Spanning te snijden in top vierde klasse Alecto stap dichter bij promotie Vrouwen Ter Leede boeken monsterzege Valken stuit op Woubrugge SJZ heeft moeite met favorietenrol Hekkesluiter verslaat jeugd Quick Boys Voorschoten en Sleutels komen niet tot scoren MAANDAG 18 APRIL 1988 PAGINA 16 LEIDEN - De grootste verrassing in de eerste klasse A van de Lande lijke Jeugd was de 1-2 nederlaag van Quick Boys tegen hekkesluiter AFC'34. De 2-5 winst van Ajax 2 op Roodenburg was te verwachten, maar de Amsterdammers kregen de winst niet cadeau. Met FC Lisse gaat het steeds beter. De ploeg heeft eindelijk de opgaande lijn te pakken. UVS ondervond dat aan den lijve. Het werd 1-0 voor de ploeg uit Lisse. AFC'34 - Quick Boys 2-1 De wedstrijd lag enkele minuten stil toen heethoofden uit het Alk- maarse publiek het veld wilden op komen. Arbiter Bakker staakte daarop de wedstrijd en liet het pu bliek langs de zijlijnen verwijde ren. Toen was de strijd echter al ge streden. Hoewel de Katwijkers ein delijk weer een acceptabele partij speelden bleek AFC, dat nu voor elke punt moet strijden, toch te sterk. Voor Quick Boys scoorde Marcel van Duyvenvoorde. LEIDEN De hockeyers van Alecto hebben gistermiddag hun kans op promotie naar de eerste klasse vergroot door met 4-0 te winnen van Capelle. Met nog drie duels voor de boeg staan de Leiderdorpers vier punten voor op Forescate en Evergreen, die 1- 1 tegen elkaar speelden. LMHC ontving de Groninger Studenten en breidde de 1-0 rust stand (Onno te Rijdt scoorde na een mooie actie van Friso van Deursen) verder uit naar 3-0. Strafcornerschutter Harmen Jansen Schoonhoven tekende met twee goals voor de verrui ming van de voorsprong. Die kwam echter nog in gevaar. In de matte wedstrijd brachten de noorderlingen de spanning terug met een treffer van Joost de Rui ter en een mooie actie van de Groninger rechterspits: 3-2. Dirk Drijver kwam voor Van Deursen als linkerspits binnen de lijnen en in de verdediging deed Mare van Pappelendam van zich spre ken door een bal van de doellijn te halen en daarmee de 3-2 winst veilig te stellen. De Oegstgeester hockeyvrou- wen kregen Qui Vive uit Uit hoorn op bezoek en hadden pech dat in het eerste kwartier twee schoten van Jacobien Schneider, die haar rentree vierde, rakelings naast gingen. Vlak voor het einde met 5-0 van RAS. In de hoofdklasse verloor De Sleutels gisteren met 3- 0 van RVC'33, dat door deze zege de titel veroverde. UDO behaalde in de eerste klasse een 2-0 overwin ning op Foreholte. Ter Leede ondervond geen te genstand van MW'27. Voor de Sassenheimse vrouwen scoorden respectievelijk Jenny van der Mark (tweemaal), Sandra Bakker, Bian- ca van Loon, Annette Berendonk, Marjon van der Ploeg en Nanda van der Wiel. Lugdunum speelde een goede wedstrijd tegen Berkel, maar de Leidse vrouwen konden de bal weer niet tussen de palen kregen. In de eerste helft lukte dat Annet Troost voor de gasten wel. Marijke Dubbeldeman, Jacqueline de Kier en Simone van Heeden misten en kele doelrijpe kansen voor Lugdunum, dat op de onderste plaats in de ranglijst staat. Katwijk verloor in de eerste klasse zaterdag met 5-0 van KMD. In de eerste rondgang hielden bei de ploegen elkaar zonder doelpun ten in evenwicht. Na de rust scoor den voor de Wateringse vrouwen Paula van Reeuwijk (tweemaal), Heieen de Boer, Angèle Jobsen en de Katwijkse Sonja van Duin (ei gen doelpunt). SVLV was de mindere tegen Ha- zerswoudse Girls: 0-3. In de eerste helft brachten Petra van der Lip en Gerda Stol de Hazerswoudse vrou wen op voorsprong. Na