Droomzege' geeft UVS weer vertrouwen Beste papieren voor Meerburg Roodenburg nog lang niet uitgeteld Koploper Altior maakt misstap tegen Olympia Verrassende winst Unitas Controle op doping in Bundesliga MAANDAG 18 APRIL 1988 SPORT PAGINA 15 DELFT Nog hevig transpire rend van de inspanning en zijn rechterenkel dik ingepakt, mocht Hans van Leeuwen het laatste kwartier naast de dug-out plaatsnemen. Noodgedwongen, omdat hij nauwelijks meer ver der kon. Maar ook een beetje uit eerbetoon voor zijn grote aan deel in de zéér verrassende 0-3 overwinning van UVS tegen koploper DHC, werd hij in de ge legenheid gesteld in het zonnetje na te genieten. Van de wijze waarop de tot voor gisteren zo trotse koploper in opperste ver warring van zoveel tegenstand naar openingen zocht, zonder er ook maar één te vinden. En van de vastberadenheid waarmee de Leidse ploeg de 0-2 voorsprong bekwaam verdedigde en vlak voor het einde zelfs nog uitbreid de via zijn vervanger Hans Ver- kuylen. Waardoor UVS voor het eerst sinds de overwinning op EDO in november van het vorig jaar weer eens twee punten behaalde. Dat de nummer laatst die pri meur zou beleven tegen hoofd klasse-koploper DHC, daar had den ze in de Kikkerpolder alleen maar van durven dromen. Vooral ook omdat de Delftenaren des tijds in Leiden een bijzonder sterkte indruk hadden achterge laten. "Maar het liep precies zoals vo rig jaar", herinnerde Hans van Leeuwen aan de uitzege van het vorige seizoen. "Toen wisten ze ook al niet waar ze het moesten zoeken en nu'ging het net zo. Waarom het zo liep na een serie slechte resultaten? Een kat in het nauw blijkt gelukkig nog steeds rare sprongen te maken. En het moest natuurlijk ook. We wisten precies waar we aan toe waren", aldus de zaalvoetbal-internatio nal. Ter discussie In die hoedanigheid speelde hij zaterdagavond nog een oefendu el met Oranje en een dag eerder kwam hij met Bax in actie voor de superliga. Die 'nevenfuncties' kwamen ter discussie te staan toen het slecht ging met UVS. Maar na de zege op DHC werd er gisteren met geen woord gerept over de zaalaktiviteiten van Van Leeuwen, die de bal al in de twaalfde minuut panklaar op het hoofd van Hans de Kruys legde (1-0). Misschien nog belangrijker dan die voorzet was zijn uitzon derlijk fraaie treffer in de 12de minuut van de tweede helft. Na een afgemeten voorzet van Gerry Jansen nam Van Leeuwen de bal uit de lucht van twintig meter van het doel ineens op de slof, waardoor de bal als een 'bom' achter keeper Hans Suiker insloeg. Die treffer kwam als ge roepen, want in de beginfase van de tweede helft stond UVS onder hevige druk, zonder dat de gas ten overigens kansen weggaven. Een kansje van Peter Menhee- rein de eerste helft en een bij na- mogelijkheid van Erik Wolf vlak na rust daargelaten, kon DHC de Leidse afweer niet verontrusten. Bert Jansen en Fred Filippo (Léon Meijs speelde op het mid denveld) hadden in het centrum een makkie omdat de onthuts end zwakke thuisclub geen an der stramien wist dan de bal hoog voor de pot te gooien. Om dat de buitenspelers Marcel Haak en Peter Sprenkels daarbij werden overgeslagen, werden Henk Zandbergen en Dirk Riet- meijer aan de zijkanten evenmin in de problemen gebracht, waar door de betrouwbare doelman René de Graaf nooit echt werd getest. En moest hij een keer in grijpen, dan toonde hij