Lot Vermeule in handen NOC Sfeerloze viering eeuwfeest League Werder loopt uit Ajax gunt PEC winst Tragi-komedie in Kuip «"'f1 - JrV* Ten Kate al zeker van Olympisch startbewijs Blunder leidt tot valpartij 'Zola, kom naar huis Club Brugge wint punten, maar verliest JanCeulemans Spanning terug in Italië PAGINA 14 MAANDAG 18 APRIL 1988 ZWOLLE (ANP) PEC Zwolle heeft met grote gretigheid geprofi teerd van de Europa Cup-beslom meringen van Ajax. De Amster dammers werden terecht met een nederlaag van 0-2 opgezadeld, wat de tweede misser binnen een week betekende. Eerder werd Ajax door RKC voor de KNVB-beker uitge schakeld. Ajax had Bosman, Blind en Muhren rust gegund voor de ko mende confrontatie met Olympi- que Marseille. Bovendien viel Larsson in de tweede helft uit ten gunste van Keizer. Het elftal, dat toen resteerde, verdiende de bena ming topploeg absoluut niet. Trai ner Barry Hulshoff gaf dat na af loop ook onomwonden toe. ,,We hebben een team, dat zich voor honderd procent moet geven. Met minder krijgen we moeite met elke tegenstander." PEC Zwolle, dat in ernstige de gradatienood verkeerde, pakte de kans die Ajax bood met beide han den aan. Van Ankeren had de Zwollenaren al voor rust op een veilige voorsprong moeten bren gen, maar kwam niet verder dan een breedtepass in de 33e minuut naar Van der Waart, die op een leeg doel mocht mikken: 1-0. De aoa- tisch voetballende houder van de Europa Cup 2 stelde daar hoege naamd niets tegenover. Met Berg kamp, Meijer en Rob Witschge in de voorhoede bleef het behelpen. Van 't Schip, die op het midden veld was geposteerd, wenste zich helemaal niet druk te maken en kwam in de gehele wedstrijd niet „Onbewust of bewust hebben sommige spelers zich gespaard voor woensdag", concludeerde Hulshoff. „Zoiets sluipt ongemerkt in de ploeg. We zijn echt gekomen om de tweede plaats veilig te stel len met een overwinning." Dankzij de nederlaag van Feyenoord tegen Volendam hoeft Hulshoff („Ik weet nog steeds niet wat ik het volgend seizoen ga doen") zich daar geen zorgen meer over te maken. Dat mag hij wel doen over de vorm van enkele spelers. PEC Zwolle domineerde grotendeels het duel en nam vijf minutun na de rust zelfs een voorsprong van 2-0. Een uitbraak van Patrick werd door Menzo buiten het strafschop gebied gepareerd. De vrije trap die erop volgde, werd door Duim in eens tegen het net geknald. ROTTERDAM (ANP) Hans Kraay staat bij zijn rentree bij Feyenoord een uitzichtloze taak te wachten. Zijn benoeming tot technisch directeur van het Rotterdamse eredivisie-instituut is een kwestie van dagen. In die functie moet Kraay vooral geld lospeuteren van de havenbaronnen om Feyenoord weer terug te brengen op de voorste rij, in Nederland en Euro pa. Voor dat doel zal Kraay een meervoud moeten losweken van het bedrag van vijf miljoen gulden, dat de pas met geinstalleerde beheerraad ter be schikking heeft gesteld om nieuwe spelers aan te trekken. Feyenoord heeft een compleet nieuw elftal nodig om zijn prestigieuze doelstellingen te halen. Zeker zoals het zaterdagavond in De Kuip tegen Volendam voor de dag kwam. De oranjehemden profiteerden gepast: 1-2. Trainer Brouwer van Volendam was na afloop zielsgelukkig. Door de overwinning is zijn ploeg vrij van degradatiezorgen en speelt nog volop mee in de strijd om de vierde periodetitel. Voor de Rotterdamse club is na het beker-echec in Venlo de derde plaats noodzaak. Die geeft bij prolon gatie door Ajax van de Europa Cup 2 direct recht op deelneming op het UEFA-bekertoernooi, of bij verlies van Ajax toegang tot de na-competi