de pauze schoot Van der Lip nog een keer raak. Oegstgeest bepaalde de wed strijd tegen RAS. Annelies Oskam (tweemaal), Jolanda van der Vlugt (tweemaal) en Anneke Amir scho ten de Oegstgeester formatie naar de winst. In de hoofdklasse werd RVC'33 gisteren tegen De Sleutels kam pioen. De Reeuwijkse vrouwen hadden tegen de thuisspelende Leidse formatie duidelijk het bete re van het spel. Mariëlle van der Werf opende de score voor de gas- Ereplaatsen voor turners Excelsior LEIDEN Tijdens de kampioen schappen van de Kring Leidsenha- ge hebben enige turners van Excel sior ereplaatsen behaald. Joost Schelvis behaalde zaterdag met 48.55 punten een tweede plaats bij de senioren. Ron Didden eindigde als vijfde bij de junioren. Bij de jeugdturners werd Marcel Didden derde voor zijn clubgenoten Mi chael Sm'its, Jeroen van de Bos en Bas Visser. Bij de jongens reikte Martijn Remmelzwaal tot de twee de plaats. viel zij uit met een ernstige knie blessure. Na twintig minuten kwam Qui Vive op 0-1 door een dekkingsfout, die LMHC tien mi nuten na de pauze kon herstel len. Cathelijn Kranendonk be nutte de rebound van het straf- cornerschot van Karen van der Lee: 1-1. In het eerste-klasseduel speel de Roomburg verdienstelijk met 1-1 gelijk tegen het op de tweede plaats staande Warande. Jaap Suyk zette Pieter Winius weer te rug in de basis en moest door het gemis van enige vaste spelers noodgedwongen nog meer schuiven. Stef Verplancke viel in als linksachter terwijl Lukas van Schaik uitstekend voldeed als voorstopper. De thuisploeg opende de score evenwel uit een strafhoekslag na vijf minuten. Halverwege het eerste deel kwa men de Leidenaars langszij door een strafcornerschot van Rutger van Schaik op de voet van een verdediger. Dat leverde de straf- push op die door Paul Lamping werd benut. Met hard werken bleef Roomburg ook in de twee de helft overeind tegen het wan hopig aanvallende Warande. schop toegekend, toen Kitty van Veen onderuit werd gehaald. Sonja de Jong maakte daar dankbaar ge bruik van en bepaalde de eind stand op 0-3. SJZ behaalde een 3-0 overwin ning op Juventas/De Valkeniers. De Zoeterwoudse vrouwen had den een duidelijk veldoverwicht, wat resulteerde in treffers van Ca- rola Vink (tweemaal) en Wanda Splinter. Randstad Sport was sterker dan KFC'71 2 (2-0), maar maakte te wei nig gebruik van het veldoverwicht. Vooral aan goede combinaties ont brak het nog wel eens. Toch zagen Debbie de Jong en Bettina de Boer kans te scoren. Randstad Sport be zet de derde plaats op de ranglijst. UDO zette de overwinningen- reeks voort tegen Foreholte, dat in de eerste helft een penalty kreeg toegekend. De Oegstgeestse keeps- ter Paula de Hollander beging een overtreding, maar maakte haar fout weer goed door de strafschop te stoppen. In de tweede helft speelde UDO feller, wat z'n vruch ten afwierp toen Corry van Trigt en Ria Juffermans scoorden. Teylingen was de betere ploeg tegen Kickers'69, maar liet af en toe een steekje vallen. De Sassen heimse vrouwen kwamen op voor sprong door treffers van Els van Nobelen en Linda Beuling. In de tweede helft vocht Kickers'69 te rug en kwam op gelijke hoogte door doelpunten van Anneke de Jong en Annelies Wit. Teylingen nam weer afstand door twee doel punten van Dorien van Nobelen. Carla van der Hoorn schoot nog raak voor de Leimuidense vrou wen, maar de wedstrijd was al be slist. UVS en SJC hielden elkaar in evenwicht (2-2). De Leidse ploeg nam een voorsprong door een tref fer van Carola Onderwater, maar miste in de eerste helft veel kansen. SJC kwam