zich een uitstekende keeper. Misrekening "Mij viel die ploeg vandaag te gen. maar in de eerste wedstrijd maakte DHC op mij een zéér goe de indruk. We wisten natuurlijk dat ze zouden komen. Tegen de nummer laatst móesten ze twee punten pakken. Dat speelde ons in de kaart", wist van Leeuwen. Veel meer nog dan de onbegrij pelijke misrekening van DHC, stond de goede instelling vam UVS aan de basis van de zege. Waarmee de Leidenaars overi gens niet echt veel opschoten, omdat AFC'34 eveneens won en Stormvogels een punt pakte. Maar de manier waarop en meer nog de samenstelling waar in UVS de zege pakte, gaf ver trouwen voor de toekomst. Zon der de vakantie vierende Pouw, de geschorste Van Orssagen (drie duels geschorst) en de ge blesseerde Faber (hij kwam niet ongeschonden uit het drukke zaalweekeinde tevoorschijn), had de ploeg feitelijk geen kind aan de koploper. Met een beetje pech was de ontmoeting voor de Delftenaren op een debacle uitgedraaid. Te genover weinig overtuigende po gingen van Erik Wolf, stelde UVS een prima kopbal van Fred Filippo (2de minuut al), een goe de knal van Marcel Valk en uit stekende acties van Gerry Jan sen, die net als Hans van Leeu wen vaak diep doordrong in de vijandelijke verdediging. "We wisten dat het moest ge beuren", keek laatstgenoemde uitblinker terug. "In zes duels zijn nog twaalf punten te verdie nen. Deze wedstrijd moest de ommekeer brengen. Dat kon bij na niet anders. Dit is heel goed voor de groep. Nu gaat het erom dit verder uit te bouwen". FRED SEGAAR LEIDEN Roodenburg is nog steeds niet uitgeteld. Hoewel de Leidse tweedeklasser tegen het reeds gedegradeerde Den Hoorn weliswaar geen greintje zelfver trouwen toonde, sloot de ploeg uit Noord de wedstrijd desondanks met een 4-1 overwinning af. Met nog vier wedstrijden te gaan is de kans dan ook niet ondenkbeeldig dat de Kooiclub feest mag gaan vie- Ook Westlandia blijft echter volop in de race om het kampioen schap ondanks de halve misstap die de Naaldwijkers maakten uit tegen Voorburg (0-0). Grote favo riet voor de titel lijkt toch Alphense Boys dat blijkens een klinkende 6- 1 overwinning in en tegen Rijswijk de frustraties van de afgelopen we ken van zich af schudde. Zover kwam Roodenburg dus gisteren niet tegen Den Hoorn. Te gen een tegenstander van iets meer kaliber zou de ploeg waarschijnlijk een fikse afstraffing hebben gekre gen. De opponent, die in de voor gaande negentien duels slechts tot het schamele totaal van vier pun ten was gekomen, kreeg tijdens de eerste rondgang een handvol doel- rijpe kansen die op één uitzonde ring na (de gelijkmaker van Manf red Gillesen na een half uur) echter slordig werden verkwanseld. De thuisclub kreeg eveneens een aantal uitgelezen mogelijkheden, maar na de openingsgoal van Fred Ouwerkerk sprong vooral Robert Goodway daarmee uitermate on zorgvuldig om. Tot drie maal toe faalde hij oog in oog met doelman Leon Vermeulen. Trainer Talsma nam de kleine rechterspits na af loop echter in bescherming: "Ro bert heeft bij mij enorm veel kre diet opgebouwd. De vorige vier weken is hij van onschatbare waar de geweest voor de ploeg. Dan mag het ook wel eens een keer minder gaan. In elk geval probeerde hij er voor te knokken". Dat kon evenwel van de meeste van zijn medespelers, althans tij dens de eerste rondgang, niet wor den gezegd. Geen