Arie Kurver kan weer lachen 'Vedettes' laten Quick Boys vallen Noordwijk en Vogels geven elkaar niets toe Huug Aandewiel bezorgt Rijnsburgse Boys winst op ARC Katwijk is al 'klaar' voor titel Lisse nog in de race om het kampioenschap MAANDAG 18 APRIL 1988 SPORT PAGINA 17 Tweede klasse voor RCL een gesloten boek DORDRECHT - De 4-0 nederlaag was afgetekend, verdiend en alles zeggend. Oranje Wit overklaste RCL op alle fronten en wist dit te vens prima in de uitslag naar voren te brengen. Het hoofdstuk tweede klasse kan hierdoor nagenoeg ge sloten worden door de Racing Club Leiderdorp. Slechts een wonder kan RCL nog behoeden voor de gradatie aangezien de achterstand van zes punten op de veilige zone momenteel gigantisch genoemd mag worden. Dordtenaar Arie Delmotte was bij alle vier de treffers betrokken. De centrumspits van Oranje Wit opende na vijf minuten de score, door een vloeiend lopende aanval met een schuiver af te ronden. Na een half uur spelen trok Delmotte tot aan de achterlijn door. vanwaar hij Edward Hoogendoorn in staat stelde de 2-0 aan te tekenen. Vlak voor rust bezorgde de thuisploeg RCL al een hopeloze middag. Op nieuw speelde de Dordtse-formatie de Leiderdorpse verdediging uit en leidde een combinatie tussen Del motte en Henk van Westen tot de derde treffer van Oranje Wit. Voor RCL bleek het vechten te gen de achterstand een onbegon nen zaak te zijn. Hierdoor had de wel of niet zittende strafschop van Delmotte. die de bal vijf minuten voor tijd via de onderkant van de lat naar beneden liet caramboleren, geen enkele consequentie voor de wedstrijd. In de negenentachtigste minuut herstelde de opvallendste Oranje Wit-speler zijn fout door als nog de vierde treffer te produce ren: 4-0. SPAKENBURG - Het duel tus sen IJsselmeervogels en Noord- wijk had veel te bieden. In de eer ste plaats twee fraaie goals, ver der redelijk tot goed voetbal, spanning tot het eind toe en niet te vergeten een relletje, waarbij de twee trainers betrokken wa ren. John Eelman en Ton Pronk overigens bleken na afloop op vele punten van mening te ver schillen, maar niet in hun oor deel over de eindscore (1-1): "Die is terecht". Nadat Henk de Graaf vanwege zijn vijfhonderdste optreden in de hoofdmacht van de Vogels in het zonnetje was gezet, kon de strijd beginnen. Dat de belangen groot waren bleek al snel. Rob Vermeer vergastte de jubilaris onmiddellijk op een doodschop, die met een boeking vrij mager bestraft werd. Even later kroop Noordwijk nogmaals door het oog van de naald. Vrije verdedi ger Rut van der Groep mikte de bal uit een vrije trap in de rechter bovenhoek, waar echter de lat redding bracht voor doelman Dick Dortmundt. In de achttien de minuut was het wel raak aan de andere kant van het veld. John Marijt, dit keer als rechter vleugelverdediger geposteerd, liet een van het doel wegdraaien de voorzet van zijn voet vertrek- ken, waaruit Timo Gerlof de bal snoeihard in de touwen kopte. Tien minuten later maakte IJs selmeervogels via een vrijwel identieke aanval gelijk. Dit keer kwam de voorzet van Henk de Graaf en de rake kopbal van Chris Angel. Hoewel het tempo hoog was en het vertoonde spel onderhoudend, deden zich in de eerste helft geen scoringskansen meer voor. Beide teams verde digden geconcentreerd en fel, waardoor de aanvallers nauwe lijks ruimte kregen. Aan Noordwijkse kant viel niet temin het goede spel van Gerlof op, bij de thuisclub was Angel de gevaarlijkste man, maar maakte ook middenvelder Rudi van der Geest indruk door zijn inzicht en technische vaardigheid. Toen Noordwijk voor de tweede helft het veld opkwam bleek voor- stopper Cees Smit vervangen te zijn door Albert Bosma. Laatst genoemde ging op het midden veld spelen, Vermeer wérd voor- stopper. Net als voor de pauze was er van krachtsverschil geen