op gelijke hoogte door een doelpunt van Jacqueline Sat- ter. De Noordwijkse formatie nam zelfs de leiding doordat Jolanda Zuidhoek de bal in het doel bracht. UVS zette toen alles op alles en scoorde nog via de voet van Myra Dekker. LFC behaalde een 4-2 overwin ning op SVLV. De Voorschotense vrouwen openden de score door een treffer van Mirjam Roeleven, die een foute terugspeelbal van Pa tricia Ligtvoet goed oppikte. De Leidse Natasja van Haalem bracht uit een strafschop de stand in even wicht. SVLV kwam na een misver stand in de Leidse verdediging weer op voorsprong door een tref fer van Marjolein Kraan. Daarna nam LFC het heft duidelijk in han den, wat tot uitdrukking kwam in treffers van Natasja Kruts (twee maal) en Diana van Putten. LFC eindigde de wedstrijd met slechts acht speelsters. Roomburgs vrouwencoach Madeion Dekker beschikte weer over Pauline Huijgens, die veel gevaar stichtte in de Cartouche- verdediging. In de eerste helft werd tijdens seen doelkans de stick van Manon van Ette uit haar handen geslagen. Dat lever de een strafbal op, die Huijgens verzilverde: 1-0. Keepster Da- niella van Leuven en Katja Ver hulst blonken uit in de Leidse verdediging. Na een vertraging van een half uur (één van de arbiters zat bij een andere club) ondervond Alecto tegen Capelle nog meer oponthoud, toen de coach van Capelle eerste hulp behoefde na dat hij een bal tegen zijn hoofd had gekregen. In de slechte eer ste helft werd niet gescoord. Ludo Mennes had in het tweede part zijn vizier goed afgesteld en schoot driemaal raak uit een kor te hoekslag. Capelle had weinig in te brengen en moest nog 4-Ó toestaan door de rake strafbal van Michiel Blans. Edwin Gra- venstein debuteerde verdienste lijk in de Leiderdorpse hoofd macht als invaller voor Eric Bra bander. door beide ploegen vol op de aan val gespeeld en ook defensief zat het goed in elkaar. De Sassenhei- mers waren in de eerste periode wel sterker, wat tot uiting kwam in een kansen voor Eric Grosman en Nico van 't Wout, die net naast schoot. De thuisclub probeerde het daarop van afstand, maar de uitste kende sluitpost van Rohda, Ronald Kalkman, was een onneembaar ob stakel voor Ter Leede. Na de doel- wisseling werd de gasten uit Bode graven allengs brutaler. Zo had doelman Gert van der Luit het ge luk een knal van de immer gevaar lijke Paul Kooistra via de paal in zijn veilige handen te zien belan den. Oegstgeest - Floreant 0-4 Met Alex Strating en Rein Grooters op een studiereis in de Verenigde Staten moest de ploeg van trainer Henk Swaak de uitge dunde gelederen noodgedwongen aanvullen met André Zonneveld. De Oegstgeestenaar is één jaar uit De Leiderdorpse vrouwen konden terugzien op een goede en taktisch sterke wedstrijd te gen Noordwijk. 'Beertje' van der Touw schakelde het Noordwijk- se gevaar in de persoon van Alexandra van Kan volledig uit. Na een doelpuntloze eerste helft sloeg Corine Vliegenthart de eer ste treffer in. Na de gelijkmaker van Hanneke van der Voort greep Eugenie Westerduin de ge legenheid om uit een strafbal 1-2 te laten aantekenen. Vliegent hart tipte uiteindelijk de 1-3 in. Alecto-keepster Hester de Kui per oogstte bewondering met haar reddingen ondanks een nauwelijks herstelde enkelbles- De Noordwijk-mannen dolven het onderspit op eigen veld tegen het Amsterdamse FIT: 2-3. Fred Beuk scoorde 1-0 voor de thuis ploeg, maar door te enthousiast aanvallen vielen er gaten in de Noord wijkse verdediging. Dat leidde tot een tegendoelpunt: 1- 1. Beuk zette na de rust met een veldgoal Noordwijk weer op