wonder dat Har ry Talsma in de rust van het povere duel (1-1 door de openingsgoal na vijf minuten van Fred Ouwerkerk voor de thuisclub en de gelijkma ker van Manfred Gillesen), naar zijn zeggen 'ordinair' tekeer ging tegen zijn discipelen. Talsma: "Het was gewoon een mentaliteitskwestie. De spelers toonden totaal geen inzet. Daar door kon Den Hoorn het initiatief naar zich toe trekken". Rooden burg had het geluk dat eert schitte rende knal van Leon de Wit op de paal uiteen spatte, en dat Toni di Laddario en Manfred Gillesen on voldoende gebruik maakten van de hen geboden ruimte. De scheidende oefenmeester - "ik ben van plan een jaartje niets te gaan doen, want de spanning vreet aan me" - hield zijn spelers dan ook voor in de tweede helft wat agres siever te werk te gaan. Dat gebeur de ook, maar al te veel overtuiging zat daar aanvankelijk niet achter. Het lage tempo van de thuisploeg gaf Den Hoorn keer op keer de ge legenheid zich tijdig voor het eigen strafschopgebied te groeperen. Bo vendien werden veel ballen 'blind' gegeven door de thuisclub. Pas na dat Marcel van der Burg, na onge veer twintig minuten, met een kop bal zijn ploeg opnieuw op voor sprong had gebracht, ging het een beetje lopen. Richard Gottmer, uit een penalty nadat Fred Ouwerkerk onreglementair was gestuit door Hans Schrader, en Hennie de Ro- mijn brachten Roodenburg binnen no time op een veilige 4-1 voor sprong. Het matige optreden kon door deze score echter niet verhuld wor den. "Ik moet eerlijk zeggen dat ik Richard. Gottmer (Archieffoto) blij ben dat de competitie nu twee weken stil ligt. Luc Kok is na die tijd waarschijnlijk weer genezen (hij heeft een gebroken midden- handsbeentje, red.) en de rest van de spelers kan zo weer op adem ko men. Want het kampioenschap zit er nog steeds in". LEIDEN - De spanning blijft toe nemen in de derde klasse A. Rang- lijstaanvoerder Altior verloor van Olympia, zodat Gouda nu op een punt genaderd is. Onder deze twee kan nog geen enkele club zich vei lig voelen. LDWS speelde zich weg van de onderste plaats na de 2-0 overwinning op DHL. FC Lisse won van DOSR: 3-0 en ook Fore- holte won de thuiswedstrijd tegen NSV '46 met 1-0. SJC blijft in 3C lijstaanvoerder, ondanks het 1-1 gelijkspel in de uitwedstrijd tegen TOG. LDWS-DHL 2-0 LDWS zette DHL onmiddelijk vast op eigen helft. DHL bleef aan vankelijk overeind, dankzij veel gewonnen kopduels in de verdedi ging. Gaandeweg dwongen de Lei denaars echter veel doelrijpe kan sen af. In de 28ste minuut speelde Wim de Roo zich vrij en ging alleen LEIDEN Bovenin het klassement van de zondagvierde- klasse A bleef de stand van zaken gisteren ongewijzigd. Zowel Meerburg als WSB kwam tot winst, met als gevolg dat koplo per Meerburg de beste papieren in handen houdt. Onderin wordt de strijd om degradatie met de week spannender. Hek- kesluiter Unitas boekte een verrassende zege op SVLV, ter wijl LFC een puntje wegsnoepte bij UDO. WSB - Docos 2-1 In dit duel om de tweede plaats legden beide ploegen een hoog tempo op de mat. Voor de rust hiel den beide teams elkaar goed in evenwicht. Na de pauze ontspon zich een levendige strijd. Twee mi nuten na de hervatting bediende Hans van Marwijk de vrijstaande Cor van der Krogt op maat. Van der Krogt vond in eerste instantie doel man Johan van de Berg nog op zijn weg, om vanuit de rebound