sprake. Mede daardoor en de in zet waarmee gestreden werd, bleef de partij boeien. Al kreeg het treffen door een toenemend aantal overtredingen een steeds rommeliger karakter. Bij Noordwijk ging Vermeer nogal eens over de schreef. Aan Spakenburgse zijde wist vooral Evert de Graaf van wanten als er geschoffeld moest worden. Scheidsrechter Van Solen had best wat preventiever kunnen fluiten. Toch had hij met Evert de Graaf de goede te pakken toen hij eindelijk weer eens besloot zijn boek tevoorschijn te halen. Hielden de twee ploegen elkaar qua goals en boekingen in even wicht, ook qua kansen deden ze niet voor elkaar onder. Zo had Henk de Graaf IJssel meervogels op aangeven van Henk de Jong naar 2-1 kunnen koppen. Voor hetzelfde geld evenwel was het 1-2 geworden als Ivan Hermans alleen voor doelman Maarten de Harder wat zorgvuldiger was omgesprongen met de door Bosma voorgezette bal. In de slotfase kwam aan Noordwijk-zijde nog Leonard van Utrecht opdraven voor Geert-Jan Bakker. Pjonk bracht Eric Klap en J&n Loedeman bin nen de lijnen voor Henk de Graaf en Chris Angel. Ook de invallers konden de gelijke stand niet ver anderen. Loedeman vestigde wel de aandacht op zich door Dort mundt volkomen onnodig te tor pederen. Dat was het sein voor een op stootje, waarin Eelman en Pronk zich mengden. Met voetbal had. het allemaal weinig meer te ma ken. Pronk: "Ik zie een begin nend vechtpartijtje en dat wil ik sussen". Eelman: "Ik wil naar mijn keeper toe, kijken hoe het met hem is". Maar de twee had den meer oog voor elkaar dan voor hun spelers, en het slot van het liedje was dat Eelman bijna klappen van een oververhitte Spakenburger opliep. Over voet bal werd ook nog gesproken. Eelman: "We hebben het niet slecht gedaan. Ten slotte misten we in het centrum Mark Vink en in de tweede helft Cees Smit we gens blessures". En Pronk: "De fysieke kracht van Noordwijk is me opgevallen. Dat ben ik niet gewend van de ploeg". CHRIS HARTMAN Tweede plaats Bax in Topliga LEIDEN - De zaalvoetbalvereni ging Bax uit Voorhout is er niet in i kampioen te worden SCHIEDAM Uitgerekend in de thuiswedstrijd tegen 'buur' Leiden kan Katwijk komende zaterdag het kampioenschap binnenhalen. De koploper in de derde klasse A van het zaterdagvoetbal maakte in de uitwedstrijd tegen HBSS geen mis stap en staat met nog vier wedstrij den te gaan zeven punten voor op Scheveningen en SVPTT. dat Lei den met 1-0 klopte. HBSS - Katwijk 1-2 Peter Ciere meldde na afloop dat het kampioenschap nu inderdaad wel een feit zal worden. De schei dende trainer was. waar het derge lijke uitspraken betreft, de laatste paar seizoenen wat voorzichtiger geworden. Maar ook de Leidse oe- fenmeester in Katwijkse dienst sprak na de moeizaam behaalde overwinning op HBSS zijn zeker heid uit. ..Ik wil niet zeggen dat we tegen Leiden al kampioen worden. het worden, daar ge loof ik r vel i ALPHEN AAN DEN RIJN - "Jantje huilt, Jantje lacht" was de afgelopen week van toepassing op Arie Kurver. De trainer van Rijns burgse Boys kon jongstleden dins dag na het echec bij Oranje Nassau wel janken, maar had zaterdag weer volop reden om breeduit te i de Topliga. In een spannende grijnzen. Terwijl in de slijtageslag finale tegen het Dordtse Ceverbo om het kampioenschap van de eer- moesten strafschoppen vrijdag- ste klasse A de volledige concur- avond uiteindelijk de beslissing rentie het gedeeltelijk liet afweten, bréngen. Ceverbo deed dit het bleef zijn formatie dankzij de klas best. De wedstrijd zelf bleef op een 3-3 eindstand steken en ook de ver lenging bracht geen winnaar. Na dat Eduard Demandt de ploeg van Jan Huyser aan de leiding had ge bracht, scoorde Wim Bouckaert voor Bax de gelijkmaker (1-1). De ploegen bleven aan elkaar ge waagd en dit kwam tot uiting in treffers van Mario Faber (die na