tie, waarin een zelfde ticket te verdienen valt. Na een zwakke eerste helft toonde Feyenoord na de rust wat meer inzet. Maar niet voldoende naar de zin van Israel, die na negen minuten Troost en Elstrup inruilde voor Barendse en Roth. De Hongaar zou in de reste rende vijfentwintig minuten de hoofdrol in de Rotterdamse tragi-kome die opeisen. Allereerst dook hij vrij op voor doelman Schilder, maar meer dan een rol- lertje kwam er niet uit zijn krachteloze linkerbeen. Daarna blunderde hij in de defensie twee maal zo, dat Volendam eenvoudig toeslaan. In de 78e minuut stapte Roth over een trekbal van Veerman heen, waarna Duif hard inschoot: 0-1. Zes minuten later miste Roth het eigen doel op een haar na, maar nog in dezelfde minuut verkeek hij zich op een hoge diepte pass van Van der Poppe, waarop de juist voor Veerman ingevallen Tol bij ker Van der Waart zijn eerste balcontact 0-2 aantekende. Dat Hofman twee minuten voor het nen van clubgenoot einde zijn eerste goede daad van de wedstrijd noteerde en 1-2 inschoot, (foto ANP) was velen van de slechts 5555 toeschouwers niet meer gegeven. LUIK (GPD) Emoties komen bij Adrie van der Poel zel den aan de oppervlakte. De Brabantse profwielrenner be lijdt zijn sport zonder al te veel poespas; droog en serieus. Gisteren echter, op de Boulevard de la Sauvenières in Luik, rolden er enkele tranen uit Van der Poels oogkassen. Luik-Bastena ken-Luik, een van die prachtige de beste manier om teleurstellin- monumenten die de wielersport gen te verwerken. Tenminste voor kent. „Ja, en dan wil je wel eens een mij", traantje laten", verklaarde Van der Materia nlnonh Poel zijn gevoelens na zijn zege- lddipCLfl rush. „Temeer omdat ik er eigen- Reeds voor het keerpunt inBastog lijk niet op had gerekend, ne voelde Van der Poel dat hij reu- Niet dat Luik-Bastenaken mij niet ze gemakkelijk pedaleerde. Nadat ligt, maar het is toch niet écht mijn hij was opgehouden door een klassieker" Tijdens een van zijn trainings- sale valpartij in Houffalize (114 km.), kreeg hij probleemloos weer tochten afgelopen week, maakte aansluiting met de voorste linies, een door de wol geverfde collega, Ook materiaalpech - in een later de van een sleutelbeenbreuk her- stadium - konden hem niet van de stellende Gerrie Knetemann, Van eerste rij weghouden. Daar ver der Poel duidelijk dat die gedachte nchtte hij aanvankelijk controle- op pure flauwekul is gebaseerd, rende arbeid voor Rooks en Theu- Van der Poel: „De Kneet zei tegen nisse. me: Waarom zou jij Luik-Bastena- De peptalk van zijn meest ren ploegmakker bleek aan de 28- Vandaar ook dat Van der Poel zich present meldde in de uiteinde lijk beslissende ontsnapping. Een vlucht die zijn beslag kreeg voor de beklimming van de 'Redoute', jarige Nederlandse kampioen be- van de hellingen waarop de steed. Vol zelfvertrouwen en met' ners hun tanden konden vastbij- een ontspannen gemoed meldde ten. Aan zijn zijde vond hij de hij zich gisteren aan het vertrek. Schot Robert Millar, de Fransman Tijdens de ploegbespreking de Yvon Madiot, alsmede twee Bel- avond ervoor, kreeg Van der Poel gen: de verrassende Michel Der van ploegbaas Gisbers een vrije rol nies en de plotseling weer opge- toebedeeld. Gisbers: „Rooks en leefde Fons de Wolf. Theunisss waren onze kopman- Niet direct een kwintet dat in nen. Adrie was het daar overigens staat werd geacht potten te breken, volledig mee eens, de anderen had- Toch bleek het de goede slag te den zich in de Ronde van Vlaande ren voor hem opgeofferd". Waar hij als kopman tot voor gis teren pijnlijk mis schoot, trof hij