alsnog de 0-1 binnen te tikken. Kort daar op claimde Ger van de Burg tever geefs een strafschop. In de 65ste minuut kreeg WSB alsnog die pe nalty toebedeeld, toen Peter van Brooke terug naar Engeland der Kooy een ongelukkige hands bal maakte. Ger van de Burg schoot vervolgens vanaf de elfme ter stip raak: 1-1. Tien minuten la ter kapte Paul Warmerdam zich handig in vrije positie, om het leder vervolgens hard in de touwen te ja gen: 2-1. Tevergeefs zochten de gasten daarna nog het offensief. Ook het uit het veld sturen van WSB-er Ab van der Togt (natrap pen) mocht Docos echter niet meer baten. Meerburg - Teijlingen 1-0 Voor de rust leden beide partijen veel balverlies op het middenveld. Het gehandicapte Meerburg ont snapte daarbij aan een vroege ach terstand, toen Leo van der Krogt de vanaf de penaltystip te zacht inge schoten bal (na een handsbal van Ger van der Werff) zag gekeerd door doelman Peter van der Heij den. Teijlingen weerde zich ver dienstelijk en zag later ook nog inzet van, Robert van Ronald Hoogenboom (Docos), hier links op de foto, i verbeten duel met WSB-er William van der Berg (WSB) te snel af. GRONINGEN (GPD) FC Gro- Leeuwen tegen de buitenkant ningen zal het volgend jaar zonder de paal belanden, Na de rust n rechtsbuiten Garry Brooke moeten Meerburg het heft aanvankelijk stellen. De 27-jarige Engelsman, drukkelijk die midden vorig seizoen voor meer 100.000 gulden van Norwich City Rinie werd overgenomen, heeft geen zin om in Nederland te blijven. Brooke heeft in Engeland, waar hij veelbelovende aanvaller van tenham was tot hij in '83 bij eei to-ongeluk een ingeklapte long en zeven gebroken ribben opliep, nog geen contacten met clubs. Ook als der Meer nog juist hij geen nieuwe werkgever kan kon worden geruimd vinden, is hij niet van plan bij Gro- ningen te blijven". handen, met, onder- goede mogelijkheid voor Veen. In de 60ste minuut speelde Hans Boom zich op rechts 1 vrij, waarna invaller Rinie Veen de voorgegeven bal be- Tot- heerst intikte: 1-0. In de loop van de tweede helft herstelde Teijlingen zich, met vlak voor tijd een lobbal René Zoet, die door Pieter van de doellijn strijd, waarin de Rippers goed met de geboden mogelijkheden om sprongen. In de vijfde minuut te kende Perry van Es daarbij voor 0- 1. Drie minuten later was het zelfs 0-2, toen George Straathof een fout in de Stompwijkse defensie 'be kwaam afstrafte. Vlak voor rust zorgde Perry van Es.op aangeven van Ruud Weenink voor 0-3. Hans Voordouw trof bovendien nog een maal de binnenkant van de paal. •fNia^de pauze kreeg de thuisclub meer grip op de gang van zaken. In de 50ste minuut tastte goalie Jan van de Poel mis op een door Sjaak van de Salm voorgegeven bal, waarop Jos Oliehoek 1-3 scoorde. Tien minuten later had Van de Poel de bal uit een vrije trap van Wim Luiten niet klemvast, waarna Frans Luiten in de rebound 2-3 aantekende. Verder liet de ROAC- defensie het niet komen. UDO - LFC 0-0 In een acceptabele eerste helft stonden beide teams nauwelijks scoringskansen toe. In de tweede helft concentreerde LFC zich op het vasthouden van het kostbare punt. Desondanks kreeg de thuis club enige scoringskansen, maar Frans Limburg en Kees Borst von den een goed keepende Peter van der Wal op hun weg. Unitas - SVLV 4-2 Een wedstrijd met twee gezich- ten. In de eerste helft domineerde