rob Otten, die gisteren een voortreffelijke wedstrijd speelde, had juist in deze wedstrijd een scherp oog en een vaste hand op de verre pass. Met Blansjaar in de ploeg zouden er on getwijfeld meer breaks in treffers zijn omgezet dan nu ongeacht de op zijn minst twijfelachtige arbitra ge. Forse ingrepen van de Ridder- kerkse verdedigers op vrije kansen van de Leidse aanvallers werden met grote regelmaat door de scheidsrechters weggewoven. De Leidse handballers maakten het spel met fraaie combinaties die in de vaste en goed passende centrale opbouwer Wim van Leeuwen, een betrouwbaar steunpunt vonden. In het Leidse combinatie-spel viel Winfred van Boheemen op, die zijn kansen goed zag. De topper van gisteren was echter Rob Otten, die alle schoten vanuit de tweede lijn van de Ridderkerkse rivalen, pakte en vele malen omzette in gevaarlij ke breaks. De eindstand 16-13 was voor de kampioenen van de derde divisie in de zaal, eigenlijk beschamend. In zoverre dat de arbitrage daar nog een stevig handje aan mee-, hielp. i Oase boekten in de eerste klaése een alleszins verdienstelijke en verdiende 12-10 winst tegen Snelwiek, Het eerste treffen in de veldcompetitie in Rot terdam leverde een verpletterende Rotterdamse winst op van 21-14. Dat Oase, met een nieuwe ploeg, inmiddels wat heeft bijgeleerd, bleek gisteren. Snelwiek stapte al snel af van de 3-2-1-defensie, die te genwoordig in de mode is, maar de 6-0 defensie, bleek toch niet vol doende om Oase, met Helma van der Geest en Gerri Hoogenboom van de winst af te houden. Wel ging MILL (GPD) Dave Strijbos bli jft in eigen land voorlopig ongenaak baar. De ex-wereldkampioen won gisteren, op het door ruim 17.500 (betalende) toeschouwers om zoomde motocrosscircuit in Mill voor het vijfde achtereenvolgende jaar de Nederlandse Grand Prix in de 125-cc klasse. Het klinkt mis schien tegenstrijdig, maar ondanks de schitterende zege eindigde Mill toch niet in het door Strijbos ge hoopte succes. Dwarsligger was de Fransman Jean Michel Bayle, die er vrij gemakkelijk in slaagde zijn leidende positie in de strijd om het wereldkampioenschap vast te hou- den. De door Honda gesteunde fa- brieksrijder vreesde vooraf niet al leen de tegenstand van Dave Strij bos, maar ook die van Pedro Trag- ter. De 19-jarige prof uit het Overijsselse Epse kwam vorige week in Genk, waar de Belgische Grand Prix werd gehouden, nog net iets te kort om het duel met Bayle in zijn voordeel te beslissen. In Mill, voor eigen publiek en op een loodzware zandbaan, diende het dan maar te gebeuren. Tragter kwam echter van een koude kermis thuis. In de eerste manche v/as de beschermeling van Venko-baas Henk Koster geen schim van de coureur die vorige week nog voor zo veel furore had gezorgd. Hij kwam achter Strijbos, Bayle en de Belg Jobe niet verder dan een vierde plaats. Het sierde Tragter dat hij niet naar'uitvluch- ten zocht. "Het was gewoon slecht. Ik reed veel te gespannen. Voor ei gen publiek wilde ik koste wat het kost goed presteren. Maar dat lukte van geen kant. Het begon al bij de start, die hartstikke slecht was. Daarna bén ik ook nog een keer ge vallen", vertelde de Nederlands kampioen, die zich in de tweede reeks uitstekend revancheerde met de tweede plaats achter Strij bos. De ex-wereldkampioen had het liefst gezien dat Tragter twee keer tussen hem en Bayle zou zijn geëin digd. "Dat had ik wel gehoopt, maar eerlijk gezegd niet verwacht. Iedereen wist dat Bayle op een zandbaan ook goed kon presteren. Daarnaast beschikt hij ook nog over zeer goed materiaal. Wat ik van Cagiva heb gekregen is zeker niet veel slechter. Verschil is alleen dat ik de nieuwe spullen pas vier dagen voor de Grand Prix van Ita lië kreeg, terwijl Bayle zes weken daarvoor al over het nieuwe mate riaal kon beschikken. En het kost toch zo vijf weken voordat je hele maal vertrouwt bent met je nieuwe 'motor". de rust in met een 3-5 voorsprong voor Snelwiek, maar zelfs de uit bouw van die voorsprong tot 3-6 bracht Snelwiek niet tot rust in de aanval. De fraaie vrije worp van Helma van der Geest, 4-6, toonde aan dat Oase nog in de race lag. Marleen van Stipdonk scoorde uit de rechterhoek 5-6 en Anita van der Poel deed dat na vanüit de andere hoek, 6-6. Van dat moment af was het een gelijkopgaande wedstrijd, die tenslotte door Oase werd ge wonnen in de slotfase toen Snel wiek na 10-11 alles of niets speelde in een persoonlijke dekking. Helma van der Geest maakte aan alle twijfels een einde, 12-10. De vrouwen van HW'70 verlo ren in de landelijke tweede klasse van WIK, rust 2-6, eindstand 9-11. Een slechte start, vooral defensief, leverde WIK een voorsprong op van drie treffers, 2-5, en die marge kon de Voorschotense ploeg, die aanvallend weinig creatief te werk ging, niet meer goedmaken, 9-11. De vrouwen van Northa faalden tegen Saturnus-Ridderkerk, in de afmaak. Want kansen op de winst waren er zeker. Dat kan Northa sterken in de verdere afwikkeling van de veldcompetitie. FRANK BONTE SOFIA (Reuter) Vladimir Zhi- gili uit de Sovjetunie is de eerste buitenlander in de Bulgaarse basketbalcompetitie. Zijn over gang van Dynamo Moskou naar Levski Spartak Sofia volgt op een besluit van de bond dat het voor clubs mogelijk maakt bui tenlanders aan te trekken. De Bulgaren hebben voor Zhigili, een voormalige speler van het Russische nationale team, een transfersom van 30.000 roebels moeten betalen. Dat is bijna 100.000 gulden. De Rus, die za terdag zijn debuut maakte bij So fia, gaat ruim duizend gulden per maand verdienen. Volgens de Bulgaarse basketbalbond zijn onderhandelingen aan de gang om meer Russen en mogelijk Grieken als speler naar de Bul gaarse competitie te halen.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 18