in de Belgische industriestad vol de roos. Een triomf van de veerkracht, want de afgelopen weken verlie pen voor de Brabander verre van wens. Voorlopig kan Van der Poel, in beeld bij een nieuwe door het trio Godefroot, Merckx en zijn aan staande schoonvader Poulidor op te richten equipe, er dus weer een tijdje tegen. Alle gemiste kansen waren na de buitengewoon voor spoedig verlopen Ardense tocht op slag vergeten. „De afgelopen we ken waren natuurlijk niet zo pret tig. Niet alleen voor mezelf, maar ook voor mijn ploegmakkers en de sponsor. Ik ben evenwel niet het type dat dan gaat zitten kniezen. Daar schiet je niets mee op. Het le ven gaat gewoon verder, ook na on- zijn, omdat de op het vinkentouw zittende kanshebbers (o.a. drievou dig winnar Argentin, Kelly en Cri- quielion) de handen weigerden in een te slaan voor de noodzakelijke achtervolging. Bovendien werden eventuele 'Einzelgangers' ingere-* kend door Rooks en Theunisse, die door Van der Poel ongewild in het defensief waren gedrongen. Ploegbelang Een lot dat Rooks eigenlijk niet zinde. De Noordhollander deed nog een manhaftige poging om in zijn eentje aansluiting te vinden bij Van der Poel c.s., die op de Cote de Forges (28 km. voor de finish) De Wolf en Madiot zagen afhaken. Rooks' jump reikte evenwel niet ver genoeg. Leek hij daarmee trou wens niet het ploegbelang te door kruisen? Van der Poel zou immers in de sprint geen kind hebben aan Millar en Dernies. Hetgeen nader hand ook bleek. „Zeker niet", vond Rooks. „Met twee man in de kop groep heb je meer kans dan met eentje. Bovendien voelde ik me for midabel en was er afgesproken dat er voor mij zou worden gereden. In Vlaand eren. heb ik mij opgeofferd voor Van der Poel". In zijn woorden klonk enige te leurstelling door, al wilde Rooks dat niet volmondig toegeven. „Kijk, het belangrijkste is dat er ie mand van onze ploeg heeft gewon nen. Dat telt. Aan de andere kant: dit is mijn koers en ik had de vorm om te kunnen winnen. Maar ja, je moet er tien tot twintig procent ge luk bij hebben. Daar mankeerde het aan". LUIK (GPD) De organisatie van Luik - Bastenaken - Luik maakt fout op fout. Twee jaar geleden leidde een misser tot een enorme chaos met motoren tijdens de klimpartij op de 'Re doute'. Gisteren was een orga nisatorische blunder de oor zaak van een massale valpartij, waarbij zeker een derde deel van het peloton was betrokken. Het noodlot sloeg na 114 kilo meter toe bij de plaats Houffali ze. Daar lag een richel van zeker 60 centimeter onbeveiligd in de weg. Ook was er niemand die - zoals gebruikelijk - bij dit loe rende gevaar met een vlag stond te zwaaien om de renners hierop te attenderen. De gevol gen waren ernaar. Tientallen renners smakten tegen de grond. De voornaamste slacht offers waren Laurent Fignon, Stephen Roche, Ronan Pensee, Gerrit Solleveld, Thomas Weg- muller (vorige week nog twee de in Parijs - Roubaix), Eddy Schurer en Peter Stevenhaag- en. Ook de latere winnaar Adrie van der Poel ondervond hinder van deze gigantische crash, maar hij liep slechts achter stand in tijd op. Het ergst was de Amerikaan David Phinney, dit seizoen al vier keer winnaar, eraan toe. Hij werd met talrijke hoofdwonden van het 'slacht- veld' afgevoerd. ROTTERDAM (GPD) Met een temperatuur van 13 graden en een zuidwesten wind van nauwelijks kracht drie waren de omstandighe den in Rotterdam gisteren bijna ideaal voor het lopen van een mara thon. Dat bleek wel uit het wereld record van Belayneh Densimo, maar de 2.06.49 van de Ethiopiër was niet het enige record dat op de Coolsingel sneuvelde. Marti