voorsprong (2-1), waarna FIT een korte corner benutte: 2-2. Doel de basis geweest. Floreant was op alle fronten beter dan de thuisclub en toonde vooral een sterk ploeg- verband. Oegstgeest daarentegen zit op een dood spoor. Het spitsen probleem nekte de thuisclub, die het in de afwerking volledig liet af weten. Bij Floreant was dat geen probleem. Cock de Bruin (2x), John de Bruin en Kees Franssen gaven de thuisclub les in doeltref fend handelen. MVKV - Koudekerk 0-2 Voor de wedstrijd werd Ron van der Kolk, die zijn 250e wedstrijd voor de Katwijkse ploeg speelde, in de bloemetjes gezet. MVKV kon hem echter geen zege cadeau kun nen doen. Toch was de thuisclub gedurende de wedstrijd de betere ploeg, maar Hans Brussee en Mar tin Oudshoorn lieten de kansen lig gen. Boskoper Fred Wagenaar man Noël Minnes keerde een strafbal, maar moest vijf minu ten voor tijd toch nog een FIT- treffer toestaan. In Vlaardingen trakteerden Evergreen en Forescate elkaar op een zeer hoog tempo. Ook in doelpuntenaantal hielden de subtoppers in de tweede klasse A elkaar in evenwicht. De wed strijd was tien minuten oud toen Olaf Croon de rebound benutte: 1-0 voor Forescate. Vlak voor de doelwisseling maakte Evergreen 1-1 uit een strafpush. Mede dank zij goed werk van Forescate-kee- per Fred Brouwer bleef de Voor schotense verdediging overeind. Het vrouwenteam van Fores cate ontmoette in Zoetermeer de gelijknamige ploeg, die met hard hockey de degradatie nog pro beerde te ontlopen. De beste kansen waren voor Forescate, maar het duurde tot vier minuten voor tijd voor het enige doelpunt in het voordeel van de bezoek sters viel. Danielle Engelen be diende met een vrije slag Sjamke de Voogd die raak kogelde: 0-1. Het Leidse Studenten Hockey Gezelschap beleefde een goede zondagmiddag met flinke over winningen. De mannen wonnen in Alkemade tegen de gelijkna mige club met 1-7. Sander Nieuwland, Thomas Steenmet ser (3), Jos Verhorst (2) en Jan Droste verzorgden de produktie. Gijsbert Schreuder heerste in de Leidse verdediging. Het vrou wenteam haalde uit met 0-10 te gen HLC. Anneke Verheul (4), Ninette Kokke (2), Josien van der Felz (2) en Florien Bausch (2) passeerden de Haagse doel- vrouw. Catwijck stuitte keer op keer op een niet te passeren doelman en verloor uiteindelijk met 1-0 van Bodegraven. De Katwijkse hockeysters leden ondanks goed spel in Spijkenisse een 2-0 neder laag. Hisalis verloor met de man- nenploeg van Magnus: 8-2. Voor al de rebound werd door Magnus vaak nog in een treffer omgezet. Harm Staghouwer en de inval lende junior Duncan Meeder red den voor de bollenstreekploeg de eer. De vrouwen van Hisalis hielden defensief stand en kwa men door twee treffers van Sascha Pool (waarvan één een strafbal) aan de 0-2 winst op het Schagense Magnus. NIEK FAAS baar verloren positie. Niets bleek minder waar. Pas in de 75e minuut werd het vonnis over de Veenploeg geveld. Dat zou wellicht niet eens zijn gebeurd als Arie Jaap van Rijn de hem toegekende penalty in de vijfde minuut had verzilverd. Roodenburg - Ajax 2 2-5 De Amsterdammers speelden opvallend hard en openden boven dien vrij snel de score. Binnen twee minuten werd een foutje van de Leidse doelman Marcel IJzen- doorn door de Ajax-aanval afge straft (0-1). Roodenburg bleef on danks deae tegenslag fier overeind en kreeg nog een uitstekende mo gelijkheid, die Marcel Prins echter onbenut liet. Vlak na rust sloeg Jef frey van As met het hoofd wel doel treffend toe, maar Ajax nam direct wraak door IJzendoorn daarop tweemaal te passeren (1-3). Even veerde Roodenburg nog op via een strafschop van Prins, maar weer stelden de bezoekers daar twee treffers tegenover (2-5). 