af loop de bronzen schoen voor de beste speler kreeg uitgereikt) en Marcel Loosveld (2-2). Toen Jeffrey Forée Bax naar een 3-2 voorsprong schoot, leek de buit binnen. Maar Marcel Loosveld dacht daar voor Ceverbo duidelijk anders over. Twee minuten voor het einde zorg de hij alsnog voor een verlengstuk met voor Bax vervelende gevolgen. In de strijd om het brons versloeg FC Comdes landskampioen Kras Boys met 8-6. Zilveren Molen Rijnsburgse Boys kwam daardoor op gelijke hoogte met Quick Boys en Noordwijk, al speelden de Kat- wijkers een wedstrijd minder. Quick Boys komt het komend weekend echter in Rijnsburg op bezoek en dus heeft de Kurver- equipe alles weer in eigen hand. Lange tijd zag het er op "Zeger- sloot" overigens naar uit dat het seizoen voor de Rijnsburgers naar de knoppen zou zijn. De 1200 toe schouwers zagen voor de rust een zonder overtuiging spelende Rijns burgse ploeg aan het werk, die te gen de fanatieke Alphenaren geen kans zag om een al in de vierde mi nuut opgelopen achterstand - de door Wilco van Leeuwen in het nauw gebrachte Wim Driebergen kopte een vrije trap van Niek Oos- terlee achter zijn eigen, doelman Blankespoor - weg te werken. De discipelen van Kurver, die kenne lijk de Groningse kater nog in de benen hadden, mochten LEIDEN - De finale van het Zilv ren Molentoernooi, tussen Quick Alphense opponent het spel Boys en Roodenburg, wordt nu de finitief op dinsdag 17 mei gehou den. De aftrap op LFC-terrein aan de Leidse Boshuizerkade is om 20.00 uur. RB in beker tegen Westlandia RIJNSBURG - Rijnsburgse Boys speelt morgenavond tegen tweede klasser Westlandia voor de beker. Het duel uit de vijfde ronde begint om 18.30 uur. Bij Rijnsburgse Boys, dat donderdag in Zoeter- woude eveneens voor de LD Cup tegen SJZ speelt, zijn vanaf dins dag kaarten te koop voor de topper Toet van zaterdag tegen Quick Boys. Ook Roodenburg, Lugdunum doen nog mee in de strijd om de KNVB-beker. Roodenburg speelt de doorgebroken Valk geklopt ken, maar wisten daar geen raad mee. Marco van der Plas lag aan de ketting bij Gerrit Lammers, Hans Zwaan kon nauwelijks loskomen van zijn kleef-aan Peter Borst en de achter de spitsen spelende Hennie Koet kon evenmin voor impulsen zorgen. Bovendien ontbrak de pre cisie in het Rijnsburgse spel en liet men zich in de persoonlijke duels frequent aftroeven door de fysiek sterke Alphenaren. Het veldover- wicht van de bezoekers leverde dan ook heel lang geen enkele mo gelijkheid op. ARC daarentegen wist via een aantal flitsende combi naties op links wel scoringskansen te creëren. Jan Blankespoor stond evenwel precies op de goede plek bij inzetten van Nick Oosterlee en Hans Wouter Valk, die het Martin de eerste helft knap lastig maakte. Eenmaal had de RB-doel- man alle geluk van de wereld, toen hij middels een lob van de voet v Fred Arroyo De belangen waren in Schiedam voor beide ploegen groot. Naast de kampioensperikelen die bij de Kat- wijkers leefden, drukte het degra datiegevaar voor de Schiedam mers ook een belangrijk stempel op de wedstrijd. Het resultaat was een bijzonder matige vertoning waarin Katwijk loon naar werken kreeg. De kustploeg opende op een zeer gunstig moment de score. Twee minuten voor het rustsignaal door brak Kees Kraayenoord. na wat kappen en draaien, de 0-0 stand. De rechterspits, die later in de wed strijd tegen een boeking opliep, bracht de bezoekende ploeg daar mee in een prima uitgangspositie voor de tweede helft. Het spel beeld bleef echter ook na rust zeer onrus tig. In een op- en neergaande wed strijd wist geen van de ploegen een veldoverwicht op te bouwen. Na ruim zestig minuten spelen bracht Rob van de Meer HBSS weer langszij. Het afstandschot van de Schiedammer belandde via de on derkant van de lat in het doel van Jaap Haasnoot: 1-1. Een gouden wissel