SVLV met doelpunten van. John van Veen, die in 30ste minuut de bal fraai in de roos schoot, en Theo Saunier, die tien minuten later be heerst intikte: 0-2. In de tweede helft zette Unitas een laconiek ope rerend SVLV zwaar onder druk. Dat leidde al snel tot resultaat. Ka- rel Prins zorgde na vijf minuten voor 1-2. Tien minuten later teken de Rob Drost uit een ingestudeer de vrije trap voor 2-2. Een diago naal schot van Jan Kromwijk ca ramboleerde in de 30ste minuut op fraaie wijze in de bovenhoek van het doel en stond Unitas alsnog op voorsprong: 3-2. Nico Lefebre be sliste vijf minuten voor tijd de wed strijd: 4-2. Alphen - Van Nispen 0-3 Na een onzeker begin met onder meer een gemiste kans van Raoul Valpoort, opende een goed counte rend Van Nispen in de 29ste mi nuut via Ruud de Klerk de score: 0- 1. Vijf minuten na de hervatting zag Ruud de Klerk zich op maat be diend, waarna hij eenvoudig de 0-2 kon binnenschieten. Een kwartier voor tijd was het nogmaals Ruud de Klerk die keeper Mart van Dol- der ditmaal met een lobbal ver schalkte: 0-3. John van Eeden liet diverse kansen tot een grotere zege van de Zilkers onbenut. RAVA - VTL 1-0 Een gezapige wedstrijd waarin vanwege de reeds vaststaande de gradatie van concurrent HW voor VTL weinig meer op het spel stond. In de tweede helft kwamen de Vliet-bewoners diverse malen dichtbij een openingstreffer, maar Steef Pattiapon en Fred van Haar lem hadden het vizier niet op scherp staan. Vijf minuten voor tijd liet RAVA bij een van de schaarse uitvallen zien hoe het wel moest: 1-0. GDA - Wassenaar 0-0 Ook Wassenaar bevond zich in deze klasse inmiddels in veilig heid, wat ook in deze wedstrijd zijn weerslag op het spel had. In een ge zapig duel kreeg Jan Heins in de loop van de tweede helft de beste kans tot scoren, maar hij vond de GDA-goalie op zijn weg. Hillcgom - TYBB 1-2 In een levendige eerste helft kwam TYBB tien minuten voor de pauze na een fout in de Hillegomse defensie op voorsprong: 0-1. Nog voor de rust kopte Michel van der Loo de verdiende gelijkmaker bin nen: 1-1. Na de hervatting kreeg het duel een grimmig karakter, waarbij Ron van Lierop in de 65ste minuut tevergeefs een doelpunt claimde. In de slotminuut was het alsnog TYBB dat uit een scrimmage aan het langste eind trok: 1-2. DEN HAAG (ANP) - Is boven in de eredivisie geen lol meer te be leven, onder aan stijgt de span ning met de week. DS'79 is al ge degradeerd, FC Den Haag wordt de waarschijnlijke tweede, maar over de derde afdaler durft zelfs een paragnost geen voorspelling te dóen. Een rits van vijf clubs komen in aanmerking: Gronin gen, AZ, PEC Zwolle, Den Bosch en Roda JC. Het rekenwerk wordt nog onoverzichtelijker door het grote verschil in aantal wedstrijden dat de clubs hebben gespeeld. FC Den Bosch haalde ook een punt door VW op 0-0 te houden. Het kind van de rekening werd FC Den Haag. De Haagse ploeg stond als enige degradatiekandi daat zondag met lege handen. Het verloor in en van Haarlem met 5-1. Het verlies betekende vrijwel zeker, dat de ploeg het Spanning stijgt in staart van de eredivisie volgende seizoen in de eerste di visie uitkomt. In Haarlem speel de FC Den Haag met een onbe trouwbare doelman Stam, die fout op fout stapelde en een fa lende libero Jol. Vooral Van Roon maakte er goed gebruik met drie doelpunten. De overige twee kwamen