ten Kate bijvoorbeeld schroefde zijn persoonlijke toptijd met bijna een minuut omlaag en daarmee verze kerde de nationale marathonkam pioen zich van uitzending naar de Spelen van Seoul. Het Nederlands Olympisch Co mité had 2 uur 12 als eis gesteld en met zijn 2.11.49, waarmee hij als vierde finishte, wist Ten Kate al vroeg in het seizoen kwalificatie af te dwingen. In tegenstelling tot zijn maatje John Vermeule die na als tiende, in een tijd van 2.12.42, de meet te zijn gepasseerd slechts op een milde bui van de Olympische keuzeheren mag hopen. De 26-jarige Zeeuw begon giste ren "met spanning in de benen" aan zijn ruim 42 kilometer lange tocht door de Maasstad. De span ning was Vermeule vrij snel kwijt, maar hij miste de kracht om in de slotfase soepel de helling van de Willemsbrug te nemen. Daardoor ZAALVOETBAL AGENDA Vanavond Cleyn Duin Katwijk: Glasbergen de B§st Ceverbo (20.00 uur) De Rozel Rozenburg: De Rozet - Silva Boys (20.30 uur) Oostervant Rotterdam: Neptunus - Bax (20.30 uur) Transvaal Den Haag: FV Snoekie - SC Ho- genboom (20.30 uur) De Fakkel Ridderkerk: Den Dam Siva - FC Datagold (21.00 uur) 3 Octoberhal Leiden: Zwarte Wolf De Maas (20.00 uur); TGUOdessa - Eigeman (21.00 uur) Wielwijk Dordrecht: Ceverbo Bax (20 00 uur beker West 2) moest de Olympische kandidaat af scheid nemen van Marti ten Kate met wie hij tot het 35 kilometer- punt "perfect" had samengewerkt. Vermeule: "Die Willemsburg was voor mij het breekpunt. Het kostte me verschrikkelijk veel moeite om daar tegenop te komen". Ten Kate daarentegen nam de verbinding tussen beide maasoe vers bijna fluitend en dat was vol gens hem het resultaat van de berg- trainingen die hij tijdens zijn aan loop naar Rotterdam in Oostenrijk had verricht. "Daardoor kon ik in hetzelfde tempo omhoog lopen als ik daarvoor had gedraaid. Naar be neden kon ik zelfs nog een tandje bijzetten en die versnelling had ik net nodig om onder de 2.12 te dui ken", analyseerde de program meur uit Hengelo zijn jacht op de Olympische limiet. Ten Kate is opgelucht nu hij bij na een half jaar voor de Spelen al zekerheid heeft over zijn Olympi sche startbewijs. "Dat was vorig jaar wel even anders", greep de specialist op de halve marathon te rug naar zijn moeizame kwalifica tie voor het WK van Rome. "Toen had ik pas na het NK in Enschede zekerheid over deelname en was de tijd tekort om me goed voor te be reiden. Toch heb ik in Rome veel ervaring opgedaan en die kan ik straks in Seoul goed gebruiken". Of Ten Kate in de Zuidkoreaanse hoofdstad gezelschap zal krijgen van John Vermeule is nog maar zeer de vraag. Bondscoach Wim Verhoorn en zijn onbezoldigde as sistent Roelof Veld zullen al hun overredingskracht moeten aan wenden om de draaier van scheepsrwerk De Schelde naar Se oul te praten. Vermeule zelf mocht dan na zijn net niet geslaagde mis sie wijzen op de hoge luchtvochtig- heidsgraad (meer dan 90 procent) en opmerken dat hij toch had aan getoond geen gek figuur te slaan in een sterk internationaal veld, de NOC-bestuurders kunnen daar te genover stellen dat de omstandig heden in Rotterdam gunstig ge noeg waren voor een wereldrecord. Vermeule, die tot aan het eind van deze maand van het NOC een aanvulling op zijn salaris krijgt, pleit voor een snelle beslissing, maar zal in elk geval de marathon van Amsterdam moeten afwach ten. Op 8 mei namelijk doen Ge rard Nijboer en wellicht de nu van een blessure en griepaanval her stellende Cor Lambregts een po ging de tweede ticket naar Seoul te bemachtigen die voor een Neder landse marathonloper is gereser veerd. Vermeule: "Ik hoop in elk geval dat ze me niet te lang in onze kerheid laten, want zoiets knaagt aan je. Dat heb ik vorig jaar wel aan Marti kunnen zien". JOHANNESBURG (GPD) In de Zuidafrikaanse media is afgelopen weekend uitgebreid aandacht be steed aan de beslissing van de in ternationale atletiekfederatie (IAAF) om de in Zuidafrika gebo ren Zola Budd te weren van de Olympische Spelen in Seoul. Hoe wel de IAAF zelf niet rechtstreeks besloot de 21-jarige Budd van deel name aan de Spelen uit te sluiten, komt het daar wel op neer. De IAAF legde zaterdag namelijk de eis bij de Britse atletiekbond (BAAB) neer Budd voor twaalf maanden te schorsen voor haar be weerde deelname aan een wed strijd in het Zuidafrikaanse plaats je Brakpan, afgelopen zomer. De IAAF kwam tot deze beslis sing na een urenlange vergadering, waarin het dreigement van de Afri kaanse landen om de Olympische Spelen in Seoul te boycotten als Zege Leeonte NICE - Henri Leeonte heeft de eindstrijd van het toernooi in Nice, prijzengeld bijna 300.000 gulden, gisteren gemakkelijker gewonnen dan de halve finale. Moest de Fransman zaterdag een set afstaan aan Andrej Tsjesnokov, in de laatste partij was hij in net een uur klaar met zijn landgenoot Jerome Potier. Budd niet geschorst zou worden, de doorslag gaf. Hoewel de BAAB een week de tijd heeft om zich over de opgedragen schorsing van Budd uit te spreken, wordt het na genoeg uitgesloten geacht dat Budd eraan kan ontkomen. In feite staat ook de BAAB voor een vol dongen feit. Als de bond geen schorsing aan Budd oplegt, dreigt er mogelijk een verbod voor de he le Britse atletiekdelegatie om aan de spelen in Seoul deel te nemen, aangezien de IAAF weinig voelt voor een confrontatie met en een mogelijke boycot van de Afrikaan se landen. Om dezelfde druk besloot Budd enige weken geleden reeds af te zien van de wereldkampioen schappen cross-country in Nieuw Zeeland, een kampioenschap dat zij tweemaal won. De frele voorma lige Zuidafrikaanse, die vlak voor de vorige Olympische Spelen in 1984 via een omstreden procedure de Britse nationaliteit verkreeg, sprak toen nog de hoop uit, dat alle internationale opschudding over haar deelname aan een wedstrijd in Zuidafrika, snel in haar voordeel zou worden opgelost. 'Zola, kom maar weer naar huis toe', was gisteren een van de kop pen in de Zuidafrikaanse kranten. De grootste krant van Zuidafrika, Sunday Times, weidde er zelfs een commentaar aan: 'De bijeenkomst van de IAAF is niets meer dan een 'kangaroe-rechtbank'. De bedoeling was een uitbundig feest voor 's werelds oudste voet balcompetitie: de Football Lea gue. Met volop spektakel, senti menten en emoties in de heilige voetbaltempel van Wembley. De werkelijkheid: een uiterst mager afvaltoernooi met weinig pu bliek en daarom ook heel weinig sfeer. En dat vindt nu iedereen pijnlijk en zelfs gênant, want de Football League is een eerbied waardig instituut, dat alleen al op basis van 'noblesse oblige' beter had verdiend. Daarom regent het nu kritiek op de gebogen hoof den van de competitieleiders, die op het onzalige idee waren geko men om voor de honderdste ver- jaardig de gehele league een weekeinde stop te zetten voor een soort soccer-festival, waar voor dat stond tevoren allang vastspelers noch publiek zou den warm lopen. De competitieleiders vonden het zelf wel een leuk idee: 16 clubs, 4 uit elke divisie van de league in een afvaltoernooi van tweemaal 20 minuten-wedstrij den. Maar in de slotfase van de lange slopende competitie, die de league in feite is met behalve het zekere landskampioenschap