aan Katwijkse zijde besliste uiteindelijk de wedstrijd. De voor Jan Verloop in de ploeg gekomen Piet van Duyn schoot op aangeven van Wim Guyt met zijn 'verkeerde' rechterbeen de winnende treffer binnen: 1-2. SVPTT - Leiden 1-0 Het grote gat op de ranglijst dat Katwijk de laatste weken had ge slagen, miste zijn uitwerking niet •in Den Haag. Beide ploegen acht ten zichzelf reeds uitgeschakeld, wat een weing inspirerende pot voetbal opleverde. Leiden kwam inzet en wedstrijddiscipline tekort om tegen de Haagse opponent een vuist te maken. De thuisploeg ver zorgde de aanvallen iets beter en nam in de tweede rondgang ver diend een voorsprong via John Vromans. De Haagse flankspeler greep attent in nadat de Leidse sluitpost Erik Jan Planjer niet af doend had ingegrepen bij éen van de uitvallen van SVPTT. Na deze enige treffer berustte de Morsploeg in de nederlaag. ijver om z'n doeltreffende fout te herstellen gehaast over kopte. De pauze werd door Kurver ge bruikt om wat omzettingen te doen donderdag, eveneens om 18.30 l tegen hoofdklasser Papendrecht en Lugdunum speelt uit tegen Nieuwenhoorn. LDWS speelt morgenavond op eigen terrein om 18.45 uur zijn ach terstallige wedstrijd om de LD Cup tegen Alphense Boys. leek, maar de bal net over de krui sing stuiterde. Pas in de laatste mi nuut voor de rust kon Rijnsburgse Boys eens gevaarlijk worden. Hans Zwaan draaide zich eenmaal knap vrij van Peter Borst en vond daarna het hoofd van de voorin opgedo ken Wim Driebergen, die in zijn bemoeienis van Zwaan te ver gaan I en keurde de treffer af. Even later werd een pegel van Fred Arroyo, na een prima aanvalsopzet van plaatsvinden. Zo zond hij Huug Toet en Aandewiel, door Borst Aandewiel naar het front, moest Hennie Koet de aanvoer van ach teruit voor zijn rekening gaan ne men en ging de ploeg onmiddellijk in de verdedigingslinie één tegen één spelen (Johan de Kroon en Wim Driebergen ontfermden zich veiligheid weg, maar ik móest wel. over Niek Oosterlee en Wilco van Leeuwen). Het risicovolle spel (Kurver: "Wat kon ik anders? We moesten hier gewoon winnen") van de geelzwarten zorgde ervoor dat het veldoverwicht van RB steeds groter werd en langzamer hand leverde dat ook wat kansen op. Na Aandewiels te zwakke po ging en Driebergens net naast het doel belandende schot, slaagde Marco van der Plas er als eerste in de bres in de ARC-defensie te vin den. Het schoot raak, nadat Emiel Borst, gehinderd door Zwaan, een voorzet van Martin Toet had laten glippen. Arbiter Wolthuis vond de fraai gepareerd, waarna Arroyo het veld mocht ruimen ten gunste van Jan Hogewoning (Kurver: "Met hem hoopte ik meer kansen te kun nen creëren. Als je Fred eruit haalt, je natuurlijk wel een stuk Vlak na de entree van Hogewoning kwam ARC driemaal dreigend door. Hans Wouter Valk kreeg evenwel net een duw op het mo ment dat hij wilde uithalen, Wilco van Leeuwen schaarde Driebergen uit en knalde daarna hoog over en Niek Oosterlee schoot uit draai recht in de handen van Blanke spoor. Voor het overige wist de ploeg van Jan Kroese na rust in of fensief opzicht niets meer te pres teren. "Na rust vergaten we te voet ballen", sprak Niek Oosterlee na afloop dan ook terecht. RB deed dat dus duidelijk wel, al was het Rijnsburgse spel meer gebaseerd op strijdlust dan op souplesse. Der tien minuten voor tijd volgde de beloning. Ruud van Es duwde Hans Zwaan weg (Kroese: "Daar voor floot de scheidsrechter wel, terwijl hij dat aan de andere kant bij die duwpartij met Valk niet deed") en de toegekende vrije schop werd door Aandewiel ("Ik- zag een gaatje") perfect langs de verkeerd opgestelde muur in de benedenhoek gedeponeerd: 1-1. Zeven minuten later mikte Aande wiel voor de tweede keer raak, zijn broer Gert daarmee volgend, die eerder dit seizoen namens Quick Boys op "Zegersloot" tweemaal scoorde. Het voorbereidende werk van Aandewiels winnende goal was van Hogewoning. De voor Van der Plas ingevallen Martin de Louw verprutste daarna nog een strafschop, nadat hij zelf door Borst was gevloerd. Kurver kon daar echter niet mee zitten. NICK VERWOERD PURMEREND - Lisse heeft een goede kans laten liggen om weer een puntje van de achterstand op koploper DVS'33 af te halen. Aan gezien de koploper gelijkspeelde had Lisse op twee punten kunnen komen. Het bleef echter bij deze theoretische rekenpartij. De prak tijk was namelijk dat Lisse zelf ook een punt liet liggen en wel tegen Purmersteyn. „Een kostbaar puntverlies, maar eigen schuld", noemde trainer Wim Eilander het behaalde 1-1 ge lijkspel. De spanning in de zater dag tweede klasse C blijft deson danks gehandhaafd. „Volgende week ontvangt Huizen (momenteel tweede) DVS, terwijl wij in de KATWIJK - Hans van der Zee heeft zor gen en zo kijkt hij ook. Hoewel de trainer van Quick Boys zich met zijn ploeg ook na de teleurstellende puntendeling (1-1) te gen de nummer laatst Broekster Boys nog altijd op kop van de eerste klasse weet. ziet hij de toekomst tamelijk somber tege moet. Met, zoals hij dat noemt, "nog zeven finale's te gaan", moet hij trachten de neer gaande spiraal van de laatste weken weer om te buigen. Lukt hem dat niet dan grijpt de club opnieuw naast de in Katwijk zo fel begeerde hoofdprijs. Moet hij, na de uit-nederlaag tegen het laaggeplaatste DSVP en het gelijke spel thuis tegen de degradant in spe Broekster Boys, maatregelen nemen of niet, dat is op dit moment voor hem de knellende vraag. Moet hij het concept wijzigen, spelers op hun verantwoordelijkheden wijzen, zr eventueel straffen, of moet'hij, met de be langrijke streekderby tegen Rijnsburgse Boys in het vooruitzicht, de boel maar even op zijn beloop laten in de wetenschap dat de spijtoptanten van nu er tegen de ploegen van naam dan toch in elk geval zullen staan. Hij was er, zaterdag na afloop van de hem slecht bekomen partij tegen de Friezen, niet één, twee, drie uit en nam derhalve wat bedenktijd op. Vingertje Wat de Amsterdammer, voor het tweede jaar aan het roer van Katwijks trots, in elk geval wél deed was het heffen van een waarschuwend vingertje. Zonder namen te noemen priemde hij die richting sommi ge van zijn spelers die zijns inziens ernstig hadden verzaakt in het duel met Broekster Boys. "De vedette uithangen mag van mij. Mits je ook maar als een vedëtte werkt. Zo niet dan is er sprake van zelfoverschatting. Daaraan leden vandaag enige spelers en dat speeltuin- of zomeravondvoetbal heeft ons een punt gekost. Ze hebben hun ploeg in de steek gelaten". Het was duidelijk dat Van der Zee hier bij doelde op zijn complete voorhoede die het tegen de hopeloos onderaan bungelen de debutant uit het nietige Damswoude volledig liet afweten. Dennis-Jan Mieras raakte geen bal, Leen van der Plas liep voornamelijk hoofdschuddend rond en Mart van der Plas aan de andere kant leek er een sport van te maken om telkens op de verkeerde plek te staan. En toen die laatste dan toch tweemaal- voor en na rust - in stelling werd gebracht, faalde hij hope loos. Typerend voor de volkomen off-day van de voorwaartsen, waartoe ook Jaap van Duyn nog gerekend kon worden, was dat laatste man Cees Ruis er aan te pas moest komen om de gelijkmaker te produceren. En even typerend voor het matige niveau van de gehele wedstrijd was dat beide tref fers voortkwamen uit zogenaamde 'dode' situaties. Fatsoenlijk opgezette aanvallen waren zaterdag op één hand te tellen. Na de doeltreffende kopbal van de Fries Kooistra - met aangever Jouke Dantuma, aanvoerder Koop Schaafsma en de uit blinkende doelman Andre Koopman de spelers bij Broekster Boys die het niveau van de eerste klasse aankunnen - en de ge memoreerde