0-2 voorsprong de rust ingaan. In de tweede helft had Kickers geen kind meer aan Bernardus. André van Beekvelt (Kickers) draaide een hoekschop ineens in het vijandelij ke doel en invaller Sanny Beuk bracht de stand op 0-4. De bezoe kers kregen nog talrijke mogelijk heden, waarvan Peter van der Hoek er nog één benutte (0-5). Aikmania - MMO 3-3 Net als zoveel eerdere malen kwamen beide streekclubs een ge lijkspel overeen. Paul Wolvers (MMO) en Ed Roos (Aikmania) zorgden in de beginfase voor een 1- 1 stand. Daarna liep MMO weg van de ploeg uit Nieuwe Wetering. Cees van Rijn en Hans van Goozen waren de doelpuntenmakers. Bij die 3-1 voorsprong verslapte de ploeg van trainer Ton Heynen dui delijk. Cock Bouwmeester zorgde voor de aansluitingstreffer (2-3) en vlak voor 'het laatste fluitsignaal zette Freek van Ulden Aikmania weer naast MMO. Warmunda - ASC 1-1 Een wedstrijd met twee verschil lende gezichten. Beide ploegen wa ren even aanvalslustig, maar slaag den er niet in om meer dan eenmaal te scoren. Freek Wisselink deed dit in de eerste helft voor ASC en Ruud Slingerland na de rust voor Warmunda. Dit laatste doelpunt deed nogal wat stof opwaaien, om dat de bal volgens de ASC-spelers niet over de doellijn zou zijn ge weest. Mede daardoor vergat ASC verder te voetballen en had de ploeg het aan doelman Charles Ro bert te danken dat de schade tot 1-1 beperkt bleef. LEIDEN - Het is ongemeen spannend in de kop van de vierde klasse B (zaterdag). De competitie groeit naar een climax toe. Bij Voorschoten - De Sleutels bleef de stand dubbelblank evenals bij Ter Leede Rohda'76. Floreant kroop in de kop van de ranglijst naast De Sleutels door Oegstgeest op eigen veld met 0-4 te kloppen. De wedstrijd MVKV-Koudekerk leverde de Katwijkers een 0-2 neder laag op. Voorschoten-De Sleutels 0-0. Beide kanshebbers lieten in deze wedstrijd niets aan een toeval over. Het gevolg was dat het duel meer spannend dan goed te noemen was. Voorschoten kon bovendien nog steeds niet volledig aantreden. Niet alleen Ruud Boendermaker laat al lange tijd verstek gaan, maar aan de overvolle ziekenboeg is nu ook Lambert Lingerak (kruisban den) toegevoegd. Voor de voetbal carrière van de Voorschotense voorstopper wordt zelfs gevreesd. LEIDEN- In de interregionale klas se van het vrouwenvoetbal behaal de Ter Leede zaterdag een mon sterzege op MW'27 (7-0) en verloor Lugdunum met 0-1 van Berkel. Opffst.p'ppst won in dp eprste klasse ten en breidde even later de voor sprong uit met een kopbal. Mariël le Bavelaar kreeg voor De Sleutels nog een doelrijpe kans, maar be nutte die niet. In de tweede rond- eane kreee RVC nog een straf- De wedstrijd stond in het teken van de Leidse spits Klaas Dekker en Voorschotenaar Hein de Graaff. Dekker lag echter bij Jan de Graaff aan de ketting en Hein de Graaff werd door Matty Polman aan ban den gelegd. Voor de thuisclub was de mooiste kans voor Lex van Schijndel die een voorzet van Hein de Graaff net miste. Voor de Vliet- ploeg kreeg Ronald Guldemeester een unieke mogelijkheid. Hij pas seerde de uitblinkende doelman Jos Loose, maar zijn inzet werd door Roel Veloo op de doellijn ge keerd. Ter Leede - Rohda'76 0-0 Ondanks het ontbreken van doelpunten was de wedstrijd be paald niet bloedeloos. Ter Leede is in de loop van de competitie ge groeid als eenheid en verdiende de puntendehng volledig. Er werd Hans van Eijgen (Sleutels) doet alle moeite om Marcel