op naam van Nu- man en Matthaei. Voor Fc Den Haag scoorde de Brit Byrne. Sparta - DS'79 werd verschoven naar 3 mei wegens het eeuwfeest van Sparta. FC Groningen en FC Utrecht vermaakten in het Oosterpark- stadion de ruim zevenduizend toeschouwers. De nog steeds door degradatiezorgen gekwelde thuisclub had de punten hard nodig. FC Utrecht hoopte nog een vooraanstaande rol te kun nen vervullen in de vierde perio- dé. Beide ploegen namen daar om volop risico's en zochten veelal het offensief. Tot groot en thousiasme van het dit seizoen niet zo erg verwende publiek ble ven de Groningers in het festival van de kansen uiteindelijk de sterkste. Halverwege de eerste helft nam FC Groningen afstand. Uit een voorzet van Brooke kopte Booy raak: 1-0. De gasten had den op gelijke hoogte kunnen komen, maar Van Loen mikte de bal tegen de lat. In de eindfase van de eerste helft lieten Roos- sien en De Wolf nog twee kansen voor de thuisclub onbenut. Vlak voor tijd bepaalde Booy de eind stand op 2-0. FRANKFURT (SID) - Met ingang van het nieuwe seizoen zal in het betaald voetbal in Westduitsland gecontroleerd worden op doping. De voorzitters van de 38 clubs in de eerste en tweede Bundesliga gin gen in het afgelopen weekeinde tij dens de algemene vergadering in Frankfurt akkoord met het plan van de voetbalbond dopingtests in te voeren. „We willen vooral de steeds weer opduikende geruchten over dopegebruik de kop indruk ken", zei woordvoerder Gerhard May er-V orfelder, de voorzitter van VfB Stuttgart. De afgevaardigden stemden er ook mee in, dat als een speler be trapt wordt voor de club puntaf- trek zal volgen. De uitslag van de betreffende wedstrijd zal nietig worden verklaard en de tegenstan der krijgt een overwinning van 2-0 bijgeschreven. Voorwaarde is ech ter wel, dat aangetoond moet wor den dat de club mede schuldig is aan het vergrijp van een van zijn spelers. Behalve de reglementaire nederlaag kan de vereniging ook nog een boete krijgen van 55.000 gulden. Dopingcontroles zullen na de zo mer verplicht zijn bij de finale van het Westduitse bekertoernooi, de wedstrijd om de Supercup en de degradatieduels. Bij de reguliere competitiewedstrijden zullen steekDroeven worden genomen. De Graaf in Oranje onder 18 LEIDEN De 17-jarige Leidenaar Richard de Graaf (FC Den Haag) is geselecteerd bij de laatste zestien van de selectie Nederlands elftal onder de achttien jaar, dat woens dag om 17.00 uur op het veld van DHC in Delft tegen Albanië een op DHL-keeper John Kloosterman af, die hij koeltjes uitspeelde: 1:0. Pas na rust kwam DHL aan aanval lende akties toe. Voor het eerst werk werk aan aan de winkel voor keeper John Erades, die bij LDWS het seizoen afmaakt, in plaats van Frans Stouten die door een knie blessure het seizoen eerder moet afsluiten. Hoewel Eradus geen slechte indruk maakte, brak er in de Leidse achterhoede paniek uit. De ploeg reageerde zich af aop de leiding van arbiter Visser, die hier echter niet van gediend was en vrije trappen uitdeelde in Leids na deel. DHL kwam zo aan enkele kansen, maar Erades redde knap. Vlak voor tijd bepaalde wederom Wim de Roo de eindstand op 2-0. Foreholte-NSV '46 1-0 Voor rust speelde het spel zich voornamelijk op het middenveld af, waar de partijen elkaar in even wicht hielden. De beste kans voor Foreholte had Ton Arroyo, die vier meter