misser van Mart van der Plas vlak voor het doel scoorde ook Ruis uit een vrije trap. Na de inzet van Arie van Duyn (in de ploeg voor de in het gips toe kijkende Gert Aandewiel die zijn binnen ste kruisband heeft gescheurd) kaatste de bal via een verdediger voor de voeten van de naar voren gekomen en boomlange Lei derdorper. Die bedacht zich geen moment en bracht met een vernietigende knal de partijen na vijfentwintig minuten weer op gelijke hoogte. Bedrogen De 1000 toeschouwers gingen er na de ge lijkmaker eens goed voor zitten, in de hoop dat Quick Boys na deze meevaller voor het eerst sinds weken weer eens zijn echte gezicht zou laten zien. Ze kwamen bedrogen uit. Noch in de resterende tijd voor rust, noch in het tweede part kon de koploper die verwachting waarmaken. Sterker nog, geen moment kon het met zichzelf worstelende Quick Boys - bij wie de geheel herstelde Floor van Duyn zich overigens in positieve zin onderscheidde door wél keihard te werken - het kwali teitsverschil dat er toch tussen de nummer één en de nummer laatst moet bestaan op het veld tot uitdrukking brengen. En erger nog, voor hetzelfde geld was Broekster Boys, dat al eerder op eigen veld een puntje van de koploper pikte, met het vol le portd naar huis gegaan. In een wanhopige poging om tegen het einde van het duel de winst te forceren (daarbij knalde invaller Cees Varkevisser de bal via de rug van Schaafsma nog tegen dé lat) toog heel Quick Boys naar voren. Bijna kwam de ploeg dat heel duur te staan, want in de laatste minuut verscheen Riemer Kooistra na een afzwaaier opeens alleen voor Theo Guyt. Na zijn lob ketste de bal buiten bereik van de Katwijkse doelman tegen de lat. "Dat was natuurlijk onverdiend ge weest", wist ook Hans van der Zee. "Maar hoe dan ook, we zullen er in de komende weken keihard tegenaan moeten. Van alle toppers hebben wij verreweg het zwaarste programma. De spelers zullen zich moeten realiseren wat er op het spel staat. En moe ten daar ook naar handelen. Als je niet hard wilt werken, verdien je het ook niet om kampioen te worden". AD VAN KAAM laatste wedstrijd tegen DVS spe len", berichtte Eilander, die daar mee wilde aangeven dat zijn ploeg nog wel degelijk titelkansen heeft. De puntendeling was vooral van de kant van Lisse schlemielig te noemen. Terwijl de Ter-Specke be woners zelf legio mogelijkheden om zeep hielpen, werd één beoor delingsfout-van doelman Bart de Bruin radicaal afgestraft. Al in de eerste h.elft vielen er goede moge lijkheden van Gerard van Rooyen en Ron de Keizer te noteren. De paal moest zelfs redding brengen toen een Purmerendse verdediger een terugspeelbal over zijn eigen keeper heen lobte. In de tweede helft bracht Gerard van Rooyen Lisse koppend aan de leiding uit een hoekschop van Rob Vermeulen. Na de op dat moment verdiende openingstreffer brak er voor Lisse een periode van slecht voetbal aan. Deze fase mondde uit eindelijk uit in de tegentreffer van Purmersteyn nadat Bart de Bruin een voorzet slecht had verwerkt: 1- 1. Toch kreeg met name jeugdspe ler Mark Ens nog een goede kans om alsnog de volle buit te verove ren. Echter, ook Ens miste, zodat Lisse in de slotfase niet verder kwam dan een wegens buitenspel afgekeurde treffer .van Richard Mulder. Operatie Gerards BREDA (ANP) - Peter Gerards, doelman van eerste divisie-kam pioen RKC, is in de nacht van zater dag op zondag in zijn woonplaats Harderwijk geopereerd aan een ac- cute blindedarmontsteking. Ge rards viel zaterdagavond na 52 mi nuten met een van pijn vertrokken gezicht uit bij de derby NAC - RKC (2-7). In het ziekenhuis in Harder wijk constateerde men een accute blindedarmontsteking. Er werd tot een spoedoperatie besloten. Ge rards is daardoor voorlopig uitge schakeld.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 17