Rosier (Voorschoten) de bal afhandig te maken. (foto R' Kagia heeft nog maar één punt nodig voor titel LEIDEN - Woubrugge heeft de niet spelende lijstaanvoerder in de eerste klasse van de Leidse za terdagafdeling, Kagia, een goede dienst bewezen door Valken '68 op 0-0 te houden. Kagia heeft door dit resultaat aan een gelijk spel (tegen SVLV) genoeg om het kampioenschap binnen te halen. SVLV kon het niet klaren tegen LSW (1-3) en Hazerwoud- se Boys heeft er kennelijk nog zin in. Alphia werd door de Ha- zerswoudenaren met 5-0 aan de kant geschoven.In de tweede klasse trakteerde Abbenes 'bier- ploeg' HVZ op de grootste neder laag tot nu toe: 14-4. Valken'68 - Woubrugge 0-0 Een sterk aandringend Valken heeft een duur punt laten liggen. Het toekijkende Kagia wreef zich vergenoegd in de handen. Kansen van Robert Binnendijk, Frank Duindam en Hans Vijge boom gingen verloren, vooral door uitstekende reddingen van Woubrugge-doelman Wout van den Dool. Alleen Woubrugge- naar Fred van der Weiden had te gen het Valkenburgse geweld iets kunnen uitrichten, maar hij een enorme kans liggen. In de tweede periode legden de be zoekers vooral het accent op de verdediging. Woubrugge hield zich staande ten koste van boe- SVLV - LSW 1-3 In de eerste helft waren beide ploegen aardig aan elkaar ge waagd, maar LSW trok de (ma tige) wedstrijd daarna naar zich toe. Met name het gebrek aan conditie kwam bij de Voorscho tenaren in de tweede helft pijn lijk aan het licht. Daarvan profi teerden de studenten, met name Ronald Hoogendoorn, gretig. De Leidse spits nam de gehele pro duktie van LSW voor zijn reke ning. Jeroen Ahling scoorde voor de Voorschotenaren. Hazerswoudse Boys - Alphia 5-0 Een mat Alphia kon alleen in de eerste twintig minuten nog behoorlijk tegenspel bieden. Pe ter Cadel opende de score na een schitterende solo dwars door de Alphense verdediging. Zes mi nuten later volgde Gerard van de Haas het goede voorbeeld van zijn ploegmakker op aangeven van Kees van Tol (2-0). Nog voor de rust liet Jan Platteel het Alp hense net voor de derde keer bol len. Daarmee was het nog niet gedaan. Van de Haas zette na rust het doelpuntenfestijn voort en maakte even later met een prachtig doelpunt van afstand het quintet vol. Tweede klasse Bij GWS - Meerburg (2-1) sloeg in de rust de vlam in de pan. Wim van der Meij (GWS) en Piet van Zeist (Meerburg) kregen het toen met elkaar aan de stok, waarop arbiter Lourens zich ge noodzaakt zag de beide kempha nen te verwijderen. Gijs van der Meij wreekte zijn broer. Met twee treffers schonk hij de Sas- senheimers de zege. De tegen treffer was van Kees Hagenaars. SJZ kwam tegen ZLC (2-3) dank zij Leonard Vogelaar met 2-0 voor. Koos Oeverne, Frits Rijs- bergen en Wim Gübler voorkwa men echter dat ZLC verder bij koploper GWS achterop raakte. Eric Kattenberg, Peter Katten- berg (2x), Peter Tamerus (5x) en Rob Comelisse (6x) van Abbe nes schreven tegen HVZ histo rie. Het was de grootste neder laag van de Zoeterwoudse ploeg tot nu toe. Na het onvrijwillige vertrek van trainer Jan Rietho ven hield de complete as (vier man) van HVZ het voor gezien. Ad-interim-trainer Eric Reuve- kamp zit met de brokken, want na de winterstop is het niets meer met de bierploeg. De HV- Z'ers Rico Zandbergen (2x), Hendrik Jan Langezaal en Dirk van Duin troffen toch nog doel. stond aan de basis van beide tref fers. Eerst rondde Mark Bakker een vrije trap van hem af en even later leverde een indentieke situa tie via een ongelukkige kopstoot van Katwijker Ronald Maenhout de tweede treffer