voor het NSV-doel toch nog hoog over schoot. In de tweede helft drong Foreholte wat meer aan, wat na een kwartier een penal ty opleverde omdat Loek van Kes- teren ten val was gebracht. Cock van Leeuwen zag zijn inzet vanaf de stip echter knap gestopt door keeper Kees Vork. De Voorhouters moesten nog een kwartier voluit gaan voordat een voorzet Puck van der Voort, Loek van Kesteren be reikte, die de winnende treffer bin nen tikte. FC Lisse-DOSR 3-0 Voor het eerst sinds lange tijd kon FC Lisse een tegenstander van het eerste tot het laatste fluitsig naal zijn wil opleggen. Na een kwartier scoorde Paul Pijpers de openingstreffer. Nog voor rust kopte Frans Bouckaert een hoek schop van Pim Hoekstra binnen: 2- 0. Ron Kuilboer tilde tien minuten in de tweede helft de score naar 3-0 uit een voorzet van Lou van der Voort. TOG-SJC 1-1 De lijstaanvoerder moest het karwei bij TOG klaren zonder de geblesseerde Ed Zuidhoek als sluitpost. SJC had de hele wed strijd het beste van het spel, maar was opnieuw in de afronding te nerveus. Even na rust kwam SJC toch op voorsprong, \$ia Ben van de Zalm die met een droog schot TOG-goalie Bas Mol vanuit een melee van spelers verraste. Meteen daarna werd de voorsprong al weer teniet gedaan doordat keeper Chiel Smit een hoekschop wegsloeg naar John Peschier, die de bal tot zijn schrik in eigen doel werkte. Een speler, die positief reageert of zijn medewerking aan de test wei gert, kan een geldboete krijgen en een schorsing van tenminste vier weken. De nieuwe maatregelen ter bestrijding van het gebruik van verboden stimulerende of spier- versterkende middelen kunnen er ook toe leiden, dat een wedstrijd moet worden overgespeeld. Dat wordt het geval, als van de speler noch van de club de schuld kan worden bewezen. Blauw Zwart deelt met VUC WASSENAAR - Marcel Vee- ren heeft zijn laatste wedstrijd voor Blauw Zwart gespeeld. Vandaag vertrekt de 22-jarige speler van de Wassenaarse zon dag eersteklasser naar Boston, waar hem een contract in de Amerikaanse competitie is aan geboden. Zijn 'afscheidswed- strijd' tegen staartploeg VUC eindigde in een gelijkspel: 1-1. Bijna had Veeren zijn af scheid nog met een doelpunt opgeluisterd. Maar zowel voor als na rust miste hij in kansrijke positie. Zijn teamgenoot Ruud Bruggeman had halverwege de tweede helft wel succes, toen hij een voorzet van Frank Voor ham doeltreffend afrondde: 1-0. Het tegen degradatie strij dende VUC verzette zich dap per tegen de dreigende neder laag. Dirk Stachowitz bracht na een snelle rush Henk Strijbos in stelling, die de aanval fraai, afrondde: 1-1. Ondanks een slo- toffensief van Blauw Zwart ga ven de Hagenaars het zwaarbe vochten gelijkspel niet meer prijs. kwalificatiewedstrijd voor de Eu ropese titelstrijd speelt. De ex- Do cos en UVS speler heeft ondermeer de Frank de Boer, Brian Roy (Ajax), Zier Tebbenhof (Feye- noord) en Alfred Knippenberg (GA Eagles) als medeselectiegenoten. Leidse judoka's ongenaakbaar LEIDEN - Leerlingen van sport school Aad van Polanen hebben de open kampioenschappen van Lei- muiden beheerst. Zeven eerste, ze ven tweede en zes derde plaatsen van de judoka's in de leeftijdsklas sen vanaf 6 tot en met 21 jaar v het wisselbeker, die de Leidse sport school voor de vierde maal voor zich opeiste.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 15