van Liverpool nog tal van span nende ontwikkelingen, zagen in ieder geval de spelers het niet zit ten. Met uitzondering van het ui terst bescheiden Tranmere Ro vers uit de laagste afdeling, dat blakend van enthousiasme over Wembley's gewijde grond draaf de, tot uitzinnige vreugde van zijn kleine maar luidruchtige supportersschare van eerste-di- visieclubs als Wimbledon en Ne wcastle United won en pas bij het nemen van strafschoppen boog voor Nottingham Forest, dat de normale speeltijd met moeite op 2-2 had afgesloten. De finale van Forest tegen Sheffield Wednesday was een regelrechte aanfluiting. Forest won het straf- schoppenduel na de zouteloze 0- 0 eindstand en incasseerde de cheque van 200.000 gulden. Drie dagen na de knock outs in de beker kwam het Noordduitse voet bal overeind. Hannover '96 versloeg Bayern München, Werder Bremen nam een reuzestap naar het landskampioenschap. Op slag waren de nederlagen in de halve eindstrijd van het bekertoernooi van Hamburger SV en Werder Bremen vergeten. In rode-lantaarndrager Homburg kreeg Bremen een ideale kans het spelritme en de overwinningsroes terug te vinden. Door doelpunten van Neubarth (36e minuut), Sauer (61e) en Riedle (77e) werd het een rustige overwinning. Net als in het verloren bekerduel kwam de lijst aanvoerder niet aan grootse daden toe. Buurman Hannover '96 hielp Werder aan zes punten voorsprong door Bayern München een onver wachte nederlaag toe te brengen. De promovendus werkte een vroege achterstand - doelpunt van Pflügler in de vijfde minuut - na de rust weg. Hobday maakte gelijk en Grillemeyer scoorde 2-1. Ruim 60.000 toeschouwers reageerden enthousiast op het aantrekkelijke duel. Bayerns trainer Jupp Heynckes maakte na afloop zijn spelers het ver wijt uitstekende kansen te hebben laten liggen. Zes wedstrijden voor het einde lijkt de strijd om het Westduitse kampioenschap beslist. In het duel om de derde plaats haakte Vfb Stuttgart voorlopig af. De ploeg van Arie Haan kreeg een pak slaag bij bekerfinalist Vfl Bochum: 5-1. Binnen 22 minuten stond het 3-0 door doelpunten van Iwan, Kree en Schafer (eigen doel). Alleen Buchwald deed iets terug. Het werd 5-1 door Leifeld en Nehl. l.FC Köln nam drie punten voorsprong op Stuttgart door FC Nürnberg met 3-1 te verslaan. De Deen Poulsen blonk uit met twee doelpunten. Spits Philipkowski van Nürnberg kreeg na de gele de rode kaart toen hij een overtreding tegen Hassler maakte. Vijf speeldagen voor het einde gaat de Belgische eerste divisie een boeiende ontknoping tege moet. De drie titelkandidaten maakten zaterdagavond geen fout en wonnen. Door die ont wikkelingen hielden Club Brug ge en FC Antwerp elkaar aan de kop in evenwicht. KV Mechelen bleef met een punt achterstand op de loer. Club Brugge behaalde bij Lo keren twee punten, maar verloor Jan Ceulemans. De aanvoerder viel al na tien minuten uit met spierletsel. Onderzoek, zondag morgen, in het ziekenhuis van Brugge wees uit dat het met de aard van de blessure nog mee viel. Ceulemans zal waarschijn lijk over twee weken, in de thuis wedstrijd tegen FC Luik, weer inzetbaar zijn. De international reist maandag met de ploeg mee naar Barcelona voor de return in het UEFA-bekertoernooi tegen Espanol. Daadwerkelijk meehel pen aan het verdedigen van de thuis opgebouwde voorsprong van 2-0 kan hij evenwel niet. FC Antwerp haalde fors uit te gen degradatiekandidaat Winter- slag (5-0). De ploeg van trainer Kessler, die nog altijd niet zijn handtekening heeft gezet onder de aangeboden driejarige verbin tenis, besliste het eenzijdige duel voor de rust