op. Blauw Zwart - Hoekse Boys 0-4 (vierde klasse A) Na de 0-1 van de bezoekers in de 19e minuut werd Wassenaarder Ren van der Ham van het veld ge stuurd. Blauw Zwart hield tegen de nummer drie van de ranglijst nog lang stand en zocht met tien man zelfs de aanval. Dat bleek fa taal. Hoekse Boys maakte het kar wei in de tweede helft af. SMS - TOV 0-1 (West I) Zonder Gerard Griffioen, Udo Blauw en doelman Erik van An- rooij begon SMS vanuit een schijn- SIZO - Altius 1-3 (West I) Ook de Hillegommers presteer den niet slecht tegen de koploper. Met een 'mazzeldoelpuntje' nam Altius de leiding die uit een straf schop door Stef Schotman teniet werd gedaan. Sizo kreeg daarop zelfs de beste kansen, maar met na me Aad Houweling liet het afwe ten, zodat Altius uiteindelijk defi nitief kon toeslaan. FC Lisse - UVS 1-0 De Leidenaars gingen agressief van start en dat verraste de Lisse- naren enigszins. Al snel kreeg UVS een strafschop toegewezen die Alex Leeflang echter miste. Lisse probeerde het storende werk van de UVS-voorwaartsen met lange trap te omzeilen. Leidenaar Frans van der Zeeuw kreeg desondanks toch een goede kans. Zijn schot be landde echter op de deklat. Een on gelukkige poging tot opruiming van René de Jong werd UVS fataal. De bal kwam via de rug van ploeg makker Jack Rol bij Lisse-spits Mark Ens, die het beslissende tikje gaf: 1-0. Driemaal goud taekwondoka's LEIDEN Drie leerlingen van sportschool Aad van der Luit heb ben eerste plaatsen behaald tijdens de Westfriese taekwondo kam pioenschappen. Simone van der Zeeuw (tot 60 kilo), Jenny de Jong (tot 50 kilo) en Michel van Giezen (tot 58 kilo) wonnen in hun ge wichtsklassen. In de klasse tot 70 kilo behaalden Wim de Goede en Ernst Verbeek respectievelijk de tweede en derde plaats. Bart Kraan en Marcel van der Poel pakten zil- •ver en brons in de klasse boven 75 kilo. Winst Carlsson MADRID - Kent Carlsson heeft gis teren de hoofdprijs gehaald uit de prijzenpot van 350.000 gulden in het Grand-Prixtoernooi van Ma drid. De Zweed, als eerste ge plaatst, moest in de finale slechts drie games afstaan aan de Span jaard Fernando Luna, 6-2, 6-1. LEIDEN De spanning in de af deling Leiden (zondag) duurt voort. Zowel koploper SJZ (1-3 bij Randstad Sport) als Kickers '69 boekte winst. De Leimuidenaren rolden Bernardus met liefst 5-0 op. Met één punt voorsprong kan SJZ zich gaan opmaken voor de wed strijd van aanstaande zondag. Dan staat een bezoek aan concurrent Kickers op het programma. Randstad Sport - SJZ 1-3 Tegen Randstad Sport heeft SJZ, ondanks de 1-3 zege, geen mo ment kunnen waarmaken dat het aan de leiding staat in de eerste klasse van de afdeling Leiden. De Sint Jeroensclub scoorde in de eer ste helft wel tweemaal erg fraai (Joost Vink en Sjaak de Boer), maar verder viel er voor de thee weinig te genieten. In de tweede helft was Randstad Sport duidelijk de evenknie van SJZ. Trainer Arend van der Oever zag zijn ploeg een paar maal gevaarlijk voor het doel van SJZ-keeper Van Nierop komen. Eerst ging de bal na een ac tie van Piet Sloos nog net over het doel, maar uit een hoekschop van Gerrit van Baardwijk kopte Cees Zuyderduin wel raak (1-2). Net toen SJZ dreigde terug te vallen, kwam Rob Retèl eindelijk los van zijn bewaker Chris Brouwer. Via zijn hoofd verdween de bal achter Randstad-goalie Wim Tebbens. Bernardus - Kickers '69 0-5 Kickers heeft aan de Rijndijk in Hazerswoude flink uitgehaald. Jan van de Wolf en een minuut later Hein Visser lieten Kickers met een

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 16