door doelpunten van Van Rooy, Severeyns (2) en Lehnhoff. Na de pauze maakte Severeyns zijn derde treffer. Daarmee bracht hij zijn totaal in dit seizoen op 21, waarmee hij de topscorerslijst aanvoert. Degryse staat tweede met 20 doelpunten. KV Mechelen kwam pas na de pauze op toeren. Zonder de nog altijd geblesseerde Den Boer werd RWDM in het eerste kwar tier na de rust opgerold. Em mers, vanaf de stip, Koeman en Sanders tekenden voor 3-0. ROME (GPD) Er is plotseling weer spanning in de Italiaanse com petitie, nu AC Milan door zijn overwinning op-Roma (0-2) nog maar twee punten achter ligt op Napoli, dat gisteren verrassend met 3-1 van Juventus verloor. Italië kijkt reikhalzend uit naar de absolute topper tussen Napoli en Milan, die over twee weken wordt gespeeld en die vooral wordt gezien als een duel tussen Gullit en Maradona, de twee onbetwiste sterren van dit seizoen. „Voor ons wordt het er ook een stuk spannender op", zei de uitblinkende Ruud Gullit gisteren in Ro me. „Ik denk dat we nu echt een kans hebben om het kampioenschap te winnen". Niels Liedholm, de trainer van Roma die vorig seizoen Milan trainde, was het daar niet mee eens: „Als Napoli zich niet te veel van zijn stuk laat brengen door de nederlaag van vandaag, wordt het zeker opnieuw kampioen", zei hij. Marco van Basten, die zelf verwacht had de hele tweede helft mee te zullen spelen, kreeg van trainer Arrigo Sacchi gisteren maar een kwar tier de gelegenheid zijn kunnen, maar vooral zijn conditie te tonen, „Hij gaat hard vooruit, maar is nog niet klaar", verklaarde Sacchi de late wissel. „Ik verwacht dat hij voor het einde van het seizoen zover is, dat hij een hele wedstrijd kan spelen". Van Basten zelf: „Ik werk er hard aan, maar ik voel dat ik er nog niet ben. Van de week heb ik een uur gespeeld in onze wekelijkse oefenwedstrijd, en dan is die enkel toch weer flink gevoelig". De wedstrijd werd door Milan dik verdiend met 2-0 gewonnen, en wederom stal Gullit de show voor 60.000 uitzinnige toeschouwers, die voor een recette van 2,5 miljoen gulden zorgden. Eerst stelde hij Vir- dis in de 25e minuut in staat voor 0-1 te zorgen, na rust stond de Neder lander ook aan de basis van de tweede treffer die door Massaro werd gemaakt. Beenhakker zet reserves in Met alleen Camacho en Gallego uit de A-selectie in de ploeg heeft Real Madrid zaterdagavond voor de Spaanse eerste divisie 0-0 gespeeld in de uitwedstrijd tegen Celta in Vigo. Coach Leo Beenhakker spaarde alle overige A-spelers voor de return van woensdag tegen PSV in Eindhoven. In Vigo zette hij vijf reserves in plus vier jeugdspelers van Reals sattellietclub Castillo. Dat laatste is voor maximaal drie wed strijden toegestaan. Bovendien maakte libero Maceda een kwartier voor het einde zijn rentree na een blessure van bijna twee jaar. Maceda liep een blessure op tijdens de wereldtitelstrijd van 1986 in Mexico. Met die ploeg hield Real Madrid Celta op 0-0. Door de nederlaag van Real Sociedad in en tegen Barcelona (0-2) zou Real Madrid bij een zege officieus landskampioen (met tien pun ten voorsprong en nog vijf duels te spelen) geworden. Door de huidige ontwikkelingen prolongeert Real Madrid volgende week bij winst in de uitwedstrijd tegen Betis de titel. Barcelona hield Real Sociedad volledig in bedwang en besliste het duel al voor de rust door doelpun ten van Carrasco en Lineker (2-0). Atletico Madrid behield de derde plaats door een doelpunt van Parra na een splijtende pass van Futre in de wedstrijd tegen Las Palmas (1-0).

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 14